NFL eredménykövetés - 1 aktív topik
Los Angeles Chargers - Baltimore Ravens
2
2
Draftelemzések 2011 - NFC East
Itt az idő, hogy kivesézzük az egyik legnépesebb szurkolótáborral rendelkező divízióban, az NFC Eastben szereplő együttesek draftját.
Dallas Cowboys
A Cowboys kerete erősebb, mint azt mérlegük mutatta, ám volt néhány súlyos problémájuk, amelyet illett befoltozni a draft során. Lássuk a választásokat.
1/9 Tyron Smith, OT (USC)
A tackle volt a legnagyobb hiányposzt Dallas-ban, ennek megfelelően Smith érkezett Romo védelmére. A pozíció támadhatatlan, az ember talán az, mivel Smith egy fejlődőképes, ám egyelőre legfeljebb közepes tackle, akinél volt jobb elérhető játékos. Ha ki tudják hozni a benne rejlő potenciált, kitűnő választás lesz, egyelőre eufemizmussal élve is rizikós.
2/8 Bruce Carter, ILB (North Carolina)
Itt is a tehetségre utazott a Cowboys stábja, Carter top 20 tehetsége az idei felhozatalnak, ám sérülékenysége miatt hátracsúszott. Az igazi gond a pickkel ott van, hogy a védelem talán legmélyebb posztjára húzták Cartert, ahol a tavalyi kezdők mellett ott van a másodéves Sean Lee is, így Carter játékideje nem lesz túl magas a szezon elején. Igazolható választás, de lehetett volna jobb helyre is húzni.
3/7 DeMarco Murray, RB (Oklahoma)
Érdekes választás, mivel Murray egy sokoldalú, gyors, robbanékony fegyver, aki rendesen megfűszerezheti a Dallas támadójátékát. E idáig rendben is volna, de egyrészt teli van futókkal a padlás, másrészt volt nagyobb need (pl. a secondary). Beválhat, de megint csak szájhúzós luxuspick.
4/13 David Arkin, G (Missouri State)
Ez az első olyan választás, amit nem illetek kisebb-nagyobb kritikával, ugyanis a fal közepébe kellett valaki, Arkin pedig megfelelő stílusú játékos oda, ráadásul a helyén húzták.
5/12 Josh Thomas, CB (Buffalo)
Itt már nagyon nem lehet mellényúlni, ráadásul végre-valahára a secondary-be húztak. Thomas ráadásul nem rossz ilyen hátul, persze meglátjuk, mire megy a profik között, mindenesetre nem hiszem, hogy ő lenne a tökéletes megoldás a védelem nagy problémáira.
6/11 Dwayne Harris, WR (East Carolina)
Az NCAA egyik legproduktívabb támadóegységének talán legfontosabb láncszeme volt tavaly Harris, itt jó húzás lehet egy Garrett-féle offense-be.
7/17 Shaun Chapas, FB (Georgia)
Egy nem rossz fullbacket itt kell húzni, meglátjuk beválik-e, mindenesetre a Cowboys szisztémájában nem valószínű, hogy sok szerep hárul rá.
7/49 Bill Nagy, C (Wisconsin)
Magyar felmenőkkel bíró játékos, ezen kívül sok előnye nincs Nagynak, persze centermélyítésre szükség volt, itt még akár be is jöhet, de nem mutatott eddig sokat.
Összegzés
Érdekes draft a Cowboys-é, nagyon bejöhet, de az elején vannak kockázatos húzások, és a nagy hiányosságok közül legfeljebb az OT-t sikerült orvosolni, azt sem tökéletesen, így nem lehet kifejezetten jónak értékelni ezt a draftot, annak ellenére, hogy a vége korrekt, és nagy tehetségeket húztak az elején is.
Értékelés: C+
New York Giants
A Giants úgy általánosságban jól teljesített 2010-ben, de mivel kimaradtak a rájátszásból Eli Manningék, mégis csalódtak. Ahhoz, hogy ezt elkerülhessék 2011-ben, szükségeltetik egy jó draft, amit úgy tűnik, teljesítettek is a Nagy Almában.
1/19: Prince Amukamara, CB (Nebraska)
Nem ez volt a legnagyobb need a Nagy Almában, de a lecsúszó Amukamarát nem tudta otthagyni Jerry Reese. Az egyetlen gond ezzel a pickkel, hogy ott van Terrell Thomas, Aaron Ross és Corey Webster CB poszton a Giants-nél, így Amukamara kezdésnek legfeljebb nickel lehet, márpedig ennél jobb helyre is húzhattak volna az Óriások.
2/20: Marvin Austin, DT (North Carolina)
A klasszikus korai Giants DL pick, nem tudják megállni, hogy ne javítsanak folyamatosan a védőfalon. Belül van is mit, Austin pedig rendkívül tehetséges, csak a pályán kívüli és hozzáállása miatt csúszott, de ha Coughlinék ki tudják belőle hozni azt, ami ő igazából, akkor ez egy kitűnő pick lehet.
3/19: Jerrel Jernigan, WR (Troy)
Jernigan egy alulméretezett elkapó, aki sebességével NFL-védőket is zavarba hozhat, de kétlem, hogy megközelítőleg olyan sikerrel, mint azt a Sun Belt konferenciában tette. Ráadásul Hakeem Nicks, Mario Manningham és Steve Smith mellé érkezik, mellselg van mögöttük pár igen tehetséges ifjonc is (Barden, Cruz). Nem igen értem ezt a picket, hacsak nem visszahordó lesz, ami luxus ilyen korán.
4/20: James Brewer, OT (Indiana)
Az öregedő támadófalba kell a vérfrissítés (még ha Beatty személyben vanis már egy fiatal tackle), Brewer pedig kitűnő választás itt. Hatalmas a potenciál benne, elég kősőn kezdett el futballozni, de rohamosan fejlődik, és a Giants kiváló falában hasznos cserember lehet, aki a közeljövőben már kezdő szerephez is juthat.
6/20: Greg Jones, MLB/OLB (Michigan State)
Jones hatalmas steal ilyen hátul, ráadásul egy eléggé viharvert csapatrészbe érkezik. Nagyon hasznos cserjátékos és special teamer lehet az elején, aztán beleszokva a liga ritmusába akár kezdővé is válhat.
6/33: Tyler Sash, S (Iowa)
Sash az NCAA egyik legjobb védelmének vezére volt, kőkemény safety, ha mélyíteni kell a safety-sort, akkor vele érdemes.
6/37: Jacquian Williams, OLB (South Florida)
Egy tapasztalatlan és egyébként gyenge linebacker, de biztos emgláttak benne valamit a Giants játékosmegfigyelői, mindenesetre kellett még linebacker ebbe a csapatba.
7/18: Da’Rel Scott, RB (Maryland)
Egy kicsi, robbanékony futó, aki bizonyos játékhelyzetekben igen hasznos lehet a Giants kiváló futójátékában.
Összegzés: Kiváló draft ez, majdnem minden újonc a várt helyénél hátrább érkezett, és a legfőbb needeket is így-úgy sikerült befoltozni. Mindenesetre Jones és Williams kissé kevés a linebacker-sor erősítésére, így nem adok tökéletes jegyet, viszont amúgy kitűnő munka a vezetőségtől.
Értékelés: A
Philadelphia Eagles
A Philly új csapat lett Michael Vick irányításával, de ennek építése még folyamatban van, hiszen vannak hiányosságok, amik ki is tűntek a rájátszás során. Nézzük, hogy próbálták ezeket orvosolni a drafton.
1/23: Danny Watkins, G (Baylor)
Watkins a class legidősebb játékosa, minden idők legöregebb elsőkörös választottja. Éppen ezért kissé meglepő talán ilyen hamar, de rendkívül nagy potenciál van benne, és már most jó technikával védi az irányítót, ami Michael Vick esetén kulcskérdés lehet. Egy jó edzői stáb mindenképp All-Start tud faragni ebből a kanadai srácból, de persze rizikó is van benne, ennek ellenére keleltt egy belső falember, és Pouncey után ő volt a legjobb elérhető játékos.
2/22: Jaiqawn Jarrett, S (Temple)
Jarrett egy alulméretezett safety, aki azonban képes vezér lenni a pályán és hatalmas rutinja van az NCAA-ből – igaz, csupán alacsonyabb színvonalú ellenfelekkel szemben. Véleményem szerint korábban húzták, mint kellett volna, de a lépés érthető, hiszen Mikell esetleges távozásával igen nagy lyukat tömne be Jarrett.
3/26: Curtis Marsh, CB (Utah State)
Az Eagles legnagyobb needje a CB, így furcsállom, hogy nem húztak be hamarabb valakit erre a posztra, ráadásul ide is letrédeltek, de Marsh itt nem rossz húzás, akár azonnal a kezdőcsapat közelébe kerülhet, hosszú távon pedig fényes jövő állhat előtte.
4/19: Casey Matthews, OLB/MLB (Oregon)
A másik nagy szükséglet Philadelphiában a linebacker volt, Matthews pedig itt remek húzás. Igazi playmaker, megfelelő rutinnal, neves rokonokkal, és akár középen, akár erős oldalon eljátszhat az NFL-ben.
4/23: Alex Henery, K (Nebraska)
David Akers utódja lehet a punternek sem utolsó Henery, de az ő választása igen korai ezen a ponton. Sokkal értékesebb embereket lehetett volna szerezni ezzel a pickkel, Henery egy körrel később is benn lett volna, vagy ha nem, más rúgót is begyűjthettek volna ott.
5/18: Dion Lewis, RB (Pittsburgh)
Jó választásnak tűnik Lewis, hiszen egy erős konferenciában volt produktív (ha épp nem a padon ült), ráadásul ugyanarról az egyetemről érkezik, mint LeSean McCoy, akit majd ki kell segítenie a szezon folyamán.
5/30: Julian Vandervelde, G (Iowa)
Vandervelde a támadófalemberek Mekkájából, Iowából érkezik, onnan a gyengébbek közül való. Mélyítésnek nem rossz, de lehetne jobb is, nem egy kiemelkedő húzás
6/26: Jason Kelce, G/C (Cincinnati)
Kelce és Vandervelde közül az egyik csak beválik, más nem lehetett itt a koncepció.
6/28: Brian Rolle, OLB (Ohio State)
Rolle Matthews mellett jó választás ide, kell a mélyítés a linebacker-sornak.
7/34: Greg Lloyd, MLB/OLB (Connecticut)
Itt látszik, mennyire szűkösen állnak a Sasok ezen a poszton. Lloyd neve már draftpozíciót ér (apja nagy játékos volt az állami rivális Steelers-nél), egyébként a speciális csapatrészbe való, de lehet akár több is belőle a vérvonal alapján.
7/37: Stanley Havili, FB (USC)
Havili kicsit olyasmi, mint Leonard Weaver volt, így érdemes volt rászánni ezt a picket, fullbacket csak itt érdemes húzni.
Összegzés: Nem lenne rossz ez a draft, de Watkins helyett lehetett volna egy cornerbacket húzni, Marsh helyett pedig egy guardot, és mindjárt szebben festene az egész. Egyébként a választások nagy része reális és logikus, sok kifogásom nincs is ellene, de valahogy mégsem ez az a társaság, akiknek a neve után elégedetten csettintek egy nagyot.
Értékelés: B-
Washington Redskins
A Redskins borzalmas helyzetben van az irányítók terén, mégsem ezt a pozíciót célozták meg az idei játékosbörzén. Persze van nekik elég gondjuk ezen kívül is, de azért mégiscsak meglepő, jelen állás szerint nem látni, hogyan javítanának tavalyi – nem túl fényes – mérlegükön.
1/16: Ryan Kerrigan, OLB (Purdue)
Sok a lyuk a védelemben, Kerrigan érkeztével eggyel kevesebb. Orakpo és ő hosszú évekig rettegett duó lehetnek. Nekem nagyon tetszik a pick, hiszen egy jó passrush a secondary dolgát is jelentősen megkönnyíti, így ez fontosabb volt, mint egy cornerback megszerzése, ráadásul az idei passrusher-class igen erősnek mondható, így a letréd egy teljesen érthető húzás volt a Redskins részéről.
2/9: Jarvis Jenkins, DE (Clemson)
Kicsit talán korai Jenkins, de egyébként abszolút érthető választás a Haynesworth-mizéria ismeretében. Itt is kihangsúlyoznám, hogy Jenkins megszerzése az egész védelem feladatát könnyíti, így érthető, hogy miért nem más pozícióra húzott itt a Washington.
3/15: Leonard Hankerson, WR (Miami)
Hankerson csúszott, csúszott, és végül egészen a harmadik kör közepéig kellett várnia, ám viszonylag jó helyre kerül, hiszen a Skins-nél nincs túl sok igazán jó elkapó, rögtön kezdő lehet, nagyon kellett ő ide.
4/8: Roy Helu, RB (Nebraska)
Heluért feltrédelt a Washington, ami kissé érthetetlen, hiszen nála jobbnak tartott játékosok is elérhetőek lettek volna. Ettől függetlenül néhány egyetemi meccsen Helu is megmutatta, hogy képes nagy dolgokra, de általában kevés volt, amit láttunk tőle, így ez egy kissé korai és nehezen magyarázható húzás.
5/15: Dejon Gomes, CB/S (Nebraska)
Gomes egy gyenge safety, akit nem várnánk ilyen korán, esetleg átképezhető cornerré, meg egyébként lehet nickel vagy dimeback, de ez is optimista meglátás, érthetetlen pick.
5/24: Niles Paul, WR (Nebraska)
Úgy tűnik, a draft ezen szakaszában csak a Nebraska névsora volt Mike Shanahan előtt, mert kényszeresen húzta onnan az egyébként nem túl jó játékosokat. Paul itt egyébként nem rossz húzás, harmadik számú elkapónak elmehet a profik között is.
6/12: Evan Royster, RB (Penn State)
Jó pick ezen a helyen Royster, csak így még értelmetlenebb Helu húzása.
6/13: Aldrick Robinson, WR (Southern Methodist)
Korrekt pick, csak három elkapó egy drafton kissé soknak tűnik, meg aztán az SMU-nál kicsit mást értenek a focin, mint az NFL-ben, ehhez nehéz lesz alkalmazkodnia Robinsonnak.
7/10: Brandyn Thompson, CB (Boise State)
Mivel csupán egy cornerbackkel áll szerződésben a csapat, érdemes ilyenkor mélyíteni ezt a csapatrészt.
7/14: Maurice Hurt, G (Florida)
A támadófalban komoly gondok vannak, Hurt nem fogja megoldani őket, de itt jó választás, erős konferenciából érkezik és legalább csereként bevethető.
7/21: Markus White, OLB (Florida State)
Passrusherből sosem elég, White is előkerülhet passz-szituációkban.
7/50: Chris Neild, NT (West Virginia)
Neild jó kis csere nose lehet, és mivel a Washngtonnak jelenleg nincs igazi kezdője a poszton, akár komolyabb szerepet is szánhatnak neki.
Összegzés: Nagy meglepetés, hogy a Skins nem húzott irányítót egyáltalán, de igazából a támadófal és a secondary elnapolhatatlan javítása is lényegében elmaradt. Azt tudtuk, hogy akármennyi draftjogot is szereznek (szereztek végül elég sokat), nem tudják majd befoltozni az összes lyukat a csapatban, de három elkapó és két futó húzása csak tovább tetézte a gondokat. A front seven viszont jelentőset javult, ez fontos, még ha ez nem is old meg sok mindent, azért javít az összképen. Végülis Helu és Gomes azok, akiket később is lehetett volna húzni, így emberanyagban egész jó ez a brigád, csak ettől nem biztos, hogy olyan sokat javul a csapat, mint javulhatott volna.
Értékelés: C+
Nem a leggyengébben draftoló divízió volt ez 2011-ben, de talán nem is a legerősebb. Elsőre a Giants tűnik a legjobbnak ezen a téren, de az Eagles újoncaiban is nagy a potenciál, és a Dallas ifjoncai is nagyon beválhatnak, ha az edzői stáb jól dolgozik velük. Nagyon a Redskins sem nyúlt mellé, de abban szinte biztosak lehetünk, hogy a fővárosban nem lesznek túl boldogak a szurkolók jövőre.
Rajnai Gergely (Rajna)