San Francisco 49ers

57 feliratkozó

több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 926 — no es importante
mert nem látjátok, hogy hányat javítok ki 😊 erre gondolok:

nekem is. van hogy kitörlök fél oldal hozzászólást, vagy videot stb. és csak arra válaszolok ami a kérdés. nem erre gondoltál JJ?[/quote]

tehát lemarad a
vagy csak simán a
az elejéről, ilyesmi
nicknév


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 654 — Csodabogár
még egy OFF: a rendszer nem működik rendesen vagy miért rossz minden második kommentben az idézés?

a hsz jobb alsó sarkában balról az első az adott hozzászólásra való reagálás, a szövegbox feletti menüsorban balról a hatodik az idézés...jjncaa
nekem teljesen jol mukodott, sot, siman szerkeszteni is sikerult az idezest. egyebkent miert rossz az idezes? nalam igy elsore mindegyik jo 😊Vegita
nekem is. van hogy kitörlök fél oldal hozzászólást, vagy videot stb. és csak arra válaszolok ami a kérdés. nem erre gondoltál JJ?

több mint 11 éve
Vegita San Francisco 49ers 363
még egy OFF: a rendszer nem működik rendesen vagy miért rossz minden második kommentben az idézés?

a hsz jobb alsó sarkában balról az első az adott hozzászólásra való reagálás, a szövegbox feletti menüsorban balról a hatodik az idézés...jjncaa
nekem teljesen jol mukodott, sot, siman szerkeszteni is sikerult az idezest. egyebkent miert rossz az idezes? nalam igy elsore mindegyik jo 😊

Every man at some point in his life is going to lose a battle. He is going to fight and he is going to lose. But what makes him a man is at the midst of that battle he does not lose himself. This game is not over, this battle is not over.
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 926 — no es importante
még egy OFF: a rendszer nem működik rendesen vagy miért rossz minden második kommentben az idézés?

a hsz jobb alsó sarkában balról az első az adott hozzászólásra való reagálás, a szövegbox feletti menüsorban balról a hatodik az idézés...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Esteban San Francisco 49ers 447 — Fosh Push hater
szimpatizáns vagy szurkoló mi a különbség? ha pozitív az érzés, számomra ez mindegy, csak titulus 😀Josszi

A pozitív érzéssel vagy a fanatizmussal nincs gond :cool: de még sokat kell tanulnom a csapatról 😀
több mint 11 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 325
Nekem nincs igazából semmi kötődésem San Fransiscóhoz vagy a Bay Area-hoz. Az előző PO-ban ismertem meg egyáltalán magát a sportot is, és a 49erst is. Én sosem tudok úgy nézni egy meccset (legyen az bármilyen sport), hogy ne szurkoljak vmelyik félnek, és a Packers elleni meccsen teljes hozzánemértőként a 49erst találtam szimpatikusabbnak, így nekik szorítottam azon a meccsen, de ez még nem volt igazi szurkolás.😀 Ezután olvasgattam a szabályokról, posztokról, ismerkedtem a játékkal, és teljesen magával ragadott az egész. Gondoltam megnézem a SuperBowl-t,ahol nagy örömömre egy ismerős csapattal találkoztam, így ismét a 49ersnek szurkoltam azon a meccsen. Sajnos nem nyertünk de az a tartás és az a játék ahogy akkora hátrányból is majdnem visszajöttek a srácok nagyon tetszett. Ezt a szezont pedig még nem igazi 49ers szurkolóként, inkább csak szimpatizánsként kezdtem, de majd idővel kiérdemlem h igazi szurkolónak hívhassam magam. 😕)picstii
szimpatizáns vagy szurkoló mi a különbség? ha pozitív az érzés, számomra ez mindegy, csak titulus 😀

The Amazing Racoon
több mint 11 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 325
Owen Marecic a miénk a Barnáktól.Kaepnek Miller vol taz elsődleges célpontja vasárnap. Ezek szerint fullback posztra gyurunk

Meg egy érdekes adalék a hétvégi zakóhoz és Kaepernickhez
Montana annak idején a Giants ellen 49-3, ra, Young 40-8-ra az Eagles ellen zakozott a csapattal. Utána mindkettő SB-t nyert, meg MVP címet. Ezek alapján jó lesz ez!😊diverdoc
a zaj sokat tett hozzá, mi ugyanis általában 2 playt hívunk, és a snap előtti D read megváltoztathatja hogy melyik jön. ugye itt nem lehet érteni semmit, így elég limitált lehetőségünk volt a playcallingra. minden tisztelet a védelemnek akik kitették a lelküket a pályára, és egy FG-n tartottuk őket a 3. harmad közepéig. Kaep meg nem élt több lehetőséggel mikor TD lehetett volna. majd jövőre 😊 és be kell szerezni minimum 2 nagyajtós szekrényt WR-be, akik lebontják a Legion of Goonst. legyen a hype rajtuk hogy ők a legjobb csapat.

ennyi, vessük tekintetünk a Coltsra. itt az ideje a futás beindításának, Kaepet vissza Center mögé, és fussunk úgy mint régen. hagyjuk ezt a pistol/shotgunból való bohóckodást. nem szeretnék most az Indy helyében lenni. 😉petey
hát kéne egy gyors futni elkapni majd a labdával a nyakán védővel is yardokat szerezni tudú WR pont mint Crab 😀 kíváncsian várom mikor és milyen állapotban érkezik majd vissza remélhetőleg a 7-8 héten..

az sem baj hogy a hype lekerült rólunk.. visselje ezt a "terhet" most a Denver meg a Seahawks

The Amazing Racoon
több mint 11 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 325
Owen Marecic a miénk a Barnáktól.Kaepnek Miller vol taz elsődleges célpontja vasárnap. Ezek szerint fullback posztra gyurunk

Meg egy érdekes adalék a hétvégi zakóhoz és Kaepernickhez
Montana annak idején a Giants ellen 49-3, ra, Young 40-8-ra az Eagles ellen zakozott a csapattal. Utána mindkettő SB-t nyert, meg MVP címet. Ezek alapján jó lesz ez!😊diverdoc
igen már nyáron érdekes volt dicséri Millert hogy milyen gyors, hát a sulyához képest nagyon gyors a srác, mint egy TE, és elkapni is tanul.. volt egy jó passz ami sajnos kicsúszott a kezéből a Seattle ellen is.. érdekes dolgok fortyoghatnak a Harbough üstben 😀

The Amazing Racoon
több mint 11 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 325
körkérdés srácok: kinek hogyan "sikerült" a 49ershez kötődnie vagy miért hogyan lett ez a kedvence?
tényleg érdekel!
Sziasztok!
2005-ben láttam egy TV reklámot (valami képújság szerűt), hogy a Budapesti Black Knights amerikai foci csapat játékosokat keres soványak, vastagok mindenki elkezdheti, gondoltam jól jönne egy kis mozgás. Az első edzésen az amerikai edző megkérdezte melyik a kedvenc csapatom, hirtelen azt sem tudtam hogy milyen csapatok vannak, azután eszembe jutott, hogy a haveromnak a 90-es évek végén volt egy farmer kabátja (valami túrkálóból) egy hatalmas 49ers logó és egy névsor (valami Montana-val kezdődött) volt ráhímezve, úgyhogy rávágtam, hogy a 49ers...
Azóta sokáig a "majd jövőre" jegyében teltek az évek, de soha fel sem merült bennem, hogy másik csapatot válasszak.

Faithful 49ersKőpisti75
ez is egyedi 😀

The Amazing Racoon
több mint 11 éve
Buchert.Csaba 38 — NFL fan
kösz evribádi. érdekes látni kinél mi okozta a tünetet 😊petey
tényleg érdekes, kíváncsi voltam 😀 köszönöm mindenkinek hogy türelmesen vetteJosszi
Szerintem jó ötlet volt megkérdezni! 😊
több mint 11 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 325
kösz evribádi. érdekes látni kinél mi okozta a tünetet 😊petey
tényleg érdekes, kíváncsi voltam 😀 köszönöm mindenkinek hogy türelmesen vette

The Amazing Racoon
több mint 11 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 325
Sziasztok!

Gondoltam én is írok egy pár sort válaszul arra a kérdésre, hogy miért szurkolok a 9ers-nek!
Ezen a "megújult" fórumon is elég régóta olvasgatom, mert sok hasznos információhoz lehet hozzájutni, de hozzászólást még csak néhányat írtam a hétvégi meccs alatt.

kb 2003-2004 óta követem az NFL-t, pár évig(főleg főiskola alatt nagyon sokat éjszakáztam és streameken néztem főleg GB meccseket.

- Miért GB? Egyértelműen Favre miatt. Sajnos(vagy nem) én az a fajta néző(szurkoló) vagyok akinek az QB a favorit, általában ő határozza meg, hogy ki az akinek szurkolok. Mindig keresem az emberben a mindenre elszánt győzni akarást, hogy én most megdöglök a pályán, de akkor is megpróbálom. Benne megvolt ez(megmondom őszintén hiányzik is nekem!)

- Aztán jött a Tampa Bay. Ennek az oka Jeff Gracia.(igen tudom, hogy ő itt is játszott, sajnos szerintem a tudása alatt jóval, ami nem hiszem hogy csak rajta múlt). Garciát akkor szerettem meg mikor McNabb lesérült és bekerült a csapatba, majd PO-ba jutottak úgy hogy addig nem álltak túl jól. Emlékszem a Tampás időkre is, egy emlék az agyamba égett nagyon, mikor fejjel előre vetődött a kényszerű futások után, mert a győzelemért ment. Már vérzett a feje a szemébe folyt de csak ment előre. Igeeen ezt szeretem! Ő egy nagyon nagy küzdő volt és ezért imádtam! (sajnos az a tampa egy looser csapat volt és senki máson nem láttam ezt a fajta akarást, aztán kikerült a csapatból, ez szerintem Gruden nagy hibája volt, persze lehet, hogy a Tampa drukkerek nem értenek egyet.)

- aztán tavaly a szezon vége, Kaepernickben is látom ezt a fajta mentalitást és nagyon tetszett az egész játék amit mutattak. Csak remélni tudom, hogy akkora sport ember lesz mint Garcia volt és ha a tehetségét kamatoztatni tudja akkor sokra viheti.

(- 2011-ben engem is elkapott a Teebow láz, az előzményekből gondolom kiderül miért. Egy magasan átlagon aluli QB, de magasan a legnagyobb nyerő alkat. Megvan benne minden ami a győzelemhez kell, csak a dobó technika nem, sajnos ez az ő baja.)

Szóval egy igazi vándor madár vagyok, remélem ez nem megvetendő.
Nem igérek sok hozzászólást, de itt vagyok és olvasgatok! (És folyamatosan tanulok! 😀)Buchert.Csaba
ezek az éjszakás műszakok 😀
korrektül leírtad, remélem sokáig maradsz akkor 49ers(Kaepernick) rajongó 😊

The Amazing Racoon
több mint 11 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 325
Az én kötődésem nem annyira prózai. A XXI. század elején kezdtem el érdeklődni a sport iránt. Akkori feleségem és a Wolves akkori új edzője, Lee Hlavka felesége gimis osztálytársak voltak. Egyszer meghívtak egy meccsre, akkor kezdődött az egész. Érdekelt a sport, ezért elkezdtem kutatni a fellelhető anyagokat. Rögtön vettem is egy szabálykönyvet, de nem nagyon értettem elsőre. Persze egyre több meccset néztem, elragadott az egész. Nem bírtam magammal, így beiratkoztam egy bíró képzésre. Azóta is hordom a zebra mezt... 😊
És hogy miért éppen a 9ers? Szerencsére kijutottam a tengeren túlra, és első utam a nyugati partra vezetett. Teljesen megfogott San Francisco, imádom. Innen már egyenes az út... football és San Francisco! 😊 Persze azóta jobban megismerkedtem a klub történetével és múltjával. Montana... nem is kell ennél több, jól választottam.
GO9ERS!red6t6
akkor személyes érintettség (fertőzés) 😀
aztaaaa... akkor van egy "bírónk" is akit lehet kérdezni majd vitás dolgokról?

The Amazing Racoon
több mint 11 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 325
94-től lehetett DSF-en nézni a SuperBowlokat.he7edik
ki mondta hogy a DSF-en néztem? 😀
ha jól emlékszem vagy super channel volt vagy sky channel. a szabályokat sem ismertem. próbáltam menetközben kitalálni.
sajnos már egyik sincs meg 😕Josszi
Valszeg a screensporton láthattad, ha az adott nfl-t. Én Nfl-europe-t néztem rajta, és ott találtam ki a szabályokat valamennyire. Illetve egyszer-kétszer az m1en is leadtak valami összefoglaló féléket a superbowlokról.Csiriba
annyi maradt meg akkoriban épült ki Óbudai panelrengetegben a műholdas tv-zés , tudod egy tányér és a kábeleken meg ezrek akiknek mint a rtl mint a sat1 újdonság volt 😀

The Amazing Racoon
több mint 11 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 325
nekem nem sok elözménye volt a dolognak, de mindig kiváncsi voltam az amerikai sportokra(football, baseball), akkor még csak néha 1-2 filmben voltak ilyen jelenetek, azt tudtam, hogy van egy Montana aki állítólag király, aztán jöttek a műholdas adások, egyszer csak az egyik csatornán ment egy meccs ahol valami pirosak játszottak, és csereként beállt Joe Montana, így elkezdtem nekik drukkolni, sokat nem értettem belőle 😀 emlékszem mennyire rácsodálkoztam a probowl meccsre, hogy mindenkinek más a sisakja 😀 aztán szereztem egy könyvet, amiből arra emlékszem, hogy voltak benne edzés gyakorlatok. aztán persze 2000 környékén jött az internet és a rengeteg info 😀Gábor
Köszi Gábor 😀 akkor te a királyhoz kezdtél kötődni, egyik cimborám a team logók alapján választott..
egy másik meg anno Vick miatt..

The Amazing Racoon
több mint 11 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 325
körkérdés srácok: kinek hogyan "sikerült" a 49ershez kötődnie vagy miért hogyan lett ez a kedvence?
tényleg érdekel!Josszi
huh, hát ez egy elég érdekes történet. anyukám gyerekkori barátnője férjhez ment egy amerikai hapihoz, és Friscoban laktak. mindig küldött képeslapokat a városról(Golden Gate, Cable car háttérben az öböl Alcatrazzal, Lombard Street). szóval egyből szerelem volt így általános iskolásként 😕) aztán bejöttek ugye a super channel, sky sport mittoménmilyen adók és ott adtak focimeccseket. persze lövésem nem volt ki mit csinál és milyen pozíciók vannak. az SS FS DT LB konkrétan semmit nem jelentett 😀 de a többit ki tudtam hámozni, mert annyit tudtam hogy left, right, middle, de hogy tackle, guard az kínai volt.
a legszörnyűbb hogy még szabálykönyvet vagy bármi ilyet nem sem tudtam fellelni a könyvtárban sem. ja és igen, ha már itt tartunk akkor gyorsan megnéztem hogy SF-nek van-e csapata és bizony volt is, valami Montana irányított 😀 úgyhogy innen már történelem az egész.
aztán megjelentettek egy könyvet Amerikai Futball címmel(kis piros könyvecske, mára letűnt szabályokkal), ami már életet lehelt a sportág felé hogy mi merre hány méter, aztán beszálltam az internettbe mint Vágási Feri 😀petey
😀😀😀DDDDDDDD az ilyen érdekes történetekre voltam kíváncsi
ja és volt egy idény amikor elcsíptem pár meccset már nem tudom melyik mühódas tévén amhol már Jeff Garcia próbálta irányítani a gárdát 😀 aztán jó pár év szünet következett 😀

The Amazing Racoon
több mint 11 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 654 — Csodabogár
na de nem offolok és befejezem az odaüzengetést, én csak remélem, hogy hamarosan velős okom lesz a 49ers-nek drukkolni 😊jjncaa
😀 viszont a Texas A&M kap némi zsetont, hamár a Seahawks volt oly' kedves fittyet hányni a kérésre. Már ha erre gondoltál 😉

kösz evribádi. érdekes látni kinél mi okozta a tünetet 😊

több mint 11 éve
red6t6 San Francisco 49ers USC Trojans 988
Az én kötődésem nem annyira prózai. A XXI. század elején kezdtem el érdeklődni a sport iránt. Akkori feleségem és a Wolves akkori új edzője, Lee Hlavka felesége gimis osztálytársak voltak. Egyszer meghívtak egy meccsre, akkor kezdődött az egész. Érdekelt a sport, ezért elkezdtem kutatni a fellelhető anyagokat. Rögtön vettem is egy szabálykönyvet, de nem nagyon értettem elsőre. Persze egyre több meccset néztem, elragadott az egész. Nem bírtam magammal, így beiratkoztam egy bíró képzésre. Azóta is hordom a zebra mezt... 😊
És hogy miért éppen a 9ers? Szerencsére kijutottam a tengeren túlra, és első utam a nyugati partra vezetett. Teljesen megfogott San Francisco, imádom. Innen már egyenes az út... football és San Francisco! 😊 Persze azóta jobban megismerkedtem a klub történetével és múltjával. Montana... nem is kell ennél több, jól választottam.
GO9ERS!

Go 9ers!
Go Trojans!
több mint 11 éve
Buchert.Csaba 38 — NFL fan
(- 2011-ben engem is elkapott a Teebow láz, az előzményekből gondolom kiderül miért. Egy magasan átlagon aluli QB, de magasan a legnagyobb nyerő alkat. Megvan benne minden ami a győzelemhez kell, csak a dobó technika nem, sajnos ez az ő baja.)Buchert.Csaba
picit off, de egy dolgot nem ertek: (es rogton fricska peyton fele: teebow tovabb vitte a broncost a rajatszasban, mint o 😀 ) hogyan nyert heisman trofeat egyetemen, ha 1 epeszu dobast nem sikerult az nfl-ben kivitelezni. ertem en, hogy mas szint, mas sebesseg, de a labda az nflben is ugy nez ki es ugyan oda kell dobni, mint mint az egyetemen.Vegita
Szerintem az túlzás, hogy nincs egy épkézláb dobása sem, de nagyon pontatlan, mondom ezt úgy, hogy láttam szinte minden meccsét nfl-ben. (A denveri menetelés is inkább az emócionális okok miatt sikerült)
Tényleg off, de akkor már én is leírom, hogy felmerült a Jagsnél a neve, szerintem sokat nem veszítenének vele(de mondjuk én is kivánvsi lennék erre a Stanzira elöbb, de mögé jöhetne és ha nem jó még mindig nyerhetne egy két meccset Teebow)
több mint 11 éve
zsazsa San Francisco 49ers Alabama Crimson Tide 39
Sziasztok!

Én gyermekkoromban (80-as évek eleje) voltam kint SF-ban családlátogatáson.
Nem igazán fogtam még fel a sport ilyen dolgait, de mivel két hétvége is beleesett láttam azt, hogy milyen az amikor nem lehet senkit sem zavarni a nappaliban mert mecset néztek, legközelebb meg kimentek a stadionba. Mondjuk akkor mi máshova mentünk gyerekek.
Itt kaptam egy sapkát és egy mezt, ami sokáig meg volt, mert a mezben még az öcsém is rohangált.
A következő élmény az a 90-es évek közepe mikor már innen-onnan lehetett látni mérkőzést.
A kötödések miatt alakult ki nálam, hogy csak egy csapat van akár tél van akár nyár a játékban.

"Az igazságból elveszett az i."
több mint 11 éve
Vegita San Francisco 49ers 363
(- 2011-ben engem is elkapott a Teebow láz, az előzményekből gondolom kiderül miért. Egy magasan átlagon aluli QB, de magasan a legnagyobb nyerő alkat. Megvan benne minden ami a győzelemhez kell, csak a dobó technika nem, sajnos ez az ő baja.)Buchert.Csaba
picit off, de egy dolgot nem ertek: (es rogton fricska peyton fele: teebow tovabb vitte a broncost a rajatszasban, mint o 😀 ) hogyan nyert heisman trofeat egyetemen, ha 1 epeszu dobast nem sikerult az nfl-ben kivitelezni. ertem en, hogy mas szint, mas sebesseg, de a labda az nflben is ugy nez ki es ugyan oda kell dobni, mint mint az egyetemen.

Every man at some point in his life is going to lose a battle. He is going to fight and he is going to lose. But what makes him a man is at the midst of that battle he does not lose himself. This game is not over, this battle is not over.
több mint 11 éve
Buchert.Csaba 38 — NFL fan
Sziasztok!

Gondoltam én is írok egy pár sort válaszul arra a kérdésre, hogy miért szurkolok a 9ers-nek!
Ezen a "megújult" fórumon is elég régóta olvasgatom, mert sok hasznos információhoz lehet hozzájutni, de hozzászólást még csak néhányat írtam a hétvégi meccs alatt.

kb 2003-2004 óta követem az NFL-t, pár évig(főleg főiskola alatt nagyon sokat éjszakáztam és streameken néztem főleg GB meccseket.

- Miért GB? Egyértelműen Favre miatt. Sajnos(vagy nem) én az a fajta néző(szurkoló) vagyok akinek az QB a favorit, általában ő határozza meg, hogy ki az akinek szurkolok. Mindig keresem az emberben a mindenre elszánt győzni akarást, hogy én most megdöglök a pályán, de akkor is megpróbálom. Benne megvolt ez(megmondom őszintén hiányzik is nekem!)

- Aztán jött a Tampa Bay. Ennek az oka Jeff Gracia.(igen tudom, hogy ő itt is játszott, sajnos szerintem a tudása alatt jóval, ami nem hiszem hogy csak rajta múlt). Garciát akkor szerettem meg mikor McNabb lesérült és bekerült a csapatba, majd PO-ba jutottak úgy hogy addig nem álltak túl jól. Emlékszem a Tampás időkre is, egy emlék az agyamba égett nagyon, mikor fejjel előre vetődött a kényszerű futások után, mert a győzelemért ment. Már vérzett a feje a szemébe folyt de csak ment előre. Igeeen ezt szeretem! Ő egy nagyon nagy küzdő volt és ezért imádtam! (sajnos az a tampa egy looser csapat volt és senki máson nem láttam ezt a fajta akarást, aztán kikerült a csapatból, ez szerintem Gruden nagy hibája volt, persze lehet, hogy a Tampa drukkerek nem értenek egyet.)

- aztán tavaly a szezon vége, Kaepernickben is látom ezt a fajta mentalitást és nagyon tetszett az egész játék amit mutattak. Csak remélni tudom, hogy akkora sport ember lesz mint Garcia volt és ha a tehetségét kamatoztatni tudja akkor sokra viheti.

(- 2011-ben engem is elkapott a Teebow láz, az előzményekből gondolom kiderül miért. Egy magasan átlagon aluli QB, de magasan a legnagyobb nyerő alkat. Megvan benne minden ami a győzelemhez kell, csak a dobó technika nem, sajnos ez az ő baja.)

Szóval egy igazi vándor madár vagyok, remélem ez nem megvetendő.
Nem igérek sok hozzászólást, de itt vagyok és olvasgatok! (És folyamatosan tanulok! 😀)
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 926 — no es importante
Még az sem kizárt, hogy megérjük, hogy egy NFL dratot is élőben közvetít majd egy csatorna, bár erre azért még várni kell.peterk2005
 bowl.hu/draft_kozvetitesjjncaa
Najóvanna, "rendes" TV csatornára gondoltam, nem bólponthusra. 😀 (Persze titeket/Höriéket is mindig megnézlek, de általában felvételről, mert különben lemaradok arról, hogy az angol élőben miről beszélnek. 😊 )

Az NCAA meg biztos nagy élmény lehetett. 😉 Feeling/happening szempontból valószínűleg még jobb is, mint egy NFL meccs. (Nekem sajna elvi problémám van az amerikai főiskolás sporttal, ezért nem tudom igazán élvezni. 😕 Zavar, hogy egy százmilliós, milliárdos biznisszé vált cirkuszban éppen a gladiátorok dolgoznak ingyért. Vagy amatőr a sport, és akkor nincs pénz senkinek, vagy profi, de akkor mindenki legyen az. De ez az én szoc. problémám.)peterk2005
Az ösztöndíj szemeszterenként 20-40e dollár, ráadásul arany életük van a játékosoknak az egyre profibb edzőközpontok és egyéb juttatások miatt, szóval annyira nem kell őket sajnálni, sőt... A milliárdos bizniszről meg annyit, hogy alig pár egyetem sportrészlege termel bevételt, mert ugye itt a focistáknak/kosarasoknak kell eltartani a többi abszolút veszteséges szakosztályt is. Arra gondolj, hogy ha ez a két sportág kiválik és elkezdik pluszban pénzelni a diák-atlétákat, akkor Hosszú Katinkának és más magyaroknak se lett volna/lesz nagyon lehetősége amerikai ösztöndíjhoz jutni... Na OFF vége tényleg


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Vegita San Francisco 49ers 363
Az európai fociszurkolást sem lehet addig teljesen megérteni, amíg nem éled át! Primitívnek nem nevezném, az hogy teljes lelkesedéssel végigénekelsz egy meccset, kevés dologhoz fogható érzés! Ehhez társuló görögtűz, füstbomba, csak növeli a feelinget. Ebben semmi ártalmas dolog sincs senkire sem.
Természetesen a verekedések, stadionlebontás már más téma, a színtiszta szurkolás ártalmatlan.
Mivel szerencsés vagyok és van összehasonlítási alapom a két szurkolási kultúráról, azt mondhatom mindkettőnek megvannak a maga szépségei. Az európai fanatikusabb, és látványosabb a "B-közepeknek" köszönhetően, ezáltal vannak koreográfiák és pirotechnika. Jellemzően az ellenféltől is vannak szurkolók.Alabama Niners
ez igy igaz, oriasi elmeny egy normalis europai focin is a szurkolas. a huligankodast viszont nem tudom elfogadni, bar a derbiken szerintem hozzatartozik(pl most vasarnap fradi-ujpest), abban az esetben, ha egymas kozott rendezik le es nem nehany bkv jaratot kette bontanak.. 😀

nekem a 9ers onnan jott, hogy egy gyerekkori baratom, akivel felnottem, kapott mindenfele nfl kartyakat romaniabol, illetve '94-95 tajan itthon amcsi focizott es mindig azt hallgattam tole, hogy jerry rice, jerry rice, jerry rice. semmit nem ertettem belole. sokszor "rongalt" hogy pc-n jatszunk maddent evekkel kesobb(talan 97 lehetett?) es mindig elvert a friscoval. aztan elkoltoztem, kozben talan a sky csatornan mar neztem nflt, es hajra frisco, de csak mert mindig kikaptam toluk. aztan evekig szunet, most olyan 4 vagy 5 eve ujra elcsiptem, kollegaktol az nflt es ujra indult minden. immaron lenyegesen nagyobb fuggoseggel. (pl teljesen normalis, hogy delutan lefekszem aludni, hogy ejjel felkelhessek 1-1 merkozesre). bar nalam a friscon az etalon, akad tobb kedvenc csapat is, akiknek drukkolok es szivesen megnezem a meccseiket foleg a jatekosak miatt: cinci(green es dalton), vikings(petersont imadom), packers(rodgers, clay m.), saints(brees), huston(jj es cushing)es iden a kc is, smith miatt. es persze a giants, eli miatt, aki 2 gyuruvel meg mindig az 1 gyuruvel rendelkezo testvere arnyekaban el... es (N)anti peytonos (N) vagyok!! alapvetoen pedig a def. oldalt szeretem, megpedig a kemeny utkozeseket, zuzasokat,(leginkabb, ha nincs serules!) amik iden egyre kevesbe lesznek.. 😕

Every man at some point in his life is going to lose a battle. He is going to fight and he is going to lose. But what makes him a man is at the midst of that battle he does not lose himself. This game is not over, this battle is not over.
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Még az sem kizárt, hogy megérjük, hogy egy NFL dratot is élőben közvetít majd egy csatorna, bár erre azért még várni kell.peterk2005
 bowl.hu/draft_kozvetitesjjncaa
Najóvanna, "rendes" TV csatornára gondoltam, nem bólponthusra. 😀 (Persze titeket/Höriéket is mindig megnézlek, de általában felvételről, mert különben lemaradok arról, hogy az angol élőben miről beszélnek. 😊 )

Az NCAA meg biztos nagy élmény lehetett. 😉 Feeling/happening szempontból valószínűleg még jobb is, mint egy NFL meccs. (Nekem sajna elvi problémám van az amerikai főiskolás sporttal, ezért nem tudom igazán élvezni. 😕 Zavar, hogy egy százmilliós, milliárdos biznisszé vált cirkuszban éppen a gladiátorok dolgoznak ingyért. Vagy amatőr a sport, és akkor nincs pénz senkinek, vagy profi, de akkor mindenki legyen az. De ez az én szoc. problémám.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)