Konferencia: Big XII
Mérleg: 8-0
Eredmény: 59-24 vs Baylor
Hősök: Joseph Randle (14 futás, 152y, 4TD), Justin Blackmon (13 elkapás, 172y, 2TD)

42-0 után tette szebbé a végeredményt a Baylor, de a nagy dolgok már a szünetre eldőltek. Az Oklahoma State a legponterősebb csapat az első negyedkben, most is már 3 TD-t vittek be a karriercsúcsot futó Randle vezetésével. Idei negyedik találkozójuk volt ez 50+ ponttal, az iskolacsúcs 5, amire kétszer volt eddig példa.

4. (6.) Stanford Cardinal

Konferencia: Pac-12
Mérleg: 8-0
Eredmény: 56-48 @ #20 USC
Hősök: Andrew Luck (330y, 3TD, INT, 9 futás, 36y, TD), Stepfan Taylor (23 futás, 99y, 2TD), Griff Whalen (6 elkapás, 102y)

Háromszori hosszabítás után dőlt el a találkozó, ekkor a 145 yardot, és 2 TD-t futó Curtis McNeal fumble-jét megszerezte a Cardinal védelem az end zone-ban. Andrew Luck bő 3 perccel a rendes játékidő vége előtt picksixet dobott, de a hátra lévő időt jól kihasználva, sikerült egyenlítő drive-ot vinni, hogy aztán OT-ben eldőljön a mérkőzés. A Stanford 60 év után ismét 8-0-val áll.

5. (4.) Boise State Broncos

Konferencia: Mountain-West
Mérleg: 7-0

A nagy SEC derbi után valaki előfordulhat, hogy mögéjük kerül.

6. (9.) Oklahoma Sooners

Mérleg: 7-1
Eredmény: 58-17 @ #8 Kansas State
Hősök: Landry Jones (505y, 5TD, 2INT), Roy Finch (9 futás, 73y, TD, 7 elkapás, 69y), Ryan Broyles (14 elkapás, 171y, TD), Jaz Reynolds (3 elkapás, 51y, 2TD) + Tom Wort (2 sack)

Nem zavarta meg a Sooners-t a múlt heti, csalódást keltő vereség. A K-State legyőzésével a legtöbbre tartott 1 vereséges csapattá léptek elő, amit ha megtartanak, garantált helyük van valamelyik BCS Bowlon. Landry Jones rekordokkal tért haza Manhattanből, 505 yardjánál egyetlen OU QB sem passzolt többet eddig, és 90 passzolt touchdown-ja is fölözi Sam Bradford 88-át az iskola csúcsai között.

7. (10.) Arkansas Razorbacks

Mérleg: 7-1
Eredmény: 31-28 @ Vanderbilt
Hősök: Tyler Wilson (316y, TD), Jairus Wright (10 elkapás, 135y, TD)

Jordan Rodgers másodszor volt kezdő az ellenfélnél, akinek bátyja, Aaron hasonló rutinnal a háta mögött, 2003-ban legyőzte az akkori 1. kiemelt USC-t. Jordan számai most jobbak voltak, csapata viszont kikapott. A negyedik negyedben Jerry Franklin 94 yardos fumble returnt TD-vel hozta vissza a Hogs-ot a meccsbe, majd két pontos és field goal után alakult ki a végeredmény. 8 másodperccel a lefújás előtt 27 yardről lőhetett kapura a Vandy, de Carey Spear mellé csavart.

8. (7.) Oregon Ducks

Mérleg: 7-1
Eredmény: 43-28 vs Washington State
Hősök: Kenjon Barner (11 futás, 107y, TD), Lavasier Tuinei (4 elkapás, 86y, 2TD), DeAnthony Thomas (93 yardos KR TD, 4 futás, 26y, 2 elkapás, 54y, TD)

Meg kellett szenvednie a győzelemért a Ducks-nak, ami még tavaly is komoly szenzáció lett volna a Wazzu ellen. A két 110+ yardos elkapóval teljesítő ellenfél a védelemben kevésbé volt hatékony, bár az épülgető Darron Thomas-tól így is elloptak két labdát. Cseréje, Bennett kevesebb idő alatt is kiosztott 2 TD-t, míg LaMichael James 53 yarddal zárt, ami szintén idegenül hat.

9. (13.) South Carolina Gamecocks

Mérleg: 7-1
Eredmény: 14-3 @ Tennessee
Hős: Brandon Wilds (28 futás, 137y, 3 elkapás, 31y)

Története mindössze második győzelmét aratta a Cocks a Vols otthonában. Lattimore-t jól pótolta Wilds, és Connor Shaw is hozzátette a magáét 1-1 futott és passzolt TD-vel. A kulcs természetesen a 186 yardot engedélyező védelem munkája volt, akikre főszerep vár a szezon hátra lévő részében is, főleg ha Alshon Jeffery-t a továbbiakban is így megfogják (3 elkapás, 17 yard).

10. (14.) Nebraska Cornhuskers

Mérleg: 7-1
Eredmény: 24-3 vs #11 Michigan State
Hősök: Rex Burkhead (35 futás, 130y, 2TD, 1 elkapás, 27y, TD) + Eric Martin (2 sack)

Összeállt a védelem, 187 engedett yard önmagáért beszél, és továbbra is 100% a Huskers a Spartans ellen, 6 mérkőzés után. A pontarány 205-37, szóval jövőre is jó előjelekkel néz szembe a Nebraska az MSU meccs előtt. 7-1-es mérlegével a kukoricaföldi banda a Big Ten legtöbbre tartott gárdájává lépett elő, és ismét nyílt a terep a konf döntője felé.

11. (5.) Clemson Tigers

Konferencia: ACC
Mérleg: 8-1
Eredmény: 17-31 @ Georgia Tech
Hős: Sammy Watkins (10 elkapás, 159y, TD)

Két meccs alatt 115 csinált pont, most viszont majd' százzal kevesebb. Andre Ellington sérült bokája nem jött rendbe, a helyére beugró két running back pedig egyaránt fumble-t veszített. A Clemson továbbra is vezeti divízióját, és esélyes az ACC döntőbe jutásra, majd annak megnyerésére. A veretlenségük viszont elszállt, ezzel a nagydöntő reménye is. A cél most visszatalálni a régi játékukhoz, és eljutni valamelyik BCS Bowlra.

12. (12.) Virginia Tech Hokies

Mérleg: 8-1
Eredmény: 14-10 @ Duke
Hős: David Wilson (23 futás, 148y)

Alacsony szinvonalú meccset húzott be a Hokies. 6 labdaeladás, és 12 büntetés volt a 2 csapat mérlege, és csak 55 másodperccel a vége előtt dőlt el a VT győzelme. Ekkor Barquell Rivers kaparintotta meg Sean Renfree passz kísérletét.

13. (17.) Houston Cougars

Konferencia: C-USA
Mérleg: 8-0
Eredmény: 73-34 vs Rice
Hősök: Case Keenum (534y, 9TD, INT), Patrick Edwards (7 elkapás, 318y, 5TD), Charles Sims (4 elkapás, 73y, 2TD, 7 futás, 50y), Tyron Carrier (7 elkapás, 85y, TD, 100 yardos KR TD)

A városi rangadón 139. touchdown passzát is megdobta Case Keenum, ezzel ő az első osztály történetének rekordere ebben a statisztikában is. Tyron Carrier is örülhetett egy csúcsnak, 7. kirúgás utáni visszavitt TD-jével befogta az örökranglista éllovasát, CJ Spillert.

14. (8.) Kansas State Wildcats

Mérleg: 7-1
Eredmény: 17-58 vs #9 Oklahoma
Hősök: Collin Klein (26 futás, 92y, 2TD, 58 passzolt yard) + Nigel Malone (2 INT)

Bill Snyder csapata kiszállt a veretlenek sorából, egy kiábrándító vereséggel. A veterán mester hazai pályán 1989 óta nem kapott ennyi pontot. Hubertet teljesen kikapcsolták a vendégek, akárcsak a 7 sacket benyelő Klein passzjátékát. Az atletikus QB maximum egyéni statisztikáinak örülhet, 7 meccs óta mindig fut TD-t, ezzel holtversenyben éllovas az irányítók közt, Denard Robinsonnal.

15. (18.) Michigan Wolverines

Konferencia: Big Ten
Mérleg: 7-1
Eredmény: 36-14 vs Purdue
Hősök: Fitzgerald Toussaint (20 futás, 170y, 2TD) + Mike Martin (2 sack, safety), Courtney Avery (sack, INT)

Denard Robinson megint elszórt egy labdát az első negyedben, ami már a 11. volt idén, ezzel meg is van neki a tavalyi totál. Ami eltér tavalyhoz képest, az a védelem, hiszen a 14 kapott pont, és a csinált safety hatalmas előrelépés, és elegendő ahhoz, hogy hazai környezetben 19 alkalomból tizennyolcadszor is legyőzzék a Purdue-t.

16. (19.) Penn State Nittany Lions

Mérleg: 8-1
Eredmény: 10-7 vs Illinois
Hős: Silas Redd (30 futás, 137y, TD)

A havas talaj nem segítette a támadókat, McGloin 98 yarddal bőven felülmúlta Scheelhaasét, igaz a célterületre ő nem küldött labdát. Az Illini 4, a PSU 3 labdát adott el, a hibákból tehát az oroszlánok sáfárkodtak jobban. Az utolsó másodpercben ellőtt, 42 yardos Derek Dimke mezőnygól helyett kapufa lett, így hosszabítás nélkül húzta be a meccset Joe Paterno legénysége, akinek ezzel összejött a 409., történelmi siker.

17. (11.) Michigan State Spartans

Mérleg: 6-2
Eredmény: 3-24 @ #14 Nebraska
Hősök: -

Három pont. Ilyen keveset 2003. decembere óta nem csináltak, akkor az Alamo Bowlon éppen a Nebraska volt az ellenfelük, a beugró mester, Bo Pellini debütálásakor. Ez a vereség sokat számít majd a végelszámolásnál is, hiszen a Huskers mellett a PSU és a Michigan is jobban áll momentán, szóval nem lesz egyszerű a tavalyi Big Ten megosztott bajnoki címet megvédeni.

18. (22.) Georgia Bulldogs

Mérleg: 6-2
Eredmény: 24-20 @ Florida
Hős: Jarvis Jones (4 sack)

A világ legnagyobb szabadtéri koktélpartiján oktatott a védelem, -19 futott yardon tartották a passzban nem épp erős Gators offense-t, igaz, a győzelem így sem volt egyértelmű. 17-3-ra a Florida vezetett, amikor megszületett Aaron Murray két TD passza, a győztesnek bizonyuló touchdownt pedig Richard Samuel szerezte. A nagy rivális Floridát ezzel sorozatban 4. kapitulálására késztette a Dawgs, amire 1988 óta nem volt precedens Gainesville-ben.

19. (21.) Arizona State Sun Devils

Mérleg: 6-2
Eredmény: 48-14 vs Colorado
Hősök: Brock Osweiler (307y, 2TD), Cameron Marshall (15 futás, 114y, 3TD)

Igazolták a papírformát, már az első félidőben eldöntve a találkozót, simán verték a sérülésektől súlytott Coloradót, akiktől 5 labdát szereztek és mindössze egyet adtak el. Az ASU menetrendjének nehezebb része már lement, most csak arra kell koncentrálni, hogy megtartsák a déli divízióban elfoglalt első helyüket, és odaérjenek a Pac-12 döntőjébe.

20. (15.) Wisconsin Badgers

Mérleg: 6-2
Eredmény: 29-33 @ Ohio State
Hősök: Russell Wilson (253y, 3TD), Montee Ball (17 futás, 85y, TD, 3 elkapás, 30y, TD), Jared Abbrederis (6 elkapás, 113y, 2TD)

105 511 néző előtt bukott el a Badgers, amely 8 napon belül másodszor kapott ki egy utolsó perces, visszanézős TD elkapással. Most a mindössze 7. jó passzát jegyző Braxton Miller bánt el velük 20 másodperccel a lefújás előtt, ez pedig nem volt elég idő Wilsonéknak az újabb TD-hez. A két hete még Rose Bowl-favoritnak számító Wisconsinnal nagyot fordult a világ.

21. (24.) Texas Longhorns

Mérleg: 5-2
Eredmény: 43-0 vs Kansas
Hősök: Joe Bergeron (13 futás, 136y, 2TD), Malcolm Brown (28 futás, 119y, 2TD) + Alex Okafor (sack,
2FF)

A két újonc futó darabokra szedte a Jayhawks védelmét, miközben a védelem összesen 46 yardot és 3 first downt engedélyezett a Jajsólymoknak. Mack Brown edzői karrierjének legdominánsabb produktuma volt ez deffenzív oldalon, felülmúlva a 2009-es, UTEP elleni 53 yardot.

22. (23.) Auburn Tigers

Mérleg: 6-3
Eredmény: 41-23 vs Ole Miss
Hősök: Clint Moseley (160y, 4TD), Michael Dyer (27 futás, 177y, TD), Phillip Lutzenkirchen (3 elkapás, 27y, 2TD), T'Sharvan Bell (sack, INT), Eltoro Freeman (2 sack, FF)

Döntetlennel végződő első félidő után nem hagyott kétséget a végső győztes személyéről az Auburn, amelyben újra normális passzjáték is megjelent, igaz nem a yardokat, hanem a pontokat termelte Moseley főként, de ez a lényeg. Az Ole Miss 11 meccs óta nyeretlen a SEC-ben.

23. (ÚJ) Georgia Tech Yellow Jackets

Mérleg: 7-2
Eredmény: 31-17 vs #5 Clemson
Hősök: Tevin Washington (27 futás, 176y, TD, 60 passzolt yard, INT), Orwin Smith (7 futás, 37y, 2TD) + Jemea Thomas (2 INT)

Két vereség után visszatértek a helyes útra, győzelmüket a pályára tóduló szurkolókkal együtt ünnepelhették. Tevin Washington egy 46 és egy 56 yardos rohanással is villant, 176 yard-jánál a nagy elődje, Josh Nesbitt se futott soha többet. A GT összesen 383 yardot haladt előre a földön, az utolsó, kulcs drive-jukat több, mint 9 percen át vezették.

24. (25.) West Virginia Mountaineers

Konferencia: Big East
Mérleg: 6-2
Eredmény: 41-31 @ Rutgers
Hősök: Shawne Alston (14 futás, 109y,2TD), Tavon Austin (2 futás, 96y, TD, 8 elkapás, 67y, TD) + Brodrick Jenkins (2 INT)

Hóeséses találkozón, 10 pontos előnyt dolgozott össze a Rutgers az első félidőre, de onnantól kezdve nem tudtak pontokat írni a táblára. A Scarlet Knights négy labdát adott el, és négy 4th down-jából csak egyet oldott meg. Geno Smith 2 passzolt és egy futott touchdownnal lépett elő, a WVU pedig gondoskodott róla, hogy továbbra is képviselje valaki a Big Eastet a top25-ben.

25. (ÚJ) Southern Miss Golden Eagles

Mérleg: 7-1
Eredmény: 31-13 @ UTEP
Hős: Jamal Woodyard (16 futás, 134y, TD)

Komoly meglepetés, hogy a C-USA immár 2 csapatot szolgáltat a rangsorba, ráadásul a Southern Miss-nek ehhez még komoly menetrendre se volt szüksége. Egyetlen vereségük a Marshall ellen jegyezték, de legyőzték a Virginiát vagy a Navy-t is, és 7-1-gyel vezetik a C-USA keleti csoportját. A Houston maximum aene, hogy év végéig megragadhatnak a top25-ben. Hogy miért ők vannak itt a Cincinnati (6-1) vagy a USC (6-2) helyett, az nagyon jó kérdés.

Távozók:

(16.) Texas A&M Aggies

Mérleg: 5-3
Eredmény: 31-38 vs Missouri
Hősök: Ryan Tannehill (317y, 3TD, INT, futott TD), Cyrus Gray (16 futás, 58y, 6 elkapás, 46y, TD), Christine Michael (21 futás, 104y) + Sean Porter (2 sack)

Valami nagy baj van a szünetekben, mert ez már a harmadik alkalom, hogy komoly leolvadás történt. Az Oklahoma State (17) és az Arkansas (18) után most 11 pontos félidei előny után jött a döntetlen, majd a hosszabításos vereség. James Franklin 2-2 passzolt illetve futott TD-vel terhelte meg a mezőgazdászokat, de Henry Josey futásai is okoztak bőven kárt (162 yard). A Mizzou egymás után 3. alkalommal verte meg az Aggies-t, ezek után csak remélni lehet, hogy a SEC-be nem követi őket a tigris csoport.

(20.) Texas Tech Red Raiders

Mérleg: 5-3
Eredmény: 7-41 vs Iowa State
Hősök: -

2000 óta nem volt ilyen vérszegény támadójátéka a TTU-nak hazai környezetben, miközben a Cyclones 40 percig birtokolta a labdát és 368 yardot futott. A múlt heti, Sooners ellen szerzett 41 pont után elképesztő blama volt ez az egyetlen touchdown az offense részéről.