Összefoglaló - Preseason 2. hét

Tovább folytatódik a preseason, nézzük mi történt a második héten.


Bengals – Patriots: 7 – 6

Ez a mérkőzés minden bizonnyal Chad Johnson „sokoldalú játékáról” marad emlékezetes, ugyanis az eredeti kicker Shayne Graham sérülése miatt Ocho Cinco vállalta a rúgásokat, egy értékesített extra pont, illetve egy szép kezdőrúgás fűződik a nevéhez. (a hagyományos módon pedig 3 elkapást és 69 yardot ért el). Amint az az eredményből is látszik, a védelmek domináltak, az egyetlen TD-t Chris Henry érte el egy 24 yardos passznak köszönhetően. Carson Palmer kisebb sérülés miatt kihagyta a meccset, J.T. O'Sullivan és Jordan Palmer irányított, előbbi több sikerrel. Tom Brady 2 drive-ot volt a pályán, de nem nyújtott maradandót, megfelelő nyomás alatt tartotta a Bengals védelem. A védelmekből cincinnati-i oldalon a második évét kezdő DT-t Pat Sims-et érdemes kiemelni (7 tackle, 1 sack), míg a Patriots soraiból Brandon McGowan (6 tackle, 1 FF) és Rob Ninkovich (9 tackle) érdemes említésre.

Eagles – Colts: 15 – 23

A Philadelphia tartalékos támadófallal látogatott Indianapolisba, az 5 eredeti kezdő közül csak a center Jamaal Jackson tudta vállani a játékot, a többiek mind sérülésekkel küszködnek. Donovan McNabb-et meg tudta védeni a fal, viszont a (szinte nem létező) futójátékon meglátszott hogy a cserék játszanak, sem az újonc LeSean McCoy, sem Lorenzo Booker vagy Eldra Buckley nem tudott sokat segíteni a csapatának. A másik oldalon Peyton Manning magabiztosan vezényelte a csapatot, 2 TD-t is kiosztott, az elsőt Anthony Gonzalez kapta egy rövid, löbbölt passz eredményeképpen, a másodikat pedig Reggie Wayne egy philadelphiai részről elszúrt playhívást kihasználva, 76 yardot adva a statisztikai laphoz. A futók indianapolis-i oldalon sem villogtak, Joseph Addai csak 2 labdacipelést kapott, legtöbbször Lance Ball próbálkozott, kevés sikerrel. A Colts végig uralta egyébként a meccset, az Eagles-nek egy meccs végi TD-vel sikerült kozmetikáznia az eredményen.

Titans – Cowboys: 10 – 30

Első mérkőzését játszotta a Dallas a frissen átadott stadionjában, a bemutatkozás szépen sikerült, hiszen a Cowboys a végeredményt tekintve magabiztosan verte meg a Tennessee-t. A dallasi passzjáték kiválóan működött, Tony Romo, Kitna és McGee is nagyon szép statisztikákat tett le az asztalra, ezt nagyban köszönhetik a támadófalnak, hiszen a Titans egy sacket sem tudott elérni. A másik oldalon Kerry Collins hozta a kötelezőt, Vince Young a múltheti ígéretes játéka után ismét nem találta önmagát. Az újonc futó Javon Ringer újabb produktív mérkőzésen van túl, 5 futásból ért el 33 yardot. A mérkőzés egészen a 4. negyedig szoros volt, az utolsó játékrészt azonban 16-0-val hozta a Cowboys, így tekintélyes különbség alakult ki. Az új stadion debütálása nem volt zökkenőmentes egyébként: az egyik eredményjelző októberig alacsonyabbra van leengedve a maximálisnál, Trapasso-nak, a Titans punterének sikerült is egyszer eltalálni, számíthatunk tehát arra hogy lesz pár újrarúgás amíg ez a „gond” meg nem oldódik.

Falcons – Rams: 20 – 13

Marc Bulger törött kisujja miatt Kyle Boller kapta meg a a Kosok kezdőcsapatában a lehetőséget, emellett a csapat idei elsőkörös választottja, az OT Jason Smith is most kezdett először Alex Barron sérülése miatt. A fontos kérdések már az első negyedben eldőltek, az Atlanta kezdő offense-e ellen nem volt ellenszere a St. Louis-nak, Michael Turner már a második play-ből egy 43 yardos TD-t hozott össze, a következő drive pedig egy Matt Ryan-Tony Gonzalez összjátékkal ért véget, tehát az első negyedben már 14-0-val elhúzott a Falcons. A Sólymok védelme is jól működött, az újonc DE Lawrence Sidbury például 2 sacket ért el, ezzel nagy lépést tett afelé, hogy ő lehessen a kezdő az alapszakaszban is John Abraham mellett. A st. louis-i védelemből leginkább talán a fiatal külső linebackert, Larry Grant-et lehet dícsérni, aki 4 tackle mellett egy sacket és egy kikényszerítet fumble-t is letett az asztalra.

Chiefs – Vikings: 13 – 17

Ezt a meccset természetesen Brett Favre bemutatkozása miatt várta mindenki, Brett apó 2 drive-ot játszott végig, 4 kísérletéből mindössze egy jó passza volt, ami 4 yardot ért. Az öreg érkeztével immár rosterre kerülésért küzdö Tarvaris Jackson viszont kiváló játékkal rukkolt elő, több mint 200 yardot passzolva (2 TD kíséretében) vezette győzelemre a Vikingeket, hozzátartozik ehhez az is, hogy a Minnesota támadófala kiválóan muzsikált egész meccsen, nem véletlen hogy nem ért el egyetlen sacket sem a KC. A Chiefs oldaláról is szót ejtve, Matt Cassel az egész első félidőt végigjátszotta, a lassan első számú receiver pozícióját visszaszerző Dwayne Bowe volt a legaktívabb társa, a KC egyetlen TD-jét is ők ketten hozták össze, egy gyors slantpassz képében. A mérkőzés vége izgalmasan alakult, pár másodperccel a vége előtt már a Vikings 2 yardos vonalán járt a Chiefs, az Ashley Lelie-nek címzett labda azonban nem találta meg célját, így maradt a 13-17.

Panthers – Dolphins: 17 – 27

A Miami ismét a wildcat offense-t hívta segítségül, nem is eredménytelenül. Chad Pennington szinte tökéletes játékot nyújtott, 11 kísérletéből 8-at célba juttatva, Chad Henne is felnőtt a feladathoz, hasonló számokat nyújtva mint Pennington. A Panthers védelem nem volt a toppon, futás és passz ellen is gondokkal küszködtek, ezt Ronnie Brown és Patrick Cobbs is kihasználta, ketten együtt csaknem 150 összyardot hoztak csapatuk konyhájára, és ha ez még nem lenne elég, a linebacker Jon Beason és a safety Charles Godfrey is megsérült, közülük Godfrey-é tűnik súlyosabbnak, az ő kezét műteni kell majd. A Párducok hívei legalább annak örülhettek, hogy Jake Delhomme ezt a mérkőzést is eladott labda nélkül zárta, DeAngelo Williams pedig talán a hét legszebb jelenetsorát bemutatva, több védőt is lerázva magáról juttatta 25 yardról a labdát az endzoneba.

Lions – Browns: 10 – 27

Ha még eddig nem lett volna egyértelmű mindenki számára: a Lions-nak nagyon kell majd küzdenie, ha ebben a szezonban meccset akar nyerni. A Cleveland az első negyedben 20-0-ás vezetésre tett szert főként Derek Anderson megfelelő irányításának (a Brady Quinn elleni position battle-ben komoly lépést tett előre) és Josh Cribbs életveszélyes visszahordásainak (egy 84 yardos punt return TD, és egy 95 yardos, holding miatt érvénytelenített kickreturn TD a „mérleg”) köszönhetően, a meccs későbbi szakaszában pedig az újonc futó James Davis szállította a yardokat. A Detroit-ban Matthew Stafford először volt kezdő ebben a preseason-ben, azonban elég egyértelmű hogy nem élete legjobb meccsét játszotta: első passza interception lett, később pedig rendszeresen túldobta az aktuális receiver-ét, és egy handoff-ot is elrontott. Az utána pályára lépő Culpepper és Stanton már gyengébb defense-el nézett szembe, tulajdonképpen ennek köszönhető hogy nem lett hatalmas verés a dologból.

Steelers – Redskins: 13 – 17

Az idén új szerződésért küzdő Jason Campbell ezzel a meccsel sem került közelebb a kontraktushoz, egy negyedet játszott végig, harmatgyenge produkciót nyújtva. A hős fővárosi oldalon az UDFA QB, Chase Daniel volt, aki 2 TD-t passzolva segítette győzelemre a Rézbőrűeket. Rajta kívül még a a Redskins idei elsőkörös választottját, Brian Orakpo-t érdemes kiemelni, a fiatal LB folyamatosan nyomás alatt tartotta az ellenfél QB-ját. A címvédőnél Ben Roethlisberger kisebb sérülés miatt kihagyta a mérkőzést, helyén a veterán Charlie Batch kezdett. A pittsburghi védelemből szintén egy újonc, a defensive end Ziggy Hood nyújtott maradandót, 2 sacket is bemutatott. Rajta kívül még a returner Stefan Logan teljesített nagyon szépen, minden returnjében hatalmas veszély volt, egyszer sikerült is 60 yard erejéig kiszabadulnia, a TD azonban nem jött össze neki.

Buccaneers – Jaguars: 24 – 23

A Kalózok kezdő irányító pozíciójáért folyó harc folytatódik, ezúttal Luke McCown került közelebb a győzelemhez, ugyanis nemcsak magabiztos játékot nyújtott a Jags ellen, de 2 touchdown passzával a szükséges extra is megvolt a teljesítményében, míg Byron Leftwich-ről ez nem mondható el. A Bucs idei legnagyobb FA szerzeménye, a futó Derrick Ward is nagyszerű meccsen van túl, mindössze 5 próbálkozásból ért el 40 yardot. A másik oldalon a WR Troy Williamson tovább folytatta megdöbbentő teljesítményét, az eddig leginkább elejtett labdáiról elhíresült elkapó rögtön az első playből egy 74 yardos Garrard-passzt kapott el, a mérkőzés végén 3 elkapás, és 147 yard állt a neve mellett, így továbbra is ő a legnagyobb esélyes a Torry Holt mellett üresen ásítozó receiver posztra. A Jaguárok támadófalának idén draftolt tehetsége, Eugene Monroe gyenge napot fogott ki, a linebacker Clint Ingram pedig kisebb fejsérülést szenvedett a mérkőzésen.

Bills – Packers: 21 – 31

A kezdők harcát lehengerlő játékkal nyerte a Packers, főképp a félidőig 4 turnovert kikényszerítő, mindössze 18 yardot engedő, a buffalo-i támadójátékot (amelyből egyébként ezúttal hiányzott Terrell Owens) ellehetetlenítő védelemnek köszönhetően, amelyben először kezdett a GB idei top draftpick-je, B.J. Raji. Az idén 3-4-es sémára váltó védelem produkciója a múlt hét után ismét kiemelkedő volt, a csapat szurkolói tehát reménykedhetnek, hogy egy erős védelem formálódik Green Bay-ben. A támadók is kitettek magukért, Aaron Rodgers szinte hibátlan játékot mutatott be, 9 passzából 8 ért célba, 2 TD kíséretében, Ryan Grant is ígéretes formában van, a második évét kezdő TE Jermichael Finley is megbízható célpontnak tűnik. A cserék küzdelmében már a Buffalo dominált, főképp az újonc tight end-et, Jonathan Stupar-t érdemes dicsérni, aki 5 elkapásból elért 63 yardjával csapata legeredményesebb receiver-e volt.

Saints – Texans: 38 – 14

Felettébb egyoldalú mérkőzés zajlott le Houston-ban, a Saints jobb volt mind a kezdők, mind a backupok harcában. Mike Bell Reggie Bush hiányának köszönhetően több lehetőséget kapott a szokásosnál, 100 yardos teljesítményével valószínűleg végleg bebiztosította helyét az 53-as keretben, Brees és Colston pedig hozta a tőlük elvárható szintet. A kezdő LT Jammal Brown egyébként szintén nem tarthatott a csapattal sérülése miatt. Houstoni oldalon Rex Grossman sérülésével Dan Orlovsky backup helye megkérdőjelezhetetlen, az irányító teljesítménye azonban felemás volt, TD passzát némileg elhomályosította a második negyedben dobott INT-je és elvesztett fumble-je. Legalább Matt Schaub formája biztató, Andre Johnson-t többször is megtalálta természetesen. A Texans OT-je, Cliff Washburn sérülés miatt kénytelen volt elhagyni a pályát.

Giants – Bears: 3 – 17

A Bears offense hengerelt a Giants ellen. Jay Cutler az első heti gyenge bemutatkozása után végre úgy játszott ahogy várják tőle Chicago-ban, a csapat sztár futója, Matt Forte pedig alapszakasz-formában van. Eközben a Medvék védelme is tette a dolgát, Eli Manning nem tudott pontot érő drive-ot vezetni, a new york-i védelem egy labdaszerzésének köszönhetően egy mezőnygólig azért eljutott a Giants a félidőhöz közeledve. A második félidőben nem bírtak egymással a csapatok, a Medvéknél Kevin Jones és Adrian Peterson cipelte a labdát legtöbbször, az Óriásoknál Ahmad Bradshaw és Danny Ware. David Carr majd Andre Woodson sem tudta pontszerzésre vezényelni a Giants offense-t, így maradt a (preseason ellenére) némileg meglepő 3-17-es Bears győzelem.

Raiders – 49ers: 20 – 21

San Francisco-ban is nagy csata dúl a kezdő irányító szerepéért, Shaun Hill és Alex Smith azonban nem könnyíti meg Mike Singletary dolgát, ugyanis az Oakland ellen mindketten gyenge teljesítményt nyújtottak. Nem úgy az újonc futó Glen Coffee, aki nagyszerű estét produkálva 16 próbálkozásból 129 yardot ért el, mellette Michael Robinson is nagyon élt, majdnem 100 yardot ért el ő is. Mint az ebből kiderül, a Raiders védelme futás ellen enyhén szólva nem volt a toppon, szerencséjükre a támadók versenyben tartották a csapatot, Jamarcus Russell jó napot fogott ki,  a többi irányító is egész elfogadhatóan szerepelt, az elkapók közül pedig az újonc tight end Brandon Myers emelkedett ki 4 elkapásával és 75 yardjával. A mérkőzés vége izgalmasan alakult, az Oakland-nek megvolt az esélye a fordításra, de egy elejtett punt return megpecsételte a Fosztogatók sorsát.

Chargers – Cardinals: 17 – 6

LaDainian Tomlinson ismét vállalta a játékot, ami tőle, tekintve hogy preseason-ről beszélünk, nem megszokott. Mégsem az ő teljesítményét érdemes beszélni, inkább a San Diego két irányítójáét, Philip Rivers és Billy Volek egyaránt magabiztosan játszott. Ebből különösen a WR Legedu Nanee profitált, az elkapót Rivers egy hosszú labdával, Volek egy rövidebb, de TD-t érő passzal kínálta meg. Illik megemlíteni a kicker Nate Kaeding-et is, aki 56 yardról is bevert egy mezőnygólt. Az arizonai offense már nem szuperált ilyen jól, bár mezőnyben szépen haladt a Cards, de a redzoneban gondok akadtak, Warner és St. Pierre is ott adta el a labdát (előbbit Antonio Cromartie, utóbbit Clinton Hart „fülelte” le), így TD nélkül maradt az Arizona. Azért van miért örülni a Cards drukkereknek is, az idei draft hetedik körében választott RB, LaRod Stephens nagyon veszélyes volt, mint returner, egy 89 és egy 63 yardos visszahordást is letett az asztalra.

Broncos – Seahawks: 13 – 27

Kyle Orton tett egy lépést előre, a Chicago-ból szerzett játékmester múltheti katasztrofális teljesítménye után ezúttal elfogadhatóan játszott, egy félidő alatt majdnem 200 yardig jutott passzainak több mint 50%-a célbaért, és 1 TD-t passzolt 1 INT mellett. Főleg Gaffney-t, Royal-t és Stokley-t kereste Orton, utóbbit egy TD-t érő átadással is megtalálta. Még azért így is van hova fejlődnie, de kezdetnek nem volt rossz ez a produkció. A másik oldalon Matt Hasselbeck még impresszívebb volt, szinte nem volt hiba az irányító játékában, a rookie WR Deon Butler személyében pedig talán egy új playmaker-re lelt a Seahawks. A védelmekből 2 defensive endet ragadhatunk ki, a Broncos oldalán a veterán Kenny Peterson 2 sacket ért el, míg a Hawks-nál az újonc Nick Reed múlt heti sackje után ezúttal 1.5-el kínálta meg a szintén első évét kezdő Tom Brandstater-t.

Jets – Ravens: 23 – 24

Pikáns kis találkozóra volt kilátás Baltimore-ban, még ha előszezonról van is szó, hiszen Rex Ryan immár mint a Jets főedzője vonul harcba. Mark Sanchez ezúttal mint kezdő lépett pályára, és enyhén szólva nem vett villámrajtot, hiszen első passzkísérlete Haloti Ngata kezében kötött ki, aki meg sem állt az endzone-ig. Később nem terhelték túl Sanchez-t, Thomas Jones és Leon Washington szépen vitte előre a Jets-et, utóbbi különösen veszélyes volt, nemcsak futásból és elkapásból, hanem visszahordásokból is. A Ravens-nél Joe Flacco sallangmentesen tette a dolgát, Derrick Mason volt a kedvenc célpontja, ahogy megszoktuk. Egyébként ahogy várható volt, remek védekezésekben nem volt hiány a meccsen, különösen Jameel McLain játszott kiválóan, 10 tackle mellett egy INT-et is lehúzott (mit lehúzott, vissza is hordta, 6 pontot szerezve a Hollóknak).

Borsik  Tamás (Tomeee)

A 3. játékhét párosításai és kezdési időpontjai magyar idő szerint:

 

augusztus 28.

 

1:00   Jacksonville Jaguars – Philadelphia Eagles     Lincoln Financial Field

 

1:30   St. Louis Rams – Cincinnati Bengals     Paul Brown Stadium

 

2:00   Miami Dolphins – Tampa Bay Buccaneers      FOX    Raymond James Stadium

 

augusztus 29.

 

2:00   New England Patriots – Washington Redskins    CBS   FedEx Field

 

4:00   Green Bay Packers – Arizona Cardinals      University of Phoenix Stadium

 

19:00   Indianapolis Colts – Detroit Lions    NFL Network     Ford Field

 

22:00   New Orleans Saints – Oakland Raiders    NFL Network     Oakland Coliseum

 

augusztus 30.

 

1:30     Buffalo Bills – Pittsburgh Steelers       Heinz Field

 

1:30     Tennessee Titans – Cleveland Browns       Cleveland Browns Stadium

 

2:00     San Diego Chargers – Atlanta Falcons       CBS    Georgia Dome

 

2:00     Baltimore Ravens – Carolina Panthers       Bank of America Stadium

 

2:00     New York Jets – New York Giants       Giants Stadium

 

2:00     San Francisco 49ers – Dallas Cowboys       Cowboys Stadium

 

2:00     Seattle Seahawks – Kansas City Chiefs       Arrowhead Stadium

 

augusztus 31.

 

2:00     Chicago Bears – Denver Broncos        NBC      Invesco Field at Mile High

 

szeptember 1.

 

2:00     Minnesota Vikings – Houston Texans       ESPN    Reliant Stadium