Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Pittsburgh Steelers

74 feliratkozó

több mint 15 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 165 — vaccpáör fan
Itt talán nagyobb tanulsággal szolgál, mint a Packers topikban:

Two red zone TD throws from Aaron Rodgers to Greg Jennings on Sunday night in the Packers’ Super Bowl win. Both came vs. a 2-deep shell (Cover 2 and 2-Man) with Jennings aligned inside as the No.3 WR. Let’s break them down.

http://www.nationalfootballpost.com/Inside-the-playbook-Jennings-in-the-Super-Bowl.html
több mint 15 éve
GombiÁdám Pittsburgh Steelers 278 — Pittsburgh Steelers / ManUtd fan
El jutottam eddig...
SB nagyon sajnálom, hogy így alakult. Viszont így is egy remek szezon volt, erőn felül lett teljesítve. (Ezt én nem a PO-ra értem igaz, bár O fal nélkül az is kiváló volt).

GB nyert, számomra egy szimpatikus csapat. Az egyik kedvenc irányítom lett az MVP. Szóval ha már ki kell kapni akkor így.
Nem mostak le minket szoros volt, mint ahogy az erre fele szokás.

Jó év volt összességében, sokkal jobb mint várható volt. Év elején még PO reménykedtünk erre SB játszott a csapat. REMEK!!!

több mint 15 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ward kiváló SB-teljesítményével minden idők legjobb 3 elkapója közé került a rájátszás minden lényegi mutatójában:

Hines Ward moved into second place with the most receptions in postseason history with 88. He caught seven Sunday and passed Hall of Famer Michael Irvin, who had 87.

Ward's touchdown also tied him for third place in the postseason with three others who scored 10 receiving. And his 78 receiving yards left him third on the all-time list in that category with 1,245 career yards in the postseason.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 15 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
Én Woodley-ra tenném a taget, az ő elvesztése nagy vágás lenne ennek a D-nek.

Arians maradjon, szerintem ezt a szintet jövőre is minimum, hogy tartani tudnánk vele.
több mint 15 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 6 194 — Steelers fan
Szerintem is marad, nem hinném, hogy bűnbakokat fogunk keresni. Amit szezon előtt megígértek bejött, a futás elég jól működött.tenorx
azt a húzást szerintem Kuglernek hívjáksutianap
Azért ahhoz playeket is kell ám hívni. Teljesen rendben volt összességében a playcalling. Persze van, amikor vmi nem jó, de összességében szvsz nagyon is rendben volt. 3rd downoknál különösen, s ez akkor is igaz, ha épp az SB-n ezek valóban nem voltak jó döntések.Soldados
Így.
Maradni fog😉 Örülök.

Ellenben: az O-nak tovább kell fejlődni, szerintem ez evidens. A D öveg, szeretném ha Aaron még egy teljes idényt lenyomhatna, de Farrior is megint öregebb lett, Hampton is, Harrison is. Dudlit meg vinni fogják, mint a cukkert, amennyiben lesz szezon, bár a tag lehetőség ott van. Ha nem lesz szízon, akkor viszont szopó, mer sztem Smith tutter visszavonul.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 15 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 6 194 — Steelers fan
h (BTW tegnap se volt olyan rossz, mint a számai. Talán a Wallace-nak szánt túldobása volt fájó és saját hiba. Túlkompenzált, korábban, mármint korábbi meccseken meg sokszor aluldobta.)
tomi-tomi
Igen, sztem biztosra akart menni, hogy ne IT legyen és ezért inkább erősebbet dobott.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 15 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 383 — #NoStress
Durván mondva: Flaccoban lófasz van nem potenciál.
Finomabban: ő ennyit tud.
Épp ezért őt nem szapulnám, de be kell látni, hogy nem egy Brady, BigBen, Brees, Rodgers szint, de még csak egy Ryan, Eli Manning, Romo sem.
A foci csapatsport, de elit QB nélkül elenyésző SB-t nyertek eddig. Kb. 10 évente max 1-et.
Érdemes megnézni mondjuk az elmúlt 20-at, így fejből talán a Tampának és a Baltimorenak nem volt elit QB-ja, a többi csapatban top10 qb muzsikált.
Flacco általában hozza amit tud, az meg ennyi.

több mint 15 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Azért kissé túlzásba estél (már ha jól értettem, hogy az O erősítését szorgalmaznád a Steelers esetében). Én azt mondom, hogy a D-t kell építeni, mert kell nekünk az a Number One D státusz (ez a Steelers 😛), csak az most 1-2-3 évig nem túl sanszos már, az O viszont évekre kész van, csupa-csupa fiatal tehetség vagy legjobb korban lévő játékos van benne, már csak egy RT és egy RG kell bele. Ha marad a filozófia (remélem, Arians maradhat), akkor a természetes fejlődés/rutin és kevesebb sérülés a jelenleg középmezőny elejében lévő O-t egy szinttel feljebb helyezheti. Ehhez pedig elég egy 5-6. D szvsz.Soldados
Persze, sarkítok. Ezt az Off-t nem kell már túlzottan erősíteni, ez a lényeg szerintem is. Ez pedig a 28-30 pont környéke. Természetesen ez a Steelers marad, a Def erősítésével lesz elfoglalva, csak közben és addig Nektek kell megbarátkozni a támadó foci szépségeivel és bizonytalanságaival. 😛 Nem lesztek pass heavy O, de nem fogjátok parlagon hagyni ezt a Wallace fiút.
Arians képes egy ilyen szint lépést levezényelni, alkalmas rá? BTW ez a szint lépés nem jött össze idén 100%-ig, stabilan a Ravensnek.tomi-tomi
A Ravens azért nem jött össze mert nem alkalmas rá a QB-ja. Itt a Steels topikban mindenki azt gondolja, hogy BB képes rá.

Arians-ról tavaly olvastam egy nagyon jó cikket, hogy ő tipikusan az az ember aki sokféle O-t irányított. Az nem elkötelezett egy bizonyos rendszer iránt, volt ahol run heavy és volt ahol pas heavy O-t vezetett, irányított. Ez nálunk is így van 4 éves regnálása során. Ő mindig a kerethez próbálja szabni az O-t. Pl ez a bunch formáció nem is annyira titkon Ward miatt van, hogy produktív maradhasson, mert ugye a sebesség már nincs meg, de ez ellen csak zónával lehet jól védekezni, ő pedig azt nagyon érzi, hogy abban hove kell mennie, hogy üres legyen. De másik példa, hogy korábban nem hívott trükkös playeket, most hogy Randle El ott volt, hívott gadget playt, mindkettő TD lett, Wallace rutinosabb volt és rögtön nem egy end around jelent meg a játékunkban. Ezért is tudott idomulni ahhoz a felülről jövő utasításhoz, hogy több futás kell. Én abszolút alkalmasnak tartom erre a feladatra. Sőt Scott gyengeségeinek eltüntetésében is van szerepe a playcallingnak szvsz. Ha lenne egy olyan évünk, amikor mondjuk O-ban nem lennének kulcssérültek, és még egy picit erősítünk a falon, akkor igen erős O lehet jövőre. Emellé kell vhogy egy 5-6. D és akkor maradunk dominánsak legalább a csoporton belül. Már csak azért is mert Flacco-féle Raventől nem tartok hosszútávon és a D ott is évről évre gyengül, a Browns Shurmur húzása szintén nem bejövős. Jövőre még leginkább a Bengals-t érzem potenciális meglepetéscsapatnak, ha maradna Palmer. De persze ez nagyon korai prognózis előbb látni kell az off-season mozgásait.Soldados
Ha ez így van, akkor szegény suti bukott egy sört, Te meg biztosra fogadtál. 😊
Ha valaki képes egy pillanatra érzelem nélkül Big Benre tekinteni, akkor nem kell Steelers fannak lennie, hogy elismerje a kvalitásait. Pats oldalakon több szakértőt idéztek mostanában, mert valaki elkezdte a hasonlítgatást BB és TB között az SB előtt Big Ben potenciális csatlakozási lehetősége miatt (3+ SB győzelemmel rendelkező QB). A konklúzió mindenkinél az volt, hogy másképp teremtik meg maguknak a passz lehetőségét (a csapataik ehhez idomulnak), de ha passzolnak, akkor mindkettő kitűnő. Egy szó, mint száz: képes rá. (BTW tegnap se volt olyan rossz, mint a számai. Talán a Wallace-nak szánt túldobása volt fájó és saját hiba. Túlkompenzált, korábban, mármint korábbi meccseken meg sokszor aluldobta.)
Flaccoban én több potenciált látok, mint Te. De ezt tudjuk egymásról, ne ez legyen a fő téma.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Azért kissé túlzásba estél (már ha jól értettem, hogy az O erősítését szorgalmaznád a Steelers esetében). Én azt mondom, hogy a D-t kell építeni, mert kell nekünk az a Number One D státusz (ez a Steelers 😛), csak az most 1-2-3 évig nem túl sanszos már, az O viszont évekre kész van, csupa-csupa fiatal tehetség vagy legjobb korban lévő játékos van benne, már csak egy RT és egy RG kell bele. Ha marad a filozófia (remélem, Arians maradhat), akkor a természetes fejlődés/rutin és kevesebb sérülés a jelenleg középmezőny elejében lévő O-t egy szinttel feljebb helyezheti. Ehhez pedig elég egy 5-6. D szvsz.Soldados
Persze, sarkítok. Ezt az Off-t nem kell már túlzottan erősíteni, ez a lényeg szerintem is. Ez pedig a 28-30 pont környéke. Természetesen ez a Steelers marad, a Def erősítésével lesz elfoglalva, csak közben és addig Nektek kell megbarátkozni a támadó foci szépségeivel és bizonytalanságaival. 😛 Nem lesztek pass heavy O, de nem fogjátok parlagon hagyni ezt a Wallace fiút.
Arians képes egy ilyen szint lépést levezényelni, alkalmas rá? BTW ez a szint lépés nem jött össze idén 100%-ig, stabilan a Ravensnek.tomi-tomi
A Ravens azért nem jött össze mert nem alkalmas rá a QB-ja. Itt a Steels topikban mindenki azt gondolja, hogy BB képes rá.

Arians-ról tavaly olvastam egy nagyon jó cikket, hogy ő tipikusan az az ember aki sokféle O-t irányított. Az nem elkötelezett egy bizonyos rendszer iránt, volt ahol run heavy és volt ahol pas heavy O-t vezetett, irányított. Ez nálunk is így van 4 éves regnálása során. Ő mindig a kerethez próbálja szabni az O-t. Pl ez a bunch formáció nem is annyira titkon Ward miatt van, hogy produktív maradhasson, mert ugye a sebesség már nincs meg, de ez ellen csak zónával lehet jól védekezni, ő pedig azt nagyon érzi, hogy abban hove kell mennie, hogy üres legyen. De másik példa, hogy korábban nem hívott trükkös playeket, most hogy Randle El ott volt, hívott gadget playt, mindkettő TD lett, Wallace rutinosabb volt és rögtön nem egy end around jelent meg a játékunkban. Ezért is tudott idomulni ahhoz a felülről jövő utasításhoz, hogy több futás kell. Én abszolút alkalmasnak tartom erre a feladatra. Sőt Scott gyengeségeinek eltüntetésében is van szerepe a playcallingnak szvsz. Ha lenne egy olyan évünk, amikor mondjuk O-ban nem lennének kulcssérültek, és még egy picit erősítünk a falon, akkor igen erős O lehet jövőre. Emellé kell vhogy egy 5-6. D és akkor maradunk dominánsak legalább a csoporton belül. Már csak azért is mert Flacco-féle Raventől nem tartok hosszútávon és a D ott is évről évre gyengül, a Browns Shurmur húzása szintén nem bejövős. Jövőre még leginkább a Bengals-t érzem potenciális meglepetéscsapatnak, ha maradna Palmer. De persze ez nagyon korai prognózis előbb látni kell az off-season mozgásait.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 15 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Pff értékelés, http://www.profootballfocus.com/blog/2011/02/07/re-focused-super-bowl-xlv-packers-31-steelers-25/
több mint 15 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Azért kissé túlzásba estél (már ha jól értettem, hogy az O erősítését szorgalmaznád a Steelers esetében). Én azt mondom, hogy a D-t kell építeni, mert kell nekünk az a Number One D státusz (ez a Steelers 😛), csak az most 1-2-3 évig nem túl sanszos már, az O viszont évekre kész van, csupa-csupa fiatal tehetség vagy legjobb korban lévő játékos van benne, már csak egy RT és egy RG kell bele. Ha marad a filozófia (remélem, Arians maradhat), akkor a természetes fejlődés/rutin és kevesebb sérülés a jelenleg középmezőny elejében lévő O-t egy szinttel feljebb helyezheti. Ehhez pedig elég egy 5-6. D szvsz.Soldados
Persze, sarkítok. Ezt az Off-t nem kell már túlzottan erősíteni, ez a lényeg szerintem is. Ez pedig a 28-30 pont környéke. Természetesen ez a Steelers marad, a Def erősítésével lesz elfoglalva, csak közben és addig Nektek kell megbarátkozni a támadó foci szépségeivel és bizonytalanságaival. 😛 Nem lesztek pass heavy O, de nem fogjátok parlagon hagyni ezt a Wallace fiút.
Arians képes egy ilyen szint lépést levezényelni, alkalmas rá? BTW ez a szint lépés nem jött össze idén 100%-ig, stabilan a Ravensnek.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
persze híni kell, de le is köhögtek neki, hogy mi is az elvárássutianap
És azt meg is csinálta. Voltak big playek, trükkös playek, a bunch formáció nagyon jól működik, a 3rd down nagyon jól működik akár sok, akár rövidyardos, jó volt a red zone is. Szvsz nincs ok a váltásra.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 15 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
persze híni kell, de le is köhögtek neki, hogy mi is az elvárás


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 15 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Szerintem is marad, nem hinném, hogy bűnbakokat fogunk keresni. Amit szezon előtt megígértek bejött, a futás elég jól működött.tenorx
azt a húzást szerintem Kuglernek hívjáksutianap
Azért ahhoz playeket is kell ám hívni. Teljesen rendben volt összességében a playcalling. Persze van, amikor vmi nem jó, de összességében szvsz nagyon is rendben volt. 3rd downoknál különösen, s ez akkor is igaz, ha épp az SB-n ezek valóban nem voltak jó döntések.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 15 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Szerintem is marad, nem hinném, hogy bűnbakokat fogunk keresni. Amit szezon előtt megígértek bejött, a futás elég jól működött.tenorx
azt a húzást szerintem Kuglernek hívják


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 15 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Szerintem is marad, nem hinném, hogy bűnbakokat fogunk keresni. Amit szezon előtt megígértek bejött, a futás elég jól működött.
több mint 15 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
tényleg az Arians Outra raknék egy pár sört, ha valaki vállalja. Nos?sutianap
Állom. Sztem marad.Soldados
okás, de nem minden papsajt ám 😛


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 15 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
tényleg az Arians Outra raknék egy pár sört, ha valaki vállalja. Nos?sutianap
Állom. Sztem marad.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 15 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
tényleg az Arians Outra raknék egy pár sört, ha valaki vállalja. Nos?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 15 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi, amúgy szerinted ennek a társaságnak ez volt az utolsó esélye SB-t nyerni? Idény elején sokszor hosszabban fejtegetted, hogy 1-2 évet adsz nekik és jön az elkerülhetetlen völgymenet. Letelt az idő, vagy bennük van még egy jó év? Szóval, hogy a szokottnál is fontosabb lehetőséget engedtek ki a kezükből?tomi-tomi
Bennem erősen fogalmazódik egy gondolat. De ezt majd kifejtem, mert egyre tisztulva jön elő belőlem egyre több emocionális és racionális dolog a meccs és a jövő kapcsán. De a lényege az, hogy sztem a támadók idén rengeteget léptek előre. Labdabiztosak voltunk és a futójáték hatékonnyá vált, BB clutch volt és megvannak neki a playmakerei. És ezt a PO-ban is tudtuk hozni,még a futójátékot is, ami a PO-ban kegyetlen nehéz. Az eredeti fal pedig már egész pofás volt, legalábbis az elmúlt évekhez képest. Szóval bennem az körvonalazódik, hogy egy jó offense-re reális esélyt látok (eddig középmezőnybe soroltam), ehhez pedig talán már nem feltétlen kell a liga legjobb D-je, hanem elég lehet egy 5-6. hely körüli is. A number One szerepkört jövőre nézve nem látom a D-ben, el kell fogadni, hogy ez a generáció kifelé megy, egyre limitáltabb lesz a régiek (Hampton, Smith, Warrior, Ike) szerepe. Nyilván ez áthidalhatatlan bizonyos visszaesés nélkül. De ha az O még egy kicsit előrébb tud lépni, akkor talán nincs is szükség, hogy Number One D legyünk (bár Pittsburgh-ben mindig ez az elvárás 😊), de ilyen formán még lehet 1 év ebben a generációban, több nem hiszem.

Én annak örülnék, ha rövidített szezon lenne. Egyrészt hátha belebukik a főgyökér, másrészt ennek az öreg csapatnak nagy előny lehetne, arra képesek lehetünk. Én most azért drukkolok, hogy egy utolsó nagy menetre mindenki vállaljon még egy évet: Smith, Warrior, Ward és LeBeau is. Talán még egy nagy dobás beleférhet, de már így is tovább húztuk a domináns éveket, mint gondoltam.

Na azért csak jobban belementem, mint elsőre terveztem. 😊Soldados
Arról jutott eszembe az egész, hogy a tegnapi meccsetek hosszú távra kiható tanulságán elmélkedtem. (BTW hasonló helyre érkeztem, mint Te. 😊 )
Egyre inkább úgy érzem, hogy a GB egy hasonló Off. gameplannel győzött, mint amilyet a Pats használt idén. A drive-ok felépítése, a passzolt TD-k, mind erről árulkodtak, de ők még azt a merészséget is megengedték maguknak, hogy kevesebbet fussanak, mint a Pats. Egy domináns csapatnak kellemetlen, ha van a konferenciájában egy szintén domináns erejű mumus. De ezt a mumust azért el lehet kerülni. Na de ha ugyanebből a fajtából a másik konferenciában is feltűnik-egy?! WTF, jelentősen csökkentik az SB esélyt!
Valami hasonló gondolat felüthette a fejét korábban a Heinz Fielden (Legalább annyit észrevehettek, hogy az AFC másik két-három domináns csapata alapvetően Off felfogású, nekik meg a sors különös kegyelméből egy pont ideillő tehetségű és dobni is, nyerni is tudó irányítójuk van). Az elit védelem árnyékában eltoljuk a fejlesztés hangsúlyát az Off. felé, megtévesztésül még SB-t is nyerünk! 😊 S egyszer csak előállunk egy potenciális (nem stabil, potenciális) 30+pontos támadósorral és egy jó esetben TOP5-TOP10 közé eső védelemmel. (Idén a bajnok ilyen. Amennyire nem hozták stabilan a 30+pontot, annyira TOP3 a védelmük.)
Ez egy lehetséges forgatókönyv a Steelersnek 2011-re, és akkor elérték azt, hogy nyertek plusz egy SB esélyes évet a Def öregedése ellenére. Erre még a nagy öregeket is rá lehetne beszélni. Az egész SB azt bizonyíthatta számukra, hogy működhet az elképzelés. (Ők már most hozták a TOP5-TOP 10 Def. teljesítményt, az Off. meg csak nem fog minden meccsen 3 labdát eladni. 😛 Mi meg nem egymással fogunk vitázni, hogy mennyire fontos vagy lényegtelen az Off. a PO-ban. 😊 ) Lehet, tenorx, hogy nem a védelmet akarjátok ezen a szinten tartani, hanem a támadókat erősíteni.
Ha belegondolok, hogy a Pats ugyanezt akarja elérni a túloldalról, a Chargers levetkőzi végre a kisebbrendűségi érzését, a Colts év elején is hajlandó futás ellen védekezni, akkor itt négy ugyanolyan bivaly fog egymásnak esni. S akkor még a közvetlenül nyomuló Ravens, Jets, Chiefs hármasáról és a szokásos meglepetésekről szó sem esett. De jó lenne egy 2011-es idény!tomi-tomi
Azért kissé túlzásba estél (már ha jól értettem, hogy az O erősítését szorgalmaznád a Steelers esetében). Én azt mondom, hogy a D-t kell építeni, mert kell nekünk az a Number One D státusz (ez a Steelers 😛), csak az most 1-2-3 évig nem túl sanszos már, az O viszont évekre kész van, csupa-csupa fiatal tehetség vagy legjobb korban lévő játékos van benne, már csak egy RT és egy RG kell bele. Ha marad a filozófia (remélem, Arians maradhat), akkor a természetes fejlődés/rutin és kevesebb sérülés a jelenleg középmezőny elejében lévő O-t egy szinttel feljebb helyezheti. Ehhez pedig elég egy 5-6. D szvsz.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 15 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Szerintem se WR, se RB nem kell.

WRnek ott van még egy-két évig Ward, + a 3 fiatal srác, akik szerintem kurva jól beváltak. Emellé még itt van ARE, bőven elég.
RB poszton meg Mendenhall egy állat, FB + 3rd down backnek ott van Redman, és még jövőre simán kipróbálhatjuk Dwyert is.
több mint 15 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Szerintem szokásunkhoz híven nem fogunk magasan CB-re menni, eddig az utolsó tíz évben másodikkörösbe jött BMac meg előtte valami Colclough, ismerős?
Nállam az első három körre falhúzás lenne D,O vegyesen (DE,NT,OT,Mike)
Én vagyok az RB fetisiszta? de idén nem kő pikk rá. Inkább raknék WR-re, bár a fasz tuggya meddig dédelgetjük a Svéd Sagát


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 15 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Nah írok már egy jelenlegi álommockot számomra (természetesen reálisan, nem úgy álom, hogy 6. körben fogunk első körösöket húzni 😀 )
1. kör: Jimmy Smith, CB, Colorado - Problémás lehet a srác, de nincs kétségem afelől, hogy Harrison+LeBeau+Tomlin megnevelik. Nagyon nagyon bejöhet
2. kör: Kendrick Ellis, NT, Hampton - Itt szívem szerint ILBt húznék, de kegyetlen szarnak tűnik az idei ILB felhozatal. Nekem egyedül Foster tetszik, de ő sokkal korábban ki fog menni, mert 4-3as OLBnek is jó, és nagy a kereslet.
3. kör: James Carpenter, OT, Alabama - Már Alabamában is tetszett, de a Senior Bowlon mutatta meg igazán, hogy milyen jó játékos, nagyot nyerhetünk vele.
4. kör: Ras-I Dowling, CB, Virginia - Nagyon zuhan a srác, utálja a média. Ha itt még bent lesz akkor gyakorlatilag 0 rizikó ez a pick.
5. kör: Josh Bynes, ILB, Auburn - Akár be is jöhet.
6. kör: Brandon Bair, DE, Oregon - Sajnos már elég öreg, ezért csúszik eddig, nagyon jó játékosnak tartom (és embernek is, jó helyre kerülne http://blog.oregonlive.com/behindducksbeat/2010/09/oregon_football_husband_father.html )
7. kör: Alex Henery, K, Nebraska
több mint 15 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Soldi, amúgy szerinted ennek a társaságnak ez volt az utolsó esélye SB-t nyerni? Idény elején sokszor hosszabban fejtegetted, hogy 1-2 évet adsz nekik és jön az elkerülhetetlen völgymenet. Letelt az idő, vagy bennük van még egy jó év? Szóval, hogy a szokottnál is fontosabb lehetőséget engedtek ki a kezükből?tomi-tomi
Bennem erősen fogalmazódik egy gondolat. De ezt majd kifejtem, mert egyre tisztulva jön elő belőlem egyre több emocionális és racionális dolog a meccs és a jövő kapcsán. De a lényege az, hogy sztem a támadók idén rengeteget léptek előre. Labdabiztosak voltunk és a futójáték hatékonnyá vált, BB clutch volt és megvannak neki a playmakerei. És ezt a PO-ban is tudtuk hozni,még a futójátékot is, ami a PO-ban kegyetlen nehéz. Az eredeti fal pedig már egész pofás volt, legalábbis az elmúlt évekhez képest. Szóval bennem az körvonalazódik, hogy egy jó offense-re reális esélyt látok (eddig középmezőnybe soroltam), ehhez pedig talán már nem feltétlen kell a liga legjobb D-je, hanem elég lehet egy 5-6. hely körüli is. A number One szerepkört jövőre nézve nem látom a D-ben, el kell fogadni, hogy ez a generáció kifelé megy, egyre limitáltabb lesz a régiek (Hampton, Smith, Warrior, Ike) szerepe. Nyilván ez áthidalhatatlan bizonyos visszaesés nélkül. De ha az O még egy kicsit előrébb tud lépni, akkor talán nincs is szükség, hogy Number One D legyünk (bár Pittsburgh-ben mindig ez az elvárás 😊), de ilyen formán még lehet 1 év ebben a generációban, több nem hiszem.

Én annak örülnék, ha rövidített szezon lenne. Egyrészt hátha belebukik a főgyökér, másrészt ennek az öreg csapatnak nagy előny lehetne, arra képesek lehetünk. Én most azért drukkolok, hogy egy utolsó nagy menetre mindenki vállaljon még egy évet: Smith, Warrior, Ward és LeBeau is. Talán még egy nagy dobás beleférhet, de már így is tovább húztuk a domináns éveket, mint gondoltam.

Na azért csak jobban belementem, mint elsőre terveztem. 😊Soldados
Arról jutott eszembe az egész, hogy a tegnapi meccsetek hosszú távra kiható tanulságán elmélkedtem. (BTW hasonló helyre érkeztem, mint Te. 😊 )
Egyre inkább úgy érzem, hogy a GB egy hasonló Off. gameplannel győzött, mint amilyet a Pats használt idén. A drive-ok felépítése, a passzolt TD-k, mind erről árulkodtak, de ők még azt a merészséget is megengedték maguknak, hogy kevesebbet fussanak, mint a Pats. Egy domináns csapatnak kellemetlen, ha van a konferenciájában egy szintén domináns erejű mumus. De ezt a mumust azért el lehet kerülni. Na de ha ugyanebből a fajtából a másik konferenciában is feltűnik-egy?! WTF, jelentősen csökkentik az SB esélyt!
Valami hasonló gondolat felüthette a fejét korábban a Heinz Fielden (Legalább annyit észrevehettek, hogy az AFC másik két-három domináns csapata alapvetően Off felfogású, nekik meg a sors különös kegyelméből egy pont ideillő tehetségű és dobni is, nyerni is tudó irányítójuk van). Az elit védelem árnyékában eltoljuk a fejlesztés hangsúlyát az Off. felé, megtévesztésül még SB-t is nyerünk! 😊 S egyszer csak előállunk egy potenciális (nem stabil, potenciális) 30+pontos támadósorral és egy jó esetben TOP5-TOP10 közé eső védelemmel. (Idén a bajnok ilyen. Amennyire nem hozták stabilan a 30+pontot, annyira TOP3 a védelmük.)
Ez egy lehetséges forgatókönyv a Steelersnek 2011-re, és akkor elérték azt, hogy nyertek plusz egy SB esélyes évet a Def öregedése ellenére. Erre még a nagy öregeket is rá lehetne beszélni. Az egész SB azt bizonyíthatta számukra, hogy működhet az elképzelés. (Ők már most hozták a TOP5-TOP 10 Def. teljesítményt, az Off. meg csak nem fog minden meccsen 3 labdát eladni. 😛 Mi meg nem egymással fogunk vitázni, hogy mennyire fontos vagy lényegtelen az Off. a PO-ban. 😊 ) Lehet, tenorx, hogy nem a védelmet akarjátok ezen a szinten tartani, hanem a támadókat erősíteni.
Ha belegondolok, hogy a Pats ugyanezt akarja elérni a túloldalról, a Chargers levetkőzi végre a kisebbrendűségi érzését, a Colts év elején is hajlandó futás ellen védekezni, akkor itt négy ugyanolyan bivaly fog egymásnak esni. S akkor még a közvetlenül nyomuló Ravens, Jets, Chiefs hármasáról és a szokásos meglepetésekről szó sem esett. De jó lenne egy 2011-es idény!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
FS nem kell, Clarkkal hosszútávút kötöttünk. Colon menni fog, de kell egy RT hosszú távra. CB nagyon-nagyon kell, ide FA-húzást sem tartok kizártnak (persze ha lesz CBA). Woodley megtartásával kapcsolatban vannak kétségeim, nem véletlen húztunk 2 OLB-t tavaly és jól mutatja, hogy Ike nagyobb prioritást élvez és ez a rostert látva nem is kérdés. Sőt Gayt is megtartanám nickelnek, B-Macet viszont szvsz elengedjük, de a 2-ből egyet szintén meg kell tartani (kivéve FA-igazolás esetén), mert ha mindkettőt elengedjük, akkor nagyon megrendül a mélység az amúgy is gyengus egységünkben. Viszont ILB is kellene középső körökben. OG-nek én Legut megpróbálnám.

Nálam most ezek a legfőbb needek azzal számolva, hogy Ike és még 1 CB marad:
Woodley megtartása esetén:
1-2.: CB, OT
3-5.: ILB, NT, DE
6-7.: OG, RB
Távozása esetén:
1-2.: CB, OT
3-5.: ILB, NT, OLB
6-7.: OG, DE


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!