AFC North figyelő - 14. hét

A Steelers mellett ezen a héten immár a Ravens is kiharcolhatja a rájátszásba jutást.

AFC North:

Visszapillantó:
A Cleveland Browns még nem bírja elviselni az esélyesség terhét, így meglepetésre 13-6-ra kikapott a Buffalo Bills otthonában. A Pittsburgh Steelers hazai pályán kiváló védelmének köszönhetően simán, 23-7-re nyert a történelmi mélyponton lévő Cincinnati Bengals ellen. A Baltimore Ravens egy újabb félidőt aludt át, de végül hosszabbítás után 34-28-ra nyert a Houston Texans vendégeként a hétfő esti rangadón.

Cleveland Browns (@Bengals, Ravens, Steelers):
- Jelen állás szerint 8. és 12. draftpick között lesz a helyük. Ha mindhárom hátralévő meccsüket elvesztik, akkor 5-8. hely lehet a Barnáké, de talán a legvalószínűbb az a forgatókönyv, hogy egy győzelemmel nagyjából a 10. pick esz az övék.

Cincinnati Bengals (Browns, Chargers, @Ravens):
- Jelen állás szerint a 2. draftpick lesz a Bengalsé. Ez várhatóan tovább romalni már nem fog, ellenben egy győzelemmel, ami leginkább a Browns ellen képzelhető el, az 5. helyre csúszhatnak.

A hét támadója:
Derrick Mason WR, Ravens
: Jó az öreg a háznál. A két veterán elkapó, azaz a Steelers-t erősítő Hines Ward és Mason közül azért utóbbira esett a választásom, mert a Kohászok egyetlen támadó TD-t sem szereztek, míg Mason egymaga kétszer is eredményes volt. Az NFL-ben 14. évét taposó WR 6 elkapásból 78 yardot és 2 TD-t hozott a csapatának.

A hét védője:
LaMarr Woodley OLB, Steelers
: Csak a változatosság kedvéért döntöttem mellette, mert az előző héten győztes Troy Polamalu ezúttal két interceptionnel, és ebből 1 TD-vel szintén komoly aspiráns volt. Azonban Woodley teljesítménye mellett sem lehet elmenni szó nélkül: 5 szereléséből 2 sack volt, egy passzt kivédkezett, ráadásul ő is szerzett TD-t egy interceptionből.

A hét újonca:
David Reed WR, Ravens
: Először villant igazán nagyot az 5. körben választott elkapó. Persze ezúttal sem támadóként, hanem visszahordóként. Kirúgás után hat próbálkozásából 228 yardot tett meg, ez kiváló, 38-as átlag, de ami igazán lényeges, a 3. negyed legelején 103 yardos TD-jével úgy tűnt, eldöntötte a találkozót.

Extrapont:
Van egy-egy jó és rossz hír. Utóbbi a csoportban sereghajtó Bengals együtteséhez köthető: sorozatban 10 vereségnél jár, ezzel beállította a klub negatív rekordját egy idényre vonatkozóan, melyre 1993-ban volt példa. Az abszolút csúcs 11 meccses kudarcszéria még 1992-93-ból. A jó hír pedig a listavezető Steelers elkapójáról, Hines Wardról szól. Az ezúttal 8 elkapásból 115 yardig jutó WR pályafutása során 944 elkapásnál, ezzel az NFL örökranglistájának 10. helyére jött fel a 2008-ban Hall of Fame-be választott Art Monkot (940) megelőzve.

Előretekintő:
A csoporton belül alsóházi rangadót vív egymással a Bengals és a Browns Cincinnatiben. A Ravens ismét forró este elé néz, ugyanis a címvédő New Orleans Saints együttesét látja vendégül, míg a Steelers újabb védelmi háborúra készül, mivel a New York Jets érkezik Pittsburgh-be.