NFL eredménykövetés - 1 aktív topik
Los Angeles Chargers - Baltimore Ravens
2
2
NFC East Heti körkép - 10. hét
Ha az NCAA-ről beszélnénk, mondhatnám, igazi rivalry week volt ez az NFC Easten belül. Mindkét rangadó érdekesen alakult (még ha az érdekesség alatt ezúttal nem is feltétlen a szoros, kiélezett csatát értjük), nézzük részletesen a történteket.
Dallas Cowboys
Az utóbbi 5 meccsét megnyerte a Giants, míg a Cowboys pont ellentétes utat járt be, 5 vereséggel a háta mögött. Nem volt meglepő hogy Wade Phillipset elküldték, Jason Garrett pedig ideiglenesen átvette az irányítást. Ilyen előzményekkel nem sokan számítottak arra hogy a Dallas akár csak megszoríthatja saját pályáján a New Yorkot. Hogy hogy történt meg ez mégis? Fegyelmezett játék, domináns OL játék. Ezt várták egész szezonban a texasiaktól, most meg is mutatták hogy tényleg nem a játékosok képességeivel volt a probléma. Jon Kitna zavartalanul dobálhatott a zsebből, meg is lett az eredménye, számtalan hosszú játékot hozott össze az elkapókkal, akik közül ezúttal is Dez Bryant emelkedett ki. Az újonc 100 yard fölé jutott, és egy touchdownnal is megfejelte a produkcióját. Rajta kívül Miles Austin és Roy Williams is hozott fontos elkapásokat. Az utóbbi hetekkel ellentétben most a futójáték is működött, Jones és Barber együtt csaknem 100 yardot értek el, Jones ráadásul a meccs leghosszabb támadóplayeként egy screenpass után 71 yardot vágtázott mielőtt az endzone-ba ért. A támadófal amolyan igazi Cowboys-stílusban dolgozott (ami idén eddig hiányzott), rendkívül fizikális játék, precíz blokkok. A máskor domináns Giants D-Line nem tudott zavart kelteni.
Térjünk át a védelemre. Bár sacket nem ért el a Cowboys, Manningen mégis pont akkora nyomás volt hogy hibákat ejtsen. Az első félidőben különösen jellemző volt ez (elég a 101 yardos McCann TD-re gondolni), és bár a harmadik negyedben kisebb hullámvölgyben volt az egység, a meccs végén, amikor igazán kellett, ismét remekül teljesítettek. A secondary jócskán sebezhető volt így is, bár a két kulcsfontosságú interception azért kárpótolhatja a szurkolókat. A Jacobs-Bradshaw kettőst 90 yardon tartotta a védelem, ez leginkább a Brooking-James ILB duó érdeme, akik középen igen hatékonyan szűrtek. A special team nem villogott, David Buehler 34 yardról hibázott, és egy blokkolt extrapont is rontja a bizonyítványt. A visszahordások nem voltak számottevőek a meccsen, érdekesség hogy punt return egyik oldalon sem volt, a kick returnök pedig az átlagos szintet ütötték csak meg.
A hét játékosa: Jason Garrett, HC
Nagyon látványosan összerázta a csapatot Garrett, ha sorozatosan ilyen teljesítménnyel rukkolnának elő a szezon további részében, nem kizárt, hogy megtarthatja állását a következő évre is.
Citromdíj: David Buehler, K
A meccs utolsó negyedében azért volt izgulnivaló, Buehler pedig pont akkor rontott.
New York Giants
Némileg az lehetett az ember érzése hogy a new yorkiak túl nagy mellénnyel fogadták a Cowboyst. A játék minden területén gyenge volt a Giants, de természetesen kezdjük az offense-el. A támadófalból hiányzott David Diehl, de ez még nem lehet magyarázat arra hogy pass protection és run support terén is alulmaradt az OL a Cowboys D-Line-al szemben. Eli Manning ehhez képest csaknem 400 yardot passzolt össze, túlságosan nem zavarta meg hogy ezúttal Steve Smith nem volt tagja az elkapógárdájának. Mario Manningham szépen pótolta, Hakeem Nicks is hozta a yardokat, bár volt egy csúnya elejtett labdája egy igen fontos 3&long helyzetnél, illetve a tight end Kevin Boss is előrelépett. A futójáték a szezon eddigi részéhez képest gyenge volt, Bradshaw és Jacobs is 4 yardos átlag alatt maradt. A redzone-ban különösen szenvedett a csapat, 4 próbálkozásból 1 TD-t sikerült kicsikarni.
A védelem legnagyobb hibája hogy rengeteg nagy play-t engedtek a Cowboys offense-nek. Az oly sokszor látott domináns D-Line teljesítmény ezúttal teljesen hiányzott, nem meglepő hogy Kitna kis túlzással annak és akkor passzolt akinek és amikor akart. A screenpasszok levédekezésében különösen szenvedett az egység, a texasi blokkok megkerülhetetlennek bizonyultak, ha pedig mégis sikerült a labda közelébe kerülni, jöttek a csúnya mistackle-ök. A special team feltűnés nélkül szerepelt, Matt Dodge sikeresen elkerülte puntjaival Dez Bryantet, Lawrence Tynes pedig mindkét kísérletét értékesítette, bár egyik sem volt nehéz szituáció (25 és 43 yard). Will Blackmon mint kick returner nem nyújtott kiemelkedőt, 6 próbálkozásából a leghosszabb 42 yardosra sikerült.
A hét játékosa: Kevin Boss, TE
Megbízható célpont volt Boss, 5 elkapásából elért 81 yardja és 1 touchdownja szép teljesítmény.
Citromdíj: D-Line
Senki sem gondolta volna hogy a gyengécske Cowboys támadófal ennyire kifog a ligaelit egységen.
Philadelphia Eagles
Egy MNF, ami bevonul a történelemkönyvekbe. Jelenleg minden Michael Vickről szól Philadelphiában, ami nem véletlen, hiszen az irányító rekordok tucatját döntötte meg a Redskins ellen. Nem kezdenék bele a felsorolásukba, elég ránéznünk a statisztikákra, és nagyjából képet is kapunk arról, hogy mennyire megállíthatatlan volt az Eagles offense hétfő éjszaka. Az első támadóplay-ből már sejteni lehetett hogy hosszú mérkőzés elé néz a Redskins defense, a bemelegítéskor kisebb csetepatét kirobbantó LaRon Landry képtelen volt lépést tartani DeSean Jacksonnal, aki így 88 yardos TD-vel nyitotta meg a pontzuhatagot. Ezután tulajdonképpen a legnagyobb kihívást az jelentette Andy Reidéknek hogy a lehető legváltozatosabb módokon szerezzenek first downokat. Az első negyed végére már 28-0 állt az eredményjelzőn (egy a sok rekord közül). 592 total yard, kár is vesztegetni a szót, nem volt ellenszere a Washingtonnak.
A védelem akkor kezdett csak ereszteni, amikor már 5 TD-nyi volt a különbség, így igazán nem lehet panasz rájuk sem. Addig az offense-hez hasonló pazar teljesítményt nyújtottak ők is, az első negyedben first downig sem jutott a Skins, ez mindent elárul. A három negyeden át tartó garbage time-ból én nem vonnék le következtetéseket, így inkább csak kiemelek egy játékost, ő pedig Dimitri Patterson. Ellis Hobbs sérülése miatt került a kezdőbe, a lehetőséggel pedig maximálisan élt, hiszen McNabb 2 passzát is lehalászta, az egyiket vissza is hordta a Redskins endzone-jába, 6 pontot szerezve. Nem lesz könnyű dolga Hobbsnak ha sérülése után ismét stabil kezdő akar lenni. A special team nem keltett feltűnést, minden téren átlagos volt a játékuk.
A hét játékosa: Michael Vick
Számokban: 20/28, 333 passzolt yard, 4 passzolt TD, 80 futott yard, 2 futott TD. Nem igényel magyarázatot a választásom.
Citromdíj: -
Washington Redskins
Hazai pályán, ráadásul MNF-en lebőgni mindig kellemetlen, a Redskins hétfő esti játékára azonban a lebőgés szinte már túl enyhe szó. Inkább a “sokk”-al lehetne jellemezni ami történt. Nem tudok pozitívummal előállni, de azért nézzük csapatrészekre lebontva, hogy is történt a katasztrófa. Az offense teljesen hatástalan volt az első negyedben, utána pedig már mindegy volt. McNabb nem játszott méltóan az új szerződéséhez, de ez végülis mindenkiről elmondható a támadók közül. Ha valakit dícsérni lehet, az a running back Keiland Williams, aki Ryan Torain sérülése miatt jutott jelentős szerephez, és élt is vele, 89 futott és 50 elkapott yardot letéve az asztalra.
A védelem ha lehet még pocsékabb produkcióval rukkolt elő. Ennyi yardot benyelni nagyjából két meccs alatt kéne, egyszerűen semmi sem sikerült a defense-nek. Szabályosan legázolta őket a Vick-vonat. London Fletcher próbálkozott felrázni az egységet, de ezúttal ez sem volt elég, a létező összes hibát elkövették, így nem lehetett más az eredmény mint egy hatalmas pofon. A special team az másik két csapatrészhez képest frenetikus teljesítményt nyújtott, a szomorú hogy ezt a jelzőt egy teljesen átlagos meccsel érdemelték ki.
A hét játékosa: Keiland Williams
Az egyetlen játékos, akinek a játékára pozitív jellemzőket is mondhatunk, az ő. Kár hogy Portis és Torain visszatérésével ismét hátraszorul a harmadik running back hálátlan szerepkörébe.
Citromdíj: mindenki más
Előretekintés:
A Cowboys talán begyűjtheti végre első hazai győzelmét idén a Lions ellen. A Redskins Tennessee-be látogat, vajon sikerült kiheverni a hatalmas vereséget? A Giants és az Eagles a forduló talán legnagyobb rangadóját játssza, a két csapat jelenleg holtversenyben vezeti a csoportot, így még a szokásosnál is nagyobb lesz a tét.
Borsik Tamás (Tomeee)