Sima Seahawks-győzelem a hétfő esti rangadón

A Seahawks ezzel nagy lépést tett az NFC 1. kiemelése felé.

Seattle Seahawks - New Orleans Saints 34-7

Russell Wilson 310 yardot és 3 touchdownt passzolt, az ő vezérletével a Seattle 34-7-es győzelmet aratott a New Orleans Saints fölött, így a Seattle Seahawks lett az első csapat idén, amelyik biztosította a helyét az NFC playoff-mezőnyében.

Ennél is fontosabb tény, hogy így a Seahawks (11-1) már 2 meccs előnnyel áll az NFC élén és a tiebraker is nekik kedvez a legfőbb üldözőnek számító New Orleans (9-3) és Carolina (9-3) ellen.

Wilson fantasztikus meccset zárt, darabjaira szedte a Saints védelmét. Az első félidőben Zach Millert egy 2-yardos, Doug Baldwint egy 4-yardos passzal találta meg az end zone-ban, majd a 3. negyedben egy megpattanó labdájából Derrick Coleman szerzett 8-yardos touchdownt.

A Saints által szerzett 7 pont a legkevesebb azóta, hogy Sean Payton 2006-ban átvette a csapat irányítását.