Tenisz

16 feliratkozó

több mint 4 éve
Pitt Pittsburgh Steelers Tennessee Volunteers 107 — Stairway to 7
Jah, hát ez tipikus Gyokovics. Nagyon kegyelik az istenek...
Most még hiányzott a legalább egyszeri játék nélküli továbbjutás 😂
Az tényleg nagyon jellemző rá, a 332 GS meccséből kétszer is előfordult, hogy így ment tovább.

Szerkesztette: Pitt

több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 630 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Olyan, hogy következő Federer amúgy is blaszfémia. 😊 Thiem 6 órával többet töltött a pályán, a végén szerintem ez is közre játszott abban, hogy az ucsó fél órában a vonal mellé nem talált, hanem csúnyán outokat ütött, amik nem Djokon múltak.
kishaszi
Mondod te. En meg azt mondom, mentalisan ennyit tud, es ezert nincs eselye Djoko ellen, aki nem egyszer mutatta meg, hogy ha o jatszik hat oraval tobbet az ellenfelenel, ezeket a labdakat akkor is meguti, amiket Thiem nem. Kiveve persze Federer es Nadal. Kiegyensulyozottsag. Medvedev, Kyrgios, Thiem es a tobbiek nem kiegyensulyozottak, es hamar szetesnek, sokkal tobbet rontanak, mint amit szabadna.

Es tovabbra is egy olyan meccs utan vagyunk, amit Djokovics atlagos jatekkal huzott be egy remek Thiem ellen. Nekem vegig az volt az erzesem, hogy Djoko annyit jatszik, amennyit kell. Persze ez nem igy volt, azert erezheto volt, hogy rossz napot fogott ki, de hat igy sem volt komolyan veszelyben a gyozelme. A nagy harmas nem csak jatektudasban, de mentalisan is egy teljesen mas szinten van.
Stez
Thiem esetében azért nem csak a hat óráról van szó. Az osztráknak sokkal nehezebb volt a sorsolása, az utolsó három meccsén végig csúcsformában kellett játszania. A Nadal elleni meccse szinte egy előrehozott döntő volt, de még Zverev ellen is extra kellett hoznia. A szerbnek ellenben egy komoly ellenfele lehetett volna, Federer, de ő meg sérülten játszott. Kb meg se izzadt komolyabban a döntőig. A másik a lebonyolítás. Két hét tenisz után sokat számít minden pihenőnap, és ugye Djokovics két napot készült a fináléra, míg Thiemnek csak egy napja volt a regenerálódásra. Ahogy a nőknél is egy napra teszik az elődöntőket, úgy szerintem a férfiaknál is meg kellene lépni ezt. Úgyhogy én nem hiszem, hogy Thiem ennyit tudna mentálisan, sőt inkább a javára írom, hogy ilyen erőltetett menet után még a döntőben is végig pariban volt.
Nandito
Jah, hát ez tipikus Gyokovics. Nagyon kegyelik az istenek...
Most még hiányzott a legalább egyszeri játék nélküli továbbjutás 😂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 19 216 — Vikings fan
Olyan, hogy következő Federer amúgy is blaszfémia. 😊 Thiem 6 órával többet töltött a pályán, a végén szerintem ez is közre játszott abban, hogy az ucsó fél órában a vonal mellé nem talált, hanem csúnyán outokat ütött, amik nem Djokon múltak.
kishaszi
Mondod te. En meg azt mondom, mentalisan ennyit tud, es ezert nincs eselye Djoko ellen, aki nem egyszer mutatta meg, hogy ha o jatszik hat oraval tobbet az ellenfelenel, ezeket a labdakat akkor is meguti, amiket Thiem nem. Kiveve persze Federer es Nadal. Kiegyensulyozottsag. Medvedev, Kyrgios, Thiem es a tobbiek nem kiegyensulyozottak, es hamar szetesnek, sokkal tobbet rontanak, mint amit szabadna.

Es tovabbra is egy olyan meccs utan vagyunk, amit Djokovics atlagos jatekkal huzott be egy remek Thiem ellen. Nekem vegig az volt az erzesem, hogy Djoko annyit jatszik, amennyit kell. Persze ez nem igy volt, azert erezheto volt, hogy rossz napot fogott ki, de hat igy sem volt komolyan veszelyben a gyozelme. A nagy harmas nem csak jatektudasban, de mentalisan is egy teljesen mas szinten van.
Stez
Thiem esetében azért nem csak a hat óráról van szó. Az osztráknak sokkal nehezebb volt a sorsolása, az utolsó három meccsén végig csúcsformában kellett játszania. A Nadal elleni meccse szinte egy előrehozott döntő volt, de még Zverev ellen is extra kellett hoznia. A szerbnek ellenben egy komoly ellenfele lehetett volna, Federer, de ő meg sérülten játszott. Kb meg se izzadt komolyabban a döntőig. A másik a lebonyolítás. Két hét tenisz után sokat számít minden pihenőnap, és ugye Djokovics két napot készült a fináléra, míg Thiemnek csak egy napja volt a regenerálódásra. Ahogy a nőknél is egy napra teszik az elődöntőket, úgy szerintem a férfiaknál is meg kellene lépni ezt. Úgyhogy én nem hiszem, hogy Thiem ennyit tudna mentálisan, sőt inkább a javára írom, hogy ilyen erőltetett menet után még a döntőben is végig pariban volt.
Nandito
Sorsolással egyetértek, de Thiemnek meg mindig ez az első GS-e, hogy pariban volt és még mindig a top 14 versenyekről 26 évesen csak egy győzelme van.
Ausztrál openes játékába bele lehet látni sok mindent, de ezt ugyanúgy Medvegyev tavaly év végi játékba is beletudom látni.
Nem kérdés szerintem hogy stabilan ő a 4.legjobb játékos most, de hogy valahogy ezek a győzelmek nem jönnek neki össze az biztos.
több mint 4 éve
Nandito Tennessee Titans 3 111 — Titans fan
Olyan, hogy következő Federer amúgy is blaszfémia. 😊 Thiem 6 órával többet töltött a pályán, a végén szerintem ez is közre játszott abban, hogy az ucsó fél órában a vonal mellé nem talált, hanem csúnyán outokat ütött, amik nem Djokon múltak.
kishaszi
Mondod te. En meg azt mondom, mentalisan ennyit tud, es ezert nincs eselye Djoko ellen, aki nem egyszer mutatta meg, hogy ha o jatszik hat oraval tobbet az ellenfelenel, ezeket a labdakat akkor is meguti, amiket Thiem nem. Kiveve persze Federer es Nadal. Kiegyensulyozottsag. Medvedev, Kyrgios, Thiem es a tobbiek nem kiegyensulyozottak, es hamar szetesnek, sokkal tobbet rontanak, mint amit szabadna.

Es tovabbra is egy olyan meccs utan vagyunk, amit Djokovics atlagos jatekkal huzott be egy remek Thiem ellen. Nekem vegig az volt az erzesem, hogy Djoko annyit jatszik, amennyit kell. Persze ez nem igy volt, azert erezheto volt, hogy rossz napot fogott ki, de hat igy sem volt komolyan veszelyben a gyozelme. A nagy harmas nem csak jatektudasban, de mentalisan is egy teljesen mas szinten van.
Stez
Thiem esetében azért nem csak a hat óráról van szó. Az osztráknak sokkal nehezebb volt a sorsolása, az utolsó három meccsén végig csúcsformában kellett játszania. A Nadal elleni meccse szinte egy előrehozott döntő volt, de még Zverev ellen is extra kellett hoznia. A szerbnek ellenben egy komoly ellenfele lehetett volna, Federer, de ő meg sérülten játszott. Kb meg se izzadt komolyabban a döntőig. A másik a lebonyolítás. Két hét tenisz után sokat számít minden pihenőnap, és ugye Djokovics két napot készült a fináléra, míg Thiemnek csak egy napja volt a regenerálódásra. Ahogy a nőknél is egy napra teszik az elődöntőket, úgy szerintem a férfiaknál is meg kellene lépni ezt. Úgyhogy én nem hiszem, hogy Thiem ennyit tudna mentálisan, sőt inkább a javára írom, hogy ilyen erőltetett menet után még a döntőben is végig pariban volt.

Music City Miracle
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
Azt senki nem mondja hogy o felert vagy felfog erni a nagy harmashoz. Nem fog ahogy valszeg evtizedekig senki nem is fog.
JéBé
Az én generációm simán emlékszik még, amikor ugyanez a “többévtizedezés” ment Edberg, Becker, Sampras, Agassi végnapjaiban is. Aztán elég hamar jött Federer meg Nadal. Meg Djoko.
Mindig jönnek új gigászok.
Valahol már most van egy 16-18 éves srác, akiről most senki se tud semmit, és aki majd pár év múlva végigveri a világot, máshol meg egy 14 éves, akivel majd Federer-Nadalt tolnak 2025 és 2035 között.

több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 246 — Whoops, looks like something went wrong.
Murray kizart, az o teste mar nem birja el ezt. Gondolom Thiem, Zverev, Medvedev, Cicipasz, Kyrgios es Berrettini verne egymast korbe. Naluk en azt latom, hogy siman nyerhet barmelyik, de egyik sem annyira kiegyensulyozott, hogy behuzza a nagy versenyek mindegyiket. Oldoklo harc lenne. Meg biztos meg lenne egy-egy nagy tornaja Wawrinkanak es tarsainak is. De oszinten, szerintem eleg elkeserito a helyzet most a noknel es a ferfiaknal egyarant, utobbinal ugye az orsegvaltas nem akar megerkezni, igazan ugyes es jo fiatal kihivot nem latok, aki konstansan uralni tudna a mezonyt. Elobbinel evente feltunik rgy uj tehetseg, majd utana visszaesik es rendre kizug ido elott, lasd Oszaka. Pedig tavaly ugy tunt, o zsebre teszi a mezonyt. Azota viszont fejben baromi gyenge.

több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 666 — Bears & Illinois fan
Egy teoretkius kérdés, ha idén év végén a három ász (Federer, Nadal, Djokovics) egy sírós összeölelkezős sajttájon bejelentené a közös visszavonulásukat, nyerne e jövőre valaki egynél több GS-t? Ha igen, ki?
A régiek, Wavrinka, Murray? Az ifjú, örök tehetségek?

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Olyan, hogy következő Federer amúgy is blaszfémia. 😊 Thiem 6 órával többet töltött a pályán, a végén szerintem ez is közre játszott abban, hogy az ucsó fél órában a vonal mellé nem talált, hanem csúnyán outokat ütött, amik nem Djokon múltak.
kishaszi
Mondod te. En meg azt mondom, mentalisan ennyit tud, es ezert nincs eselye Djoko ellen, aki nem egyszer mutatta meg, hogy ha o jatszik hat oraval tobbet az ellenfelenel, ezeket a labdakat akkor is meguti, amiket Thiem nem. Kiveve persze Federer es Nadal. Kiegyensulyozottsag. Medvedev, Kyrgios, Thiem es a tobbiek nem kiegyensulyozottak, es hamar szetesnek, sokkal tobbet rontanak, mint amit szabadna.

Es tovabbra is egy olyan meccs utan vagyunk, amit Djokovics atlagos jatekkal huzott be egy remek Thiem ellen. Nekem vegig az volt az erzesem, hogy Djoko annyit jatszik, amennyit kell. Persze ez nem igy volt, azert erezheto volt, hogy rossz napot fogott ki, de hat igy sem volt komolyan veszelyben a gyozelme. A nagy harmas nem csak jatektudasban, de mentalisan is egy teljesen mas szinten van.
Stez
Ezen nem fogunk összeveszni. Djokonak jár a pacsi, hogy melózott tovább, de most köszönheti annak, hogy Thiem a legvégén szemmel láthatóan elfáradt fejben.
És igen, a nagy hármas szintkülönbségben van mentálisan a többiekhez képest, de ez kb. Federer színre lépése óta így van, hogy a mindenkori élmezőny gyenge eresztés agyban.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
JéBé Green Bay Packers 6 864
Azt senki nem mondja hogy o felert vagy felfog erni a nagy harmashoz. Nem fog ahogy valszeg evtizedekig senki nem is fog. Ettol meg Thiemnek van olyan tenisze amit mostmar egyre konstansabban hoz es amivel GS-n is megtudja verni a harmast. Evekig ilyen Dimitrov meg Raonic szintu fiatalokat szopkodott a tenisz vilaga hogy majd ok jonnek. Thiem hosszu ido ota az elso aki tenyleg meg is erkezett. Olyasmi mint Wawrinka, barhol barki ellen realis eselye van es ez nagy szo az elmult 15 ev dominanciajat nezve.
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 246 — Whoops, looks like something went wrong.
Hat szerintem meg Thiem az egyetlen "fiatal" aki konstans tudja rangatni a nagy harom bajszat. Nem lepodnek meg ha a Garrost be is huzna most.
JéBé
Simán GS matéria, kb. csak az említett hullámzás miatt nem jött ez most össze, mert Djoko se volt több most egy iparosnál.
kishaszi
Na de pont ez az, hogy Thiem oriasit jatszott onmagahoz kepest. Djoko meg siman tudasan alul tolta. Es igy is csapta Thiemet. Thiemassan 27, de ugyebar ilyenkor rohamosan nagyot mar nagyon ritkan fejlodnek a jatekosok. Ez meg ramutat, hogy mekkora kulonbseg is van kettejuk kozott. Salakon meg Nadal verhetetlen lesz, fuvon meg a nagy harmas mindegyik tagja fasza.

En meg mindig nem latom Thiemmel kapcsolatban a nagy hype-ot, hogy o az uj Federer. Stabilan top5, de inkabb gondolom, hogy Grand Slamen azert nem annal nem lesz tobbre eleg, hogy 1-2szer elkapja Djokoekat.
Stez
De ez a Thiem az új Fed honna jön ?
Van egy játékos aki 26 éves koráig nem nyert GS-t.
Fednek volt 10-12 , Nadalnak10-11, Djokonak 6.

Thiem feltud mutatni 3 döntőt ahol 1-ben volt reális esélye (úgy hogy amúgy 3 nagyból mind3 erős iparos munkát hozott (van aki azt se..).
GS matéria ha levesszük a top3-at és még mindig nem tudott a top3ból 2 embert egy versenyen megnyerni.

Behúza a Garrost, igen neki van a második legnagyobb esélye kb Djokoval egy szinten ami azt jelenti hogy Nadal 70-75% ők ketten meg a maradékon osztozkodnak.

ATP 1000-esből is van összvissz 1 győzelme. Ez a srác nem egy jó versenyző, semmivel sem jobb mint volt Murray 4.nek sőt, Zverev / Medvedev / Krygios duót is inkább elétennék, ha azt kérdezné valaki kinek lesz több címe a következő 5 évben!
Toca
Ne tolem kerdezd, mert en nem tudom, de nem is ertem ezt a hype-ot. Neten olvastam mindenhol, hogy mennyire odaig es vissza van mindenki Thiemtol, es uj Federerkent emlegetik.

több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 246 — Whoops, looks like something went wrong.
Olyan, hogy következő Federer amúgy is blaszfémia. 😊 Thiem 6 órával többet töltött a pályán, a végén szerintem ez is közre játszott abban, hogy az ucsó fél órában a vonal mellé nem talált, hanem csúnyán outokat ütött, amik nem Djokon múltak.
kishaszi
Mondod te. En meg azt mondom, mentalisan ennyit tud, es ezert nincs eselye Djoko ellen, aki nem egyszer mutatta meg, hogy ha o jatszik hat oraval tobbet az ellenfelenel, ezeket a labdakat akkor is meguti, amiket Thiem nem. Kiveve persze Federer es Nadal. Kiegyensulyozottsag. Medvedev, Kyrgios, Thiem es a tobbiek nem kiegyensulyozottak, es hamar szetesnek, sokkal tobbet rontanak, mint amit szabadna.

Es tovabbra is egy olyan meccs utan vagyunk, amit Djokovics atlagos jatekkal huzott be egy remek Thiem ellen. Nekem vegig az volt az erzesem, hogy Djoko annyit jatszik, amennyit kell. Persze ez nem igy volt, azert erezheto volt, hogy rossz napot fogott ki, de hat igy sem volt komolyan veszelyben a gyozelme. A nagy harmas nem csak jatektudasban, de mentalisan is egy teljesen mas szinten van.

több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 19 216 — Vikings fan
Hat szerintem meg Thiem az egyetlen "fiatal" aki konstans tudja rangatni a nagy harom bajszat. Nem lepodnek meg ha a Garrost be is huzna most.
JéBé
Simán GS matéria, kb. csak az említett hullámzás miatt nem jött ez most össze, mert Djoko se volt több most egy iparosnál.
kishaszi
Na de pont ez az, hogy Thiem oriasit jatszott onmagahoz kepest. Djoko meg siman tudasan alul tolta. Es igy is csapta Thiemet. Thiemassan 27, de ugyebar ilyenkor rohamosan nagyot mar nagyon ritkan fejlodnek a jatekosok. Ez meg ramutat, hogy mekkora kulonbseg is van kettejuk kozott. Salakon meg Nadal verhetetlen lesz, fuvon meg a nagy harmas mindegyik tagja fasza.

En meg mindig nem latom Thiemmel kapcsolatban a nagy hype-ot, hogy o az uj Federer. Stabilan top5, de inkabb gondolom, hogy Grand Slamen azert nem annal nem lesz tobbre eleg, hogy 1-2szer elkapja Djokoekat.
Stez
De ez a Thiem az új Fed honna jön ?
Van egy játékos aki 26 éves koráig nem nyert GS-t.
Fednek volt 10-12 , Nadalnak10-11, Djokonak 6.

Thiem feltud mutatni 3 döntőt ahol 1-ben volt reális esélye (úgy hogy amúgy 3 nagyból mind3 erős iparos munkát hozott (van aki azt se..).
GS matéria ha levesszük a top3-at és még mindig nem tudott a top3ból 2 embert egy versenyen megnyerni.

Behúza a Garrost, igen neki van a második legnagyobb esélye kb Djokoval egy szinten ami azt jelenti hogy Nadal 70-75% ők ketten meg a maradékon osztozkodnak.

ATP 1000-esből is van összvissz 1 győzelme. Ez a srác nem egy jó versenyző, semmivel sem jobb mint volt Murray 4.nek sőt, Zverev / Medvedev / Krygios duót is inkább elétennék, ha azt kérdezné valaki kinek lesz több címe a következő 5 évben!
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Szerintem Medvedev és Tsitsipas lehet a következő, aki 1-nél több grand slamet nyerhet, esetleg Zverev, de ő fejben gyenge.

Thiemnek ez a plafon. Persze ha a 3 nagy rohamosan visszaesik akkor lehet esélye, de alapvetően minden borításon van egy közülük aki üzembiztosan veri ötből négyszer.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Olyan, hogy következő Federer amúgy is blaszfémia. 😊 Thiem 6 órával többet töltött a pályán, a végén szerintem ez is közre játszott abban, hogy az ucsó fél órában a vonal mellé nem talált, hanem csúnyán outokat ütött, amik nem Djokon múltak.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 246 — Whoops, looks like something went wrong.
Hat szerintem meg Thiem az egyetlen "fiatal" aki konstans tudja rangatni a nagy harom bajszat. Nem lepodnek meg ha a Garrost be is huzna most.
JéBé
Simán GS matéria, kb. csak az említett hullámzás miatt nem jött ez most össze, mert Djoko se volt több most egy iparosnál.
kishaszi
Na de pont ez az, hogy Thiem oriasit jatszott onmagahoz kepest. Djoko meg siman tudasan alul tolta. Es igy is csapta Thiemet. Thiemassan 27, de ugyebar ilyenkor rohamosan nagyot mar nagyon ritkan fejlodnek a jatekosok. Ez meg ramutat, hogy mekkora kulonbseg is van kettejuk kozott. Salakon meg Nadal verhetetlen lesz, fuvon meg a nagy harmas mindegyik tagja fasza.

En meg mindig nem latom Thiemmel kapcsolatban a nagy hype-ot, hogy o az uj Federer. Stabilan top5, de inkabb gondolom, hogy Grand Slamen azert nem annal nem lesz tobbre eleg, hogy 1-2szer elkapja Djokoekat.

több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Hat szerintem meg Thiem az egyetlen "fiatal" aki konstans tudja rangatni a nagy harom bajszat. Nem lepodnek meg ha a Garrost be is huzna most.
JéBé
Simán GS matéria, kb. csak az említett hullámzás miatt nem jött ez most össze, mert Djoko se volt több most egy iparosnál.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
JéBé Green Bay Packers 6 864
Hat szerintem meg Thiem az egyetlen "fiatal" aki konstans tudja rangatni a nagy harom bajszat. Nem lepodnek meg ha a Garrost be is huzna most.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
Thiem 27 lesz, azert ritka, hogy valaki 32-33 evesen is top jatekot kepes nyujtani
Stez
Ezt valójában bárkinek válaszolhanám és bármelyik topicban, de az elmúlt évtizedekben, években annyit fejlődött az orvos- és életmódtudomány, hogy az élsport korhatára módfelett kitolódott fizikai értelemben is. Federer, Nadal, CR7, Brady, Gore, rengeteg UFC-s, boxoló, szinte minden sportból hozható példa, simán tudnak top fizikai formát hozni 35 körül is. Változik a világ.
Sobri Jóska
Ez akkor sem next gen, es foleg nem uttoro, mert olyasvalakirol beszelunk, aki jo esellyel lesz legalabb 29-30 eves, amikor kifakul Djoko vagy Nadal peldaul a legjobbak kozul, es Thiem raadasul olyan, akivel siman egy szinten van akar Zverev, akar nem egyszer Medvedev is. Es a mostani donto utan mar mindenki az "uj Federer" jelzovel magyaraz Thiem kapcsan. Azert na. Megmosolyogtato. Lehet, hogy a szegeny srac kiraly lenne, ha nincs a nagy harmas, de a nagy harmas van, es Thiem egyelore nem az o ellenfeluk stabilan, hanem inkabb Zvereveke.

Ez mar megint a tulhype-olasa egy nemileg fiataoabb valakinek par jo torna utan, mert a vilag szereti es uj hosoket akar, unalmas mar neki a nagy harmas. Nekem viszont nem unalmas, ha egyszeruen ennyire rohadt jok. Djokot meg sokan utaljak, de evek ota o a legjobb, es egy zseni. Es teszem hozza, semmivel sem arrogansabb mar reg a tobbieknel, sokan szeretik azert utalni, amilyen volt, csakhogy mar reges reg nem olyan. De ha valaki nem szereti, magyarazhatja mas az ellenkezojet, mert az illeto ugy is arrogansnak es nagykepunek fogja tartani. Pedig a csavo emberisegbol nem kicsit jeles.
Stez
Ez így kábé nulla ponton kapcsolódik ahhoz, amit írtam, de nehéz belekötni, ahogy abba is, hogy Czibor Zoltán a magyar válogatott címeres mezét először 1949. május 8-án a Magyarország – Ausztria 6:1-es mérkőzésen, utoljára pedig szintén Ausztria ellen, itthon, 1956. október 14-én a 2:0-ra végződött mérkőzésen húzta magára, 43 válogatott mérkőzést játszott, 17 gólt szerzett. Tagja volt az angolok elleni Wembley Stadionban 6:3-as és a Népstadionban 7:1-es győzelemmel végződött mérkőzésen kezdő csapatnak. A Bp. Honvéd színeiben 58 gólt szerzett.

több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 246 — Whoops, looks like something went wrong.
Thiem 27 lesz, azert ritka, hogy valaki 32-33 evesen is top jatekot kepes nyujtani
Stez
Ezt valójában bárkinek válaszolhanám és bármelyik topicban, de az elmúlt évtizedekben, években annyit fejlődött az orvos- és életmódtudomány, hogy az élsport korhatára módfelett kitolódott fizikai értelemben is. Federer, Nadal, CR7, Brady, Gore, rengeteg UFC-s, boxoló, szinte minden sportból hozható példa, simán tudnak top fizikai formát hozni 35 körül is. Változik a világ.
Sobri Jóska
Ez akkor sem next gen, es foleg nem uttoro, mert olyasvalakirol beszelunk, aki jo esellyel lesz legalabb 29-30 eves, amikor kifakul Djoko vagy Nadal peldaul a legjobbak kozul, es Thiem raadasul olyan, akivel siman egy szinten van akar Zverev, akar nem egyszer Medvedev is. Es a mostani donto utan mar mindenki az "uj Federer" jelzovel magyaraz Thiem kapcsan. Azert na. Megmosolyogtato. Lehet, hogy a szegeny srac kiraly lenne, ha nincs a nagy harmas, de a nagy harmas van, es Thiem egyelore nem az o ellenfeluk stabilan, hanem inkabb Zvereveke.

Ez mar megint a tulhype-olasa egy nemileg fiataoabb valakinek par jo torna utan, mert a vilag szereti es uj hosoket akar, unalmas mar neki a nagy harmas. Nekem viszont nem unalmas, ha egyszeruen ennyire rohadt jok. Djokot meg sokan utaljak, de evek ota o a legjobb, es egy zseni. Es teszem hozza, semmivel sem arrogansabb mar reg a tobbieknel, sokan szeretik azert utalni, amilyen volt, csakhogy mar reges reg nem olyan. De ha valaki nem szereti, magyarazhatja mas az ellenkezojet, mert az illeto ugy is arrogansnak es nagykepunek fogja tartani. Pedig a csavo emberisegbol nem kicsit jeles.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
Thiem 27 lesz, azert ritka, hogy valaki 32-33 evesen is top jatekot kepes nyujtani
Stez
Ezt valójában bárkinek válaszolhanám és bármelyik topicban, de az elmúlt évtizedekben, években annyit fejlődött az orvos- és életmódtudomány, hogy az élsport korhatára módfelett kitolódott fizikai értelemben is. Federer, Nadal, CR7, Brady, Gore, rengeteg UFC-s, boxoló, szinte minden sportból hozható példa, simán tudnak top fizikai formát hozni 35 körül is. Változik a világ.

több mint 4 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Next gen=bárki más, aki valamivel fiatalabb a nagy hármasnál.
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 246 — Whoops, looks like something went wrong.
Thiem baszki egyetlen next gen fiatal akiben megvan az a valami, nagyon megerdemelne mar egy GS-t.
JéBé
Milyen next gen? Hat ev, meg annyi sincs talan koztuk, ez nem next gen. Arrol nem beszelve, hogy az elmult ot evben kis tulzassal minden evben jott valaki, aki hasonloan berobbant es ment a nyalazas, hogy akkor most o becsatlakozik a nagy harmashoz, aztan semmi. Egy-egy kiugro tornara kepesek, de aztan kifujnak. Az elmult evben epp Zverev es Kyrgios volt a soros, kikialtott csodagyerek, de elobbi meg a palyafutasa elejen is van, utobbi meg tul hulye a versenysporthoz. De Thiem 27 lesz, azert ritka, hogy valaki 32-33 evesen is top jatekot kepes nyujtani, mint a harom klasszis, ugyhogy Thiem pont annyira lesz next gen, hogy igazabol lesz talan 3-4 jo eve Nadal es Djoko utan, mert azert tul sok esely nincs ra, hogy a kovetkezo 1-2 evben barmelyik visszavonul, foleg, hogy Federer hamarosan ezt megteszi, igy nekik meg egy nagy rivalissal kevesebb marad, aki kepes lenne oket megszorongatni. Ha valaki 26 evesen nem kepes Djokoekkal felvenni a versenyt, akkor valoszinuleg sosem fogja tudni, max elcsipi oket parszor a sokbol. Ezek a legjobb evei, igen ritka, hogy valaki innen nagyot fejlodjon, raadasul eronletben mar kb csak visszaeshet.

Igazabol annyira korosan keresi a media a kihivokat, hogy fals kepet fest a fiatalabbakrol, egy jo ev utan uj csodagyereket kialt ki, kozben az a helyzet, hogy a nagy harmas olyan kiemelkedo zseni, a sportag legjobbjai, ilyenek azert nem jonnek csak ugy evrol evre. Lasd a noknel, evek ota nincs igazi zseni, folyamatosan egymast veregetik korbe es kis tulzassal nincs Grand Slam, ahol ugyanaz a top2-4 lenne. Es meg a 128 eves, lassan 297 kilos Serena is kepes megszopatni nem egyszer a ranglistan top jatekosokat. Mert hiany van az igazi tehetsegekbol. A ferfiaknal a kovetkezo generacio, amit varsz, egyelore egyaltalan nincs meg. Es en kicsit tartok is tole, hogy lesz par ev, amikor olyan kaosz lesz, mint a noknel. Majd Djokoek utan, amikor megnyilik az ut Thiemnek es Zverevnek, Medvedevnek, akik nyernek, de igazabol jatekban es mentalisan kozuk sem lesz a nagy harmashoz. Csak valakinek nyernie kell, ugyebar.

több mint 4 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 938
Thiem baszki egyetlen next gen fiatal akiben megvan az a valami, nagyon megerdemelne mar egy GS-t.
JéBé
Azért Thiem 26,5 évesen már messze van a fiatal játékostól.
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 630 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Thiem baszki egyetlen next gen fiatal akiben megvan az a valami, nagyon megerdemelne mar egy GS-t.
JéBé
Meg lehet neki, mert most Djoko megromlott, DT meg a 4. Gémtöl levedlette az izgulást.
(Bár mondjuk sztem Kyrgios, Zverev is ott van. Reméljük ők nem olyan reménységek, mint Safin, Hewitt, Bagdatis...)
kishaszi
Azért Hewitt meg Szafin picit többek voltak reménységnél... 🙂
warr_b
Messze nem jött ki a bennük rejlő potenciál. Hewitt amit leművelt az addig majd élete formájában játszó Pete ellen az US Open döntőben, ahhoz képest utána csak egy sima defenzív játékos lett, akinél az volt a meglepő, ha valami kreatívat húzott egy meccsen. Nem azért utáltam, mert nyert akkor, hanem mert soha meg sem közelítette azt a játékot, és így fájó az a GS.
Safin meg fejben volt kevés sajna, és benne is sokkal-sokkal több volt.
kishaszi
Grand Slam-eket nyertek, világelsők voltak. Azért ez több mint reménység.
Akkor ennyi erővel pl Murray is reménység maradt, mert a korszakos Roger-Rafa-Djoko trió mellett nem jött ki belőle több?
warr_b
Igen, az maradt. 😀 Murray is kevés volt fejben, utána meg sérült volt sokat. Federer pl. példátlan módon "szerencsés" alkat, hogy sose volt sérült (najó, meg se kellett erőltetnie magát sokáig, mert eleve úgy játszottak ellene, hogy esély sincs 😛), oszt mingyá 60 éves és még mindig GS elődőntős, döntős 😛
kishaszi
Hülye 😜

Aki nálam ígéret maradt, az pl Radwanska.

Döntő szett, breakelőny a prémhajúnál. Mondjuk neki az AO olyan, mint Nadalnak a Garros...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 871 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Thiemnek Nadal ellen is volt egy csúnya chokingja. (Aztán hozta rövidítésben a meccset.)