NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
http://www.t-mobile.hu/lakossagi/ugyintezes/vasarlasi_utmutato/hasznos_tudnivalok/garancia
És az "illegálisan módosították a készülék szoftverét" részre hivatkozva utasítanak vissza, ha rootoltad a telót.Schleck
Ezt nem is értem.
A telefonért nem a szolgáltató vállal garanciát, hanem a gyártó vagy a forgalmazó.Sobri Jóska
Ezt nem a szolgáltatónak írtam alá, ez benne van a gyártó garanciális feltételeit tartalmazó leírásban. Szerintem akárhol veszed a telefont ugyanez érvényes rá. A Sony Ericssonnak tudtommal 1 db szerződött szervize (kösz a "segítséget" gdavid! 😊 ) van az országban, és a telenortól ugyanúgy oda küldik mintha bárhol máshol vásároltad volna.

Idézet a Schleck által linkelt t-s oldalról:
"Az Ön által elmondottak, a hibajelenség körülírása alapján szervizünk munkatársai bevizsgálják a terméket, amely történhet a helyszínen, illetve a hiba jellegéből adódóan központi vagy gyártói szervizben. "

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 018 — #NoStress
Tehát szerinted ha rootolsz, akkor bukod a garanciát?

több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Igen, de a laptopokra/számítógépekre más vonatkozik, mivel a gépen oprendszert cserélni is más kategória, mint telefonon oprendszert cserélni.
Kereskedőnél vásároltnál azért nem, mert ott ha garanciás telót veszel, azért nem a kereskedő vállalja a garanciát, hanem odaadja a gyári garanciapapírt. Így nem is nála kell reklamálni, hanem a gyárnál (persze általában odaviheted és ők elküldik), míg ha t-mobile-ban veszed akkor a t-mobile vállalja, tehát nála reklamálsz, tőlük kérsz póttelót stb...

Viszont szerintem a gyárnál ugyanúgy megvan ez a kitétel, mivel általában a garanciafeltételek ugyanazok, mivel ugyanazokkal tudod ugyanazt a dolgot veszélyeztetni, "szándékos" kárt okozni benne.

Szerződést aláírni, vagy nem aláírni nyilván nem mindegy, de jelen esetben teljesen.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 018 — #NoStress
jó, akkor nem aláírod, tök mindegy. Ha a t-mobile-ban vette, akkor a telefon megvételével elfogadta, hogy csak akkor szervizelik, ha betartja az ő feltételeiket. Ha nem ott vette, akkor mások a feltételek, de szerintem egyébként mindenhol máshol is kb. azonosak a feltételek.fetomy
Azért nem mindegy aláírsz e egy szerződést vagy sem.
De lehet az van amit te írsz.
De ez csak szolgáltatónál vásárolt telefonra vonatkozhat, rendesen kereskedőnél biztos nem.
Ahogy pl a laptopod garanciája se vész el ha az eredeti windows-t linuxra cseréled. A windows-é lehet elvész, de magáé a gépé nem.

több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
helyes e ez, vagy hogy van helyesen:

Merry Christmas and Happy New Year is wished for everybody by The Sex DollVentura
nyelvtanilag elvileg helyes, de elég fura, inkább: "The Sex Doll wishes everybody a Merry Christmas and a Happy New Year "

több mint 12 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 955 — megbékéltem tom bradyvel
helyes e ez, vagy hogy van helyesen:

Merry Christmas and Happy New Year is wished for everybody by The Sex Doll

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
jó, akkor nem aláírod, tök mindegy. Ha a t-mobile-ban vette, akkor a telefon megvételével elfogadta, hogy csak akkor szervizelik, ha betartja az ő feltételeiket. Ha nem ott vette, akkor mások a feltételek, de szerintem egyébként mindenhol máshol is kb. azonosak a feltételek.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 018 — #NoStress
És nem a T-mobile a forgalmazó? Ha tőlük vette a telefont, akkor aláírta, hogy ha illegálisan módosítja a készülék szoftverét, akkor elveszti a garanciát. És erre t-mobile-os garancia érvényes, nem samsung vagy mittudoménmi, mert a t-mobile, mint forgalmazó vállalja a garanciát és az ő szerződésüket írja alá az ember, nem a gyárét.fetomy
Ha veszel egy terméket, miért írnál alá bármilyen szerződést???
A MédiaMarktban (vagy bárhol) aláírsz? Vagy választasz, fizetsz, viszed? És él a garancia.

Szerintem kevered a hűségnyilatkozatos akciós telókkal.

több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
És nem a T-mobile a forgalmazó? Ha tőlük vette a telefont, akkor aláírta, hogy ha illegálisan módosítja a készülék szoftverét, akkor elveszti a garanciát. És erre t-mobile-os garancia érvényes, nem samsung vagy mittudoménmi, mert a t-mobile, mint forgalmazó vállalja a garanciát és az ő szerződésüket írja alá az ember, nem a gyárét.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 018 — #NoStress
http://www.t-mobile.hu/lakossagi/ugyintezes/vasarlasi_utmutato/hasznos_tudnivalok/garancia
És az "illegálisan módosították a készülék szoftverét" részre hivatkozva utasítanak vissza, ha rootoltad a telót.Schleck
Ezt nem is értem.
A telefonért nem a szolgáltató vállal garanciát, hanem a gyártó vagy a forgalmazó.

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
http://www.t-mobile.hu/lakossagi/ugyintezes/vasarlasi_utmutato/hasznos_tudnivalok/garancia
És az "illegálisan módosították a készülék szoftverét" részre hivatkozva utasítanak vissza, ha rootoltad a telót.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 018 — #NoStress
A rootolás akkor jár garanciavesztéssel ha ezzel megszegsz szerződésben rögzített, és aláírt kötelezettséget.
(Vagyis ha kvázi aláírod, hogy garanciavesztéssel jár ha rootolsz.)
Ez olyankor szokott lenni, ha nem rendesen veszed a telefont, hanem valamilyen akció keretében, és hűségnyilatkozatot írsz alá.
Olyankor technikailag nem válsz a saját telefonod 100%-os tulajdonosává az aláírt időtartam végéig.
De minden más normál esetben nyugodtan lehet rootolni, attól még marad a garancia érvényessége.

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Jaja,ilyen gmail,facebook meg ilyesmiket akarok róla leszedni,de amit triangle írt arról fogalmam sincs micsoda 😀JoeyPorter
Rootolás = "kikódolás", gyakorlatilag "admin" jogot szerzel a teló felett, viszont vigyázni kell vele mert garivesztéssel járhat. Elméletileg vissza lehet állítani ha garanciaproblémád van, akkor vagy szarban ha pont a teló usb csatija megy tönkre mert akkor nincs mivel visszaállítani. Úgy gondoltam hogy erre kicsi az esély, erre pont megszívtam és az ment tönkre... az már más kérdés hogy nem volt rootolva a telefonom mégis megvonták a garanciámat mechanikai sérülésre hivatkozva. Akinek fontos a korrekt garanciális ügyintézés az ne vegyen Sony Ericssont! A magyarországi szerződött szervízük (Cordon electronics = Cirma kft.) nem túl jóhírű, és akkor még finoman fogalmaztam...Rataxes
Nyílt forráskódú szoftvernél milyen módon lehet előidézni a garanciavesztést? Max. ha a hardver megy tönkre, akkor van probléma, de a rootolás ezt nem érinti.
Én idestova 5 éve használok SE telefonokat és soha semmilyen problémám nem volt velük, tehát a szerviz (rövid i) hozzáállásáról nem tudok nyilatkozni, de nem is kellett hozzájuk fordulni 😊

u.i.: nem akartam nyelvtannáciskodni, a segítő szándék dolgozik bennem.gdavid
Ha "rendesen" rootolod a telefont akkor az biztosan a telefon garijának elvesztését okozhatja. Biztos vagyok benne, hogy benne van a garanciafeltételekben, hogy az operációs rendszert nem módosíthatod.
Ha valaki a gyári programokat akarja csak letörölni akkor azt hiszem le lehet tölteni valami olyan programot, ami csak bekapcsolástól kikapcsolásig adja meg a root jogot neki, így szerintem nem ugrik a gari. Sajnos a program neve nem jut eszembe.

több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
Jaja,ilyen gmail,facebook meg ilyesmiket akarok róla leszedni,de amit triangle írt arról fogalmam sincs micsoda 😀JoeyPorter
Rootolás = "kikódolás", gyakorlatilag "admin" jogot szerzel a teló felett, viszont vigyázni kell vele mert garivesztéssel járhat. Elméletileg vissza lehet állítani ha garanciaproblémád van, akkor vagy szarban ha pont a teló usb csatija megy tönkre mert akkor nincs mivel visszaállítani. Úgy gondoltam hogy erre kicsi az esély, erre pont megszívtam és az ment tönkre... az már más kérdés hogy nem volt rootolva a telefonom mégis megvonták a garanciámat mechanikai sérülésre hivatkozva. Akinek fontos a korrekt garanciális ügyintézés az ne vegyen Sony Ericssont! A magyarországi szerződött szervízük (Cordon electronics = Cirma kft.) nem túl jóhírű, és akkor még finoman fogalmaztam...Rataxes
Nyílt forráskódú szoftvernél milyen módon lehet előidézni a garanciavesztést? Max. ha a hardver megy tönkre, akkor van probléma, de a rootolás ezt nem érinti.
Én idestova 5 éve használok SE telefonokat és soha semmilyen problémám nem volt velük, tehát a szerviz (rövid i) hozzáállásáról nem tudok nyilatkozni, de nem is kellett hozzájuk fordulni 😊

u.i.: nem akartam nyelvtannáciskodni, a segítő szándék dolgozik bennem.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Másnál is lassú a youtube? Nyomattam speedtestet és elvileg nem a netemmel van a gond.Dub
Közel 2 éve szívat. Sőt, koliban volt nagyon lassú, pedig ott ugye a gyors net még enyhe fogalom, de az albiban lévő 15 megát is kevesli. Bezzeg otthon 1 megánál sose szórakozott.
több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Jaja,ilyen gmail,facebook meg ilyesmiket akarok róla leszedni,de amit triangle írt arról fogalmam sincs micsoda 😀JoeyPorter
Rootolás = "kikódolás", gyakorlatilag "admin" jogot szerzel a teló felett, viszont vigyázni kell vele mert garivesztéssel járhat. Elméletileg vissza lehet állítani ha garanciaproblémád van, akkor vagy szarban ha pont a teló usb csatija megy tönkre mert akkor nincs mivel visszaállítani. Úgy gondoltam hogy erre kicsi az esély, erre pont megszívtam és az ment tönkre... az már más kérdés hogy nem volt rootolva a telefonom mégis megvonták a garanciámat mechanikai sérülésre hivatkozva. Akinek fontos a korrekt garanciális ügyintézés az ne vegyen Sony Ericssont! A magyarországi szerződött szervízük (Cordon electronics = Cirma kft.) nem túl jóhírű, és akkor még finoman fogalmaztam...

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
Másnál is lassú a youtube? Nyomattam speedtestet és elvileg nem a netemmel van a gond.Dub
Nálam normálisan műxik.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
Másnál is lassú a youtube? Nyomattam speedtestet és elvileg nem a netemmel van a gond.
több mint 12 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 628
minek ehhez külön program? beállítások > alkalmazások > alkalmazások kezelése és amit nem használ törlöd. de az alap feladatkezelőben ha üríti a ramot is segíthet a gyorsaságonkristof
A gyári programokat nem engedi törölni gondolom JoeyPorternek.Schleck
Jaja,ilyen gmail,facebook meg ilyesmiket akarok róla leszedni,de amit triangle írt arról fogalmam sincs micsoda 😀

több mint 12 éve
triangle 1 283
minek ehhez külön program? beállítások > alkalmazások > alkalmazások kezelése és amit nem használ törlöd. de az alap feladatkezelőben ha üríti a ramot is segíthet a gyorsaságonkristof
A gyári programokat nem engedi törölni gondolom JoeyPorternek.Schleck
ez esetben root, majd rootexplorer/titaniumbackup törlésre/fagyasztásra.
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
minek ehhez külön program? beállítások > alkalmazások > alkalmazások kezelése és amit nem használ törlöd. de az alap feladatkezelőben ha üríti a ramot is segíthet a gyorsaságonkristof
A gyári programokat nem engedi törölni gondolom JoeyPorternek.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
minek ehhez külön program? beállítások > alkalmazások > alkalmazások kezelése és amit nem használ törlöd. de az alap feladatkezelőben ha üríti a ramot is segíthet a gyorsaságon
több mint 12 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 628
Androidos telóra tud valaki olyan alkalmazást,amivel bármilyen programot törölni tudok a telefonról?Anyámnak 858 smart-ja van és elég lassúcska,de mivel szinte semmilyen programot nem használ így a leglényegtelenebbeket törölném róla,hogy kicsit gyorsabb legyen 😐

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Külső winchesterről szeretnék adatokat átmásolni, de hol nem is látja a fájlt, hol írásvédettnek, hol valami hibát talál, de véletlenül sem akarja átmásolni. Mi lehet a gond?catattack
lehet más fájlrendszert használ a külső és a belső vinyód, NTFS vs. FAT32 pl.JJ
Azért ez a más fájlrendszer nem megoldás mindenre. Erre pl. biztos, hogy nem. 😊
Szerintem amúgy tropa a külső vinyó, de hátha lesz más kevésbé költséges ötlet.

több mint 12 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 727 — no es importante
Külső winchesterről szeretnék adatokat átmásolni, de hol nem is látja a fájlt, hol írásvédettnek, hol valami hibát talál, de véletlenül sem akarja átmásolni. Mi lehet a gond?catattack
lehet más fájlrendszert használ a külső és a belső vinyód, NTFS vs. FAT32 pl.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal