Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Három fiatal besült CBt behívtak minap próbajátékra. Akwasi Owosu-Ansaht (Dallas 2010es 4. köröse) és LeQuan Lewist megelőzve, végül Vince Agnew kapott szerződést. Miami és Dallas PSben vitézkedett, négy meccsen lépett pályára. Leginkább edzőpartner, esetleg STbe befér, ha képes fejlődni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Knile Davis, a Jamaal mögötti másodfutó rosszul teljesített a passzedzéseken. több labdát elejtett, ezek közt volt két könnyű is. Más offenseben ez nem volna probléma igazán, mert elég egy scat back. És Jamaal pont azzal nyűgözte le több edzésen az edzőket és játékostársait, hogy folytatta a váll fölötti elkapások, egykezes elkapások sorát. Ahogy Derrick Johnson mondta, Jamaal mindig "Vow" szinten játszik, legyen szó bármiről. Ráadásul DexMex pedig teljes értékű slot WR, így két scat back is van. Csakhogy Reid rendszerében gy HBnek tudni kell elkapni, vagy csak szituációs játékos lehet. Márpedig Davis eddig úgy volt besorolva (annak is hozták), hogy Jamaal helyét át kell vegye sérülés esetén egy vagy több meccsre is. Akár egy teljes szezonra. Tehát nagyon gyorsan fel kell mutatnia valamit elkapások terén. Különben marad másodhegedűs, és DexMex lesz a vésztartalék. Vagy Cyrus Gray. Ellentmond ennek persze, hogy futásokban ő teljesít legjobban Jamaal után. Végül is az fontosabb.

Jó hír is van. Jon Baldwin nagyon jó napot zárt megint. Azon már nem is akadt fenn senki, hogy konkrétan mindent elkapott, rövid, közepes, mély passzokat, vonal mellett vagy tömegben. Eddig is alig hibázott, most épp egyet sem.
Két dologgal hívta fel magára a figyelmet. Egyik, hogy rendszeresen túlugorja a védőit. Baldwin 6'4 1/2 magas, ligaszinten egyik legnagyobb a súlypontemelkedése, és hosszú kezei vannak. Alex kezd ráérezni erre, és olyan magas labdákat dob, hogy a védőknek esélyük nincs Jonathan ellen. (Erre Cassel sosem volt képes, ő mindig túldobta, vagy aluldobta Baldwint). Még a CBk közt magasnak számító Sean Smith is többször bajba került.
Másik egy konkrét play volt. Baldwin észrevette, hogy a front 7 blitzre áll fel. Jelzett Alexnek, hogy egy gyors slantet, vagy hasonlót kellene futnia, Alex bemondta a playt. Snap, jött a blitz tenger, gyors passz, és Baldwin nem is verekedett a CBvel, üresbe mozoghatott könnyen, és kényelmesen elkapta. Az edzőknek nagyon tetszett ez az összhang és helyzetfelismerés.
Jon Baldwin edzésen mindig jó, de meccseken jobban függ a passzok minőségétől a játéka, mint Bowenak. D-Bo rossz passzokból is jól dolgozik. Baldwin ehhez még nem elég rutinos, nem is ennyire agresszív. Bár ahogy nő az önbizalma, és Bowe hajtja őt is, valamint Avery kiszorította a WR2 posztról, láthatóan motivált. Ezt kell meccsnapokra átvinnie. Vagy persze lehet, normális passzokkal nem is lesz gondja.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Jamaal Charles és Dexter McCluster visszatértek, teljes edzést végeznek.

Valamint ellátogatott Dick Vermeil a csapathoz. Ő egy legendás edző, akár az Invincible c. filmből is lehet ismerős. Nem véletlen, hogy Philadelphiában is járt viziten. E két csapatnál volt HC. Emellett még a Ramsnek volt vezetőedzője az NFLben, ahol SBt is nyert.

Azt mondta, hogy nagyon impresszív az edzés ("... very impressive football practice. Very, very impressive practice.").
Sok a tehetség, John Dorsey (GM) jó munkát végzett. Illetve Andy Reid láthatóan újjászületett. Vidám, vicces kedvében van, és kiegyensúlyozott. (Utolsó Eagles éveiben főképp fia halála miatt, és más okokból eléggé maga alatt volt, bezárkózott.)
Vermeil szerint a legfontosabb tudatosítani magunkban, hogy miként akarunk nyerni, mit kell ehhez tennünk, és aztán ezeket mind meg kell tenni. Márpedig Reid tudja mit kell tenni, tudja kiket kell hoznia edzőnek vagy játékosnak, hogy kell csapatot építeni, hogyan kell nyerni. Sokat nyerhet vele a Chiefs.
Reid maga hívta őt ide, de természetesen a Hunt (tulaj) családdal is jó a kapcsolata.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Köszi mirdal! Lassan mennek vakációra a srácok, akkor lesznek elembeteg hírek maximum.

Attól boldog új ST edzőnk Dave Toub, hogy micsoda jó visszahordói vannak. Azért kérdeztek rá, mert ingyen kivágták a szerződés alatt álló Javier Arenast. Aki oké, rendszeridegen lett nickel backként (CB), ellenben PRben évek óta a liga jobbjai közt teljesített.

Erre mondta Toub, hogy Knile Davis is elég jó, de nem tapasztalt, nem hordott vissza még élesben. Több dologra is utalhatott. El kell kapni a labdát, de már ekkor odaérhet valaki. Ha mégsem, akkor lehet futni, akár kevésbé szorítva a labdát, nem kell leszegett fejjel futni (mint HBként Davis szokta), a sebesség döntő lehet. És így tovább, például gyorsan kell alkalmazkodni a blokkokhoz, vagy épp azok átszakadásához. Toub szerint Davis jól lát a pályán, a súlya és sebessége pedig ritka kombinációt alkot, beválhat.

Toub nemrég a témában kiemelte külön DexMexet, aki sérülése előtt a legfőbb visszahordó volt edzéseken. Edzőnk szerint, bár McCluster hordott vissza, és nem rosszul, de mégis komoly potenciált hagytak benne. Neki is tanulnia kell pár dolgot, de sokkal képzettebb és láthatóan tapasztaltabb, mint Davis.

Megemlítette még az egyetemi sztárvisszahordó (tavaly sokat sérült) Devon Wyliet. Nem is baj, mert ő is, és az említett mindkét srác elég sérülékeny.Még olyan peremjátékosok is kaptak lehetőséget, mint Junior Hemingway. Aki power HB felépítésű WR, roppant fizikális elkapó, aki szeret futni a labdával nagyon. A Michigan egyetemen is ez volt egyik legfőbb erőssége. Logikusnak tűnik, de a sebessége nem meggyőző (4.51), bár nem is lassú. PR lehet inkább, ott ez jobban klappol. Mint mondjuk Arenas.

Azért próbálnak ennyi embert (+ S. Draughn a csere HB, meg másokat is), mert Jamaal kisebb sérülése miatt Knile Davis lett az elsőszámú futó, DexMex sérült, van lehetőség keresgélni.

Toub azt mondta, neki nem elég, ha mennek a visszahordások tűrhetően, mint eddig. Ő komoly eredményeket akar elérni (mint azt tette a Bearsnél, az elmúlt majdnem 10 év során többször). Ezért igazolnak sorban nevenincs játékosokat a STbe. A kulcsposztokra külön figyelmet fordít.

Ezt erősítette meg a két rúgójátékos Ryan Succop és Dustin Colquitt is. Succop nem rossz kicker, Colquitt az egyik legjobb punter, de még tőlük is vár javulást Toub, ezt határozottan kijelentette. A srácoknak ez tetszett. Colquitt most kapott egy halom pénzt (öt évre), nagyon rossz hangulata nem lehet. Succop pedig tavaly (szintén 5 évre), ha már itt tartunk. Róluk amúgy sem volt posztelemző. Nem láttam értelmét olyan posztokon, ahol egy versenyző indul, aki már nyert is. Ráadásul nem sok embert érdekel a K+P poszt, akit mégis, az pontosan tudja kik ők.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
mirdal Kansas City Chiefs 590 — Chiefs fan
Hát, ebben a holtszezonban nem sok minden történik, én itt követem nyomon, de Ulpi, a hsz-eid mindig feldobnak! 😀
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Sutton most leginkább azt nyomatja, hogy a Poe/Powe Brothers milyen jó (NT) páros. Mindketten rendkívül erősek, és ehhez képest meglepően gyorsak. Dontari Poe esetében ezt láttuk. Jerrel Powe viszont újra fel lett fedezve. Hozzáteszem, nem sokkolt, hogy egy NT erős.

Powe ha képes felfogni agyilag a rendszert, az igen előnyös lehetne, mert valóban izomerő menő. Főleg ezért a 2011es drafton második-harmadik körbe jósolták. Aztán az interjúkon kiderült mindenki számára mekkora egy tulok. 2+2 összeadása órák kérdése nála, mire megmondja hogy 3. Így aztán zuhant hatodik kör végére. Illetve már draft idején 24 éves volt, mivel tanulmányi okból csúszott egy évet. Most azt mondja Sutton, eljött az idő, lehet rettegni és nyüszíteni: jönnek a popó tesók.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
A náthát (Albert+Flowers) elkapta Baldwin is. Reid nem ismeri a Football manager játékot, ahol haza lehet küldeni az ilyen játékost, ne fertőzzön.
Jamaalnak pedig valami lábujjsérülése lett, állítólag nem komoly, de azért megröntgenezik.

A nagyotmondó sorozatunkban Berry volt az ügyeletes. Kijelentette, hogy a Chiefsnek igen-igen jó esélye van a rájátszásra. Ez nem a végcél, ez az első lépés. Nem tudom mit szednek, de persze jobb ez mint a suicid hangulat.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Mike Catapano ügyirat. Hetedik körös idei draftolt védő (OLB) a Princetonról.

"Gyerekkoromban nem voltam ilyen nagydarab srác (6'4 + 270). Inkább vékony, ezért íratott be anyám 8 évesen sportolni. Lacrosse és football csapatokba."

Középiskolai footballedzője szerint Mike gyorsan tanulta és gyorsan megszerette a focit. Agresszívebb és magasabb volt társainál. A Chaminade High School végeztével a Scout.com 18. legjobb Full Back jelöltjeként tartotta számon.

"Mindig én voltam a legmagasabb. De a leggyorsabb is. Nekem adták a labdát, és én futottam vele egyenesen előre."

Két veretlen szezont hoztak össze, seniorként Mike volt a csapatkapitány is. Beválasztották a New York All Star csapatba. A 6'4 magas, 220 fontos Catapano több egyetem érdeklődését felkeltette. Azonban 3 meccs után megsérült, így a legtöbb egyetem visszakozott.

"A Harvard tight endnek hívott, a Priceton defensive endnek, az összes többi running backnek. A Boston College is hívott, oda akartam menni. Azonban a sérülésem után szinte csak a Princeton maradt mint komoly egyetem. Nagyon jó érzés volt, hogy továbbra is megkerestek."

Azonban a vállsérülésből érkező Mikenak plusz kihívást jelentett, hogy DE-ként számítottak rá, amit tanulnia kellett. Ráadásul tudta, hogy 220 fontosan esélye nincs befutni, pályára kerülni is alig.

"Állandóan edzettem, tanultam a posztot. Vagy filmet (meccset) néztem. Vagy elemeztem a meccseken látottakat. Nagyon nehéz volt az első szezonom a nálam nagyobb védőfalemberek közt."

Első évben sérülés miatt nem játszott teljes szezont (Medical Red shirt). Rotációs emberként végül 22 szerelést mutatott be (8 szóló).
Első teljes szezonjában már jó döntésnek tűnik átképzése. 37 szerelés, 1.5 sack, 1 FF, 2 FR. Mike kezdi megtanulni a posztot. Az edzőteremben és a filmszobában éli életét szinte.

"Két szezon kezdete közt híztam (izomban) 50 fontot. Kétóránként ettem. Mindent megettem amit láttam. Játszani akartam, nem padon ülni."

A kitartó munkának kezd meglátszani az eredménye. Junior szezonjában Catapano a liga második (képzeletbeli) csapatába kerül. 49 tackle (20 solo) 10 TFL, 5 Sack. Megválasztják csapatkapitánynak, vezetői képességeit is kezdi megmutatni.

"Junior évem után több NFL csapatból megkerestek. Mondták, hogy tetszik a technikám, a képességeim, adottságaim. Tudtam miről beszélnek. Komoly lökést adott, hogy még keményebben ráhajtsak."

Ráhajtott. Az egykori NFL All Pro Defensive End Chuck Smith, valamint egy MMA harcos segítségét kérte (utóbbi Tyson Jacksonnak (DE) is bevált, itt a blokkok megverése a lényeg, kéztechnika). Mike Catapano immár kiváló fizikai kondícióban, technikailag felkészülten, nagy önbizalommal kezdte meg záróvizsgáját, az utolsó szezont. A siker nem maradt el. 41 tackle (16 solo), 12 sack, 15.5 TFL, 3 FF.
A liga első csapatába szavazták, ráadásul ő lett az év védőjátékosa. Meghívták az East-West Shrine Game-re. A drafton, Ivy Leagueből két támadójátékos után (J. C. Tretter és Kyle Juszczyk) végül a Chiefs hetedik körben őt választotta.
Állítólag edzésen keményen hajt.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Knile Davis elnyerte az új ST coach, Toub tetszését. DexMex helyére ugrott be KRként, és remekül szerepel. Knile elusive gyors, de powerback erős és súlyú HB. Nagyon jól lát a pályán, ezt Toub többször kiemelte. Ideális visszahordó, nem csoda, hogy megy neki. Csak egyetemen túl értékes volt visszahordani. Ahogy például Jamaal is jó returner volt, emlékszem a Pittsburgh elleni KR TDjére, csak ugye nem fogjuk lezúzatni ott.
Viszont a Chiefsben Knile egyelőre egy második-harmadik HB, ahová be tudja magát játszani.

Ő maga azt mondta erről, neki a rostert el kell érni mindenképp, azonban sok kiadó hely nincs a Chiefsben, neki a ST is tökéletes. Igazából a Field Goal teamen kívül mindenhol szerepel most, nem kizárólag visszahord. Megtesz mindent, le akarja nyűgözni az edzőket. Jamaal a csapat futója, tiszta sor, majd igyekszik a támadásban is pályára kerülni a lehető legtöbbet.
Számomra leginkább kérdéses a tartóssága. De talán ez is része annak, hogy beküldték a darálóba. Most akarják tudni a választ, bírja vagy nem.

Mindeközben találtak egy jó secondary játékost Dontari Poe személyében. 😊 a 350 fontos Nose, Bray egyik passzát felütötte a levegőbe, majd megszerezve azt, TDig futott. Mike DeVitot (DE) meglepte Poe sebessége, amint loholt a lasztival. Aki emlékszik Poe combine 40 yardos (és egyéb, valóban meglepően jó) mért eredményére, talán kevésbé lepődött meg, mint Mike.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Ned Yost a KC Royals (baseball) menedzsere gondolta beköszön Andy Reidnek és csapatának az edzésre. Szereti a focit, megnézi a csapatot, bemutatkozik. De a biztonsági szolgálat feltartóztatta, hogy ugyan már mit keres ott, idegeneknek tilos. 😀


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Jeff Allen (LG) tavalyi rookie, játszott már LOT-t Albert sérülése után, megoldotta, bár Stephenson jobb volt. Aztán Lilja centerré válásával kezdő LG lett több száz snap idejére, ahol elfogadhatóan játszott, sok rookie hibával, de nem volt alapvetően rossz. Most pedig kipróbálták centerként is. Gondolom Kush továbbra sem jól adja a snapeket, vagy ilyesmi oka lehet. Igazából Asamoah tud centert játszani, de ő kezdő RG, nem fogják kivenni, csak vészesetben.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Albert és Flowers elkapott valami bacit és nem edzenek, ez nem túl jelentős. Annál érdekesebb, hogy Bowenak begörcsölt a vádlija, megint.

A cserék (kezdősorban): Robinson játszik Flowers (CB) helyett (vagyis Dunta elsődlegesen CB nem S)
Illetve Stephenson (LOT) Albert helyén (tehát nem Fisher ment át).
Knile Davis továbbra is a visszahordó (McCluster sérülése óta).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Kedvenc Chiefs edzőm, Hank Stram lett a 16. az ESPN "minden idők legjobb NFL edzői" sorozatban.

1962ben még nem egyesült a két liga. Kis kitérő, de itt témába vág. A Chiefs tulajdonosa Lamar Hunt (mostani tulaj, Clark apja) hívta életre az akkor AFL ligát (nagyjából mai AFC), konkurálva az NFL-el. Ezért is Lamar Hunt trophy az AFC döntő egyébiránt. Ő találta Stramet is, aki nem volt egy ismert edző.

Tehát 1962ben az AFL bajnoka lett Hank Stram és csapata (akkor még nem Chiefs, Texans).
1966ban újra AFL bajnokok lettek. Ekkortól volt AFL-NFL döntő, amit szintén Lamar Hunt nevezett el Super Bowlnak, a média azonnal ráharapott a névre.
A meccset Stram elvesztette Vince Lombardi csapata (G. B. Packers) ellen. (Illetve ha már Hunt kupa, nem véletlen, hogy a SB győzelemért Lombardi kupa jár. És az sem lesz véletlen ha sorozatban Lombardi is előkerül majd. 😊)

Stram másodszor is bejutott a Super Bowlba 1969ben. A Vikings ellenit már megnyerte (SB IV). A play, amit a meccsen sokat alkalmazott, ma már legenda, (például a Chiefs hivatalos honlapján is az elemzőrovatot így hívják) a 65 TPT (65 toss power trap).

Hank Stram nagy újító volt. Leginkább "a nagy innovátor"ként szoktak rá hivatkozni, akár HOF tagként, vagy más témájú műsorban, cikkekben.
Elsőként alkalmazta például a két Tight Endes felállásokat. Vagy védelemben ő küldte elsőként a DL mögé rejtve a három Linebackert (létrehozva az akkori liga legjobb front 7jét évekig). Mindenre volt valami ötlete, amiből sok ma már standard megoldásnak számít.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Andy Reid (vagy ahogy Bowe hívja: Big Red) megdicsérte Tyson Jacksont (DE). Azt mondta, mindenki keményen hajt, de Jackson úgy, mint egy őrült. Láthatóan nem a pass rush az ő terepe, de megszállottként teper, hogy mindenben egyre jobb legyen.
T-Jax azt reflektálta, hogy mindig hajtani kell, de most új vezetés van, még inkább muszáj pörögni (neki le is jár a szerződése, idén is levágtak a pénzéből, hogy maradhasson, mert Pioliék elég furán strukturálták át a pénzét).
Azt is kiolvastam a nyilatkozatból, hogy a 2 gap egyáltalán nem olyan szigorú lesz, mint Crennel alatt. Lesz benne 1 gap DL feladat bőven.
Illetve annyit mondott Big Red, hogy Tyson Jackson (és Mike DeVito) helyet cserél LDE-RDE poszton, próbálgatják ki hol jobb. Azt jó tudni, hogy Sutton sok DL shiftet (eltolódást) tervez a védőfallal, ezzel is összezavarni igyekszik majd a támadókat. Ennek része ez is, hogy a két DE helyet is cserélhet (például 2-4-5 Nickelben). Ettől függetlenül is a két kezdő DE tisztán run stopper, nem világos, hogy ki is lesz az RDE végül. Most inkább ezt próbálják belőni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Azt mondják a támadók (Alex, Chase Daniel, Albert, ... ), hogy sokat gyakorolják az up tempo stílust. Ezért a kondíció különösen fontos lesz a szezonban. Megjegyzem, tavaly és előtte is volt up tempo, csak mindegy volt. Mert nem a tempóval volt gond. De kondiban bírták akkor is, a csapat gyakorlatilag elég fiatal ehhez, az OL pedig ZB is ráadásul, zsírszegényebbek. Mindenesetre logikus ezt is bevetni, idén is. Csak ahhoz hosszabb drive-ok kellenek, hogy kifejtse hatását. Ehhez nem épp kedvezett a liga szvsz legrosszabb passzjátéka, amit toltunk. Az egy szégyen volt. Azon ha javítanak, működhet.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
A támadófalban (is) mindenki nagyon bízik, ami most természetes, minden csapatban mindenben nagyon bíznak.
Jól megy a munka, bár továbbra sem egyértelmű számomra a séma. Schwartz azt mondta, többüknek kell tanulni az új rendszert, hogy a megfelelő dolgokat tegyék, a megfelelő döntéseket hozzák. De azt nem tudjuk, hogy a Zone Blockingra értette az új érkezőknek, vagy fordítva (a séma változik).
Mindenesetre Albertnek mindenki örül, mert ő a korelnök (28, második Schwartz 26), illetve egyben a legtapasztaltabb játékos is, 5 starter LOT szezonnal háta mögött (ebből 4 ZB).
Eric Fisherről (1/1) azt mondta Geoff Schwartz, hogy Albert sokat tanítja a technikákra, gyorsasága és intelligenciája megvan, láthatóan tudja mit tesz.
Albert szerint Fisher nagyon keményen dolgozik azon, hogy kiváló OT lehessen, tudja hol draftolták, és mit várnak tőle. Nagyszerű OT lesz. Sokat tanul tőle Fisher, de ez fordítva is igaz.
A két OL edző (Heck és segédje Chung) nagyon részletesen kidolgoznak mindent, minőségi munkát várnak el, ami Asamoahnak például nagyon tetszik.

Reid azt mondta a támadófalról egy hete, hogy a legnagyobb erénye a minőség és mélység egysége. Arra gondolt, hogy van 7 olyan OL emberünk, akik kis túlzással bárhol kezdők lehetnének az NFLben. Sőt Albert elit játékos, és Asamoah sem áll ettől messze, de Fisher is könnyen azzá válhat. Ráadásul Fisher lehet LOT is, nem ROT only.
Ehhez képest szinte már visszaesés Hudson, aki kezdőszintű center lazán, vagy Geoff Schwartz (LG de tud ROT-t, RGt is). Illetve a mögöttük álló Jeff Allen (LG de tud ROT-t is), és Donald Stephenson (mindkét OT posztra jó, akár Guardnak is) sem padozna sok csapatban. Viszont hatan, főleg heten nem kezdhetnek.
Elég sok variáció van, ahogy egy igazán ütős falat össze lehet rakni. Nem véletlen akarták Albertet elcserélni. Bőven meg tudták volna oldani a OL felépítését.

Hali megint nyilatkozott, január óta be van sózva. Most azt mondta, Ők Justin Houstonnal az élen járva szana meg szét fognak sackelni mindenkit.

És természetesen Alex Smith is hihetetlen jó, naná. Most épp Flowers és Berry dicsérték, mennyire nehéz olvasni Alexet, milyen jó és gyors döntéseket hoz. (Na mondjuk aki a bamba Casselhez (+Quinn) van szokva, aki(k) gyakorlatilag 6+ másodpercnél kezdi(k) az első a pump fake-et, első célpontot keresni ...)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
bármilyen furcsa, de moeaki is megsérült😊
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Dexter McCluster megsérült, így a visszahordásokat Knile Davis nyerte edzésen, aki egyetemen nem volt visszahordó. Jövő héten, ha Dexter nem lesz játékra képes, akkor Junior Hemingway veszi át a snapjeit.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Két safety távozott és kettő érkezett. A posztelemzőmben például egyik távozót sem említettem meg, most sem fogom, ezek lényegtelen játékosok.

Bray a harmadik csapattal edzett. Ami nem azt jelenti, hogy beelőzte Stanzit, sztem, ahogy írják, hanem igazából nincs is negyedik csapat.

Kush az új center általánosságban jó munkát végez, de a hosszú snapek átadásával gondjai vannak.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 276 — Lájkold a zsűrit!
 www.nationalfootballpost.com/Chiefs-sign-safety-Demps.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
Quintin Demps safety érkezett, legutóbb a Texansban játszott, korábban volt Reid játékosa a Phillyben.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 606 — sapka
Rájöttem közben miért ilyen elszánt mindenki. Reid edző ugyanis néha edzések alatt üvölteti a Metallicát, vagy más ösztönző zenét a srácoknak. 😊
ulpianus
csak rossz számokat tesz be, a sad but truet vagy a creeping deathet kellene 😛, máris a helyükre kerülnének a dolgok 😛

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Mike DeVito (DE) együtt érkezett az új DCvel Bob Suttonnal Jetsből. Meglepte, milyen gyorsan tanulják a rendszert a Chiefs védői. Neki emlékei szerint jóval lassabban ment. Persze elismerte, hogy itt "hihetetlen tehetségekről" beszél, akik nem véletlen mentek Pro Bowlra többen is. Ez is igaz, de szvsz inkább fontos, amire Berry célzott régebben. Miszerint neki Sutton (2010 óta) az ötödik védelmi minisztere (DC), vagyis hozzá van szokva, hogy vannak változások. Másrészt én teszem hozzá, azért olyan nagyon sok újonc nincs. Nico Johnson egyedül, ha nem Akeem Jordan lesz a kezdő. Viszont Nico egyetemen is ebben a szerepben játszott éveket.
A piacról érkezők sem hétfőn kezdték. Illetve kezdőjátékosok voltak, nem back up, akikből itt lesz majd starter ha esetleg akármi lesz. Évek óta minőségi kezdőjátékosok mind, akár itt, akár máshol. Nem jobb híján befértek a posztjukra. Ebben igaza van DeVitonak. Egyedül Dontari Poe, akinek egy év tapasztalata van. De igazából pont nála nem változik semmi tavalyhoz képest.

Eric Berry továbbá tovább folytatta a megkezdett önbizalom ittas nyilatkozatok vonalát. Szerinte nem arról van szó, hogy ők egyszerűen jó védelmet akarnak összerakni, történelmet akarnak írni. Rájöttem közben miért ilyen elszánt mindenki. Reid edző ugyanis néha edzések alatt üvölteti a Metallicát, vagy más ösztönző zenét a srácoknak. 😊

B. Flowers azt mondta, nagyon fel van tüzelve mindenki, maximális intenzitással edzenek, mindenki érzi, hogy jó lehet a védelem, ha sikerül összerázódni. Illetve neki külön tetszik, hogy ennyire fizikális a védelem, mellette ennyire agresszív is. (A Chiefs eddigi "hajlik de nem törik" védelme sem votl rossz, de sok IT, sack, FF nem volt benne a játékban, nem is volt önmagában cél.) Most nagyobb a nyomás a QBn, sokkal inkább össze akarják zavarni, nehezen olvasható a védelem, váratlan helyekről jön a blitz, az elkapókat szintén zaklatják folyamatosan. Nagyon élvezi ezt a stílust.

Andy Reid szerint a mai NFLben csak olyan csapat lehet tartósan sikeres, ahol jó a védelem. Tetszik neki amit edzéseken lát. Tudja jól, mennyire fontos összezavarni a támadókat, főleg az irányítót. Illetve végig nyomás alatt is tartani. Sutton rendszerét régóta ismeri (állítólag akarta őt hívni az Eaglesbe is DCnek), és jónak tartja. Most kapott Bob hozzá minőségi védőket, bíznak a sikerben.

Egyedül D. Bowe nem edzett pénteken, mert hét közben meghúzódott a vádlija, de semmi komoly.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
A Stábba volt pár kinevezés:
Will Lewis, Director of Pro Scouting (Seattleben 2010-12 közt volt "Vice President of Football Operations")
Marvin Allen, Team’s Director of College Scouting (Elmúlt 4 ében az Atlantában volt "National scout")
Randy Ball, Team’s Pro Scouting Assistant
Trey Koziol
, Area Scout

Érkezett egy újabb FB, Toben Opurum (6'1+250). A Kansas (Jayhawks) egyetemen volt DE+LB (109 tackles, 6.5 sack, 4 FF, 2 FR, 7 PD) Illetve 2009ben RB (133 futás 544 yard, 9 TD), és ST játékos. Leginkább utóbbi lesz itt is, ha sikerül neki.

Azt nyilatkozta a vezetés, hogy a Pistol offense része a támadósémának, de nem ez lesz a fő fegyver. Ami sztem várható volt, logikus.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 613
"If all we did was take guys from Alabama and LSU, we'd be fucking great."

lehet találgatni, ki mondta eztjjncaa
GM Gene?ulpianus
majdnem, de az illető jelenleg is a ligában dolgozik 😊jjncaa
GM Lombardi
több mint 11 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 740 — no es importante
"If all we did was take guys from Alabama and LSU, we'd be fucking great."

lehet találgatni, ki mondta eztjjncaa
GM Gene?ulpianus
majdnem, de az illető jelenleg is a ligában dolgozik 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal