Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Muzikális kulturálódás

16 feliratkozó

14 órája
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
Ha már a teljes elmúlt 40 évet bele kell venni:
Neurotic - Break
Sub Bass Monster - 4 ütem
Fekete Vonat - Forró a vérem
Belga - Nemzeti hip-hop
Beton.Hofi - Bagira

16 órája
deyell Las Vegas Raiders 12 877 — Sworn to the Dark
mi a magyar rap/hiphop 5 legkultikusabb száma? én arra jutottam, hogy sajnos, de ezek nélkül nem lenne teljes a lore és azért 5, hogy mindenképp fájjon az 1 rapülők/ac és 1 kartel után a maradék 3 helyre legalább 8 olyan számot mondani, amiből a kimaradóknál nagyon nehéz érvelni miért pont az nincs a listán. nálam szempont, hogy ne egy időszakból válogassak, hanem 1992-2026 között próbáljak meg nagyjából mindent lefedni ug vagy mainstreamre való tekintet nélkül (bár ez nyilván képtelenség)

animal cannibals-józsefváros
egy hozzájuk képest kevésbé bugyuta és a hiphophoz közelebb álló dalt akartam az egész életművükből

ganxsta zolee és a kartel-keleti oldal nyugati oldal
a west coastos epik sample és a jégre teszlek lemez rapszíntéri szintemelése miatt. kurvajó zenék vannak a helldoradon is, de erről akartam mindenképp választani és nekem ez néha még mindig pörög

akph-mivel játszol
a refrén sora nélkül nincs magyar rapszcéna. azt, hogy valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene, 50 alatt nincs ember, aki ne hallotta volna. itt szívesen írtam volna az árral szembent is, de ilyen listán sajnos vagy/vagy

pko feat tirpa-másnaposok
legnagyobb bebaszás utáni fetrengős zene evör. elfogult vagyok, mert pkoval, tirpával és producer azával egy suliba és évfolyamra jártam. amúgy pkot valszeg nem is tudnám ki a manó, mert ő csak hobbiból egyetlen albumot kalapált össze. pedig sztem nagyon jó flowja van és a szövegek sem teljesen vállalhatatlanok 2010-11-hez képest.

mulató aztékok-füligér
balzac utca reprezent. nekem azért nagy kedvencem, mert nem teljesen bölcsészhiphop, de messze van a feszengős prosztó szartól. nekem a gyerekkorom a fele szöveg meg a videoklip helyszínei. igazi feelgood, ne vedd túl komolyan az életet lazulgatás. és tink miatt így kicsit sikerül ide rakni a slow villaget, a balzac utca miatt pedig a szintén kerületi séfet, akiket nehezen hagytam ki
fake.id
AKPH - Mivel játszol
AKPH - Zenebuddhizmus
Bankos - ABC
NKS - Oh-la-la
Belga - Nemzeti Hip-Hop

built for this shit

16 órája
fake.id 1 942 — sixseveeeeeen
mi a magyar rap/hiphop 5 legkultikusabb száma? én arra jutottam, hogy sajnos, de ezek nélkül nem lenne teljes a lore és azért 5, hogy mindenképp fájjon az 1 rapülők/ac és 1 kartel után a maradék 3 helyre legalább 8 olyan számot mondani, amiből a kimaradóknál nagyon nehéz érvelni miért pont az nincs a listán. nálam szempont, hogy ne egy időszakból válogassak, hanem 1992-2026 között próbáljak meg nagyjából mindent lefedni ug vagy mainstreamre való tekintet nélkül (bár ez nyilván képtelenség)

animal cannibals-józsefváros
egy hozzájuk képest kevésbé bugyuta és a hiphophoz közelebb álló dalt akartam az egész életművükből

ganxsta zolee és a kartel-keleti oldal nyugati oldal
a west coastos epik sample és a jégre teszlek lemez rapszíntéri szintemelése miatt. kurvajó zenék vannak a helldoradon is, de erről akartam mindenképp választani és nekem ez néha még mindig pörög

akph-mivel játszol
a refrén sora nélkül nincs magyar rapszcéna. azt, hogy valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene, 50 alatt nincs ember, aki ne hallotta volna. itt szívesen írtam volna az árral szembent is, de ilyen listán sajnos vagy/vagy

pko feat tirpa-másnaposok
legnagyobb bebaszás utáni fetrengős zene evör. elfogult vagyok, mert pkoval, tirpával és producer azával egy suliba és évfolyamra jártam. amúgy pkot valszeg nem is tudnám ki a manó, mert ő csak hobbiból egyetlen albumot kalapált össze. pedig sztem nagyon jó flowja van és a szövegek sem teljesen vállalhatatlanok 2010-11-hez képest.

mulató aztékok-füligér
balzac utca reprezent. azért nagy kedvencem, mert nem teljesen bölcsészhiphop, de messze van a feszengős prosztó szartól. nekem a gyerekkorom a fele szöveg meg a videoklip helyszínei. igazi feelgood, ne vedd túl komolyan az életet lazulgatás. és tink miatt így kicsit sikerül ide rakni a slow villaget, a balzac utca miatt pedig a szintén kerületi séfet, akiket nehezen hagytam ki

Szerkesztette: fake.id

what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!
3 napja
gyeek LSU Tigers 8 722 — Grady Judd fan
 444.hu/2026/06/22/meghalt-a-rozsaszin-pittbull-gitarosa
NB2
Méhn... 😥
Szólján hát az emlékére ez a régi szar!
 www.youtube.com/watch?v=vFilFaeR8a4&list=RDvFilFaeR8a4&start_radio=1

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
3 napja
NB2 New England Patriots 29 055 — nabege2@yahoo.com
 444.hu/2026/06/22/meghalt-a-rozsaszin-pittbull-gitarosa
6 napja
ozibozi New York Giants 21 722
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/715790120_2045401869702069_5321519943913119653_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=596eb7&_nc_ohc=0WPlxYOFKywQ7kNvwGV2flC&_nc_oc=AdqswoG1H7P5OLyn6dE0uSRhAps148eQnLE1Of9AE4j-z0xEueTXt5Bw7pa2HaKeAZI&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=5KLA0ibJ-TVW0QwQFNnTMg&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af85Ay3e4edH0l_wZcuHgTLtX8DrdoA5e8x56WIQsfeM7w&oe=6A3C7A58
287.987 Aufrufe · 4.455 Reaktionen | Ganadores del Grammy a Mejor Nuevo Artista en la década de los 80. | Behind the Songs
Ganadores del Grammy a Mejor Nuevo Artista en la década de los 80.
9 napja
zavi27 Seattle Seahawks Oregon Ducks 5 729 — Amerikai sportok rajongója
Zseni Metallica koncert után előszedtem az anno általam alig hallgatott utolsó 72 Seasons lemezt, és most napok óta azt pörgetem.😊
16 napja
gyeek LSU Tigers 8 722 — Grady Judd fan
Tilos:
 www.youtube.com/shorts/MiLLtivBQjo?feature=share

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
16 napja
xrace77 Denver Broncos 4 746
Ma 5 éves az egyik legerősebb magyar debut album.
zacknorb
es mi az?
YoungZeeZee
Szerintem erre gondolt.
16 napja
YoungZeeZee 9 845
Ma 5 éves az egyik legerősebb magyar debut album.
zacknorb
es mi az?
16 napja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 659 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Ma 5 éves az egyik legerősebb magyar debut album.
17 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 085 — Saturday Night Lights


Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊

A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Dzsokijuing
kerüljük az általánosítást, ha kérhetem!
slowmotion
Bocsánat, szóval slow kivételével elájultunk tőlük.
Dzsokijuing
 recorder.blog.hu/2026/06/08/pottyokkel_es_ketnyaku_gitarral_az_ai_ellen_az_angine_de_poitrine_es_a_mikrotonalis_matekrock

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
19 napja
gyeek LSU Tigers 8 722 — Grady Judd fan
Arany cimboráim albuma végre megjelent! Hatalmas öröm! Szerénytelenül megjegyzem: az énekest én szerveztem be. 😊
 www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_mU4jPa4Cc9lv4a6lo4cJWSrarAMqyrweY

*javítottam a linket mert boomer phasz vagyok

Szerkesztette: gyeek

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
23 napja
gyeek LSU Tigers 8 722 — Grady Judd fan
kb olyan volt, mint amikor fiatalabb koromban hallottam 30Y-t is, és ott meg Beck Z énekhangja idegesített kurvára.
slowmotion
Engem is! Nálam nem kellett sok időnek eltelnie, hogy az egész zene kövesse. 😛 A Csészényi tér album nevüknél csak a Blahalujziánát gyűlölöm jobban. (Wrong topic?)

Amúgy a basszgitárusukkal egy nyári szezonban együtt gájáztam a szépemlékű Interfruct Cash&Carryben. Mai napig ő az egyetlen zenész ismerősöm aki kimondottan pop zene rajongó volt.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
24 napja
YoungZeeZee 9 845


Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊

A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Dzsokijuing
kerüljük az általánosítást, ha kérhetem!
slowmotion
Bocsánat, szóval slow kivételével elájultunk tőlük.
Dzsokijuing
de slow kurvára nem ért hozzá valszeg.

gondoltam utánajárok ennek a nagy Azahriah-őrületnek, elkezdem hallgatni időrendi sorrendben a diszkográfiát.
nettó hallgathatatlannak találtam, mert a gitár hiába hozott helyenként Frusciante vibe-ot, az ének abszolút tönkrebaszta az egészet. mintha egy teszkós Akon ugrott volna be a mikrofon mögé helyettesíteni a frontembert. kb olyan volt, mint amikor fiatalabb koromban hallottam 30Y-t is, és ott meg Beck Z énekhangja idegesített kurvára.

az arénakoncertes album volt olyan, hogy ott már egyben volt a hangzás, na de addig meg pont nem ilyen volt az egész, szóval akkor honnan gondolta három arénányi ember, hogy ilyen lesz?
slowmotion
Azáriától egy dalt hallgattam a közepéig, én sem vagyok nagy expert.
Dzsokijuing
es vki koppintja az enekstylot valami marioanne vagy ki.🤣
24 napja
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 647


Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊

A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
kb 2 hónapja hoztam
24 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 085 — Saturday Night Lights
13 év szünet után új Boards of Canada album:  boardsofcanada.bandcamp.com/album/inferno

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
24 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 085 — Saturday Night Lights


Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊

A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Dzsokijuing
kerüljük az általánosítást, ha kérhetem!
slowmotion
Bocsánat, szóval slow kivételével elájultunk tőlük.
Dzsokijuing
de slow kurvára nem ért hozzá valszeg.

gondoltam utánajárok ennek a nagy Azahriah-őrületnek, elkezdem hallgatni időrendi sorrendben a diszkográfiát.
nettó hallgathatatlannak találtam, mert a gitár hiába hozott helyenként Frusciante vibe-ot, az ének abszolút tönkrebaszta az egészet. mintha egy teszkós Akon ugrott volna be a mikrofon mögé helyettesíteni a frontembert. kb olyan volt, mint amikor fiatalabb koromban hallottam 30Y-t is, és ott meg Beck Z énekhangja idegesített kurvára.

az arénakoncertes album volt olyan, hogy ott már egyben volt a hangzás, na de addig meg pont nem ilyen volt az egész, szóval akkor honnan gondolta három arénányi ember, hogy ilyen lesz?
slowmotion
Azáriától egy dalt hallgattam a közepéig, én sem vagyok nagy expert.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
24 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 165 — Cowboys fan


Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊

A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Dzsokijuing
kerüljük az általánosítást, ha kérhetem!
slowmotion
Bocsánat, szóval slow kivételével elájultunk tőlük.
Dzsokijuing
de slow kurvára nem ért hozzá valszeg.

gondoltam utánajárok ennek a nagy Azahriah-őrületnek, elkezdem hallgatni időrendi sorrendben a diszkográfiát.
nettó hallgathatatlannak találtam, mert a gitár hiába hozott helyenként Frusciante vibe-ot, az ének abszolút tönkrebaszta az egészet. mintha egy teszkós Akon ugrott volna be a mikrofon mögé helyettesíteni a frontembert. kb olyan volt, mint amikor fiatalabb koromban hallottam 30Y-t is, és ott meg Beck Z énekhangja idegesített kurvára.

az arénakoncertes album volt olyan, hogy ott már egyben volt a hangzás, na de addig meg pont nem ilyen volt az egész, szóval akkor honnan gondolta három arénányi ember, hogy ilyen lesz?
24 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 085 — Saturday Night Lights


Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊

A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Dzsokijuing
kerüljük az általánosítást, ha kérhetem!
slowmotion
Bocsánat, szóval slow kivételével elájultunk tőlük.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
24 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 165 — Cowboys fan


Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊

A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.
Dzsokijuing
kerüljük az általánosítást, ha kérhetem!
24 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 085 — Saturday Night Lights


Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊

A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
dancogo
Valamikor volt már itt, akkor is elájultunk tőlük.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
24 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 011 — The Mathematician
 medium.com/@firalim/one-person-created-a-fake-japanese-metal-band-got-100-000-fans-got-caught-and-then-hired-seven-8c89fbe073bd

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
24 napja
dancogo Minnesota Vikings Iowa Hawkeyes 2 679 — Big Penix Energy


Jól látom, hogy ez még nem volt itt téma? 😊

A rendszerbontó koncert után mutatta haverom, mondom faszák, szenzációs kosztümök. Azóta többször eszembe jutott és megnéztem ezt a minikoncertet és hogy ketten micsoda zajt és nem evilági hangzást tudnak csinálni, ekkor láttam, hogy mikrotonális gitárokkal játszik a csávó. Az utóbbi egy-két hétben nagyon felkapta őket a YouTube, rengeteg ilyen tartalom jön fel.
25 napja
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 618 — Dolphins fan
Nem tudom volt-e már, de nagy kedvencem a 2000-es évek elejéből (mármint a banda).
Kicsit hosszúra sikerült ez az album, gondolom mindent kiakartak adni magukból, mert ritkán csinálnak albumot.
 www.youtube.com/watch?v=x-lx8DVYmKQ&list=OLAK5uy_k_iQ6NLk0HPv_SHwCwa6BIMNa1MJ7uuDc

Szerkesztette: danyly

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.