NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Csoportonkénti összefoglaló II.

Írta: gabokocka — 2013. március 14., 17:27

Folytatjuk tegnapi cikkünket, azonban még mielőtt rátérnénk a Nemzeti Főcsoport csapataira, emlékezzünk meg pár szóban a tegnap éjszaka történtekről. Ahogy sejteni lehetett Wes Welker a Broncost választotta, azonban meglepőnek tűnhet, hogy a Patriots 2 évre 12 millió dollárt nem volt hajlandó fizetni Brady legstabilabb célpontjának. Gyorsan meg lett a helyettese Danny Amendola személyében, aki 5 évre kapott 31 millió dollárt (igaz, ebből csak 10 millió garantált). Afelől nincs kétségem, hogy Amendola egészséges állapotában képes lesz pótolni Welkert, a kérdés csak az, mennyi ideig tud az maradni. A fenti két ügyleten kívül még érdemes említést tenni a Broncos további két szerzeményéről, Terrance Knightonról és Dominique Rodgers-Cromartieról, LaRon Landrynek a Coltshoz történő aláírásáról és a Chargers Cox egymásra találásról, azt hiszem mindegyik megállapodás gyümölcsöző lehet mind a csapatok mind a játékosok részére. Ezek az ügyletek számomra jóval átgondoltabbnak tűnnek, mint az első napon született egyezségek. És arról se feledkezzünk meg, hogy megtörtént az, amire a Chiefs szurkolói hónapok óta vártak lapátra került Matt Cassel.

NFC Kelet:

Dallas Cowboys: Az offseason elejét igen csendben letudta a Cowboys, pedig egy 3-4-ről 4-3-ra történő átállásnál nagyobb szokott lenni a jövés-menés. Ezúttal ez elmaradt, de szerintem lesz még változás az elkövetkezendő napokban a Dallas rosterén.

New York Giants: Itt is viszonylag nagy a csend, Bennett távozásén, Aaron Ross visszatérésén és a kicker cserén (Tynes helyett Josh Brown az új rúgó) kívül nem történt semmi különleges, majd a draftról betáraznak Eliék.

Philadelphia Eagles: A Sasok mozgolódtak rendesen, ráadásul egészen jó igazolásokat mondhatnak magukénak. Jött Sopoaga NT posztra, Chung és Fletcher a secondarybe, Casey mindenesnek az offense-be és még a ST erősítésére is maradt energia Jason Phillips szerződtetése révén. Nem olyan nagy nevek az érkezők, de mindenkiben van fantázia, nem kerültek több tízmillióba és szerintem tökéletesen fognak illeni Kelly rendszerébe. És mindeközben szép csendben elköszöntek Asomughától. Tetszetős két nap volt.

Washington Redskins: A fővárosban mindenki kenegeti RGIII térdét, így nincs idő az új igazolásokra odafigyelni. A viccet félretéve, az idei offseason nem a Skinsről fog szólni komoly draftcetli és jelentős capspace híján, úgyhogy minden lépést jól meg kell fontolni.

NFC Észak:

Chicago Bears: Jött Bushrod és Bennett (mindkettő picit drágán, de a szükség nagy úr), miközben Urlacher az összes létező riválissal flörtöl egy csinos szerződés reményében. Nem fogja megkapni, és az a gyanúm, hogy az új szerzemények sem fognak akkorát lendíteni a Macik szekerén, mint ahogy Szeles városban remélik.

Detroit Lions: Reggie Bushtól és Glover Quintől várják a megváltást, miközben Cliff Avril Seattlebe, Gosder Cherilus pedig Indianapolisba távozott nem éppen ellenállhatatlan összegért. Mindeközben Chris Houston hosszabbított, Jason Jones pedig pont fordított utat járt be, mint Avril. Talán erősödtek valamelyest, de itt már tavaly sem az emberanyaggal voltak a fő problémák, fejben kell összeállnia Jim Schwartz legénységének.

Green Bay Packers: Greg Jennings egyelőre nem kell senkinek annyiért amennyire taksálta magát, így még az is előfordulhat, hogy marad Sajtfejű. Eric Walden távozását valahogy túlélik, és úgy tűnik, hogy Green Bayben továbbra is inkább a draftban hisznek, mintsem a nagybevásárlásban. Halkan jegyzem meg, szerintem jól teszik.

Minnesota Vikings: Loadholtot sikerült megtartani, csakúgy, mint Jamarca Sanfordot, Jerome Feltont, Jerome Simpsont és Erin Hendersont, azonban Winfield cutolása és Harvin elcserélése után nem hiszem, hogy hurráhangulat lett volna úrrá a Vikings szurkolókon az utóbbi napokban. Nehéz lesz megismételni a tavalyi remek szezont.

NFC Dél

Atlanta Falcons: Brett Favre (öööö akarom mondani Tony Gonzalez) mégsem vonul vissza, már csak meg kell egyezni vele egy jó kis egyéves szerződésben és teljes lesz az öröm Atlantában, pláne hogy Sam Baker és Williams Moore is új, hosszú távú kontraktust látott el a kézjegyével.

Carolina Panthers: Chris Gamble és James Anderson cutja után egyedül Drayton Florence érkezett, nem lesz elég egy szezon arra, hogy Dave Gettleman rendbe rakja azt a salarycapnak csúfolt szemétdombot, amit elődje Marty Hurney hagyott rá.

New Orleans Saints: Nem illettük túl sok jóval a Panthers anyagi helyzetét, a Saintsét sem fogjuk tudni. Will Smith és Jonathan Vilma jelentős paycut után maradtak a csapatnál, Bushrodból macisajt lett, akad egy-két lyuk, amit a drafton be kéne tömni, nem lesz egyszerű feladat (pláne második körös pick nélkül).

Tampa Bay Buccaneers: Dashon Goldson túlfizetése sikeresen megtörtént, azonban passrush hiányában nem sokra mennek majd a kőkemény safety-vel. Ezért is érthetetlen, miért nem sikerült megegyezni eleddig Michael Bennett-tel, ami szerintem a legfontosabb lett volna a Bucs offseasonja során. Érkezett még Jonathan Casillas a csoportrivális Szentektől, azonban az ő jelenléte sem fogja megváltani a világot.

NFC Nyugat:

Arizona Cardinals: Ha így folytatják, jó pár évre megágyaznak maguknak a csoport utolsó helyén. Míg a többiek folyamatosan erősödnek, addig a sivatagban inkább a leépítések zajlanak. Elküldték a kezdő safety-párost (pedig a Wilson-Rhodes duett igen szépen muzsikált – persze sokba is kerültek), csakúgy, mint Beanie Wellst, elment Groves és Toler is. Az érkezők között érdemes megemlíteni Drew Stantont és Rashard Mendenhallt akik könnyen fontos szerephez juthatnak Arians átalakulóban levő csapatában (Stanton esetében duplán igaz lesz ez egy már előre vizionált Kolb cut esetén), Jerraud Powers és Yeremiah Bell pedig a meggyengült secondaryt próbálhatja feléleszteni – szerény véleményem szerint kevés sikerrel. Egyértelmű a cél, totális rebuilding van, nem az idei szezonban gondolkoznak a Cardinalsnál, olyan helyzetbe kívánják hozni magukat, hogy jövő ilyenkorra sokkal kedvezőbb helyzetben legyenek a fizetési sapka tekintetében.

San Francisco 49ers: A Boldin-biznisz megadta az alaphangot a csapatnak, Dorsey megszerzése pedig csak tovább fokozza a szezonnal kapcsolatos elvárásokat. Gholdson távozása a Bucstól kapott fizetése tekintetében teljesen érthető, ennyit épeszű GM nem fizet egy safety-nek, ha csak nem a pályája csúcsán lévő Polamaluról, vagy Ed Reedről beszélünk. Sopoaga távozása érdemel még említést, de abból az ezer draftpickből, amivel a 49ers rendelkezik könnyedén megoldható a pótlása. Nem véletlenül emlegetik őket már most a jövő évi Superbowl egyik esélyesének.

Seattle Seahawks: Akárcsak őket. Megszerezték Harvint, Cliff Avril is az övék diszkont áron, akár holnap kezdődhetne a szezon. Jason Jones pótlása megoldhatónak tűnik akár a szabadügynök piacról, akár a draftról, nem semmi versenyfutás lesz az NFC West trónjáért.

St Louis Rams: Amendolát Jared Cookre gyakorlatilag lecserélték, szerintem nem rossz biznisz, utóbbi jó egészségére hosszú távon nagyobb sansz mutatkozik. Jake Long napok óta ott téblábol St Louisban, de azt a nyomorult szerződést csak nem sikerült egyelőre aláírnia. Nagy kérdés még, hogy mi lesz Steven Jacksonnal, megérdemelne egy olyan csapatot, ahol komoly célokért küzdhet. Egyébként nem lenne ez elképzelhetetlen ezzel a Ramsszel sem, nem építkeznek rosszul, de a Seahaewks és a Niners nagyon erősnek tűnik. Mondjuk, személy szerint én annyira nem lepődnék meg, ha a nagy felhajtás ellenére valamelyik a két említett csapat közül besülne és a Rams oldalvizen beosonna a csoport második helyére.

Ez volt nagyvonalakban az offseason első szakaszának az áttekintése, kövessétek a napi rendszerességgel frissülő trackerünket, nehogy lemaradjatok a legfrissebb hírekről, szerződésekről.