NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 454
Belefolyott a klóros víz 😀Matthew99
Most már nem jo a felső sorban az 5, 6, delete meg egysmás sem.
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 454
Belefolyott a klóros víz 😀Matthew99
Most már nem jo a felső sorban az 5, 6, delete meg egysmás sem.
több mint 13 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 575 — Invisible man
Belefolyott a klóros víz 😀


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 454
Billentyűzetemen nem mindig működik a hossz o betű, a rövid ű betű és a nemnumerikus 0. Ez mitől lehet?
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Na 😀 Beleraktam a régi kettőt. A BIOS szerint most van 2.5 giga memóriám, ami 533 MHz-n működik. Namost kivettem a régit, és csak az új 2 gigás volt benne. Azzal azt írta, hogy 2 giga memória 533 MHz-n. A 2x 512-vel is 533 MHz-n működik a BIOS szerint. Everest barátom ellenben most is 667-nek látja a 2 gigást is és a fél gigást is.

Szerintem amúgy - Everest-ből kiindulva - az alaplap nem engedi többön. Mert ilyen találtam:

Motherboard Properties alatt:

Front Side Bus Properties:
Bus Type Intel AGTL+
Bus Width 64-bit
Real Clock 133 MHz (QDR)
Effective Clock 533 MHz
Memory Bus Properties:
Bus Type Dual DDR2 SDRAM
Bus Width 128-bit
DRAM:FSB Ratio 8:4
Real Clock 267 MHz (DDR)
Effective Clock 533 MHz

Aztán az egészet bonyolítja, hogy még lejjebb azt írja, hogy
Supported Memory Types DDR2-533 SDRAM, DDR2-667 SDRAM

úúúgyhogy jelenleg fingom nincs mi hogyan működik, de benne van 2.5 giga 😀fetomy
Jól működik, ez a lényeg. 😀 A fentebb kiemelt FSB ratio miatt megy 533-on, ha a Bios engedi át lehet állítani 667-re, de felesleges. A proci és a memória órajele közötti arány ebben a beállításban egészséges. Lehetne tunningolgatni, de nem érdemes. 533 a legmagasabb amit a (gyártó szerint) az alaplap elbír.
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Fú, hát az 1 gigánál nyilván mindkettő sokkal jobb (az előbb ugye visszaraktam az 1 gigát, hát akkor éreztem csak meg, hogy mennyivel 😀).. Az, hogy a 2 vagy a 2.5-e a több, hát egyelőre nem tudom megmondani. Nagyon hasonló. Majd pár nap múlva lehet visszarakom a 2-t, aztán meglátom 😊 Lassabbnak tuti nem lassabb a 2.5 mint a 2 szerintem.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
úúúgyhogy jelenleg fingom nincs mi hogyan működik, de benne van 2.5 giga 😀fetomy
és sebességileg, h érzed, melyik verzió a leggyorsabb?
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Na 😀 Beleraktam a régi kettőt. A BIOS szerint most van 2.5 giga memóriám, ami 533 MHz-n működik. Namost kivettem a régit, és csak az új 2 gigás volt benne. Azzal azt írta, hogy 2 giga memória 533 MHz-n. A 2x 512-vel is 533 MHz-n működik a BIOS szerint. Everest barátom ellenben most is 667-nek látja a 2 gigást is és a fél gigást is.

Szerintem amúgy - Everest-ből kiindulva - az alaplap nem engedi többön. Mert ilyen találtam:

Motherboard Properties alatt:

Front Side Bus Properties:
Bus Type Intel AGTL+
Bus Width 64-bit
Real Clock 133 MHz (QDR)
Effective Clock 533 MHz
Memory Bus Properties:
Bus Type Dual DDR2 SDRAM
Bus Width 128-bit
DRAM:FSB Ratio 8:4
Real Clock 267 MHz (DDR)
Effective Clock 533 MHz

Aztán az egészet bonyolítja, hogy még lejjebb azt írja, hogy
Supported Memory Types DDR2-533 SDRAM, DDR2-667 SDRAM

úúúgyhogy jelenleg fingom nincs mi hogyan működik, de benne van 2.5 giga 😀
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nem egyszerre voltak, hanem kivettem az újat, és beleraktam a két régit 😊 (mint láthatod, DIMM A mindegyik 😛)

Nem 1333asként vettem, nem mondták, hogy hányas, hanem neten kerestem rá, mikor ez az egész eszembe jutott, és ott találtam hogy 1333-as, csak aztán később találtam 667-est is 😊 Meg egyébként mintha azt láttam volna, hogy az 1333-as az DDR3-as, a DDR2-es meg 667, de ez nem tuti. (viszont a memórián is az van, hogy DDR2 800(6))

Tehát az már akkor biztos, hogy ha 800, ha nem, a gép 667-en működteti? És ha igen, akkor végülis mehet mellé az egyik 512-es nem? 😊

Egyébként nagyon köszi a türelemért és segítségért 😊


megtaláltam a 2gigástfetomy
A dimm modult nem néztem csak az órajelet. Elméletileg igen, mehet mellé.... Van DDR2-esben is úgy tudom 800 felett, a DDR3-asnak már más a foglalata is, a mérete is.

A linken található paraméterek alatt: A fenti paraméterek csupán tájékoztató jellegűek! Az esetleges elírásokért felelősséget nem vállalunk! 😀 😀 😂
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nem egyszerre voltak, hanem kivettem az újat, és beleraktam a két régit 😊 (mint láthatod, DIMM A mindegyik 😛)

Nem 1333asként vettem, nem mondták, hogy hányas, hanem neten kerestem rá, mikor ez az egész eszembe jutott, és ott találtam hogy 1333-as, csak aztán később találtam 667-est is 😊 Meg egyébként mintha azt láttam volna, hogy az 1333-as az DDR3-as, a DDR2-es meg 667, de ez nem tuti. (viszont a memórián is az van, hogy DDR2 800(6))

Tehát az már akkor biztos, hogy ha 800, ha nem, a gép 667-en működteti? És ha igen, akkor végülis mehet mellé az egyik 512-es nem? 😊

Egyébként nagyon köszi a türelemért és segítségért 😊


megtaláltam a 2gigást
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
És egyszerre voltak benne? Mert lehet hogy (mint mondtam) az alacsonyabb órajelet érzékelte. Ha nem akkor előfordulhat az átverés... Már ez is gyanús: 2 GB DDR2-800 amiből a 800 az órajel.... és ez nem 1333 ugyi...
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nah, így néz ki:

Új 2GB-al (Kingston DELL) : DIMM1: A-Data 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

[ Memory Devices / DIMM_A ]

Memory Device Properties:
Form Factor DIMM
Type DDR
Type Detail Synchronous
Size 2048 MB
Speed 667 MHz
Total Width 64-bit
Data Width 64-bit
Device Locator DIMM_A
Manufacturer 7F7F7F7FCB000000
Serial Number 00007593
Asset Tag 001121


Régi 2x512mega (Hinyx): DIMM1: Hynix HYMP164S64CP6-Y5 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

[ Memory Devices / DIMM_A ]

Memory Device Properties:
Form Factor DIMM
Type DDR
Type Detail Synchronous
Size 512 MB
Speed 667 MHz
Total Width 64-bit
Data Width 64-bit
Device Locator DIMM_A
Manufacturer AD00000000000000
Serial Number 00001003
Asset Tag 000809
Part Number HYMP164S64CP6-Y5
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Egyébként meg bebuktam, mert az 512-es egyébként Hinyx márkájú memóriám 667 mhzs, a 2 gigás Kingston Dell meg 1333. (2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) by Everest. Sajna az 512-es időzítéséről nincs reportom)

editke: Na most meg találtam egy oldalt, miszerint a kingston is 667 mhz... 😀 utálom a számítástechnikát 😀fetomy
Ez csak most szúrt szemet: akkor most 800 vagy 1333?
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Mondtam én, hogy nincs Soldi szinten a tudásom? 😀 Sajnos a térinfós szakközép és a két év mérnök infós fősuli már kiveszett belőlem 😀 (illetve utóbbi épp a fizika részen bukott meg 😀) Egyébként sajna a hárdveres részéhez sosem értettem túlzottan, de a túlzott laikusságom amúgy azért látszik ennyire, mert bár többet tudok, mint látszik, csak ezekben nem vagyok eléggé biztos, és szeretek teljesen tutira menni 😊

Tudom, hogy a frekvencia az a hörc, ezért nem azt kérdeztem, hogy mi a frekvencia, hanem hogy azt érti-e alatta apeszos 😛 Mert írták már órajelnek, beszéltek valami időzítésről meg tököm tudja még miről, és már nem tudtam mi micsoda 😊 Ellenben a BIOS-t tudom mi (egyik természettudomány rövidítése... 😂 ) és a diagnosztikai programot is tudom (everestet használok). A szoftveres résszel annyira nincs gáz 😊

Egyébként meg bebuktam, mert az 512-es egyébként Hinyx márkájú memóriám 667 mhzs, a 2 gigás Kingston Dell meg 1333. (2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) by Everest. Sajna az 512-es időzítéséről nincs reportom)fetomy
Az órajel/frekvencia a memória buszsebességét jelenti, azaz milyen gyorsan hasítanak az adatok a memóriába és milyen gyorsan tudja elővarázsolni onnan. Magyarul a 2Gb 1333Mhz gyorsabb gépet eredményez, mintha 2,5 Gb de csak 667 Mhz-en. Mert a proci a 667-et veszi alapértelmezettnek, hogy működni tudjon. Ha a nagyobbat venné annak, akkor potyára lenne benne a kisebb mert nem is használná, max összeakadnának. Ilyenformán a kevesebb az több....

Szerk: Kingstonból is van többféle, nekem pl 333-as. Ha nincs ráírva, csak marad a program.. 😊 Nézd meg vele, egyszerűbb...apeszos
Na, amikor az ökör okítgatná Jupitert! 😀 Gratulálok magamnak!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Mondtam én, hogy nincs Soldi szinten a tudásom? 😀 Sajnos a térinfós szakközép és a két év mérnök infós fősuli már kiveszett belőlem 😀 (illetve utóbbi épp a fizika részen bukott meg 😀) Egyébként sajna a hárdveres részéhez sosem értettem túlzottan, de a túlzott laikusságom amúgy azért látszik ennyire, mert bár többet tudok, mint látszik, csak ezekben nem vagyok eléggé biztos, és szeretek teljesen tutira menni 😊

Tudom, hogy a frekvencia az a hörc, ezért nem azt kérdeztem, hogy mi a frekvencia, hanem hogy azt érti-e alatta apeszos 😛 Mert írták már órajelnek, beszéltek valami időzítésről meg tököm tudja még miről, és már nem tudtam mi micsoda 😊 Ellenben a BIOS-t tudom mi (egyik természettudomány rövidítése... 😂 ) és a diagnosztikai programot is tudom (everestet használok). A szoftveres résszel annyira nincs gáz 😊

Egyébként meg bebuktam, mert az 512-es egyébként Hinyx márkájú memóriám 667 mhzs, a 2 gigás Kingston Dell meg 1333. (2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) by Everest. Sajna az 512-es időzítéséről nincs reportom)fetomy
Az órajel/frekvencia a memória buszsebességét jelenti, azaz milyen gyorsan hasítanak az adatok a memóriába és milyen gyorsan tudja elővarázsolni onnan. Magyarul a 2Gb 1333Mhz gyorsabb gépet eredményez, mintha 2,5 Gb de csak 667 Mhz-en. Mert a proci a 667-et veszi alapértelmezettnek, hogy működni tudjon. Ha a nagyobbat venné annak, akkor potyára lenne benne a kisebb mert nem is használná, max összeakadnának. Ilyenformán a kevesebb az több....

Szerk: Kingstonból is van többféle, nekem pl 333-as. Ha nincs ráírva, csak marad a program.. 😊 Nézd meg vele, egyszerűbb...
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Mondtam én, hogy nincs Soldi szinten a tudásom? 😀 Sajnos a térinfós szakközép és a két év mérnök infós fősuli már kiveszett belőlem 😀 (illetve utóbbi épp a fizika részen bukott meg 😀) Egyébként sajna a hárdveres részéhez sosem értettem túlzottan, de a túlzott laikusságom amúgy azért látszik ennyire, mert bár többet tudok, mint látszik, csak ezekben nem vagyok eléggé biztos, és szeretek teljesen tutira menni 😊

Tudom, hogy a frekvencia az a hörc, ezért nem azt kérdeztem, hogy mi a frekvencia, hanem hogy azt érti-e alatta apeszos 😛 Mert írták már órajelnek, beszéltek valami időzítésről meg tököm tudja még miről, és már nem tudtam mi micsoda 😊 Ellenben a BIOS-t tudom mi (egyik természettudomány rövidítése... 😂 ) és a diagnosztikai programot is tudom (everestet használok). A szoftveres résszel annyira nincs gáz 😊

Egyébként meg bebuktam, mert az 512-es egyébként Hinyx márkájú memóriám 667 mhzs, a 2 gigás Kingston Dell meg 1333. (2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) by Everest. Sajna az 512-es időzítéséről nincs reportom)

editke: Na most meg találtam egy oldalt, miszerint a kingston is 667 mhz... 😀 utálom a számítástechnikát 😀
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
frekvencia = MHz?
És ezt honnan tudom meg, hogy melyiknek mennyi? 😊fetomy
Ezzel a kérdéseddel elérted Soldi felhasználói tudásszintjét! 😊 A fizika tanárod lelkiállapotáról ne beszéljünk, nem lehetett könnyű neki.
apeszos! Te biztos vagy abban, hogy ilyen kérdés után a megfelelő szinten válaszoltál? 😊 BIOS megtekintése meg diagnosztikai programok telepítése, aha.
ulpi már jobban megfogta a dolgot, különösen a téliszalámi kizárásával.tomi-tomi
Én azért értem az iróniát. Felteszem, a frekvencia és a Mhz közötti egyenlőségjel jelzett valamit.... A progit ha feltelepíti (pár kattintás az egész) semmit sem kell tennie/keresnie, az arcába kapja a teljes konfigurációt tételesen felsorolva. Kocka nemzedéknek ez nem jelenthet gondot.... 😀
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
frekvencia = MHz?
És ezt honnan tudom meg, hogy melyiknek mennyi? 😊fetomy
Ezzel a kérdéseddel elérted Soldi felhasználói tudásszintjét! 😊 A fizika tanárod lelkiállapotáról ne beszéljünk, nem lehetett könnyű neki.
apeszos! Te biztos vagy abban, hogy ilyen kérdés után a megfelelő szinten válaszoltál? 😊 BIOS megtekintése meg diagnosztikai programok telepítése, aha.
ulpi már jobban megfogta a dolgot, különösen a téliszalámi kizárásával.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
frekvencia = MHz?
fetomy
Erre pedig a válasz, hogy igen. A Frekvencia mértékegysége a Hertz (ami tehát nem a szalámi mértékegysége).

Úgy van ráírva leginkább, hogy például 512 DDR 400, ami 400 MHzet jelent. De azt mondom, hogy ha nem egy gyártó, akkor előfordul, hogy összeakadnak, és egy bizonytalan rendszert kapsz. A különböző órajel főleg ilyen gondokat okozhat. Az, hogy egyik 2GB másik 1, az ellenben tapasztalataim szerint kevésbé gond, de legjobb a két-négy teljesen egyforma memória, ezt szokás erőltetni, a többi próba szerencse alapon megy. Nekem most is két DDR2 1GB/400 és egy 512/400 Kingston (jó márka) van bent vagy 3 éve, és semmi bajuk nincs.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
frekvencia = MHz?
És ezt honnan tudom meg, hogy melyiknek mennyi? 😊fetomy
Elméletileg rá van írva.. 😊 Ha még sincs, (vagy már a gépben van) a Bios-ban megtalálod, vagy telepíts fel egy rendszer diagnosztikai programot. (SiSoftSandra, de a CCleaner-nek is van, és ingyenes/kicsi) A Speccy nevű progit itt találod, átfogó képet ad a gépedről..
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
frekvencia = MHz?
És ezt honnan tudom meg, hogy melyiknek mennyi? 😊
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nem tudja valaki, hogy van-e rá mód, hogy megtudjam, hogy a gépemben levő RAM mellé mit rakhatok és mit nem? Mármint vettem 2 GB ramot, viszont azt egy ilyen baszáson adták, és a másik hely üresen maradt. Azt kéne tudnom, hogy a régi egyik 500 megásomat visszarakhatom-e mellé, vagy hogy ha majd veszek bele még, akkor milyet vehetek mellé?fetomy
berakhatod mellé nyugodtan. feltéve, ha megfelelő RAM-ot veszel. tehát, ha az alaplapod DDR3-as mondjuk, akkor csak DDR3-as RAMokat tudsz belepakolni.shawnka
hát jelenleg a régit raknám vissza az új mellé, tehát a gépnek csak nincs vele baja, ha eddig azzal ment 😊
Csak a számtech boltban azt mondta a csávó, hogy inkább nem rakja bele az új mellé a régit, nehogy baj legyen. És én nem értettem mi gond lehetne, ha egyszer eddig az volt benne. Nem kell a két RAM-nak kompatibilisnek lennie, vagy ilyesmi?fetomy
Ha a frekvenciájuk megegyezik beleteheted. Akkor is ha nem, de akkor akadozni fog a gép, illetve a lassabb frekvencia lesz a mérvadó. Magyarul hiába van több RAM benne, lassabb lesz...
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nem tudja valaki, hogy van-e rá mód, hogy megtudjam, hogy a gépemben levő RAM mellé mit rakhatok és mit nem? Mármint vettem 2 GB ramot, viszont azt egy ilyen baszáson adták, és a másik hely üresen maradt. Azt kéne tudnom, hogy a régi egyik 500 megásomat visszarakhatom-e mellé, vagy hogy ha majd veszek bele még, akkor milyet vehetek mellé?fetomy
berakhatod mellé nyugodtan. feltéve, ha megfelelő RAM-ot veszel. tehát, ha az alaplapod DDR3-as mondjuk, akkor csak DDR3-as RAMokat tudsz belepakolni.shawnka
hát jelenleg a régit raknám vissza az új mellé, tehát a gépnek csak nincs vele baja, ha eddig azzal ment 😊
Csak a számtech boltban azt mondta a csávó, hogy inkább nem rakja bele az új mellé a régit, nehogy baj legyen. És én nem értettem mi gond lehetne, ha egyszer eddig az volt benne. Nem kell a két RAM-nak kompatibilisnek lennie, vagy ilyesmi?
több mint 13 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 248 — Tyrone Creek
Nem tudja valaki, hogy van-e rá mód, hogy megtudjam, hogy a gépemben levő RAM mellé mit rakhatok és mit nem? Mármint vettem 2 GB ramot, viszont azt egy ilyen baszáson adták, és a másik hely üresen maradt. Azt kéne tudnom, hogy a régi egyik 500 megásomat visszarakhatom-e mellé, vagy hogy ha majd veszek bele még, akkor milyet vehetek mellé?fetomy
berakhatod mellé nyugodtan. feltéve, ha megfelelő RAM-ot veszel. tehát, ha az alaplapod DDR3-as mondjuk, akkor csak DDR3-as RAMokat tudsz belepakolni.
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nem tudja valaki, hogy van-e rá mód, hogy megtudjam, hogy a gépemben levő RAM mellé mit rakhatok és mit nem? Mármint vettem 2 GB ramot, viszont azt egy ilyen baszáson adták, és a másik hely üresen maradt. Azt kéne tudnom, hogy a régi egyik 500 megásomat visszarakhatom-e mellé, vagy hogy ha majd veszek bele még, akkor milyet vehetek mellé?