Muzikális kulturálódás
16 feliratkozó
16 órája
Ha már a teljes elmúlt 40 évet bele kell venni:Neurotic - Break
Sub Bass Monster - 4 ütem
Fekete Vonat - Forró a vérem
Belga - Nemzeti hip-hop
Beton.Hofi - Bagira
17 órája
mi a magyar rap/hiphop 5 legkultikusabb száma? én arra jutottam, hogy sajnos, de ezek nélkül nem lenne teljes a lore és azért 5, hogy mindenképp fájjon az 1 rapülők/ac és 1 kartel után a maradék 3 helyre legalább 8 olyan számot mondani, amiből a kimaradóknál nagyon nehéz érvelni miért pont az nincs a listán. nálam szempont, hogy ne egy időszakból válogassak, hanem 1992-2026 között próbáljak meg nagyjából mindent lefedni ug vagy mainstreamre való tekintet nélkül (bár ez nyilván képtelenség)AKPH - Mivel játszol
animal cannibals-józsefváros
egy hozzájuk képest kevésbé bugyuta és a hiphophoz közelebb álló dalt akartam az egész életművükből
ganxsta zolee és a kartel-keleti oldal nyugati oldal
a west coastos epik sample és a jégre teszlek lemez rapszíntéri szintemelése miatt. kurvajó zenék vannak a helldoradon is, de erről akartam mindenképp választani és nekem ez néha még mindig pörög
akph-mivel játszol
a refrén sora nélkül nincs magyar rapszcéna. azt, hogy valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene, 50 alatt nincs ember, aki ne hallotta volna. itt szívesen írtam volna az árral szembent is, de ilyen listán sajnos vagy/vagy
pko feat tirpa-másnaposok
legnagyobb bebaszás utáni fetrengős zene evör. elfogult vagyok, mert pkoval, tirpával és producer azával egy suliba és évfolyamra jártam. amúgy pkot valszeg nem is tudnám ki a manó, mert ő csak hobbiból egyetlen albumot kalapált össze. pedig sztem nagyon jó flowja van és a szövegek sem teljesen vállalhatatlanok 2010-11-hez képest.
mulató aztékok-füligér
balzac utca reprezent. nekem azért nagy kedvencem, mert nem teljesen bölcsészhiphop, de messze van a feszengős prosztó szartól. nekem a gyerekkorom a fele szöveg meg a videoklip helyszínei. igazi feelgood, ne vedd túl komolyan az életet lazulgatás. és tink miatt így kicsit sikerül ide rakni a slow villaget, a balzac utca miatt pedig a szintén kerületi séfet, akiket nehezen hagytam ki
fake.id
AKPH - Zenebuddhizmus
Bankos - ABC
NKS - Oh-la-la
Belga - Nemzeti Hip-Hop
built for this shit
17 órája
mi a magyar rap/hiphop 5 legkultikusabb száma? én arra jutottam, hogy sajnos, de ezek nélkül nem lenne teljes a lore és azért 5, hogy mindenképp fájjon az 1 rapülők/ac és 1 kartel után a maradék 3 helyre legalább 8 olyan számot mondani, amiből a kimaradóknál nagyon nehéz érvelni miért pont az nincs a listán. nálam szempont, hogy ne egy időszakból válogassak, hanem 1992-2026 között próbáljak meg nagyjából mindent lefedni ug vagy mainstreamre való tekintet nélkül (bár ez nyilván képtelenség)animal cannibals-józsefváros
egy hozzájuk képest kevésbé bugyuta és a hiphophoz közelebb álló dalt akartam az egész életművükből
ganxsta zolee és a kartel-keleti oldal nyugati oldal
a west coastos epik sample és a jégre teszlek lemez rapszíntéri szintemelése miatt. kurvajó zenék vannak a helldoradon is, de erről akartam mindenképp választani és nekem ez néha még mindig pörög
akph-mivel játszol
a refrén sora nélkül nincs magyar rapszcéna. azt, hogy valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene, 50 alatt nincs ember, aki ne hallotta volna. itt szívesen írtam volna az árral szembent is, de ilyen listán sajnos vagy/vagy
pko feat tirpa-másnaposok
legnagyobb bebaszás utáni fetrengős zene evör. elfogult vagyok, mert pkoval, tirpával és producer azával egy suliba és évfolyamra jártam. amúgy pkot valszeg nem is tudnám ki a manó, mert ő csak hobbiból egyetlen albumot kalapált össze. pedig sztem nagyon jó flowja van és a szövegek sem teljesen vállalhatatlanok 2010-11-hez képest.
mulató aztékok-füligér
balzac utca reprezent. azért nagy kedvencem, mert nem teljesen bölcsészhiphop, de messze van a feszengős prosztó szartól. nekem a gyerekkorom a fele szöveg meg a videoklip helyszínei. igazi feelgood, ne vedd túl komolyan az életet lazulgatás. és tink miatt így kicsit sikerül ide rakni a slow villaget, a balzac utca miatt pedig a szintén kerületi séfet, akiket nehezen hagytam ki
Szerkesztette: fake.id
what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!
3 napja
444.hu/2026/06/22/meghalt-a-rozsaszin-pittbull-gitarosaMéhn... 😥
NB2
Szólján hát az emlékére ez a régi szar!
www.youtube.com/watch?v=vFilFaeR8a4&list=RDvFilFaeR8a4&start_radio=1
blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
6 napja
9 napja
Zseni Metallica koncert után előszedtem az anno általam alig hallgatott utolsó 72 Seasons lemezt, és most napok óta azt pörgetem.😊
16 napja
Tilos:www.youtube.com/shorts/MiLLtivBQjo?feature=share
blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
16 napja
Szerintem erre gondolt.Ma 5 éves az egyik legerősebb magyar debut album.es mi az?
zacknorb
YoungZeeZee
16 napja
Ma 5 éves az egyik legerősebb magyar debut album.
17 napja
recorder.blog.hu/2026/06/08/pottyokkel_es_ketnyaku_gitarral_az_ai_ellen_az_angine_de_poitrine_es_a_mikrotonalis_matekrockBocsánat, szóval slow kivételével elájultunk tőlük.kerüljük az általánosítást, ha kérhetem!Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊
A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Dzsokijuing
slowmotion
Dzsokijuing
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
19 napja
Arany cimboráim albuma végre megjelent! Hatalmas öröm! Szerénytelenül megjegyzem: az énekest én szerveztem be. 😊www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_mU4jPa4Cc9lv4a6lo4cJWSrarAMqyrweY
*javítottam a linket mert boomer phasz vagyok
Szerkesztette: gyeek
blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
23 napja
kb olyan volt, mint amikor fiatalabb koromban hallottam 30Y-t is, és ott meg Beck Z énekhangja idegesített kurvára.Engem is! Nálam nem kellett sok időnek eltelnie, hogy az egész zene kövesse. 😛 A Csészényi tér album nevüknél csak a Blahalujziánát gyűlölöm jobban. (Wrong topic?)
slowmotion
Amúgy a basszgitárusukkal egy nyári szezonban együtt gájáztam a szépemlékű Interfruct Cash&Carryben. Mai napig ő az egyetlen zenész ismerősöm aki kimondottan pop zene rajongó volt.
blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
24 napja
YoungZeeZee
9 845
es vki koppintja az enekstylot valami marioanne vagy ki.🤣Azáriától egy dalt hallgattam a közepéig, én sem vagyok nagy expert.de slow kurvára nem ért hozzá valszeg.Bocsánat, szóval slow kivételével elájultunk tőlük.kerüljük az általánosítást, ha kérhetem!Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊
A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Dzsokijuing
slowmotion
Dzsokijuing
gondoltam utánajárok ennek a nagy Azahriah-őrületnek, elkezdem hallgatni időrendi sorrendben a diszkográfiát.
nettó hallgathatatlannak találtam, mert a gitár hiába hozott helyenként Frusciante vibe-ot, az ének abszolút tönkrebaszta az egészet. mintha egy teszkós Akon ugrott volna be a mikrofon mögé helyettesíteni a frontembert. kb olyan volt, mint amikor fiatalabb koromban hallottam 30Y-t is, és ott meg Beck Z énekhangja idegesített kurvára.
az arénakoncertes album volt olyan, hogy ott már egyben volt a hangzás, na de addig meg pont nem ilyen volt az egész, szóval akkor honnan gondolta három arénányi ember, hogy ilyen lesz?
slowmotion
Dzsokijuing
24 napja
kb 2 hónapja hoztam
Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊
A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
24 napja
13 év szünet után új Boards of Canada album: boardsofcanada.bandcamp.com/album/inferno
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
24 napja
Azáriától egy dalt hallgattam a közepéig, én sem vagyok nagy expert.de slow kurvára nem ért hozzá valszeg.Bocsánat, szóval slow kivételével elájultunk tőlük.kerüljük az általánosítást, ha kérhetem!Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊
A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Dzsokijuing
slowmotion
Dzsokijuing
gondoltam utánajárok ennek a nagy Azahriah-őrületnek, elkezdem hallgatni időrendi sorrendben a diszkográfiát.
nettó hallgathatatlannak találtam, mert a gitár hiába hozott helyenként Frusciante vibe-ot, az ének abszolút tönkrebaszta az egészet. mintha egy teszkós Akon ugrott volna be a mikrofon mögé helyettesíteni a frontembert. kb olyan volt, mint amikor fiatalabb koromban hallottam 30Y-t is, és ott meg Beck Z énekhangja idegesített kurvára.
az arénakoncertes album volt olyan, hogy ott már egyben volt a hangzás, na de addig meg pont nem ilyen volt az egész, szóval akkor honnan gondolta három arénányi ember, hogy ilyen lesz?
slowmotion
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
24 napja
de slow kurvára nem ért hozzá valszeg.Bocsánat, szóval slow kivételével elájultunk tőlük.kerüljük az általánosítást, ha kérhetem!Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊
A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Dzsokijuing
slowmotion
Dzsokijuing
gondoltam utánajárok ennek a nagy Azahriah-őrületnek, elkezdem hallgatni időrendi sorrendben a diszkográfiát.
nettó hallgathatatlannak találtam, mert a gitár hiába hozott helyenként Frusciante vibe-ot, az ének abszolút tönkrebaszta az egészet. mintha egy teszkós Akon ugrott volna be a mikrofon mögé helyettesíteni a frontembert. kb olyan volt, mint amikor fiatalabb koromban hallottam 30Y-t is, és ott meg Beck Z énekhangja idegesített kurvára.
az arénakoncertes album volt olyan, hogy ott már egyben volt a hangzás, na de addig meg pont nem ilyen volt az egész, szóval akkor honnan gondolta három arénányi ember, hogy ilyen lesz?
24 napja
Bocsánat, szóval slow kivételével elájultunk tőlük.kerüljük az általánosítást, ha kérhetem!Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊
A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Dzsokijuing
slowmotion
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
24 napja
kerüljük az általánosítást, ha kérhetem!Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊
A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Dzsokijuing
24 napja
Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊
A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
24 napja
medium.com/@firalim/one-person-created-a-fake-japanese-metal-band-got-100-000-fans-got-caught-and-then-hired-seven-8c89fbe073bd
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
24 napja
Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊
A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
25 napja
Nem tudom volt-e már, de nagy kedvencem a 2000-es évek elejéből (mármint a banda).Kicsit hosszúra sikerült ez az album, gondolom mindent kiakartak adni magukból, mert ritkán csinálnak albumot.
www.youtube.com/watch?v=x-lx8DVYmKQ&list=OLAK5uy_k_iQ6NLk0HPv_SHwCwa6BIMNa1MJ7uuDc
Szerkesztette: danyly
Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
