NFL összefoglaló, 11. hét

Ezúttal is sok izgalmat hozott a játéknap, alant olvashatjátok rövid összefoglalóinkat az eddigi meccsekről

Tennessee Titans - Indianapolis Colts 27-30 (TNF)

A szokásos gyenge kezdés után tudott fordítani a Colts és ezzel nagy lépést tett a csoport első helye felé. Chris Johnson az első két támadást egyaránt touchdownnal fejezte be, utána viszont nem róla szólt a találkozó. A meccs hőse az a Donald Brown lett, aki jó formájával komoly játékidőt vett el Richardsontól és 2 touchdownnal zárta az estét. Szintén megemlegeti a napot Coby Fleener, a tight end ugyanis karriercsúcsnak számító 8 labdát kapott el 107 yardért. A Titans-ből Dleanie Walker szintén jól mozgott, az ő touchdownja hozta vissza a hazaiakat 2 perccel a vége előtt 3 pontra, de az onside kick sikertelen volt. A Colts labdaeladás nélkül zárt, Andrew Luck pedig futott TD-vel vette ki a részét a sikerből. A mérkőzés fordulópontját a 3. negyedben Devon Wylie fumble-je jelentette. A frissen aktivált visszahordó saját társával ütközött, a fumble-t a vendégek szedték össze, ami előkészítette Luck touchdownját. Ryan Fitzpatrick kevés hibával játszott, de yardjainak jó részét az utolsó támadás alatt szedte össze, mikor már a veszett fejsze nyelét kergette csapata. Győzelmével az Indianapolis 3 meccs előnyben van az AFC South első helyén.

Cincinnati Bengals - Cleveland Browns 41-20

Hiába kezdte pocsékul a meccset a hazai csapat, hála a védelemnek és a speciális egységnek gyorsan megfordították a mérkőzés menetét (a Bengals 31 pontot szerzett a második negyedben a labdaszerzéseknek köszönhetően) és magabiztos győzelmet arattak csoport riválisuk felett. A Brownsból mindenképp meg kell említeni Joe Haden egészen félelmetes teljesítményét, aki amellett hogy teljesen levette a pályáról A.J. Greent, két interceptiont szerzett, ezek közül egyet TD-re vissza is hordott. Azonban ezzel sem értek sokat a clevelandiek, mert a Bengals védelme túl soknak bizonyult Jason Campbell számára, három labdát is eladott, így hiábavalónak bizonyultak a védelem erőfeszítései. A hazaiak győzelmükkel jelentősen megszilárdították vezető helyüket a csoporton belül, a Browns számára pedig nem marad más, mint harcolni az utolsó wild card helyért.

Buffalo Bills - New York Jets 37-14

Nem tudta megtartani a wild card helyét a Jets, sőt, csúfos vereséget szenvedett - folytatva ezzel az idény sormintáját. Geno Smith borzasztó napon van túl. Négy labdavesztéséből 17 pontot írt a táblára a Bills, Da'Norris Searcy közvetlenül a célterületre vitte vissza a labdáját. Jairus Byrd két interceptiont fogott és Kyle Williams is hozta magát 2 sack és egy fumble formájában. Smitht le is kellett cserélni egy Dareus-ütés után, a helyére beálló Matt Simms kis tét mellett elfogadhatóan teljesített. A másik újonc nagyszerűen irányított, EJ Manuel két top elkapója nélkül is precízen dolgozott, TJ Grahamnek 34, Marquise Goodwinnek 43 yardos TD passzal előrukkolva. A mérkőzést a második negyed végén rendezte le a Bills, ekkor 2:50 perc alatt tudtak 17 pontot szerezni és 20-0-s félidei előnnyel szünetre menni. Yardok és first downok tekintetében is a legrosszabb meccsén van túl idén a Jets, ráadásul a Dolphins győzelme is rosszul jött nekik. A Bills magabiztos győzelme egy 3 meccses vereségszéria végére tett pontot.

Chicago Bears – Baltimore Ravens 23-20

Nemcsak a forduló, de talán az elmúlt évek leghosszabb mérkőzését láthatták a kilátogató nézők, hisz a helyi idő szerint délután kezdődő meccset viharszünet miatt hosszabb időre félbeszakították, majd a rendes játékidőt hosszabbítás is követte. A Ravens kezdte jobban a találkozót, 10 pontos előnyre tettek szert az első negyedben amit sokáig meg is tartottak, de a kényszerpihenő után érezhetően jött fel a Bears. Az utolsó játékrészben Josh McCown 14 yardos TD passzával a fordítás is sikerült, de itt Justin Tucker még épp időben egyenlített, hogy végül hosszabbításban, szintén ez mezőnygóllal jobbnak bizonyuljon a hazai csapat. A Bears védelme remekül állt helyt a passz ellen, kétszer is lelopták Flacco passzait, így összességében megérdemelt a győzelmük.

Jacksonville Jaguars – Arizona Cardinals 14-27

Nem tartott sokáig a Jacksonville lendülete, az első negyedet leszámítva ott folytatták a labda mindkét oldalán, mint a Titans meccs előtt. Danny Noble (TE) az első negyed elején még könnyedén használta ki a Cardinals védelmi hibáját és az egyenlítés után MJD is tudott futni egy touchdownt, innentől kezdve azonban totális csődöt mondott a hazai csapat. Carson Palmer eddigi talán legjobb meccsén van túl a Cards mezében, 419 passzolt yardjából 193-at is Michael Floyd kapott el, ráadásul a labdát sem adták el, nem úgy Chad Henne aki 2 interceptionnel jelentkezett. A futójáték mindkét oldalon kriminális volt, 40 futásból 46 yardot termelt a két csapat, ráadásul Andre Ellington rasztája is megtépázásra került Jason Babin által. Az Arizona 6-4-es mérlegével továbbra is előkelő helyzetben van a rájátszásért folytatott harcban az újabb kötelező győzelmével.

Houston Texans - Oakland Raiders 23-28

Sorozatban nyolcadik vereségét szenvedte el a Houston, miután hazai pályán kapott ki a kezdő futóját, irányítóját és legjobb védőjét nélkülöző Raiderstől. A meccs rögtön két hazai eladott labdával indult, mindkettőt TD-re váltotta az újonc irányító, Matt McGloin. A második negyedben fordult a kocka, beindult a házigazdák passzjátéka, Case Keenum bravúros menekülése után pedig Garrett Graham közelebb hozta a texasiakat, majd Keshawn Martin varázslatos visszahordással egyenlített. A félidőre már hárompontos houstoni előnnyel fordultak a felek, úgy tűnt, sikerül megszakítani a rossz sorozatot. A harmadik negyedben azonban előbb a védelem mondott csődöt (McGloin egy 26 yardos TD-vel vette vissza a vezetést, majd Rashad Jennings 80 yardos futásával növelte a vendégelőnyt), majd Keenum pontatlanságai miatt a támadók sem tudtak előrehaladni. A helyzet odáig fajult, hogy Keenum helyére bejött a csapat korábbi kezdője, Matt Schaub, akibár pontatlan volt, képes volt életben tartani a támadássorozatokat. Az általa hozott új lendület és avédelem feltámadása együttesen okozták azt, hogy a Texans nyolc perccel a lefújás előtt öt pontra jött fel. Hiába került azonban nagyon közel a fordításhoz a hazai gárda, amikor Ben Tate elkapásával a kétyardos vonalig jutott, nem sikerült bevinni a lasztit a célterületre, így a Raiders begyűjtötte negyedik győzelmét a szezonban.

Tampa Bay Buccaneers - Atlanta Falcons 41-28

Bobby Rainey vezérletével a Tampa Bay Buccaneers 41-28-ra legyőzte a gyengélkedő Atlanta Falconst. A szezont még a Clevelanddel kezdő, waiverről felszedett futó kiválóan helyettesítette Doug Martint és Mike Jamest, összesen 163 yardot futott, közte egy 43 és egy 3 yardos touchdownt is, emellett Mike Glennon 4-yardos átadását is TD-re váltotta a 3. negyedben. A Bucs a 0-8-as kezdés után 2 meccset nyert zsinórban. A Falcons (2-8) zsinórban 4 vereséget jegyez, ahol az összesített pontarány 135-61 ellenük.

Pittsburgh Steelers – Detroit Lions 37-27

Rendkívül fordulatos meccsen, második félidei teljesítményének köszönhetően életben tartotta PO-s álmait a Steelers. Eleve jól kezdte a találkozót a hazai csapat, két Antonio Brown TD-vel ragadták magukhoz a vezetést, de a második negyedben a labda mindkét oldalán hatalmas leolvadást produkáltak. 15 perc alatt 27 pontot szerzett az ezúttal is Megatron által vezetett Lions támadósor, de a védelem is megmakacsolta magát, csak két mezőnygólra futotta a Steelers erejéből. A nagy fordítás és a touchdown méretű különbség jó momentumnak tűnt az NFC North trónjára vágyó Lionsnak, ám a második játékrész nem várt eseményeket hozott. A Dallastól elküldött Will Allen vezérletével totális megálljt parancsoltak Staffordéknak, 35 passzolt yardot és 0 Calvin Johnson elkapást engedélyeztek miközben a támadók is képesek voltak haladni. A három szerzett labdát jól használták ki Tomlinék így összességében megérdemelten arattak győzelmet, ráadásul a mérkőzés második felében azt arcukat mutatták melyet a rájátszásban is elvárnánk tőlük.

Philadelphia Eagles – Washington Redskins 24-16

Nick Foles vezérletével tovább szárnyalnak a Sasok, ezúttal ráadásul a pocsék hazai formájukon is tudtak némileg kozmetikázni. A másodéves irányító passz helyett ezúttal futott TD-vel kezdte meg a pontgyártást az első negyedben és ez a tendencia végig megmaradt, LeSean McCoy ugyan csak 77 yardot tett meg, az 1000 yardos álomhatárt már így is átlépte és két újabb hatpontos is a neve mellé került. A Redskins hiába termelte futásból a yardjait a pontszerzés sokáig elmaradt, 24-0-s hátrányban kezdték meg a felzárkózást RG3 passzaival. Előbb a fullback Darrel Young kapott egy 62 yardos átadást, majd Aldrick Robinson következett egy 41 yardossal, a két pontos extrák sikerültek így három és fél perccel a vége előtt már az egyenlítésért támadhattak a vendégek. A hatalmas Eagles leolvadásnak egy Brandon Boykin által szerzett interception vetett véget, így sikerült megőrizni az előnyt és összességében megérdemelten kerültek az NFC keleti csoportjának élére.

Miami Dolphins - San Diego Chargers 20-16

A Dolphins 20-16-ra verte a Chargerst és így 5-5-re javította a mérlegét egy rendkívül szoros meccsen, amelyet bármelyik csapat megnyerhetett volna. A Dolphins védelme alapvetően nem muzsikált jól, a Chargers 452 támadó yardot szerzett, Ryan Mathews személyében megvan az első játékos idén, aki 100 futott yard fölé jutott ellenük (pontosan 127-ig jutott Mathews). Ennek ellenére többször mezőnygólra tudták késztetni az ellenfelet, ezzel nyertek. A San Diegonak megvolt a lehetősége a győztes drive-ra, de a meccsvégi passzt az end zone-ban Brent Grimes leütötte. A Miami irányítója Ryan Tannehill túl tudott lépni a korai interceptionjén, a 268 yard és az 1 touchdown amit kiosztott épen elég volt a győzelemhez. A Chargers mérlege a vereség után 4-6.

Seattle Seahawks - Minnesota Vikings 41-20

Másfél negyeden keresztül tudott a Seattle méltó ellenfele lenni a Minnesota, a Tengerisólymok ezután bedarálták a Vikingeket és simán nyerték a találkozót. Christian Ponder jül kezdett, a második negyed elején adott is egy TD-passzt, amivel 10-10-re egalizált a Minnesota, ezután viszont a házigazdák passzvédelme bekeményített, Marshawn Lynch pedig az egész meccsen megállíthatatlannak bizonyult. A félidőre már 24-13-as előnnyel fordult a Seattle, a hajrában pedig Ponder annyira összeomlott, hogy két borzalmas interceptionnel (az egyikből TD is lett) elérte, hogy beálljon a helyére Matt Cassel (aki szintén egy eladott labdával nyitott). Adrian Peterson gyenge meccset tudhat magáének, saját bevallása szerint kisebb sérülése hátráltatta, ezért nem tudott eleget segíteni a szenvedő irányítóknak. A 10-1-es mérleggel álló Seahawks számára a siker mellett további jó hír, hogy Percy Harvin felépült, egy remek visszahordással máris jelezte, hogy nagyon hasznos lesz ő még a továbbiakban.

New Orleans Saints - San Francisco 49ers 23-20

Fordulatos mérkőzésen gyűjtötte be idei nyolcadik sikerét a New Orleans. A meccs nagy részében a védelmek domináltak, az első negyedben csak egy életképes támadássorozatot láthatott a nagyérdemű, ekkor Drew Brees rövid passzából szerzett vezetést a Saints. A második negyed elején Lance Moore elejtett puntja után csupán tíz yardot kellett megtennie a 49ersnek a touchdownhoz, ezt Anquan Boldin meg is tette, így lett egyenlő az állás. Nem sokkal ezután Colin Kaepernick eladta a labdát, Corey White pedig majdnem végigment a pályán az elcsípett lasztival, de egy yarddal a célterület előtt megálították, ő pedig kidobta a labdát a pályáról, így ismét a vendégek jöhettek, egy mezőnygóllal át is vették a vezetést. Az ezt követő kirúgást remek visszahordás követte, a remek mezőnypozíciót Jed Collins váltotta pontokra, így a félidőben 14-10-re a Szentek vezettek. A harmadik negyed elején Brees eladta a labdát, az ebből adódó lehetőséget pedig Kaepernick kihasználta a fordításra, ez volt a találkozó utolsó TD-je. Ezután a védelmek vették át a főszerepet, de a negyedik negyeedben előbb a 49ers szerzett egy mezőnygólt, majd a Saints válaszolt kettővel, így 20-20-as döntetlennel fordultak a csapatok az utolsó percekre. A hajrában Andy Lee puntja során buta szabálytalanságot követett el a San Francisco, így jó mezőnypozícióból indulhatott neki Brees a fordításnak, amit három jó passzal és az azokat követő mezőnygóllal meg is oldott a New Orleans. A San Francisco sorozatban második vereségét szenvedte el, 6-4-es mérlegével egyáltalán nem mondható biztosnak rájátszásbeli részvétele, a Saints viszont 8-2-vel menetel az NFC első két kiemelésének valamelyik felé.

New York Giants – Green Bay Packers 27-13

Legutóbb az első héten szerzett ennyi pontot a Giants, akkor 31-36-os vereséget szenvedtek a Cowboys otthonában, ám most remek védelemmel és kitűnő csapatmunkával sorozatban negyedik győzelmüket is megszerezték a sok hibával játszó Packers ellen. Scott Tolzien hiába passzolt 339 yardot, háromszor is eladta a labdát, amiből az egyiket Jason Pierre-Paul ráadásul TD-re is váltott, komoly segítséget most nem kapott futóitól. A Jon Beason vezette védelem ugyan elég sok elhibázott szereléssel dolgozik, jól állították meg a futást, ráadásul az első három negyedben touchdownt sem engedtek Lacyéknek. Eli Manning még mindig rozsdás egy kicsit, de talán így is a szezon eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta a hazai csapat támadóoldalon, Victor Cruz ezúttal is 100 yard fölé jutott elkapásokban. Rodgers nélkül nyilván rettentő nehéz helyzetben van a Packers, de Sam Shields (CB) vagy Don Barclay (OL) sem játszhatott és még így is meccsben voltak a végjátékban, azonban a leginkább biztató dolog a visszatérő pass-rush lehetett.

Denver Broncos - Kansas City Chiefs 27-17 (SNF)

A vártnál simább meccsen nyerte meg az AFC West csúcsrangadóját a Broncos, köszönhetően annak, hogy a Vadlovak támadófala hibátlanul védte meg a kisebb sérüléssel küszködő Peyton Manninget. A Broncos végig kezében tartotta a meccset, már az első félidőben tízpontos előnyt tudtak szerezni, és hiába közelített a második negyedben egy Bowe touchdownnal a Chiefs, a második félidőben a denveri védelem áthatolhatatlannak bizonyult. Jamaal Charles egy hosszú futást leszámítva nem is hasonlított idei önmagára, Alex Smith pedig csak rövid időszakokon keresztül tudott réseket találni a házigazdák passzvédelmén. Peyton manning úgy szerzett több mint 300 yardot, hogy a negyedik negyedben szinte végig futott a Denver az idő lepergetésének okán. Nincs már veretlen csapat a ligában, a két gárda sok mindenről döntő visszavágóját két hét múlva rendezik.