Carolina Panthers

32 feliratkozó

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
A BPA és a védelem előtérbe helyezése nem zárja ki egymást. Nézd meg a Denvert, ők sem posztra draftoltak/draftolnak, mégis, ha visszanézed az elmúlt pár évet, egyértelmű, hogy a hangsúly a védelmen volt. A koraki körös pickek döntő többsége oda érkezett, az FA-n is a nagyobb igazolások oda jöttek, és ehhez nem kellett túlfizetni senkit. Szóval hangsúlyra gondoltam, nem nagybevásárlásra, vagy posztra húzásra. Ha ez jött le a postomból, akkor rosszul fogalmaztam.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Nem hiszem, hogy úgy fogunk igazolni/draftolni, hogy konkrétan a védelmet vagy a támadósort helyezzük előtérbe. Drafton BPA lesz, ebben biztos vagyok, aki leesik hozzánk azt behúzzuk. FA-n pedig ár érték arányban fog menni a dolog, hiába döntenék el előre Gmanék, hogy kell egy safety, ha nem lesz megfelelő ember a megfelelő árért, akkor nem fogunk botrányosan sokat fizetni valakinek, csak azért, hogy meg tudjuk szerezni. Várom nagyon a történéseket, három év alatt sikerült rendezni a cap helyzetet - emlékezzünk vissza, amikor átvette a boltot Gettleman, akkor 20 millióval voltunk a cap fölött, most ugyanennyivel alatta és Superbowlba jutottunk.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én nyilván nem tudok és nem is fogok posztonként "elemezni" meg véleményezni, csak külső szemlélőként kotyogok bele, ha már ilyen érdekes postokat lehet olvasni mint gabóé. Gondolom rohadt meglepő lesz amit írok. 😊 Szerintem alapvetően a védelmen kell lennie a fókusznak. Mióta Cam itt van, az offense nagyjából megoldja akkor is, ha éppen "nincs elkapó", ésatöbbi. Egyszerűen, ez a fajta offense Cam-el, ha van egy tisztességes fal, egy korrekt, jó futó, és 1-2 gyors mélységi célpont (nem is kell elit), plusz egy Olsen, akkor működni tud. Lehet még turbózni, javítani persze, csak az offense elég sérülékeny dolog, pont a playoffban tud még a legjobb is megállni időnként. Ilyen meccsek, mint a vasárnapi, bármikor lehetnek a jövőben is, ettől playoff a playoff. Úgyhogy, egy bizonyos szintnél tovább erőltetni a fejlesztését nem érdemes, ezt bizonyítja a "történelem" az elit offense-ek sorozatos orra bukásaival. Az a szint pedig ami kell, az meg már meg van. Persze a korral haladni kell, tanulni az idei idényből, implementálni a "copycat liga" szabályai szerint az új dolgokat, de nagyjából ennyi.

A defense a nagyon fontos. Amikor a két évvel ezelőtti kiváló évzárás után jött a tavalyi visszaesés, akkor a defense esett elsősorban vissza. Még mindig ez az egység a sérülékenyebb, érzékenyebb. Idén kiváló idényt zárt, de leginkább azért, mert egy turnover gyárrá változott. Ami remek, csak ez nem olyan dolog, ami tartható szokott lenni. Egy-egy évben összejön (lásd 2009 Saints, stb.), aztán visszaáll az átlagos, elvárható szintre. Hat turnoverrel persze agyon lehet verni még egy elit csapatot is (lásd Cardinals), de úgy is kéne tudni nyerni majd, ha esetleg mínusz lesz a mutató. Ahhoz pedig olyan defense kell, amelyiknek a floorja is magas, nem csak a ceilingje. Csak példaként, a Denver idén nyert úgy meccset, hogy -5 volt a turnover mutatója. Egyértelműen a védelem magas floorja miatt. Akkor is meccsben tudták tartani a csapatot, amikor védelmi oldalon nem jöttek a turnoverek, a támadók viszont folyton eladták a labdát, és rövid pályára kellett felmenniük védekezni egymás után többször is. Én ezt érzem jelenleg sérülékeny pontnak, ha egy Superbowlba jutott csapatnál van értelme sérülékeny pontról beszélni. A LB sor az nagggyon rendben van, de elöttük és (elsősorban talán) mögöttük azért lehet még mit tenni.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Akkor a melóból hazaérve hosszabban is kifejtem, posztonként végigtekintve, miért gondolom azt, hogy jövőre nem fogunk drasztikusan visszaesni. Erről a szezonról olyan 4-5 milliót tudunk átvinni a következőre, ahol enélkül is közel 20 millióval vagyunk a cap alatt 150 milliós határértékkel számolva. Amennyiben adott esetben ez az összeg nagyobb lenne, úgy értelemszerűen nekünk is több helyünk lenne. Tehát számoljunk úgy, hogy 25 millió hellyel kezdjük a holtszezont.

QB: Newton és Anderson is szerződéssel rendelkezik, nem is kell azzal foglalkozni, hogy a cap értéküket csökkentsük, de adott esetben, ha úgy kívánja a helyzet Newton idei alapfizetését bónusszá alakítva 6-7 milliót lehetne nyerni, de nem hiszem hogy ehhez folyamodnánk, teljesen felesleges. Webb szabadügynök lesz, ha úgy látjuk jónak, veterán minimumért vissza lehet hozni, sztem ez is fog történni, aztán az edzőtáborban küzdhet azért, hogy felférjen a rosterre.

RB: Stewart fizetése igen magas, de egyrészt komoly szerepe volt a sikereinkben még idén is, nincs nagyon mögötte senki aki átvehetné a szerepét, és még elég komoly dead money keletkezne a kivágása után, úgyhogy meglepne, ha bármilyen módon hozzányúlnánk a szerződéséhez. Fozzy, CAP és Wegher kb. ingyen vannak itt, küzdhetnek a Stew mögötti snapekért, és engem nem lepne meg, ha kapnának egy vetélytársat, akár FA-ről (Forte Bears vonal, remekül kiegészítenék egymást Stewarttal, vagy akár Spiller egy cut után), de a draftról is szemezgethetünk a hátsó körökben. Tolbert szerződése lejár, nyilatkozta, hogy maradna. Amikor igazoltuk, volt jobb ajánlata máshonnan, de ide szeretett volna jönni, kevés csapat használ FB-et, kötve hiszem, hogy évi 2 milliónál többe kerülne a megtartása, ha Riveráék úgy gondolják, szükségünk van rá.

WR: Benjamin visszatér, Funchess fejlődhet tovább, sztem szezonkezdetre no2 célpont lesz, Philly is túl lépett a holtszezonbeli bénázásain, sőt, a rájátszásban igazi X faktor lett, a Superbowlon rendesen visszavetett minket, hogy kiesett agyrázkódás miatt, Ginn pedig visszakerülhet a returner, deep threat szerepkörbe. Sztem ők négyen tuti rosteren lesznek szeptemberben. Norwood és Bersin harcolhat az utolsó roster helyek egyikéért, de ha jön konkurencia, könnyen körön kívül találhatják magukat. Cotchery szerződése lejárt, ő is visszatérne, nem tudom lesz-e szükség rá. És ezt nem az mondatja velem, hogy gyenge napot fogott ki vasárnap, hanem, hogy nem tudom hova tenni, ha visszajön Benji. Öt elkapót nem szoktunk nevezni, Benji, Funchess, Philly, és Ginn előtte lenne a rosteren, ötödik WR-nek pedig nem biztos, egy ilyen veteránnak kéne lennie, hanem adott esetben egy a speciális egységben is hasznos játékos. Akár a draftról is jöhet vki (Ginn pótlék tetszene, returner jobb kezekkel), abban nem nagyon hiszek, hogy FA-ról építenénk be valakit, illetve Stephen Hill ott van még, aki talán kap egy esélyt az edzőtáborban. Mindenesetre ha úgy döntünk, hogy megtartjuk Cotcheryt, akkor sem kell túl mélyen a zsebbe nyúlni, érdemben nem változtatna a cap helyzeten (Tolbert szintű lóvé sem kellene neki sztem).

TE: Olsennel kapcsolatban nincs kérdés, ellenben mögötte érdekes lehet a helyzet. Dicksontól nem vagyok elájulva, ha lesz a drafton olyan prospect, aki megéri mondjuk a második körben a befektetést, gondolkodás nélkül behúznám. Simonson nekem tetszett az előszezonban, érdekes lehet, hogy tud-e fejlődni, előrelépni, vagy megragad a harmadik TE szintjén és a rosterhelyért kell küzdenie.

OL: Menjünk szép sorjában. Oher teljesítménye szerintem mindenki számára pozitív meglepetés volt, és mivel kétéves szerződést kötöttünk vele, gyakorlatilag bagóért marad nálunk 2016-ban is. Norwell UDFA lévén utolsó szezonjára készül az újonc szerződéséből, nem hiszem, hogy most még hosszabbítanánk vele, játssza végig a következő szezont is olcsón, aztán meglátjuk mi lesz vele. Kalil szerződése is lejár jövőre, egy két-három éves hosszabbítással néhány milliót nyerhetnénk idén a capből, plusz Kalilt magunkhoz kötnénk pályafutása végéig. Turner még két évig van nálunk olcsóért, ami igen jó, mert idén sztem elit guard lett belőle. Remmers volt ugye a legfőbb hibapont a Superbowlon, nagyon remélem, hogy Williams a nyáron kiszorítja a kezdőből. Persze ehhez kell, hogy Remmerst megtartsuk, mivel RFA lesz. Sztem egy második körös tendert megér, backupnak ideális lesz ha Williams előlép, ismeri a rendszert, az elit rusherekkel komoly gondjai adódtak, de voltak itt sokkal rosszabb játékosok kezdők. A cserék közül Silatolu szabadügynök lesz, mehet isten hírével, szegény állandóan sérült, így nem lehet vele számolni. Scott és Velasco szerződése is lejár, mindketten veteránminimumért voltak itt, tehát ugyanilyen olcsón maradhatnak az edzőtáborban harcolni az utolsó rosterhelyekért. Azt nem hiszem, hogy valakiért komolyabb összeget adnánk a piacon, ellenben a draftról várok falembert, akár tackle, akár guard jöhet, továbbá kukázhatunk is jó szokásunkhoz híven, de most jó esélyt látok az Oher, Norwell, Kalil, Turner, Williams kezdő ötösre az első héten. Ja, régi barátunk, Chandler kihajítása esetén közel másfél millió megspórolható, asszem ez nobrainer cut.

DE: Ha valahol, hát itt vannak kérdőjelek. CJ csilliárdos szerződése idén kifut, 11 misi spórolható meg a kivágásával, és a helyzetén nem javít, hogy borzasztó szezonja volt. Ennek ellenére én nem vágnám ki 29 éves, még lehet benne kakaó (a playoffban egész jó volt újra), egy hosszabbítással csökkenthető lenne a cap száma, persze ehhez az is kell, hogy ő is úgy gondolja, itt szeretne maradni, akár kevesebb pénzért is. Az offseason talán legérdekesebb kérdése lehet az ő helyzete. Allen 8.5 milliós szerződéssel bír, amiből kerek nulla dollár garantált. Maximum akkor tudom elképzelni hogy nekifusson velünk még egy idénynek, ha ez a szám mondjuk másfél millióra csökken. De az is lehet, hogy visszavonul, meglátjuk miképp dönt (illetve Riveráék miként gondolnak rá, kell-e nekünk). Ealy helye egyértelmű a csapatban, a fejlődési potenciálját Normanéhoz hasonlították Gmanék, az nem rossz párhuzam. Addison 1.6 millióért simán maradhat a harmadik kísérletekre beszállni, azt pedig meglátjuk, hogy a Delaire vagy a Cox projektből lesz-e valami. A Bills valószínűleg cutolni fogja Mario Williamst, ha így alakul egy kérdést megérne, szeretne-e nálunk focizni, ha már észak-karolinai és ide is járt egyetemre.

DT: Ugye a Star, Short tandem újonc szerződésének utolsó évébe lép, ennek ellenére nem kell befosni és azonnal kifizetni nekik a világ minden pénzét. Star esetében lehívható az ötödik éves opció, utána meg a tag is megoldás lehet, szóval ha úgy akarjuk, még három évig maradhat új, hosszútávú szerződés nélkül. Short esete annyiban más, hogy ő második körös, így őtődik éves opció nincs, nála még két év van az utsó év+tag kombóval. Love szabadügynök lesz, Dwan Edwards még egy évig nálunk van, 1.6 milló lenne a megtakarítás a kirakása esetén, nem hiszem hogy megérné, kell az ő rutinja a rotációba, még akkor is, ha idén kicsit visszaesett a játéka. Love is megtartható olcsóért, ha többet kér mehet. Draftról vagy FA-ről is jöhet konkurencia a srácoknak, vagy előre menekülve a kényszer elől, ha nem sikerülne a két kezdővel majd hosszabbítani (amire azért van esély sajnos).

LB: Itt csurig vagyunk, Luke, TD, Shaq és Klein helye tutinak tűnik, Jacobs és Mayo pedig a speciális egységben való játékkal harcolhatják majd ki idén is a kerettagságot. Meglepne, ha itt próbálnánk erősíteni, nem is nagyon lehet.

CB: Norman tag vagy hosszabbítás, ez lehet csupán a kérdés, nem tudom elképzelni, hogy kiengedjük a piacra. Sztem egy 4 év 52-56 millió szerződés lehet reális, a garantált összegen mehet majd a mókolás. A tag esetén sztem idén magasabb lenne Norman capszáma, így a hosszútávú megállapodás mellett ez is egy érv lehet. Bene felépül, Tillman nagy kérdés, én örülnék ha még egy szezonnak nekivágna (ha közte és Allen közt kéne választani, mellette tenném le a voksom), ugye szerződése nincs, egy évre írt alá, de Rivera sztem meg tudná fűzni, hogy maradjon, ha érez magában elég erőt. Finnegan és McClain dettó, akiben látjuk, hogy segíthet 2016-ban is, az ott lesz az edzőtáborban sztem, McClaint ráadásul úgy szedtük össze, hogy még idénre is van érvényes szerződése. Teddy Williamst én kivágnám, luxus, hogy egy misit hazavisz a ST tevékenységéért, miközben az messze van a kiemelkedőtől. A draftról kell hozni egy fiatal gunnert, akiben van potenciál, és nem kapunk infarktust, ha adott esetben pályára kell lépjen. Gondolom idén is jön a szokásos DB kukázás, ami hol bejön, hol nem, majd a nyáron meglátjuk, idén milyen lesz a felhozatal.

S: Harpertől szerintem elköszönünk, nem hiszem, hogy hosszabbítanánk vele, de fene se tudja, Ron nagyon bírja a vezetői képességeit az öltözőben. Ha maradna még egy évet, nem hiszem, hogy drága lenne. Coleman és Boston adott, melléjük kell még valaki, akár a draftról, akár a piacról. Weddle logikus lépésnek tűnne, meglátjuk az FO-ban is hasonlóképp gondolkoznak-e. Marlowe az előszezonban megmutathatja, mennyit fejlődött egy év alatt.

ST: Nortman és Jansen szerződése is lejárt. Jansen nem hiszem, hogy sokkal a minimum felett kérne, mint LS, Nortman közepes punter, sokat nem hiszem, hogy fizetnénk neki. Nem nevezném pótolhatatlan láncszemnek, nem rajta fog múlni a jövő évi szezon. Ganót nem hiszem, hogy lecserélnénk, nemrég kapott szerződést, szezon közben a mezőny stabilabb rúgói közé tartozott, amikor kellett berúgta a mezőnygólt, akár ötvenen túlról is, a Superbowl hiba pont illett a meccs képébe.

Látható, hogy közel annyi lóvét tudunk felszabadítani, mint amennyibe Norman kerülni fog, szóval lesz 20 milliónk költeni, ebből lehet mélyíteni a secondaryt, a falakat, esetleg egy skill playert hozni. Persze nem láthatunk be a kulisszák mögé, ki akar maradni, ki nem, kit akarunk megtartani, kit látunk pótolhatónak, de mindenképp biztató a helyzet, és azt hiszem Gman eddig tevékenysége okán bizakodhatunk is. Nincs is jobb módja túltenni magunkat a Superbowl okozta fájdalmakon, mint belevetni magunkat az offseasonba.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
molehill Carolina Panthers 121
Még annyit a mentális hiányosságokhoz, ami amúgy talán az egyik legnagyobb csalódás a szezon fényében: Feltűnően hiányzott az utolsó fumblis drive-nál a magabiztos, "I got this" GIF-es Cam. Ami persze nem indokolatlan, kicsit keményebb dió volt a Denver D mint ott a Giants, de mikor jöjjön elő jobban a "one play at a time" hozzáállás, mint 4 perccel a SB vége előtt, minden bénaság ellenére is csak 6 pontos hátrányban? Helyette jött a remek Tolbert futás, az incomplete, és a fumble.
több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 534
szertintetek ez mennyire csak egy jól kijött szezon vagy télleg egy évekig elit csapat lesz?
azért tavaly negatív rekord, offseasonban sem vártak sokat a csapattol, vannak azért lyukak a csapatban, illetve váratlanul jó egyéni teljesítmények (Coleman, Norwell, akár Newton is, Ginn, Short berobbanása, a jó OLteljesítmény stb) amik lehet csak 1éves csodák
nyílván abban bíiztok h contender lesztek évekig.
braxa88
Ginn 30 évesen már hova robbanjon be? Ez a 10 TD-s szezon is a csoda volt tőle. Benji visszatérése lehet egy olyan faktor, amin elindulhat az offense jövőre. Ha sikerül az OL-t összszedni, akkor szerintem megmaradhat a Panthers elit szinten.
Amadeus91
ginn mint váratlanul jol teljesítőt irtam
short a váratlanul berobbanó
több mint 8 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 724
szertintetek ez mennyire csak egy jól kijött szezon vagy télleg egy évekig elit csapat lesz?
azért tavaly negatív rekord, offseasonban sem vártak sokat a csapattol, vannak azért lyukak a csapatban, illetve váratlanul jó egyéni teljesítmények (Coleman, Norwell, akár Newton is, Ginn, Short berobbanása, a jó OLteljesítmény stb) amik lehet csak 1éves csodák
nyílván abban bíiztok h contender lesztek évekig.
braxa88
Ginn 30 évesen már hova robbanjon be? Ez a 10 TD-s szezon is a csoda volt tőle. Benji visszatérése lehet egy olyan faktor, amin elindulhat az offense jövőre. Ha sikerül az OL-t összszedni, akkor szerintem megmaradhat a Panthers elit szinten.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egy SB L fejben megviseli a játékoskat, de nem csak az L, hanem az, hogy innentől nagy reflektorfény lesz. A felkészülésre is kihathat stb. Láttunk nem egy, nem két példát, nem véletlenül kreálták meg a SB hangover fogalmat. Én arra leszek kíváncsi, hogy most, hogy reflektorba került a csapat, kielemezték a futásokat, a sémákat, így jövőre mennyire lesz sikeres ez a dual-threat séma. Szerintem Cam Top5-10 qb, de ez egy kiugróan jó szezon volt a számára, és az átlag valahol lentebb van, értem ezalatt főleg a futott játékait. Még akkor is, ha fizikailag a legkeményebb Qb kb a ligában, és nála kisebb az esély arra, hogy megsérül egy ütéstől.undisputedly
Hát szerintem ennek a srácnak a futás annyira a játékának a szerves része, hogy alapvetőnem nem fog változni, nem is tudna. Persze, ahogy egy Brady is tud egyik évben 4 ezer a másik évben 5 ezer yardot passzolni, vagy éppen 30TD-t, vagy 45-öt, ilyen ingadozások benne vannak, de az alap stílusa maradni fog. Ő így eredményes.

Az persze mindeny ilyen QB esetén kérdés, hogy fizikailag meddig bírja. Valószínűleg Favre-i kort nem fog megélni a ligában ő sem. De elég kivételes a testfelépítése ahhoz, hogy ne égjen ki pár év alatt sem.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Cam futójátéka idén semmivel nem volt kiemelkedőbb, mint a korábbi négy évben, nagyjából ugyanazt hozza. Sztem ez a vereség pluszmotivációként fog szolgálni, de az valóban kérdőjel lehet a jövőre nézve, hogy ki miként teszi túl magát a történteken.

Cam polarizáló jelenségéről meg annyit, hogy a játékosok közül nem sok olyan nyilatkozatot hallottam, hogy emiatt megorrolnának rá, sőt, ellenkezőleg, sokan csinálják a dabet egy-egy nagy játék után, még akár más sportágakban is. Szóval sztem ott leszünk a 2016-os szezonban is a csúcs közelében, persze ez jelenthet akár egy meccset a playoffban, ha úgy alakul, mert ott minden meccs élet-halál, de meglepne, ha drasztikusan visszaesnénk.
gabokocka
Ha pénzt kellene rá tenni, én is azon az állásponton vagyok, hogy PO csapat jövőre is, pusztán felsoroltam az általam fontosnak vélt olyan tényezőket, amik egy sikeres csapatot visszahúzhatnak. A legtöbb játékos eléggé egy síkon gondolkodik, főleg a védők, szóval szerintem naív lenne gondolni, hogy nincs olyan akinek szúrja a szemét. A "vadászást" nem kifejezett sérülésokozási szándékra értettem 😊 (mielőtt valaki kérdi)
több mint 8 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 588 — Invisible man
Többször is végiggondolva, nyilván nem játszott fényesen az offense, de közel kétszer annyi 1st down és yard szerepel a nevünk mellett, mint a Broncosnál, ergo rettentő kretének kellett lenni, hogy elveszítsük a meccset. Nos, hát azok is voltunk. Cotcherynek volt két és fél dropja, volt legalább négy presnap bünti, amivel sodortuk magunkat a harmadik és hosszúk felé, Ginn dropjából ugye pick lett az endzone torkában, Tolbert öt labdacipelésből fumblizik kettőt, elfelejtjük szerelni a visszahordót, elbasszuk a mezőnygólkísérletet, inkább csak megérinti a két gunner, legalább két-három olyan punt volt, ahol 15-20 yardokat buktunk a mezőnypozíción ST zászló miatt. Ezek nem a gameplanből, playcallból adódó problémák, hanem egyéni hibák, dekoncentráltság, rossz végrehajtás.

Ehhez jött még, hogy a felpattanó labdák a mi védőinknél sose kerültek a kezünkbe (McClaint konkrétan fejbe verte egy passz), Norman kétszer pick közelben volt, nyilván bravúr lett volna bármelyik labda megfogása, de láttunk már tőle hasonlókat behúzni, a fumblik döntő része nem jó irányba pattant, a legjobb teljesítményt nyújtó elkapó kiesik agyrázkódás miatt a szünet után, a zebrák ítéletei is pechesen jöttek nekünk, szóval minden az ellen szólt hogy nyerjünk. Ha csináltunk egy nagy játékot, ami momentum changer lehetett volna, rögtönk jött utána vmi orbitális faszság, nehogy lendületbe kerüljünk. Az egész csapaton látszódott az idegesség, mindenki hibázott, nem egy-egy ember, hanem ánblokk a teljes keret. Cam se mutatta a 1st downt a futásai után, hanem nekiállt veszekedni a védőkkel. Talán az a lazaság hiányzott, ami máskor megvolt, túl görcsösek voltunk.

Mert, ha azokat a playeket megcsináljuk, amiket meg tudunk, akkor simán felkerül 20 pont a táblára, és teljesen más lett volna a meccs képe. Persze a Denver védelme extrát hozott, de rengeteg – tenisz nyelven szólva – ki nem kényszerített hibánk volt, amivel mind-mind az ő kezükre játszottunk. Szóval szerintem nem volt gond azzal, hogy az elején nem mi kezdtünk, a gond azzal volt, ahogy kezdtünk. Nyilván lehetett volna variálni jobban a játékokat (Stew passzjátékban történő ignorálását nem értem), jöhetett volna két-három screen, draw futások, Camtől késleltetett futás, hogy kivegyük valamelyest a passrusht, de ezek hiányában is lehetett volna nyerni, mert meg voltak a lehetőségeink, de nem tudtuk megcsinálni azt, ami máskor menni szokott. A legnagyobb hiba szerintem Remmers egyedül hagyása/pályán tartása volt, és sajnos erre voltak jelek, mert korábban sem léptünk semmit, olyan esetekben, amikor hülyére verték (Falcons meccs).

És amit már korábban írtam, ennek ellenére nem kaptunk ki 40 ponttal, mint két éve a Broncos, vagy két hete a Cardinals, hanem öt perccel a vége előtt még a fordításért támadhattunk (igaz nem sokáig  ).

Jövőre Normanen kívül minden kulcsember szerződés alatt, Cam és Luke ugye már megkapta a maga kontraktusát, Short és Star idén még rookie contracttal játszik, jövőre egyiküknél ötödik éves opció, másikuknál tag lehetséges, Ealy (aki amúgy a meccs legjobbja volt, de senki sem beszél róla, mert kikaptunk) is még két évig nálunk, Benji dettó, szóval minden adva van ahhoz, hogy tovább fejlesszük a rostert és az elkövetkező években megtegyük az utolsó nagy lépést, ami idén még nem sikerült.
gabokocka
És ha jól láttam még Kuechly is párszor elhibázta a szerelést...


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Cam futójátéka idén semmivel nem volt kiemelkedőbb, mint a korábbi négy évben, nagyjából ugyanazt hozza. Sztem ez a vereség pluszmotivációként fog szolgálni, de az valóban kérdőjel lehet a jövőre nézve, hogy ki miként teszi túl magát a történteken.

Cam polarizáló jelenségéről meg annyit, hogy a játékosok közül nem sok olyan nyilatkozatot hallottam, hogy emiatt megorrolnának rá, sőt, ellenkezőleg, sokan csinálják a dabet egy-egy nagy játék után, még akár más sportágakban is. Szóval sztem ott leszünk a 2016-os szezonban is a csúcs közelében, persze ez jelenthet akár egy meccset a playoffban, ha úgy alakul, mert ott minden meccs élet-halál, de meglepne, ha drasztikusan visszaesnénk.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Szesze New York Giants 21 053 — Giants fan
Egy SB L fejben megviseli a játékoskat, de nem csak az L, hanem az, hogy innentől nagy reflektorfény lesz. A felkészülésre is kihathat stb. Láttunk nem egy, nem két példát, nem véletlenül kreálták meg a SB hangover fogalmat. Én arra leszek kíváncsi, hogy most, hogy reflektorba került a csapat, kielemezték a futásokat, a sémákat, így jövőre mennyire lesz sikeres ez a dual-threat séma. Szerintem Cam Top5-10 qb, de ez egy kiugróan jó szezon volt a számára, és az átlag valahol lentebb van, értem ezalatt főleg a futott játékait. Még akkor is, ha fizikailag a legkeményebb Qb kb a ligában, és nála kisebb az esély arra, hogy megsérül egy ütéstől.

Viszont SB résztvevő, NFC champ, ráadásul elég polarizáló személyiség Cam, aki a többi nfl csapat játékosainál eléggé levitte az ázsióját az idei mutatványaival, szóval ugyanúgy (sőt még jobban) ahogy Kapernickre vadásztak a bicepszező mozdulatai miatt, biztos vagyok bene, hogy Camet sem kímélik majd, és önmagában a Panthers ellen mindenki jobban odateszi magát.

Csak ismételni tudom magam, könnyebb felkerülni a Topdogok közé, mint ott is maradni.
undisputedly
márpedig ez a Panthers ott fog maradni a "Topdogok" között még egy jó darabig, jobb ha hozzászoksz 😊
több mint 8 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Egy SB L fejben megviseli a játékoskat, de nem csak az L, hanem az, hogy innentől nagy reflektorfény lesz. A felkészülésre is kihathat stb. Láttunk nem egy, nem két példát, nem véletlenül kreálták meg a SB hangover fogalmat. Én arra leszek kíváncsi, hogy most, hogy reflektorba került a csapat, kielemezték a futásokat, a sémákat, így jövőre mennyire lesz sikeres ez a dual-threat séma. Szerintem Cam Top5-10 qb, de ez egy kiugróan jó szezon volt a számára, és az átlag valahol lentebb van, értem ezalatt főleg a futott játékait. Még akkor is, ha fizikailag a legkeményebb Qb kb a ligában, és nála kisebb az esély arra, hogy megsérül egy ütéstől.

Viszont SB résztvevő, NFC champ, ráadásul elég polarizáló személyiség Cam, aki a többi nfl csapat játékosainál eléggé levitte az ázsióját az idei mutatványaival, szóval ugyanúgy (sőt még jobban) ahogy Kapernickre vadásztak a bicepszező mozdulatai miatt, biztos vagyok bene, hogy Camet sem kímélik majd, és önmagában a Panthers ellen mindenki jobban odateszi magát.

Csak ismételni tudom magam, könnyebb felkerülni a Topdogok közé, mint ott is maradni.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 536 — The Mathematician
Többször is végiggondolva, nyilván nem játszott fényesen az offense, de közel kétszer annyi 1st down és yard szerepel a nevünk mellett, mint a Broncosnál, ergo rettentő kretének kellett lenni, hogy elveszítsük a meccset. Nos, hát azok is voltunk. Cotcherynek volt két és fél dropja, volt legalább négy presnap bünti, amivel sodortuk magunkat a harmadik és hosszúk felé, Ginn dropjából ugye pick lett az endzone torkában, Tolbert öt labdacipelésből fumblizik kettőt, elfelejtjük szerelni a visszahordót, elbasszuk a mezőnygólkísérletet, inkább csak megérinti a két gunner, legalább két-három olyan punt volt, ahol 15-20 yardokat buktunk a mezőnypozíción ST zászló miatt. Ezek nem a gameplanből, playcallból adódó problémák, hanem egyéni hibák, dekoncentráltság, rossz végrehajtás.

Ehhez jött még, hogy a felpattanó labdák a mi védőinknél sose kerültek a kezünkbe (McClaint konkrétan fejbe verte egy passz), Norman kétszer pick közelben volt, nyilván bravúr lett volna bármelyik labda megfogása, de láttunk már tőle hasonlókat behúzni, a fumblik döntő része nem jó irányba pattant, a legjobb teljesítményt nyújtó elkapó kiesik agyrázkódás miatt a szünet után, a zebrák ítéletei is pechesen jöttek nekünk, szóval minden az ellen szólt hogy nyerjünk. Ha csináltunk egy nagy játékot, ami momentum changer lehetett volna, rögtönk jött utána vmi orbitális faszság, nehogy lendületbe kerüljünk. Az egész csapaton látszódott az idegesség, mindenki hibázott, nem egy-egy ember, hanem ánblokk a teljes keret. Cam se mutatta a 1st downt a futásai után, hanem nekiállt veszekedni a védőkkel. Talán az a lazaság hiányzott, ami máskor megvolt, túl görcsösek voltunk.

Mert, ha azokat a playeket megcsináljuk, amiket meg tudunk, akkor simán felkerül 20 pont a táblára, és teljesen más lett volna a meccs képe. Persze a Denver védelme extrát hozott, de rengeteg – tenisz nyelven szólva – ki nem kényszerített hibánk volt, amivel mind-mind az ő kezükre játszottunk. Szóval szerintem nem volt gond azzal, hogy az elején nem mi kezdtünk, a gond azzal volt, ahogy kezdtünk. Nyilván lehetett volna variálni jobban a játékokat (Stew passzjátékban történő ignorálását nem értem), jöhetett volna két-három screen, draw futások, Camtől késleltetett futás, hogy kivegyük valamelyest a passrusht, de ezek hiányában is lehetett volna nyerni, mert meg voltak a lehetőségeink, de nem tudtuk megcsinálni azt, ami máskor menni szokott. A legnagyobb hiba szerintem Remmers egyedül hagyása/pályán tartása volt, és sajnos erre voltak jelek, mert korábban sem léptünk semmit, olyan esetekben, amikor hülyére verték (Falcons meccs).

És amit már korábban írtam, ennek ellenére nem kaptunk ki 40 ponttal, mint két éve a Broncos, vagy két hete a Cardinals, hanem öt perccel a vége előtt még a fordításért támadhattunk (igaz nem sokáig  ).

Jövőre Normanen kívül minden kulcsember szerződés alatt, Cam és Luke ugye már megkapta a maga kontraktusát, Short és Star idén még rookie contracttal játszik, jövőre egyiküknél ötödik éves opció, másikuknál tag lehetséges, Ealy (aki amúgy a meccs legjobbja volt, de senki sem beszél róla, mert kikaptunk) is még két évig nálunk, Benji dettó, szóval minden adva van ahhoz, hogy tovább fejlesszük a rostert és az elkövetkező években megtegyük az utolsó nagy lépést, ami idén még nem sikerült.
gabokocka
ismétlés után jobban figyeltem pár dolgot ami a meccs hevébe nem tűnt fel és említettem is, hogy a teljesítménye hasonlítható Milleréhez

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Nekem a 8-8 hatalmas csalódás lenne, ez a csapat jelenleg simán top5 a ligában. Persze messze még az idénykezdet, ezer dolog történhet, de ha vmi überbrutál fejreállás nem lesz, minimális elvárás a 10+ győzelem és a PO.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 534
2013-ban 12-4-es mutató, a tavalyi szezont eléggé megborította a Hardy eset, de amint sikerült rendezni a sorokat, és a megfelelő emberek bekerültek a csapatba (Norwell, Turner és Remmers a falban, Norman és Boston a secondaryben, Philly Brown elkapóként), jöttek is az eredmények, 5-1-gyel zártunk, amiben volt egy playoff win, két divrivális agyonverése idegenben, majd a Seahawkstól zakó szintén idegenben egy olyan playoff meccsen, ami a negyedik negyedig nyitott volt. Ez alapján idén a playoff szereplés jogos célkitűzésnek tűnt Benji sérülése ellenére is, amit kicsit túl is teljesítettünk. A kulcsjátékosok fiatalok a fejlődés útján vannak, nem távozik fontos láncszem a csapatból, még egy kis helyünk is lesz a sapka alatt ténykedni (pl.: nem lepne meg Weddle megszerzése), jön egy draft, ha nagy fos nem történik az edzőtáborban, papíron jövőre erősebbnek kell legyünk, mint idén voltunk. Ráadásul a playoffban is a fiatalok léptek elő, Brown és Ealy is olyat mutatott, ami alapján komoly tényezők lehetnek jövőre, idén pedig csak részmunkaidősök voltak. Az elmúlt három évben 37-16-1 a mérleg a playoffot is figyelembe véve, sztem ebben az időszakban túl sok jobb mutató nincs a ligában.
gabokocka
én is igy látom,
de az sem lepne meg olyan nagyon ha csak 8-8 lenne jövőre(de ehhez azért fejlődnie kéne a csoportnak, m3rt ha olyan lesz mint az elmúlt 2 évben akkor a minimum 10 W az sima ügy). bár ez még sajnos nagyon messze van h ez legyen a téma
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
2013-ban 12-4-es mutató, a tavalyi szezont eléggé megborította a Hardy eset, de amint sikerült rendezni a sorokat, és a megfelelő emberek bekerültek a csapatba (Norwell, Turner és Remmers a falban, Norman és Boston a secondaryben, Philly Brown elkapóként), jöttek is az eredmények, 5-1-gyel zártunk, amiben volt egy playoff win, két divrivális agyonverése idegenben, majd a Seahawkstól zakó szintén idegenben egy olyan playoff meccsen, ami a negyedik negyedig nyitott volt. Ez alapján idén a playoff szereplés jogos célkitűzésnek tűnt Benji sérülése ellenére is, amit kicsit túl is teljesítettünk. A kulcsjátékosok fiatalok a fejlődés útján vannak, nem távozik fontos láncszem a csapatból, még egy kis helyünk is lesz a sapka alatt ténykedni (pl.: nem lepne meg Weddle megszerzése), jön egy draft, ha nagy fos nem történik az edzőtáborban, papíron jövőre erősebbnek kell legyünk, mint idén voltunk. Ráadásul a playoffban is a fiatalok léptek elő, Brown és Ealy is olyat mutatott, ami alapján komoly tényezők lehetnek jövőre, idén pedig csak részmunkaidősök voltak. Az elmúlt három évben 37-16-1 a mérleg a playoffot is figyelembe véve, sztem ebben az időszakban túl sok jobb mutató nincs a ligában.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 534
szertintetek ez mennyire csak egy jól kijött szezon vagy télleg egy évekig elit csapat lesz?
azért tavaly negatív rekord, offseasonban sem vártak sokat a csapattol, vannak azért lyukak a csapatban, illetve váratlanul jó egyéni teljesítmények (Coleman, Norwell, akár Newton is, Ginn, Short berobbanása, a jó OLteljesítmény stb) amik lehet csak 1éves csodák
nyílván abban bíiztok h contender lesztek évekig.
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Többször is végiggondolva, nyilván nem játszott fényesen az offense, de közel kétszer annyi 1st down és yard szerepel a nevünk mellett, mint a Broncosnál, ergo rettentő kretének kellett lenni, hogy elveszítsük a meccset. Nos, hát azok is voltunk. Cotcherynek volt két és fél dropja, volt legalább négy presnap bünti, amivel sodortuk magunkat a harmadik és hosszúk felé, Ginn dropjából ugye pick lett az endzone torkában, Tolbert öt labdacipelésből fumblizik kettőt, elfelejtjük szerelni a visszahordót, inkább csak megérinti a két gunner, elbasszuk a mezőnygólkísérletet, legalább két-három olyan punt volt, ahol 15-20 yardokat buktunk a mezőnypozíción ST zászló miatt. Ezek nem a gameplanből, playcallból adódó problémák, hanem egyéni hibák, dekoncentráltság, rossz végrehajtás.

Ehhez jött még, hogy a felpattanó labdák a mi védőinknél sose kerültek a kezünkbe (McClaint konkrétan fejbe verte egy passz), Norman kétszer pick közelben volt, nyilván bravúr lett volna bármelyik labda megfogása, de láttunk már tőle hasonlókat behúzni, a fumblik döntő része nem jó irányba pattant, a legjobb teljesítményt nyújtó elkapó kiesik agyrázkódás miatt a szünet után, a zebrák ítéletei is pechesen jöttek nekünk, szóval minden az ellen szólt hogy nyerjünk. Ha csináltunk egy nagy játékot, ami momentum changer lehetett volna, rögtönk jött utána vmi orbitális faszság, nehogy lendületbe kerüljünk. Az egész csapaton látszódott az idegesség, mindenki hibázott, nem egy-egy ember, hanem ánblokk a teljes keret. Cam se mutatta a 1st downt a futásai után, hanem nekiállt veszekedni a védőkkel. Talán az a lazaság hiányzott, ami máskor megvolt, túl görcsösek voltunk.

Mert, ha azokat a playeket megcsináljuk, amiket meg tudunk, akkor simán felkerül 20 pont a táblára, és teljesen más lett volna a meccs képe. Persze a Denver védelme extrát hozott, de rengeteg – tenisz nyelven szólva – ki nem kényszerített hibánk volt, amivel mind-mind az ő kezükre játszottunk. Szóval szerintem nem volt gond azzal, hogy az elején nem mi kezdtünk, a gond azzal volt, ahogy kezdtünk. Nyilván lehetett volna variálni jobban a játékokat (Stew passzjátékban történő ignorálását nem értem), jöhetett volna két-három screen, draw futások, Camtől késleltetett futás, hogy kivegyük valamelyest a passrusht, de ezek hiányában is lehetett volna nyerni, mert meg voltak a lehetőségeink, de nem tudtuk megcsinálni azt, ami máskor menni szokott. A legnagyobb hiba szerintem Remmers egyedül hagyása/pályán tartása volt, és sajnos erre voltak jelek, mert korábban sem léptünk semmit, olyan esetekben, amikor hülyére verték (Falcons meccs).

És amit már korábban írtam, ennek ellenére nem kaptunk ki 40 ponttal, mint két éve a Broncos, vagy két hete a Cardinals, hanem öt perccel a vége előtt még a fordításért támadhattunk (igaz nem sokáig  ).

Jövőre Normanen kívül minden kulcsember szerződés alatt, Cam és Luke ugye már megkapta a maga kontraktusát, Short és Star idén még rookie contracttal játszik, jövőre egyiküknél ötödik éves opció, másikuknál tag lehetséges, Ealy (aki amúgy a meccs legjobbja volt, de senki sem beszél róla, mert kikaptunk) is még két évig nálunk, Benji dettó, szóval minden adva van ahhoz, hogy tovább fejlesszük a rostert és az elkövetkező években megtegyük az utolsó nagy lépést, ami idén még nem sikerült.

Szerkesztette: gabokocka

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Remek csapat a Panthers, nem vitás és még sok bajunk lesz velük az NFC-ben. De! A Seahawks elleni meccs után írtam, hogy a második félidőt arra fogni, hogy a csapat csak annyit játszott amennyit kell, nagy hiba lenne. Az totális lefagyás volt, de a 31-0 kitartott a végéig. Ha viszont nincs meg a kellő előny, akkor baj lehet. Lett is. Szerintem nagy hiba volt átadni a kezdést a Broncosnak, mert a Panthers az elején tud nagyon zúzni, porrá törve az ellenfél teljes gameplan-jét és jön a C meg D terv a pánik időszakában. Onnantól tényleg menedzselhető a dolog. Ha viszont fordítva történik, akkor, mint a SB-on is, akkor abból már bármi lehet, de többnyire nem pozitív irányban sül el az egész.
Newton egy külön történet, még sokat fognak a viselkedésével foglalkozni. Szerintem most landolt az űrhajója és ez a jövőre nézve hasznos lehet a csapatnak.
garrett27
Szerintem nem volt hiba. Ne felejtsük el, hogy ilyenkor nem csak arról döntesz, hogy akarsz-e támadni az 1. negyedben, de arról is, hogy támadsz-e a 3.-ban, kezdésnél. Ők utóbbit választották.


Amúgy kicsit túl van elemezve ez a "váltás" dolog. Jött egy olyan csapat, ahol a No. 1. OLB páros dolgozik. És ez sok volt. Plusz amíg a playoffban és idén úgy általánosságban a Panthers felé pattogott a labda, a döntőben elpártolt tőlük a szerencse.

Jó csapat, a mag hosszú ideig marad, contender kaliber lesz még sokáig a frencsájz

DE

mint tudjuk, sokkal könnyebb felérni a csúcsra, mint ott is maradni. Egyelőre az edzői stábot nem rabolták le, az jó dolog, de a siker pénzbe kerül, a sikeres játékosok nagy kontraktokat akarnak majd, mindenki jobban kielemzi a játékot, jönnek a "blueprintek"...
több mint 8 éve
garrett27 Seattle Seahawks 2 649 — Seahawks fan
Remek csapat a Panthers, nem vitás és még sok bajunk lesz velük az NFC-ben. De! A Seahawks elleni meccs után írtam, hogy a második félidőt arra fogni, hogy a csapat csak annyit játszott amennyit kell, nagy hiba lenne. Az totális lefagyás volt, de a 31-0 kitartott a végéig. Ha viszont nincs meg a kellő előny, akkor baj lehet. Lett is. Szerintem nagy hiba volt átadni a kezdést a Broncosnak, mert a Panthers az elején tud nagyon zúzni, porrá törve az ellenfél teljes gameplan-jét és jön a C meg D terv a pánik időszakában. Onnantól tényleg menedzselhető a dolog. Ha viszont fordítva történik, akkor, mint a SB-on is, akkor abból már bármi lehet, de többnyire nem pozitív irányban sül el az egész.
Newton egy külön történet, még sokat fognak a viselkedésével foglalkozni. Szerintem most landolt az űrhajója és ez a jövőre nézve hasznos lehet a csapatnak.

I treasure my remark to my grandson who asked, “Grandpa, were you a hero in the war?” Grandpa said, “No… but I served in a company of heroes”.
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
lehet igy volt utóbbit nem hiszem 😀
braxa88
Az utóbbi szerintem is túl erős, én se hiszem 😀 De amúgy beszarás, hogy létezik olyan, hogy a gyerekkori bálványoddal superbowl-t játszhass egy ilyen fizikális sportban. A sakkban még oké, vagy ha már sportolsz és juniorkori példakép, de így, hogy a klasszikus, falon poszter kedvenced ellen mehetsz fel játszani a legnagyobb meccsre, hihetetlen élmény lehet. Manning simán összecsinálta volna magát a gyönyörtől, ha annak idején fiatal kopaszként Jonny Unitas ellen játszhatott volna 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 534
apróság, de sztem a végén nem Norman ment gratulálni hanem Peyton ment oda hozzá elismerően, h a liga egyik legjobba vagy öreg nagyot játszottál, szépmunka volt. nekem ugy tűnt, h Peyton indult felé.
braxa88
Én az elejét nem láttam, csak azt amikor már gratulálgatnak egymásnak, de szerintem Norman lehetett az aki odament. Norman gyerekkorában nagy Colts fan volt, és Manning volt a kedvence. A SB előtt lenyilatkozta, hogy ha netán sikerülne elkapnia egy passzát, akkor csak letenné a labdát, nem ünnepelne, annyira tiszteli.
peterk2005
lehet igy volt
utóbbit nem hiszem 😀
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
apróság, de sztem a végén nem Norman ment gratulálni hanem Peyton ment oda hozzá elismerően, h a liga egyik legjobba vagy öreg nagyot játszottál, szépmunka volt. nekem ugy tűnt, h Peyton indult felé.
braxa88
Én az elejét nem láttam, csak azt amikor már gratulálgatnak egymásnak, de szerintem Norman lehetett az aki odament. Norman gyerekkorában nagy Colts fan volt, és Manning volt a kedvence. A SB előtt lenyilatkozta, hogy ha netán sikerülne elkapnia egy passzát, akkor csak letenné a labdát, nem ünnepelne, annyira tiszteli.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
TheBerzerker Tampa Bay Buccaneers Alabama Crimson Tide 780 — zombieflesh1.0@gmail.com
Szóval a szakértőket hallgatva, nem tűnik úgy, mintha a gameplan vagy a playhívás lett volna elrontva. Egyszerűen az alapjátékot megölték, olyant kellett játszani, ami kevésbé fekszik, ahhoz meg jelenleg nem volt meg még a tapasztalat? emberanyag? ... akármi. Mindegy mi az, az a valami hiányzott, más meg tegnap nem tudta pótolni, ami esetleg korábban igen (turnoverekből pozitívan jönni ki, még jobban megölni az ellenfél offense-ét, satöbbi, valami más).
peterk2005
De nekem nem úgy tűnt, mintha váltottak volna. Pontosan azt csinálták, amire a Broncos kényszerítette őket. Ha nem megy a futás és látszik, hogy sok a 3 and long, akkor (bár nem vagyok akkora szakértő a taktikákat illetően) nem kellenének extra blokkolók a falba, hogy legyen ideje a qb-nak? Vagy ha nem megy a futás akkor első 2. kísérletkor nem kellene több screen, meg quick slant? Láttam, hogy volt dupla TE felállás, de már megmondom őszintén nem emlékszem milyen sokat használták. Futásnál is lehetett volna többet használni Tolbertet, reverse dolgokkal operálni stb stb. Egy SB nem az a meccs, ahol lehet hagyni azt, hogy ellenfél megölje a játékomat és belekényszerítsen abba, ami nekem nem megy.

Én szültem a rock and roll-t, én szartam ki Elvist! - GG Allin