Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

GM játék csevegő

18 feliratkozó

több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
2025-ös roster fájl

2026-os roster fájl

Draft tracker 2025

Draft tracker 2026

Rosenhaus táblázat 2026


Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 6 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Most akkor mikortól lehet küldeni az udfa elsö körre a neveket?
több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
A PS is nő, jövőre pedig 14 fo lesz, de a roster is.
több mint 6 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 254 — Eagles fan
Még legalább 2 évig rookie szerződésen (hátsó körös, minimum fizus) lévő kezdő kaliber LB-t keresek. Cserébe tudom adni a hasonló kondíciókkal elérhető DT-t, Justin Jonest, illetve - indokolt esetben - egy jövő évi 5. körös picket. Bocs hogy ide szemetelek.

Szerkesztette: pgabtb


GM game champion 2015 (Vikings)
GM game champion 2024 (Eagles)
több mint 6 éve
Spigo New England Patriots 1 249 — Patriots GM
Új keki, pár ígéretes fiatal OL és egy No2 RB-vel hátsó körökért

https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Keres-Kínál 2020 - Manager játék | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala
több mint 6 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 670
Hozzáteszem, nem jó és reális a rendszer nálunk, a többi liga amennyire tudom már átállt erről.
Nálunk gyakorlatilag a teljes szerződés garantált, míg irl azért ez nagyon nem így van.
tenorx
miért garantált a teljes szerződés nálunk? 10%, 20% vagy 30% garantált
Spigo
Ah, ha így nézed igaz, valóban.
Én arra gondoltam, hogy reálisabbra át tudnánk térni ha behoznánk a signing bonust, garantált részt, nem garantált részt, csak persze ehhez át kellene gondolni a teljes FA-t meg biddinget.
tenorx
Ez felmerült tavaly is, és az lett a kozmegegyezes, hogy ennyi ideje itt a többségnek nincs, mert ez nagyon megbonyolitana. Ettől függetlenül ha újra lesz szavazás én támogatnám ezt hogy kozelitsuk a való élethez a dolgot. Apropó közelítés, idén mennyivel fog nőni a cap? Többel kéne növelni mint irl szerintem, hogy zárjuk az ollót irlhez képest. Inflaciohoz fog itt vezetni, nagyobbhoz mint irl de ez is közelebb vinne a valósághoz szvsz.
több mint 6 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Hozzáteszem, nem jó és reális a rendszer nálunk, a többi liga amennyire tudom már átállt erről.
Nálunk gyakorlatilag a teljes szerződés garantált, míg irl azért ez nagyon nem így van.
tenorx
miért garantált a teljes szerződés nálunk? 10%, 20% vagy 30% garantált
Spigo
Ah, ha így nézed igaz, valóban.
Én arra gondoltam, hogy reálisabbra át tudnánk térni ha behoznánk a signing bonust, garantált részt, nem garantált részt, csak persze ehhez át kellene gondolni a teljes FA-t meg biddinget.
több mint 6 éve
Spigo New England Patriots 1 249 — Patriots GM
Hozzáteszem, nem jó és reális a rendszer nálunk, a többi liga amennyire tudom már átállt erről.
Nálunk gyakorlatilag a teljes szerződés garantált, míg irl azért ez nagyon nem így van.
tenorx
miért garantált a teljes szerződés nálunk? 10%, 20% vagy 30% garantált
több mint 6 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Hozzáteszem, nem jó és reális a rendszer nálunk, a többi liga amennyire tudom már átállt erről.
Nálunk gyakorlatilag a teljes szerződés garantált, míg irl azért ez nagyon nem így van.
több mint 6 éve
Spigo New England Patriots 1 249 — Patriots GM
Saints cut:

visszavonulás
James Develin 2.280.000, UFA
bünti: 456.000
összes bünti 2020-ra: 4.137.200

Előbb is kitalálhatta volna... 😕
Egon bá
Én tudom, hogy még új vagyok hülye kérdésekkel, de ha visszavonulás van, akkor miért kell büntit fizetni? Hisz nem arról van szó, hogy nem akarnád megtartani. Tehetni éppen nem tehetsz róla, hogy így alakult...
Csvesz
Mert a játékos a szerződés kötéskor kapott garantált pénzét már megkapta, ami eloszlik a cap-ben.
Spigo
Értem és van is benne logika...
És nem a dafke vita miatt kérdezem, de tegyük el, hogy kötsz valakivel egy 5 éves 10M átlagfizus szerződést, és az első évében megsérül és visszavonul. Ott marad 40M 30%-a vagyis 12M dead money szerintem ez aránytalanul sok ahhoz képest, hogy a GM eleve szívott azzal egy nagyot, hogy a dédelgetett játékosa amiért ki tudja mit cserélt, visszavonult...
No mindegy csak gondolatkísérlet.
Csvesz
Ha nem járna érte bünti, akkor egy Brady a piacon 3év 150 milliókat kapna. (Nyilván kicsit túlzó). Egyszerűen nem lenne kockázat idősödő játékosokat igazolni, hisz ha visszavonul úgyse kapok annyi dm-et, ellenben amíg tolja addig király.

Persze van párszor olyan retire akire nem számít az ember mert még épp csak 30 vagy akár alatta. De egy nem túl régi példa pl Kuechly is, aki évek óta szenvedett a fejsérüléseivel. Nem volt kimondva, hogy 1-2 éven belül ő beleun ebbe, de valahol azért sejthető volt, hogy nála pl igen is van ilyesféle kockázat.
Az ilyen kockázatvállalásokkal együtt kell FA-zni meg resignelni. Én is újraigazoltam talán 2 éve TJ Lang-et, aki abban az offseasonban visszavonult. Kissé meglepett de azt nem állítom, hogy sose gondoltam volna.
alatriste
Japp, meg ez kvázi a signing bonus, ami bent marad a capben. Develinnél is bent maradt a Patsnél IRL (jó, csak 200k)
több mint 6 éve
Csvesz Denver Broncos 36 — Lions GM
Saints cut:

visszavonulás
James Develin 2.280.000, UFA
bünti: 456.000
összes bünti 2020-ra: 4.137.200

Előbb is kitalálhatta volna... 😕
Egon bá
Én tudom, hogy még új vagyok hülye kérdésekkel, de ha visszavonulás van, akkor miért kell büntit fizetni? Hisz nem arról van szó, hogy nem akarnád megtartani. Tehetni éppen nem tehetsz róla, hogy így alakult...
Csvesz
Mert a játékos a szerződés kötéskor kapott garantált pénzét már megkapta, ami eloszlik a cap-ben.
Spigo
Értem és van is benne logika...
És nem a dafke vita miatt kérdezem, de tegyük el, hogy kötsz valakivel egy 5 éves 10M átlagfizus szerződést, és az első évében megsérül és visszavonul. Ott marad 40M 30%-a vagyis 12M dead money szerintem ez aránytalanul sok ahhoz képest, hogy a GM eleve szívott azzal egy nagyot, hogy a dédelgetett játékosa amiért ki tudja mit cserélt, visszavonult...
No mindegy csak gondolatkísérlet.
Csvesz
Ha nem járna érte bünti, akkor egy Brady a piacon 3év 150 milliókat kapna. (Nyilván kicsit túlzó). Egyszerűen nem lenne kockázat idősödő játékosokat igazolni, hisz ha visszavonul úgyse kapok annyi dm-et, ellenben amíg tolja addig király.

Persze van párszor olyan retire akire nem számít az ember mert még épp csak 30 vagy akár alatta. De egy nem túl régi példa pl Kuechly is, aki évek óta szenvedett a fejsérüléseivel. Nem volt kimondva, hogy 1-2 éven belül ő beleun ebbe, de valahol azért sejthető volt, hogy nála pl igen is van ilyesféle kockázat.
Az ilyen kockázatvállalásokkal együtt kell FA-zni meg resignelni. Én is újraigazoltam talán 2 éve TJ Lang-et, aki abban az offseasonban visszavonult. Kissé meglepett de azt nem állítom, hogy sose gondoltam volna.
alatriste
Oké rendben, ez a logika érthetővé teszi. Meggyőztetek, köszönöm.
több mint 6 éve
alatriste Green Bay Packers 11 929 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Saints cut:

visszavonulás
James Develin 2.280.000, UFA
bünti: 456.000
összes bünti 2020-ra: 4.137.200

Előbb is kitalálhatta volna... 😕
Egon bá
Én tudom, hogy még új vagyok hülye kérdésekkel, de ha visszavonulás van, akkor miért kell büntit fizetni? Hisz nem arról van szó, hogy nem akarnád megtartani. Tehetni éppen nem tehetsz róla, hogy így alakult...
Csvesz
Mert a játékos a szerződés kötéskor kapott garantált pénzét már megkapta, ami eloszlik a cap-ben.
Spigo
Értem és van is benne logika...
És nem a dafke vita miatt kérdezem, de tegyük el, hogy kötsz valakivel egy 5 éves 10M átlagfizus szerződést, és az első évében megsérül és visszavonul. Ott marad 40M 30%-a vagyis 12M dead money szerintem ez aránytalanul sok ahhoz képest, hogy a GM eleve szívott azzal egy nagyot, hogy a dédelgetett játékosa amiért ki tudja mit cserélt, visszavonult...
No mindegy csak gondolatkísérlet.
Csvesz
Ha nem járna érte bünti, akkor egy Brady a piacon 3év 150 milliókat kapna. (Nyilván kicsit túlzó). Egyszerűen nem lenne kockázat idősödő játékosokat igazolni, hisz ha visszavonul úgyse kapok annyi dm-et, ellenben amíg tolja addig király.

Persze van párszor olyan retire akire nem számít az ember mert még épp csak 30 vagy akár alatta. De egy nem túl régi példa pl Kuechly is, aki évek óta szenvedett a fejsérüléseivel. Nem volt kimondva, hogy 1-2 éven belül ő beleun ebbe, de valahol azért sejthető volt, hogy nála pl igen is van ilyesféle kockázat.
Az ilyen kockázatvállalásokkal együtt kell FA-zni meg resignelni. Én is újraigazoltam talán 2 éve TJ Lang-et, aki abban az offseasonban visszavonult. Kissé meglepett de azt nem állítom, hogy sose gondoltam volna.


Liverpool Fc
több mint 6 éve
Csvesz Denver Broncos 36 — Lions GM
Még két évig rookie szerződéssel eladó olcsón:
Jerome Baker LB 1500000 1500000 UFA
Rataxes
Hali, engem érdekelne. Mit jelent az olcsón? 😊
több mint 6 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 007 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Friss draft picket eltrade-elni? 🤔🤔
Paul43
Anno én elcseréltem az első draftom után kb 2 héttel az általam választott Eric Fishert Luke Joeckelre. Olyan jól jártam ezzel, mint a Jags IRL...
iktriad
Nem mintha Fisher egy telitalálat lett volna 😀
tenorx
De ő még a ligában van, szemben Mr. "10 évre megoldja az LT posztot a csapatnál aki draftolja" Lukekal...

Szerkesztette: iktriad
több mint 6 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Friss draft picket eltrade-elni? 🤔🤔
Paul43
Anno én elcseréltem az első draftom után kb 2 héttel az általam választott Eric Fishert Luke Joeckelre. Olyan jól jártam ezzel, mint a Jags IRL...
iktriad
Nem mintha Fisher egy telitalálat lett volna 😀
több mint 6 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 007 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Friss draft picket eltrade-elni? 🤔🤔
Paul43
Anno én elcseréltem az első draftom után kb 2 héttel az általam választott Eric Fishert Luke Joeckelre. Olyan jól jártam ezzel, mint a Jags IRL...
több mint 6 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Imádom Paul és Ádi beszélgetéseit a liciteknél 😀
több mint 6 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 254 — Eagles fan
Még két évig rookie szerződéssel eladó olcsón:
Jerome Baker LB 1500000 1500000 UFA


GM game champion 2015 (Vikings)
GM game champion 2024 (Eagles)
több mint 6 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 647
Másik kérdés. A nickelbackekkel mi van? Ha megadok NB pozícióra embereket, akkor a front 7-ből front 6-et kell csinálnom, vagy meg lehet adni úgy a NB pozira az ember(eket), hogy így akkor defense-ben 12 poszt lesz? Mármint itteni depth chart megadás purpose ügyileg.
ljambrik
Hát a madden sim nem nagyon kezel sub-packageket, simán, akit harmadik CB-nek írsz be lesz az NB, akit negyediknek az a dime és időnként pályára kerül valamelyik safety is, az én tudásom szerint.

több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 317 — NFL bracket champion '26
@Gergőke Van Jeffersont a másik los angelesi csapat draftolta IRL. 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 670
depth chart csinálásnál emlékszem egy olyan kérésre tavalyról, hogy egy ember csak egyszer szerepeljen a depth chartban (azaz ugyanaz az ember ne legyen egyszerre mondjuk kezdő guard és csere center, akkor se ha valójában ez így van). Ez még mindig így van?

Másik kérdés. A nickelbackekkel mi van? Ha megadok NB pozícióra embereket, akkor a front 7-ből front 6-et kell csinálnom, vagy meg lehet adni úgy a NB pozira az ember(eket), hogy így akkor defense-ben 12 poszt lesz? Mármint itteni depth chart megadás purpose ügyileg.

Szerkesztette: ljambrik
több mint 6 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 670
Friss draft picket eltrade-elni? 🤔🤔
Paul43
Van ilyen. Nyilván nem én kezdeményeztem. Első évében stabil csere lesz. Stabil csere OT-m van. Kaptam mellé egy ok pick kompenzációt, és két cserét vetminen még két évig. Az egyiket ráadásul hiányposztra, így hogy az ide húzott emberem UDFA sign lett csak.

Szerkesztette: ljambrik
több mint 6 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Friss draft picket eltrade-elni? 🤔🤔
több mint 6 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 647
5/33 Jacksonville Jaguars Charlie Heck OL North Carolina - 4/20 Houston Texans
Az egykori Jags (és jelenlegi Chiefs)OL edző Andy Heck fiát majdnem 1 körrel előbb vitte BoB. Szerintem jó esély elsz bekerülni a kezdőbe RT egyetleg RG poszton.Iktriad
Lehet, hogy elfogult vagyok, de azért valahol bízom benne, hogy a tavalyi első körös, korrektül bemutatkozó Tytus Howard meg tudja tartani a helyét RT-ként egy 4. körös rookie-val szemben. 😀 A rostert amúgy szerintem mindenképp megéri a srác, és akkor G-nak valóban odaférhet.
adam8
Versenyezhetnek majd, hogy melyikük draftolása volt a kevésbé elbaltázott BOB move. 😛
vassadi
Hát Howardot is valahova a negyedik kör közelébe szánták a pre-draft analystok, de szerintem eddig rendben van. 😀

több mint 6 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
5/33 Jacksonville Jaguars Charlie Heck OL North Carolina - 4/20 Houston Texans
Az egykori Jags (és jelenlegi Chiefs)OL edző Andy Heck fiát majdnem 1 körrel előbb vitte BoB. Szerintem jó esély elsz bekerülni a kezdőbe RT egyetleg RG poszton.Iktriad
Lehet, hogy elfogult vagyok, de azért valahol bízom benne, hogy a tavalyi első körös, korrektül bemutatkozó Tytus Howard meg tudja tartani a helyét RT-ként egy 4. körös rookie-val szemben. 😀 A rostert amúgy szerintem mindenképp megéri a srác, és akkor G-nak valóban odaférhet.
adam8
Versenyezhetnek majd, hogy melyikük draftolása volt a kevésbé elbaltázott BOB move. 😛
több mint 6 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 647
5/33 Jacksonville Jaguars Charlie Heck OL North Carolina - 4/20 Houston Texans
Az egykori Jags (és jelenlegi Chiefs)OL edző Andy Heck fiát majdnem 1 körrel előbb vitte BoB. Szerintem jó esély elsz bekerülni a kezdőbe RT egyetleg RG poszton.Iktriad
Lehet, hogy elfogult vagyok, de azért valahol bízom benne, hogy a tavalyi első körös, korrektül bemutatkozó Tytus Howard meg tudja tartani a helyét RT-ként egy 4. körös rookie-val szemben. 😀 A rostert amúgy szerintem mindenképp megéri a srác, és akkor G-nak valóban odaférhet.