Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
Orbanek annyira nem birtak elviselni hogy buktak a fovarost, hogy Sorost elutaztattak urgenek oltozve Wuhanba, ahonnan kemcsoben hozta a virust haza, es meg azt is vallalta hogy ket migranst betegitenek meg eloszor. Csak azert hogy mutogathassanak Karigerire, hogy a fovaros mar megint mekkora trehany.

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 363 — The Mathematician
"Májusban megnyitnak a szabadtéri sportpályák Ausztriában; a hozzájuk tartozó beltéri helyiségek, így a kabinok, illetve a tusolók továbbra is zárva lesznek - jelentette be Werner Kogler alkancellár és sportminiszter szerdán egy bécsi sajtótájékoztatón."
"Támogatnám, hogy kezdjünk el azon gondolkodni, május közepétől hogyan lehetne lazítani a szigorításokon - mondta Karácsony Gergely főpolgármester az Azonnalinak."
nagylaza
Dobjunk már össze Karácsonynak egy pr-szakemberre, aki elmagyarázza neki, hogy ha információ nélkül vagyunk, ami miatt fingunk sincs a várható kifejletről, akkor hallgatni arany...
Szokol
elvileg a németeknél is "újraindul" az élet szép lassan májustól
Negritis
És ha így haladunk Sobri lesz az egyetlen aki túléli ezt az egészet a zuglói erkélyen.
kittli
KariGeri "móonddjon leeeee"
És Tarlóst főpolgármesternek azonnal !
Rózsa Sándor (betyár)
dehogy, Berkit!!!
vagy puzsért 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 306 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
"Májusban megnyitnak a szabadtéri sportpályák Ausztriában; a hozzájuk tartozó beltéri helyiségek, így a kabinok, illetve a tusolók továbbra is zárva lesznek - jelentette be Werner Kogler alkancellár és sportminiszter szerdán egy bécsi sajtótájékoztatón."
"Támogatnám, hogy kezdjünk el azon gondolkodni, május közepétől hogyan lehetne lazítani a szigorításokon - mondta Karácsony Gergely főpolgármester az Azonnalinak."
nagylaza
Dobjunk már össze Karácsonynak egy pr-szakemberre, aki elmagyarázza neki, hogy ha információ nélkül vagyunk, ami miatt fingunk sincs a várható kifejletről, akkor hallgatni arany...
Szokol
elvileg a németeknél is "újraindul" az élet szép lassan májustól
Negritis
És ha így haladunk Sobri lesz az egyetlen aki túléli ezt az egészet a zuglói erkélyen.
kittli
KariGeri "móonddjon leeeee"
És Tarlóst főpolgármesternek azonnal !
Rózsa Sándor (betyár)
rájöttek hogy senki nem marad a seggén, akkor legyen nyájimmunitás, csak kamu korlátozások lesznrk

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
"Májusban megnyitnak a szabadtéri sportpályák Ausztriában; a hozzájuk tartozó beltéri helyiségek, így a kabinok, illetve a tusolók továbbra is zárva lesznek - jelentette be Werner Kogler alkancellár és sportminiszter szerdán egy bécsi sajtótájékoztatón."
"Támogatnám, hogy kezdjünk el azon gondolkodni, május közepétől hogyan lehetne lazítani a szigorításokon - mondta Karácsony Gergely főpolgármester az Azonnalinak."
nagylaza
Dobjunk már össze Karácsonynak egy pr-szakemberre, aki elmagyarázza neki, hogy ha információ nélkül vagyunk, ami miatt fingunk sincs a várható kifejletről, akkor hallgatni arany...
Szokol
elvileg a németeknél is "újraindul" az élet szép lassan májustól
Negritis
És ha így haladunk Sobri lesz az egyetlen aki túléli ezt az egészet a zuglói erkélyen.
kittli
KariGeri "móonddjon leeeee"
És Tarlóst főpolgármesternek azonnal !
több mint 4 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 202 — Steelers fan
"Májusban megnyitnak a szabadtéri sportpályák Ausztriában; a hozzájuk tartozó beltéri helyiségek, így a kabinok, illetve a tusolók továbbra is zárva lesznek - jelentette be Werner Kogler alkancellár és sportminiszter szerdán egy bécsi sajtótájékoztatón."
"Támogatnám, hogy kezdjünk el azon gondolkodni, május közepétől hogyan lehetne lazítani a szigorításokon - mondta Karácsony Gergely főpolgármester az Azonnalinak."
nagylaza
Dobjunk már össze Karácsonynak egy pr-szakemberre, aki elmagyarázza neki, hogy ha információ nélkül vagyunk, ami miatt fingunk sincs a várható kifejletről, akkor hallgatni arany...
Szokol
elvileg a németeknél is "újraindul" az élet szép lassan májustól
Negritis
És ha így haladunk Sobri lesz az egyetlen aki túléli ezt az egészet a zuglói erkélyen.
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
"Májusban megnyitnak a szabadtéri sportpályák Ausztriában; a hozzájuk tartozó beltéri helyiségek, így a kabinok, illetve a tusolók továbbra is zárva lesznek - jelentette be Werner Kogler alkancellár és sportminiszter szerdán egy bécsi sajtótájékoztatón."
"Támogatnám, hogy kezdjünk el azon gondolkodni, május közepétől hogyan lehetne lazítani a szigorításokon - mondta Karácsony Gergely főpolgármester az Azonnalinak."
nagylaza
Dobjunk már össze Karácsonynak egy pr-szakemberre, aki elmagyarázza neki, hogy ha információ nélkül vagyunk, ami miatt fingunk sincs a várható kifejletről, akkor hallgatni arany...
Szokol
Ja, lazítás. Eközben a kormány, akik talán-talán nincsenek ennyire vakon, rohanvást üríttet ki 36 ezer kórházi ágyat igazgatói fővesztés terhe mellett.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 319 — Ajmo Vatreni
"Májusban megnyitnak a szabadtéri sportpályák Ausztriában; a hozzájuk tartozó beltéri helyiségek, így a kabinok, illetve a tusolók továbbra is zárva lesznek - jelentette be Werner Kogler alkancellár és sportminiszter szerdán egy bécsi sajtótájékoztatón."
"Támogatnám, hogy kezdjünk el azon gondolkodni, május közepétől hogyan lehetne lazítani a szigorításokon - mondta Karácsony Gergely főpolgármester az Azonnalinak."
nagylaza
Dobjunk már össze Karácsonynak egy pr-szakemberre, aki elmagyarázza neki, hogy ha információ nélkül vagyunk, ami miatt fingunk sincs a várható kifejletről, akkor hallgatni arany...
Szokol
Hát igen. Mivel a jelenleg élet és halál felett diszponáló OV és operatív törzse rendelkezik minden adattal és információval, akkor célszerű az összes kérdésre azt válaszolni, hogy majd az dönt akinek a birtokában vannak ezek.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 363 — The Mathematician
"Májusban megnyitnak a szabadtéri sportpályák Ausztriában; a hozzájuk tartozó beltéri helyiségek, így a kabinok, illetve a tusolók továbbra is zárva lesznek - jelentette be Werner Kogler alkancellár és sportminiszter szerdán egy bécsi sajtótájékoztatón."
"Támogatnám, hogy kezdjünk el azon gondolkodni, május közepétől hogyan lehetne lazítani a szigorításokon - mondta Karácsony Gergely főpolgármester az Azonnalinak."
nagylaza
Dobjunk már össze Karácsonynak egy pr-szakemberre, aki elmagyarázza neki, hogy ha információ nélkül vagyunk, ami miatt fingunk sincs a várható kifejletről, akkor hallgatni arany...
Szokol
elvileg a németeknél is "újraindul" az élet szép lassan májustól

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
"Májusban megnyitnak a szabadtéri sportpályák Ausztriában; a hozzájuk tartozó beltéri helyiségek, így a kabinok, illetve a tusolók továbbra is zárva lesznek - jelentette be Werner Kogler alkancellár és sportminiszter szerdán egy bécsi sajtótájékoztatón."
"Támogatnám, hogy kezdjünk el azon gondolkodni, május közepétől hogyan lehetne lazítani a szigorításokon - mondta Karácsony Gergely főpolgármester az Azonnalinak."
nagylaza
Dobjunk már össze Karácsonynak egy pr-szakemberre, aki elmagyarázza neki, hogy ha információ nélkül vagyunk, ami miatt fingunk sincs a várható kifejletről, akkor hallgatni arany...
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
"Májusban megnyitnak a szabadtéri sportpályák Ausztriában; a hozzájuk tartozó beltéri helyiségek, így a kabinok, illetve a tusolók továbbra is zárva lesznek - jelentette be Werner Kogler alkancellár és sportminiszter szerdán egy bécsi sajtótájékoztatón."
"Támogatnám, hogy kezdjünk el azon gondolkodni, május közepétől hogyan lehetne lazítani a szigorításokon - mondta Karácsony Gergely főpolgármester az Azonnalinak."
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
"Mit csináljak 200 kilométerről a félig lebénult, magatehetetlen apámmal?"
 index.hu/belfold/2020/04/15/korhaz_kiurites_utan_hazakerulnek_hozzatartozokhoz_a_betegek/
Nincs mit hozzátenni. Illetve: túl durva lenne.
nagylaza
Ha volt már, bocs, én most bírtam elolvasni.
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
"Mit csináljak 200 kilométerről a félig lebénult, magatehetetlen apámmal?"
 index.hu/belfold/2020/04/15/korhaz_kiurites_utan_hazakerulnek_hozzatartozokhoz_a_betegek/
Nincs mit hozzátenni. Illetve: túl durva lenne.
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 619 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Amúgy az egy nagyon hasznos hozadéka lenne ennek a fosnak, ha az emberek rájönnének, hogy
1) nem kell ész nélkül költekezni, hiteleket felvenni, inkább egy kis pénzt mindig félre kell rakni, hátha beüt vmi fos.
2) nem feltétlenül éri meg feketén dolgozni több pénzért, mert bármi gebasz van, ott állnak letolt gatyával, a szappanért nyúlva a nagyfaszú négerrel a hátuk mögött.
gabokocka
Tehát azt gondolod, hogy az MNB által megnyitott 2400mrd nem lesz felvéve? Dehogynem. 2008-ban is mindenki mondta, hitel... never ever... aztán mégis törlesztő moratóriummal kellett most indítani.

Egyébként lehet felvenni hitelt, csak nyilván ésszel.

Egy kérdés: Ha a bank, miután megvizsgálta a vagyoni helyzetem, felbecsülte az ingatlanjaimat és minden jövedelmemet átvizsgálva azt állítja, hogy 10.000 Ft/hó törlesztőrészletre jó vagyok, és ennek megfelelő hitelt ad nekem (1.000.000 Ft / 100 hónapra), és én 30 hónap után nem tudok fizetni, az 100%-ban az én butaságom vagy azért a banknak is van benne része?
vpi
Szerintem kizárólag a tiéd.
A bank az aktuális helyzetedet tudja nézni. Ha te eliszod, eljátékgépezed a törleszőre való részét is a keresetednek, arról a bank nem tehet. Ahogy arról se, ha mondjuk megszűnik a munkahelyed.
Mindezekkel együtt persze kapja be az összes bank 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 202 — Steelers fan
Amúgy az egy nagyon hasznos hozadéka lenne ennek a fosnak, ha az emberek rájönnének, hogy
1) nem kell ész nélkül költekezni, hiteleket felvenni, inkább egy kis pénzt mindig félre kell rakni, hátha beüt vmi fos.
2) nem feltétlenül éri meg feketén dolgozni több pénzért, mert bármi gebasz van, ott állnak letolt gatyával, a szappanért nyúlva a nagyfaszú négerrel a hátuk mögött.
gabokocka
Ha az 1. Pontot betartja akkor nem kevés esetben jobban jár a 2. pont megszegésével.

Bár az is igaz, hogy nem fogják betartani az 1. Pontot.
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 827 — Patriot
Amúgy az egy nagyon hasznos hozadéka lenne ennek a fosnak, ha az emberek rájönnének, hogy
1) nem kell ész nélkül költekezni, hiteleket felvenni, inkább egy kis pénzt mindig félre kell rakni, hátha beüt vmi fos.
2) nem feltétlenül éri meg feketén dolgozni több pénzért, mert bármi gebasz van, ott állnak letolt gatyával, a szappanért nyúlva a nagyfaszú négerrel a hátuk mögött.
gabokocka
Tehát azt gondolod, hogy az MNB által megnyitott 2400mrd nem lesz felvéve? Dehogynem. 2008-ban is mindenki mondta, hitel... never ever... aztán mégis törlesztő moratóriummal kellett most indítani.

Egyébként lehet felvenni hitelt, csak nyilván ésszel.

Egy kérdés: Ha a bank, miután megvizsgálta a vagyoni helyzetem, felbecsülte az ingatlanjaimat és minden jövedelmemet átvizsgálva azt állítja, hogy 10.000 Ft/hó törlesztőrészletre jó vagyok, és ennek megfelelő hitelt ad nekem (1.000.000 Ft / 100 hónapra), és én 30 hónap után nem tudok fizetni, az 100%-ban az én butaságom vagy azért a banknak is van benne része?
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Megértem a prognózisod, majd kiderül ki járt közelebb a valósághoz.
Remélem te.

Viszont ami tény, hogy már most áll ez a 30-40%. Ez nem hasracsapás. Egy hónapja álltunk le, és kb egy-másfél millió ember nem tud dolgozni már most.
Még ha ideig-óráig kapnak is alapfizetést a bejelentett munkahelyükön, de a fekete pénzek és a jattok elmaradnak, az általam luxusszektornak minősített ágazatokban dolgozók nagy része eleve feketén dolgozott, így náluk azonnal bejött a szopás üzemmód.
- Attól, hogy te veszel mindennap sört a boltban, a sörüzem nem lesz veszteséges, de a vendéglátós, a pincércsaj, a kocsmatakarító egy fillérhez se jut. Ők a luxus, nem maga a termék. Vagy küldesz jattot neten a régi helyeid felszolgálóinak?
- Nő a házhozszállítás, de annyival nem, amennyivel a helybenfogyasztás meg csökkent, megintcsak nem beszélve hány ember lett így munka nélkül.
- Igen, csomó mindent online fogok megvenni, nem a plázában, ergo az összes eladó szükségtelenné válik, munkanélkül marad.
- Ahogy a moziban a jegyszedő, a pattogatottkukorica-árus, a klotyótakarító, stb.
Minden példád pont azt igazolja, hogy mennyi rengeteg ember veszíti el a munkáját, akikre máshol se lesz szükség, vagy csak egy töredékükre.
Olyan, mintha a fától nem látnád az erdőt, vagy nem arról beszélnél, mint én...
Sobri Jóska
Még mindig nem láttam semmi olyat, ami a 30-40%-ot igazolná... de akár az 1-1.5 millióról is küldhetsz elfogulatlan adatot.

Azért a termékoldalról közelítettem meg, mert egy összeomláshoz szerintem a termelési ágazatok bedőlése / szállítási problémák vezetnének el rövid távon... a szolgáltatásban történő ideiglenes, akár nagyarányú munkanélküliséget lehet kezelni - igen, nagyon fájdalmas lesz, de nem dönti be a rendszert.

Az a valódi kérdés, meddig fog ez a helyzet fennállni (elég-e rövid távon csak pénzt osztani), vagy lesz-e középtávon strukturális változás egyes szektorokban - de szerintem azt te se állítanád, hogy most 1 évig egyetlen fodrász se fog dolgozni, vagy soha többé nem nyitnak ki a kocsmák... na utóbbi esetben valóban itt a világvége.
Igor
Majd keresek számokat, elfogulatlan adatokat, amikben az említett szektorok feketén dolgozói is szerepelnek. 😊
Én abból indulok ki, hogy kb. 4,5 millió ember dolgozik ma Magyarországon
 www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_qlf021f.html
ebből kb 65-70% szolgáltatószektor
 www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_qlf005c.html
és ennek a fele már most nem tud dolgozni.
Az egy és másfél millió között van valahol, de én inkább (wcs) felfelé torzítok, így jön ki a 30-40%.

Az az ideiglenes, nagyarányú munkanélküliség nem mindegy, hogy 3 hónap vagy 10.
Szerintem 10 vagy több. (USA-ban már 2022-ig tartó korlátozásokról olvasni.)
Nem mondtam, hogy bedönti a rendszert és jön Mad Max, csak azt, hogy sosemvolt nagy lesz, főként azért mert globális, és mert egy nemzetállam, nemzetgazdaság se önellátó.

Azt nem állítom, hogy most egy évig egyetlen fodrász se fog dolgozni, de azt igen, hogy most minimum egy évig minimum a fodrászok (és taxatív felsorolás nélkül értsd ide az összes általam luxuságazatinak titulált dolgozót) fele nem fog tudni pénzt keresni, kocsmák fele nem fog kinyitni, prosperálni.
Így mi a meglátásod a világvégéről?
Sobri Jóska
Még mindig nem tudom, ez a "ennek a fele már most nem tud dolgozni" honnan jön... de hagyjuk.

Szerintem az emberek számát, és a hónapok számát is túlbecsülöd - és igen, az időtartam a fontosabb; de szerintem nem lesz 10 hónap.
Nyilván bizonytani én se tudom, csak az eddig minták, főleg a koreai és az olasz/spanyol példa alapján gondolom - de nyilván csak educated guess ez is...

A 2022 meg egy figyelmeztetés/clickbait headline 😊 és ez nem egy folyamatos karantén lenne ("intermittent distancing".)

Itt a cikk, és idéztem belőle - ráadásul a 2022 is egy eléggé worst case scenario / elég sok mindentől függ (növelsz-e intenzív ellátási kapacitást?), vagy pl immunitást a másik vírustörzsek alapján becsültek? (nem tudom a koreai adatokból lehetne-e már mondani erre valamit...)

 science.sciencemag.org/content/early/2020/04/14/science.abb5793

"Highly-effective distancing could reduce SARS-CoV-2 incidence enough to make a strategy based on contact tracing and quarantine feasible, as in South Korea and Singapore.
Less effective one-time distancing efforts may result in a prolonged single-peak epidemic, with the extent of strain on the healthcare system and the required duration of distancing depending on the effectiveness.
Intermittent distancing may be required into 2022 unless critical care capacity is increased substantially or a treatment or vaccine becomes available. "
Igor
A fele onnan jön, hogy informálódsz, hogy mi, mennyire állt le, ebből pedig:
 www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_qlf005c.html
összeadogatod a vonatkozó oszlopokat, és az eddigi infóid alapján bizonyos korrekciókat végzel. Lesz olyan oszlop, ahol szorzol a sok feketén dolgozó miatt, lesz ahol csak a 20%-át veszed, ésatöbbi.
Valamekkora számnak valahogy neked is ki kell jönni. Nekem az egy-másfél millió jött ki, hogy ennyien nem tudnak áprilisban pénzt keresni, ez az én becslésem. A tied mennyi? Őszintén érdekel, írj egy becslést.
(Pl. kiskereskedelemből 355,200 ezren élnek, én itt a felével számoltam, hogy kiesett, de a az ingatlanügyletek 24,770-ből 75 százalékkal, az építőipar 343,300-ából 25 százalékkal, de hozzátettem az alapszámhoz egy 1,2-es szorzót a feketemunkások miatt, ésatöbbi. Bizonyára nem takkra pontos amit kaptam, de viszonyításnak szerintem jó, a nagyságrendet érzékelteti.)

Persze, lehet túlbecsülöm, és van ahol 5 hónap lesz csak, de van ahol 15, ha megirod a képletet, akkor a változók tól-ig tartományát kell csak jól megállapítani, és máris tudni fogjuk, hogy pontosan hány ember lesz a nagyon súlyosan érintett kategória. Csak ha jó a képlet és elég tág a változók range-e, akkor kijön az, hogy 100ezer és 2millió közöt leszünk valahol. Ezt képlet nélkül is aláírjuk mindketten. De a lényeg pont az lenne, hogy most akkor 200ezer vagy egymillió. Ettől függ mekkora lesz a válság. Nagy, kurvanagy, sosemvolt nagy. Erről most tippelgetni tudunk csak. Ki így, ki úgy.

Az USA 2022-nek az a lényege, hogy amíg nem lesz vakcina, addig nem mehetünk biztosra, akár bizonyos korlátozások is érvényben maradhatnak. Tudom, indexen volt, clickbait a cím. 😊

több mint 4 éve
Szesze New York Giants 21 015 — Giants fan
 444.hu/2020/04/15/tgm-ugyanaz-tortenik-ma-itthon-a-koronavirussal-kapcsolatban-mint-a-szovjetunioban-csernobil-idejen

Videó:  www.atv.hu/videok/video-20200414-az-alkotmanyos-rendszer-vege
Vrij6
Ezt most el lehet hinni? Mert mégiscsak TGM. De ugyanakkor ATV meg 444. Meg vagyok zavarodva.
zinedine5
majd, ha leadja a blikk vagy a bors
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Olaszok: 2667 uj eset
Vrij6
Az jó vagy rossz?
Lecsó
kurvajó
 m.youtube.com/watch?v=KIiUqfxFttM


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 363 — The Mathematician
Olaszok: 2667 uj eset
Vrij6
Az jó vagy rossz?
Lecsó
300al kevesebb mint tegnap

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Lecsó Denver Broncos 3 077
Olaszok: 2667 uj eset
Vrij6
Az jó vagy rossz?
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
Olaszok: 2667 uj eset

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Amúgy az egy nagyon hasznos hozadéka lenne ennek a fosnak, ha az emberek rájönnének, hogy
1) nem kell ész nélkül költekezni, hiteleket felvenni, inkább egy kis pénzt mindig félre kell rakni, hátha beüt vmi fos.
2) nem feltétlenül éri meg feketén dolgozni több pénzért, mert bármi gebasz van, ott állnak letolt gatyával, a szappanért nyúlva a nagyfaszú négerrel a hátuk mögött.
gabokocka
De te ezt mindigis tudtad.
Én is.
Aki meg eddig nem tudta, annak már olyan mindegy.
Ha tudja, hogy el fog esni, akkor inkább leül.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Jönnek egymás után...
"Katasztrófa" az amerikai kiskereskedelemben - soha nem látott zuhanás márciusban
 mfor.hu/cikkek/makro/katasztrofa-az-amerikai-kiskereskedelemben--soha-nem-latott-zuhanas-marciusban.html
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 320 — No 1 Zhang Yufei fan
Megértem a prognózisod, majd kiderül ki járt közelebb a valósághoz.
Remélem te.

Viszont ami tény, hogy már most áll ez a 30-40%. Ez nem hasracsapás. Egy hónapja álltunk le, és kb egy-másfél millió ember nem tud dolgozni már most.
Még ha ideig-óráig kapnak is alapfizetést a bejelentett munkahelyükön, de a fekete pénzek és a jattok elmaradnak, az általam luxusszektornak minősített ágazatokban dolgozók nagy része eleve feketén dolgozott, így náluk azonnal bejött a szopás üzemmód.
- Attól, hogy te veszel mindennap sört a boltban, a sörüzem nem lesz veszteséges, de a vendéglátós, a pincércsaj, a kocsmatakarító egy fillérhez se jut. Ők a luxus, nem maga a termék. Vagy küldesz jattot neten a régi helyeid felszolgálóinak?
- Nő a házhozszállítás, de annyival nem, amennyivel a helybenfogyasztás meg csökkent, megintcsak nem beszélve hány ember lett így munka nélkül.
- Igen, csomó mindent online fogok megvenni, nem a plázában, ergo az összes eladó szükségtelenné válik, munkanélkül marad.
- Ahogy a moziban a jegyszedő, a pattogatottkukorica-árus, a klotyótakarító, stb.
Minden példád pont azt igazolja, hogy mennyi rengeteg ember veszíti el a munkáját, akikre máshol se lesz szükség, vagy csak egy töredékükre.
Olyan, mintha a fától nem látnád az erdőt, vagy nem arról beszélnél, mint én...
Sobri Jóska
Még mindig nem láttam semmi olyat, ami a 30-40%-ot igazolná... de akár az 1-1.5 millióról is küldhetsz elfogulatlan adatot.

Azért a termékoldalról közelítettem meg, mert egy összeomláshoz szerintem a termelési ágazatok bedőlése / szállítási problémák vezetnének el rövid távon... a szolgáltatásban történő ideiglenes, akár nagyarányú munkanélküliséget lehet kezelni - igen, nagyon fájdalmas lesz, de nem dönti be a rendszert.

Az a valódi kérdés, meddig fog ez a helyzet fennállni (elég-e rövid távon csak pénzt osztani), vagy lesz-e középtávon strukturális változás egyes szektorokban - de szerintem azt te se állítanád, hogy most 1 évig egyetlen fodrász se fog dolgozni, vagy soha többé nem nyitnak ki a kocsmák... na utóbbi esetben valóban itt a világvége.
Igor
Majd keresek számokat, elfogulatlan adatokat, amikben az említett szektorok feketén dolgozói is szerepelnek. 😊
Én abból indulok ki, hogy kb. 4,5 millió ember dolgozik ma Magyarországon
 www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_qlf021f.html
ebből kb 65-70% szolgáltatószektor
 www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_qlf005c.html
és ennek a fele már most nem tud dolgozni.
Az egy és másfél millió között van valahol, de én inkább (wcs) felfelé torzítok, így jön ki a 30-40%.

Az az ideiglenes, nagyarányú munkanélküliség nem mindegy, hogy 3 hónap vagy 10.
Szerintem 10 vagy több. (USA-ban már 2022-ig tartó korlátozásokról olvasni.)
Nem mondtam, hogy bedönti a rendszert és jön Mad Max, csak azt, hogy sosemvolt nagy lesz, főként azért mert globális, és mert egy nemzetállam, nemzetgazdaság se önellátó.

Azt nem állítom, hogy most egy évig egyetlen fodrász se fog dolgozni, de azt igen, hogy most minimum egy évig minimum a fodrászok (és taxatív felsorolás nélkül értsd ide az összes általam luxuságazatinak titulált dolgozót) fele nem fog tudni pénzt keresni, kocsmák fele nem fog kinyitni, prosperálni.
Így mi a meglátásod a világvégéről?
Sobri Jóska
Még mindig nem tudom, ez a "ennek a fele már most nem tud dolgozni" honnan jön... de hagyjuk.

Szerintem az emberek számát, és a hónapok számát is túlbecsülöd - és igen, az időtartam a fontosabb; de szerintem nem lesz 10 hónap.
Nyilván bizonytani én se tudom, csak az eddig minták, főleg a koreai és az olasz/spanyol példa alapján gondolom - de nyilván csak educated guess ez is...

A 2022 meg egy figyelmeztetés/clickbait headline 😊 és ez nem egy folyamatos karantén lenne ("intermittent distancing".)

Itt a cikk, és idéztem belőle - ráadásul a 2022 is egy eléggé worst case scenario / elég sok mindentől függ (növelsz-e intenzív ellátási kapacitást?), vagy pl immunitást a másik vírustörzsek alapján becsültek? (nem tudom a koreai adatokból lehetne-e már mondani erre valamit...)

 science.sciencemag.org/content/early/2020/04/14/science.abb5793

"Highly-effective distancing could reduce SARS-CoV-2 incidence enough to make a strategy based on contact tracing and quarantine feasible, as in South Korea and Singapore.
Less effective one-time distancing efforts may result in a prolonged single-peak epidemic, with the extent of strain on the healthcare system and the required duration of distancing depending on the effectiveness.
Intermittent distancing may be required into 2022 unless critical care capacity is increased substantially or a treatment or vaccine becomes available. "

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Amúgy az egy nagyon hasznos hozadéka lenne ennek a fosnak, ha az emberek rájönnének, hogy
1) nem kell ész nélkül költekezni, hiteleket felvenni, inkább egy kis pénzt mindig félre kell rakni, hátha beüt vmi fos.
2) nem feltétlenül éri meg feketén dolgozni több pénzért, mert bármi gebasz van, ott állnak letolt gatyával, a szappanért nyúlva a nagyfaszú négerrel a hátuk mögött.
gabokocka
2008-ból szerinted tanult a többség? A mostaniból miért tanulna?