Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Kerékpár

22 feliratkozó

több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 24 249 — Axel Foley
Köszi Alo ,eddig nem kedveltelek de ez szép dolog volt.
Vajon változni fog a csapat neve?

több mint 12 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 452 — je suis poloska
Azért kurva nagyot ment Nibali ez tény, de Hornerhez még így sem igazán ment közelebb.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 9 479
Ez azért szép volt Alonso-tól, szegényebb lett volna a mezőny az Euskatel nélkül...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear

The world is made of 2 types of people. Those who can extrapolate from incomplete data
több mint 12 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 369 — E/1
Halihó!
Lenne megint egy kérdésem a bicómmal kapcsolatban!

 kross.hu/kerekparok/kross-hexagon-x1-2013.html

ő lenne az.

na és a kérdésem,hogy a Teleszkópomon,hogy tudok állítani?mert semmi nincs rajta se alul se felül!
Alig rugózik 1-2 mm-et...
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 618 — Dolphins fan
Most hazaért a szökés. Megint jó kis befutó volt. Szegény Gilbert nem tud nyerni szivárvány színű trikóban, de az Eneco Tour már láttuk, hogy Stybar erős.

Csak érdekességképpen: 7 szakasz, 7 nemzet képviselője nyert eddig (az első szakasz TTT, ott a csapat székhelyét-támogatóját szokták figyelembe venni).

Dan Martin bukott, de elsőre nem tűnt vészesnek.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 618 — Dolphins fan
Szerencsételen T. Martin, kb. 25 méterrel (!) a vége előtt érték be. Végül 7. lett.
És Mørkøv nyert.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 9 479
nekem mindkettő nevet. Illetve a közvetítés minősége miatt az egyik mégis sír...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear

The world is made of 2 types of people. Those who can extrapolate from incomplete data
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 618 — Dolphins fan
Horner "öregkorára" csak visel egy GT összetett vezető trikót. 😛

Ezért nem jó ez a "három hetes elejétől hegyi befutók tömkelege" kooperáció, mert így állandóan megy a harc (jelen esetben) a piros trikóért, és nincs egy egységes szakasz, mindenki össze-vissza elszökhet stb.
Ami persze nem rossz a verseny és a nézők szempontjából, de felőrli a taktikai lehetőségeket. Ideges lesz a mezőny, nem tudják ki vezesse a sort a főmezőnyben, az íratlan szabályok eltűnnek stb.

Lehet túlspirázom, de egyik szemem sír, a másik nevet. 😊

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 618 — Dolphins fan
Ez nem Henao Vuelta-ja: leszakadás (elfelejtett enni?! - érdekes), most meg bukott. 😕

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
A mezőny szörnyű. Valverde és Purito Tour után jönnek, azt meg nem nagyon lehet megcsinálni. Nibali lenne így az abszolút favorit, de ő meg saját bevallása szerint nem megy rá az összetettre, a vébére készül. Remélem, a nagy ürességbe valahogy betör valamelyik Euskalteles arc így a csapat búcsújára. Csak ne legyen senki domináns és jó lesz minden.

több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 9 479
Fincsi lesz + az útvonal sem lesz rossz. 😊danyly
Áh, csak 10 hegyi befutó lesz. (6 első kategóriás és 2 kiemelt, köztük az Angliru) 😊

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear

The world is made of 2 types of people. Those who can extrapolate from incomplete data
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 618 — Dolphins fan
2013-as Vuelta:
A szervezők minap hozták nyilvánosságra rövid közleményben, hogy a tervek szerint a mezőnyben Alejandro Valverde, Joaquim Rodríguez, Vincenzo Nibali, Carlos Betancur, Bauke Mollema, Jakob Fuglsang, Luis León Sánchez, LaurensTen Dam, Philippe Gilbert, Ivan Basso, Samuel Sánchez, Igor Antón, Mikel Nieve, Dan Martin, Michele Scarponi, Roman Kreuziger, Rigoberto Urán, Sergio Henao, Tony Martin, Fabian Cancellara és Edvald Boasson Hagen is ott lesz.

Fincsi lesz + az útvonal sem lesz rossz. 😊

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
"Az, hogy Ullrich nem is vágyik Armstrong győzelmeire, nagyon is érthető, egyszerűen megerősíti azt a közkeletű vélekedést, és ezt már több versenyző vallomása is alátámasztotta, hogy a doppingolás korábban olyan rutinszerű volt a kerékpárban, mint egy defektes kerék kicserélése. Tehát maguk a bringások is azt érezhették, hogy egyenlő esélyekkel indulnak a versenyeken, és ezért nem mutogattak az ellenfeleikre, hogy azok mocskos csalók. "

 sportgeza.hu/sport/bringa/2013/08/01/ullrich_visszaadna_armstrong_gyozelmeit/

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Gallopin-nek nagyon örülök, végre valamire büszke lehet a nagybácsi.

Riis meg érdekes. Tinkov lehet hogy debil, lehet hogy nem, de hogy Riissel hosszú távon nem igazán van ember aki kijön az fixeaglesmcnabb
Tinkovval még kevésbé 😊 twitteren kiírta, hogy elege van ebből a sok dán lúzerből, jó kis orosz bringások kellenének, majd mikor valaki mondta, hogy a dánok többet tettek le az asztalra, mint az oroszok, akkor kijelentette, hogy dán Tourgyőztes sincs szóval kussolhatnak 😀 azért egy ilyen után egy kevéssé balhés ember is hisztizne Riis helyében.

több mint 12 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 452 — je suis poloska
Gallopin-nek nagyon örülök, végre valamire büszke lehet a nagybácsi.

Riis meg érdekes. Tinkov lehet hogy debil, lehet hogy nem, de hogy Riissel hosszú távon nem igazán van ember aki kijön az fix

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Nibali-nak és Wiggins-nek jól sikerült a lengyel kör első szakasza: 9:13 perc hátrány a győzteshez képest. Viszont Basso jól tartotta magát. Tényleg komolyan gondolja a felkészülést a Vuelta-ra, hogy nyerni akar? Ez csak egy állomás a spanyol kör előtt, de nagyon kíváncsi leszek Basso-ra mit tud majd.danyly
Basso szerintem top10-re jó lehet a Vueltán, többször nyiolatkozta, hogy azt komolyan gondolja.

Gallopin pedig mit ment a San Sebastiáni klasszikuson azok után, hogy nagy csalódás volt a Touron. Azért abból a csoportból ő volt talán az utolsó, akire gondoltam volna, lévén megvan a sebessége a végén, nagyon szép menet volt.

több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 618 — Dolphins fan
Nibali-nak és Wiggins-nek jól sikerült a lengyel kör első szakasza: 9:13 perc hátrány a győzteshez képest. Viszont Basso jól tartotta magát. Tényleg komolyan gondolja a felkészülést a Vuelta-ra, hogy nyerni akar? Ez csak egy állomás a spanyol kör előtt, de nagyon kíváncsi leszek Basso-ra mit tud majd.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
Vajon, ha a sportolók számítanak rá, h 15 év múlva fény derül ""csalásaikra"" az visszarettenti őket a doppingok használatától? Eddig amikor visszavonultak fellélegezhettek, megszabadulhattak a stressztől, most más a helyzet. Hiába úszod meg egész pályafutásod alatt, utólag még simán bemocskolhatják neved..Black_Adder
Az igaz, de az ezalatt az évek alatt keresett milliókat (szponzorok, fizetések, trófeadíjak) megtarthatják.
És még ott a remény is: hátha ő nem bukik meg.
Ahogy mkost se a teljes mezőny bukik meg visszamenőleg, csak a mezőny egy része.
Mindig lehet abban, amelyik megússza.
Tehát a válasz evidens: Nem, nem rettennek majd vissza.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Érdemes ránézni Oleg Tinkov twitterére. Kevés ilyen debil embert láttam még ekkora vagyonnal. Én örülök, hogy kiszállt a kerékpársportból.Schleck
Időnként azért tud vicceset is írni, bár legtöbbbször tényleg irritáló. Főleg, ahogy kiszállt, nem nyert Cotnador=nem éri meg az egész.

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Érdemes ránézni Oleg Tinkov twitterére. Kevés ilyen debil embert láttam még ekkora vagyonnal. Én örülök, hogy kiszállt a kerékpársportból.

több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 9 479
'98-as esetek már elévültek ezért hagyják békén a végeredményt. Nekem nem olyan érdekes, dehát különbözünk...

Igen 15 éves mintákat vizsgálnak. A minták megmaradtak, most olyan vizsgálatnak vetik alá, aminek akkor még nem tudták. Most már tudják, hogy mit és hogyan kell keresni.15 év múlva lehet előveszik a mostani mintákat valami olyan után keresve, amiről mi halandók még nem is hallottunk.
Szerintem 15 éve is nyilvánvaló volt h mindenki doppingol, most be is bizonyítják.
Nem mondom h örülök neki, de mit mondhatnánk ellene, amikor az igazságra akarnak fényt deríteni...
Vajon, ha a sportolók számítanak rá, h 15 év múlva fény derül ""csalásaikra"" az visszarettenti őket a doppingok használatától? Eddig amikor visszavonultak fellélegezhettek, megszabadulhattak a stressztől, most más a helyzet. Hiába úszod meg egész pályafutásod alatt, utólag még simán bemocskolhatják neved..
Ja egyébként a '98-as tdf eddig is Tour de Dopage néven híresült el. ebben az évben volt a Festina botrány, csak hogy mást ne mondjak...

A tour végét nem a franciák miatt várták meg. Sőt ez annyira valótlan és igaztalan, h pont a francia Jalabert neve már a TdF előtt kiszivárgott, ha oda figyeltél. Eredetileg a dupla Alp d'Huezes szakaszon hozták volna nyilvánosságra, de a kerékpáros szakszervezet, Jens Voight vezetésével kérte, hogy csak a tour után tegyék.
Mellesleg én nem örültem volna, h ha egy nagyszerű szakaszt nem élvezhettem volna, mert senki se a versennyel foglalkozik, hanem h ki hogyan és mikor bukott meg doppinggal. Bár mindenki másért ül le a tv elé...

Olyan ember aki doppingolt nem kell sehová? Hát ebből elég nagy tisztogatás lenne. Kezdve minden aktív élsportolóval. Aztán mindenki aki valaha élsportoló volt. Aztán nem lenne többé élsport.
Én inkább azokat venném elő, akik implementálták a dopping programot, mert sport nélkül szegényebb lenne az életem, akár tiszta, akár kokszos...
Számomra nem újdonság h Zabel '96 után is doppingolt. Mostanra bizonyosodott meg jogilag is. Most akkor minden valamely tisztséget betöltő exkerékpárosról kijelenthetjük, h nem kell sehová?...
Nem lehet őket védeni, hisz jogosan fosztják meg őket tőle, de ne hidd, h akik helyükre kerülnek egy fokkal is érdemesebbek lesznek rá...

Tinkoff Credit Systems mintha egyszer már lett volna... Asszem kontinentális csapat volt, Giro-n indultak legalább egyszer...
Na én ezt tartom érdekesnek. Gondolom ugyanaz a szponzor, ugyanaz a Tinkov. Ezek szerint egyedül egyszer már megbukott, megfontolt döntés az egyik legjobb csapatvezetővel szakítani. /*Aki mellesleg szintén doppingolt, de szintén megtarthatta a győzelmét.*/
Perzse lehet h tanult az ezelőtti hibáiból, nem tudom mik voltak azok, biztos sokat tanult Riistől, de nem nagyon hiszek a hosszú távú sikerében. Kérdés mi lesz a Saxo-val. Az egyik legerősebb csapat, az egyik legjobb versenyzővel, szponzor nélkül... S múlt felhánytorgatása, most újabb szponzorokat rettent majd el attól, h beszálljanak, nem lesz könnyű

Amúgy azért kíváncsi vagyok mennyire szűkült le a csapatorvosok mozgástere dopping témában... Még az is lehet h egyszer valami kézzel fogható eredménye lesz ennek az egésznek...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear

The world is made of 2 types of people. Those who can extrapolate from incomplete data
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 618 — Dolphins fan
 www.origo.hu/sport/egyeb/kerekpar/20130724-marco-pantani-jan-ullrich-es-erik-zabel-is-epo-t-hasznalt-az-1998-as-tour-de-france-on.html

Szivárognak az infók. Vajon Pantanit (Isten nyugasztalja) is megfosztják címeitől? Vagy Zabelt?tüsi91
Az UCI állítólag azt nyilatkozta, hogy a '98-as Tour végeredményét "békén" hagyja.
1. Pantani, 2. Ullrich, 3. Julich.
Ez is érdekes döntés, bár szerintem nem végleges.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
 www.origo.hu/sport/egyeb/kerekpar/20130724-marco-pantani-jan-ullrich-es-erik-zabel-is-epo-t-hasznalt-az-1998-as-tour-de-france-on.html

Szivárognak az infók. Vajon Pantanit (Isten nyugasztalja) is megfosztják címeitől? Vagy Zabelt?tüsi91
15 éves mintákat vizsgálnak, ez most komoly?
Exhumálják Maurice Garin maradványait is, és vizsgálják meg azt is, de tényleg.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 618 — Dolphins fan
Persze, hogy a franciák megvárták a Tour végét a doppinglista bejelentésével, mert benne voltak a francia kedvencek: L. Jalabert, Durand, hogy csak hirtelenjében kettőt említsek.
Állítólag ezeket a ’98-as mintákat EPO tesztnek nem vetették alá (mivel akkor nem is létezett, erre teszt), de lefagyasztották további mintavétel céljára, amit 2004-ben (!) meg is tettek. Akkor kérdem én, minek vártak eddig, miért pont akkor vizsgálták újra, és akkor milyen teszteken futattak le?

Olano meglepődött a listán. Ő egyáltalán nem tartja magát bűnösnek, mert „állandóan egy orvosi stáb vizsgálta, figyelte”, soha nem gondolta volna, hogy valami illegálist tesz. Andersen meséi. 
Tegnapi hír, hogy 10 év együttműködés után ki is rúgták Olano-t a Vuelta technikai vezetői posztjáról. Plusz az is egy probléma Olano-nak gazdasági-pénzügyi téren, hogy az ASO birtokolja a Vuelta szervező Unipublic 49 %-át. Ez várható volt. De ő továbbra is az ártatlanságát bizonygatja. De persze ’98-ban nyert egy Vuelta-t, egy VB címet és spanyol bajnoki címet TT-ben…

Hamburger viszont nem lepődött meg a listán, ő már korábban beismerte, hogy doppingolt. De a ’99-es Tour-t is vizsgálják, és valószínű ott is szerepelni fog a dán neve (ezt ő mondta).

O’Grady - aki a legtöbbször vett részt a Tour-on és a mostani viadal után abba is hagyta - is beismerte, hogy doppingolt. Törölték is a helyét az AOC sportolói bizottsági tagsági helyéről.

Blijlevens is beismerte a doppingot, ezáltal azonnal kitették Belkin csapatából. Beismerte, hogy szedte, mert előtte lassú volt, le volt maradva a többiekhez képest. „Akkor mindenki ezt csinálta”.

A kiváló sprinter Tom Steels neve is szerepelt a „gyanúsak” listáján, de az Omega nem vált meg tőle.

Zabel anno 2007-bemn beismerte, hogy használt EPO-t ’96-ban (!), de azonnal abbahagyta a szedését.   A ’98-as listát nem érti, várja a további vizsgálatokat. Jelenleg a Katusha csapat edzője és Németország egyetlen World Tour versenyének (Hamburg) sport igazgatója. Azért már ő is komolyabb szerepeket vállalt a profi pályafutása abbahagyása óta, és ezek most szépen elvesznek. Ilyen emberek nem kellenek sehova, még ha tudjuk, hogy még igen-igen sokan doppingoltak (vagy inkább szinte mindenki).

Tehát már 1996-ban tolták az EPO-t és azt hiszem először 2002-ben mutatták ki. De lehet már Indurain is nyomatta, így kb. egy 6-8 éves „fórja” volt ennek a doppingnak és a jelenlegiek is kb. ilyen időhatáron mozognak. Bár a technika fejlődésével ez kitolódhat.

Brian Cookson UCI elnökségi tag (de megpályázta az elnöki széket, és nagy valószínűséggel ő lesz a következő elnök, kiszivárogatott infók szerint) elmondta, hogy „meg kell vizsgálni, hogy az UCI bűnrészes volt, összejátszott a kerékpárosokkal vagy maga az UCI mint szervezet sérült”.
Valami TRC rendszerről beszélt, ami állítólag „a világ eddigi legkifinomultabb dopping ellenőrző rendszere”, és hamarosan beindítják a programot.

Közben jövőre kivonul a Saxo mögül a Tinkoff Bank, így új szponzort keres a csapat. Oleg Tinkov bírálta is keményen Contadort, hogy „ezen a Tour-on gyenge volt, és a fizetése nincs összhangban a teljesítményével. Túl gazdag és már nem éhes a sikerre”.
Persze kiszállt az orosz, mert 2014. januárjától új csapatot indít Tinkoff Credit Systems néven. Nem értettek egyet Riis-el, neki ő túl keményfejű volt és sok mindenben nem értettek egyet.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
 www.origo.hu/sport/egyeb/kerekpar/20130724-marco-pantani-jan-ullrich-es-erik-zabel-is-epo-t-hasznalt-az-1998-as-tour-de-france-on.html

Szivárognak az infók. Vajon Pantanit (Isten nyugasztalja) is megfosztják címeitől? Vagy Zabelt?