NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Draft elemzés - NFC East

Az NFC East tavaly is a liga egyik legerősebb divíziója volt, és a csapatok a szezon lezárultával sem tétlenkedtek, hogy megerősítsék keretüket a következő idényre. Nézzük, hogy a draft keretein belül kinek mit sikerült hozzátennie kerete

 

 

 

Dallas Cowboys:

 

Legjobb választás: Jason Williams (LB, Western Illinois)
Legrizikósabb választás: Roy Williams (WR, trade from Detroit)
Legnagyobb meglepetés lehet: Stephen McGee (QB, Texas A&M
Értékelés: C

 

A Cowboys draftját nehéz értékelni, hiszen egy szezon közbeni trade okán sikerült megszabadulniuk az 1. körös draftjoguktól Roy E. Williams WR megszerzéséért cserébe. Williams ígéretes elkapó, de kérdés, hogy be tudja-e tölteni a Terrell Owens által hagyott űrt a csapat támadójátékában, és szintén kérdés, hogy az a rengeteg draftjog, amit a Cowboys feláldozott érte, nem túlzott-e. Főleg annak fényében érdemes végiggondolni a dolgot, hogy az idei drafton az 1/20-ról csak 10 helyet kellett volna felfelé mozdulni például Michael Crabtree megszerzéséért… A Roy Williams trade nagyjából elintézte a Cowboys idei draftját, aztán ezt tovább tetézve a 2. körből is lefelé trade-eltek, így a draft első napján egyáltalán nem választottak játékost. A 2. napon aztán 12 újoncot sikerült megszerezni végül, ami létszámát tekintve jelentős „delegáció”, de kérdés, hogy a 6., 7. körös friss erő mennyit tud majd hozzátenni a csapat játékához akár rövid, akár hosszabb távon. Érdemes odafigyelni Jason Williams-re, aki ugyan első ránézésre nem biztos, hogy ideálisan passzol a csapat 3-4-es védelmébe, de Zach Thomas és Burnett távozásával megkaphatja a lehetőséget a bizonyításra. Szintén érdemes figyelni Stephen McGee-re, aki egyértelműen nem azonnali mélyvízbe ugrásra készül, de 2-3 év alatt eljuthat olyan szintre, hogy adott esetben kemény ellenfele legyen Tony Romo-nak is, főleg akkor, ha Romo nem lesz képes konzisztensebbé tenni a játékát.
Összességében a Cowboys ugyan megfelelő posztokra húzta a játékosai többségét, de mivel legelőször a 3. körben választottak, és a legjobb draftjogukat egy elég rizikós csere keretében elpasszolták, nehéz lenne pozitívan értékelni a csapat draftját.

 

 

New York Giants:

 

Legjobb választás: Hakeem Nicks (WR, North Carolina)
Legrizikósabb választás: Clint Sintim (OLB, Virginia)
Legnagyobb meglepetés lehet: Andre Brown (RB, North Carolina State)
Értékelés: A+

 

A Giants nem csak a divízió, de az egész liga egyik legjobb draftját tudhatja magáénak, a kiválasztott játékosok mind posztjukat, mind képességeiket, mind kiválasztásuk helyét tekintve a legjobb ütemben érkeztek. Első körben a Burress-Toomer éra utáni WR-különítmény egyik alapköve érkezett meg Hakeem Nicks személyében, akit ugyan kritizálnak időnként a hozzáállása miatt, de cserébe bravúros elkapások sorát szállíthatja a csapatnak. Szintén a WR-posztra érkezett a későbbiekben még Ramses Barden, így jelenleg rengeteg fiatal, tehetséges WR nyüzsög a keretben (Steve Smith, Hixon, Manningham, Nicks, Barden, Moss), ha ebből a hatosból csak 2 WR is beválik, már igen jó elkapó gárdája lesz a Giants csapatának.
A 2. körben is hiányposztra érkezett játékos, de Clint Sintim választása talán az egyetlen, ami miatt egy kis kérdőjel felmerülhet, ugyanis a Virginia védelmében 3-4-es OLB poszton szereplő játékosnak lehet némi gondja az új séma megtanulásával. Ezt a picket aztán rögtön ellensúlyozta William Beatty offensive tackle érkezése a 2. kör végén, személyében első körösnek tartott tehetség érkezett a már így is kiváló támadófal erősítésére. A 2. napon is potyogtak a kiváló pickek, közülük a már említett Barden és Travis Beckum TE mellett a leginkább Andre Brown érdemel figyelmet. A NC State futója Derrick Ward örökébe léphet, és mivel nem csak futásokkal, de elkapásokkal is képes veszélyt okozni, komoly fegyver lehet a Giants támadójátékában.
Összegezve a draftot az Óriások szemszögéből, az erősek még erősebbek lettek mondás abszolút igaz lehet, hiszen egy erős holtszezon (Chris Canty, Michael Boley, Rocky Bernard) kiváló megkoronázása volt ez a draft.

 

 

Philadelphia Eagles:

 

Legjobb választás: LeSean McCoy (RB, Pittsburgh)
Legrizikósabb választás: Jeremy Maclin (WR, Missouri)
Legnagyobb meglepetés lehet: Victor Harris (DB, Virginia Tech)
Értékelés: A-

 

Az Eagles draftja is igen ígéretesen sikerült, hiszen elég erősnek tűnik az érkező újonc különítmény. Az első körben Jeremy Maclin draftolását én mégis a rizikósabb pickek közé sorolom, két ok miatt. Egyrészt amikor az Eagles feltrade-elt a 19. helyre az 1. körben, akkor lehetőségük volt elvinni Brandon Pettigrew-t, aki a legnagyobb hiányposztjukra egy kiemelkedő tehetségű játékos. Másrészt pedig azért, mert Maclin sokban hasonlít a tavaly draftolt DeSean Jackson-ra, mind méretében, mind pedig a profik között lehetséges „használatában”, így kérdés, hogy mennyire sikerül mindkettőjük helyét megtalálni a csapatban. Ettől persze még Maclin kiváló játékos, aki bőven beválthatja a hozzá fűzött reményeket. Csakúgy, mint a 2. körben húzott LeSean McCoy, aki eleinte Westbrook tehermentesítőjeként léphet pályára, de 1-2 év leforgása alatt nagyon komoly vetélytársa lehet az egyre sérülékenyebb és természetesen közben idősödő B-West-nek. McCoy ráadásul nem csak futásban, hanem elkapásban is remek. A második napon érkezők közül L.J. Smith utódja lehet Cornelius Ingram a tight end poszton, amennyiben sikerül felépülnie súlyos sérüléséből, én mégis inkább Victor „Macho” Harris választását tartom jó húzásnak. Harris egy igazi playmaker, aki elsősorban zónavédekezésben érzi magát otthonosan, mert sebességben nem tudja 1-1-ben felvenni a versenyt a top elkapókkal. Ellenben egyre több szakértő látja őt FS poszton az NFL-ben, azon a poszton, ahol nincs már Brian Dawkins, az elmúlt évtized egyik ikonja. Ha Harris beválik, az egyik legjobb draft választás lehet évekre visszamenőleg.
Összességében az Eagles is kiváló draftot zárt, jó játékosokat választottak, hiányposztokat tömtek be, és szereztek néhány „high risk – high reward” típusú játékost a kései körökben, akikkel szemben az elvárások nem túl magasak, de ha beválnak, posztjuk kiválóságai közé emelkedhetnek.

 

 

Washington Redskins:

 

Legjobb választás: Brian Orakpo (DE, Texas)
Legrizikósabb választás: -
Legnagyobb meglepetés lehet: Kevin Barnes (CB, Maryland)
Értékelés: C

 

A Redskins draftját részben már tavaly sikerült tönkrevágni a Jason Taylor-féle trade végrehajtásával, ugyanis az idei 2. körös pickjüket adták oda cserébe a pass rush megerősítéséért. Taylor nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, így 2. körös pick és pass rush híján nem volt kérdés, hogy a Redskins az első körben örömmel behúzza az ölébe hullott Brian Orakpo-t. Haynesworth középen, Orakpo és Andre Carter a két szélen, ez ígéretes védőfalnak tűnik. Azonban a fenti eseménysor miatt nem maradt pick arra, hogy a matuzsálemi korú támadófalba friss offensive tackle játékost húzzanak, ami hatalmas hiányossága a Washington draftjának és alapvető problémaforrása a csapatnak.
A későbbi körökben inkább a védelmet toldozgatta a csapat, érkezett két linebacker és a CB is, közülük inkább a cornerback, Kevin Barnes érdemelhet figyelmet. Az idény előtt top 50 college játékosnak tartották, de egy vállsérülés korán a pálya szélére parancsolta. Korábbi teljesítménye és fizikai adottságai alapján azonban nagy fogás lehet a Maryland egyetem korábbi játékosa.
Összegezve a Redskins a két fő hiányposztja közül az egyiket tudta csak rendezni egy tavalyi hibás döntés következtében, és az offensive tackle poszton hatalmas gondjai lehetnek a csapatnak, hiába okozhta Orakpo kellemes pillanatokat a washingtoni drukkereknek.