New England Patriots
75 feliratkozó
22 órája
Ha valami csoda nem történik, akkor Campbell lesz. Állítólag nagyon szeretik Vrabelék és tackleként képzelik el. Kurva képzett és a legnehezebb, legmagasabb nívójú SEC-ből jön, ahol azt a teljesítményt nyújtotta ami miatt itt van. Ha esetleg nem jön be mint tackle, akkor meg egy tökéletes guard lesz.Igen, sajnos most minden jel erre utal, hogy ez lesz, ezzel kell megbarátkozni.
zinedine5
Én személy szerint nagyon nem örülnék neki, de ez van. Lecsere után sokkal könnyebb lenne megemészteni.
Én hatalmas bajban lennék kit kéne húzni, mert ha nem Carter és Hunter, akkor kvázi tökmind1, jól nem lehet járni, ezért mindenképp a lecserét erőltetném ezzel kicsit valamit javítva a szar helyzeten.
Ha mindenképp húzni kell 1/4-re én lehet inkább Banks mellett döntenék, egyszerűen az Ofalat nem lehet már félvállról venni, FA-n is csak foltozgatni sikerült, sajnos muszáj ide ellőni egy komoly picket még ha Banks-nél sem érzem azt a fr. LT kalibert, de kevesebb kérdőjel van körülötte mint a többi "top" OT prospect mellett.

"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
23 órája
Ha valami csoda nem történik, akkor Campbell lesz. Állítólag nagyon szeretik Vrabelék és tackleként képzelik el. Kurva képzett és a legnehezebb, legmagasabb nívójú SEC-ből jön, ahol azt a teljesítményt nyújtotta ami miatt itt van. Ha esetleg nem jön be mint tackle, akkor meg egy tökéletes guard lesz.
1 napja
És te mire tippelsz? Szerinted mi lesz nálunk? Másik, hogy te szerinted ki lenne az ideális?
Péntek hajnalban jön is a draft és szokás szerint megint írok pár sort, hogy később számon lehessen kérni vagy „naügye”-zhessek egy kicsit 😊
#tldr
Nagy általánosságban azt kell tudni erről a draft classról, hogy viszonylag gyenge a felhozatal, nagyon kevés kiemelkedő tehetség van, viszont a 20-100. pickek között abszolút nincs meg az a hatalmas tehetségből fakadó különbség, mint azt korábbi draftoknál megszokhattuk (nyilván ez pozíciónkként azért eltérhet). A QB class nagyon gyenge, szóval túl sok „free pick” nemigazán lesz a választásaink előtt.
Erős lenne azt mondani, hogy FA piacon sikerült minden hiányosságunkat megoldani. A védelemben jött erősítés, de passrush és mondjuk saftey poszton, főleg FS-ként azért érzek némi lyukat a csapatban. Illetve LB poszton is lehetne valami projekt játékost hozni, bár lehet előbb megnézik az idei erősítések mennyire válnak be.
Támadó oldalon egyértelműen az Ofalra kell a legnagyobb hangsúlyt fektetni, mert LT-nk konkrétan nincs és akár Center akár Guard poszton is elfér az erősítés, még akkor is, ha jöttek FA igazolások ide. Maye megvédése jelenleg mindennel szemben elsőbbséget élvez. Ezt még szerintem nagyon sokszor le fogom írni, de a következő évben arra kéne választ találni, hogy ha meg van védve Maye akkor tud-e olyan jól játszani, mint azt sokan belelátják, mondván mennyire „oké volt” egy kritikán aluli fal mögött. Ehhez rendes O fal kell és egy kulturált rendszer. Emiatt teljesen mellékes, ki a WR1, van-e, ki a TE2, ki az RB2. Nyilván kellenek majd ezek is, de ezek marginális dolog.
Ismét elöl draftolunk, szóval megint viszonylag egyszerű és könnyen kalkulálható lehetőségek közül kell majd a draft napján sakkozni.
Két változat lehetséges: a) kivisznek két QB-t előttünk, b) nem visznek ki két QB-t előttünk
A) Két QB kimegy előttünk
Miért ez a meghatározó faktor? Azért, mert véleményem szerint, két blue chip játékos van a drafton. Ezek olyan játékosok, akiket bármelyik csapat elfogadna, függetlenül attól, hogy adott poszton mennyire telitett a rosterük. Ez a két játékos annyira kiemelkedik a classból, hogy iszonyatosan nagy hülye lenne az a GM, aki hagyná őket tovább csúszni. Erre mentség csakis egy irányító húzás lehet, aminek a felhozatala ritka gyenge idén, de a QB az akkor is QB marad.
Negyedik választásként, ha kimegy 2 QB előttünk akkor szépen ölünkbe pottyanna, egy bármelyik másik drafton is fix top10-15-s tehetség.
Travis Hunter, WR/CB (Colorado)
Aki nem követi az egyetemi futballt, annak nagyon meglepő lehet a WR/CB megnevezés, de ez valóban nem elírás. Hunter az a fajta unikornis, aki a pálya mindkét oldalán is tud játszani, és nem, nem úgy mint Troy Brown vagy Edelman. A srác konkrétan folyamatosan fent volt egyetemi szinten támadó és védő oldalon. Nem csak bizonyos playekre bedobták, ilyen exkluzív csomagokra, hanem full time játékos volt. Annyira kiemelkedő tehetség, hogy középiskolásként nem csak 5 csillagos toborzott volt (legmagasabb értékelés), megkapta az ország legjobb játékosa címet is a toborzóktól (ezeket szinte mindig irányítók kapják, szóval nem kis szó). Annak ellenére, hogy bármelyik első osztályú egyetemre mehetett volna, ő inkább elment a másodosztályba a Jackson State-re játszani mert Deion Sandersnél akart játszani, amint az edző ment a Coloradora, követte őt az első osztályba.
Hunter egy iszonyatos playmaker, kérdés nélkül a draft legjobb játékosa (szerintem messze ki is emelkedik). Sok prospectre ráhúzzák ezt a „playmaker” skatulyát, akinek a kezébe hullik pár INT, de Hunter egy teljesen más szinten van ezen játékosokhoz képest. Lehet nem ő a legerősebb, leggyorsabb és nem az a prototípus CB, akit laborban gyártanak, de olyan érzéke van, mint senki másnak. Közkedvelt meghatározás, hogy CB az tulajdonképpen olyan WR, aki nem tud elkapni. Biztos sokan hallották már, alkalmazták ezt korábban. Na, Hunter olyan WR, aki nem csak elkapni tudja a labdákat, de posztot is elég jól be tudja játszani. Ezért félelmetes a srác, mert pontosan ismeri a WR-ek minden mozdulatát, gondolatát, hisz full time játszotta ezt a posztot, az egyetem legfelső szintjén.
Elsősorban CB poszton lehetne rá igazán számítani profi szinten, mert azért elkapóként nem az a kihagyhatatlan Chase-Harrion jr féle prospect. Ezért tulajdonképpen jogos lenne ha valaki felesleges igazolásnak titulálná hozzánk, mivel nekünk Gonzo és Davis mellé luxus lenne, de Hunter olyan prospect, akár csak CB-ként is, akit egyszerűen nem lehet bent hagyni. Főleg azért sem, mert például OT poszton (ami a legnagyobb needünk) olyan szintű visszaesés van a tehetségben, hogy egyszerűen semmilyen szinten nem érné meg (de erről majd később).
Nagyon kevés negatívuma van Hunternek, de ha mégis van akkor az pont az unikornisságából ered, illetve mennyire gondolja komolyan, hogy olyat akar véghez vinni, amit soha senki nem csinált meg előtte és a jelenlegi tudásunk szerint az emberi tűrőképesség korlátjain bőven kívül esik. Hunter ugyanis ragaszkodik hozzá, hogy ő a pálya mindkét oldalán szeretne játszani a profik között is és már olyan hangos is előjöttek (nyilván kezeljük fenntartásokkal), hogy inkább visszavonul, ha ezt nem teszik neki lehetővé. Csak gondoljunk bele, mennyire megterhelő egy NFL szezon bármelyik játékosnak és mekkora kincs, ha valaki végig bírja a szezont. Na most ha kicsit utánaszámolunk, hogy valakinek, ha nem is dupla annyi snapszámot kéne teljesítenie, de 30-40%-al többet biztosan, akkor az mennyire több rizikót hordoz magában. Ehhez mennyire brutális fizikummal kell rendelkezni, egyáltalán létezik-e manapság olyan regenerációs folyamat, ami lehetővé tenné, hogy ennek hosszabb távon ne legyen komolyabb következménye. De ha ezt a részét félre is teszem, az edzéseket, videózásokat is elég nehéz úgy összehangolni, hogy Hunter mindkét helyen megfelelő mennyiségben és minőségben részt tudjon venni.
Kicsit ezzel úgy vagyok mintha valaki azt venné a fejébe, hogy 9 mp alatt akarja lefutni a 100 méter. Egyszer majd biztos képes lesz rá valaki, de jelenlegi edzéstechnikákkal, orvostudománnyal, szerintem elég magabiztosan kijelenthető, hogy legálisan ez a vállalás lehetetlen. Az utóbbi 2 évben Hunter kb 2600 snapet volt a pályán úgy, hogy összesen játszott 22 meccset. Viszonyítási alapnak, Gonzo tavaly 15 meccsen játszott 950 snapet. Még véletlenül sem lebecsülve az egyetemi foci intenzitását azért a két szint snapjei között van eltérés.
Szóval nekem két aggályom van vele kapcsolatban. Három évet játszott egyetemen, ami másokkal összevetve (snapszámra lebontva) ez inkább az általános négy-öt évet jelent, ezért kérdés a teste mennyit bír még el, van-e benne 8 kiemelkedő év, vagy csak 3-4 elit évet tud lenyomni a profik között és utána szépen visszaesik, azért ez sem mindegy. Ez a kisebbik gond. A másik aggályom, mennyire lehet meggyőzni arról, hogy ezt a két posztos dolgot felejtse el. Nem azt mondom, hogy meccsenként ne álljon be támadó oldalra mondjuk 10 snapre, de 30-40%os (vagy még több???) extra snapterhelés totálisan őrültség. Ha valami utóbbihoz hasonló van a fejébe és emiatt hisztizni fog az megint nem fog túl sok hasznot hozni. Meg lehet-e értetni vele, hogy bőven jobban jár ő is, ha 100%osan CB posztra koncentrál és ebből próbálja meg kihozni a maximumot, mint azzal, ha megosztja a figyelmét és mondjuk csak 70%-ban fejlődik CB ként, WR-ként meg mondjuk 40%-ban. Papíron értem, hogy az utóbbi jobban néz ki és magasabb számot hoz, de gyakorlatban én inkább a két szék közé a pad alá esést látom ebben. Nem lesz elég jó CB, a kettős terheléssel meg a strapabíróságát kockáztatja.
De aztán simán lehet, hogy én vagyok totálisan szűklátókörű és egyben kishitű, majd elválik, ettől még ha bent van no brainer választás lenne. 99%, hogy nem lesz bent.
Abdul Carter, EDGE (Penn State)
Hunterrel ellentétben Carter egy elég fontos és nagy hiányposztunkra jönne, ezért, ha ez alapján kéne dönteni a kettő közül, akkor inkább őt kéne választani, de prospectként viszont egyértelműen gyengébb vagy inkább rizikósabb.
Carter kérdés nélkül konszenzus második legjobb játékos a drafton, de ettől ő még egy projekt. Ő nem az a fajta játékos lesz, akit bedobsz az első héten és ledominálja már a profi ellenfelei nagy részét újoncként. Nem az a generációs tehetség, akit kvázi készen kap az a stáb, aki draftolja. Rengeteg munka lesz vele, de magas plafonja miatt viszont benne van az all-pro kategória. Elsősorban a potenciálba invesztál bele, aki kiválasztja.
Első két egyetemi évében még off-ball LB volt, csak az utolsó évében került EDGE posztra és kezdték passrushra használni. Ezért nyilvánvalóan nagyon kevés tapasztalattal rendelkezik, hogyan kéne a fal környékén mozogni. Az utolsó évében azért bőven mutatott rengeteg jó dolgot, amik a draft második legjobb prospectjévé repítette, de ez akkor is csak egy éves minta és a technikáján nagyon sokat kell még dolgozni. Nem csak passrushban, de futás ellen is fejlődnie kell, de minden hiányossága leginkább a tapasztalatlanságára vezethető vissza. Azért őt badarság lenne a „meg kell tanítani focizni” projektként titulálni, inkább az all-pro státuszhoz kell még sokat fejlődnie. Lehet súlyban, erőben is magára kell szednie kicsit, hogy profi szinten is olyan domináns legyen, mint utolsó egyetemi éveiben, ezért nagyon meglepő lenne, ha első (fél)évében nemcsak, mint szituációs passrusherként lenne szerepe a védelemben és csak második évében rúgná rá mindenkire az ajtót.
Szintén nobrainer választás lenne és a jelenlegi állás szerint leginkább arra van nagyobb esély, hogy Carter fog lecsúszni hozzánk, mert szinte elég sok helyen készpénznek veszik, hogy Hunter első három helyen fixen kimegy. Iszonyatosan nagy brainfartnak kell bekövetkeznie, hogy a draft legjobb játékosa lecsússzon hozzánk és mostani hírek szerint elég valószínűtlen Carter lecsúszása a negyedik helyig.
B) Nem visznek ki két QB-t előttünk
Ez egy nagyon-nagyon peches helyzet lenne, mert ahogy mondtam a két játékos mögött szerintem hatalmas szakadék a többiekhez képest.
Rant ON:
És akkor itt jegyezném meg azoknak, akik év közben az „engem nem érdekel semmi én a győzelmek miatt nézem a meccseket/szurkolok a csapatnak” attitűddel állnak 1-1 meccshez, hogy mennyire totálisan felesleges egy fixen bukott szezonban hajszolni a győzelmeket és mennyi értelme van azzal foglalkozni, meg reménykedni/szurkolni annak, hogy „jaj csak ne legyünk 1/1-esek”.
Az utolsó meccses balfaszkodásnak köszönhetően, lehet sikerült egy fix bluechip játékosról lemaradni vagy egyáltalán az esélyt megadni magunknak, hogy valamelyik hülye GM-et le tudjuk húzni egy QB-ért…
The 2024 Pats keeping dead man walking Mayo for the final game, winning in Week 18 and blowing the top pick, then firing Mayo after the game… that’s going down in history as one of the single dumbest Boston sports sequences ever. I still cannot believe this happened.
— Bill Simmons (@BillSimmons) April 16, 2025
Rant OFF
Az utolsó héten már ipari mennyiségű smokescreen és terelés megy a médiában, bizonyos információk szerint Giants lehet mégis QB-t húz, de akár a Browns is meglépheti ezt. Az igazság meg az, hogy nincs első körös QB tehetség a drafton. Ennek ellenére a Titans 1/1-en fixen QB-t visz, szóval nagyon-nagyon nehéz elképzelni, hogy ebből a gyenge QB classból kettőt elvigyenek top3-ban.
Ha ez nem történik meg, amire most a legnagyobb az esély, akkor igen nehéz helyzet előtt áll az egész Front Office.
Ebben az esetben én fixen lecserélnék, kis túlzással bármiért, jövőévi első körös pickért kérdés nélkül. Mivel ez totálisan kiszámíthatatlan, manapság olyanokat is lehet hallani, hogy RB1-ért valaki feljönne, hát nem látom azt, hogy lenne ennyire idióta GM, nyilván jó lenne valakit itt lehúzni, de tulajdonképpen reálisan sajnos nincs kiért feljönni, akiért megérné több (magas értékű) picket beáldozni.
Ha kivesszük a trade lehetőségét, akkor jön a kérdés, hogy needre (OT) vagy BPA alapon választanánk.
(Tavaly inkább needre mentünk rá és hivatalosan azt kommunikálták, hogy idén inkább BPA-zni szeretnének inkább, vagy igaz vagy nem)
Bármilyen felfogás szerint választunk, az én szememben itt a rossz és a kevésbé rossz közül tudunk csak választani, ami iszonyatosan rossz érzés top5-ben pickkelve, de sajnos ez egy ilyen draft.
Needre jelölt lenne 1/4 re:
Ha need akkor csakis OT jöhet szóba, de sajnos nincs olyan jelölt, akit nyugodt szívvel választanék. Alapból elég gyenge ez az OT class, szóval abszolút tudnék azzal menni, hogy más alapján választunk és az Ofalba a picket 1 vagy 2 körrel eltoljuk.
Will Campbell, OT (LSU)
Innentől kezdve felejtsük el all-pro kategóriát, korrekt kezdő a plafon. Campbell szinte minden rangsorban a legjobb OT prospect, a probléma, hogy profi szinten nagy valószínűséggel guard lesz. Kézméretei sajnos nagyon kicsik, ahhoz, hogy profi szinten a fal szélén tudjon játszani. Guardnak vélhetően viszont kiemelkedő lesz, mert ott a gyengeségei kevésbé fognak megmutatkozni. Viszont a kéz méretei olyan rosszak, hogy alig van 1 vagy 2 olyan OT, akik tudják kompenzálni a hozzá hasonló kicsi karokat és ők sem az elit szintet képviselik…
Campbellel kapcsolatban ezen megy elsősorban a polémia a „szakértők” között. Van, aki nem foglalkozik a méretei hiányosságával, hisz megoldott az egyetemen is és hát az egyéb tényezőkben, karakter, hozzáállás milyen remek. Mások meg ragaszkodnak, ahhoz, hogy van egy bizonyos határ, egy százalék, ami nem véletlenül lett megállapítva mert x évre visszamenőleg visszalehet követni, bizonyos méretek milyen teljesítményre engednek következtetni. Az én személetemhez inkább az utóbbiak állnak közelebb, mert az esetek többségében, hosszútávon ez vezet többszöri jobb döntés meghozatalára.
Ez tipikusan a Malcolm Butler probléma, ami anno itt is előkerült. Ő is egy elég jó CB volt, az esetek többségében tudta kompenzálni a méreteiből fakadó hiányosságát, de amikor pl Julio Jonest kellett fognia 1v1-ben, akkor egyszerűen kiütközik az atletikusságának hiánya és a mínusz 10 cm különbség. Ezért nem érdemelt anno CB1 pénzt, mert egyszerűen a legjobb WR-ekre nem tudtad rátenni. Ezek azok a dolgok, amiket nem taníthatsz, nem tudsz fejleszteni. Márpedig, ha rövid karral még senki nem hozott elit teljesítményt OT poszton, akkor annak oka van. Lehet Campbell lesz az ezerből az első, de én örülnék, ha nem az én csapaton fizetne be erre a kaparós sorsjegyre.
A stábunk egyébként jókat nyilatkozott róla és a szemünkben állítólag OT-ként van jelen, ezen felbuzdulva most már minden mockban fixen Campbellt írják hozzánk.
Mondanom sem kell, mekkora blama lenne, ha 1 / 4 re vinnénk egy srácot, akit erőltetnénk OT-ban, csúfosan megbukna, majd betennénk OG-ben, ahol mondjuk megütne egy NFL kezdő szintet. Okos FO-k, nem követnek el ilyen ostobaságot egy top5 pick esetében. Mi szurkolók még keressük a visszajelzéseket, hogy nálunk milyen kategóriában van a FO.
Armand Membou, OT (Missouri)
Tipikusan az a prospect, aki a combine-on szerzett igazán hírnevet magának. Iszonyatosan jó atléta, a méreteihez képest szélvészgyors és atletikus, OT-nak már kevésbé kiváló. Abszolút projekt játékos, akit azért még jobban meg kell tanítani a fal szélén játszani. Az atletikussága miatt nagyon sokan szeretik és emiatt tényleg hatalmas potenciál van benne, de én nagyon fázom a hozzá hasonló prospectektől. Emlékezzünk vissza anno Becton ugyan ez a prospect volt, Jets elvitte 1/11-en, csúfosan megbukott, majd, mint kezdő OG nyert tavaly SB-t az Eaglesszel, de azért ott sem marasztálták.
Ráadásul nekünk most nem egy olyanra lenne szükségünk, aki „majd idővel belejön”, hanem akit magabiztosan oda tudunk állítani a fal valamelyik szélére az első héten. Projekt OT-t (nyilván kisebb potenciállal) vagy kétséges azonnali kezdő OT-t, második vagy harmadik körben is találhatunk magunknak.
Nem igazán örülnék, de legalább lehetne takarózni, hogy needre jött meg nagy benne a potenciál…
Kelvin Banks Jr., OT (Texas)
Banks valamiért nagyon sokaknál fixen nincs az első két OT prospect között. Számomra biztosabb választás lenne, mint az első kettő, de azért látni kell, hogy neki sincsen ideális kézmérete vagy magassága. Neki is bőven van mit javítani a technikáján, szóval munka vele is lenne bőven. Simán benne van, hogy profik között majd ő is OG-ként fog fix kezdő szerepet kiharcolni magának.
Ha mindenképp választani kéne egy OT-t, én lehet inkább őt választanám, abszolút nem biztos választás, de nem annyira szörnyűek a méretei, mint Campbellnek és kevésbé projekt, mint Membou.
BPA alapon
Itt sincs azért túl jó felhozatal és mindenkinél húznám a számát, hogy biztos ez volt e az ideális megoldás…
Elsősorban reach lenne az összes választás, ha ez needre jön azt mindig meg tudod magyarázni, ha nem azt már sokkal nehezebb.
Mason Graham, DT (Michigan)
Ha van még Carter és Hunter mellett blue chip közeli játékos akkor ő az, de itt tényleg kifújt. Nem akarom bő lére ereszteni, ezt már lehet senki nem olvassa… Kétségkívül nagyon jó prospect, de egy DT-ről beszélünk, minimális hozzáadott értéke van a győzelemhez. Ráadásul nálunk a két DT 28 misit visz el a fizetési plafonból, minek egy harmadik? Persze, ha Barmore-t el tudnánk cserélni, akkor azt mondom lenne értelme, de a vérröge után ki fizetne érte annyit, hogy ez megérje. Szóval mivel nem a következő Aaron Donaldról van szó Graham esetében így a pozíciójának jelentéktelensége miatt felesleges lenne őt kihúzni, akkor már tényleg bármelyik OT jobb döntés lenne…
Ashton Jeanty, RB (Boise State)
Insta fail, ha első körben futót pickkelsz, főleg egy gyenge fal mögé. Ezzel a választással konkrétan ki lehetne kergetni a világból… Jeantynek meg kellett volna kapnia Heismann-t, historikus szezont tudott maga mögött és kis túlzással egy emberként cipelte be a csapatát az egyetemi rájátszásba. Ettől függetlenül a futó soha semmikor nem ér első kört, hisz a jó futójáték a Ofalon alapszik. Jeanty ráadásul nem is olyan jó prospect mint Barkley vagy Bijan volt az utóbbi évekből, szóval ha még így lenne akkor azt mondom, egy ilyen meh draft classban, talán-talán meggyőzhető lehetnék, de Jeanty abszolút nem a kihagyhatatlan kategória.
Egyébként Stevenson mögé kell majd draftolni futót és ez az idei RB class az egyik legmélyebb az utóbbi éveket tekintve, szóval simán benne van, hogy akár duplázzunk erre a posztra. A draft elején totálisan feleslegesnek tartom futót húzni. Jó lenne, ha itt le tudnánk húzni valakit, aki Jeantyben látja a megváltót, de ez inkább ilyen wishful thinking.
Tetairoa McMillan, WR (Arizona)
Szezonközben minden mockban hozzánk írták, mert nyilván nem volt elkapónk és akkor konszenzus WR1 volt a classban. Azóta már messze nem ennyire egyértelmű, hogy ő a legjobb elkapó ezen a drafton és hozzánk is jött egy Diggs. Én személy szerint még mindig azon a véleményen vagyok, hogy a WR az nem igazán need nekünk. Értem, hogy papíron nem túl erős a felhozatal, de én szeretném látni a jelenlegi elkapó brigád mire képes egy normális rendszerben, remélhetőleg olyan irányítóval, akinek nem kell az életéért futnia a snapek 60%-ában. Nagyon sokan mockolnak hozzánk WR-ket én ezzel annyira nem tudok egyetérteni. Ha a jelenlegi, főleg az előző két évben draftolt elkapók befuccsolnak, akkor majd jövőre körül lehet nézni a drafton, de idén nincsenek olyan kihagyhatatlan újoncok.
Ha lenne generációs tehetség top5ben, akiben ott a legit WR1 potenciál, akkor nyilván nobrainer lenne a választás, de jelenleg nagyon messze vannak ettől a státusztól.
De egy kicsit a játékosról is essen szó. McMillan tipikus elsőszámú elkapó méretekkel rendelkezik, atletikus, könnyű beleszeretni a játékába. Van benne egy ilyen Moss utánérzésem, hogy ha felmegy a labdáért akkor az esetek többségében nála fog kikötni. Iszonyatos elkapási rádiusza van. Sebességben vélhetően nem fog senkit lehagyni és YAC termelésben sem fog jeleskedni. Kérdés mennyire tudja majd üresre játszani magát a profik között, mert routefutásaival azért vannak gondok, fizikális védők ledominálhatják. A legnagyobb probléma vele, hogy nincs meg benne az igazi első számú elkapó potenciál. Legjobb esetben belőle egy nagyon jó második számú elkapó lesz.
Megint, tök jó játékos még ha nekem vannak is fenntartásaim vele kapcsolatban, bőven lenne elképzelés benne hisz hosszútávon nincs megoldva a WR2 kérdés sem nálunk, de 1/4re iszonyatos reachnek érzem őt is.
Jihaad Campbell, LB (Alabama)
Ő is olyan prospect, akit letrade esetén szívesen látnék, az eredeti helyen overreach lenne. FA-n elég sok LB-t hoztunk szóval kicsit luxus picknek hangzik, viszont Campbellben benne van a potenciál, hogy a jövő védelmének vezére legyen. Jelenleg ezt Gonzon kívül nagyon nem látom senkiben. Dugger volt erre egy jelöltem, remélhetőleg az új stáb alatt visszatér erre az útra. Simán benne van, hogy abszolút nem gondolkodunk LB-ben ezen a drafton, ami valahol érthető lenne. Viszont Campbell tényleg az a típusú védő, akit a mai modern focira találtak ki. Iszonyatosan fiatal még, 21 éves, szóval baromi sok potenciál van benne emiatt még bizonyos szinten nyers a játéka, a profi edzőktől nagyon sokat fog még tanulni. Sokoldalú, a front 7-ben több poszton is használható, akár off-ball LB-ként, akár passzsiettetőként Sokszor a sokoldalúság LBknél, inkább negatívum mert sehol sem találják meg az igazi helyét. Campbell abszolút nem ez a kategória. Vannak sérüléseivel kapcsolatosan fenntartások, ezeket nyilván a csapatok jobban tudják, emiatt lehet nagyon eltérő a megítélése.
Még lehetne koptatni a billentyűzetet, bedobni pár nevet, de úgy érzem, hogy a többiek még nagyobb reachek, illetve sokkal fejvakarósabb húzások lennének. Szerintem jó eséllyel az imént felsorolt nevek közül valamelyik fog érkezni az első választással.
Két dolognak kell nagyon szurkolni: két QB menjen ki előttünk vagy valaki jöjjön fel Jeantyért. De ezek sajnos csakis a draft pillanatában fognak kiderülni.
ZERO_L
1 napja
Péntek hajnalban jön is a draft és szokás szerint megint írok pár sort, hogy később számon lehessen kérni vagy „naügye”-zhessek egy kicsit 😊 #tldr
Nagy általánosságban azt kell tudni erről a draft classról, hogy viszonylag gyenge a felhozatal, nagyon kevés kiemelkedő tehetség van, viszont a 20-100. pickek között abszolút nincs meg az a hatalmas tehetségből fakadó különbség, mint azt korábbi draftoknál megszokhattuk (nyilván ez pozíciónkként azért eltérhet). A QB class nagyon gyenge, szóval túl sok „free pick” nemigazán lesz a választásaink előtt.
Erős lenne azt mondani, hogy FA piacon sikerült minden hiányosságunkat megoldani. A védelemben jött erősítés, de passrush és mondjuk saftey poszton, főleg FS-ként azért érzek némi lyukat a csapatban. Illetve LB poszton is lehetne valami projekt játékost hozni, bár lehet előbb megnézik az idei erősítések mennyire válnak be.
Támadó oldalon egyértelműen az Ofalra kell a legnagyobb hangsúlyt fektetni, mert LT-nk konkrétan nincs és akár Center akár Guard poszton is elfér az erősítés, még akkor is, ha jöttek FA igazolások ide. Maye megvédése jelenleg mindennel szemben elsőbbséget élvez. Ezt még szerintem nagyon sokszor le fogom írni, de a következő évben arra kéne választ találni, hogy ha meg van védve Maye akkor tud-e olyan jól játszani, mint azt sokan belelátják, mondván mennyire „oké volt” egy kritikán aluli fal mögött. Ehhez rendes O fal kell és egy kulturált rendszer. Emiatt teljesen mellékes, ki a WR1, van-e, ki a TE2, ki az RB2. Nyilván kellenek majd ezek is, de ezek marginális dolog.
Ismét elöl draftolunk, szóval megint viszonylag egyszerű és könnyen kalkulálható lehetőségek közül kell majd a draft napján sakkozni.
Két változat lehetséges: a) kivisznek két QB-t előttünk, b) nem visznek ki két QB-t előttünk
A) Két QB kimegy előttünk
Miért ez a meghatározó faktor? Azért, mert véleményem szerint, két blue chip játékos van a drafton. Ezek olyan játékosok, akiket bármelyik csapat elfogadna, függetlenül attól, hogy adott poszton mennyire telitett a rosterük. Ez a két játékos annyira kiemelkedik a classból, hogy iszonyatosan nagy hülye lenne az a GM, aki hagyná őket tovább csúszni. Erre mentség csakis egy irányító húzás lehet, aminek a felhozatala ritka gyenge idén, de a QB az akkor is QB marad.
Negyedik választásként, ha kimegy 2 QB előttünk akkor szépen ölünkbe pottyanna, egy bármelyik másik drafton is fix top10-15-s tehetség.
Travis Hunter, WR/CB (Colorado)
Aki nem követi az egyetemi futballt, annak nagyon meglepő lehet a WR/CB megnevezés, de ez valóban nem elírás. Hunter az a fajta unikornis, aki a pálya mindkét oldalán is tud játszani, és nem, nem úgy mint Troy Brown vagy Edelman. A srác konkrétan folyamatosan fent volt egyetemi szinten támadó és védő oldalon. Nem csak bizonyos playekre bedobták, ilyen exkluzív csomagokra, hanem full time játékos volt. Annyira kiemelkedő tehetség, hogy középiskolásként nem csak 5 csillagos toborzott volt (legmagasabb értékelés), megkapta az ország legjobb játékosa címet is a toborzóktól (ezeket szinte mindig irányítók kapják, szóval nem kis szó). Annak ellenére, hogy bármelyik első osztályú egyetemre mehetett volna, ő inkább elment a másodosztályba a Jackson State-re játszani mert Deion Sandersnél akart játszani, amint az edző ment a Coloradora, követte őt az első osztályba.
Hunter egy iszonyatos playmaker, kérdés nélkül a draft legjobb játékosa (szerintem messze ki is emelkedik). Sok prospectre ráhúzzák ezt a „playmaker” skatulyát, akinek a kezébe hullik pár INT, de Hunter egy teljesen más szinten van ezen játékosokhoz képest. Lehet nem ő a legerősebb, leggyorsabb és nem az a prototípus CB, akit laborban gyártanak, de olyan érzéke van, mint senki másnak. Közkedvelt meghatározás, hogy CB az tulajdonképpen olyan WR, aki nem tud elkapni. Biztos sokan hallották már, alkalmazták ezt korábban. Na, Hunter olyan WR, aki nem csak elkapni tudja a labdákat, de posztot is elég jól be tudja játszani. Ezért félelmetes a srác, mert pontosan ismeri a WR-ek minden mozdulatát, gondolatát, hisz full time játszotta ezt a posztot, az egyetem legfelső szintjén.
Elsősorban CB poszton lehetne rá igazán számítani profi szinten, mert azért elkapóként nem az a kihagyhatatlan Chase-Harrion jr féle prospect. Ezért tulajdonképpen jogos lenne ha valaki felesleges igazolásnak titulálná hozzánk, mivel nekünk Gonzo és Davis mellé luxus lenne, de Hunter olyan prospect, akár csak CB-ként is, akit egyszerűen nem lehet bent hagyni. Főleg azért sem, mert például OT poszton (ami a legnagyobb needünk) olyan szintű visszaesés van a tehetségben, hogy egyszerűen semmilyen szinten nem érné meg (de erről majd később).
Nagyon kevés negatívuma van Hunternek, de ha mégis van akkor az pont az unikornisságából ered, illetve mennyire gondolja komolyan, hogy olyat akar véghez vinni, amit soha senki nem csinált meg előtte és a jelenlegi tudásunk szerint az emberi tűrőképesség korlátjain bőven kívül esik. Hunter ugyanis ragaszkodik hozzá, hogy ő a pálya mindkét oldalán szeretne játszani a profik között is és már olyan hangos is előjöttek (nyilván kezeljük fenntartásokkal), hogy inkább visszavonul, ha ezt nem teszik neki lehetővé. Csak gondoljunk bele, mennyire megterhelő egy NFL szezon bármelyik játékosnak és mekkora kincs, ha valaki végig bírja a szezont. Na most ha kicsit utánaszámolunk, hogy valakinek, ha nem is dupla annyi snapszámot kéne teljesítenie, de 30-40%-al többet biztosan, akkor az mennyire több rizikót hordoz magában. Ehhez mennyire brutális fizikummal kell rendelkezni, egyáltalán létezik-e manapság olyan regenerációs folyamat, ami lehetővé tenné, hogy ennek hosszabb távon ne legyen komolyabb következménye. De ha ezt a részét félre is teszem, az edzéseket, videózásokat is elég nehéz úgy összehangolni, hogy Hunter mindkét helyen megfelelő mennyiségben és minőségben részt tudjon venni.
Kicsit ezzel úgy vagyok mintha valaki azt venné a fejébe, hogy 9 mp alatt akarja lefutni a 100 méter. Egyszer majd biztos képes lesz rá valaki, de jelenlegi edzéstechnikákkal, orvostudománnyal, szerintem elég magabiztosan kijelenthető, hogy legálisan ez a vállalás lehetetlen. Az utóbbi 2 évben Hunter kb 2600 snapet volt a pályán úgy, hogy összesen játszott 22 meccset. Viszonyítási alapnak, Gonzo tavaly 15 meccsen játszott 950 snapet. Még véletlenül sem lebecsülve az egyetemi foci intenzitását azért a két szint snapjei között van eltérés.
Szóval nekem két aggályom van vele kapcsolatban. Három évet játszott egyetemen, ami másokkal összevetve (snapszámra lebontva) ez inkább az általános négy-öt évet jelent, ezért kérdés a teste mennyit bír még el, van-e benne 8 kiemelkedő év, vagy csak 3-4 elit évet tud lenyomni a profik között és utána szépen visszaesik, azért ez sem mindegy. Ez a kisebbik gond. A másik aggályom, mennyire lehet meggyőzni arról, hogy ezt a két posztos dolgot felejtse el. Nem azt mondom, hogy meccsenként ne álljon be támadó oldalra mondjuk 10 snapre, de 30-40%os (vagy még több???) extra snapterhelés totálisan őrültség. Ha valami utóbbihoz hasonló van a fejébe és emiatt hisztizni fog az megint nem fog túl sok hasznot hozni. Meg lehet-e értetni vele, hogy bőven jobban jár ő is, ha 100%osan CB posztra koncentrál és ebből próbálja meg kihozni a maximumot, mint azzal, ha megosztja a figyelmét és mondjuk csak 70%-ban fejlődik CB ként, WR-ként meg mondjuk 40%-ban. Papíron értem, hogy az utóbbi jobban néz ki és magasabb számot hoz, de gyakorlatban én inkább a két szék közé a pad alá esést látom ebben. Nem lesz elég jó CB, a kettős terheléssel meg a strapabíróságát kockáztatja.
De aztán simán lehet, hogy én vagyok totálisan szűklátókörű és egyben kishitű, majd elválik, ettől még ha bent van no brainer választás lenne. 99%, hogy nem lesz bent.
Abdul Carter, EDGE (Penn State)
Hunterrel ellentétben Carter egy elég fontos és nagy hiányposztunkra jönne, ezért, ha ez alapján kéne dönteni a kettő közül, akkor inkább őt kéne választani, de prospectként viszont egyértelműen gyengébb vagy inkább rizikósabb.
Carter kérdés nélkül konszenzus második legjobb játékos a drafton, de ettől ő még egy projekt. Ő nem az a fajta játékos lesz, akit bedobsz az első héten és ledominálja már a profi ellenfelei nagy részét újoncként. Nem az a generációs tehetség, akit kvázi készen kap az a stáb, aki draftolja. Rengeteg munka lesz vele, de magas plafonja miatt viszont benne van az all-pro kategória. Elsősorban a potenciálba invesztál bele, aki kiválasztja.
Első két egyetemi évében még off-ball LB volt, csak az utolsó évében került EDGE posztra és kezdték passrushra használni. Ezért nyilvánvalóan nagyon kevés tapasztalattal rendelkezik, hogyan kéne a fal környékén mozogni. Az utolsó évében azért bőven mutatott rengeteg jó dolgot, amik a draft második legjobb prospectjévé repítette, de ez akkor is csak egy éves minta és a technikáján nagyon sokat kell még dolgozni. Nem csak passrushban, de futás ellen is fejlődnie kell, de minden hiányossága leginkább a tapasztalatlanságára vezethető vissza. Azért őt badarság lenne a „meg kell tanítani focizni” projektként titulálni, inkább az all-pro státuszhoz kell még sokat fejlődnie. Lehet súlyban, erőben is magára kell szednie kicsit, hogy profi szinten is olyan domináns legyen, mint utolsó egyetemi éveiben, ezért nagyon meglepő lenne, ha első (fél)évében nemcsak, mint szituációs passrusherként lenne szerepe a védelemben és csak második évében rúgná rá mindenkire az ajtót.
Szintén nobrainer választás lenne és a jelenlegi állás szerint leginkább arra van nagyobb esély, hogy Carter fog lecsúszni hozzánk, mert szinte elég sok helyen készpénznek veszik, hogy Hunter első három helyen fixen kimegy. Iszonyatosan nagy brainfartnak kell bekövetkeznie, hogy a draft legjobb játékosa lecsússzon hozzánk és mostani hírek szerint elég valószínűtlen Carter lecsúszása a negyedik helyig.
B) Nem visznek ki két QB-t előttünk
Ez egy nagyon-nagyon peches helyzet lenne, mert ahogy mondtam a két játékos mögött szerintem hatalmas szakadék a többiekhez képest.
Rant ON:
És akkor itt jegyezném meg azoknak, akik év közben az „engem nem érdekel semmi én a győzelmek miatt nézem a meccseket/szurkolok a csapatnak” attitűddel állnak 1-1 meccshez, hogy mennyire totálisan felesleges egy fixen bukott szezonban hajszolni a győzelmeket és mennyi értelme van azzal foglalkozni, meg reménykedni/szurkolni annak, hogy „jaj csak ne legyünk 1/1-esek”.
Az utolsó meccses balfaszkodásnak köszönhetően, lehet sikerült egy fix bluechip játékosról lemaradni vagy egyáltalán az esélyt megadni magunknak, hogy valamelyik hülye GM-et le tudjuk húzni egy QB-ért…
The 2024 Pats keeping dead man walking Mayo for the final game, winning in Week 18 and blowing the top pick, then firing Mayo after the game… that’s going down in history as one of the single dumbest Boston sports sequences ever. I still cannot believe this happened.
— Bill Simmons (@BillSimmons) April 16, 2025
Rant OFF
Az utolsó héten már ipari mennyiségű smokescreen és terelés megy a médiában, bizonyos információk szerint Giants lehet mégis QB-t húz, de akár a Browns is meglépheti ezt. Az igazság meg az, hogy nincs első körös QB tehetség a drafton. Ennek ellenére a Titans 1/1-en fixen QB-t visz, szóval nagyon-nagyon nehéz elképzelni, hogy ebből a gyenge QB classból kettőt elvigyenek top3-ban.
Ha ez nem történik meg, amire most a legnagyobb az esély, akkor igen nehéz helyzet előtt áll az egész Front Office.
Ebben az esetben én fixen lecserélnék, kis túlzással bármiért, jövőévi első körös pickért kérdés nélkül. Mivel ez totálisan kiszámíthatatlan, manapság olyanokat is lehet hallani, hogy RB1-ért valaki feljönne, hát nem látom azt, hogy lenne ennyire idióta GM, nyilván jó lenne valakit itt lehúzni, de tulajdonképpen reálisan sajnos nincs kiért feljönni, akiért megérné több (magas értékű) picket beáldozni.
Ha kivesszük a trade lehetőségét, akkor jön a kérdés, hogy needre (OT) vagy BPA alapon választanánk.
(Tavaly inkább needre mentünk rá és hivatalosan azt kommunikálták, hogy idén inkább BPA-zni szeretnének inkább, vagy igaz vagy nem)
Bármilyen felfogás szerint választunk, az én szememben itt a rossz és a kevésbé rossz közül tudunk csak választani, ami iszonyatosan rossz érzés top5-ben pickkelve, de sajnos ez egy ilyen draft.
Needre jelölt lenne 1/4 re:
Ha need akkor csakis OT jöhet szóba, de sajnos nincs olyan jelölt, akit nyugodt szívvel választanék. Alapból elég gyenge ez az OT class, szóval abszolút tudnék azzal menni, hogy más alapján választunk és az Ofalba a picket 1 vagy 2 körrel eltoljuk.
Will Campbell, OT (LSU)
Innentől kezdve felejtsük el all-pro kategóriát, korrekt kezdő a plafon. Campbell szinte minden rangsorban a legjobb OT prospect, a probléma, hogy profi szinten nagy valószínűséggel guard lesz. Kézméretei sajnos nagyon kicsik, ahhoz, hogy profi szinten a fal szélén tudjon játszani. Guardnak vélhetően viszont kiemelkedő lesz, mert ott a gyengeségei kevésbé fognak megmutatkozni. Viszont a kéz méretei olyan rosszak, hogy alig van 1 vagy 2 olyan OT, akik tudják kompenzálni a hozzá hasonló kicsi karokat és ők sem az elit szintet képviselik…
Campbellel kapcsolatban ezen megy elsősorban a polémia a „szakértők” között. Van, aki nem foglalkozik a méretei hiányosságával, hisz megoldott az egyetemen is és hát az egyéb tényezőkben, karakter, hozzáállás milyen remek. Mások meg ragaszkodnak, ahhoz, hogy van egy bizonyos határ, egy százalék, ami nem véletlenül lett megállapítva mert x évre visszamenőleg visszalehet követni, bizonyos méretek milyen teljesítményre engednek következtetni. Az én személetemhez inkább az utóbbiak állnak közelebb, mert az esetek többségében, hosszútávon ez vezet többszöri jobb döntés meghozatalára.
Ez tipikusan a Malcolm Butler probléma, ami anno itt is előkerült. Ő is egy elég jó CB volt, az esetek többségében tudta kompenzálni a méreteiből fakadó hiányosságát, de amikor pl Julio Jonest kellett fognia 1v1-ben, akkor egyszerűen kiütközik az atletikusságának hiánya és a mínusz 10 cm különbség. Ezért nem érdemelt anno CB1 pénzt, mert egyszerűen a legjobb WR-ekre nem tudtad rátenni. Ezek azok a dolgok, amiket nem taníthatsz, nem tudsz fejleszteni. Márpedig, ha rövid karral még senki nem hozott elit teljesítményt OT poszton, akkor annak oka van. Lehet Campbell lesz az ezerből az első, de én örülnék, ha nem az én csapaton fizetne be erre a kaparós sorsjegyre.
A stábunk egyébként jókat nyilatkozott róla és a szemünkben állítólag OT-ként van jelen, ezen felbuzdulva most már minden mockban fixen Campbellt írják hozzánk.
Mondanom sem kell, mekkora blama lenne, ha 1 / 4 re vinnénk egy srácot, akit erőltetnénk OT-ban, csúfosan megbukna, majd betennénk OG-ben, ahol mondjuk megütne egy NFL kezdő szintet. Okos FO-k, nem követnek el ilyen ostobaságot egy top5 pick esetében. Mi szurkolók még keressük a visszajelzéseket, hogy nálunk milyen kategóriában van a FO.
Armand Membou, OT (Missouri)
Tipikusan az a prospect, aki a combine-on szerzett igazán hírnevet magának. Iszonyatosan jó atléta, a méreteihez képest szélvészgyors és atletikus, OT-nak már kevésbé kiváló. Abszolút projekt játékos, akit azért még jobban meg kell tanítani a fal szélén játszani. Az atletikussága miatt nagyon sokan szeretik és emiatt tényleg hatalmas potenciál van benne, de én nagyon fázom a hozzá hasonló prospectektől. Emlékezzünk vissza anno Becton ugyan ez a prospect volt, Jets elvitte 1/11-en, csúfosan megbukott, majd, mint kezdő OG nyert tavaly SB-t az Eaglesszel, de azért ott sem marasztálták.
Ráadásul nekünk most nem egy olyanra lenne szükségünk, aki „majd idővel belejön”, hanem akit magabiztosan oda tudunk állítani a fal valamelyik szélére az első héten. Projekt OT-t (nyilván kisebb potenciállal) vagy kétséges azonnali kezdő OT-t, második vagy harmadik körben is találhatunk magunknak.
Nem igazán örülnék, de legalább lehetne takarózni, hogy needre jött meg nagy benne a potenciál…
Kelvin Banks Jr., OT (Texas)
Banks valamiért nagyon sokaknál fixen nincs az első két OT prospect között. Számomra biztosabb választás lenne, mint az első kettő, de azért látni kell, hogy neki sincsen ideális kézmérete vagy magassága. Neki is bőven van mit javítani a technikáján, szóval munka vele is lenne bőven. Simán benne van, hogy profik között majd ő is OG-ként fog fix kezdő szerepet kiharcolni magának.
Ha mindenképp választani kéne egy OT-t, én lehet inkább őt választanám, abszolút nem biztos választás, de nem annyira szörnyűek a méretei, mint Campbellnek és kevésbé projekt, mint Membou.
BPA alapon
Itt sincs azért túl jó felhozatal és mindenkinél húznám a számát, hogy biztos ez volt e az ideális megoldás…
Elsősorban reach lenne az összes választás, ha ez needre jön azt mindig meg tudod magyarázni, ha nem azt már sokkal nehezebb.
Mason Graham, DT (Michigan)
Ha van még Carter és Hunter mellett blue chip közeli játékos akkor ő az, de itt tényleg kifújt. Nem akarom bő lére ereszteni, ezt már lehet senki nem olvassa… Kétségkívül nagyon jó prospect, de egy DT-ről beszélünk, minimális hozzáadott értéke van a győzelemhez. Ráadásul nálunk a két DT 28 misit visz el a fizetési plafonból, minek egy harmadik? Persze, ha Barmore-t el tudnánk cserélni, akkor azt mondom lenne értelme, de a vérröge után ki fizetne érte annyit, hogy ez megérje. Szóval mivel nem a következő Aaron Donaldról van szó Graham esetében így a pozíciójának jelentéktelensége miatt felesleges lenne őt kihúzni, akkor már tényleg bármelyik OT jobb döntés lenne…
Ashton Jeanty, RB (Boise State)
Insta fail, ha első körben futót pickkelsz, főleg egy gyenge fal mögé. Ezzel a választással konkrétan ki lehetne kergetni a világból… Jeantynek meg kellett volna kapnia Heismann-t, historikus szezont tudott maga mögött és kis túlzással egy emberként cipelte be a csapatát az egyetemi rájátszásba. Ettől függetlenül a futó soha semmikor nem ér első kört, hisz a jó futójáték a Ofalon alapszik. Jeanty ráadásul nem is olyan jó prospect mint Barkley vagy Bijan volt az utóbbi évekből, szóval ha még így lenne akkor azt mondom, egy ilyen meh draft classban, talán-talán meggyőzhető lehetnék, de Jeanty abszolút nem a kihagyhatatlan kategória.
Egyébként Stevenson mögé kell majd draftolni futót és ez az idei RB class az egyik legmélyebb az utóbbi éveket tekintve, szóval simán benne van, hogy akár duplázzunk erre a posztra. A draft elején totálisan feleslegesnek tartom futót húzni. Jó lenne, ha itt le tudnánk húzni valakit, aki Jeantyben látja a megváltót, de ez inkább ilyen wishful thinking.
Tetairoa McMillan, WR (Arizona)
Szezonközben minden mockban hozzánk írták, mert nyilván nem volt elkapónk és akkor konszenzus WR1 volt a classban. Azóta már messze nem ennyire egyértelmű, hogy ő a legjobb elkapó ezen a drafton és hozzánk is jött egy Diggs. Én személy szerint még mindig azon a véleményen vagyok, hogy a WR az nem igazán need nekünk. Értem, hogy papíron nem túl erős a felhozatal, de én szeretném látni a jelenlegi elkapó brigád mire képes egy normális rendszerben, remélhetőleg olyan irányítóval, akinek nem kell az életéért futnia a snapek 60%-ában. Nagyon sokan mockolnak hozzánk WR-ket én ezzel annyira nem tudok egyetérteni. Ha a jelenlegi, főleg az előző két évben draftolt elkapók befuccsolnak, akkor majd jövőre körül lehet nézni a drafton, de idén nincsenek olyan kihagyhatatlan újoncok.
Ha lenne generációs tehetség top5ben, akiben ott a legit WR1 potenciál, akkor nyilván nobrainer lenne a választás, de jelenleg nagyon messze vannak ettől a státusztól.
De egy kicsit a játékosról is essen szó. McMillan tipikus elsőszámú elkapó méretekkel rendelkezik, atletikus, könnyű beleszeretni a játékába. Van benne egy ilyen Moss utánérzésem, hogy ha felmegy a labdáért akkor az esetek többségében nála fog kikötni. Iszonyatos elkapási rádiusza van. Sebességben vélhetően nem fog senkit lehagyni és YAC termelésben sem fog jeleskedni. Kérdés mennyire tudja majd üresre játszani magát a profik között, mert routefutásaival azért vannak gondok, fizikális védők ledominálhatják. A legnagyobb probléma vele, hogy nincs meg benne az igazi első számú elkapó potenciál. Legjobb esetben belőle egy nagyon jó második számú elkapó lesz.
Megint, tök jó játékos még ha nekem vannak is fenntartásaim vele kapcsolatban, bőven lenne elképzelés benne hisz hosszútávon nincs megoldva a WR2 kérdés sem nálunk, de 1/4re iszonyatos reachnek érzem őt is.
Jihaad Campbell, LB (Alabama)
Ő is olyan prospect, akit letrade esetén szívesen látnék, az eredeti helyen overreach lenne. FA-n elég sok LB-t hoztunk szóval kicsit luxus picknek hangzik, viszont Campbellben benne van a potenciál, hogy a jövő védelmének vezére legyen. Jelenleg ezt Gonzon kívül nagyon nem látom senkiben. Dugger volt erre egy jelöltem, remélhetőleg az új stáb alatt visszatér erre az útra. Simán benne van, hogy abszolút nem gondolkodunk LB-ben ezen a drafton, ami valahol érthető lenne. Viszont Campbell tényleg az a típusú védő, akit a mai modern focira találtak ki. Iszonyatosan fiatal még, 21 éves, szóval baromi sok potenciál van benne emiatt még bizonyos szinten nyers a játéka, a profi edzőktől nagyon sokat fog még tanulni. Sokoldalú, a front 7-ben több poszton is használható, akár off-ball LB-ként, akár passzsiettetőként Sokszor a sokoldalúság LBknél, inkább negatívum mert sehol sem találják meg az igazi helyét. Campbell abszolút nem ez a kategória. Vannak sérüléseivel kapcsolatosan fenntartások, ezeket nyilván a csapatok jobban tudják, emiatt lehet nagyon eltérő a megítélése.
Még lehetne koptatni a billentyűzetet, bedobni pár nevet, de úgy érzem, hogy a többiek még nagyobb reachek, illetve sokkal fejvakarósabb húzások lennének. Szerintem jó eséllyel az imént felsorolt nevek közül valamelyik fog érkezni az első választással.
Két dolognak kell nagyon szurkolni: két QB menjen ki előttünk vagy valaki jöjjön fel Jeantyért. De ezek sajnos csakis a draft pillanatában fognak kiderülni.

"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
16 napja
Nem, de akkor majd mostAzért a többiektől alapvetően meg akartak szabadulni. Nekünk ez nem volt kötelező.gondolom olvastad topint a pats-en
Nem ez a világ legrosszabb trade-je, de ennyiért feleslegesnek érzem.
zinedine5
NB2
16 napja
Azért a többiektől alapvetően meg akartak szabadulni. Nekünk ez nem volt kötelező.gondolom olvastad topint a pats-en
Nem ez a világ legrosszabb trade-je, de ennyiért feleslegesnek érzem.
zinedine5
16 napja
Azért a többiektől alapvetően meg akartak szabadulni. Nekünk ez nem volt kötelező.Nem ez a világ legrosszabb trade-je, de ennyiért feleslegesnek érzem.
17 napja
1. Ha a Milton trade-ben csak az ellenértéket nézzük, akkor szerintem az úgy többé-kevésbé helyén van, ha megnézzük a 2024. évi tradek-kel összehasonlítva (a csere előtti szezon, vagyis a 2023-as év statjai tüntetve fel az egyes játékosoknál)Sam Howell trade (17 meccs, 63%-os passz, 3900 yard, 21 TD, 21 INT, 263 futott yard)
Commanders get: 2024 third-round pick (78th overall pick) and fifth-rounder (152)
Seahawks get: Sam Howell, 2024 fourth-round pick (102) and 2024 sixth-rounder (179)
Kenny Pickett trade (12 meccs, 62%-os passz, 2000 yard, 6 TD, 4 INT, 54 futott yard)
Steelers get: 2024 third-round pick (98th overall) and two 2025 seventh-round picks
Eagles get: Kenny Pickett and 2024 fourth-round pick (120th overall)
Mac Jones trade (11 meccs, 65%-os passz, 2100 yard, 10 TD, 12 INT, 96 futott yard)
Patriots get: 2024 sixth-round pick (193rd overall)
Jaguars get: Mac Jones
Justin Fields trade (13 meccs, 61%-os passz, 2500 yard, 16 TD, 9 INT, 657 futott yard)
Bears get: Conditional 2025(!) sixth-round pick
Steelers get: Justin Fields
Ehhez képest: Milton trade (1 meccs, 75 %-os passz, 241 yard, 1 TD, O Int, 16 futott yard)
Cowboys get: Milton and a 2025 seventh-round pick (No. 217)
Patriots get: 2025 fifth-round pick (No. 171)
Szóval szerintem 1 darab nfl meccsel rendelkező játékosért, 40 helyes felmozgás a draft harmadik napján, egyáltalán nem kirívóan rossz ellenérték.
Nyilván mindenki a potenciálja miatt többre taksálta Miltont, de szerintem ezt a potenciált 2025 márciusában-áprilisában nagyon nehéz „monteziálni” egyetlen lejátszott nfl meccs alapján, vagyis hogy GM-ként azt eladni, hogy ezért a potenciálért egy 3. körös picket vagy mondjuk egy 4. körös picket is el lehet kérni.
2. Másrészt szerintem, ahogy twitteren is pedzegették jópáran (pl. Mike Reiss), pont ugyanaz történt Milton – Maye viszonylatban, mint tavaly Mac Jones – Maye esetében.
Tavaly is lehetett azt tudni, hogy Mac Jones nem annyira lesz lelkes a backup szerepkörét egy újonccal szemben, illetve azért az öltözőnek és a QB room-nak sem feltétlenül tenne jót Mac Jones jelenléte: a kezdő irányítói státuszának elvesztése miatt lehet, hogy trollkodóbb vagy más módon feszültséget gerjesztő, avagy csak simán beleszarós lehetett volna a hozzáállása. Ezért kb. az első tényleges ajánlatnál elpasszolták őt a Jags-nek.
Állítólag Milton is elkezdett egyre hangosabb lenni azzal, hogy igenis neki kell majd idővel a Pats kezdő QB-jának lenni, és vélhetően a magatartása, mentalitása magában hordozta azt, hogy az öltözőben és a QB room-ban is felesleges feszültséget fog ez jelenteni.
Lehetett volna még rosteren tartani és mondjuk megvárni a nyári edzőtábort vagy a szezon első néhány játékhetét, hogy hol alakulhat ki egy olyan QB szituáció, hogy hajlandóak egy 5.-nél magasabb picket adni érte, de ez viszont azt jelenti, hogy akkor ez a negatív mentalitás még hónapokig mételyezhette volna az öltözőt.
Szóval én azt gondolom, hogy az ellenérték nem nagyon rossz, és ha tényleg volt vele kapcsolatban egy ilyesfajta mentalitásbeli aggály, akkor nagyon nem baj, ha Maye fejlődését és kibontakozását nem kockáztatjuk meg azzal, hogy egy ilyen habitusú Miltonnal kelljen minden nap együtt dolgoznia.
20 napja
“The #Patriots had a better offer for Milton but chose to send him where he wanted out of respect for him, per source.”De olyan csilingelőset....
Adjátok magatokra a bohócsipkát és fessétek ki magatokat.
Erre komolyan nem lehet mást mondani.
ZERO_L
Draft

2001-2003-2004-2014-2016-2018
20 napja
Szerintem megvolt.“The #Patriots had a better offer for Milton but chose to send him where he wanted out of respect for him, per source.”A mavs GM-mel tarthatnak egy brainstormingot.
Adjátok magatokra a bohócsipkát és fessétek ki magatokat.
Erre komolyan nem lehet mást mondani.
ZERO_L
zinedine5
Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
20 napja
“The #Patriots had a better offer for Milton but chose to send him where he wanted out of respect for him, per source.”A mavs GM-mel tarthatnak egy brainstormingot.
Adjátok magatokra a bohócsipkát és fessétek ki magatokat.
Erre komolyan nem lehet mást mondani.
ZERO_L
20 napja
én csak megnéztem volna jobban 😊
20 napja
“The #Patriots had a better offer for Milton but chose to send him where he wanted out of respect for him, per source.”Nagy eséllyel nem akarták az AFC-be küldeni
Adjátok magatokra a bohócsipkát és fessétek ki magatokat.
Erre komolyan nem lehet mást mondani.
ZERO_L
Draft

2001-2003-2004-2014-2016-2018
20 napja
Ez egy borzasztó csere Pats szempontból.Hát az....
Bazzani
Draft

2001-2003-2004-2014-2016-2018
20 napja
“The #Patriots had a better offer for Milton but chose to send him where he wanted out of respect for him, per source.”Adjátok magatokra a bohócsipkát és fessétek ki magatokat.
Erre komolyan nem lehet mást mondani.

"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
20 napja
De ha más nem,ahogy zeró is írja,ennyiért -most- semmi értelme nem volt elengedni,ennyit nekünk is meg kellett volna hogy érjen,hogy legalább is most ittartsuk.Tehát kb pont ugyanazért a pickért sikerült elpasszolni, mint ahol tavaly kivitték, és még ők adtak mellé egy hetedik kört. xd masterclassÚgy, hogy közben (szerintem) emelkedett is az értéke.
Cruyffista
Bazzani
Ez elég wtf döntésnek tűnik most.
Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
20 napja
Tehát kb pont ugyanazért a pickért sikerült elpasszolni, mint ahol tavaly kivitték, és még ők adtak mellé egy hetedik kört. xd masterclassÚgy, hogy közben (szerintem) emelkedett is az értéke.
Cruyffista

20 napja
Ez komolyan mi a faszom, de tényleg?Miért nem futattják meg a preseasonben a srácot és akkor talán egy 4 kört ki lehet csikarni vmelyik idióta GMből, de ha nem akkor is mivan? Nagy büdös semmi. Most meg kaptunk egy szaros 5.kört??? Mi a faszom ebben az üzlet?
Egyre több kételyem van ezzel a FOval kapcsolatosan.
Semmilyen szinten sincs értelme ennek a döntésnek...

"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
20 napja
Tehát kb pont ugyanazért a pickért sikerült elpasszolni, mint ahol tavaly kivitték, és még ők adtak mellé egy hetedik kört. xd masterclass
20 napja
Compensation update: Patriots are trading QB Joe Milton and a 7th-round pick to the Cowboys in exchange for Dallas’ compensatory 5th-round pick, per sources. https://t.co/Y7PP78plOj
— Adam Schefter (@AdamSchefter) April 3, 2025
23 napja
múltkor is ebben a pólóban volt a leányzó úgy emlékszem...vegen kideruk van egy fiatal afro szeretoje aki anno meg eredetiben nyulta a polot a UN truckrol
NB2

23 napja
múltkor is ebben a pólóban volt a leányzó úgy emlékszem...
23 napja
szerintem billba is odaszurogat rendesen. jordonkanakEzt a Lyányka rakta ki rászerkesztve a képre a meccsállást. Az öreg beállt egy fotóra a tükörnél - (amin a feliratok csak a leányzó pólóján vannak fordítva) - , szerintem azt se tudta, hogy ezt kirakta a Mrs. 😊 Szóval ezt a odaszúrogatást Jordonka csinálja, nem?Engem nem zavar, csak mint megállapítást írtam.Egyetértek,ez nekem sem szimpi a poloval. Valahogy amióta az Öreg elment,nem nagyon tudom hova tenni a viselkedését.Tegnapi még, de elég vicces:Ez minden részletében szemétkedés.
zacknorb
zinedine5
kolok1972
zinedine5
Reggio1914

23 napja
Ezt a Lyányka rakta ki rászerkesztve a képre a meccsállást. Az öreg beállt egy fotóra a tükörnél - (amin a feliratok csak a leányzó pólóján vannak fordítva) - , szerintem azt se tudta, hogy ezt kirakta a Mrs. 😊 Szóval ezt a odaszúrogatást Jordonka csinálja, nem?Engem nem zavar, csak mint megállapítást írtam.Egyetértek,ez nekem sem szimpi a poloval. Valahogy amióta az Öreg elment,nem nagyon tudom hova tenni a viselkedését.Tegnapi még, de elég vicces:Ez minden részletében szemétkedés.
zacknorb
zinedine5
kolok1972
zinedine5