Filmek

40 feliratkozó

több mint 8 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 009 — no es importante
Zöld utat kapott a Deadwood film!


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
sapka Washington Commanders 6 608 — sapka
én is láttam a hateful eigthet tegnap; nagyon bírom a modern westerneket és a tarantino filmeket is, szóval minden percét élveztem; egyszerűen lebilincselő filmművészet volt
a jelmezek és a helyszínek bámulatosak voltak; sajnáltam, hogy a végét szószerint elpacsálta, nekem ez kicsit sok volt
bár a témát illetően nekem a True Grit jobban bejött (egyedibbnek találom, főleg, hogy Madsen+Jackson eléggé megszokott Tarantino karakterek), de szorosan követi nálam ez a film a modern western vonalon

egyszer szeretnék ilyen bajszot mint aKurtRusselé 😀, ja meg amikor felszólalt a Hey little apple blossom című White Strips szám, mikor a nőt | mutatták betört orral, | nem kicsit felnevettem 😀, de sok ilyen nagyon természetes poén van benne; erősen újranézős a film

Szerkesztette: sapka

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
The Hateful Eight

Nagyon tetszett, teljesen megtelt a 15 soros mozi. 😀

A lassú építkezés is nagyon bejött a film első felében, aztán már mindenki fészkelődött, na nem unalmában, mert mindenki tudta, hogy hamarosan robban majd a bomba. 😊

Sokszor egy 90 perces filmnél is eltévednek a gondolataim, itt a 168-nál talán egyszer ha megnéztem a telefonom, de azt sem azért, mert untam volna a filmet. Szóval nem éreztem túl hosszúnak, vagy túl ráérősnek a filmet.

Nagyon szeretem a morbid jellegű filmeket, ebben azért bőven volt kraft ilyen téren is. A párbeszédek jól megírtak, a színészek nagy részét már ismerhetjük Tarantino korábbi filmjeiből, és az újak is hozzá tudtak tenni a filmhez.

A zene is hozzárakott még egy adagot, a | kávés jelenet előtti felzaklató zene éreztette, hogy itt valami csúnya fog történni, ott azért letettem a kukoricát pihenni | . 😊

| Nekem a flashback story volt a csúcspont, meg a végén az egyezkedés. 😊 |

Tipikusan többször megnézhető film (és meg is kell!), hogy az ember miután látta, tudjon a kis részletekre is koncentrálni. 😊

| A flashback story után amikor Samuel L. Jackson észreveszi a padlón az egy darab kis piros cukorkát, uhhhh. Ütött, na, keményen. Alapból bírom az olyan filmeket, ahol a szereplők nem azonosak azzal, akiknek kiadják magukat, és tele van titkokkal a film. |

Nekem most ez így elsőre jobban tetszett, mint mondjuk a Django, vagy a Kill-Bill 1-2.

Sok helyen olvastam, hogy ez az egyik legmegosztóbb filmje Tarantinónak. Ezt egyelőre nem tudom hova rakni.

Műfaját tekintve nem tudom belőni, kamaradráma, krimis szál is van, társadalmi-politikai utánérzés, stb.

Nálam súrolja a 9 pontot, tessék megnézni!

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 8 éve
Stez SMU Mustangs 43 252 — Whoops, looks like something went wrong.
Egy dolog, hogy Hardy jobb volt DiCapriónál a Revenantben, csak hát utóbbi a film felében | nem is beszélt. | (8

És ezért szerintem Oscart fog ám kapni. (8

Egyébként egy óra után úgy voltam vele, hogy nem bírom, kikapcsolom, csak a nevek tartottak a film végignézése mellett. Baromira unalmas, vontatott, másfél órán át semmi sem történik, majd az utolsó negyed órára felpörög, de gyorsan vége is. Persze ezt a sztorit is sikerült hálivúdosítani, nehogy véletlenül teljesen fedje a valóságot, ez a rendezés pedig a Birdmannél bejött, de ennél a filmnél szerintem sokszor idegesítő volt a jellegzetes stílus. Valahogy nem illett ide.

Én még a medvetámadásra sem mondom, hogy jó volt, egyedül a film eleji | indián támadásos jelenet | volt király.

több mint 8 éve
JéBé Green Bay Packers 6 903
Nekem is tetszett a Hateful Eight. Ez az eddigi legtarantinosabb Tarantino film valaha. Cselekménye gyakorlatilag nincs csak fél órás dialógusok, de azok úgy megvannak írva hogy simán elviszik a filmet. Nehogy valaki magyarul nézze!
több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 888 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
nekem nagyon tetszett a Hateful Eight, egy-két fejezet volt hosszúra nyújtva, de a párbeszédek hozták a Tarantino szintet 😊 a látvány is fasza volt, fényképezés főleg a külső jeleneteknél volt ütős, belsőnél már volt pár idegesítő beállítás. színészek mind brillíroztak, mondjuk ez elvárható volt, nálam sima 8/10

ja meg a zene volt még eszméletlen jó, de ez Morricone-nél alap 😊


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 8 éve
markny Tennessee Titans Tennessee Volunteers 675 — tennessean
Lépcsőházi történetek (Asphalte):  www.imdb.com/title/tt4357368
Truman:  www.imdb.com/title/tt3754940

nem pont olyan alkotások amiket itt szoktatok kibeszélni, de aki szereti az európai filmeket, azoknak mindkettőt bátran ajánlom, nyilván csak eredeti nyelven.

több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
Aljas nyolcas

Nagyon véres még Tarantinotól is, egyébként a story jó, a Morricone-zene és az operatőri munka csillagos 5-ös, a karakterek lehetnének jobbak, de a színészek kihozták belőlük a maximumot, a párbeszédek is jók, de nem kiemelkedők.

Összességében 7,5/10
empty taxi
Ez így nem rossz, pénteken nézem meg, nem tűnt soknak a 168 perc?
Vrij6
Úgy az 50-70. perc között volt nekem elsőre kicsit vontatott, de utólag azt mondom sok olyan részletre derült akkor fény, ami később fontos.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Aljas nyolcas

Nagyon véres még Tarantinotól is, egyébként a story jó, a Morricone-zene és az operatőri munka csillagos 5-ös, a karakterek lehetnének jobbak, de a színészek kihozták belőlük a maximumot, a párbeszédek is jók, de nem kiemelkedők.

Összességében 7,5/10
empty taxi
Ez így nem rossz, pénteken nézem meg, nem tűnt soknak a 168 perc?

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 8 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 009 — no es importante
nekem jobban bejött mint a visszatérő, ami tulhypolt, kicsit uncsi, vontatott film, 1-2 kiemelkedő jelenettel (az a medve ill indián támadás 😮 )
ja és Hardy jobb volt mint Leo
braxa88
nem én akartam először beírni, de szerintem szörnyű az a film, a medvetámadásig érdemes nézni, majd utána átkapcsolás a Natgeo-ra

Iñárritu nálam vagy nagyon beletalál (Korcs szerelmek, Biutiful, Birdman) vagy nagyon mellé (21 Gramm, Bábel, most meg ez)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 537
Aljas nyolcas

Nagyon véres még Tarantinotól is, egyébként a story jó, a Morricone-zene és az operatőri munka csillagos 5-ös, a karakterek lehetnének jobbak, de a színészek kihozták belőlük a maximumot, a párbeszédek is jók, de nem kiemelkedők.

Összességében 7,5/10
empty taxi
nekem is bejött. a sztori is jó
két részre lehet osztani a filmet, a 2.fele baromi jó. Goggins és SLJ nagyon játszott.

nekem jobban bejött mint a visszatérő, ami tulhypolt, kicsit uncsi, vontatott film, 1-2 kiemelkedő jelenettel (az a medve ill indián támadás 😮 )
ja és Hardy jobb volt mint Leo

Szerkesztette: braxa88
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
Vasárnap megyek, remélem Csángónál azért jobb lesz... de ez nem hangzik rosszul.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
Aljas nyolcas

Nagyon véres még Tarantinotól is, egyébként a story jó, a Morricone-zene és az operatőri munka csillagos 5-ös, a karakterek lehetnének jobbak, de a színészek kihozták belőlük a maximumot, a párbeszédek is jók, de nem kiemelkedők.

Összességében 7,5/10

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 512 — Bowl Winner
Horrorhoz nem értek, de az It Follows kb uccsó 5 év legjobb horrorja volt a kritikák szerint, az akciófilm kategóriában meg ott volt a Mad Max idén 😛
Igor
A Valami követ nekem nem jött be, szerintem gyengus, és a kritikák se mentették meg, kb. 15 milliós bevétele volt azt hiszem. Bár a bevétel nem minden, nálam az utóbbi évek kedvenc horrorja a mozikban elég gyengén szereplő The Collector volt, és annak folytatása a The Collection.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 8 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 464 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Meghalt Zsigmond Vilmos számos remek film, pl a Szarvasvadász operatőre. Megvan az újév első jelentős halottja. 😕
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
Jut eszembe Igor,
mi a tendencia, mennyi most a prognosztizálható bevétel, így 2 hét után?
Kinek áll a zászló?
Sobri Jóska
1,4 milliárd körül tart, még meglehet a rekord.
kaszo
Szinte teljesen esélytelen, a bevétel 70+%-át már beszedte az elsö 3 hétvége alatt.
Ez a hétvége volt 88 millió az USA-ban, és 96 millió a világ többi részén, ezzel tart most 1.51 milliárdnál.
Innen csak esni fog, és mivel vége az ünnepeknek, viszonylag nagy mértékben.. mostmár a domestic 1 milliárd dolláros álomhatár is kérdéses.

Kina nélkül kb 2 milliárd meglesz azért, és Kínával valszeg lenyomja a Titanicot, de az Avatar rekordja esélytelen.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 568 — The Mathematician
Southpaw

szeretem a box filmeket és a sportdrámákat is
jó alakítások és a film is elég jól helybe van
nem nagyon van benne újítás, de kiemelkedő alkotás
egy dolog zavart hogy az utolsó meccsen a | mikor kiüti Miguelt | az zavaróan van animálva
9/10

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
SW Rouge One: 2016 dec 16.
SW VIII: 2017 május 26.
Han Solo story: 2018 május 25.
SW IX: 2019

Kérdés: ez mind külön rész?
Vagy mi ez a Rouge One meg a Han Solo story?
Bazzani
Azok spin offok, a rouge one az új remény előtt játszódik, a halál csillag tervrajzainak az ellopásának a történetét dolgozza fel, a han solo meg adja magát 😊
peach
Meg tobb Jabba 😉

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 8 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 168 — Falcons fan
Jut eszembe Igor,
mi a tendencia, mennyi most a prognosztizálható bevétel, így 2 hét után?
Kinek áll a zászló?
Sobri Jóska
1,4 milliárd körül tart, még meglehet a rekord.
több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 715 — a new hope (again)
SW Rouge One: 2016 dec 16.
SW VIII: 2017 május 26.
Han Solo story: 2018 május 25.
SW IX: 2019

Kérdés: ez mind külön rész?
Vagy mi ez a Rouge One meg a Han Solo story?
Bazzani
Azok spin offok, a rouge one az új remény előtt játszódik, a halál csillag tervrajzainak az ellopásának a történetét dolgozza fel, a han solo meg adja magát 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
SW Rouge One: 2016 dec 16.
SW VIII: 2017 május 26.
Han Solo story: 2018 május 25.
SW IX: 2019

Kérdés: ez mind külön rész?
Vagy mi ez a Rouge One meg a Han Solo story?

több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
Jut eszembe Igor,
mi a tendencia, mennyi most a prognosztizálható bevétel, így 2 hét után?
Kinek áll a zászló?

több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 568 — The Mathematician
 deadline.com/2015/12/star-wars-box-office-compares-biggest-all-time-films-adjusted-inflation-1201673871/

érdekes számok

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 715 — a new hope (again)
Félvilág - legjobb magyar film a vizsga óta szerintem. Brilliáns színészi játék a két főszereplőtől, következetes történet vezetés, jó rendezés jellemzi. Ugyan lehet tudni mi lesz a vége, de akkor sem lehet unatkozni közben, a feszültséget fent tudja végig tartani. Az újabb és újabb infók adagolásai is jól vannak időzítve. Nem is értem miért tévére gyártották, ennél sokkal silányabb magyar alkotások mennek moziba.
peach
Döbrösi Laura még lehet valaki 😊
ozibozi
Lehet, de itt most kovács patrícia és gryllus dorka elvitte a showt. Kulka meg csak a szokásos 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
ozibozi New York Giants 16 755
Félvilág - legjobb magyar film a vizsga óta szerintem. Brilliáns színészi játék a két főszereplőtől, következetes történet vezetés, jó rendezés jellemzi. Ugyan lehet tudni mi lesz a vége, de akkor sem lehet unatkozni közben, a feszültséget fent tudja végig tartani. Az újabb és újabb infók adagolásai is jól vannak időzítve. Nem is értem miért tévére gyártották, ennél sokkal silányabb magyar alkotások mennek moziba.
peach
Döbrösi Laura még lehet valaki 😊