Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

GM játék csevegő

18 feliratkozó

több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
2025-ös roster fájl

2026-os roster fájl

Draft tracker 2025

Draft tracker 2026

Rosenhaus táblázat 2026


Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 7 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
vassadi
Én nem fogok újraszavazni az 1. kérdésre.

Egyrészt, ha a B/C-re akartam volna szavazni, akkor egyből arra szavazok alapból... másrészt ha már így lett föltéve a kérdés, szerintem nem korrekt/befolyásolja a szavazást ha a kisebbségnek egy 2. szavazatot adunk.
Igor
Ahogy gondolod, már úgyis eldőlt.

Szerintem egyébként az lett volna inkorrekt, ha azok, akik alapvetően a limitált carryovert támogatják, nem szólhatnak bele abba, hogy az esetleges korlátlan carryoverre való átállás mikor lépjen érvénybe, miközben nyilván mindenki, aki utóbbira szavazott, az alapján választott az idei és a jövő évi bevezetés között, hogy neki személy szerint melyik a kedvezőbb a tavalyról idénre áthozható összeg alapján. (Ha csak 100 ezrem maradt tavaly, akkor inkább vezessük be jövőre és hozok most át csak 80 ezret, nem érdekel az a 20 ezer, amíg más meg mondjuk 5 helyett csak 2,5 millió cap space-szel gazdagodik idén.)
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 318 — NFL bracket champion '26
vassadi
Én nem fogok újraszavazni az 1. kérdésre.

Egyrészt, ha a B/C-re akartam volna szavazni, akkor egyből arra szavazok alapból... másrészt ha már így lett föltéve a kérdés, szerintem nem korrekt/befolyásolja a szavazást ha a kisebbségnek egy 2. szavazatot adunk.
Igor
Nem hiszel a kétfordulós választási rendszerben? 😛


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 843 — Dr Kongó fan
vassadi
Én nem fogok újraszavazni az 1. kérdésre.

Egyrészt, ha a B/C-re akartam volna szavazni, akkor egyből arra szavazok alapból... másrészt ha már így lett föltéve a kérdés, szerintem nem korrekt/befolyásolja a szavazást ha a kisebbségnek egy 2. szavazatot adunk.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Bocs nekem most ez az elmúlt pár nap nagyon káosz volt + a mostani hét is (itt vagyok épp LA-ben 😀 ). Megpróbálom átnézni majd a dolgokat.
több mint 7 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
Ezt én is akartam kérdezni, gondolom akik korábbi vetmines szerződéssel rendelkeznek, akkor is ingyen kivághatoak, ha magasabb mint az új értékek, ugyE?
adam8
Természetesen.
több mint 7 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
a vetminek nálunk aszerint vannak kategorizálva, hogy hányadik NFL-szezonjában jár a játékos, míg IRL aszerint, hogy hány évet töltött el eddig a ligában, tehát pl. míg nálunk a játékos negyedik, ötödik és hatodik NFL-szezonjában jár ugyanolyan értékű vetmin, addig IRL az ötödik, hatodik és hetedik szezonban (négy, öt és hat 'accrued year' után), vagy amíg nálunk a 10. szezonjában lévő játékos már a legmagasabb értékű vetmint kapja, addig IRL még nem, az majd csak a 11. szezonban / 10 lehúzott idény után jár.vassadi
Emiatt a somos által javasolt új vetmin értékeket - az azonos csoportba eső évek összegeit átlagolva és ezáltal egyetlen közös számot kreálva - én az alábbiak szerint finomítanám:


Máskülönben - ahogy az a táblázatban is látható - az lesz, hogy míg eddig a 4-6. és 7-9. szezonjukban járó játékosoknak járt azonos értékű vetmin, addig ezután az 5-7. és 8-10. idényükben járóknak lenne egyforma. Szerintem az ebből származó kavarodást mindenki szívesen elkerüli.
vassadi
Ez hogyan befolyasolja a 4ik es alatta levo korokben draftolt jatekosok szerzodeset? Eddig ugyebar 450e volt, ami a vetmin.
Spigo
Újonc évükben legalábbis.

Az 5-7. körösök változatlanul négy év vetmint kapnak, tehát ha a fenti értékek lépnek érvénybe, akkor 350e-400e-450e-540e a szerződésük, ami 435 ezres átlagot jelent.

A 4. körösök - ahogy azt a közleményeknél a szabálymódosításos postban írtam - mostantól az 5-7. körösök vetmines átlagának és a 3. körösök átlagfizetésének átlagát kapják. Az idei 3. körösök átlagbére 1,08 millió, tehát a 4. körösök ebben a szezonban 757.500-as átlagú szerződést kapnak.
több mint 7 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 647
a vetminek nálunk aszerint vannak kategorizálva, hogy hányadik NFL-szezonjában jár a játékos, míg IRL aszerint, hogy hány évet töltött el eddig a ligában, tehát pl. míg nálunk a játékos negyedik, ötödik és hatodik NFL-szezonjában jár ugyanolyan értékű vetmin, addig IRL az ötödik, hatodik és hetedik szezonban (négy, öt és hat 'accrued year' után), vagy amíg nálunk a 10. szezonjában lévő játékos már a legmagasabb értékű vetmint kapja, addig IRL még nem, az majd csak a 11. szezonban / 10 lehúzott idény után jár.vassadi
Emiatt a somos által javasolt új vetmin értékeket - az azonos csoportba eső évek összegeit átlagolva és ezáltal egyetlen közös számot kreálva - én az alábbiak szerint finomítanám:


Máskülönben - ahogy az a táblázatban is látható - az lesz, hogy míg eddig a 4-6. és 7-9. szezonjukban járó játékosoknak járt azonos értékű vetmin, addig ezután az 5-7. és 8-10. idényükben járóknak lenne egyforma. Szerintem az ebből származó kavarodást mindenki szívesen elkerüli.
vassadi
Ez hogyan befolyasolja a 4ik es alatta levo korokben draftolt jatekosok szerzodeset? Eddig ugyebar 450e volt, ami a vetmin.
Spigo
Ezt én is akartam kérdezni, gondolom akik korábbi vetmines szerződéssel rendelkeznek, akkor is ingyen kivághatoak, ha magasabb mint az új értékek, ugyE?

több mint 7 éve
Spigo New England Patriots 1 249 — Patriots GM
a vetminek nálunk aszerint vannak kategorizálva, hogy hányadik NFL-szezonjában jár a játékos, míg IRL aszerint, hogy hány évet töltött el eddig a ligában, tehát pl. míg nálunk a játékos negyedik, ötödik és hatodik NFL-szezonjában jár ugyanolyan értékű vetmin, addig IRL az ötödik, hatodik és hetedik szezonban (négy, öt és hat 'accrued year' után), vagy amíg nálunk a 10. szezonjában lévő játékos már a legmagasabb értékű vetmint kapja, addig IRL még nem, az majd csak a 11. szezonban / 10 lehúzott idény után jár.vassadi
Emiatt a somos által javasolt új vetmin értékeket - az azonos csoportba eső évek összegeit átlagolva és ezáltal egyetlen közös számot kreálva - én az alábbiak szerint finomítanám:


Máskülönben - ahogy az a táblázatban is látható - az lesz, hogy míg eddig a 4-6. és 7-9. szezonjukban járó játékosoknak járt azonos értékű vetmin, addig ezután az 5-7. és 8-10. idényükben járóknak lenne egyforma. Szerintem az ebből származó kavarodást mindenki szívesen elkerüli.
vassadi
Ez hogyan befolyasolja a 4ik es alatta levo korokben draftolt jatekosok szerzodeset? Eddig ugyebar 450e volt, ami a vetmin.
több mint 7 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
Eldőlt az is, hogy az éves szerződéshosszabbítási lehetőségek száma ötre lesz csökkentve.

A három, még kérdéses pontnál is nagyon valószínű a végkimenetel: kb. biztos, hogy maradnak a többéves vetmines szerződések (a maradék nyolc GM közül elég egynek erre az alternatívára szavaznia, és eldőlt), illetve sanszos, hogy kettőre lesz emelve az éves átstrukturálási lehetőségek száma, valamint hogy a teljes megmaradt cap space-t tovább lehet majd görgetni, de csak a következő szezontól (ezek szerint többségben voltak azok, akik tavalyról csak minimális összeget tudtak volna áthozni 😛 ).
vassadi
😀
Pedig ügyesen tetted fel a kérdést és próbáltad megosztani a cap space áthozatala mellett szavazókat a két lehetőséggel is 😛
Klaci79
Muszáj volt mindkét lehetőséget felkínálni, mert ha csak egyik vagy másik lett volna opció, azzal egyértelműen vagy azoknak kedvezek, akiknek sok cap space-ük maradt tavaly, vagy azoknak, akiknek kevés. Viszont így utólag belegondolva, okosabb lett volna úgy csinálni, hogy első körben tényleg csak arról szavazni, hogy a jelenlegi szabályok maradjanak vagy áthozható legyen a teljes cap space, és második körben arról, hogy ha a korlátlan carryover bevezetésre kerül, akkor az mikortól lépjen érvénybe. Így tehát aki alapvetően a limitált carryover mellett voksolna, annak is lenne beleszólása, hogy ha a korlátlan nyer, az mikortól legyen bevezetve.

De még nem késő korrigálni ezt a kis malőrt...
több mint 7 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
a vetminek nálunk aszerint vannak kategorizálva, hogy hányadik NFL-szezonjában jár a játékos, míg IRL aszerint, hogy hány évet töltött el eddig a ligában, tehát pl. míg nálunk a játékos negyedik, ötödik és hatodik NFL-szezonjában jár ugyanolyan értékű vetmin, addig IRL az ötödik, hatodik és hetedik szezonban (négy, öt és hat 'accrued year' után), vagy amíg nálunk a 10. szezonjában lévő játékos már a legmagasabb értékű vetmint kapja, addig IRL még nem, az majd csak a 11. szezonban / 10 lehúzott idény után jár.vassadi
Emiatt a somos által javasolt új vetmin értékeket - az azonos csoportba eső évek összegeit átlagolva és ezáltal egyetlen közös számot kreálva - én az alábbiak szerint finomítanám:


Máskülönben - ahogy az a táblázatban is látható - az lesz, hogy míg eddig a 4-6. és 7-9. szezonjukban járó játékosoknak járt azonos értékű vetmin, addig ezután az 5-7. és 8-10. idényükben járóknak lenne egyforma. Szerintem az ebből származó kavarodást mindenki szívesen elkerüli.
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Eldőlt az is, hogy az éves szerződéshosszabbítási lehetőségek száma ötre lesz csökkentve.

A három, még kérdéses pontnál is nagyon valószínű a végkimenetel: kb. biztos, hogy maradnak a többéves vetmines szerződések (a maradék nyolc GM közül elég egynek erre az alternatívára szavaznia, és eldőlt), illetve sanszos, hogy kettőre lesz emelve az éves átstrukturálási lehetőségek száma, valamint hogy a teljes megmaradt cap space-t tovább lehet majd görgetni, de csak a következő szezontól (ezek szerint többségben voltak azok, akik tavalyról csak minimális összeget tudtak volna áthozni 😛 ).
vassadi
😀
Pedig ügyesen tetted fel a kérdést és próbáltad megosztani a cap space áthozatala mellett szavazókat a két lehetőséggel is 😛
több mint 7 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
Eldőlt az is, hogy az éves szerződéshosszabbítási lehetőségek száma ötre lesz csökkentve.

A három, még kérdéses pontnál is nagyon valószínű a végkimenetel: kb. biztos, hogy maradnak a többéves vetmines szerződések (a maradék nyolc GM közül elég egynek erre az alternatívára szavaznia, és eldőlt), illetve sanszos, hogy kettőre lesz emelve az éves átstrukturálási lehetőségek száma, valamint hogy a teljes megmaradt cap space-t tovább lehet majd görgetni, de csak a következő szezontól (ezek szerint többségben voltak azok, akik tavalyról csak minimális összeget tudtak volna áthozni 😛 ).
több mint 7 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
Korrektül haladunk a szabálymódosításos szavazással, rajtam kívül még nyolc GM nem adta le a szavazatát - @tenorx, @Habi, @Göbi, @Rajna, @Heisman Trophy, @DeSean, @dawe092, @gabokocka, hétvégén majd szánjatok rá pár percet. Köszi.

Az már egyébként eldőlt, hogy maradnak a jelenlegi cuthatárok, és módosulnak a vetminek.
több mint 7 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
A rosteremben Sherman miért nararancssárga? jelent ez vmit?
braxa88
Azt, hogy az aktuális szerződése egyszer már át lett strukturálva, tehát többször már nem lehet. De miután Sherman UFA, ennek az ő esetében nyilván nincs jelentősége.
több mint 7 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 564
A rosteremben Sherman miért nararancssárga? jelent ez vmit?
több mint 7 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
Én is kiraktam pár nevet kekibe:
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Keres-Kínál - Manager játék | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala
több mint 7 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 737 — Jedi Master
Bár Prescott és Massie elkelt már, de Dotson, Poole még vihető, és lehet érdeklődni továbbra is bárkiért.
Chargers LT
"birom" mikor még nem kezdődött el a játék, de már a fél franchise elkelt 😀
braxa88
Nálam az 5 kínált emberből 4 csere, bár IRL meg 4en is kezdenek. Simán csak nincs rájuk nagy szükségem. Prescott más tészta persze 😀

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 7 éve
alatriste Green Bay Packers 11 930 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
 bowl.one/forum/manager-jatek/keres-kinal/1449405

Kis bővítés a kekin, Slay vagy Howard megfelelő ajánlat esetén eladó.


Liverpool Fc
több mint 7 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 564
Bár Prescott és Massie elkelt már, de Dotson, Poole még vihető, és lehet érdeklődni továbbra is bárkiért.
Chargers LT
"birom" mikor még nem kezdődött el a játék, de már a fél franchise elkelt 😀
több mint 7 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 737 — Jedi Master
Bár Prescott és Massie elkelt már, de Dotson, Poole még vihető, és lehet érdeklődni továbbra is bárkiért.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 7 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Újabb keres-kínál frissítés a Bucs háza tájáról.
több mint 7 éve
Gergőke Pittsburgh Steelers Ohio State Buckeyes 3 020 — Pittsburgh Pirates,Chicago Bulls, Aston Villa és AC Milan fa
A SB-on pedig Cardonat megzavarja a bowl.hu-s maneger játék, ezért a Rams összes FG kísérleténél fel fog menni a pályára , hogy Zuerleinnek hátradobja a lasztit 😀 ... és a végén mind a ketten boldogan ünneplik a Colts Super Bowl győzelmét 😀

több mint 7 éve
alatriste Green Bay Packers 11 930 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Kétségtelen, hogy Zuerlein személyében franchise kickerem van 😀. Tegnap kulcsszituban 48 , majd 57 yardról sem hibázott 😊. Most már csak egy megfelelő csapatot kell köré építeni 😀 😀
Gergőke
ez nekem is megvan Cody Parkey személyében 😀
braxa88
Mondanám, hogy Tuckert eladom, de mint tudjuk a kickerrel indul egy franchise építése, így pedig max 2-3 első körért lennék hajlandó lemondani róla. 😮


Liverpool Fc
több mint 7 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 564
Kétségtelen, hogy Zuerlein személyében franchise kickerem van 😀. Tegnap kulcsszituban 48 , majd 57 yardról sem hibázott 😊. Most már csak egy megfelelő csapatot kell köré építeni 😀 😀
Gergőke
ez nekem is megvan Cody Parkey személyében 😀
braxa88
Csak nála a franchise várhatóan a McDonald's lesz a jövőben. 😊
somoskovig
meglepne, elég sok nála szarabb kicker van. idén sokat hibázott, de előtte lévő évben 23ból 21t berugott.
több mint 7 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 567 — Chiefs GM
Kétségtelen, hogy Zuerlein személyében franchise kickerem van 😀. Tegnap kulcsszituban 48 , majd 57 yardról sem hibázott 😊. Most már csak egy megfelelő csapatot kell köré építeni 😀 😀
Gergőke
ez nekem is megvan Cody Parkey személyében 😀
braxa88
Csak nála a franchise várhatóan a McDonald's lesz a jövőben. 😊