Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 925 — we almost always almost win
Méltánytalanul megfeledkeztünk róla tegnap, de jobb később mint soha:

RIP

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
A csapat megdöntötte a 2. félidőben elért alltime pontrekordot.peterk2005
Jobban belegondolva, ezt a rekordot nem is nagyon értem, hogy jött össze... Az idény második felében a 4. negyedre már behúztuk a féket a meccsek zömében. És ezzel együtt, ennek ellenére értük el ezt az eredményt. Megdöbbentő...peterk2005
WoW = Amikor az ember saját magával társalog 😀undisputedly
Az orvosom tud róla. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
A meccsenkénti 115 yard körüli futás ennek a Denvernek yardban teljesen oké. A yard/attempt pedig csak annak fényében fontos, hogy ezen belül 1st down-ra milyen átlaggal futott a csapat, illetve a 2-3&short illetve goal line szitukat milyen arányban hozta (tök mindegy mennyi yarddal, csak sikerüljön). Ha találok statot erre, akkor megírom. 😊peterk2005
Na, találtam statot. 😊

1. Első down-ok.. Úgy szűkítettem a keresést, hogy ne legyenek benne a goal line szituk és a meccs végi órafuttatás, ezért kihagytam az ellenfél 10 yardosán belüli és a meccsek utolsó 8 percén belüli futásokat. Így az átlag 4.52. McGahee 5.93, Hillman 5.19, Moreno viszont csak 4.05 átlaggal futott ezekben a szituációkban.
2. Short yard szituációk.. A 3 yardnál kisebb távolságot 71.1%-ban, az 5 yardnál kisebb távolságot 61.7%-ban csináltuk meg.
3. Goal line közeli futások.. Az ellenfél 5 yardosán belüli futásokat 43%-ban futottuk meg rögtön elsőre (23-ból 10-szer). Összességében, ha jól számoltam, akkor viszont 23-ból 22-szer TD-t csináltunk végül a következő downra (vagy futással vagy passzal.) Egyetlen egy ilyen nem sikerült, a Houston ellen a 2. negyed vége felé.

Összehasonlításul, ugyanezen adatatok három másik playoff csapatnál:
Patriots: 1: 5.25 yard, 2: 62.7% ill. 57.6%, 3: 41% (41-ből 17).
Atlanta: 1: 2.96(!) yard, 2: 57,5% ill. 43.1%, 3: 23.1 (39-ből 9)
Houston: 1: 4.86 yard, 2: 62.9% ill. 50%, 3: 29.8 (47-ből 14).

Megj: Azt lusta voltam egyenként összeszedegetni, hogy a 3. esetekből (goal line futások) végül a többi csapat hány TD-t ért el, de de feltételezhetően - élcsapatokról lévén szó - az esetek többségében. De a százaléknak annyira nincs is jelentősége, hisz a Denver összesen 1 hibájánál sokkal jobb eredményt úgysem érhettek el. 😊

Megj. 2.: Azért ezt a három csapatot néztem meg, mert mindegyik playoff csapat, mindegyik jól passzol, elit (vagy majdnem elit) QB-val, és kettő közülük él futó, egy pedig (Atlanta) gyengébben fut. Így be lehet tenni, hogy a Broncos kb. hol áll. A számok alapján egyértelműen a két jól futó csapathoz áll közel, nem pedig az Atlanta-hoz.

Megj. 3: A Patriots 136 yardos átlagában a számok alapján egyértelműen az 1. (első - esetleg 2. - downra futott sok yard) játszik szerepet. Belenézegettem a tételekbe, és néhány nagy futás emeli így meg az átlagjukat, amit sem a Broncos, sem a Houston nem tudott produkálni. Enélkül az 5-6 nagy futás nélkül az átlagjuk valamivel a Houston alatt és a Denver fölött lenne (4.7 körül).


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 923 — SuperBowl Champions 2013/2014
A csapat megdöntötte a 2. félidőben elért alltime pontrekordot.peterk2005
Jobban belegondolva, ezt a rekordot nem is nagyon értem, hogy jött össze... Az idény második felében a 4. negyedre már behúztuk a féket a meccsek zömében. És ezzel együtt, ennek ellenére értük el ezt az eredményt. Megdöbbentő...peterk2005
WoW = Amikor az ember saját magával társalog 😀
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
A csapat megdöntötte a 2. félidőben elért alltime pontrekordot.peterk2005
Jobban belegondolva, ezt a rekordot nem is nagyon értem, hogy jött össze... Az idény második felében a 4. negyedre már behúztuk a féket a meccsek zömében. És ezzel együtt, ennek ellenére értük el ezt az eredményt. Megdöbbentő...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kíváncsi lennék kinek melyik győzelem volt idén a legemlékezetesebb? Én kis vacillálás után a Chargers elleni comeback meccsre voksolok, bár a Saints elleni győzelem is emlékezetes, mert szerintem azon a meccsen nyújtöttuk az évad legtökéletesebb játékát.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
tegyük hozzá hogy a futójátékunk 16. lett futott yardokban, de csak 3.8 YPG ami gyengének minősül, de azért sok volt ebben a garbage time 2 yard, valamint nem is erre épül a játékunk alapvetően, és 12 TDre jutott 8 fumble ami nálam elfogadható számNegritis
A futás yardokat szerintem teljesen máshogy érdemes megítélni egy olyan csapatnál mint az idei Broncos, és egy olyan csapatnál, mint akár a tavalyi Broncos Tebow-val, vagy az idei Washington, Seattle, Minnesota, stb. Az idei Broncos passzjátékkal halad előre, a futást ennek megalapozására használja, míg az említett másik csapatok jelentős részben futással haladnak előre. Ezért a futás playek hívása is máskor, máshogy, másért történik a két típusú offense esetén. Az idei Broncos 1st down-ra fut, 2-3&short szitukban fut, illetve goal line szituációkban. A futó csapatoknál pedig nagyon gyakran double/triple read optionból, yardot gyárt (halad előre).

A meccsenkénti 115 yard körüli futás ennek a Denvernek yardban teljesen oké. A yard/attempt pedig csak annak fényében fontos, hogy ezen belül 1st down-ra milyen átlaggal futott a csapat, illetve a 2-3&short illetve goal line szitukat milyen arányban hozta (tök mindegy mennyi yarddal, csak sikerüljön). Ha találok statot erre, akkor megírom. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 249 — The Mathematician
ironizáltam 😀

amúgy a sokat szidott(najó Ramirez volt ekézve😀) falunk azért Passzvédelemben szépen muzsikált
tavaly meg szépen muzsikált ha futni kellett pedig sok változás nem történt

tegyük hozzá hogy a futójátékunk 16. lett futott yardokban, de csak 3.8 YPG ami gyengének minősül, de azért sok volt ebben a garbage time 2 yard, valamint nem is erre épül a játékunk alapvetően, és 12 TDre jutott 8 fumble ami nálam elfogadható szám

ugye Prater kapott még ekét párszor, ő se volt rossz szerintem (nagyon jó se) 81%kal rúgott, ami miatt pár helyről kivágták volna valszeg
de legalább a Kickoffokat szépen átrúgta ahova kell

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egyébként, az idény végére összegyűlt néhány érdekes, figyelemre méltó csapat statisztika:

- Az #O 4., a #D 2. helyen végzett total yardban
- Az #O 2., a #D 4. lett elért illetve engedett pontokban
- A csapat megdöntötte a 2. félidőben elért alltime pontrekordot.
- A #D holtversenyben első lett a sack versenyben (52 sack)
- Az oline is összehozott pár szép statot, pl. 2. lett az NFL rangsorban a Giants oline mögött, a legkevesebb QB hitet engedte (45, a második a Giants 53-al), és második legkevesebb sacket kapta (21, a Giants oline volt a legjobb 20-al).
- Csapat szinten a 11 egymás utáni győzelem 7+ pont különbséggel alltime 2. legjobb teljesítmény.
- A #D holtversenyben a legkevesebb futott TD-t kapta (mindössze 5-öt egész évadban!).

Egyénileg is több szép eredmény született, pl.:
- Von 18.5 sack-je 3. legtöbb a ligában,
- Bay-Bay 1434 elkapott yarddal 4. lett
- Decker 13 TD-vel a 2. legtöbb elkapott TD-t jegyezte.
- PM második lett klasszikus QB ratingben, és első lett ESPN QBR szerint.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért ehhez az is hozzátartozik, hogy az utóbbi 6-7 meccsen az utolsó negyedekben gyakorlatilag már csak futottunk. 😊

Cserében viszont ugyanennek köszönhető a relative alacsony yard/attempt is. Garbage time-ban begyűjtöttünk egy csomó 1-2 yardos futást, ami rontja ezt a mutatót.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 249 — The Mathematician
épp olvasom az NFL.comos PR-t

"593 yards rushing and six touchdowns over the past four games "
azért van itt futójáték 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 925 — we almost always almost win
Matt Russell-t, a Director of Player Personnel-t, a Chargers el akarta kérni GM interjúra, de nem megy, egyes források szerint a csapat nem engedte, mások szerint Russell mondta azt, hogy nem akar elmenni...

McCoy-t meg közben a Bills is elkérte interjúztatni...StormST
McCoy továbbra se megy sohova, jöhetnek Denverbe interview-zni vele, Bears, Cardinals és Bills. Egyébként Reid valszeg a Cardinalsbe megy, erről olvasni most, szóval ezzel egy kiesik McCoynak.

Matt Russell meg szép próbálkozás volt a chargerstől, csak semmi esély nem volt rá a részükről. Ő gyakorlatilag GM nálunk, csak nem hívják úgy, miért menne el más csapathoz ugyanazt csinálni.
Lehet h egy kis fizetésemelést kialkud így magának, de menni minek menne máshová...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
OK, félreértettem a kérdést... 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
nah most lesz egy hülye kérdésem 😀
ugye szóbakerült Elway és épp nézem megint a Drive-t
fumbliztuk a kickoffot, de mi van ha az endzone-ba kimegy?
safety? v td? vagy a 20 yardos?Negritis
Ha mi visszük le úgy az endzone-ban, hogy kívül hozzáértünk, akkor safety, ha ők, akkor TD. Asszem... 😀StormST
Kár, hogy nem ez volt a kérdés. 😀 (Kickoff-nál a rúgó csapat a visszahordó csapat érintése nélkül is megjátszhatja a labdát, ha legalább 10 yard-ot haladt előre. ld. onside kick.)
Ha a visszahordó a kickoff-ot az EZ-on keresztül fumblizza ki a pályán kívülre, akkor az safety. Ha a támadók teszik ugyanezt, akkor TB és az addig védekezőké a labdabirtoklás. (A Broncos-Pats PO meccsen Bailey visszahordásánál ezért nem volt mindegy, hogy Watson szerelése után hol ment ki a labda.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 249 — The Mathematician
nah most lesz egy hülye kérdésem 😀
ugye szóbakerült Elway és épp nézem megint a Drive-t
fumbliztuk a kickoffot, de mi van ha az endzone-ba kimegy?
safety? v td? vagy a 20 yardos?Negritis
Ha mi visszük le úgy az endzone-ban, hogy kívül hozzáértünk, akkor safety, ha ők, akkor TD. Asszem... 😀StormST
arra gondoltam h ha magától kipattog akkor mivan 😀 mer ugye az 1 yardoson vettük fel

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
nah most lesz egy hülye kérdésem 😀
ugye szóbakerült Elway és épp nézem megint a Drive-t
fumbliztuk a kickoffot, de mi van ha az endzone-ba kimegy?
safety? v td? vagy a 20 yardos?Negritis
Ha mi visszük le úgy az endzone-ban, hogy kívül hozzáértünk, akkor safety, ha ők, akkor TD. Asszem... 😀



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
Matt Russell-t, a Director of Player Personnel-t, a Chargers el akarta kérni GM interjúra, de nem megy, egyes források szerint a csapat nem engedte, mások szerint Russell mondta azt, hogy nem akar elmenni...

McCoy-t meg közben a Bills is elkérte interjúztatni...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 249 — The Mathematician
nah most lesz egy hülye kérdésem 😀
ugye szóbakerült Elway és épp nézem megint a Drive-t
fumbliztuk a kickoffot, de mi van ha az endzone-ba kimegy?
safety? v td? vagy a 20 yardos?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
Boldog, Broncos győzelmekben gazdag Új Évet kívánok minden Denver fannak!!! 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
PM egyébként nem zsoldos a szememben, bár kicsit kevesebbet is kérhetett volna, de ez csak szépséghiba... 😊StormST
A történelem néha ismétli magát. Elway ugye papíron a Colts-tól jött, PM is onnan jött. Elway az utolsó éveiben önszántából aláírta a paycutot, hogy a csapat együtt maradhasson, és gyűrű lett a vége. PM már Indy-ben is többször lenyilatkozta, hogy bármikor nyitott a paycutra, ha a csapat érdeke ezt kívánja. Még előfordulhat. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
Nem több pénzért hagyja el a zsoldos feltétlenül a régi csapatát, csak annak reményében...

PM egyébként nem zsoldos a szememben, bár kicsit kevesebbet is kérhetett volna, de ez csak szépséghiba... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mindkét dologban egyetértünk. A példát is csak arra írtam, hogy nem az dönt - szerintem nálad sem -, hogy ki hogy érkezett, hanem az, hogy miután megérkezett, hogyan viselkedik, mit tesz a csapatért.

u.i.: A zsoldos fogalom - ha jól értem -, a te értelmezésedben az a játékos lehet, aki a több pénzért elhagyja a régi csapatát és megy új csapathoz. Ilyen játékosról a Broncos rosteren nem tudok, úgyhogy ez Denverben szerintem nem téma. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
Mellesleg aki trade-ben kerül egy csapathoz, az nem zsoldos, aki FA-ben, az lehet az...

Ezt már korábban is megbeszéltük, aki szerint pl. Champ zsoldos, annak elég súlyos fogalmi zavarai vannak.. 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
peterk2005: amellett, hogy egyetértek a gondolataiddal, Elway idehozását elég viccesnek logikai erőszaknak tartom... 😊

Ő nem játszott soha máshol, ráadásul ha nem fafejű hülyék a Colts akkori főnökei, akkor talán komolyan veszik, hogy nem akar náluk játszani és kivesznek egy másik QB-t, akkor talán csapatuk is lett volna... 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tökéletesen játszó irányító? Igen. Lehet, hogy van olyan Broncos fan, aki inkább egy tökéletlenül játszó, de általunk draft-olt irányítót látna a csapatban? Lehet, simán...StormST
Khmm, khmm... Azt gondolom tudod, hogy Elway-t is a Colts draftolta, és a Broncos eltradelte a Colts-tól. 😊

Szerintem mindannyian tudjuk, hogy a dolog mélyén nem ez van, hanem egyszerűen TT. Ha nem róla lenne szó, vagy ha tavaly nem csinált volna egy sikeres fél-háromnegyed szezont a csapat, akkor totál nem számítana, hogy ki az "idegen" és ki nem. Elvégre pl. Bailey is "zsoldos". 😊

Nincs is ezzel baj, csak ha lehet, ne marakodjunk már ezen. A hivatalos Broncos fórumban a nyár közepére odáig fajult a TT vs PM vita, hogy a moderátorok egyszerűen kitiltották a TT témát. Ott elment a fanbase 10-15%-a, és jött helyette másik 10-15%. Ott ezzel megoldották a "békét", de szvsz ez egy szörnyű rossz megoldás. Ráadásul itt sokkal kevesebben vagyunk - lényegében csak 2-3 topictárs tartja szakmailag életben ezt a topicot. Ilyen helyzetben szerintem csak a tolerancia a működőképes. A nem "TT pártiaknak" is el kell fogadniuk, hogy TT Denverben - az alatt a rövid idő alatt is - fogalommá vált, a "TT pártiaknak" pedig azt, hogy PM is azzá vált/válik. Mindkettő joggal, mindkettő úgy, hogy elvitathatatlanul mindent megtesz a csapatért.

Minden fan-nek vannak érzései, ki ezt, ki azt a játékost szereti és tiszteli - mindkettőt joggal - és ha sértegetik a kedvencét akkor joggal érzi sértve magát. Innentől kezdve pedig egyszerű a dolog: Legyen annyi tolerancia mindkét fél részéről, hogy egyrézt nem jönnek a TT-vel kapcsolatos gúnyolódó vagy összehasonlítható megjegyzések, a másik oldalról pedig elmaradnak az "eladtuk a lelkünket egy zsoldosért" jellegű postok. Nem hiszem, hogy ez olyan bonyolult lenne. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)