Újra működünk, köszi a türelmet!

andree

Arizona Cardinals

andree
Lakhely
Szeged
Utoljára láttuk
1 napja
Regisztrált
több mint 12 éve
Fórum hozzászólások
1 737


Utolsó 10 fórum hozzászólás

28 napja
andree Arizona Cardinals 1 737
Többet árt ez az idióta ezekkel a mondásaival a ner-nek, mint bármilyen MP mondás, vagy akció.

Nagy Márton kifakadt: „Nem tudják az emberek, hogy milyen jó nekik Magyarországon”

Mintha újra 2007ben érezném magam és egy szadeszos magyarázna 😊
MC12
Miért, Csádnál pl biztos jobb, meg a világ országainak úgy kétharmadánál ☺️
warr_b
a kérdés nem az hogy melyik másik országnál jobb
hanem hogy mondjuk 2-3 évvel ezelőtthöz képest jobb-e
Negritis, a vajda
Tudod hogy a hívő tagozatot ez nem érdekli. Van 13. havi nyugdíj, nőnek a bérek, blabla, a propaganda azt harsogja mindenhol, hogy minden fasza, ők meg elhiszik, a valódi számokat meg amúgy sem értik (és megintcsak nem is érdekli őket).
warr_b
A hívő tagozat kevés választást nyerni. Ahhoz azok kellenek akik most pont úgy érzik, hogy “nem tudják, hogy milyen jó nekik”, sőt, kifejezetten nem érzik jól magukat.

Na most a választó, az olyan fajta, hogy nem szereti, ha nyíltan beledörgölik az orrát a kakiba, és amikor nyilvánvalóan szar neki, akkor jön az elhízott, milliárdos fasz, aki elmondja - hogy neked kurva jó, legyél hálás. Na ebben - is - volt irtó szar az SZDSZ, és évtizedes viszonylatban ügyes OV. A választót nem hülyézzük le, nem nézzük le (már nyíltan persze) együtt érzünk vele és reményt meg ellenséget adunk neki, a választó meg én egy oldalon állunk, csak az a fránya háború, Brüsszel meg kisfaszom.
Ez ilyen poltikai egyszer egy, ezerszer megtörtént, végignézte már ezt a mozit mindneki, és mégis jön időről időre egy önmagától megrészegült hülye, aki elköveti ezt a hibát.

Nem elsősorban MP miatt alhat nyugtalanul a stáb, hanem ezek miatt a ki nem kényszerített, buta, alapszintű hibák miatt. Félreértés ne essék, ettől nem omlik össze a kormány, nem zuhan 15%ot a Fidesz és nem ér össze föld és ég. De az ilyenek stabilizálják a Tisza mögötti választókat, bontják a Fidesz szimpatizáns, pártot választani tudó nem elkötelezetteket mögülük stb. Hiba.
MC12
Én baráti társaságban szoktam is azzal poénkodni, hogy a jelenlegi Fidesz az SZDSZ-hez hasonlít a legjobban, csak sokkal okosabbak a politikához. Amerika majmolás(Make Europe Great Again), büszkén vállalt folyamatos egyeztetés amerikai politikusokkal, privatizált egészségügy vágya(csak náluk TB-t is fizetsz). Úgy néz ki a választók folyamatos kioktatása a következő közös pont. Különösen jó az időzítés egy életszínvonal esés csúcsán, mikor épp zuhan a forint és várhatóan újabb adag fos ömlik az emberek nyakába. Jön a jól drágán öltözött, látványosan jómódú arc és elmondja örülj annak amid van, mert lehetne kevesebb is, meg amúgy sincs fingod se a gazdaságról. WP!
1 hónapja
andree Arizona Cardinals 1 737
 444.hu/2024/11/04/a-szuverenitasvedelmi-hivatal-kutatoja-szerint-az-56-os-hosok-nem-hosok-hanem-bolondok
zemanla
Nem ő az első, aki nem találja a megoldását ennek a 4D-s narratívapuzzlenak, de kimondottan vicces élőben követni, ahogy kapja az atyai tockosokat, hogy megint rosszul rakta össze.

Szerkesztette: andree
1 hónapja
andree Arizona Cardinals 1 737
 m.hvg.hu/itthon/20241101_ujvidek-vasutallomas-ebx
r.baggio
Nem tudjuk, hogy a kínai vállalkozók legendás szakértelme okozta e a tragédiát, de hallottam, hogy a szegedi autógyár kivitelezése is sok sebből vérzik, a hazai építőipari engedélyeztetés több szinttel az ázsiai felett van.
Dzsokijuing
Amúgy baromi sokat dolgoznak a kínai munkások. Este 8-kor úgy kell őket hazazavarni. Jól hangzik, de szerintem ilyen munkarendben még az se végez használható munkát akinek ez természetes.

Szerkesztette: andree
1 hónapja
andree Arizona Cardinals 1 737
 444.hu/2024/10/31/inflaciokoveto-adot-vezet-be-a-kormany

muhaha
Amadeus the Young
rókafogtacsuka 😊 ha alacsony az infláció az jó, de akkor kevesebb folyik be a költségvetésbe 😊
NB2
Akkor fogjuk tudni, hogy vége, mikor mindenki dekkel, házilag főzi a szeszt és biciklivel jár.
Dzsokijuing
Mondjuk az előző infláció "leverésének" ünneplése is olyan volt, mintha a tűzoltók koccintgatnának a romok előtt, miután két hektáron belül nem maradt éghető anyag és ezért lelohadt a tűz. Konkrétan az emberek már nem vásároltak, ezért abbamaradt a drágulás.

Majd most jön a munkáshitel, a nagykamaszok meg gondolom oktatásra meg kultúrára költik nem iphonera, pizzára meg bulikra. Új infláció hullám, de nincs gond mert követi a jövedéki adó. Mondjuk nem tudom mit ugrálunk ilyen alacsony áfával, igazán belefér előtte még egy kis plusz adó.

Szerkesztette: andree
1 hónapja
andree Arizona Cardinals 1 737
 www.reddit.com/r/hungary/comments/1gdf93i/faszh%C3%ADrad%C3%B3_magyar_p%C3%A9ter_%C3%A9s_pr%C3%BCsszel_sz%C3%B6csk%C3%A9kkel/
Negritis, a vajda
Érdekes, hogy nekik mindig az EU legfosabb dolgai a jók. PL az agrártámogatási rendszer. Ha hagynák, Viki olyan great againt csinálna, hogy a 40-es évekre is nosztalgiával gondolnának.

Szerkesztette: andree
2 hónapja
andree Arizona Cardinals 1 737
Sean Murphy-Bunting helyett lényegében bárki játszhatna, előrébb lennénk.
2 hónapja
andree Arizona Cardinals 1 737
Ha jó látom valahol itt tart a narratíva: Dögöljön meg a nyugat, hogy szerencsére nem segített minket, mert dicső, önfeláldozó forradalmunk, úgy járt volna mint az ukránok végtelen áldozattal járó, dicstelen ellenállása.

Mondjuk nem meglepő, hogy ennyi hülyeséget beszélnek szegények. Ebben a rendszerben már nehéz komolynak ható mondatokat alkotni. Kíváncsi vagyok az ünnepi beszédet hová dugják majd.
2 hónapja
andree Arizona Cardinals 1 737
Az a kisebbik része. De ha az is lennék, simán hasonlíthatnám az Erdogan-féle rezsimhez az ittenit, merthogy - tadammm - a kutatások szerint a Fidesz szavazók jelentős része pozitív véleménnyel van Erdoganról így az a logikus, ha egy kormánypárti szimpatizáns - szimpatizál Erdogannal is.
MC12
Akkor jól értem, hogy szerinted Erdogan rendszere nem autokrácia, tehát Erdogan leváltható választásokon?
Jughead
Igen, szerintem levàltható. Ahogy Vucic és OV is.
Hogy pontosan mi a török rendszer, az jó kérdés, de hogy nincs rá egy szavas válasz (autokrácia vagy nem) abban biztos vagyok. Kevesebb, mint Putyin, de több mint OV.
MC12
Orbán biztosan leváltható választások útján, az már más kérdés, hogy hasonlóan Tusk győzelméhez, a legutolsó rendszerellenzékit is be kell vonszolni a szavazófülkébe.
Dzsokijuing
Tehàt nem autokrácia ami itthon van. Se nem választási, se hibrid se semmilyen egyéb politológusi maszturbálás jelzője 😊
MC12
Az alaptörvény egyoldalú elfogadása, az összes vezető közintézmény pártirányítás alá rendelése, a parlament törvénygyárrá züllesztése és a közmédia állapota kimeríti egy autokratikus rezsim ismérveit.
Ennek ellenére a kétosztatú politikai térre szabott választási rendszerben megtörténhet, hogy az ellenzék visz többet.
Vélhetőleg most sakkoznak lázasan Oroszbánék az agytrösztben, hogyan módosítsanak, ha kell.
De a mostani rendszer két nagy tömbre van kalibrálva.
Dzsokijuing
Nem meríti ki. Már szakmai értelmében, közbeszéd szintjén nem kétlem. 89ben az ellenzéki kerekasztal kinek a felhatalmazásával alkotmányozott? Mert ugye népszavazás mintha erről nem lett volna. A közintézmények minden kormány alatt párt irányítás alatt voltak, legalábbis nem rémlik, hogy a szocik vagy a Fidesz az ellenkező oldalról választottak volna Nemzeti Bank elnököt. A magyar kormányzati struktúra jellegéből adódóan - erős miniszterelnöki rendszer - a parlament nem lehet és nem is nagyon volt más sose, mint az uralkodó párt kiszolgálója. Furcsa is lenne. A közmédiában egyetértünk, ezért is nem mondom, hogy a hazai rendszer a demokrácia csúcsa.

Mindezeket összevetve azzal, hogy az autokràciának további feltétele a poltikai ellenfelek bebörtönzése és kivégzése, a független sajtó teljes és törvényi megszüntetése, az állami erőszakszervezetek erős hatáskörei a néppel szemben - hàt ezektől azért messze vagyunk. Nem is beszélve a legfontosabbról: a szuverenitásról. Egy autokráciában a legfőbb vezető szuverén, azaz nem korlátozza, vagy alig se belső se külső jogszabály, egyedüli letéteményese a hatalomnak. Na most idehaza még csak csak, akár azt is lehetne mondani, hogy OV szuverén - szerintem ez is csak korlátosan igaz, de mindegy - de hogy ne kötné egy rakás külföldi szabály, eljàrás, jog, előírás, az megint csak nehezen állítható.

Ha engem kerdezel, a plebiszticer vezérdemokrácia még mindig jobb kifejezés erre a rendszerre - mégha ezt sem tartom teljesen jónak - mint bármi, amiben benne van az autokrácia. Csakhát az egyik oldal felé elkötelezett politológusok meg a politikusok jobban szeretnek nagyokat mondani, és mennyivel jobban hangzik a “választási autokrácia hibrid rezsimmel” alá EP, mint valami, amivel nem lehet rögtön ijesztgetni.
MC12
Átenged ma az Alkotmánybíróság egy olyan referendumot, mint a 2008-as Fideszé volt? Nem.
Visszadob az államfő bármi érdemit, mint anno Göncz, Mádl vagy Sólyom? Nem.
Az ÁSZ vagy a GVH ellátja a valódi funkcióit? Nem.
Tovább is van, mondjam még?
Dzsokijuing
2008-ban sem szabadott volna átengednie az AB-nak a referendumot, illetve a regnáló rezsimnek sem szabadott volna ezt hagynia. Az nem az AB bátorsága, hanem ellenkezőleg, az AB kvázi demokrácia-hekkelése volt (a vizitdíj nem az állami költégvetés része, hanem a kórházaké és az teljesen más - my ass). Felhozni ezt a demokrácia mellett, erős cinizmus - habár tetszik.
És ha visszadobja akkor mi van? Másodjára aláírta Göncz, Mádl és Sólyom is amit eléraktak.
Az ÁSZ meg a GVH ellátta valaha a funkcióját? Nem.

A rendszerváltás óta ezek a szervezetek, pozíciók kiüresített, súlytalan látszatintézmények, a mindenkori államhatalom kifizetőhelyei.

Ezt az intézmény-alapú demokrácia-megközelítést érdemes lenne elfelejteni, amúgy is elég outdated-elmélet, a 80-as, 90-es évek liberális-demokrata fősodra volt, hogy rakjunk tele a posztkommunista, évszázadok óta valamilyen típusú autokráciában lévő országokat mindenféle, nyugat-európában régóta meglévő intézményekkel és öntsük nyakon az egészet szintén nye-ból importált, az adott társadalom szerkezetéhez, történelméhez egyáltalán nem passzoló politikai, gazdasági elvekkel és struktúrákkal, és akkor ezek majd demokráciát okoznak. Aztán csodálkozunk, hogy nem okoztak. Nem lehet eléggé túlbecsülni a rendszerváltó elit szűklátókörűségének és bálványimádásának (ami nyugatról jön - az jó, minden más - rossz) hosszútávú károkozását a fentebbiekkel összeföggésben.
Nem attól demokrácia vagy autokrácia valami, hogy van benne GVH meg köztársasági elnök. Ezek vannak egy random 'sztánban is.
MC12
Amúgy mely poszt-szovjet országok építették fel jól a demokráciájukat? Mi lett volna a helyes út? Mármint nem költői kérdés. Fogalmam sincs ők milyen intézményrendszert alakítottak ki, és milyen mintákat vettek át, de azt látom, igaz a legtöbbjüknek voltak sötétebb periódusai, de 2024-re nagyjából demokráciaként működnek, vagy legalább is van némi rotáció az uralkodó személyét illetően.
andree
Orbán Krisztián beszélt erről a Partizánon kb. 2 éve, meg a Mi a teendő második évadban kb. minden adásban előkerülnek ezek a kérdések.
Gyurma Pappa
Majd csekkolom. Ő alapból a kedvenceim között van a közéletben rendszeresen szereplő emberek közül.
2 hónapja
andree Arizona Cardinals 1 737
Az a kisebbik része. De ha az is lennék, simán hasonlíthatnám az Erdogan-féle rezsimhez az ittenit, merthogy - tadammm - a kutatások szerint a Fidesz szavazók jelentős része pozitív véleménnyel van Erdoganról így az a logikus, ha egy kormánypárti szimpatizáns - szimpatizál Erdogannal is.
MC12
Akkor jól értem, hogy szerinted Erdogan rendszere nem autokrácia, tehát Erdogan leváltható választásokon?
Jughead
Igen, szerintem levàltható. Ahogy Vucic és OV is.
Hogy pontosan mi a török rendszer, az jó kérdés, de hogy nincs rá egy szavas válasz (autokrácia vagy nem) abban biztos vagyok. Kevesebb, mint Putyin, de több mint OV.
MC12
Orbán biztosan leváltható választások útján, az már más kérdés, hogy hasonlóan Tusk győzelméhez, a legutolsó rendszerellenzékit is be kell vonszolni a szavazófülkébe.
Dzsokijuing
Tehàt nem autokrácia ami itthon van. Se nem választási, se hibrid se semmilyen egyéb politológusi maszturbálás jelzője 😊
MC12
Az alaptörvény egyoldalú elfogadása, az összes vezető közintézmény pártirányítás alá rendelése, a parlament törvénygyárrá züllesztése és a közmédia állapota kimeríti egy autokratikus rezsim ismérveit.
Ennek ellenére a kétosztatú politikai térre szabott választási rendszerben megtörténhet, hogy az ellenzék visz többet.
Vélhetőleg most sakkoznak lázasan Oroszbánék az agytrösztben, hogyan módosítsanak, ha kell.
De a mostani rendszer két nagy tömbre van kalibrálva.
Dzsokijuing
Nem meríti ki. Már szakmai értelmében, közbeszéd szintjén nem kétlem. 89ben az ellenzéki kerekasztal kinek a felhatalmazásával alkotmányozott? Mert ugye népszavazás mintha erről nem lett volna. A közintézmények minden kormány alatt párt irányítás alatt voltak, legalábbis nem rémlik, hogy a szocik vagy a Fidesz az ellenkező oldalról választottak volna Nemzeti Bank elnököt. A magyar kormányzati struktúra jellegéből adódóan - erős miniszterelnöki rendszer - a parlament nem lehet és nem is nagyon volt más sose, mint az uralkodó párt kiszolgálója. Furcsa is lenne. A közmédiában egyetértünk, ezért is nem mondom, hogy a hazai rendszer a demokrácia csúcsa.

Mindezeket összevetve azzal, hogy az autokràciának további feltétele a poltikai ellenfelek bebörtönzése és kivégzése, a független sajtó teljes és törvényi megszüntetése, az állami erőszakszervezetek erős hatáskörei a néppel szemben - hàt ezektől azért messze vagyunk. Nem is beszélve a legfontosabbról: a szuverenitásról. Egy autokráciában a legfőbb vezető szuverén, azaz nem korlátozza, vagy alig se belső se külső jogszabály, egyedüli letéteményese a hatalomnak. Na most idehaza még csak csak, akár azt is lehetne mondani, hogy OV szuverén - szerintem ez is csak korlátosan igaz, de mindegy - de hogy ne kötné egy rakás külföldi szabály, eljàrás, jog, előírás, az megint csak nehezen állítható.

Ha engem kerdezel, a plebiszticer vezérdemokrácia még mindig jobb kifejezés erre a rendszerre - mégha ezt sem tartom teljesen jónak - mint bármi, amiben benne van az autokrácia. Csakhát az egyik oldal felé elkötelezett politológusok meg a politikusok jobban szeretnek nagyokat mondani, és mennyivel jobban hangzik a “választási autokrácia hibrid rezsimmel” alá EP, mint valami, amivel nem lehet rögtön ijesztgetni.
MC12
Átenged ma az Alkotmánybíróság egy olyan referendumot, mint a 2008-as Fideszé volt? Nem.
Visszadob az államfő bármi érdemit, mint anno Göncz, Mádl vagy Sólyom? Nem.
Az ÁSZ vagy a GVH ellátja a valódi funkcióit? Nem.
Tovább is van, mondjam még?
Dzsokijuing
2008-ban sem szabadott volna átengednie az AB-nak a referendumot, illetve a regnáló rezsimnek sem szabadott volna ezt hagynia. Az nem az AB bátorsága, hanem ellenkezőleg, az AB kvázi demokrácia-hekkelése volt (a vizitdíj nem az állami költégvetés része, hanem a kórházaké és az teljesen más - my ass). Felhozni ezt a demokrácia mellett, erős cinizmus - habár tetszik.
És ha visszadobja akkor mi van? Másodjára aláírta Göncz, Mádl és Sólyom is amit eléraktak.
Az ÁSZ meg a GVH ellátta valaha a funkcióját? Nem.

A rendszerváltás óta ezek a szervezetek, pozíciók kiüresített, súlytalan látszatintézmények, a mindenkori államhatalom kifizetőhelyei.

Ezt az intézmény-alapú demokrácia-megközelítést érdemes lenne elfelejteni, amúgy is elég outdated-elmélet, a 80-as, 90-es évek liberális-demokrata fősodra volt, hogy rakjunk tele a posztkommunista, évszázadok óta valamilyen típusú autokráciában lévő országokat mindenféle, nyugat-európában régóta meglévő intézményekkel és öntsük nyakon az egészet szintén nye-ból importált, az adott társadalom szerkezetéhez, történelméhez egyáltalán nem passzoló politikai, gazdasági elvekkel és struktúrákkal, és akkor ezek majd demokráciát okoznak. Aztán csodálkozunk, hogy nem okoztak. Nem lehet eléggé túlbecsülni a rendszerváltó elit szűklátókörűségének és bálványimádásának (ami nyugatról jön - az jó, minden más - rossz) hosszútávú károkozását a fentebbiekkel összeföggésben.
Nem attól demokrácia vagy autokrácia valami, hogy van benne GVH meg köztársasági elnök. Ezek vannak egy random 'sztánban is.
MC12
Amúgy mely poszt-szovjet országok építették fel jól a demokráciájukat? Mi lett volna a helyes út? Mármint nem költői kérdés. Fogalmam sincs ők milyen intézményrendszert alakítottak ki, és milyen mintákat vettek át, de azt látom, igaz a legtöbbjüknek voltak sötétebb periódusai, de azok akik az EU-n belül kerültek, 2024-re nagyjából demokráciaként működnek, vagy legalább is van némi rotáció az uralkodó személyét illetően.

Szerkesztette: andree
2 hónapja
andree Arizona Cardinals 1 737
Sosem játszottam soulslike játékot, ezért lehet naív a kérdésem.
Végig lehet úgy játszani az ilyen játékokat, hogy az ember nem hal meg egyszer sem?
Elsőre nyilván nem, végtelen gyakorlással bizonyára igen. De a kettő között, átlagos játékosnak ez valid cél, vagy ezek a játékok úgy vannak optimalizálva, hogy párszázszor azért újra kell kezdeni, míg végigviszi az ember?
Őszentsége Sobri Jóska
A valóságnál sokkal rosszabb a híre ezeknek a játékoknak. Gyerekkoromban szerintem szinte az összes játék ehhez hasonló nehézségi fokon volt. Persze az a kérdés mit jelent a végtelen gyakorlás. Az első DS 3 végigjátszásomban számolatlan halálom volt, a másodikban sztem összesen voltam 20 alatt. A 3. Er végigjátszásomban is szerintem 10 alatt vagyok, úgy hogy az elsőben volt olyan boss aminek több mint 30szor mentem neki. Mindezt úgy, hogy szerintem azon kívül, hogy nem hisztizek, meg tudok magamon röhögni, mindenben átlag alatti vagyok.

A közhiedelemmel ellentétben ezekben a játékokban a tudás sokkal fontosabb, mint a reflexek. Például pont most tolta egy arc végig a teljes ER+DLC kontentet úgy, hogy meg se ütötték. Régi menetét nézegettem néha, ott is inkább szinte scriptelt forgatókönyvre emlékeztetett a run, nem őrült dodgeparádéra. Ha tudod mi hol van, merre menj, hol van veszélyes ellenfél, melyik fegyver erős az elején, meg hasonlókat, akkor kifejezetten kezelhető az egész, főleg az Elden Ring, ahol mindig van másik út. A Dark Souls sorozat tagjai néha aktívan meg akarnak ölni, de ezek is egyszer megszívatnak, másodikra már feszültség nélkül röhögve megcsinálod a nehéz részeket. Bennem mindig feloldódik valami amikor először a végére érek egy résznek, és második végigjátszásra szinte minden nehéz pálya könnyűnek tűnik.

Legkedveltebb fórum hozzászólások

több mint 1 éve
andree Arizona Cardinals 1 737
De azért ha most balosok vernék Viktorékat, az tetszene?
NB2
De vártam már 😄
Amadeus von Dollárbaloldal
Nekem amúgy tetszene, most rossz vagyok?
Mikey
Igazából bármilyen politikust lehetne ütni. Az egész világon.
Nemes samu09
Egyébként ez nagyon igaz.
Mikey
A Sanna Marin fanclub nem lájkolja ezt 😊
warr_b
Őt is lehet ütni, de csak ha kéri.

Nagy kedvencem, kb. szembement az összes politikus casting sémával. Meg is ijedtek a finnek, gyorsan választottak helyette egy politikusfejűt.
Dzsokijuing
Sokaknak Sanna miatt szorul össze a szíve, ha Finnországra gondolnak, nekem a politikai klíma legalább ennyire kéne, és sajnos legalább ennyire fantasy kategória. 1%-on belül három párt, bukott a "hatalom" mégse lángol Helsinki, nem foglaltak hidat, nem követelnek újraszámolást. Lehet küzdeni egy sokpárti koalícióért, hogy aztán 1-2 képviselős többséggel lehessen valódi politikusi tevékenységet végezni. Igen, olyat ami túlmutat az ostoba politikai üzenetek ismételgetésénél meg a kordonbontásnál. Kormánynak, ellenzéknek bőven van feladata, folyamatos kényszer a kommunikáció és a kompromisszum. Sajnos ehhez nem csak megfelelő politikusok kellenek, hanem normális társadalom, egy alap műveltségi, tájékozottsági szint és valamennyi empátia. Szóval bármelyikőtöknek szívesen átengedem a Marint, ha a finn demokrácia és társadalom felé vezető útnak legalább az ötödét megtesszük az életem során.
több mint 1 éve
andree Arizona Cardinals 1 737
Most valahogy előbb kérjük meg a társadalom szolidárisabb felét
andree
A társadalmi szolidaritást a Kádár-rendszer gyökerestől és visszavonhatatlanul kiirtotta. Vége. Valami totális kataklizma kellene, hogy szervesen újra kialakulhasson, de ezt nem látom jönni.
Kampman
Amúgy a középosztály átrendeződése súlyosan mélyíti ezt a problémát is. Sok értelmiségi szakma a középosztály aljára csúszott, míg a vállalkozó csőszerelő, festő, burkoló néha a középosztály tetejét "támadja". A gond ezzel az, hogy ez a társadalmi csoport hozza magával a szokásos berögződéseit, a kultúra iránti érdektelenséget, a kicsinyességet, és a szolidaritás totális hiányát. Természetesen ez ebben a formában nem nulla összegű játék, nem sajnálom a pénz senkitől, sőt jó lenne ha mindenkinek több lenne, de jelenleg a realitás az, hogy a tanár, kutató, könyvtáros, stb gyűjt 1 évet a burkoló tiszta 10-15 órányi munkájára. Ebben a formában kár várni a nagy társadalmi változást, ráadásul hosszútávon totálisan kiszolgáltatja a kultúrát is az állami lélegeztetőgépnek, mert ez a réteg jellemzően sokkal kevesebbet költ nyomtatott(vagy online) sajtóra, rendezvényekre, vagy éppen valamely civil szervezet támogatására. Tudom általánosítok, de sajnos ezek a tapasztalataim.
több mint 9 éve
andree Arizona Cardinals 1 737
A kritikákban sok igazság van a dolog profizmusát tekintve, de szerintem magyar nyelven nem éri meg elmenni ebbe az irányba. A 2 évvel ezelőtti adásban bizonyítottátok, hogy megfelelő körülmények között össze tudtok hozni egy kifejezetten profi adást, de önző módon sokkal jobban örülök a fél-amatőr megoldásnak.

Aki élőben fent marad a draftra, annak úgy is meg van nyitva 3 big board, 2-3 fórum topic, kb 5 helyen olvashat azonnali szakértői kritikákat, szóval én a magyar közvetítéstől azt várom, hogy szórakoztasson hajnalban. Ezt ebben a belterjes, inside joke-okkal telepakolt, laza formában tökéletesen megkapom, szóval ez úton is köszönöm a belefektetett időt. Tudom milyen szar egy két napig írt cikk után megkapni összesen 2 kommentet, hogy "jó írás volt köszi!", szóval maximális respect a beletett munkáért és remélem jövőre is össze tudjátok hozni az adást.

Amit észrevételként megemlítenék, hogy volt 1-2 ember, aki az orra alatt, halkan motyogott. Ha közben nézitek vissza az adást, akkor érdemes lenne cserénél mondani neki, hogy hangosabban beszéljen, mert kifejezetten zavaró tud lenni a dolog. Az tényleg sajnálatos, hogy nem lehetséges a technikai főpróba, mert második napra elég jól összeállt az egész, és az egy kifejezetten gördülékeny adás volt.
1 hónapja
andree Arizona Cardinals 1 737
 444.hu/2024/10/31/inflaciokoveto-adot-vezet-be-a-kormany

muhaha
Amadeus the Young
rókafogtacsuka 😊 ha alacsony az infláció az jó, de akkor kevesebb folyik be a költségvetésbe 😊
NB2
Akkor fogjuk tudni, hogy vége, mikor mindenki dekkel, házilag főzi a szeszt és biciklivel jár.
Dzsokijuing
Mondjuk az előző infláció "leverésének" ünneplése is olyan volt, mintha a tűzoltók koccintgatnának a romok előtt, miután két hektáron belül nem maradt éghető anyag és ezért lelohadt a tűz. Konkrétan az emberek már nem vásároltak, ezért abbamaradt a drágulás.

Majd most jön a munkáshitel, a nagykamaszok meg gondolom oktatásra meg kultúrára költik nem iphonera, pizzára meg bulikra. Új infláció hullám, de nincs gond mert követi a jövedéki adó. Mondjuk nem tudom mit ugrálunk ilyen alacsony áfával, igazán belefér előtte még egy kis plusz adó.

Szerkesztette: andree
több mint 2 éve
andree Arizona Cardinals 1 737
Én korántsem ezt mondtam, látom nem érted. Pont hogy az általános felvilágosítás olyan gyerekhez is eljuttat információkat akik meg nem értek meg rá annak hasznos befogadására.
davemayer
most akkor döntsük már el hogy eljut hozzájuk minden infó vagy sem?
ha nem akkor nem az lenne jó ha először egy hozzáértő szakember beszélne a dolgokról?
Negritis
Aki akarja az internet és a "hasznos" barátai által ugyis tájékozodik, aki meg nem azt hagyják békén.

Ha megérett rá a gyerek akkor fordulhat szakemberhez, legkésőbb 18 eves kora után biztosan.

Egyénenként ha van valakinek kérdése az fordulhasson szakemberhez, amennyiben érett a tartalom befogadásara. De mindenkit egy bizonyos ponton (ami korai) felvilágositani nem jó.
davemayer
Mi az, hogy 18 éves kora után biztosan? Nekünk anno már általános iskolában is volt több felvilágosítás. (Mondjuk nekem pont gáz volt, mert a mi sulinkban egyszer apum csinálta. 😀) Igen, mi net nélküli nemzedék is már 8-10 évesen láttunk pornót, Ökm-et, stb. Most egy gyerek az internet segítségével már simán egy öklözőspornó oldalon van 3 kattintás után. Az iskolai felvilágosítás célja nem az, hogy bevezesse a gyereket a szexualitás világába, hanem hogy helyére tegye a random szerzett fals ismereteket. Pont az a felvilágosítás célja, hogy ne ujjazza meg egymást két kislány a suli udvarán(megtörtént eset), mert látták valahol, hogy van ilyen. Nyilván elsődlegesen a szülők feladata ezt tenni, de erre sok szülő teljesen alkalmatlan. Szerintem fontos az ilyen jellegű szakmai munka az iskolákban, és igen ha egy gyerek feltesz egy homoszexuálisokkal kapcsolatos kérdést, akkor lehessen rá normálisan válaszolni. Ne kelljen öncenzúra meg a következményektől rettegés, mert a felvilágosítást adó célja elsődlegesen az, hogy ne akassza fel magát a gyerek 15 évesen, nem az, hogy Viktor megint választást nyerjen.
több mint 5 éve
andree Arizona Cardinals 1 737
1/1 hátránya, hogy nem csak egy játékost szerzel, hanem egy egész szakértőbrigádot is a topicodba.

Szerkesztette: andree
több mint 1 éve
andree Arizona Cardinals 1 737
 24.hu/kulfold/2023/04/01/orban-viktor-magyar-kormany-nemet-toke-magyar-piac-kiszoritas-spiegel/

Ebbű baj lesz more
Amadeus von Dollárbaloldal
Egyrészt valahol mellette vagyok, hogy ahol lehet próbáljuk visszaszorítani a külföldre történő vagyonkiáramlást és inkább a magyar cégeket hozzuk pozícióba, viszont a probléma az, hogy itt csak egyetlen kis szűk elit jár jól.
Mondhatnánk azt, hogy ez csak addig fog menni, amíg biztosítva lesz, hogy az ország gazdasága erős lábakon álljon és utána majd diverzifikálni fogják a vagyont, de ilyen meg csak a mesékben létezik.

Másik probléma meg az, hogy az ilyen akciók miatt komolyabban cégek már nem biztos, hogy befektetnek bizonyos ágazatokba.
Lúdas Solymi
Ezt egészen addig gondoltam így amíg nem dolgoztam magyar cégeknél. Kb. az összes olyan haverom aki szereti a munkahelyét, külföldi vállalatoknál dolgozik. Totál más mindset, vezetési struktúra és hozzáállás.

A magyar cégeknél állandó ügyeskedést, lenézést, filléreskedést, és nulla jövőbe fektetett tőkét látok. Tökéletesen utánozzák a kormány filozófiáját. Rettegnek emberekbe fektetni, lehajolnak minden apróért, és ellopnak mindent amit nagyjából biztonságosan el lehet.

Évekig hangoztattam én is, hogy nem kell külföldi multiknak kiszolgáltatni a gazdaságunk, de bazze a mélyére nézve a dolognak, nem látom mivel járnánk rosszabbul, ha a félművelt, adócsaló, kapzsi vállalkozórétegünk helyett külföldi cégek lennének.

Szerkesztette: andree
több mint 1 éve
andree Arizona Cardinals 1 737
ahogy azt isten elrendelte a keresztény konzervatív kormány megvalósítja

 qubit.hu/2023/11/03/ami-a-nemek-kozotti-egyenlotlenseget-illeti-a-magyar-noknel-csak-a-roman-nok-vannak-rosszabb-helyzetben-az-eu-ban
Negritis, a vajda
Sajnos kevés kvótanő van nálunk vezető pozícióban, a nehéz fizikai munkát végzők között viszont nemcsak még rosszabb az arány, de azt még a feministák se szokták számon kérni.
Kampman
Uhh a kedvencem. Ez egy szalmabáb érvelés. Ezen argumentum ott hibázik, hogy a nők által abszolút képesek fizikai munkát végezni, azonban ezt kutatások igazolják, hogy akkor is kevesebbet keresnek, ha ugyanúgy végzik azt. Sőt, klasszikusan női munkák (nővérek) esetében is a férfiak többet keresnek, hiába van többségben a női dolgozók számossága.

Aki szerint vannak csak férfiak által végezhető munkák, az nem ismerte az öreg anyám, szerinte nem volt ilyen. Azóta elite női erőemelőkkel és crosfitterekkel edzek együtt. Ott van különbség, de kevés olyan munka van, ahol 120 vagy 180 kgos guggolás közti különbség döntene.

Gender roles are dead.
Gyurma Pappa
Nem gondolom, hogy a nők ne lennének képesek nehéz fizikai munkára, az én nagyanyám is kifejezetten mindent maga csinált, nagyapám halála után legalábbis mindenképpen, de előtte is sokat.

De a feminista kvótaaktivistákat sosem ez izgatja, hanem, hogy hány do-nothing irodai pozíciót lehetne kiharcolni a közszférában, meg multicégek diversity osztályain.
Kampman
Amúgy a vita mind a két oldalán rettentően beszűkült az érvrendszer. Ugye az egyik oldalon ott az általad is említett kvóta kívánalom a jól fizető helyekre, de a másik oldal meg úgy csinál, mintha a nőknél nem lenne munkásosztály. Mindig építőmunkásokat meg karbantartókat mutogatnak, hogy tessék lehet ezt is csinálni, de valahogy kimaradnak a varrónők, takarítók, mosónők, stb.

Dolgoztam már építkezésen és varrodában is. Előbbi rohadt veszélyes meg nehéz munka, de pl. a varrodában is nagy műanyag profilokra varrtak zsákokat, ajtószöveteket, nevetségesen magas napi normával, megállás nélkül. Minden biztonsági szerkezet leszedve, hogy oda lehessen nyomorgatni a profilt. Mindenki ínhüvely gyulladásos pár év után, ha rávarrtál egy csatot az ujjadra, akkor természetesen a dokinál konyhai baleset, stb. Pont ugyan az a szopás mint a vasiparban-építőiparban. Volt barátnőm anyukája disznótelepen takarított, mindenét szétmarták a vegyszerek, szó szerint beleőrült a folyamatos viszketésbe. A telepen a disznóknál is nagy rész nők foglalkoztak az állatokkal. Annyi a különbség, hogy mindenki minimálbérér nyomta, míg az építőiparban azért volt egy hármas szorzó ehhez képest. Nyilván a magas kockázatot ki kell fizetni, de akkor is.
A gyerekvállalás jó diplomával is szívás. Ha látni, nevelni is akarod a gyereket, akkor brutálisan beszűkülnek a lehetőségeid.

Úgy érzem rettentően félremegy ez az egész vita. Nevetségesen marginális csoportok helyzetét nézegeti jobbról-balról a két fél, miközben azon kéne ügyködni, hogy minden társadalmi osztály helyzetét nagyjából egyensúlyban tartsuk. Ha azon pörgünk, hogy kinek milyen sérelmei vannak, nagy általánosságban kinek nagyobb szívás az élete, vagy arról akarjuk meggyőzni a másikat, hogy a nő nem is különbözik annyira a férfitól, akkor kizárólag a lényegről nem beszélünk, és egy valóban fontos kérdés nem lesz több, mint egy újabb sablonos talking point a végtelen és haszontalan identitás politikai viták mocsarában.
több mint 2 éve
andree Arizona Cardinals 1 737
Engem elkapott a depi 😕
Belül éreztem hogy el fog jönni egy ilyen világ, de kb 20-30 évvel később.
Erre már most lehet hogy télen megfagyunk, teljesen kiszámíthatatlan minden.
Ki tud még mászni ebből európa, a világ? Hány év kell amíg valamennyire normalizálódik a helyzet?
Gondolom sokan érzik ugyanezt.
Na megyek kibicajozom magamból ezt a szart...
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Amúgy véleményem szerint ez túltolt poitikai felhajtás, ha nem jönne orosz gáz se fagynánk szarrá, sztem a fogyasztásunk fele simán elhagyható. Nyilván áldozatokkal járna, de bőven megoldható. Mint amikor szmogriado miatt az autok fele nem volt hasznalhato, uristen mi lesz, aztan semmi se volt, mindenki meg tudta oldani a dolgait.
gabokocka
Inkább az irány aggaszt, egyre szarabb. Hány év lesz amíg viszonylag normalizálódik a helyzet?
Komolyan mondom nem bánom hogy 50+ vagyok...
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Mit értesz normalizálódás alatt?
gabokocka
Azért érthető a keserűség. Volt egy időszak, amikor annyira nem volt semmi para, hogy a végére a legfőbb problémánk már az lett, hogy hány színesbőrű szereplő van a Netflix sorozatokban, most meg egymás után jön a járvány, háború a szomszédban, energiaválság, amit 10 év alatt másztunk felfelé életszínvonalban nagyjából 4 hónap alatt tűnik el. A szárazsággal, a klímaváltozással, az ebből következő várható népvándorlási hullámmal, a Covid feltámadásával és a többi szarsággal csak azért nem foglalkozunk, mert már nincs rá erőnk. Volt egy nagyon kényelmes évtizedünk. Mivel a 2008-as válság alatt baromi jól éltem, mondhatom nekem 2 nyugodt évtizedem volt. lényegében a teljes felnőttkorom. Most megbolondultak az oroszok, annak tapsolunk, hogy fegyverkezik Németország, Kína és az egész Ázsiai régió bármikor belefoshat a világba, az USA(Mint legnagyobb nyugati szuperhatalom és viszonyítási alap) társadalma és demokráciája hanyatlik. A politikusoktól már el se várjuk, hogy irányítsák az országot, annak tapsolunk milyen módszerrel tudják épp maguk felé fordítani a közvéleményt.

Tényleg kicsit sok ez mostanság. Én mondjuk nem vagyok elkeseredve, erre számítottam az utóbbi évek tendenciái alapján, de elhiszem, hogy ez sokakat megborít. Megszoktuk, hogy van egy szilárd alap, amire rá tudjuk építeni az életünk szorgalmunk és tehetségünk alapján, most meg egy csomó tőlünk független tényezőnek vagyunk részben vagy teljesen kiszolgáltatva.
több mint 2 éve
andree Arizona Cardinals 1 737
Szerintem a fidesz nem attól van előnyben, hogy egyszerű üzenetei vannak, mert ezek maximum az egyszerű embereknek jók, náluk pedig nagy többségben van már eleve a kormánypártnak.
Abban van baszott nagy előnyük, hogy bármennyi pénz rendelkezésükre áll és ki is használják pofátlanul.
A fidesz és az állam pénzeinek határa már lassan évtizede eltűnt, ez ebben a kampányban különösen szembetűnő. Ettől még nagyjából ugyanannyi szavazója lehet a két oldalnak, kérdéses a külföldi szavazatok száma és a mozgósítás, bár ebben szintén a kormánypárt felé lejt a pálya.
Különösebben nem tartok ettől a választástól, már Varga is megmondta, hogy a választások után irányt kell váltani, vagyis jön majd a szopás...bár tuti a fidesz szavazók szeretik, ha fideszes politikus jelenti be.
Egyébként ha így folytatjuk az orosz-ukrán háború kapcsán, a lengyelek annyira elfordulnak majd tőlünk, hogy a 7-es cikkely is jöhet Magyarország ellen.
De azért is várnak még érdekességek, mert most a háború kapcsán már sok értelmesebb ember elfordult a Fidesztől, ha nem is szavaznak az ellenzékre, de érdekessé teheti a számokat.
Klaci79
Azért ne becsüld alá mennyien vannak ezek az emberek. Mikor még otthonról dolgoztam és csak barátokkal, rokonokkal találkoztam volt egy totál torz képem a világról és az emberekről. Sőt, ennek csúcsán még olyat is mondtam, hogy a legtöbb butának tűnő ember egyáltalán nem hülye, csak olyan környezetben élte az életét, ami a lehető legkevesebbet hozta ki belőle. Nos, így 7 emberek között töltött év után, azt kell mondanom, az átlag ember rettentő hülye(Nem azért mert a Fideszre szavaz, még mielőtt valaki...).

Ezek az egyszerű embereknek szánt üzenetek iszonyatosan jól működnek. Alapvetően apolitikus embereket látok hisztérikusan visítani meg hergelni egymást a megafonos, köztévés félinformációkkal és hazugságokkal. Vidéki embereknél különösen jól működik ez. Én alapvetően soha nem voltam közélet iránt átlagosnál jobban érdeklődő ember. Nem szerettem soha a Fideszt, zavartak a dolgaik, meg alapból nem az én világnézetem, de nem tartottam rosszabbnak annál ami előtte volt. Ez 2015 környékén változott, amikor úgy döntöttek kormányzás helyett inkább elpusztítják a társadalmat. Az akkor elindított és kényelmes 2/3-ot hozó folyamatot nem hogy lezárták volna, de még feljebb tekerték az egészet. Egyszerűen nem tudom hová fog ez kifutni. Annyi konszolidáció történt, hogy Orbánt alt right hősből visszaimage-elték nyugis Kádárpapába, de a gépezet mögötte pörög, egyre elképesztőbb dolgokat kihozva az emberekből. Nyilván hatalomtechnikai szempontból sikeres, vidéken tarolni fognak, lehozzák ezt a választást is(ha nem is 2/3-al), de mi lesz a következő mélység ameddig lemennek még egy győzelemért? Mert amit csinálnak egy rakás szar. A következő ciklusban várhatóan még szarabbul állnak majd a választási évben. Konkrétan agyalok, hogy le kéne lépni, mert egyszerűen olyan dolgokat hallok nap mint nap átlag emberektől, amit elképzelni se tudtam volna korábban.

Szóval összefoglalva. szerintem a Fidesz egyszerű üzenetekre építő hisztériakeltése alapvetően megmentett egy mocskos gyenge kampányt. A világ pénzét elszórták végül miniszterségért nem induló jelöltek lejáratására, sokáig fogást se tudtak találni MZP-n a Gyurcsány embere maszlagon kívül, aztán lementek a lehető legprimitívebb szintre és szerintem ezzel húzzák be végül az egészet. Sok politikailag passzív embert látok, aki valszeg alapból csak Fideszre szavazna, de el se ment volna választani, ha esik az eső, meg kell javítani a locsolót vagy másnapos, de most úgy várják a választást, mintha háborúba vonulnának. Valljuk be MZP naponta dobálta nekik fel a labdákat. Várható volt, hogy lecsapják, de azért szar nézni, hogy továbbra is ez a magyar választás lényege. Viták, elképzelések, elvek nélkül neki a másiknak. Igazából az előválasztás a sok kis helyi kötődésű vitával volt olyan politikai esemény, ami értékelhető volt az utóbbi években, a többin már jó lenne túl lenni.

Szerkesztette: andree