NCAA: BCS összefoglaló, 9. játékhét

A Clemson és a Kansas State elszállt, Alabama/LSU vs. Oklahoma State/Stanford nagydöntős esélyek.

ACC:

A hét meccse: Miami Hurricanes- Virginia Cavaliers 21-28.

Fake field goal, halfback TD passz és 78 yardos RB-átadás színesítette a csütörtöki vendéggyőzelmet. Jacory Harris Hurrikán QB mutatói (311 yard, 3 TD) ugyan felülmúlták a virginiai kolléga, Michael Rocco statjait (226 yard, 2 TD), de Roccónak olyan segítőtársai akadtak, mint az egy-egy hatpontos passzt kiosztó és később elkapó, élte meccsét játszó Perry Jones, vagy a holder Jacob Hodges, aki FG snap helyett 20 yardot futott a labdával, amiből a Cavaliers 10-0-s előnye született. 17-0-után a hazaiaknál Harris és Tommy Streeter hatpontosai még életben tartották a Miamit, de a Lamar Miller-vezette futójáték csődöt mondott.. A hazaiak felzárkózása ellen a vendégek nagy játékokkat húzta elő a playbookból, amik rendre sikerültek és amikor 2:10-el a vége előtt LaRoy  Reynolds 4th és kettőn állította meg Mike Jamest, az hazai comeback győzelemre csekély esély maradt. Jacory Harris utolsó drive-ja egy sikertelen Hail Mary-ben és egy 10 yardra az end zone-tól földre vitt akcióban csúcsosodott ki, a végeredménynek a Mike London vezette vendégek örülhettek.

A hét bukása: Georgia Tech Yellow Jackets – Clemson Tigers 31-17.

Hiába értek el az eddig veretlen Tigrisek támadásban majd’ 400 yardot, két fumble-t is vétettek  és a GT 39 percnyi labdajáratása, a triple option vezérelte óramenedzselés megtette a hatását. Orwin Smith és Tevin Washington TD-i a nagyszünet előtt 24-3-as Sárgadzsekis vezetést mutattak. Utóbbi, a GT QB-ja szezonja legjobb meccsét játszotta,  kulcsfontosságú first downjai mellett 176 yardot és TD-t ért el, a legtöbbet az iskola történetében.. A Clemson veresége annyit tesz, hogy nagy valószínűséggel az idén sem lesz a konferenciának nagydöntős résztvevője.

További eredmények:

Florida State Seminoles – North Carolina State Wolfpack  34-20

Duke Blue Devils – Virginia Tech Hokies 10-14

Maryland Terrapins – Boston College Eagles 17-28

North Carolina  Tar Heels – Wake Forest Demon Deacons 49-24

Big East:

A hét meccse: Rutgers Scarlet Knights – West Virginia Mountaineers 31-41.

A paralízise után „feltámadt” Eric LeGrand vezette ki az októberi hóviharba a Skarlát Lovagokat és sokáig úgy tűnt, ez a lélektani plusz győzelemhez is segíti őket, félidőben 31-21-es Rutgers vezetéssel tértek pihenőre a csapatok. A második játékrészben azonban egy teljesen kicserélődött WVU defense jött ki a gyepre: 4 labdaszerzést harcoltak ki és a Geno Smith (20-31, 218, 2 TD) dirigálta offense élni tudott a lehetőséggel. 20 pontot szereztek zsinórban. A mérkőzés nagy játéka Tevon Austin 80 yardos futása volt, amit 4:50-el a vége előtt egy 20 yardos elkapással is megfejelt, beállítva a végeredményt.

Pittsburgh Panthers – Connecticut Huskies 35-20

Louisville Cardinals – Syracuse Orange 27-10

Big Ten:

A hét meccse: Ohio State Buckeyes – Wisconsin Badgers 33-29.

Két héten belül másodszor kapaszkodtak ki a sírból a vendég Borzok, hogy aztán az utolsó sírásó a mélybe taszítsa őket. A Michigan State ellen egy Hail Mary, az Ohio State ellen Brexton Miller 40 yardos varázslata Devin Smith kezébe jelentette a végzetet. Miller végig életben tartotta és mozgatta a Vadgesztenyék offensét: hiába mutatott be Mike Taylor 22 szerelést, Miller és a visszatért Dan Herron (33 labdából 160 yard) végig az őrületbe kergették a Wisconsin védelmét. 26-14-es vezetésről ugyan Russell Wilson és Jared Abbrederis kettőse még visszahozta a meccsbe a szebb végjátékokért küzdő Wisconsint, de Miller fantasztikus playe döntött. Az OSU 90. homecoming mérkőzése őrületbe torkollott, de ezúttal nem az NCAA-büntetések miatt őrjöngtek a hazai fanok.

A hét bukása: Nebraska Cornhuskers – Michigans State Spartans 24-3.

Hol van már a múlt heti hó? A Wisconsin ellen parádézó Kirk Cousins QB és spártai támadói láttán Lincolnban lekapcsolták a villanyt. A rettegett Blackshirts D (miután a Wisconsin elleni vereségnél 486 yardot engedett a Badgersnek,) most a szezon legjobb produkciójával rukkolt elő, 187 yardon tartotta a vendégeket. A másik oldalon Tim Beck Huskers támadókoordinátor tökéletes gameplant állított össze, a Huskers O szétfutotta a ligaelsők közé tartozó MSU front sevent. Rex Burkhead 130 yardot, 2 TD-t szerzett és egy 27 yardos, hatpontot érő elkapást is jegyzett Taylor Martinez irányítótól. 190 yardnyi futómennyiség egy 89.4 yardátlagot produkáló run-defense ellen kalapleemelő teljesítmény, bár erről a Spártaiak bizonyára másként gondolkoznak.

Indiana Hoosiers – Northwestern Wildcats 38-59

Michigan Wolverines – Purdue Boilermakers  36-14

Minnesota Golden Gophers – Iowa Hawkeyes 22-21

Penn State Nittany Lions – Illinois Fighting Illini 10-7 (Joe Patterno hazai vezetőedző 409. győzelmével a legsikeresebb NCAA-trénerré lépett elő.)

Big 12:

A hét meccse: Texas A&M Aggies – Missouri Tigers 31-38 (hosszabbítás után)

James Franklin Mizzou QB is igazi feltámadást mutatott be: miután pályafutása legrosszabb meccseként 4 második félidős labdaeladással zárt az Oklahoma State ellen, a texasi Őstermelők a jobbik énjét ismerhették meg. 2 futott (97 yard) és két passzolt TD (198 yard, ebből egy a ráadásban), mindezt nagyszüneti 28-14-es Aggies-vezetés láttán. A második negyed teljes feladása után a Tigrisek secondaryje szintet lépett, leoltották a hazaiak Tannehill-Swope-Nwachukwu vezette passzjátékát. Henry Josey futójátéka beérett, 162 yardja és 8.1-es carryátlaga döntő momentum volt a győzelem kiharcolásában. Egymaga hozta az ellenoldal kétfejű futószörnyének yardmennyiségét, miután a Michael-Gray páros az elkapók csődje után ugyancsak több snapet kapott. A hosszabbítás már papírforma volt: magabiztos Franklin TD-passz után a teljesen ritmusát vesztett Tannehill 4th down passzát leblokkolták.

A hét bukása: Kansas State Wildcats – Oklahoma Sooners 17-58.

Az eddig  veretlen K-State hatalmas lépést tehetett volna, hogy esetleges győzelme esetén az Oklahoma State-tel kétszereplőssé tegye a Big 12 konferencia  versenyfutását, de Bob Stoops vendégedző fiai másként gondolták. Ugyan a Telepesek rögvest az első playben elvesztették Dominique Whaley RB-t bokatörés miatt, de a pótlaásra érkezett Roy Finch és Trey Millard  együt 134 yarddal és 2 TD-al terhelték meg az ellenfél end zone-já. Az igazi varázslat pedig Landry Jones-tól és az elkapóktól érkezett. Ugyan Collin Klein Vadmacska-irányító (92 yard, 2 TD) szinte egymaga  még 17-14-re fordította az állást, de ekkortól a  Jones and the Boys Bigband lépett a színpadra: Landry J. iskolacsúcsot jelentő 505 yardot és 5 TD-t passzolt, utóbbival letaszítva Sam Bredfordot az iskolai ranglista éléről. A második félidőben a Sooners D mindössze 32 yardot engedélyezett és Kleint is hétszer sackelték.