Baltimore-Indianapolis Összefoglaló
Baltimore Ravens 20-44 Indianapolis Colts
Írta: Fekete Tamás (fetomy)
A Ravens számára tulajdonképpen már nem volt tétje a meccsnek, a Colts azonban még akár pórul is járhatott volna, hiszen csak 2-vel több győzelmük volt, mint az őket követő Jacksonville-nek. Ha a hazaiak hatos vereségi szériáját is megemlítjük, akkor egyértelművé válik, hogy nem várhattunk különösebb izgalmakat.
Már a mérkőzés első drive-ja egyértelmű Colts fölényt mutatott, hiszen a saját 35-ösükről indulva, mindössze három 1st down megszerzésével magukhoz is ragadták a vezetést. Ami ezután következett, az igazi katasztrófa volt a lilák szurkolóinak számára. Az első Ravens drive McGahee fumble-ban, a második Boller interception-ben a harmadik egy blokkolt puntot követő safety-ben végződött. Előbbi kettőt Indy TD követett (Addai futás és elkapás), utóbbi 2 pontot jelentett a vendégeknek. Az első negyedben tehát már 23 pontos hátrányt dolgozott ki a hollók brigádja, mellyel bizonyították is a bevezetőben leírtakat. Az első félidőben zajlottakról mindent elmond, hogy egyedül egy 94 yardos, Figurs kickoff return-ből tudtak pontot szerezni Baltimore Hollói, emellett Boller 17 yardot passzolt, és 2 interceptiont dobott.
A Ravens szurkolói egyedül abban reménykedhettek, hogy a szünetben Billick gatyába rázza a fiúkat, és produkálnak valamit. Reményeik hamar szertefoszlottak, köszönhetően Kyle Bollernek, aki első két támadó-sorozatuk alkalmával eladta a labdát. Előbb Charleston sack-ének következményeként ejtette el a játékszert, majd később Brackett kezébe továbbította azt. Közben Peyton Manning ismét megtalálta Anthony Gonzalezt, megszerezve 4. TD-jét is. Ekkor Dungy lényegében sorcserét hajtott végre, jöhetett Sorgi és a fél practice squad. Talán ennek tudható be Boller szárnyalása, mely touchdown-ban végződött, ami szinte már-már csodának számít Baltimore-ban. Billick nem teketóriázott, rögtön két pontosra ment, amit Boller, napi teljesítményéhez méltón egy vendég védő kezébe juttatott. Az áldozat ezúttal Keiaho volt. A mérkőzést nevezhetnénk Buckeye game-nek is, ugyanis a két sacket bemutató defensive tackle, Quinn Pitcock és karrierje első, és egyben második elkapott TD-jét szerző Anthony Gonzalez is az Ohio State University-ről érkeztek a legutóbbi drafton. Persze ez még nem minden, ugyanis a Buckeye rajongók legnagyobb örömére, a tavalyi Heisman díjas irányító, Troy Smith végre bemutatkozhatott a hollók oldalán, ráadásul nem is eredménytelenül. 1 drive-ot kapott Billick edzőtől, amit hamar meg is hálált egy futott touchdown-al. A mérkőzésen jól mozgott, ám ennek jelentőségtartalma igen csekély, viszont ha továbbra is ily módon él a lehetőségekkel, akkor végre megoldódhat a QB probléma Hollóéknál.
Hogy a Baltimore megtalálta-e következő irányítóját, idén már derül ki, hiszen a hátralevő két mérkőzés egyike sem lesz mérvadó. Ennek oka, hogy előbb a nyeretlen Miami, majd a már csoportgyőztes Seattle otthonába látogatnak. A Colts hátralevő meccsei sem döntenek semmiről, hiszen a csikók már csoportgyőztesek, a Raiders és Texans pedig már biztosan nem playoff résztvevők.
A meccs embere: Peyton Manning-nek (QB – Indianapolis Colts) két és fél negyed is elég volt 250 yardhoz és 4 TD-hez. Nem volt ugyan nehéz dolga, de azt nagyszerűen teljesítette, egyértelmű vezére volt csapatának.
Pontszerzések:
1. negyed:
11:19. Reggie Wayne (34 yardos passz, Peyton Manning. Sikeres XP) 0-7
09:09. Joseph Addai (1 yardos futás. Sikeres XP) 0-14
04:05. Joseph Addai (19 yardos passz, Peyton Manning. Sikeres XP) 0-21
02:04. Michael Coe (safety - blokkolt punt) 0-23
2. negyed:
11:57. Joseph Addai (11 yardos futás. Sikeres XP) 0-30
11:44. Yamon Figurs (94 yardos kickoff return. Sikeres XP) 7-30
06:20. Anthony Gonzalez (57 yardos passz, Peyton Manning. Sikeres XP) 7-37
3. negyed:
12:37. Anthony Gonzalez (40 yardos passz, Peyton Manning. Sikeres XP) 7-44
4. negyed:
14:10. Devard Darling (4 yardos passz, Kyle Boller. Sikertelen 2 pontos kísérlet) 13-44
00:59. Troy Smith (6 yardos futás. Sikeres XP) 20-44
Fontosabb statisztikák: