Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 835 — beers & Packers
Hi all,

A szomszéd macskája állandóan itt járkál, és hagy ne mondjam miket hagy itt, illetve milyen "illatot", a házunk körül.

Tud valaki valamilyen megoldást rá?
A virág nem vált be. Spray szart sem ér. UH-s riasztóba nem hiszek, ráaadásul más állatra is hat.

Tényleg jó lenne valami megoldás, nem akarok drasztikus megoldához folyamodni.
#JC6
Helyismeret nélkül nehéz, de - ha van rá mód kiszórni a macska által szívesen látogatott területekre - az őrölt fekete bors elég hatásos tud lenni.
több mint 3 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 914
Hi all,

A szomszéd macskája állandóan itt járkál, és hagy ne mondjam miket hagy itt, illetve milyen "illatot", a házunk körül.

Tud valaki valamilyen megoldást rá?
A virág nem vált be. Spray szart sem ér. UH-s riasztóba nem hiszek, ráaadásul más állatra is hat.

Tényleg jó lenne valami megoldás, nem akarok drasztikus megoldához folyamodni.
#JC6
Örököltem a házzal egy borzasztó kinézetű dögöt, erélyesen elzavartam párszor meg hozzávágtam egy ásványvizes üveget. Pár nap múlva a kerítést már nem merte átlépni, megint pár nap múlva meg örökre eltűnt
peach
Nyugtass meg, hogy egy macskát örököltél és nem egy holtig tartó haszonélvezettel terhelt ingatlan tulaja lettél. 😛
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 619 — a new hope (again)
Hi all,

A szomszéd macskája állandóan itt járkál, és hagy ne mondjam miket hagy itt, illetve milyen "illatot", a házunk körül.

Tud valaki valamilyen megoldást rá?
A virág nem vált be. Spray szart sem ér. UH-s riasztóba nem hiszek, ráaadásul más állatra is hat.

Tényleg jó lenne valami megoldás, nem akarok drasztikus megoldához folyamodni.
#JC6
Örököltem a házzal egy borzasztó kinézetű dögöt, erélyesen elzavartam párszor meg hozzávágtam egy ásványvizes üveget. Pár nap múlva a kerítést már nem merte átlépni, megint pár nap múlva meg örökre eltűnt



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 165 — The Mathematician
Én dobálom a patakba őket odahaza. Vizet annyira nem kedvelik. Szerintem ha nincs patak, mehet a locsolócső is akár. 😊 (Nem a Dunába kell hajigálni egy hídról, ne értsetek félre. Kis szar patak van nálunk. 😊 )
kristóf17
óvatosan mondj ilyet mer jönnek az állatvédők
Negritis
azokat is utánuk lehet dobni
Hanni
Sok esetben igazat adok nekik, de azért bizonyos keretek között muszáj csinálni valamit, ha valaki úgy tart állatot, hogy igazából a szomszéd kertje tartja. 😀
kristóf17
 www.mirror.co.uk/news/world-news/gamer-alinity-sparks-outrage-after-18576259
emiatt dobtam be 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Én dobálom a patakba őket odahaza. Vizet annyira nem kedvelik. Szerintem ha nincs patak, mehet a locsolócső is akár. 😊 (Nem a Dunába kell hajigálni egy hídról, ne értsetek félre. Kis szar patak van nálunk. 😊 )
kristóf17
óvatosan mondj ilyet mer jönnek az állatvédők
Negritis
azokat is utánuk lehet dobni
Hanni
Sok esetben igazat adok nekik, de azért bizonyos keretek között muszáj csinálni valamit, ha valaki úgy tart állatot, hogy igazából a szomszéd kertje tartja. 😀
több mint 3 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 221 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Én dobálom a patakba őket odahaza. Vizet annyira nem kedvelik. Szerintem ha nincs patak, mehet a locsolócső is akár. 😊 (Nem a Dunába kell hajigálni egy hídról, ne értsetek félre. Kis szar patak van nálunk. 😊 )
kristóf17
óvatosan mondj ilyet mer jönnek az állatvédők
Negritis
azokat is utánuk lehet dobni
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 165 — The Mathematician
Én dobálom a patakba őket odahaza. Vizet annyira nem kedvelik. Szerintem ha nincs patak, mehet a locsolócső is akár. 😊 (Nem a Dunába kell hajigálni egy hídról, ne értsetek félre. Kis szar patak van nálunk. 😊 )
kristóf17
óvatosan mondj ilyet mer jönnek az állatvédők

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Hi all,

A szomszéd macskája állandóan itt járkál, és hagy ne mondjam miket hagy itt, illetve milyen "illatot", a házunk körül.

Tud valaki valamilyen megoldást rá?
A virág nem vált be. Spray szart sem ér. UH-s riasztóba nem hiszek, ráaadásul más állatra is hat.

Tényleg jó lenne valami megoldás, nem akarok drasztikus megoldához folyamodni.
#JC6
Nálunk riasztó volt aztán kutya.
Toca
Én dobálom a patakba őket odahaza. Vizet annyira nem kedvelik. Szerintem ha nincs patak, mehet a locsolócső is akár. 😊 (Nem a Dunába kell hajigálni egy hídról, ne értsetek félre. Kis szar patak van nálunk. 😊 )
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 19 180 — Vikings fan
Hi all,

A szomszéd macskája állandóan itt járkál, és hagy ne mondjam miket hagy itt, illetve milyen "illatot", a házunk körül.

Tud valaki valamilyen megoldást rá?
A virág nem vált be. Spray szart sem ér. UH-s riasztóba nem hiszek, ráaadásul más állatra is hat.

Tényleg jó lenne valami megoldás, nem akarok drasztikus megoldához folyamodni.
#JC6
Nálunk riasztó volt aztán kutya.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 522 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Valakit érdekelnek esetleg audió (magnó) kazetták?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 453 — Lucas Scott
Hi all,

A szomszéd macskája állandóan itt járkál, és hagy ne mondjam miket hagy itt, illetve milyen "illatot", a házunk körül.

Tud valaki valamilyen megoldást rá?
A virág nem vált be. Spray szart sem ér. UH-s riasztóba nem hiszek, ráaadásul más állatra is hat.

Tényleg jó lenne valami megoldás, nem akarok drasztikus megoldához folyamodni.
#JC6
Nekünk mozgás erzekelos macska riasztó vált be.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 165 — The Mathematician
Hi all,

A szomszéd macskája állandóan itt járkál, és hagy ne mondjam miket hagy itt, illetve milyen "illatot", a házunk körül.

Tud valaki valamilyen megoldást rá?
A virág nem vált be. Spray szart sem ér. UH-s riasztóba nem hiszek, ráaadásul más állatra is hat.

Tényleg jó lenne valami megoldás, nem akarok drasztikus megoldához folyamodni.
#JC6
kutya?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 731
Hi all,

A szomszéd macskája állandóan itt járkál, és hagy ne mondjam miket hagy itt, illetve milyen "illatot", a házunk körül.

Tud valaki valamilyen megoldást rá?
A virág nem vált be. Spray szart sem ér. UH-s riasztóba nem hiszek, ráaadásul más állatra is hat.

Tényleg jó lenne valami megoldás, nem akarok drasztikus megoldához folyamodni.
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 19 180 — Vikings fan
Tud valaki olyan penész elleni spray-t, amit kárpiton lehet használni?
warr_b
 femina.hu/otthon/penesz-ellen-borax-hasznalata/
Lehet ezt érdemes kipróbálni.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 522 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Tud valaki olyan penész elleni spray-t, amit kárpiton lehet használni?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 821 — Bla, bla, bla
Kislányom kezdi kinőni a hordozóját (már 70+ cm és közel 9 kg, viszont ülni magától még nem tud), ami autós ülésként is funkcionált, így ideje beszereznünk egyet. Van esetleg valakinek eladó vagy csak konkrét tipp, hogy mit vegyünk? (Az autó isofixes, azt már nem kell külön beszerezni - felkészültünk rá, hogy így is horror árak vannak)
r.baggio
Mi Brendonba bevetődtünk és megnéztük melyik tetszik. Van olyan amiben van szivacs betét. Ha megnő ki lehet szedni, hogy beleférjen. Illetve dönthető is, ami nem rossz ha hosszabb úton elalszik a gyerek. És az alap, hogy nem érdemes sprórolni rajta én utánanéztem a "töréstesztnek" is annak idején.
Matthew99
az a baj hogy bizonyos kor alatt nem ajanlott es leginkabb a nyakuknak veszelyes, mert nem annyira tudjak megtartani.
illetve ha nem tud ulni akkor nem tesz jot neki az ules. van dontheto ules, de kb szart sem er.

en szivok az en ulesemmel, nem isofixes es a hatsoules enyhen lejt es az uleseknek meg egyenes az alja.
YoungZeeZee
Nekem van egy eladó Kiddy Phoenixfix 2-es em ha érdekel...
Pont arra talalátak ki amit leírtál!
nagir
Ha Baggio-nak címezted, ezt már beszéltem vele, ugyanilyen ülésünk van elfekvőben 😁
De még pici hozzá a kislánya, nem tud stabilan ülni.
warr_b
Ja, akkor benéztem... Ok!



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 522 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Kislányom kezdi kinőni a hordozóját (már 70+ cm és közel 9 kg, viszont ülni magától még nem tud), ami autós ülésként is funkcionált, így ideje beszereznünk egyet. Van esetleg valakinek eladó vagy csak konkrét tipp, hogy mit vegyünk? (Az autó isofixes, azt már nem kell külön beszerezni - felkészültünk rá, hogy így is horror árak vannak)
r.baggio
Mi Brendonba bevetődtünk és megnéztük melyik tetszik. Van olyan amiben van szivacs betét. Ha megnő ki lehet szedni, hogy beleférjen. Illetve dönthető is, ami nem rossz ha hosszabb úton elalszik a gyerek. És az alap, hogy nem érdemes sprórolni rajta én utánanéztem a "töréstesztnek" is annak idején.
Matthew99
az a baj hogy bizonyos kor alatt nem ajanlott es leginkabb a nyakuknak veszelyes, mert nem annyira tudjak megtartani.
illetve ha nem tud ulni akkor nem tesz jot neki az ules. van dontheto ules, de kb szart sem er.

en szivok az en ulesemmel, nem isofixes es a hatsoules enyhen lejt es az uleseknek meg egyenes az alja.
YoungZeeZee
Nekem van egy eladó Kiddy Phoenixfix 2-es em ha érdekel...
Pont arra talalátak ki amit leírtál!
nagir
Ha Baggio-nak címezted, ezt már beszéltem vele, ugyanilyen ülésünk van elfekvőben 😁
De még pici hozzá a kislánya, nem tud stabilan ülni.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 821 — Bla, bla, bla
Kislányom kezdi kinőni a hordozóját (már 70+ cm és közel 9 kg, viszont ülni magától még nem tud), ami autós ülésként is funkcionált, így ideje beszereznünk egyet. Van esetleg valakinek eladó vagy csak konkrét tipp, hogy mit vegyünk? (Az autó isofixes, azt már nem kell külön beszerezni - felkészültünk rá, hogy így is horror árak vannak)
r.baggio
Mi Brendonba bevetődtünk és megnéztük melyik tetszik. Van olyan amiben van szivacs betét. Ha megnő ki lehet szedni, hogy beleférjen. Illetve dönthető is, ami nem rossz ha hosszabb úton elalszik a gyerek. És az alap, hogy nem érdemes sprórolni rajta én utánanéztem a "töréstesztnek" is annak idején.
Matthew99
az a baj hogy bizonyos kor alatt nem ajanlott es leginkabb a nyakuknak veszelyes, mert nem annyira tudjak megtartani.
illetve ha nem tud ulni akkor nem tesz jot neki az ules. van dontheto ules, de kb szart sem er.

en szivok az en ulesemmel, nem isofixes es a hatsoules enyhen lejt es az uleseknek meg egyenes az alja.
YoungZeeZee
Nekem van egy eladó Kiddy Phoenixfix 2-es em ha érdekel...
Pont arra talalátak ki amit leírtál!



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 020 — #NoStress
Meg azért Zugló rengeteg része amúgyis ingyenes, nem csak most a pandémia miatt. Mondjuk a Thököly-Róna-Kerepesi-Mexikó által határolt terület. Ott van rengeteg hely, Lime-t, blinkee-t le lehet rakni (Oktogontól kb. 500 forintból elérhető), de tömegközlekedése is van.

Az ingatlan.com-on havi 20-tól vannak bérelhető teremgarázshelyek szerte a kerületben.
Pl.  ingatlan.com/32066193

Illetve a Terézvárosban lehet igényelni Tartózkodási címre is Lakossági Várakozási Engedélyt céges autóra, második autóra is itt:  parkolas.eterezvaros.hu/
Ha első autó vagy adott címre a második, akkor csak ügyintézési költségtérítést kell fizetni, ez kb kétezer ft., ha ezen kívül esik, akkor drágább, de akkor se hiszem, hogy egy évre több, mint egyhavi parkolóházas hely bérleti díja.
Innen minden szükséges doku letölthető:
 terezvaros.hu/ugyintezes#parkolasi-engedely

több mint 3 éve
Duff Seattle Seahawks 3 108
Nem teljesem ertem. A 6. Keruletben szeretnel parkolni, de mivel nincs ott a lakcimed, nem tudsz lakossagi varakozasi hozzajarulast igenyelni, igy hetkoznapokra olyan parkolot keresel ahol lehet tarolni a verdat?

HA igen, a koki nem tudom hogy jott, de kispest azert nem az oktogon szomszedja. Van kozelebb is P+R pl. Mexikoi ut, raadasul ingyenes.

Havi 20-25-ert pedig szerintem mar lehet talalni berelheto helyet egy garazsban a 6kerben.
Duff
Hát nem tudom, nálunk pont költözésben van a cég, belvárosba, (mondjuk az ötödik ker), néztek bérelhető mélygarázsokat, de a céges kedvezménnyel se volt semmi havi 30 alatt, abból se sok, és inkább felette...
warr_b
Az mondjuk kemeny, nem tudtam, hogy ezek ennyibe kerulnek, sose volt ra szuksegem.

Ami meg eszembe jutott, az a kelenfoldi p+r, mert ott vartam parszor. Sorompos, elkeritett, hely mindig van boven (legalabbis amikor en voltam) es raadasul az is ingyenes. Ha tavolsag nem szamit, akkor az is jo lehet, ugyanugy a halal faszan van a 6kerhez kepest, mint a koki.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 522 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nem teljesem ertem. A 6. Keruletben szeretnel parkolni, de mivel nincs ott a lakcimed, nem tudsz lakossagi varakozasi hozzajarulast igenyelni, igy hetkoznapokra olyan parkolot keresel ahol lehet tarolni a verdat?

HA igen, a koki nem tudom hogy jott, de kispest azert nem az oktogon szomszedja. Van kozelebb is P+R pl. Mexikoi ut, raadasul ingyenes.

Havi 20-25-ert pedig szerintem mar lehet talalni berelheto helyet egy garazsban a 6kerben.
Duff
Hát nem tudom, nálunk pont költözésben van a cég, belvárosba, (mondjuk az ötödik ker), néztek bérelhető mélygarázsokat, de a céges kedvezménnyel se volt semmi havi 30 alatt, abból se sok, és inkább felette...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Duff Seattle Seahawks 3 108
Nem teljesem ertem. A 6. Keruletben szeretnel parkolni, de mivel nincs ott a lakcimed, nem tudsz lakossagi varakozasi hozzajarulast igenyelni, igy hetkoznapokra olyan parkolot keresel ahol lehet tarolni a verdat?

HA igen, a koki nem tudom hogy jott, de kispest azert nem az oktogon szomszedja. Van kozelebb is P+R pl. Mexikoi ut, raadasul ingyenes.

Havi 20-25-ert pedig szerintem mar lehet talalni berelheto helyet egy garazsban a 6kerben.
több mint 3 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 965 — megbékéltem tom bradyvel
Kedves forumtarsak!
Valaki lakik e a 6. keruletben, s van e gepjarmuve?
(A kerdes parkolási engedélyre iranyulna, mint ingatlant berlo.)
Ventura
Tehát senki. Hadd fogalmazzam meg ujra a kerdest új irányból megkozelitve:

Autót szeretnem tarolni, parkoltatni. Nincs mindennap hasznalva, mindossze hetvegente.
Parkolási lehetoseget keresek, mely biztonsagos és minel kedvezőbb áru. (Havi 20.000 huf-nal tobbet nem igazan szeretnenk a parkolo bérletért fizetni).

Amit kineztem az a kobanya-kispest vasut/metro megallotol nem messze levo P+R parkolo (0-24). Havi 9800 forint a bérlet, megkozeitesileg is nagyszeru. Amiről nem kaptam informaciot, hogy mennyire baljós, ha este is ott van az auto. Amit lattam a feterkepezes soran, hog Szepen meg van vilagitva az egesz parkolo, el is van keritve, s talan kamera is van.
Esetleg valakinek van velemenye errol a parkolorol vagy más helyszin ajanlasa?

🚗🌚🌃

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 020 — #NoStress
Excel:
miutan conditional formatting altal kivalasztottam mondjuk a 10 alatti szamokat, pirossal kiemelve...az excel-ben tenyleg nem lehet kitorolni a 10 feletti szamokat?
Tudom filtering, de ha masolni vagy dolgozni akarok a 10 alattiakkal akkor beleveszi a 10 feletti szamokat is vagy nem ugy masolja

Letezik ez? 😀

MAC a gep, evek ota nem exceleztem windowsban, de a mac anno nekem elsore furanak tunt excel hasznalat kozben.
YoungZeeZee
Akkor használj Numberst.

több mint 3 éve
YoungZeeZee 8 409
Excel:
miutan conditional formatting altal kivalasztottam mondjuk a 10 alatti szamokat, pirossal kiemelve...az excel-ben tenyleg nem lehet kitorolni a 10 feletti szamokat?
Tudom filtering, de ha masolni vagy dolgozni akarok a 10 alattiakkal akkor beleveszi a 10 feletti szamokat is vagy nem ugy masolja

Letezik ez? 😀

MAC a gep, evek ota nem exceleztem windowsban, de a mac anno nekem elsore furanak tunt excel hasznalat kozben.