Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A magyar csapatok egyik rákfenéje, hogy mindig olyan ember az edző, akivel előtte két héttel még együtt játszottak a delikvensek. Ennek megfelelően sosem tudják elfogadni az illető edző szakmai tudását.
e53m62
Erre csak annyit, hogy a jővőbeni junior válogatott tagjai nem túl valószínű, hogy bármelyik edzővel együtt játszottak volna. (Jax, Francesco, Kovács Sanyi, Cserjés Karcsi, esetleg én, stb.)cápa77
Meg ez azért az edző személyétől és/vagy szakmai felkészültségétől is függ.
Én például annak idején még játszottam együtt Bencsics Márkkal, Ujfalusi Ákossal, Titz Dániellel, Igari-Szűcs Tamással (remélem, senkit sem hagytam ki), akik később játékosaim voltak és soha egyszer sem éreztem, hogy kétségbe vonták volna, amit kértem tőlük.Francesco
Azóta sem jöttek ki olyan játékosok, Juniorban, mint az akkori Wolves Junior (mostmár Hurricanes). Ez nem csak rólatok, rülunk is elmondható, nálunk Szolnokon sem jönnek ugyan olyan minőségü Junior játékosok mint 2-3éve. Legalábbis nem olyan számmal... Szorgalmaznék több korcsoportot, pl egy U24es "kis bajnokságot", kiváncsi lennék milyen meccsek jönnének ki a "kiöregedett" egykori Junior játékosokból😊
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Titans-boys:
a pösti fanok kérdezik, hogy mennyi a beugró meccsre?
válaszotokat előre is köszcsipuszcsi!Kopasz98
800




több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A magyar csapatok egyik rákfenéje, hogy mindig olyan ember az edző, akivel előtte két héttel még együtt játszottak a delikvensek. Ennek megfelelően sosem tudják elfogadni az illető edző szakmai tudását.
e53m62
Erre csak annyit, hogy a jővőbeni junior válogatott tagjai nem túl valószínű, hogy bármelyik edzővel együtt játszottak volna. (Jax, Francesco, Kovács Sanyi, Cserjés Karcsi, esetleg én, stb.)cápa77
Meg ez azért az edző személyétől és/vagy szakmai felkészültségétől is függ.
Én például annak idején még játszottam együtt Bencsics Márkkal, Ujfalusi Ákossal, Titz Dániellel, Igari-Szűcs Tamással (remélem, senkit sem hagytam ki), akik később játékosaim voltak és soha egyszer sem éreztem, hogy kétségbe vonták volna, amit kértem tőlük.
több mint 13 éve
Kopasz98 93
Titans-boys:
a pösti fanok kérdezik, hogy mennyi a beugró meccsre?
válaszotokat előre is köszcsipuszcsi!
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
A magyar csapatok egyik rákfenéje, hogy mindig olyan ember az edző, akivel előtte két héttel még együtt játszottak a delikvensek. Ennek megfelelően sosem tudják elfogadni az illető edző szakmai tudását.
e53m62
Erre csak annyit, hogy a jővőbeni junior válogatott tagjai nem túl valószínű, hogy bármelyik edzővel együtt játszottak volna. (Jax, Francesco, Kovács Sanyi, Cserjés Karcsi, esetleg én, stb.)


több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Természetesen fontos szempont ez is és én is egyetértek vele, hogy amerikaiként fel lehet sülni nagyon. De aki tud alkalmazkodni, az nagyon nagy sikereket érhet el.
Ezért lenne jó olyan edzőkkel dolgozni, akik már európában élnek egy ideje és megvan az edzői képesítésük, mert ugye alkalmazkodtak az itteni (európai) szokásokhoz, de a tudásuk meg sokkal mélyebb!

A másik felvetésre meg az van, hogy sztem ugye minden csapat szeretné ha lenne juniorja, mert azért egy csapatvezetésnek el kellett már jutnia arra a szintre, hogy utánpótlás nélkül nem megy és ez a legegyszerűbb módja a csapatlétszám növelésének. Legalábbis én így látom. Csak nálunk az a gond, hogy nincs elég felvevőbázis ahhoz, hogy megfelelő számú juniort tudjunk képezni, de ezen vagyunk. Aztán hogy belebukunk e vagy nem, az még a jövő zenéje!
De ha a legtöbb csapatnál így gondolkoznak, annak előbb utóbb meg lesz az eredménye.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Valamint még azzal egészíteném ki, hogy szerintem csak úgy lehetne a junior válogatottat kiállítani, ha központi törekvés lenne arra, hogy legyen utánpótlás. Itt nem arra gondolok, hogy a szövetség megköveteli hogy legyen junior csapat, hanem arra hogy támogatja a junior bázis növelését.Bruce
Nagyon egyetértek. Én 2007-től kezdődően elég mélyen benne voltam a hazai junior világban (lévén ott edzősködtem) és a legtöbb csapaton látszott, hogy azért van junior, mert kötelező. A Wolves-nál kicsit komolyabban vették az utánpótlás kérdését és ennek az lett az eredménye, hogy három év alatt egyetlen egyszer sem győzték le a junior csapatot.
Szerény véleményem szerint válogatottról addig beszélni, amíg a junior bajnokság ilyen alacsony szinvonalú, nem nagyon érdemes (többek között a Hurricanes edzői ezért is nem pályázták meg a szövetségi kapitányi címet).

Az amerikai edzők kérdése szerintem nagyon összetett.
Nyilvánvaló, hogy a szakmai tudásuk és a rutinuk is jóval nagyobb azoknál, akik néhány éve űzik csak ezt a sportot itthon, de egy valamivel azért számolni kell: az Amerikából Európába látogató edzők közül eddig már elég sok csúnyán felsült, mert azokat a módszereket próbálják itt alkalmazni, amit kint, ahol olyanokkal foglalkoztak, akik 4 éves koruk óta football-lal kelnek és fekszenek. Sok amcsi edző egyszerűen nem tud alkalmazkodni az itteni viszonyokhoz, annak ellenére, hogy akár NFL-edzett sportszakemberről van szó.
Félreértés ne essék, ez nem mindenkire igaz, de gyakori a jelenség. És nem azt mondom ezzel, hogy mondjuk én, vagy a Hurricanes vezetőedzője többet érne bármilyen amerikai edzőnél. Csak jelzem, hogy ez is egy fontos szempont.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A Junior válogatott edzői szerintem a Hurricanesből kellene hogy kikerüljenek, legalábbis nagytöbségben, mivel nekik a tapasztalatuk messze veri az összes hazai edzőét, mind hazai, mind nemzetközi szinten, mindamellett, hogy megtanultak bánni a fiatalokkal.gyengejobb
Szerintem a Miskolcon munkálkodó Phillip Hilderbrand jó vezetőedző lenne, és a Hurrikánoknál is vannak jó szakemberek, emellett megkeresném Tony Simmons-ot is Békéscsabán. Ha az említettek közül vannak akik meggyőzhetőek, akkor ők válogathatnának segédedzőket a posztok mellé, természetesen a jelentkezők közül.kisember
Nyilván lehet hogy nagyobb szakmai tudással rendelkezik, nincsennek ilyen belátásaim, viszont ők sokkal jobban ismerik a Junior mezőnyünket, játékosokat és mindamellett nemzetközi csapatokat, edzőket, sémákat, amikből sok előnyünk lehetne. Szerintem!gyengejobb
Köszi a bizalmat 😊
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Valamint még azzal egészíteném ki, hogy szerintem csak úgy lehetne a junior válogatottat kiállítani, ha központi törekvés lenne arra, hogy legyen utánpótlás. Itt nem arra gondolok, hogy a szövetség megköveteli hogy legyen junior csapat, hanem arra hogy támogatja a junior bázis növelését.

Erre nagyon jó alap lett volna ez az akadémia, vagy ennek híján a területi alapon szerveződő csapatösszefogások vezethetnek még eredményre. De valahogy élénkíteni kell a fiatalok sportolását és hogy a választásuk az amerikai foci legyen.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Egyszer már ebben a témában kifejtettem, hogy az amcsi edzők szaktudása sztem messze túlszárnyalja a magyar edzőkét. Azt a hiányosságot, hogy nem ismerik a junior mezőnyt, sztem egy junior idény után lehetne kompenzálni, ahogy az amcsik fanatizmusát én ismerem.
Én mindenképpen amerikai edzőt kérnék fel és ha már dolgoznak itt egy páran, akkor belőlük.

A másik lehetőség meg az lenne, hogy egy junior csapatot (a legjobbat) kinevezni a válogatott gerincének és egy két kiegészítő játékost adni hozzájuk más csapatoktól, akik tényleg nagyon kiemelkednek. És így természetesen a válogatott edzője azon csapat edzője lenne amelyből a válogatott épül fel. De ez persze csak rövidtávon megoldás és a cél ugye nem ez.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ezzel adtátok el a meccset. A legjobb esélyetek Június 5-én lett volna arra, hogy megverjétek a Gorillazt, vagy legalább jól játszatok ellenük. A Vili és a Sharks külföldön játszik, még az is lehet, hogy a Gorillazból is vittek volna néhány játékost. Ha így sem érted, akkor lehet, hogy tényleg nem odaadtátok a meccset, csak hülyék vagytok.Zebrafan
Mielőtt súlyos vádakkal gyanúsítgatsz és lehülyézel minket nem kéne szerinted picit gondolkoznod? Mégis ki vagy te, hogy -hozzáteszem név nélkül- ilyeneket állítgatsz? Megsértődni ugyan nem fogok egy nethuszár okoskodásán de azért álljunk már meg egy kicsit...

Mint azt előttem írták is, a meccsünk másnapján a Cowboys-al játszik a Győr, így maximum annyit nyertek a Gorillák ezzel, hogy ott lehet az edzőjük a mérkőzésükön. Amúgy meg ha mi egy Győrrel, SZhellyel, minden jóval felturbózott csapatot szeretnénk legyőzni ( amilyet a többi csapatnak is le kell/kellett/kellett volna a bajnokság során ) akkor mi van?

De amúgy legyen igazad, bevalljuk előtte napra kibérelték nekünk a Rio-t ingyen sörrel és maláj kurvákkal csak, hogy biztos győzzenek, és ezzel minket meg is vettek...NightBoY
😊 ugyis annyit jatszunk baratsagos meccseket... erre az estere nem lephetek at vendegjatekosnak? 😊
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Szerintem a Miskolcon munkálkodó Phillip Hilderbrand jó vezetőedző lenne, és a Hurrikánoknál is vannak jó szakemberek, emellett megkeresném Tony Simmons-ot is Békéscsabán. Ha az említettek közül vannak akik meggyőzhetőek, akkor ők válogathatnának segédedzőket a posztok mellé, természetesen a jelentkezők közül.

Nyilván lehet hogy nagyobb szakmai tudással rendelkezik, nincsennek ilyen belátásaim, viszont ők sokkal jobban ismerik a Junior mezőnyünket, játékosokat és mindamellett nemzetközi csapatokat, edzőket, sémákat, amikből sok előnyünk lehetne. Szerintem!

és nem utolsó sorban magyarok 😊 szerintem jobban megértik egymást, akkor is ha mindenki beszél angolul 😊Boti63
Egyáltalán nem biztos, h mindenki érteni akarja a magyart.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
A magyar csapatok egyik rákfenéje, hogy mindig olyan ember az edző, akivel előtte két héttel még együtt játszottak a delikvensek. Ennek megfelelően sosem tudják elfogadni az illető edző szakmai tudását.

Mióta előny az, h ismerik a junior mezőnyt? Aki jelentkezik, azt megmérik, h mennyire könnyű. Pont. Ne a hírnév alapján keressünk már válogatott tagokat.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
Boti63 40
A Junior válogatott edzői szerintem a Hurricanesből kellene hogy kikerüljenek, legalábbis nagytöbségben, mivel nekik a tapasztalatuk messze veri az összes hazai edzőét, mind hazai, mind nemzetközi szinten, mindamellett, hogy megtanultak bánni a fiatalokkal.gyengejobb
Szerintem a Miskolcon munkálkodó Phillip Hilderbrand jó vezetőedző lenne, és a Hurrikánoknál is vannak jó szakemberek, emellett megkeresném Tony Simmons-ot is Békéscsabán. Ha az említettek közül vannak akik meggyőzhetőek, akkor ők válogathatnának segédedzőket a posztok mellé, természetesen a jelentkezők közül.kisember
Nyilván lehet hogy nagyobb szakmai tudással rendelkezik, nincsennek ilyen belátásaim, viszont ők sokkal jobban ismerik a Junior mezőnyünket, játékosokat és mindamellett nemzetközi csapatokat, edzőket, sémákat, amikből sok előnyünk lehetne. Szerintem!gyengejobb
és nem utolsó sorban magyarok 😊 szerintem jobban megértik egymást, akkor is ha mindenki beszél angolul 😊
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A Junior válogatott edzői szerintem a Hurricanesből kellene hogy kikerüljenek, legalábbis nagytöbségben, mivel nekik a tapasztalatuk messze veri az összes hazai edzőét, mind hazai, mind nemzetközi szinten, mindamellett, hogy megtanultak bánni a fiatalokkal.gyengejobb
Szerintem a Miskolcon munkálkodó Phillip Hilderbrand jó vezetőedző lenne, és a Hurrikánoknál is vannak jó szakemberek, emellett megkeresném Tony Simmons-ot is Békéscsabán. Ha az említettek közül vannak akik meggyőzhetőek, akkor ők válogathatnának segédedzőket a posztok mellé, természetesen a jelentkezők közül.kisember
Nyilván lehet hogy nagyobb szakmai tudással rendelkezik, nincsennek ilyen belátásaim, viszont ők sokkal jobban ismerik a Junior mezőnyünket, játékosokat és mindamellett nemzetközi csapatokat, edzőket, sémákat, amikből sok előnyünk lehetne. Szerintem!
több mint 13 éve
sLyNz New Orleans Saints Oregon Ducks 731 — 100% Borsod
Ezzel adtátok el a meccset. A legjobb esélyetek Június 5-én lett volna arra, hogy megverjétek a Gorillazt, vagy legalább jól játszatok ellenük. A Vili és a Sharks külföldön játszik, még az is lehet, hogy a Gorillazból is vittek volna néhány játékost. Ha így sem érted, akkor lehet, hogy tényleg nem odaadtátok a meccset, csak hülyék vagytok.Zebrafan
Mielőtt súlyos vádakkal gyanúsítgatsz és lehülyézel minket nem kéne szerinted picit gondolkoznod? Mégis ki vagy te, hogy -hozzáteszem név nélkül- ilyeneket állítgatsz? Megsértődni ugyan nem fogok egy nethuszár okoskodásán de azért álljunk már meg egy kicsit...

Mint azt előttem írták is, a meccsünk másnapján a Cowboys-al játszik a Győr, így maximum annyit nyertek a Gorillák ezzel, hogy ott lehet az edzőjük a mérkőzésükön. Amúgy meg ha mi egy Győrrel, SZhellyel, minden jóval felturbózott csapatot szeretnénk legyőzni ( amilyet a többi csapatnak is le kell/kellett/kellett volna a bajnokság során ) akkor mi van?

De amúgy legyen igazad, bevalljuk előtte napra kibérelték nekünk a Rio-t ingyen sörrel és maláj kurvákkal csak, hogy biztos győzzenek, és ezzel minket meg is vettek...NightBoY
ejj..de kár, h nem lehet like-ot osztogatni...😀

......
több mint 13 éve
NightBoY New York Giants 616
Ezzel adtátok el a meccset. A legjobb esélyetek Június 5-én lett volna arra, hogy megverjétek a Gorillazt, vagy legalább jól játszatok ellenük. A Vili és a Sharks külföldön játszik, még az is lehet, hogy a Gorillazból is vittek volna néhány játékost. Ha így sem érted, akkor lehet, hogy tényleg nem odaadtátok a meccset, csak hülyék vagytok.Zebrafan
Mielőtt súlyos vádakkal gyanúsítgatsz és lehülyézel minket nem kéne szerinted picit gondolkoznod? Mégis ki vagy te, hogy -hozzáteszem név nélkül- ilyeneket állítgatsz? Megsértődni ugyan nem fogok egy nethuszár okoskodásán de azért álljunk már meg egy kicsit...

Mint azt előttem írták is, a meccsünk másnapján a Cowboys-al játszik a Győr, így maximum annyit nyertek a Gorillák ezzel, hogy ott lehet az edzőjük a mérkőzésükön. Amúgy meg ha mi egy Győrrel, SZhellyel, minden jóval felturbózott csapatot szeretnénk legyőzni ( amilyet a többi csapatnak is le kell/kellett/kellett volna a bajnokság során ) akkor mi van?

De amúgy legyen igazad, bevalljuk előtte napra kibérelték nekünk a Rio-t ingyen sörrel és maláj kurvákkal csak, hogy biztos győzzenek, és ezzel minket meg is vettek...

You should know I bleed blue...
több mint 13 éve
Johnny_X Houston Texans 50 — Rotációs kapa
Olvasom a Gorillák a ködben c. magyar dráma újabb felvonását. A saját maga körül felkevert szarba szívből kívánom, hogy a főszereplő belefulladjon.

EDIT: elírást javítottam.

"Today the enemy shall know fear!"
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Vicces fiú...

"A tragikomikus hírek szerint a nevezést nem tudta megoldani a Katonák csapata, a szabályok értelmében így nem játszható le a mérkőzés, ismét 20:0 arányban "győztek" a Gorillák."
"Azt ki kell jelentenünk, hogy a magyar amerikaifutball kiforrottsága még hagy némi kívánnivalót maga után, nem minden csapat tud felnőni a feladatokhoz."

http://gorillaz.hu/index.php?p=hir&hid=49677

Ezt nem kellett volna szerintem. Földre lököttbe még egyet belerúgni nem túl keresztény cselekedet.e53m62
Mondjuk, hogy tudomásul vesszük a Gorillaz módszereit, lévén sokat tenni úgysem tudunk ellene.
A céljukat elérik, de már ez sem elég? Erre tényleg szükség volt?
Tényleg az van amit Cápa is szajkózott, hogy mindenki más a hülye? És a Gorillaz a "szenvedő alany"??!

A kérdés már csak az: akkor a többiek mik volnának?
Gondolom mindennek az egésznek az élvezői illetve nyertesei...
Valóban, végülis ennél több tapasztalatot talán egy szezonban sem nyerhettek. :/
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
mielőtt újabb csapatot meggyanusítana bárki, csak kérdezem, feltűnt-e nektek, hogy az idén már mennyi olyan mérkőzés volt,ahol a csapatoknak "vendégségbe " kellett menni, ha játszani akartak. PL. Titánék a Fradin, Wolvesék is a Fradin, Eagles az Építőkön, mind mint hazai csapat. Talán nem is annyira kamu a szabad pálya ?szeniko
Ezt te sem gondolhatod komolyan.Zebrafan
mivel elég sűrűn belefutok, de, teljesen komolyan gondolom.
több mint 13 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Ha jobban utánaszámolsz, akkor lehetetlen olyan reális (tehát a csapatok erejét figyelembe vevő) forgatókönyvet összeállítani a hátralévő mérkőzésekre, hogy a Titans akár a ZP és a Gorillaz legyőzésével kialakuló 3-3-as eredménnyel bejusson a rájátszásba, mert a gólarányunk messze a legrosszabb, valamint a rájátszásra esélyes egyéb csapatok ellen is kikaptunk, ha játszottunk velük.vadibandi
Elméleti fejtegetés, de én látok halovány lehetőséget egy PO-t jelentő eredménysorra. (Raptors gólaránya 13, amit jócskán negatívba vihet a 2 favorit ellen, ha Jászberény legyőzi egy pontgazdag meccsen mindkettőt megelőzhetitek. A PO résztvevők Gor-Reb-Tig-Steel-Sol-Tit.)
De ugye, nem számít a gólarány, a kapott pontokat tekintve meg rosszabb a helyzetetek, még kisebb az esély erre a forgatókönyvre.
Ez a hétvége letisztázza majd a helyzetet. :cool:

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
A Junior válogatott edzői szerintem a Hurricanesből kellene hogy kikerüljenek, legalábbis nagytöbségben, mivel nekik a tapasztalatuk messze veri az összes hazai edzőét, mind hazai, mind nemzetközi szinten, mindamellett, hogy megtanultak bánni a fiatalokkal.gyengejobb
Szerintem a Miskolcon munkálkodó Phillip Hilderbrand jó vezetőedző lenne, és a Hurrikánoknál is vannak jó szakemberek, emellett megkeresném Tony Simmons-ot is Békéscsabán. Ha az említettek közül vannak akik meggyőzhetőek, akkor ők válogathatnának segédedzőket a posztok mellé, természetesen a jelentkezők közül.kisember
válogatot.. tők jó lenne, de kik lennének benne? mikor hol lennének az edzések? erősen valószínű h ez csak a pesti cspatoknak kedvezne... sajnos nem hiszem h sok oylan szülő van zalaegerszegen vagy pl debrecenben aki 1 edzésért pl. tízezer forintot költene 😕
vagy erre már van vmi kidolgozott terv?Ricsi56
Hát, például ezt anyagilag támogathatná a szövetség.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
A Junior válogatott edzői szerintem a Hurricanesből kellene hogy kikerüljenek, legalábbis nagytöbségben, mivel nekik a tapasztalatuk messze veri az összes hazai edzőét, mind hazai, mind nemzetközi szinten, mindamellett, hogy megtanultak bánni a fiatalokkal.gyengejobb
Szerintem a Miskolcon munkálkodó Phillip Hilderbrand jó vezetőedző lenne, és a Hurrikánoknál is vannak jó szakemberek, emellett megkeresném Tony Simmons-ot is Békéscsabán. Ha az említettek közül vannak akik meggyőzhetőek, akkor ők válogathatnának segédedzőket a posztok mellé, természetesen a jelentkezők közül.kisember
válogatot.. tők jó lenne, de kik lennének benne? mikor hol lennének az edzések? erősen valószínű h ez csak a pesti cspatoknak kedvezne... sajnos nem hiszem h sok oylan szülő van zalaegerszegen vagy pl debrecenben aki 1 edzésért pl. tízezer forintot költene 😕
vagy erre már van vmi kidolgozott terv?

Crushers #12
több mint 13 éve
kisember 63
A Junior válogatott edzői szerintem a Hurricanesből kellene hogy kikerüljenek, legalábbis nagytöbségben, mivel nekik a tapasztalatuk messze veri az összes hazai edzőét, mind hazai, mind nemzetközi szinten, mindamellett, hogy megtanultak bánni a fiatalokkal.gyengejobb
Szerintem a Miskolcon munkálkodó Phillip Hilderbrand jó vezetőedző lenne, és a Hurrikánoknál is vannak jó szakemberek, emellett megkeresném Tony Simmons-ot is Békéscsabán. Ha az említettek közül vannak akik meggyőzhetőek, akkor ők válogathatnának segédedzőket a posztok mellé, természetesen a jelentkezők közül.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A Junior válogatott edzői szerintem a Hurricanesből kellene hogy kikerüljenek, legalábbis nagytöbségben, mivel nekik a tapasztalatuk messze veri az összes hazai edzőét, mind hazai, mind nemzetközi szinten, mindamellett, hogy megtanultak bánni a fiatalokkal.