NFC North - 7. hét körkép

Bevezető:
Csonka, de semmiképpen nem rossz fordulón van túl az NFC North négy csapata. A Packers és a Vikings élethalálharcot vívott egymással a hétvége egyik leginkább várt találkozóján. Előtte a Bears fogadta a fővárosi Rézbőrűek csapatát, a Lions pedig bye weekjét töltötte.

Vikings & Packers:
A Vikings előző héten megkezdte a kapaszkodást a Packers és a Bears után, Petersonék a Cowboys legyűrése után újabb nehéz ellenfelet kaptak, az ősi rivális Packers otthonába kellett látogatniuk. Brett Favre komoly boo-zást kapott azon a pályán, ahol 219. alkalommal lépett kezdőként pályára, megdöntve John Elway és az Invesco Field hasonló rekordját. A Packers egy esetleges győzelemmel pedig egyrészt beérte volna a Bearst, másrészt végre győzni tudott volna a két, hosszabbításban elbukott derbi után. A két csapat nem hazudtolta meg önmagát, kiváló, fordulatos összecsapást vívtak. Annak ellenére, hogy a Packers nem egy futkosós csapat, egy futott TD-vel szerezték meg a vezetést Jackson jóvoltából. Ezt Harvin egyenlítette ki, szintén egy futással. Ezt a playt megéri elemezni, többször megtekinteni. Harvintól a college futball szerelmesei még egyetemi karrierje során is láthattak ilyen megmozdulásokat. Az elkapó motionből érkezett futó pozícióba, ahonnan aztán egy úgynevezett "counter misdirection" playből futott át a falon, és szerzett 17 yardos TD-t. Kulcsszerepe volt itt a jobb oldali húzó guardnak, illetve a szintén ilyen módon blokkoló, jobb oldalra felálló tight endnek. Harvin az egész mérkőzése csillogott, kickoff visszahordásból, elkapásokból, futásokból egyaránt veszélyes volt. Akárcsak Adrian Peterson, aki 131 yardot futott, TD-vel, és két elkapásból 41 elkapott yardja is született. A másik oldalon Jennings a szokásos módon elkapta a maga TD-jét, valamint előtűnt James Jones, 4 elkapásból 107 yarddal. A Packers oldalán is megvolt a trükkös játékhívás, egy fake FG után a holder, egyben csereirányító Matt Flynn indított el egy hosszú passzt, ami azonban incomplete lett. A félidei Vikings vezetés után a második félidőben megmutatta a Packers defense, hogy ki is van itthon. Háromszor szerezték meg a labdát az elkapók elől interceptionnel, a másodikat Bishop értékesítette is TD formájában, kellemetlen pillanatok voltak ezek Favrenak, a hazai szurkolók pedig boldogan figyelhették korábbi kedvencük hibáit. Azonban Brett apó, aki tavaly mindkét alkalommal győztesen hagyta el a pályát a Packers elleni összecsapást követően, másképp gondolta, és megkezdte a hajrában a nagy "comebacket". Azt a comebacket, ami azért vált lehetővé, mert a Packers részéről John Kuhn fullback nem tudott bevinni egy 4&1 szituációt, köszönhetően Greenway tacklejének. (Az igazsághoz hozzátartozik, hogy előtte viszont ugyanez sikerült neki.) Egy szó, mint száz, a hajrában jöhettek a Vikingek. Egy őrült driveot követően (ahol volt sack, büntetés miatt visszafújt Peterson előrehaladás, parádés passzjáték egyaránt) Harvin kapott el TD-t, örülhettek a Vikingek, de korai volt a mámor. A visszanézést követően egyértelművé vált, hogy Harvinnak csak azegyik lába volt benn az end zoneban, nem volt hát érvényes a TD. Ezután Favre utolsó kísérlete következett, a play elején a nagy igyekezetben el is csúszott, majd a meccsen akkor már eredményes Mosst kereste, de a passz sikertelen volt, nem sikerült hát a fordítás. Említettem a visszanézést, hát erre is volt példa a meccsre visszatekintve, mit ne mondjak, Quarless TD-je a visszajátszásokat nézve nem tűnt annak a második negyed elején, és Shiancoetól is elvettek egy TD-t challenge-et követően (jogosan). Látható, hogy eseményekben nem szűkölködött a rangadó, nem bánták meg, akik fennmaradtak vasárnap éjjel, és megnézték a két csapatot.

Bears:
A Bears igencsak bekezdett a Washington ellen. Már a mérkőzés elején történt olyan, egyátalán nem konzervatív felállás, melyben Hester állt fel irányítóként, és Cutler volt elkapó pozícióban. Pontok azonban nem ebből születtek, hanem DJ Moore 54 yardos interception visszahordásából. Sajnos azonban a Szeles Város csapatának öröme nem tartott soká, a szintén chicagoi születésű McNabb remek passzal találta meg elsőszámú elkapóját, Santana Mosst, és egyenlített is ezzel a Skins. Cutler dolgát ezúttal is megnehezítették a sackek, nincs új tehát a nap alatt offense fal terén Chicagoban. A Redskins ezután egy mezőnygóllal szerezte meg a vezetést, azonban a második félidőre összekapta magát Cutler, és csapata. Mint azt idén megszokhattuk, ezúttal is passzorientált volt a Bears offense, főként Knox elkapásaival masíroztak előre, és az említett elkapó egy remekbeszabott Cutler passzt követően vissza is szerezte a vezetést. A passz előtt Cutler remekül lépett ki a zsebből, és rendkívül pontos passzt adott a két védő között álló Knoxnak. A Bears átvette a játék irányítását, bár Cutler ezúttal is a szokott nagy nyomás alatt volt kénytelen játszani. A védelem viszont megint kitett magáért, DJ Moore a második interceptionjét vitte vissza TD-re, azonban ezt visszafújták, mivel nem indította el időben a támadást a Washington. A Bears egy nagy passzal eztán majdnem újabb pontokat szerzett, Bennettet azonban megállították, az end zone közeli helyzetből pedig TD helyett labdavesztés lett. Akárcsak a Skinsnél, McNabb hosszú passzát akrobatikus mozdulattal szedte le Danieal Manning, jöhetett a Bears, majd újabb interception, és itt álljunk is meg egy szóra. DeAngelo Hallról külön is beszélni kell. Négy interceptiont szedett a kiváló CB, ebből egyet touchdownra hordott vissza, 92 yardról. Négy interception egyetlen mérkőzésen, ezzel Hall beállította az NFL rekordot. Knox abban a driveban, amiből TD született, remek teljesítményt nyújtott, Cutler eztán is őt erőltette, vesztére. A Bears megnyerhető meccset bukott így el, a turnoverek, sackek, nagy nyomás Cutleren megpecsételte a Chicago sorsát. Nagyon kellett volna a győzelem, így a Bears mérlege 4-3ra módosult, és a vereséggel alkalom nyílt a riválisok számára a közelebb kapaszkodáshoz.

A hét támadójátékosa:
Percy Harvin. Ugyan vesztettek, de ez nem rajta múlott. Fentebb bővebben is kifejtettem, miért. Harvin igazán sokoldalú, tipikusan az a játékos, akinek oda kell adni a labdát, és megoldja. Persze blokkok nélkül ő sem menne semmire, láthattuk is ezt a futott TD-jénél, ami egyúttal Childress playhívásának dicsérete is.

A hét védőjátékosa:
AJ Hawk. 6 szóló és 5 asszisztált tackle, valamint egy interception Favretól, ezek a statisztikái a linebackernek, amivel nálam a hét védőjátékosa lett.

A hét jelenete:
Harvin negyedik negyedes elkapása, mikor csupán az egyik lábát tudta letenni, és így nem jött létre a Vikings győzelme, valamint az ezt követő Moss felé irányuló incomplete passz, mikor a Packers diadal biztossá vált.

Rövid előretekintő:
A jövő héten is érdekes mérkőzésekre számíthatunk. A Bears bye weeken lesz. A Packers egy nagyon nehéz mérkőzésre számíthat a Jets ellen, ez a szezon előtt Super Bowl jóslatnak is elfogadható lett volna. A Vikingekre se vár könnyű ellenfél, a Patriots elleni meccsük minden bizonnyal sok fordulatban fog bővelkedni. A Lions pedig a Bearst legyőző Redskins ellen lép fűre, a győzelem reményében.