ACC figyelő - 10.

Többek között kikapott a Miami és a Florida State, újra képbe került a North Carolina State és meglepő győzelmet aratott a Duke.

A hét rangadója

Florida State @ North Carolina State 24-28

A meccs előtt 16. kiemelt FSU lényegében saját magát verte meg, még akkor is, ha nem érdemtelen a Wolfpack győzelme. Az utolsó drive-ot a Noles vezette, és úgy tűnt, hogy sikerül bevinni a győztes touchdownt, amikor Christian Pondernek nem sikerült megcsinálni a fake handoffot, és Ty Jones RB kiverte az irányító kezéből a labdát, amire a farkasok kapitánya, a sérüléssel is küzdő Nate Irving vetődött rá a 9 yardos vonalon. Nem ez volt a vendégek egyetlen fumble-je a meccsen, akik szünetben még 21-7-re vezettek. A meccs embere ki más, mint Russell Wilson lett. Az NC State irányítója három futott TD után egy 4. kísérletes passzal George Bryan TE-t találta meg az end zone-ban, magukhoz ragadva a végső előnyt.

Győzelmével a North Carolina State holtversenyben a legjobb mérleggel áll a csoportban, és ha hozza a hátralévő mérkőzéseit, akkor konferenciadöntőt vívhat majd raleigh-i otthonuktól nem messze, Charlotte-ban, North Carolinában. Vereségével a Florida State lecsúszott a top25 utolsó előtti helyére, míg az utolsó rangsorolt helyet immár ismét az NC State birtokolja.

A hét pozitív meglepetése

Duke @ Navy 34-31

Majdnem leolvadt 24 pontos előnyről a Duke, de végül sikerült kiharcolni a 3 pontos győzelmet. Sean Renfree egészen pazar napot fogott ki, 30 passzkísérletéből 28 talált társat, és bár csak 1 TD-t dobott 314 yardja mellé, ezt megtoldotta 2 további futott touchdownnal. Lehetett volna akár három is, de cseréje, Brandon Connette is utat talált egyszer az end zoneba egy wildcat felállás során. 31-7-re vezetett a Blue Devils három negyed után, ám a tengerészek 3 TD után is sikeres 2 pontos akciót hajtottak végre, így nagyon kellett Will Snyderwine második FG-je a záró játékrészben. A Duke elkapott TD-je az ezúttal 90 yardig jutó ACC receving leader, Conner Vernon nevéhez fűződik. A nagy hátrány miatt a nem túl gyakori Navy passzjáték is előtérbe került. Ricky Dobbs karriercsúcsot ért el 227 yardjával, de ez is kevés volt a múlt heti, Notre Dame verés megfejeléséhez. A Duke második győzelmét aratta a szezonban, és az elsőt egy élvonalbeli csapat ellen.

A hét upset győzelme

Miami @ Virginia 19-24

Már 24-0-ra is vezetett a hazai csapat miután kitüötte Jacory Harris QB-t egy interception közben. A helyére a Umass csapatából érkező Spencer Whipple, az Offenzív Koordinátor fia állt be, de mivel 6 passzkísérletéből 2 neki is interception lett, így már a szünetben lekapta a pályáról Randy Shannon. A harmadik számú (és azóta az első kerettel gyakorló) Stephen Morris ugyancsak két pickkel kezdett, de aztán a negyedik negyedben nagy visszatérésbe kezdtek, 2 passzolt, és egy futott TD-jének hála. Hiába volt azonban Hankerson és Byrd pontszerzése, a Cavaliers nem engedte ki a kezéből a győzelmet. A Virginia 5 INT-je iskolarekord beállítás. Chase Minnifield és Corey Mosley egyaránt 2-2 labdaszerzéssel rukkolt elő, feledtetve a gárda legjobb játékosának tartott CB-t, Ras-I Dowlingot. Támadóoldalon Keith Payne rombolt be két touchdownt, míg a harmadikat a TE, Colter Phillips kapta el.

A Cavs ezzel 4-4-re tornázta mutatóját, de a Bowl meccshez még 3 győzelem hiányzik, ugyanis az eddigiek közül kettőt (Richmond, VMI) másodvonalbeli gárda ellen gyűjtöttek be. A Hurricanes megint csak egy hétig bírta rangsoroltként, de most úgy tűnik, egy darabig biztosan nem fognak visszakerülni a legjobbak közé.

John Kevin-Dolce (DT) nyilatkozata a meccsről, aki fölrevitte Jacory Harris-t az ominózus sérüésekor: "Ha egy óriásnak levágod a fejét, a teste többi része vele hullik."

A hét kiütése

Wake Forest @ Maryland 14-62

Danny O'Brien karriercsúcsnak számító 4 TD passzt jegyzett, de 168 yardját látva, nem a légitámadásból származott a Terps előnye. Blokkoltak két puntot, és Tate valamint Donohue révén 2 picksixet is jegyeztek ezzel 6-2-re alakítva mérlegüket, így már biztos, hogy a Bowl szezonban is láthatjuk a teknősöket játszani. A Deacons -3 futott yarddal zárta a mérkőzést, teljesen más súlycsoportot képviselt a két gárda.

A hét fordítása

William & Mary @ North Carolina 17-21

Nem akármilyen story lett volna, ha a UNC-t elhagyó QB, Mike Paulus csereként beállva a másodosztályú Williams & Mary élén győztesen távozott volna egykori iskolája pályájáról. Az egykori Syracuse QB, Greg Paulus öccse az idei szezonban érkezett a törzshöz miután nem tudta kiszorítani a Tar Heels kezdőcsapatából TJ Yates-t. Az utolsó negyedben 2 turnover miatt még 10 ponttal égett a North Carolina, de két negyedik kísérlet megoldása után Ryan Taylor elkapása, majd Johnny White hosszú futásának (és aközbeni stiff armjának) hála sikerült a maguk javára fordítani a mérkőzést. A hazai irányítónak volt egy 1 yardos sneak touchdownja is, míg a vendégeknél mindkét hatpontost Chase Hill elkapónak köszönhetik. Yates legbiztosabb célpontja Dwight Jones volt, aki 107 yardot kapott el, nagy részt vállalva abból, hogy a UNC ne kerüljön a Virginia sorsára, ami tavaly kapott ki a Will&Mary ellen. A vendégek mindkét TD-jét súlyos hiba készítette elő. Az elsőnél Wes Steinman interceptiont fogott, a másodiknál Shaun Draughn elejtette a kickoffot.

Nem csak Paulus volt az egyedüli pikantériát adó szereplő a meccsen. A UNC támadókoordinátora, John Shoop bátyja, Bob Shoop az ellenfél védelméért felelős edző. Minden másként alakult volna, ha a meccs elején (a PAT-ot is hibázó) Drake Kuhn nem lövi mellé a Tribe 23 yardos mezőnygól-kísérletét.

A hét külön címet nem kapó meccse

Clemson @ Boston College 10-16

Valószínűleg egyik csapat sem fog Bowl meccset játszani, szóval meg kell becsülni ezeket az apró sikereket, amit most épp a BC aratott. Természetesen Montell Harris RB vette nyakába az offense-t ezen a héten is, és 178 totál yardot vállalt csapata 304-éből. Az egyedüli offenzív TD is az ő nevéhez fűződik egy 36 yardos elkapás után miután Jamie Harper fumble-t csinált egy kickoffból. A clemsoniaknál Rashard Hall váltott pontokra egy Chase Rettigtől elcsaklizott labdát, ezzel még a Tigers vezetett a meccs elején. A meccs végén touchdownra volt szüksége a Clemsonnak a fordításhoz, de Kyle Parker két driveban is interceptiont dobott, előbb Donnie Fletcher, majd Luke Kuechly kezébe. Nem csak ő hibázott természetesen, a BC egyik field goalját egy buta roughing the passer büntetés előzte meg Corico Hawkins-tól és Chandler Catanzaro is mellé lőtt két FG kísérletet 36 illetve 41 yardról. Érdekesség, hogy a végeredmény már az első félidőben kialakult.

bye week: Virginia Tech, Georgia Tech