Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 823 — Bla, bla, bla
Pécs mellett Kővágószőlősön beazonosítottak egy külföldről hazatért koronást. Eddig ez nem hír.

Kissé felelőtlen módon előtte lepacsizott a szomszédsággal (barátomék szomszédja idősebb hölgy, ő most full karanténba zárkózott mert ő is találkozott vele). Még ez sem nagy hír.

De egy másik vonalról azt hallom, hogy miután elrendelték a faszfejnek a kötelező karantént, arra fittyet hányva ment be a helyi kocsmába haverozni. Fenyegették, leszarta. Rendőr vitte el. Mit érdemelne az ilyen...?
gyeek
3év kötél ...



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 4 éve
hden Philadelphia Eagles 339
Szegény Rivers... Karanténba zárva annyi gyerekkel... 😂
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 526 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Ez a szar már itt van.
Mindenki a felelősöket keresi, kormány, nyuggerek, felelőtlen fiatalok, lisztfelvásárlók, csirkehúsdrágítók, rémhírterjesztők, mindenki mutogat mindenkire, a hülyék, meg ugyanúgy nem értik mi is történik, mint ahogy eddigi életük 20, 40, 60 vagy 80 éve alatt se értették. Az értelmesebbek meg hullámvasutaznak elkeseredettség és tettrekészség között teljesen random módon, miközben tudják, hogy kábé tehetetlenek.
Ez egy kurva béka, amit le kell nyelni. Vagyis amit már lenyeltünk, és most várjuk, hogy ki éli túl, ki nem, ki csődöl be, ki kevésbbé.
Én asszem a személyes/családi egészségügyi félelmeken túl leginkább azon parázok, hogy ha vége a járványnak, akkor ne Kína konszolidáljon. Lehet a kapitalizmus, legalábbis az eddigi gátlástalan, kvázikontrollálatlan verziója megbukik, de ne a kínai államkommunista verziója vegye át a helyét, de persze ez még odébb van, és prognosztizálhatatlan mi minden és miképp változik meg.

Itt paráztatjuk egymást/magunkat, ömlik a rengeteg (ellenőrizhetetlen, igaz, hamis, demoralizáló, bíztató) infó, miközben alapvetően kurvára lófaszt se tudunk.
Minden fertőzésszám, bevallott, sejtett, letagadott, elhazudott, félreszámolt, minden extrapoláció, becslés erősen kérdőjeles.
Az európai, amerikai, vagyis a nyugati civilizáció halottainak száma egzakt, de az meg felfoghatatlanul kurva magas. Mint valami háborúban, irreális az egész.
Öregek, fiatalok, ilyen vércsoport, olyan krónikus betegség, dohányos, cukorbeteg, árad a rengeteg infó, csak éppen semmit se tudunk vele kezdeni, semmi hasznunk belőle.
Engem ez a vércsoportos “nagyobb veszélyeztetettség” basz fel leginkább. Két okból is.
Egyrészt kurva alacsony esetszámból közöltek egy nyomasztó infót. Mintha belegéppisztolyoznak egy focimeccs nézőibe, van 2000 áldozat, és megállapítják, hogy 800 kékszemű, 600 barnaszemű, vagy 700 szőke, 500 barna, 300 kopasz áldozat van. Oké, és? Mi következik ebből? Semmi. És ha a következő 20 vagy 50ezer áldozatra már nem igaz ez az arány? Egy pandémia esetén -ez is durva, de- 2000 eset statisztikailag alacsony, nem releváns adat.
Másrészt, ha kihozzák, hogy a zsiráfhús evés az veszélyesítő tényező, akkor eldönthetem, hogy abbahagyom e a zsiráfhús evést vagy sem. Ha előjön az, hogy aki napi 2 liter aloeverás lónyálat megiszik, az nagyobb eséllyel nem kapja el, akkor eldöntöm, hogy megiszom e. De a vércsoportommal mit kezdjek? Az enyém nem A-s. De ha az lenne mit tudnék csinálni?! Átváltok A-ról B-re? Vagy erősen akarom, és C lesz? Aki A-s az legyen frusztráltabb? Aki nem A, az nyugodjon meg? Értelmetlen. A gyógyszerfejlesztők lehet tudnak vele valamit kezdeni, a többi milliók, akik olvassák meg nem. Csak egy frusztráló felesleges plusz infó.

A potentátok mindenhol esélytelenek, akár azért, mert balfaszok, és ez egy sosemvolt helyzet, akár azért, mert rátermettek, de ez egy sosemvolt helyzet.
Két-három hete még lehetett volna tenni ellene, de sehol se tettek időben, ahol lehetett volna, és a kevésbbé fertőzött országok most se tesznek. Eleve ez, hogy országokban gondolkodik mindenki, mintha a vírus tudná, hol az olasz-osztrák vagy a magyar-román határ. Mintha lezárnám a vírusos orromat, hogy a tüdőm ne legyen vírusos. Nonszensz.
Kijárási tilalom éjjel, 20-06 között? Ennek mi értelme? (Ez az “első lépés” a teljes tilalomhoz. Miközben van többtízezer fertőzött itthon, többszáz az olaszoknál. Ugyan. Késő és betarthatatlan. Többen halnának éhen, mint tüdőgyulladásban.) Aki megteheti, vagy óvatos az bevásárol, legfeljebb sétál éjszaka, nulla kontakttal, az agyhalott, meg majd mondhatja azt, hogy “de nappal ki lehet menni”. Ja persze, ez ilyen denevér vírus, úgyis csak éjjel támad, nappal megpihen… De ha nem lehet kimenni majd 0-24, akkor úgyis jön a magyar (olasz, amerikai, francia) virtus, és majd megoldják okosba. Boltba megyek, orvoshoz megyek, melózni megyek, nem is megyek, hanem jövök, vagy szereznek kölcsönkutyát és azzal jönnek-mennek…
Ha a világ nem épp pusztulna elfele, most mondanák sokan, hogy “megérett a pusztulásra”…

Olvasok híreket, nézek videókat, és biztos nem én vagyok az egyetlen, akinek közben begörcsöl a gyomra, aki érzi, hogy nehezebben lélegzik, melegebb a homloka, persze ezek mind csak idegi alapon stressz tünetek. A vírus kicsinálja az emberek/fertőzöttek X százalékát, de a stressz, a para, az ideg, meg mindenkit, aki nem teljesen agyhalott.
Én utálom a stresszt. “Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni.”, de ebben nincs benne az, hogy addig még bele is húzza magát az ember egy paraspirálba, és agyonaggódja magát a szülei, a gyerekei, önmaga, az olasz áldozatok, a korházvideók, a szakemberek figyelemfelhívó, segítségkérő, figyelmeztető írásai, kijelentései, vagy bármi miatt, amivel úgyse tud semmit se kezdeni.

Én meghoztam a helyes döntéseket időben, segítek akinek tudok azóta is, felkészültem, van tonikom is, ülök az ojjektumomban a seggemen jó ideje és még egy jó ideig, momentán ennyit lehet tenni.
Kezdem úgy látni, hogy amit a vírus konkrétan ártani tud, annak a sokszorosát tudja ártani a stressz, a félelem, a bizonytalanság, az egészség miatt, a gazdasági hatások miatt, meg bármi miatt, amit ki tud az ember találni, és aggodalomra adhat okot.
Aki felelős, az félelem nélkül is felelős. Aki agyhalott, azt még beszaratni se lehet, hiszen “nincs is vírus”.
Szóval no para.
“Ha nyelsz egy korty vizet, az nem árt. De a rémület, az igen.”
Sobri Jóska
Így van, a stresszjárvány sokkal rosszabb! Braskó Csaba írt erről egy értekezést. Sajnos nem tudom belinkeni, mert csak az tudja olvasni aki fel van iratkozva.

több mint 4 éve
andree Arizona Cardinals 1 696
Ma be kellett mennem két órát dolgozni. Kb most jött el a pillanat, hogy rámtört a "na akkor hulljon a férgese" érzés. Persze nem akarom ezt, de hogy két óra alatt vagy 200 nyugdíjassal találkoztam az utcákon az felháborító. Pedig ez csak egy kisváros.
Leszarják az egészet, úgy érzik őket nem fogja a golyó sem. Amikor a csajok megkérdezték az idős bácsit, hogy nem kellene e otthon maradni azonnal jött a válasz: "Éltem én már eleget, valamibe mög köll hóni."
Ok baszdmeg csak akkor majd ne kapadozzál lélegeztetőgépért meg orvosi ellátásért.
A koronavírustól nem félnek, bezzeg minden más szarért képesek 30 vizsgálatra elküldetni magukat a háziorvossal.
A lányom meg nem mehet ki edzeni egyedül sem mert óvjuk őket a bajtól. Hányadék az egész.
Bazzani
Most hogy tényleg elkezdődtek a halálesetek, talán kezdenek valamit felfogni a veszélyből. Most Szegeden a Tescoban már szinte minden idős kesztyűben meg maszkban volt. Persze ez még mindig lófasz, de legalább valami jelét láttam, hogy kezdik megérteni a helyzet komolyságát. Tegnap reggel még tömve volt a villamos nyugdíjassal, délután meg kint ültek 3-as csokrokban a ház előtt, elvégre süt a nap.
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
103 fertozott idehaza a legfrissebb szam.
Beki
Azt mondták, hogy ha 100 fölé megy az esetszám akkor jön a full karantén.
Bazzani
ki mondta?
briareos
Nekem a kollégám.

Ő meg a rádióban hallotta. Ha tévedett akkor én is.

több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 492 — StuG Life
103 fertozott idehaza a legfrissebb szam.
Beki
Azt mondták, hogy ha 100 fölé megy az esetszám akkor jön a full karantén.
Bazzani
ki mondta?

több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
103 fertozott idehaza a legfrissebb szam.
Beki
Azt mondták, hogy ha 100 fölé megy az esetszám akkor jön a full karantén.

több mint 4 éve
Törölt felhasználó
103 fertozott idehaza a legfrissebb szam.
több mint 4 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
de ha egyedül sétál az utcán azzal nincs baj. gondolom nem a plázában vannak az idősek 20-30as csoportokban. vidéken élek itt én nem látok egy időst sem az utcán
Janek
Most sétáltam el egy kispiac mellett. Hering módjára egymás mellett állva turakodtak a virágért meg a zöldségért vagy 20an.
Fiatalok sehol, öregek mindenhol.
Bazzani
az ugy már nem fasza

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 838 — beers & Packers
Ma be kellett mennem két órát dolgozni. Kb most jött el a pillanat, hogy rámtört a "na akkor hulljon a férgese" érzés. Persze nem akarom ezt, de hogy két óra alatt vagy 200 nyugdíjassal találkoztam az utcákon az felháborító. Pedig ez csak egy kisváros.
Leszarják az egészet, úgy érzik őket nem fogja a golyó sem. Amikor a csajok megkérdezték az idős bácsit, hogy nem kellene e otthon maradni azonnal jött a válasz: "Éltem én már eleget, valamibe mög köll hóni."
Ok baszdmeg csak akkor majd ne kapadozzál lélegeztetőgépért meg orvosi ellátásért.
A koronavírustól nem félnek, bezzeg minden más szarért képesek 30 vizsgálatra elküldetni magukat a háziorvossal.
A lányom meg nem mehet ki edzeni egyedül sem mert óvjuk őket a bajtól. Hányadék az egész.
Bazzani
Anyám pl., aki veszélyeztetett korban van, ki sem jön a lakásból. Ismeretségi-rokoni-baráti körben elég sokakról tudok, akiknek a szülei/nagyszülei szintén otthon vannak.
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 239 — Whoops, looks like something went wrong.
 24.hu/belfold/2020/03/20/kiszabadultak-a-budapestiek-a-szabadba/
Negritis
nyilván nem teljesen ugyanaz, mert teljesen más, de csernobil amikor gyönyörködnek a fényekben?
briareos
Azert mas, mert Csernobil eseteben az embereknek fogalmuk sem volt rola, hogy miben gyonyorkodnek, es hogy az mit okoz. Esetunkben viszont mindenki tudja, vagyis a legtobben. Az meg mar tok mellekes, hogy huszezerszer kerve lett, keruljek a bandazast.

Az most nyilvan mas, ha elsetalsz az erdobe a gyerekkel es a paroddal, de mondjuk akkor sem a Normafat kellene valasztani, ahol aztan tenyleg szarasig van mindenki.

több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
de ha egyedül sétál az utcán azzal nincs baj. gondolom nem a plázában vannak az idősek 20-30as csoportokban. vidéken élek itt én nem látok egy időst sem az utcán
Janek
Most sétáltam el egy kispiac mellett. Hering módjára egymás mellett állva turakodtak a virágért meg a zöldségért vagy 20an.
Fiatalok sehol, öregek mindenhol.

több mint 4 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
de ha egyedül sétál az utcán azzal nincs baj. gondolom nem a plázában vannak az idősek 20-30as csoportokban. vidéken élek itt én nem látok egy időst sem az utcán

több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ma be kellett mennem két órát dolgozni. Kb most jött el a pillanat, hogy rámtört a "na akkor hulljon a férgese" érzés. Persze nem akarom ezt, de hogy két óra alatt vagy 200 nyugdíjassal találkoztam az utcákon az felháborító. Pedig ez csak egy kisváros.
Leszarják az egészet, úgy érzik őket nem fogja a golyó sem. Amikor a csajok megkérdezték az idős bácsit, hogy nem kellene e otthon maradni azonnal jött a válasz: "Éltem én már eleget, valamibe mög köll hóni."
Ok baszdmeg csak akkor majd ne kapadozzál lélegeztetőgépért meg orvosi ellátásért.
A koronavírustól nem félnek, bezzeg minden más szarért képesek 30 vizsgálatra elküldetni magukat a háziorvossal.
A lányom meg nem mehet ki edzeni egyedül sem mert óvjuk őket a bajtól. Hányadék az egész.

több mint 4 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Mindenki eljut erre a szintre majd. Ha az egész szar összeomlik ugy se tudsz mit tenni a mai kényelmes ember nem egy túlélő típus.
Persze aggodhatsz,hogy kik élik túl,mi lesz ha vége lesz...de nem rajtad múlik már (lehet elötte sem rajtad múlt). Jobb reménykedni valahol,sem mint idegelni magad.
Hogy vége lehet ennek valahogy. Aztán ha vége akkor abban,hogy lesz mit dolgozz értelme az életednek.

több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 492 — StuG Life
 24.hu/belfold/2020/03/20/kiszabadultak-a-budapestiek-a-szabadba/
Negritis
nyilván nem teljesen ugyanaz, mert teljesen más, de csernobil amikor gyönyörködnek a fényekben?

több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 239 — Whoops, looks like something went wrong.
Ez a szar már itt van.
Mindenki a felelősöket keresi, kormány, nyuggerek, felelőtlen fiatalok, lisztfelvásárlók, csirkehúsdrágítók, rémhírterjesztők, mindenki mutogat mindenkire, a hülyék, meg ugyanúgy nem értik mi is történik, mint ahogy eddigi életük 20, 40, 60 vagy 80 éve alatt se értették. Az értelmesebbek meg hullámvasutaznak elkeseredettség és tettrekészség között teljesen random módon, miközben tudják, hogy kábé tehetetlenek.
Ez egy kurva béka, amit le kell nyelni. Vagyis amit már lenyeltünk, és most várjuk, hogy ki éli túl, ki nem, ki csődöl be, ki kevésbbé.
Én asszem a személyes/családi egészségügyi félelmeken túl leginkább azon parázok, hogy ha vége a járványnak, akkor ne Kína konszolidáljon. Lehet a kapitalizmus, legalábbis az eddigi gátlástalan, kvázikontrollálatlan verziója megbukik, de ne a kínai államkommunista verziója vegye át a helyét, de persze ez még odébb van, és prognosztizálhatatlan mi minden és miképp változik meg.

Itt paráztatjuk egymást/magunkat, ömlik a rengeteg (ellenőrizhetetlen, igaz, hamis, demoralizáló, bíztató) infó, miközben alapvetően kurvára lófaszt se tudunk.
Minden fertőzésszám, bevallott, sejtett, letagadott, elhazudott, félreszámolt, minden extrapoláció, becslés erősen kérdőjeles.
Az európai, amerikai, vagyis a nyugati civilizáció halottainak száma egzakt, de az meg felfoghatatlanul kurva magas. Mint valami háborúban, irreális az egész.
Öregek, fiatalok, ilyen vércsoport, olyan krónikus betegség, dohányos, cukorbeteg, árad a rengeteg infó, csak éppen semmit se tudunk vele kezdeni, semmi hasznunk belőle.
Engem ez a vércsoportos “nagyobb veszélyeztetettség” basz fel leginkább. Két okból is.
Egyrészt kurva alacsony esetszámból közöltek egy nyomasztó infót. Mintha belegéppisztolyoznak egy focimeccs nézőibe, van 2000 áldozat, és megállapítják, hogy 800 kékszemű, 600 barnaszemű, vagy 700 szőke, 500 barna, 300 kopasz áldozat van. Oké, és? Mi következik ebből? Semmi. És ha a következő 20 vagy 50ezer áldozatra már nem igaz ez az arány? Egy pandémia esetén -ez is durva, de- 2000 eset statisztikailag alacsony, nem releváns adat.
Másrészt, ha kihozzák, hogy a zsiráfhús evés az veszélyesítő tényező, akkor eldönthetem, hogy abbahagyom e a zsiráfhús evést vagy sem. Ha előjön az, hogy aki napi 2 liter aloeverás lónyálat megiszik, az nagyobb eséllyel nem kapja el, akkor eldöntöm, hogy megiszom e. De a vércsoportommal mit kezdjek? Az enyém nem A-s. De ha az lenne mit tudnék csinálni?! Átváltok A-ról B-re? Vagy erősen akarom, és C lesz? Aki A-s az legyen frusztráltabb? Aki nem A, az nyugodjon meg? Értelmetlen. A gyógyszerfejlesztők lehet tudnak vele valamit kezdeni, a többi milliók, akik olvassák meg nem. Csak egy frusztráló felesleges plusz infó.

A potentátok mindenhol esélytelenek, akár azért, mert balfaszok, és ez egy sosemvolt helyzet, akár azért, mert rátermettek, de ez egy sosemvolt helyzet.
Két-három hete még lehetett volna tenni ellene, de sehol se tettek időben, ahol lehetett volna, és a kevésbbé fertőzött országok most se tesznek. Eleve ez, hogy országokban gondolkodik mindenki, mintha a vírus tudná, hol az olasz-osztrák vagy a magyar-román határ. Mintha lezárnám a vírusos orromat, hogy a tüdőm ne legyen vírusos. Nonszensz.
Kijárási tilalom éjjel, 20-06 között? Ennek mi értelme? (Ez az “első lépés” a teljes tilalomhoz. Miközben van többtízezer fertőzött itthon, többszáz az olaszoknál. Ugyan. Késő és betarthatatlan. Többen halnának éhen, mint tüdőgyulladásban.) Aki megteheti, vagy óvatos az bevásárol, legfeljebb sétál éjszaka, nulla kontakttal, az agyhalott, meg majd mondhatja azt, hogy “de nappal ki lehet menni”. Ja persze, ez ilyen denevér vírus, úgyis csak éjjel támad, nappal megpihen… De ha nem lehet kimenni majd 0-24, akkor úgyis jön a magyar (olasz, amerikai, francia) virtus, és majd megoldják okosba. Boltba megyek, orvoshoz megyek, melózni megyek, nem is megyek, hanem jövök, vagy szereznek kölcsönkutyát és azzal jönnek-mennek…
Ha a világ nem épp pusztulna elfele, most mondanák sokan, hogy “megérett a pusztulásra”…

Olvasok híreket, nézek videókat, és biztos nem én vagyok az egyetlen, akinek közben begörcsöl a gyomra, aki érzi, hogy nehezebben lélegzik, melegebb a homloka, persze ezek mind csak idegi alapon stressz tünetek. A vírus kicsinálja az emberek/fertőzöttek X százalékát, de a stressz, a para, az ideg, meg mindenkit, aki nem teljesen agyhalott.
Én utálom a stresszt. “Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni.”, de ebben nincs benne az, hogy addig még bele is húzza magát az ember egy paraspirálba, és agyonaggódja magát a szülei, a gyerekei, önmaga, az olasz áldozatok, a korházvideók, a szakemberek figyelemfelhívó, segítségkérő, figyelmeztető írásai, kijelentései, vagy bármi miatt, amivel úgyse tud semmit se kezdeni.

Én meghoztam a helyes döntéseket időben, segítek akinek tudok azóta is, felkészültem, van tonikom is, ülök az ojjektumomban a seggemen jó ideje és még egy jó ideig, momentán ennyit lehet tenni.
Kezdem úgy látni, hogy amit a vírus konkrétan ártani tud, annak a sokszorosát tudja ártani a stressz, a félelem, a bizonytalanság, az egészség miatt, a gazdasági hatások miatt, meg bármi miatt, amit ki tud az ember találni, és aggodalomra adhat okot.
Aki felelős, az félelem nélkül is felelős. Aki agyhalott, azt még beszaratni se lehet, hiszen “nincs is vírus”.
Szóval no para.
“Ha nyelsz egy korty vizet, az nem árt. De a rémület, az igen.”
Sobri Jóska
Ezzel viszont sajnos nem tudsz mit kezdeni. Egyebkent ertem en a problemad, igazabol az en problemam is, de mondjuk aki ezt a topikot nezi, olvassa, meg talalkozik Doki irasaival, az aztan vegkepp stresszelni fog, akarva-akaratlanul is. Mert JC, Amadeus, vagy mas infoira meg talan el tudsz legyinteni es nyugtatod magad, hogy megint tuti fals, meg a sok drama, de mondjuk a Dokinal ezt nehezen tudod kivitelezni, neki a vegletekig hiszel, es tudod, hogy az info hiteles.

Innentol ez sakk-matt, es nem te mondtad be, hanem neked mondtak be. En 4 napja az osszes hirportalt probalom kerulni, illetve csak a sportrovatot bongeszem ugye munka miatt. Mondjuk elkerulhetetlen ilyen teren, hogy igy vagy ugy ne talalkozzak remhirekkel, illetve igazabol sokat nem erek vele, mert ezt a topikot olvasom. Aztan hiaba akarod ellegyinteni a dolgokat, a tudatalattidban az itt olvasottak hagynak egy beka popsija alatti hangulatot es hozzaallast. Szoval nem tul egeszseges, ami itt van, de ehhez hozzajarulunk mi is.
Maradjunk annyiban, hogy szopas van. Aztan a tobbseg nem szeret szopni. Vagyis en biztosan nem. 😀
Probalok mar arra gondolni, hogy hatha hetfotol itt jon valami normalis es nem komolytalan tilalom, onnantol pedig 3-4 het alatt talan atfordulhat az a gorbe csokkenobe, ami nalunk meg nem is mutatja az igazat, de az fix, hogy csunya tetozese jon hamarosan.

Es persze kurvara remelem, hogy egy-masfel-ket honap mulva meg lesz munkam. Belegondolni is rossz, hogy az en helyzetem is pengeelen tancol, de velhetoen sokaknak pedig, akivel itt beszelek vagy beszelunk, mar el van dontve a sorsa, talan kezhez is kapta azt.

több mint 4 éve
Törölt felhasználó
A vércsoport pl. segíthet eldönteni, hogy a bezárkózottak közül inkább ki menjen ki a boltba.

Továbbra sem értem, hogy az egyértelmű kontaktokat miért nem tesztelik? Drága? Az egyenlőbbeknek úgy is lesz?
Miért jobb, hogy flangálnak a nyugdíjasok az utcán, annál, hogy otthon pánikolnak?
Miért nem lehet alkoholos kézfertőtlenítőt kapni?

Lehet, hogy néhányan ezt még nem ismerik (talán RS Betyár sem):
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries
Atari
Nem értem hogy ezt most miért nekem címezted ? 🤔
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 172 — The Mathematician
 24.hu/belfold/2020/03/20/kiszabadultak-a-budapestiek-a-szabadba/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
 twitter.com/bryangreenberg/status/1241044681657470976
Negritis
Mindig nagyon korrekt Dr. Fauci, de nem lesz abból baj, hogy az arcát fogdossa? | <-vicc |

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A vércsoport pl. segíthet eldönteni, hogy a bezárkózottak közül inkább ki menjen ki a boltba.

Továbbra sem értem, hogy az egyértelmű kontaktokat miért nem tesztelik? Drága? Az egyenlőbbeknek úgy is lesz?
Miért jobb, hogy flangálnak a nyugdíjasok az utcán, annál, hogy otthon pánikolnak?
Miért nem lehet alkoholos kézfertőtlenítőt kapni?

Lehet, hogy néhányan ezt még nem ismerik (talán RS Betyár sem):
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 172 — The Mathematician
 twitter.com/bryangreenberg/status/1241044681657470976

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 024 — #NoStress
Ez a szar már itt van.
Mindenki a felelősöket keresi, kormány, nyuggerek, felelőtlen fiatalok, lisztfelvásárlók, csirkehúsdrágítók, rémhírterjesztők, mindenki mutogat mindenkire, a hülyék, meg ugyanúgy nem értik mi is történik, mint ahogy eddigi életük 20, 40, 60 vagy 80 éve alatt se értették. Az értelmesebbek meg hullámvasutaznak elkeseredettség és tettrekészség között teljesen random módon, miközben tudják, hogy kábé tehetetlenek.
Ez egy kurva béka, amit le kell nyelni. Vagyis amit már lenyeltünk, és most várjuk, hogy ki éli túl, ki nem, ki csődöl be, ki kevésbbé.
Én asszem a személyes/családi egészségügyi félelmeken túl leginkább azon parázok, hogy ha vége a járványnak, akkor ne Kína konszolidáljon. Lehet a kapitalizmus, legalábbis az eddigi gátlástalan, kvázikontrollálatlan verziója megbukik, de ne a kínai államkommunista verziója vegye át a helyét, de persze ez még odébb van, és prognosztizálhatatlan mi minden és miképp változik meg.

Itt paráztatjuk egymást/magunkat, ömlik a rengeteg (ellenőrizhetetlen, igaz, hamis, demoralizáló, bíztató) infó, miközben alapvetően kurvára lófaszt se tudunk.
Minden fertőzésszám, bevallott, sejtett, letagadott, elhazudott, félreszámolt, minden extrapoláció, becslés erősen kérdőjeles.
Az európai, amerikai, vagyis a nyugati civilizáció halottainak száma egzakt, de az meg felfoghatatlanul kurva magas. Mint valami háborúban, irreális az egész.
Öregek, fiatalok, ilyen vércsoport, olyan krónikus betegség, dohányos, cukorbeteg, árad a rengeteg infó, csak éppen semmit se tudunk vele kezdeni, semmi hasznunk belőle.
Engem ez a vércsoportos “nagyobb veszélyeztetettség” basz fel leginkább. Két okból is.
Egyrészt kurva alacsony esetszámból közöltek egy nyomasztó infót. Mintha belegéppisztolyoznak egy focimeccs nézőibe, van 2000 áldozat, és megállapítják, hogy 800 kékszemű, 600 barnaszemű, vagy 700 szőke, 500 barna, 300 kopasz áldozat van. Oké, és? Mi következik ebből? Semmi. És ha a következő 20 vagy 50ezer áldozatra már nem igaz ez az arány? Egy pandémia esetén -ez is durva, de- 2000 eset statisztikailag alacsony, nem releváns adat.
Másrészt, ha kihozzák, hogy a zsiráfhús evés az veszélyesítő tényező, akkor eldönthetem, hogy abbahagyom e a zsiráfhús evést vagy sem. Ha előjön az, hogy aki napi 2 liter aloeverás lónyálat megiszik, az nagyobb eséllyel nem kapja el, akkor eldöntöm, hogy megiszom e. De a vércsoportommal mit kezdjek? Az enyém nem A-s. De ha az lenne mit tudnék csinálni?! Átváltok A-ról B-re? Vagy erősen akarom, és C lesz? Aki A-s az legyen frusztráltabb? Aki nem A, az nyugodjon meg? Értelmetlen. A gyógyszerfejlesztők lehet tudnak vele valamit kezdeni, a többi milliók, akik olvassák meg nem. Csak egy frusztráló felesleges plusz infó.

A potentátok mindenhol esélytelenek, akár azért, mert balfaszok, és ez egy sosemvolt helyzet, akár azért, mert rátermettek, de ez egy sosemvolt helyzet.
Két-három hete még lehetett volna tenni ellene, de sehol se tettek időben, ahol lehetett volna, és a kevésbbé fertőzött országok most se tesznek. Eleve ez, hogy országokban gondolkodik mindenki, mintha a vírus tudná, hol az olasz-osztrák vagy a magyar-román határ. Mintha lezárnám a vírusos orromat, hogy a tüdőm ne legyen vírusos. Nonszensz.
Kijárási tilalom éjjel, 20-06 között? Ennek mi értelme? (Ez az “első lépés” a teljes tilalomhoz. Miközben van többtízezer fertőzött itthon, többszáz az olaszoknál. Ugyan. Késő és betarthatatlan. Többen halnának éhen, mint tüdőgyulladásban.) Aki megteheti, vagy óvatos az bevásárol, legfeljebb sétál éjszaka, nulla kontakttal, az agyhalott, meg majd mondhatja azt, hogy “de nappal ki lehet menni”. Ja persze, ez ilyen denevér vírus, úgyis csak éjjel támad, nappal megpihen… De ha nem lehet kimenni majd 0-24, akkor úgyis jön a magyar (olasz, amerikai, francia) virtus, és majd megoldják okosba. Boltba megyek, orvoshoz megyek, melózni megyek, nem is megyek, hanem jövök, vagy szereznek kölcsönkutyát és azzal jönnek-mennek…
Ha a világ nem épp pusztulna elfele, most mondanák sokan, hogy “megérett a pusztulásra”…

Olvasok híreket, nézek videókat, és biztos nem én vagyok az egyetlen, akinek közben begörcsöl a gyomra, aki érzi, hogy nehezebben lélegzik, melegebb a homloka, persze ezek mind csak idegi alapon stressz tünetek. A vírus kicsinálja az emberek/fertőzöttek X százalékát, de a stressz, a para, az ideg, meg mindenkit, aki nem teljesen agyhalott.
Én utálom a stresszt. “Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni.”, de ebben nincs benne az, hogy addig még bele is húzza magát az ember egy paraspirálba, és agyonaggódja magát a szülei, a gyerekei, önmaga, az olasz áldozatok, a korházvideók, a szakemberek figyelemfelhívó, segítségkérő, figyelmeztető írásai, kijelentései, vagy bármi miatt, amivel úgyse tud semmit se kezdeni.

Én meghoztam a helyes döntéseket időben, segítek akinek tudok azóta is, felkészültem, van tonikom is, ülök az ojjektumomban a seggemen jó ideje és még egy jó ideig, momentán ennyit lehet tenni.
Kezdem úgy látni, hogy amit a vírus konkrétan ártani tud, annak a sokszorosát tudja ártani a stressz, a félelem, a bizonytalanság, az egészség miatt, a gazdasági hatások miatt, meg bármi miatt, amit ki tud az ember találni, és aggodalomra adhat okot.
Aki felelős, az félelem nélkül is felelős. Aki agyhalott, azt még beszaratni se lehet, hiszen “nincs is vírus”.
Szóval no para.
“Ha nyelsz egy korty vizet, az nem árt. De a rémület, az igen.”

több mint 4 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 539 — Csodabogár
 444.hu/2020/03/20/tenyleg-levittek-a-koronavirust-a-balatonra-lellen-talaltak-egy-fovarosi-fertozottet
empty taxi
mert a finom pesti népek azt hiszik, ha lemennek vidékre, oda nem ér el a korona keze. igaz csak ezzel hurcolják tovább.
 444.hu/2020/03/19/olyan-merteket-ert-el-a-budapestiek-es-mas-nyaralotulajdonosok-balatonra-valo-menekulese-hogy-siofok-polgarmestere-nyilt-levelben-keri-hogy-ne-jojjenek

több mint 4 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 539 — Csodabogár
Felhívtam mamámat az előbb:

- Szia Mama, hogy vagy?
- Jól.
- Hát a szomszédok, Margit néni már túl van a 70-en, ugye otthon marad, nem látod az utcán?
- Margit? Tegnap sétált haza batyuval, kikiabáltam neki az ablakon, hogy " te Margit, nem félsz a vírustól?"
Az meg visszakiabált, hogy milyen vírus?

😀 😀 😀
LoveSobri
Jo, te ezen nagyokat nezel, de baromi sok oreg nem nez am tv-t, es nincs olyan szocialis eletuk, hogy abbol adodoan tenyleges infokat kapjanak ilyenekrol, mint ez a virus. Marpedig hidd el, ha Marika neninek szoban elmeselsz egy ilyen tortenetet a virusrol, nem fogja tulsagosan meghatni. Aki vizualis tipus, annak latnia kell, es akkor talan be fog szarni.
Stez
Pont ezt magyaráztam Sobrinak pár napal ezelőtt, hogy a vidék mennyire le van maradva, de mit érdekelte őt, hisz az apja kezeli a tablet-et, meg naprakész.
LoveSobri
Ez nem vidék függő:

 www.youtube.com/watch?v=DeKH8c_l-rA

Tanulságos.
"Nem igaz az egész. Nem létezik a koronavírus."
Sobri Jóska
tudjuk, Bayer Zsoca megmondta nemrég: lipsy hiszti