Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

OFF topik

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 418 — #NoStress
| Dunakeszi, kb. 44ezer ember. |
Őszentsége Sobri Jóska
egy utca, hogy a faszba?
Negritis, a vajda
Jó hosszú.

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 024 — The Mathematician
| Dunakeszi, kb. 44ezer ember. |
Őszentsége Sobri Jóska
egy utca, hogy a faszba?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 12 879 — Sworn to the Dark
Az égvilágon nem kapcsolódik semmihez, csak nézegettem Magyarország legnépesebb városait, és meglepődve tapasztaltam, hogy melyik az a város, ahol a legtöbben élnek, és amelyik se nem megyeszékhely se nem megyei jogú város. Sose találtam volna ki. Aki tippel egyet magában és eltalálja, annak nagy gratuláció.
| Dunakeszi, kb. 44ezer ember. |
Őszentsége Sobri Jóska
Rögtön rávágtam Érdet, mielőtt megnéztem a spoilert.
Kampman
én Ózdot mondtam volna... néhány évtizede még stimmelt is volna

built for this shit

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 418 — #NoStress
Az égvilágon nem kapcsolódik semmihez, csak nézegettem Magyarország legnépesebb városait, és meglepődve tapasztaltam, hogy melyik az a város, ahol a legtöbben élnek, és amelyik se nem megyeszékhely se nem megyei jogú város. Sose találtam volna ki. Aki tippel egyet magában és eltalálja, annak nagy gratuláció.
| Dunakeszi, kb. 44ezer ember. |
Őszentsége Sobri Jóska
Rögtön rávágtam Érdet, mielőtt megnéztem a spoilert.
Kampman
Én is azt mondtam volna, de az már egy ideje megyei jogú város.

több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 529
Az égvilágon nem kapcsolódik semmihez, csak nézegettem Magyarország legnépesebb városait, és meglepődve tapasztaltam, hogy melyik az a város, ahol a legtöbben élnek, és amelyik se nem megyeszékhely se nem megyei jogú város. Sose találtam volna ki. Aki tippel egyet magában és eltalálja, annak nagy gratuláció.
| Dunakeszi, kb. 44ezer ember. |
Őszentsége Sobri Jóska
Rögtön rávágtam Érdet, mielőtt megnéztem a spoilert.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 418 — #NoStress
Az égvilágon nem kapcsolódik semmihez, csak nézegettem Magyarország legnépesebb városait, és meglepődve tapasztaltam, hogy melyik az a város, ahol a legtöbben élnek, és amelyik se nem megyeszékhely se nem megyei jogú város. Sose találtam volna ki. Aki tippel egyet magában és eltalálja, annak nagy gratuláció.
| Dunakeszi, kb. 44ezer ember. |

több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 21 723
Idióta picsa stewardess megmondta, hogy a szabály az szabály, nem értette a természet hívő szavát.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
@csebi nem bírt magával már megint.

 utazomajom.hu/reszeg-utas-vizelt/
Hanni
megmondtam h hugyozni fogok, most ezen miert lepodtek meg ennyire ...
csebi
legalább nem fosta végig az egész repcsit mint nemrég vki más
Kúrfürst briareos
@Lofli szokott kijarni a wcre ugye, ha gol kell egy soccer meccsen?

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 2 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 18 655 — StuG Life
@csebi nem bírt magával már megint.

 utazomajom.hu/reszeg-utas-vizelt/
Hanni
megmondtam h hugyozni fogok, most ezen miert lepodtek meg ennyire ...
csebi
legalább nem fosta végig az egész repcsit mint nemrég vki más

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
@csebi nem bírt magával már megint.

 utazomajom.hu/reszeg-utas-vizelt/
Hanni
megmondtam h hugyozni fogok, most ezen miert lepodtek meg ennyire ...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 740 — Poloska confirmed
@csebi nem bírt magával már megint.

 utazomajom.hu/reszeg-utas-vizelt/
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 024 — The Mathematician
egyébként vicces hogy musk a bolygó megmentője
Negritis, a vajda
Musk egy bohóc. És a gázerőmű a legkisebb gond most...

És tudom, hogy te tudod... de akkor legalább ne írdd le/ne így pls...
Igor
bocs
igazából a tesla és az elektromos autók viszonylatában írtam ezt, aszittem átmegy a szarkazmus
amúgy az egész CO2 kibocsátás meg környezet szennyezés téma rohadt nehéz és komplex

 www.youtube.com/c/ClimateTown/videos
az itteni videókat javaslom

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 855 — Dr Kongó fan
egyébként vicces hogy musk a bolygó megmentője
Negritis, a vajda
Musk egy bohóc. És a gázerőmű a legkisebb gond most...

És tudom, hogy te tudod... de akkor legalább ne írdd le/ne így pls...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 024 — The Mathematician
40-42 kg CO2 termelődik egy 2 méter magas műfenyő gyártásakor
vpi
Ez hogy?
Egy műfenyő mondjuk kb. 10 kg.
Minden 10 kilónyi műanyagtermék előállítása során négyszerannyi tömeg CO2 keletkezik?
Őszentsége Sobri Jóska
Így van, műanyagtipustól függően 2 és 6kg közötti CO2 keletkezik 1kg műanyag gyártásakor.

 8billiontrees.com/carbon-offsets-credits/carbon-ecological-footprint-calculators/plastic-carbon-footprint/
vpi
az elektromos autók ellenzői mindig ezt hozzák fel, hogy nem csak azt kéne nézni, hogy maga az autó ha már a forgalomban van, mennyire nem szennyez, de a gyártása során viszont igencsak nagyon
NB2
a gyártás egy dolog, mert az aksihoz a litium bányászat az borzalmas
viszont az elektromos áram előállítása a probléma

egyébként vicces hogy musk a bolygó megmentője úgy hogy gázerőmű kell a tesla és spacex gyárak működéséhez is

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 29 061 — nabege2@yahoo.com
40-42 kg CO2 termelődik egy 2 méter magas műfenyő gyártásakor
vpi
Ez hogy?
Egy műfenyő mondjuk kb. 10 kg.
Minden 10 kilónyi műanyagtermék előállítása során négyszerannyi tömeg CO2 keletkezik?
Őszentsége Sobri Jóska
Így van, műanyagtipustól függően 2 és 6kg közötti CO2 keletkezik 1kg műanyag gyártásakor.

 8billiontrees.com/carbon-offsets-credits/carbon-ecological-footprint-calculators/plastic-carbon-footprint/
vpi
az elektromos autók ellenzői mindig ezt hozzák fel, hogy nem csak azt kéne nézni, hogy maga az autó ha már a forgalomban van, mennyire nem szennyez, de a gyártása során viszont igencsak nagyon
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot
40-42 kg CO2 termelődik egy 2 méter magas műfenyő gyártásakor
vpi
Ez hogy?
Egy műfenyő mondjuk kb. 10 kg.
Minden 10 kilónyi műanyagtermék előállítása során négyszerannyi tömeg CO2 keletkezik?
Őszentsége Sobri Jóska
Így van, műanyagtipustól függően 2 és 6kg közötti CO2 keletkezik 1kg műanyag gyártásakor.

 8billiontrees.com/carbon-offsets-credits/carbon-ecological-footprint-calculators/plastic-carbon-footprint/

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 418 — #NoStress
40-42 kg CO2 termelődik egy 2 méter magas műfenyő gyártásakor
vpi
Ez hogy?
Egy műfenyő mondjuk kb. 10 kg.
Minden 10 kilónyi műanyagtermék előállítása során négyszerannyi tömeg CO2 keletkezik?

több mint 2 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 647
Tudnatok ajanlani Pesten (vagy a kozelben) olyan ettermet, kajaldat, ahol jo (ar-ertek-adag) tesztas eteleket lehet kapni?
Padrinaggio
pasta a kálvinon
több mint 2 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Kaptam nemrég egy fotót: az XXXLutzban már ipari mennyiségben árulják a karácsonyi műfenyőket. Szeptember közepe van.
nagylaza, főpohárnok
A műfenyő (ha nem cserélik évente) a legzöldebb karácsonyi megoldás.
Ilyenkor még akciós is, gondolom.
Dzsokijuing
A hangsúly nem a műfenyőn volt (nekünk is az van), hanem azon, hogy már szeptemberben beindult a karácsonyi dózer.
nagylaza, főpohárnok
Sejtettem, erre írtam, hogy mivel a fogyasztói kapitalizmusban egész évben karácsony van, ilyenkor akciós lehet.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 832 — beers & Packers
Kaptam nemrég egy fotót: az XXXLutzban már ipari mennyiségben árulják a karácsonyi műfenyőket. Szeptember közepe van.
nagylaza, főpohárnok
A műfenyő (ha nem cserélik évente) a legzöldebb karácsonyi megoldás.
Ilyenkor még akciós is, gondolom.
Dzsokijuing
A hangsúly nem a műfenyőn volt (nekünk is az van), hanem azon, hogy már szeptemberben beindult a karácsonyi dózer.
több mint 2 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 132 — no es importante
Tudnatok ajanlani Pesten (vagy a kozelben) olyan ettermet, kajaldat, ahol jo (ar-ertek-adag) tesztas eteleket lehet kapni?
Padrinaggio
Minden relatív, de nekem pl a Bellozzo-val semmi bajom


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Padrinaggio Baltimore Ravens 266
Tudnatok ajanlani Pesten (vagy a kozelben) olyan ettermet, kajaldat, ahol jo (ar-ertek-adag) tesztas eteleket lehet kapni?
több mint 2 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Kaptam nemrég egy fotót: az XXXLutzban már ipari mennyiségben árulják a karácsonyi műfenyőket. Szeptember közepe van.
nagylaza, főpohárnok
A műfenyő (ha nem cserélik évente) a legzöldebb karácsonyi megoldás.
Ilyenkor még akciós is, gondolom.
Dzsokijuing
Khm. Mitől lenne már zöldmegoldás egy Kínában gyártott műanyag darab?

Először is érdemes tisztázni, hogy a karácsonyfának szánt fenyőket, nem erdőtelepítés céljából nevelik, hanem kimondottan a karácsonyi ünnepekre. Ha nem állítanánk karácsonyfát, akkor ezek a fenyőfák nem lennének elültetve, azaz nem járulnának hozzá például a CO2 elnyeléséhez. Egy fenyőfa (lucfenyő) egy év alatt 10-10,5 kg szén-dioxidot nyel el: tételezzük fel, hogy egy hektáron szabályosan 1000 fa fér el, akkor azon az egy hektáron egy év alatt 10-10,5 tonna CO2 nyelődik el.

A vágott karácsonyfa elégetésével közel ugyanannyi CO2 keletkezik, mint amennyit élete folyamán felhasznál. Ha azonban a karácsonyfát nem elégetik, hanem biomasszatüzelésű erőműben égetik el, akkor még kevesebb CO2 kerül a levegőbe, mert a keletkezett gázok leválasztó rendszeren mennek keresztül. Ha felaprítva szétterítik, komposztálják 3,3-3,5 kg-ra csökken a CO2 kibocsátása. Minden egyes vágott fenyő után legalább egy, de átlagosan 5-6 fát ültetnek újra, ami azt jelenti, hogy összességében több CO2-t nyelnek el a karácsonyfának nevelt fenyők, mint amennyi az elégetésük során felszabadul.

Egy hektár ültetvény 100-110 tonna oxigént termel 10 év alatt, míg 40-42 kg CO2 termelődik egy 2 méter magas műfenyő gyártásakor, ami közel tízszerese az elégetett fenyőnek.

De vannak olyan műfenyők, ahol más anyagot is kevernek a gyártás során, ekkor a széndioxid-lábnyom elérheti az 50 kg-ot is. A műfenyők esetében Kína számít a legnagyobb gyártó országnak. A fákat teherhajókon és repülőgépen szállítják a világ különböző pontjaira, mellyel az egy műfenyőre eső károsanyag-kibocsátás 190 százalékkal magasabb, mint a vágott fenyő esetében, ami műfenyőnként 25 km autóút során kibocsátott szén-dioxidnak felel meg.

Műfenyőt lehet vásárolni spórolás érdekében, viszont hozzá kell tenni, hogy az a költség, melyet a károsult környezet regenerálására kell fordítanunk a gyártás és a majdani hulladéktermelés miatt, nincs beleszámítva az árába.
Bár a műfenyő évekig is használható, a gyártása és a szállítása során fellépő környezetterhelés csak nehezen kompenzálódik. Jelentős műanyaghulladék. A PVC stabilizálásra gyakran ólmot használnak, amely a fenyő öregedésével veszélyes porként a levegőjébe kerülhet.
vpi
Nincsenek ilyen cizellált érveim.
Gondolom, ha veszel egy műfenyőt és azzal temetnek el, ráadásul vegrendeletileg még a gyerekeidre is ráhagyományozod, hatalmas és háborítatlan fenyőerdőket eredményez.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot
Kaptam nemrég egy fotót: az XXXLutzban már ipari mennyiségben árulják a karácsonyi műfenyőket. Szeptember közepe van.
nagylaza, főpohárnok
A műfenyő (ha nem cserélik évente) a legzöldebb karácsonyi megoldás.
Ilyenkor még akciós is, gondolom.
Dzsokijuing
Khm. Mitől lenne már zöldmegoldás egy Kínában gyártott műanyag darab?

Először is érdemes tisztázni, hogy a karácsonyfának szánt fenyőket, nem erdőtelepítés céljából nevelik, hanem kimondottan a karácsonyi ünnepekre. Ha nem állítanánk karácsonyfát, akkor ezek a fenyőfák nem lennének elültetve, azaz nem járulnának hozzá például a CO2 elnyeléséhez. Egy fenyőfa (lucfenyő) egy év alatt 10-10,5 kg szén-dioxidot nyel el: tételezzük fel, hogy egy hektáron szabályosan 1000 fa fér el, akkor azon az egy hektáron egy év alatt 10-10,5 tonna CO2 nyelődik el.

A vágott karácsonyfa elégetésével közel ugyanannyi CO2 keletkezik, mint amennyit élete folyamán felhasznál. Ha azonban a karácsonyfát nem elégetik, hanem biomasszatüzelésű erőműben égetik el, akkor még kevesebb CO2 kerül a levegőbe, mert a keletkezett gázok leválasztó rendszeren mennek keresztül. Ha felaprítva szétterítik, komposztálják 3,3-3,5 kg-ra csökken a CO2 kibocsátása. Minden egyes vágott fenyő után legalább egy, de átlagosan 5-6 fát ültetnek újra, ami azt jelenti, hogy összességében több CO2-t nyelnek el a karácsonyfának nevelt fenyők, mint amennyi az elégetésük során felszabadul.

Egy hektár ültetvény 100-110 tonna oxigént termel 10 év alatt, míg 40-42 kg CO2 termelődik egy 2 méter magas műfenyő gyártásakor, ami közel tízszerese az elégetett fenyőnek.

De vannak olyan műfenyők, ahol más anyagot is kevernek a gyártás során, ekkor a széndioxid-lábnyom elérheti az 50 kg-ot is. A műfenyők esetében Kína számít a legnagyobb gyártó országnak. A fákat teherhajókon és repülőgépen szállítják a világ különböző pontjaira, mellyel az egy műfenyőre eső károsanyag-kibocsátás 190 százalékkal magasabb, mint a vágott fenyő esetében, ami műfenyőnként 25 km autóút során kibocsátott szén-dioxidnak felel meg.

Műfenyőt lehet vásárolni spórolás érdekében, viszont hozzá kell tenni, hogy az a költség, melyet a károsult környezet regenerálására kell fordítanunk a gyártás és a majdani hulladéktermelés miatt, nincs beleszámítva az árába.
Bár a műfenyő évekig is használható, a gyártása és a szállítása során fellépő környezetterhelés csak nehezen kompenzálódik. Jelentős műanyaghulladék. A PVC stabilizálásra gyakran ólmot használnak, amely a fenyő öregedésével veszélyes porként a levegőjébe kerülhet.

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 322 — Így remélem megfelelek nektek.....
Kaptam nemrég egy fotót: az XXXLutzban már ipari mennyiségben árulják a karácsonyi műfenyőket. Szeptember közepe van.
nagylaza, főpohárnok
A műfenyő (ha nem cserélik évente) a legzöldebb karácsonyi megoldás.
Ilyenkor még akciós is, gondolom.
Dzsokijuing
Nekünk kb 15 ève megvan ugyan az🥳🤪prüsszköltem ellene de a másik felem azt mondta ő nem akar mèg nyáron is maradèk tűlevelet talalni, így műfenyő lesz/van punk tum. Arról nem is beszélve hogy kènyelmesebb is, nincs annyi macera vele.

Nekem se a kedvenc megoldás de ebben kèsz voltam kompromisszumot kötni.

Szerkesztette: dande2