Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 629 — No one likes us, cause no one like us
Igen, bar add hozza, hogy ezeknel extrem volt a szitu, illetve kirivoan fegyelmezetlenek voltak es szartak az egeszre, meg hetekkel a beindulasa utan is. Az olaszok stilusukbol adodoan ugyanugy hetekig egyutt ittak es koncikaztak az utcan 50-100-200 fos bandakban, plusz a rengeteg turistaval is erintkeztek, nem zartak be eleinte loszart sem, mig Miamiban meg harom hete is szarasig voltak a strandok, az ettermek, a setaloutcak es minden. Ezeknel tobb volt az ember, tobb volt a fegyelmezetlen is. Nalunk ekkorat velhetoen nem robbant, mert azert nemigen voltak es vannak meg ezek a forraspontok, illetve nalunk fos ido is volt, ami miatt egy plazaba mondjuk elmentek az emberek ugyanugy, de az utcan, partokon nem tornyosultak ezerrel az emberek. Ezek talan nemi bizakodasra adhatnak okot, na nem azert, hogy itt nem lesz robbanas, hanem hogy nem olyan durvan jon majd ki, mint az olaszoknal, spanyoloknal vagy usakoknal. Persze ebben csak bizni lehet, mert nalunk is annyi a hulye, hogy az mar fajdalmas.
Stez
Azért "szerencsés" a helyzetünk, mert előttünk mások már beszopták, és nyilván a társadalom nagyobb része ilyedt meg és lett távolságtartó magától is, még ha nyilván sok a hülye is. A hülye mindenhol sok.
Ehhez jön hozzá a rossz idő, és az olyan események nálunk pont később kezdődnek, mint BP Park kinyitása, Deák borozgatásos megszállása, nyári fesztiválok, stb. Egy Miami ezzel jó időben amúgyis tele van. Vagy lásd velencei karnevál.
Na meg más ország nem pálinkát szopott már a csecsből is. 😊

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 246 — Whoops, looks like something went wrong.
sztem simán az van hogy a német, olasz emberek rájöttek mi van és a kormány bízik benne hogy újra lehet indítani a gazdaságot
ha megint jön a szar akkor remélhetőleg tudják mikor kell megállni
Negritis
Hát igen, csakhogy Olaszban pl mit indítasz ujra ami tolja nagyon a gazdaságot? Nem nagyon vagyok képben, de ugy tudom a turizmus tartja el az ország 80%-át, ami viszont jó darabig ne indul ujra..
LoveSobri
Ki tudja. Az ember buta, szoval ha elkezdik fillerekert kinalni a szolgaltatasaikat, menni fognak. Es ezt fogja csinalni mindenki, hiszen valahogy vissza kell csabitani az embereket. A szopas akkor jon, ha a virus meg javaban ugykodik, es igy pedig ujra behordjak es szetterjesztik az emberek ott, ahol amugy mar ugy ahogy kifutott.

Elegge szopas a dolog, mert azt viszont sokaig nem lehet hagyni, hogy a gazdasag, a turizmus szetessen teljesen, de ha meg nem hagyod, azzal szinte tutira visszarantod a koronavirust.

Hosszu tavon mindenhol elobb-utobb elfogadjak, hogy kapjak el az emberek, aztan lesz ami lesz, mert senki sem fogja bevallalni, hogy hagyja, hogy szetessen a gazdasag.

Szerintem itt reges reg mar csak az segithet, ha minel hamarabb talalnak valami vakcinat, mas nem. Amig pedig vakcina nem lesz, addig az emberek hullani fognak a kormanyok asszisztalasaval, mert ez most mar egy olyan tortenet, hogy hamarosan valasztania kell mindenkinek, barhogy dont, rossz lesz, de a kisebb rosszabbat fogja valasztani, ami nem az orszag szetesese.

De jo ideje ezt is josolom, a vakcina kivarasa kozben nyajimmunitas. Persze csak szepen, okosan, diplomatikusan a kello intezkedesekkel, amik erre utalnak, de nem mondjak ki szo szerint, lassuk a svedeket.

több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 766
sztem simán az van hogy a német, olasz emberek rájöttek mi van és a kormány bízik benne hogy újra lehet indítani a gazdaságot
ha megint jön a szar akkor remélhetőleg tudják mikor kell megállni
Negritis
Hát igen, csakhogy Olaszban pl mit indítasz ujra ami tolja nagyon a gazdaságot? Nem nagyon vagyok képben, de ugy tudom a turizmus tartja el az ország 80%-át, ami viszont jó darabig ne indul ujra..
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 301 — Lájkold a zsűrit!
A világ 2008-ban is túl volt népesedve. Az 1 millió pedig nem tény, hanem néhány ember worst case scenarios jajkiáltása, FELTÉVE, ha a most külföldön dolgozó magyarok nagy része is hirtelen hazatérne, Van szerepül ezeknek a worst case scenarioknak is, fontos tudni a lehetséges szélsőértékeket (bár ez a szám nem matematikai modellezésen alapul tudomásom szerint, hanem ágazati vezetői becslés ... máshogy mondva hasraütés, szóval nem igazán megy el valódi worst case scenarionak).

peterk2005
A külföldön dolgozó magyaroknak jelentős része már hazament.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 382 — The Mathematician
Én továbbra sem értem, hogy az európai országok vezetői (meg Trump meg a kínaiak) mi a francért gondolják azt, hogy kb itt a vírus vége?
Kinyit minden és kb újraindul az egész fertőzés szerintem. Vagy ott tartunk miszerint már annyian túlestek rajta, hogy mindenhol elbírja majd az eü rendszer a "maradékot"?
A magyar állapotokba bele sem megyek, ez kb úgy néz ki mintha meghívnál egy buliba 70000 embert és 2000en jönnek el. Ez nem túlbiztosítás, ez annak a háromszorosa ha ez kb ilyen ívben fut majd.

Tegnap kimentünk a szokásos helyünkre edzeni este a lánnyal. Alig szokott ott ember lenni, most csapatosan a gyerekek, csoportban beszélgető szülők, elég komoly autóforgalom.
El is húzódtunk másfelé, csak ugye korival nagyon nem mindegy a terep, be is csúszott egy komoly húzódás a lánynak.
Bazzani
sztem simán az van hogy a német, olasz emberek rájöttek mi van és a kormány bízik benne hogy újra lehet indítani a gazdaságot
ha megint jön a szar akkor remélhetőleg tudják mikor kell megállni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 246 — Whoops, looks like something went wrong.
Hany het lemaradasban vagyunk az olaszokhoz, spanyolokhoz es franciakhoz kepest? Azaz mikor kellene papiron "robbanni" a virusnak nalunk?
Beki
Hát az olaszoknál az első regisztrált beteg január 31, én volt, az első haláleset, február 21 én volt. Ott március 9 én rendeltek el komolyabb korlátozásokat, addigra ott kb 500 ember hunyt el, és akkor kezdtek el nőni igazán a halálesetek száma. Szóval ha őket nézzük az első megbetegedés meg a komolyabb számú halálesetek között bő 1 hónap telt el. Szóval elvileg nálunk is most kellene kb komolyodnia. De mondjuk az USA ban pl nem nagyon kellett ennyi idő hogy durvuljon a helyzet.
Ki tudja itthon mi lesz...
kapitnono
Igen, bar add hozza, hogy ezeknel extrem volt a szitu, illetve kirivoan fegyelmezetlenek voltak es szartak az egeszre, meg hetekkel a beindulasa utan is. Az olaszok stilusukbol adodoan ugyanugy hetekig egyutt ittak es koncikaztak az utcan 50-100-200 fos bandakban, plusz a rengeteg turistaval is erintkeztek, nem zartak be eleinte loszart sem, mig Miamiban meg harom hete is szarasig voltak a strandok, az ettermek, a setaloutcak es minden. Ezeknel tobb volt az ember, tobb volt a fegyelmezetlen is. Nalunk ekkorat velhetoen nem robbant, mert azert nemigen voltak es vannak meg ezek a forraspontok, illetve nalunk fos ido is volt, ami miatt egy plazaba mondjuk elmentek az emberek ugyanugy, de az utcan, partokon nem tornyosultak ezerrel az emberek. Ezek talan nemi bizakodasra adhatnak okot, na nem azert, hogy itt nem lesz robbanas, hanem hogy nem olyan durvan jon majd ki, mint az olaszoknal, spanyoloknal vagy usakoknal. Persze ebben csak bizni lehet, mert nalunk is annyi a hulye, hogy az mar fajdalmas.

több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
 24.hu/belfold/2020/04/16/koronavirus-kasler-miklos-emmi-orvosok-toborzasa-romaniaba/
Itt már minden fasza!




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 382 — The Mathematician
"The German government extended social distancing measures until May 3, which require people to maintain a distance of 1.5 meters (5 feet) and limit public gatherings to just two people with the exception of family members. Large gatherings will remain banned at least until Aug. 31, and religious gatherings remain prohibited until further notice. Germans are also being encouraged to wear masks in public and avoid travel."

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 982 — WHO DAT!!!!
Hany het lemaradasban vagyunk az olaszokhoz, spanyolokhoz es franciakhoz kepest? Azaz mikor kellene papiron "robbanni" a virusnak nalunk?
Beki
Hát az olaszoknál az első regisztrált beteg január 31, én volt, az első haláleset, február 21 én volt. Ott március 9 én rendeltek el komolyabb korlátozásokat, addigra ott kb 500 ember hunyt el, és akkor kezdtek el nőni igazán a halálesetek száma. Szóval ha őket nézzük az első megbetegedés meg a komolyabb számú halálesetek között bő 1 hónap telt el. Szóval elvileg nálunk is most kellene kb komolyodnia. De mondjuk az USA ban pl nem nagyon kellett ennyi idő hogy durvuljon a helyzet.
Ki tudja itthon mi lesz...


több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Én továbbra sem értem, hogy az európai országok vezetői (meg Trump meg a kínaiak) mi a francért gondolják azt, hogy kb itt a vírus vége?
Kinyit minden és kb újraindul az egész fertőzés szerintem. Vagy ott tartunk miszerint már annyian túlestek rajta, hogy mindenhol elbírja majd az eü rendszer a "maradékot"?
A magyar állapotokba bele sem megyek, ez kb úgy néz ki mintha meghívnál egy buliba 70000 embert és 2000en jönnek el. Ez nem túlbiztosítás, ez annak a háromszorosa ha ez kb ilyen ívben fut majd.

Tegnap kimentünk a szokásos helyünkre edzeni este a lánnyal. Alig szokott ott ember lenni, most csapatosan a gyerekek, csoportban beszélgető szülők, elég komoly autóforgalom.
El is húzódtunk másfelé, csak ugye korival nagyon nem mindegy a terep, be is csúszott egy komoly húzódás a lánynak.

több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
És akkor nem beszéltünk arról, hogy valójában mennyire keveset tudunk magáról a vírusról, a fertőzés utóéletéről, a lehetséges gyógymódok veszélyeiről, és még egy csomó egyéb aspektusról.

 444.hu/2020/04/15/mi-van-ha-a-koronavirusfertozes-tartos-egeszsegkarosodast-okoz

 index.hu/techtud/2020/04/15/klorkinin_kiserlet_szivritmuszavart_okoz/

 index.hu/kulfold/2020/04/15/szlovakiaban_a_legtobb_koronavirus-fertozott_30_es_44_ev_kozotti/

 www.origo.hu/itthon/20200414-lehete-tudni-hogy-valaki-atesette-mar-tunetmentesen-a-fertozesen-interju-dr-szlavik-janossal.html

stb.
Sobri Jóska
A második cikk, a brazil kísérlet - szóva azér ez egy százéves gyógyszer mindenki tudja a dozïrozást, felteszem a kérdést, hogy az eddigi kezelési sémákban alkalmazott 3 nap/ 2500 mg-ot, miért cserélte a 10nap/12000mg-ra, mikor tudja, hogy túladagolja? Mér nem Lancet, ha már egyszer ingyenes a qva faszér nem azt szemlézik?

Egyre inkább érzem, hogy európa a tökölés miatt szív, a bürokratikus tökölés miatt, az ijen hatóságtól az olyan hatóságig papírkázás, amíg adogaták a lapocskákat, addig meg hullanak az emberek, ha van valami reménykeltő azt tolni kell, de megvárhatjuk nyilván, amíg összegyűlik elég adat, hogy abba a baszom sajtpapírba beírhasson még egy rubrikát, és az a sajtpapír meg megvédi őt a mindentől.

Biztos Korványviktor is megkérte a HCQ adagjunkat, csak mikor ér ide...

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Hany het lemaradasban vagyunk az olaszokhoz, spanyolokhoz es franciakhoz kepest? Azaz mikor kellene papiron "robbanni" a virusnak nalunk?
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 917
Brian Allen a Rams centere elkapta...
több mint 4 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 812 — Apu ökölbeszorított keze
Az egesz vilag nem lehet hulye.
Ha mindenhol nyitasrol beszelnek az azert azt jelenti meg is teszik.
Azt se hittuk az elejen hogy az egesz vilagot lezarjak...

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
És akkor nem beszéltünk arról, hogy valójában mennyire keveset tudunk magáról a vírusról, a fertőzés utóéletéről, a lehetséges gyógymódok veszélyeiről, és még egy csomó egyéb aspektusról.

 444.hu/2020/04/15/mi-van-ha-a-koronavirusfertozes-tartos-egeszsegkarosodast-okoz

 index.hu/techtud/2020/04/15/klorkinin_kiserlet_szivritmuszavart_okoz/

 index.hu/kulfold/2020/04/15/szlovakiaban_a_legtobb_koronavirus-fertozott_30_es_44_ev_kozotti/

 www.origo.hu/itthon/20200414-lehete-tudni-hogy-valaki-atesette-mar-tunetmentesen-a-fertozesen-interju-dr-szlavik-janossal.html

stb.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Hát azért abban Sobrinak igaza van, hogy a pszichés utóhatásokkal számolni kell. Én például már évtizedek óta alig járok moziba, nem fogom rontani a jövőbeli bevételeket azzal, hogy ezután se megyek. De sportrendezvényekre, koncertekre - megválogatva bár - de el-el jártam. Meg kirándulni (azt se gyakran, de igen), meg wellnessbe és hasonlók. Nem én fogom romba dönteni ezeket a szektorokat se, de az majdnem biztos, hogy én mondjuk a győri kézis lányok meccsére, vagy egy wellness hétvégére igen jó eséllyel addig nem fogok elmenni, amíg a vírus vagy el nem köszön tőlünk úgy, mintha sose lett volna jelen, vagy pedig valami biztos vakcina nem lesz, esetleg egy nagy százalékban eredményes terápia. Mert rizikózis a kisf*szom, főleg családdal, idős hozzátartozókkal. Felteszem nem csak én gondolkodom így.
peterk2005
Én azt nem látom, hogy idővel a nagy többség ne gondolná így.
És nem most, és nem csak Magyarországon.
Most azért tűnik ez furának, mert még kb. sehol nem vagyunk a végéhez képest, csak az elejétől tűnik soknak az egy hónapos kellemetlenség.
Mire ennek vége nem máshogy gondolkodni fognak az emberek, hanem máshogy érezni.
És bizonyára nem kivétel nélkül, de sokkal többen, mintsem hogy ugyanott folytatódjanak a dolgok, ahol a vonal előtt voltak.
- Pontos, egyszerű, olcsó teszt ami akár minden reggel elvégezhető,
- Fertőződés esetén majdnem biztos túlélést biztosító terápia,
- Vakcina.
Ezek egyike kell ahhoz, hogy egyáltalán visszazökkenhessen az élet valamelyest.
Enélkül maradnak az önámítások.

Magyarországon szerencsések lehetünk annyiban, hogy amikor az első ország, amelyik idő előtt türelmetlenségből enyhített visszakapja a nyakába a szarcunamit, akkor ezt látni fogjuk és mi akkor még nem tartunk ott, hogy mi is elkövethessük ezt a hibát.
Amikor még nem volt mindenki a #maradjotthon-tól bekattanva nyilvánvaló volt, hogy csak a görbelaposítás az üdvözítő és koherens megoldás. (Illetve különutasként a svéd modell.)
De az is, hogy ha ebbe belekezdünk, az nem 3 hónapig fog tartani, pont azért mert a vírus terjedése lassul, de nem áll meg.
Akkor állna meg, ha nagyon sok fertőzött lenne, vagy ha egy ponton egyetlen se. De ezek is hónapokba telnének.
Tehát vagy kitartunk a laposítás mellett és hónapokig tart ez a járványhelyzet, vagy megyünk (kimondva-kimondatlanul) a svédek után és hónapokig tart, vagy csak simán szarunk bele, és hónapokig tart.
Időtartam tekintetében nem látok nagy különbséget.
És hosszú hónapok után már nem úgy éreznek az emberek, ahogy most.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Ahogy Sobri is egyszer feláll a Zuglói erkélyből!
Toca
Azért még megvárom, hogy lefusson a járvány.
Ami tulajdonképpen Magyarországon még el sem indult.
Kezdem úgy érezni, hogy bár még a kemény részének előtte vagyunk, de már a türelmetlenség mindenkiből azt hozza ki, mintha utána lennénk.
Sobri Jóska
Én meg kezdek magamnak bebeszélni olyan konteókat, amiket korábban sose hittem volna el ha más mondja. 😊 Például mi az isten értelme van a kórházak 60%-át kiüríteni most, amikor talán száz kórházi ápolásra szoruló beteg van az országban összesen. Na jó, legyen kétszáz. Mintha arra készülnének, hogy előkészítik az ágyakat, aztán a lovak közé dobják a gyeplőt....
peterk2005
Inkább sanszos az, hogy
1. Szépen mindenki haljon meg otthon magának. Ez pár tízezer embert érint most. Mert ha bekerül egy tömött korházba nagyobb mennyiségű fertőzött, akkor a korházakban hullanak, mint a legyek, ami eléggé kellemetlenül venné ki magát. Most meg otthon, nem a vírus miatt, hanem más krónikus betegségek miatt. (Illetve az ellátatlanság miatt.)
2. empty taxi is írta, megmérték, hogy mit tolerálnak az emberek a legkevésbbé. Azt, ha a mama, nagypapa, testvér, gyerek a takarítószerraktárban vagy a folyosón fekszik, és nem kapja meg a megfelelő ellátást. Ez most kb. 7,5 millió ember gondolja így, hogy elsődleges prioritás a megfelelő ellátás fertőzés esetén.
Vesd össze az 1. pont pár tízezrét a 2.pont sok milliójával.

Valamint nem fogják a lovak közé dobni a gyeplőt, csak a vírus szarik rá, hogy mit akar a Ryanair vezérigazgatója, vagy az IMF-é, és módszeresen fertőz napról napra. És még ha sikerült is laposan tartani a görbét, akkoris egyre több súlyos eset lesz az egyre több fertőzött miatt. Kurvára fegyelmezetlenek az emberek, és kurvára messze még a vége.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
...
peterk2005
Olyan érzésem van, mintha pár nappal a járvány vége után lennénk, és úgy diskurálnánk, nem pedig az elejének az elején.
Már ott nem értünk egyet, hogy a #maradjotthon meddig tart, akkor értelemszerűen abban sem fogunk, hogy X hónapos leállás mit eredményez. Főként, hogy az X-ről is eleve mást gondolunk.
Sőt, még arról is, hogy szerinted most mi a valós gazdasági helyzet, hány ember koppant már most ki.
Én őszintén írigylek mindenkit, aki májusban, meg augusztusban gondolkodik, meg abban, hogy lófasz se fog változni. Csak fogalmam nincs ezt miből olvassák ki.
A görbelaposítás nem azt jelenti, hogy most lapos, 2 hónap múlva meg már nulla. Ha lapos, akkor az bizony kurva sokáig tart, mire kifut, és bármikor enyhül a fegyelem, akkor robban, és jönnek az olasz számok itthon is. Szerintem ezt nem akarja a kormányzat, így meglepne ha a korlátozások pár hónapon belül enyhülnének, vagy elmúlnának.
És ha túl leszünk több hónap #maradjotthon-on, meg rengeteg halotton, kényelmetlenségen, akkor nagyon nem látom jönni azt, hogy minden visszapattan a helyére, de én se bánnám.

több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ahogy Sobri is egyszer feláll a Zuglói erkélyből!
Toca
Azért még megvárom, hogy lefusson a járvány.
Ami tulajdonképpen Magyarországon még el sem indult.
Kezdem úgy érezni, hogy bár még a kemény részének előtte vagyunk, de már a türelmetlenség mindenkiből azt hozza ki, mintha utána lennénk.
Sobri Jóska
Én meg kezdek magamnak bebeszélni olyan konteókat, amiket korábban sose hittem volna el ha más mondja. 😊 Például mi az isten értelme van a kórházak 60%-át kiüríteni most, amikor talán száz kórházi ápolásra szoruló beteg van az országban összesen. Na jó, legyen kétszáz. Mintha arra készülnének, hogy előkészítik az ágyakat, aztán a lovak közé dobják a gyeplőt....


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát azért abban Sobrinak igaza van, hogy a pszichés utóhatásokkal számolni kell. Én például már évtizedek óta alig járok moziba, nem fogom rontani a jövőbeli bevételeket azzal, hogy ezután se megyek. De sportrendezvényekre, koncertekre - megválogatva bár - de el-el jártam. Meg kirándulni (azt se gyakran, de igen), meg wellnessbe és hasonlók. Nem én fogom romba dönteni ezeket a szektorokat se, de az majdnem biztos, hogy én mondjuk a győri kézis lányok meccsére, vagy egy wellness hétvégére igen jó eséllyel addig nem fogok elmenni, amíg a vírus vagy el nem köszön tőlünk úgy, mintha sose lett volna jelen, vagy pedig valami biztos vakcina nem lesz, esetleg egy nagy százalékban eredményes terápia. Mert rizikózis a kisf*szom, főleg családdal, idős hozzátartozókkal. Felteszem nem csak én gondolkodom így.

Persze az is igaz, hogy sokféle ember van. Lesznek bőven olyanok is, akik a nyolcvan éves krónikus beteg anyjuk mellől felállva is már az első napon kocsmában töltik az estét, ha kinyitnak a kocsmák. Úgyhogy teljesen megrokkani nem fog semelyik szektor, legfeljebb töpörödik valamennyit. Kevesebbet vagy többet, majd meglátjuk.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Ahogy Sobri is egyszer feláll a Zuglói erkélyből!
Toca
Azért még megvárom, hogy lefusson a járvány.
Ami tulajdonképpen Magyarországon még el sem indult.
Kezdem úgy érezni, hogy bár még a kemény részének előtte vagyunk, de már a türelmetlenség mindenkiből azt hozza ki, mintha utána lennénk.

több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 19 214 — Vikings fan
Az én véleményem szerint amint feloldják a kijárási és nyitvatartási korlátozásokat az emberek mint az őrült elkezdenek menni inni,kocsmázni ,éttermezni ,utazni.
Persze mivel ezt az idoszakot mindenki megsínyli ki jobban ki kevésbé igy annyiban fog változni hogy aki eddig a BOB-ban ivott 100.000 -ért az most nem ott fog hanem mondjuk a köruton a Stiflerben 40.000- ért.És ugyan így esni fognak a kategoriák másoknál is,rövidtávon az olcsóbb helyeket fogják preferálni az emberek egy ideig.
Utazás (Magyarok): pedig helyben fog történni olyan helyekre ami sajat kocsival max 1-2 óra távolságra van.
A külföldi turisták még egyelőre számomra is képlékenyek de itt is azt gondolom hogy minőségben lesznek változások pl.aki eddig 4*ment az 3* fog,de turistak ugyan úgy lesznek.
Tehát átrendezőnek a piaci viszonyok ennek is lesznek vesztesei és nyertesei is mint mindennek.
(Az emberek nagyon vágynak a "bandázásra "együtt ivásra beszélgetésre. Csak nézzétek meg mennyi ember verbuválodott ossze a dohányboltok elött közös cigizésre italozásra.A saját környezetembe hallom nem egy ismerősöm már az első nagy bulit várja és tervezgeti és alig várják hogy ujra szociális ivók legyenek)
Rózsa Sándor (betyár)
Szerintem meg pont nem lesz különbség még ennyi se. Aki megfogja ezt az időszakot sínyleni az nem fog utazni mint ahogy eddig is alig tette. Középosztály amúgy sincs túl sok. A felső osztály meg majd jól bepótol mindent. Ahogy Sobri is egyszer feláll a Zuglói erkélyből!
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 917
Csak jönnek és jönnek, kelet felől 😀
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2022/10/11/128N_vtelen.jpg
Korlátlan képfeltöltés, képtárolás, képmegosztás - www.kepfeltoltes.eu
Képfeltöltés, ingyen képtárolás korlátlan számban, képmegosztás, családi és üzleti képek feltöltése, nyaralási fotók megosztása.Csoportos és URL képfeltöltés
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Az én véleményem szerint amint feloldják a kijárási és nyitvatartási korlátozásokat az emberek mint az őrült elkezdenek menni inni,kocsmázni ,éttermezni ,utazni.
Persze mivel ezt az idoszakot mindenki megsínyli ki jobban ki kevésbé igy annyiban fog változni hogy aki eddig a BOB-ban ivott 100.000 -ért az most nem ott fog hanem mondjuk a köruton a Stiflerben 40.000- ért.És ugyan így esni fognak a kategoriák másoknál is,rövidtávon az olcsóbb helyeket fogják preferálni az emberek egy ideig.
Utazás (Magyarok): pedig helyben fog történni olyan helyekre ami sajat kocsival max 1-2 óra távolságra van.
A külföldi turisták még egyelőre számomra is képlékenyek de itt is azt gondolom hogy minőségben lesznek változások pl.aki eddig 4*ment az 3* fog,de turistak ugyan úgy lesznek.
Tehát átrendezőnek a piaci viszonyok ennek is lesznek vesztesei és nyertesei is mint mindennek.
(Az emberek nagyon vágynak a "bandázásra "együtt ivásra beszélgetésre. Csak nézzétek meg mennyi ember verbuválodott ossze a dohányboltok elött közös cigizésre italozásra.A saját környezetembe hallom nem egy ismerősöm már az első nagy bulit várja és tervezgeti és alig várják hogy ujra szociális ivók legyenek)
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Mikrobi Közöny! Kombinatorika

mért jók a német számok, meg mán a románokat kell furikázni repcsivel spárgát szedni?

1. állítás
 finance.yahoo.com/news/germany-coronavirus-bayer-malaria-drug-could-treat-covid-19-085809335.html
hegyekbe van a hydroxychloroquin, és meg is kapta az USA az adagját, azt ugye nem feltételezzük, hogy a Bayer, Novartis többet adott Trumpibácsinak, mint haza?

2. állítás
 www.deutsche-apotheker-zeitung.de/news/artikel/2020/04/06/bfarm-keine-ambulanten-off-label-verordnungen-von-hydroxychloroquin
fokozott figyelmeztetés a HCQ kiadására a patikákban, mikor hegyekbe áll a gyógyszer, ráadásul adomány

3. állítás
 www.worldometers.info/coronavirus/#countries
total recovered csökkenő

EZEK KEZELNEK VAZE!
sutianap
Ha szépen megkérlek ezt a pár gondolatot leforditod nekem.
Mert sajnos nem tudom értelmezni és igy nem értem meg az ok és okozati osszefuggeseket.
Elore is koszi
Rózsa Sándor (betyár)
Van ugyi ez a kis malária tabletta, amiből legyártottak néhány milliócskát, amit odaajándékoztak az usának. Mennyit tartottak meg maguknak? Ha meg annyi van, akkor miért jajong a felügyeleti hatóság a gyógyszerkiáramlás miatt? És miért olyan jók a német adatok? Mer kezelik a betegeket a kis malária tabival.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak