NCAA csevegő

34 feliratkozó

több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Mivel iszonyat nagy pénzekről van szó, ne áltassuk magunkat, az NCAA nem tehetett mást, mint félprofi ligává "nemesedett" (erről szólt az 1973-as tagózódás, mikor három osztályra bomlott a liga), betöltve egy "piaci rést". Az NFL és az NBA nem akarja, hogy a középiskolások a HS után azonnal profik közé kerüljenek, de ezeknek a játékosoknak is játszaniuk kell valahol, így hát az NCAA a modern rabszolgatartás felé fordult. Ha ők nem csinálnák ezt, akkor alakulna erre egy másik liga, ez vanjjncaa
Én/mi nem áltatjuk magamat/magunkat. Viszont az kétségtelen, hogy az NCAA még mindig hamis lózungokkal próbálja áltatni a nagyérdeműt.Szabler
sajnos ez a helyzet
http://www.washingtontimes.com/news/2012/mar/30/the-free-market-case-against-the-ncaa-chokehold-on/?page=all#pagebreak


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Mivel iszonyat nagy pénzekről van szó, ne áltassuk magunkat, az NCAA nem tehetett mást, mint félprofi ligává "nemesedett" (erről szólt az 1973-as tagózódás, mikor három osztályra bomlott a liga), betöltve egy "piaci rést". Az NFL és az NBA nem akarja, hogy a középiskolások a HS után azonnal profik közé kerüljenek, de ezeknek a játékosoknak is játszaniuk kell valahol, így hát az NCAA a modern rabszolgatartás felé fordult. Ha ők nem csinálnák ezt, akkor alakulna erre egy másik liga, ez vanjjncaa
Én/mi nem áltatjuk magamat/magunkat. Viszont az kétségtelen, hogy az NCAA még mindig hamis lózungokkal próbálja áltatni a nagyérdeműt.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Orwell and March MadnessSzabler
ez az orwelli hasonlat nem újkeletű, már 1956-ban is példálóztak vele 😊jjncaa
De ezek szerint valószínűleg nem nagyon értették meg, vagy egyszerűen csak a saját szájuk íze szerint alakították az említett Orwell-művek üzenetét.Szabler
1956-ban már majdnem 60 éve tulajdonképpen profi ligaként működött az NCAA élvonala (Big Ten, SEC, PCC és a többiek), ekkor csupán realizálták a fejesek, hogy az NFL-lel nem lehet tartani a lépést. Emlékezzünk csak Lombardi öt pontjára, hogy miért jobbak a profi csapatok:

- the pros are bigger and just as quick
- pro rules permit two platoons -- specialized units for offense and defense
- football is the pro's business, so he gives it his full-time concentration
- his play time is not restricted to three varsity seasons
- the National Football League drafts selects the best of the annual college crop


Mivel iszonyat nagy pénzekről van szó, ne áltassuk magunkat, az NCAA nem tehetett mást, mint félprofi ligává "nemesedett" (erről szólt az 1973-as tagózódás, mikor három osztályra bomlott a liga), betöltve egy "piaci rést". Az NFL és az NBA nem akarja, hogy a középiskolások a HS után azonnal profik közé kerüljenek, de ezeknek a játékosoknak is játszaniuk kell valahol, így hát az NCAA a modern rabszolgatartás felé fordult. Ha ők nem csinálnák ezt, akkor alakulna erre egy másik liga, ez van


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Orwell and March MadnessSzabler
ez az orwelli hasonlat nem újkeletű, már 1956-ban is példálóztak vele 😊jjncaa
De ezek szerint valószínűleg nem nagyon értették meg, vagy egyszerűen csak a saját szájuk íze szerint alakították az említett Orwell-művek üzenetét.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Orwell and March MadnessSzabler
ez az orwelli hasonlat nem újkeletű, már 1956-ban is példálóztak vele 😊



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Orwell and March Madness

http://www.nytimes.com/2012/03/31/opinion/nocera-orwell-and-march-madness.html?hp#

"In his great novel about totalitarianism, “1984,” George Orwell described the three slogans of The Party: War Is Peace. Freedom Is Slavery. Ignorance Is Strength.

The N.C.A.A. has its own equivalents. Athletes Are Students. College Sports Is Not About Money. Graduation Is The Goal.

Enjoy the Final Four."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
davekid 349 — Go Big Red
Az NCAA

történelem, sportágak, Title IX, March Madness, mindent belegyúrtam
kissé tömény lett, de informatívjjncaa
a sorozat következő részei:
- Nők az NCAA-ben
- marching band
- tailgating
- tradíciók
- A Heisman

ÚJ CIKK!jjncaa
tailgatingről remélem szép nagy cikk lesz, engem az nagyon érdekel😊

FOLLOW @davekid12
https://twitter.com/#!/davekid12
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Az NCAA

történelem, sportágak, Title IX, March Madness, mindent belegyúrtam
kissé tömény lett, de informatívjjncaa
a sorozat következő részei:
- Nők az NCAA-ben
- marching band
- tailgating
- tradíciók
- A Heisman


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
gsn már bemutatta blogján Josh Luchs könyvét és abban kitért az ex-ügynöknek a NCAA-t érintő reformelképzeléseire. Ez utóbbi témában Luchs az Atlantic magazinban megjelent interjúban is nyilatkozott.

An Agent's Plan for Fixing College Sports

http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2012/03/an-agents-plan-for-fixing-college-sports/255168/

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
nem tudom menniyen hallották már az athletic student fee kifejezést, amiről ugyan nem nagyon beszélnek az amerikai médiában sem, de az egyetemek atlétikai részlegének szinte kivétel nélkül legnagyobb bevételi forrása

ez az illeték tulajdonképpen a diákok adója a sportprogramok felé, melyet felvett kreditenként kell fizetniük... ugye az USA-ban a felsőoktatás nem ingyenes (sőt), így kevésbé "feltűnő", ám egyes iskoláknál akár 400-500 dollár is lehet félévenként, per kopf, pláne akkor, ha új stadionra/egyéb beruházásra kell a pénz

pl. a March Madness 2. körében nagy meglepetést okozó Norfolk State 10 millió dolláros költségvetésének 83%-a származik az ASF-ből, el lehet tehát képzelni, hogy hol lennének a sarcoltatás nélkül, ami ráadásul a teljes student fee töredéke csak

így oszlanak el a diákokra rótt terhek a Georgia State-nél:



athletic fee: 251$
institutional fee: 168$
activity fee: 92$
technology fee: 85$
recreation fee: 53$
transportation fee: 46$
student center facility fee: 36$
library facility fee: 35$
health fee: 35$
intarnational fee: 13$


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 861 — Saturday Night Lights
laza 60 millió dollárból épül az Allen High School új stadionja

jjncaa
Asszem egy FNL-rész pont erről szólt: a giminek alapvető oktatási cuccai hiányoznak, de a boosterek csak a futballprogramot tömik ki pénzzel.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Vicces, hogy még javában csinálják, de a kapu már a helyén van. 😊GRAFI
gondolom mint a 4-es metrónál, itt is szüksége van az építőmunkásoknak néha egy kis játékra pihenésképp 😂


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Vicces, hogy még javában csinálják, de a kapu már a helyén van. 😊
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
laza 60 millió dollárból épül az Allen High School új stadionja



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 613
2012 top játékosai:
Irányítók (Davey O'Brien Trophy), Heisman-esélyesek
Futók és elkapók (Doak Walker és Biletnikoff Award)
Falemberek, védők (Outland Trophy, Lombardi és Bednarik Award)
Centerek és tight endek (Rimington Trophy és Mackey Award)
Linebackerek és defensive backek (Butkus és Thorpe Award)
Kickerek és punterek (Groza és Ray Guy Award)
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
És hol van a játék többi kérdése? Vagy csak az az egy van?GRAFI
egy kérdés van és öt pont


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
És hol van a játék többi kérdése? Vagy csak az az egy van?
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Az NCAA

történelem, sportágak, Title IX, March Madness, mindent belegyúrtam
kissé tömény lett, de informatívjjncaa
a sorozat következő részei:
- Nők az NCAA-ben
- marching band
- tailgating
- tradíciók
- A Heisman


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
mondjuk az idézett NCAA-s cikkemben ott a válasz, bár biztos voltam benne, hogy pont ott nem keresi senki 😛
jjncaa
Akk én kivétel vagyok 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Ja akkor jó 😊

Hát én is vacilláltam, hogy ez most átverésnek van-e ott, hogy tudod-e a helyes választ, vagy csak benyomod, főleg mert ugye 1 sportág az tulajdonképp igen is meg nem is lehetne, de aztán mondom csak nem kitolás 😀fetomy
mondjuk az idézett NCAA-s cikkemben ott a válasz, bár biztos voltam benne, hogy pont ott nem keresi senki 😛
http://jjncaa.blogspot.com/2012/03/college-football-ncaa.html

Az NCAA központja Indianapolis-ban található (ugyanitt van a középiskolákat tömörítő NFHS-é is), jelenlegi elnök Mark Emmert. A szervezet égisze alá 23 sportág tartozik, melyeket három csoportba sorolhatunk...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ja akkor jó 😊

Hát én is vacilláltam, hogy ez most átverésnek van-e ott, hogy tudod-e a helyes választ, vagy csak benyomod, főleg mert ugye 1 sportág az tulajdonképp igen is meg nem is lehetne, de aztán mondom csak nem kitolás 😀
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Egyébként a válasz direkt van megadva? 😀fetomy
most először csináltam ilyen rafflecopteres játékot, és nem voltam benne biztos, hogy rossz válasznál tovább lehet-e lépni a többi pontra, ezért részben direkt adtam meg, igen

az más kérdés, hogy 31-ből 7-en elrontották a választ 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Egyébként a válasz direkt van megadva? 😀
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Az NCAA

történelem, sportágak, Title IX, March Madness, mindent belegyúrtam
kissé tömény lett, de informatívjjncaa
a sorozat következő részei:
- Nők az NCAA-ben
- marching band
- tailgating
- tradíciók
- A Heisman

és aki nem tette még meg, szálljon be a versenybe:

csináltam egy facebookos nyereményjátékot az NCAA hungary oldalon, ha sikeresnek bizonyul az ötlet, akkor további ajándékosztás várható!

https://www.facebook.com/NcaaHungary/app_208195102528120jjncaa
az öt pontból minél többet csinálsz meg, annál nagyobb az esélyed a győzelemre!


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Goodell sets good example for NCAA

tényleg szánalmas az, amit az NCAA retorzióként kiszab a csapatokra... (a győzelmek utólagos elvétele a legnagyobb baromság, amit el tudok büntetésként képzelni)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal