Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Autó- és motorsportok

21 feliratkozó

több mint 2 éve
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
Oké egy időmérő, de már nem értem, hogy Sargeant miért maradt…
Jughead
gondolom kell egy yenki a mezőnybe



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 773
Oké egy időmérő, de már nem értem, hogy Sargeant miért maradt…
több mint 2 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 649 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Hmm, ez az Alpine mindennél szarabbul fest. Mclaren Honda feeling

Szerkesztette: zacknorb
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.
Heisman nádor
Én is, én is!!!!
Miért nézi valaki azt a szart? 😆
🤘 gaben 🤘
Amiért magyar focit is sokan néznek. Szeretik a megszokottat, akkor is ha szar. 🙂

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 2 éve
Duff Seattle Seahawks 3 539
Mekkora altatás megy a Red Bullnál.... Aztán csodálkozik mindenki, hogy amikor számít 1 másodperccel üti körönként a holland a másodikat.
FLZOLI
Én örülnék neki, ha nem altatás lenne, hanem elbaszott konstrukció.
vpi
Egy körön egyelőre lehet altatnak, FP2-n viszont nagyon úgy tűnt, hogy kb. zéró a gumikopásuk. 10 körös lágyakon olyan időt ment Max, mintha vadiúj lett volna, a többieknek meg mind elfogyott kb. 4-5 kör után.
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.
Heisman nádor
Nekem is rohadtul ellenszenves az egész csapat. 21-ben nyilván nekik szurkoltam, mert jó, hogy valaki végre megtörte a Mercit (mondjuk azt is el kell ismerni, hogy valszeg bunda volt). Mindig is szurkoltam a Honda motoros autónak, de az egész bagázs nagyon arrogáns. Viszont azt is el kell ismerni, hogy a mérnöki csapatuk és Max is világklasszis.
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 3 587 — …not me…Im in my prime!
Most az újabb felkapott pletyka, hogy 2025től Aldeguer jön a Pramachoz. Az persze nincs találgatva, hogy kinek a helyére…

Ha nekem kéne mondani egy nevet a két motorosból én inkább Martint mondanám. Neki szerintem mindenképpen az utolsó éve a Pramacnál. Vagy átveszik a pirosakhoz vagy szerintem ott hagyja a Ducatit. Az lesz majd az igazan érdekes hogy melyik gyártó kedvéért. Yamaha? Honda? Aprillia?

…KTM? Szerintem a spanyol lesz a legfelkapottabb FA a 2024-es szezon végén. Nagy tüzijáték lesz.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 28 021 — "Montoya por favor!"
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.
Heisman nádor
Én is, én is!!!!
Miért nézi valaki azt a szart? 😆
🤘 gaben 🤘
Ha annyi pénzünk lenne ahányszor leírtad hogy F1 = fos, akkor már Lőrinccel kéne vetekednünk fent a tabella tetején.
Miért nézem az F1-et? Mert szeretem és érdekel
Miért nézem a Nascart? Mert szeretem és érdekel
Sajnos még nem mindenki ugrotta meg azt a szintet hogy az európai és az amerikai csúcskategóriák és versenyelviek különbsége nem érdeklik és nem tudják egyszerre élvezni. Holnap majd ne nézz be a topikba, mert időmérő lesz 😉

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 28 021 — "Montoya por favor!"
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.
Heisman nádor
Mire gondolsz sok szar alatt?

Amúgy Max miatt én simán tudok. 😀 Max akkor nem, ha épp Norris-szal csatázik Max.
Jughead
A Horner-Marko-Jos trió. Én Verstappent inkább áldozatnak tartom hogy ilyen emberekkel lett körülvéve
- Alguersuari mondta (azaz hallgatott) hogy Jos szóban és más szinten is terrorizálta a fiát
- Max saját történetei az apjáról aki persze Marko nagy barátja
- Kb minden amit Marko mond
- Ha Marko épp nem Perezt vegzálja hogy minek fél Arábiánban hisz Mexikóban úgyis lövöldöznek, akkor is úgy kezelik mint a szart
- Marko nincs elvileg az RB számláján, hisz nem ott dolgozik, de persze letelepedési vízumokat intéznek nekik RB cím alatt

Na ilyen emberek vannak a csapat mögött. Norris mondjuk engem nagyon felidegesít azzal ahogy és amit beszél, de ez egyéni probléma, legalább nem ingyen kell azt csinálom. De értem miért tudnak szurkolni neki.


Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.
Heisman nádor
Szinte mindegy csak ne a FÜGGÖNY FEKA....
ThundersNFL a Paraszt
Direkt ennek az elkerülésének beírtam hogy nem kell mást támogatni vagy ellentámogatni, de örülök hogy ilyenkor mindig előkerül egy ember aki beárazza magát 😀 Gratulálok

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 773
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.
Heisman nádor
Mire gondolsz sok szar alatt?

Amúgy Max miatt én simán tudok. 😀 Max akkor nem, ha épp Norris-szal csatázik Max.
több mint 2 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 715 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.
Heisman nádor
Szerintem alapvetően szimpatikus, hogy a semmiből ilyen profi csapatot raktak össze, amelyik két korszakot is brutál letarol. Nekem Vettel és Max sem szimpatikus, de aki saját területén über extra azt el kell ismerni. Newey és Horner is ilyen.
Mondjuk a kérdésedre válaszolva, nem 🙂

több mint 2 éve
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító New England Patriots 19 262 — !SuPeR6BoWL!Vrabel.......
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.
Heisman nádor
Szinte mindegy csak ne a FÜGGÖNY FEKA....

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 29 045 — nabege2@yahoo.com
Valaki múltkor kérdezte a jegyeket, lehet megoldódik a problémája 😕
 p1race.hu/2024/02/29/elmaradhat-a-superbike-vilagbajnoksag-magyarorszagi-forduloja/
több mint 2 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Duke Blue Devils 9 040 — If you ain't cheatin', you ain't tryin'
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.
Heisman nádor
Én is, én is!!!!
Miért nézi valaki azt a szart? 😆

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 2 éve
JéBé Green Bay Packers 8 121
Mekkora altatás megy a Red Bullnál.... Aztán csodálkozik mindenki, hogy amikor számít 1 másodperccel üti körönként a holland a másodikat.
FLZOLI
Én örülnék neki, ha nem altatás lenne, hanem elbaszott konstrukció.
vpi
Nincs uj konstrukcio. Ezek az autok minimalisan valtoztak tavalyhoz kepest. Max radiozasa a csapattal a tesztek alatt sem tul biztato, pont o aki teszteken/szabadeszeseken szinte kivetel nelkul panaszkodik most oda meg vissza volt. Nem lesz itt semmi latnivalo kerem.
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 28 021 — "Montoya por favor!"
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot
Mekkora altatás megy a Red Bullnál.... Aztán csodálkozik mindenki, hogy amikor számít 1 másodperccel üti körönként a holland a másodikat.
FLZOLI
Én örülnék neki, ha nem altatás lenne, hanem elbaszott konstrukció.
vpi
Hát a tesztek alapján pedig ez altatás jelenleg
Na majd holnap kiderül
zacknorb
Vagy a merci altatott a teszteken 😉

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 2 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 649 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Mekkora altatás megy a Red Bullnál.... Aztán csodálkozik mindenki, hogy amikor számít 1 másodperccel üti körönként a holland a másodikat.
FLZOLI
Én örülnék neki, ha nem altatás lenne, hanem elbaszott konstrukció.
vpi
Hát a tesztek alapján pedig ez altatás jelenleg
Na majd holnap kiderül
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot
Mekkora altatás megy a Red Bullnál.... Aztán csodálkozik mindenki, hogy amikor számít 1 másodperccel üti körönként a holland a másodikat.
FLZOLI
Én örülnék neki, ha nem altatás lenne, hanem elbaszott konstrukció.

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 773
Úgy néz ki a Horner ügynek meg nincs vége. Valaki több száz újságírónak, f1 fejesnek kiküldte a bizonyítékokat az ügyben.
dugo93
Yep, de ahogy olvasom semmi terhelő nincs benne, szóval már azt is olvastam, hogy Hornerék szivárogtattak, hogy tisztára legyen mosva a neve.

Szerkesztette: Jughead
több mint 2 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 715 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Mekkora altatás megy a Red Bullnál.... Aztán csodálkozik mindenki, hogy amikor számít 1 másodperccel üti körönként a holland a másodikat.

több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 734 — Poloska confirmed
F1-ben azért a top-top polcról bőven kéne visszamenni szerintem. Mármint inkább az a helyzet hogy Alonso "csak" kettőt nyert. Végül Mansellnek is meglett. Stirling Moss talán aki a legtöbbször felmerül. Szegény Gilles Villeneuve meg meghalt. Szerintem akik nem nyertek, az azért volt, mert volt náluk egy pilóta a magasabb polcról. Aztán persze lehet elfelejtettem valakit.
Heisman nádor
Nekem az öreg Jacky Ickx ilyen, akinek sosem jött össze az F1. De legalább Le Mans-ban rommá nyerte magát.
több mint 2 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 720
Úgy néz ki a Horner ügynek meg nincs vége. Valaki több száz újságírónak, f1 fejesnek kiküldte a bizonyítékokat az ügyben.

több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 28 021 — "Montoya por favor!"
Valahogy azt a faktort kellene kivenni a Nascar-ból, hogy a Playoff-ban valamelyik esélyes teljes évét ne tudja lenullázni egy nímand által indított balesetsorozat. Nálam ez benne a legnagyobb lutri...
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Nem csak egy nímand által, hanem bárki által. De ebben a formátumban ezt nem tudod kiküszöbölni, épp ez a lényege.
Mikey
És pont emiatt nem is annyira fontos, hogy ki a bajnok.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem véletlen mondja sok versenyző, hogy számára már akkor sikeres a szezon, ha eljut a Champ 4-ba és mióta ez a rendszer van, a bajnoki cím messze kevesebbet számít.
Mikey
Dehogy számít kevesebbet. Most lehet ezt eladni mert a legtöbb ember nem nyer. 10 vagy 20 év múlva marad a champ legacy és ennyi.
Toca
Érdekes ez, mert nem nagyon találsz még egy olyan sportot, ahol egy olyan ember, mint Hamlin (azaz aki sose volt bajnok) a sportág legnagyobbjai között van emlegetve.
Jughead
Mit jelent ez, hogy legnagyobbjai között? Top10-Top20-Top50?
Nyilván minden sportban akadnak olyan peches emberek akik tényleg elitek és legjobbakkal együtt kell említeni és nem nyertek bajnoki címet, de ők sose lesznek a legnagyobbak előtt akik több címet nyertek.
Szóval van egy plafon.

Az, hogy nem találunk más ilyen sportot, az nem csak ennek köszönhető. Elég unique széria a NASCAR sok szempontból. Ez is lehet egy, de szerintem ha meg kérdezünk valakit hogy 4 Top4-et elcserélné-e egy kupára, szerintem tudjuk a választ.
Toca
Ez is olyan, h érteni kell az adott sport évtizedek alatt kialakult hagyományait. A teniszben sem sokakat érdekel ki lett a világbajnok. Szép teljesítmény, de nem azzal kezdi senki a felsorolást. Vagy alpesi síben ki a világbajnok/olimpiai bajnok, hanem kinek mennyi összetett vk vagy szakági vk címe van, esetleg hány vk győzelme.
Én simán el tudom képzelni, de annyira nem értek a NASCAR-hoz, h kijelenteni is tudjam, h az igazi mérce a nyert versenyek száma, és az év végi top4-be kerülés(ugye már ez se mindig jön össze, ha 20 évvel ezelőtti pontrendszer alapján veszem adott évi legjobbakat...).
Már a 20 éve bevezetett PO is szembe ment az általános pontozási szokásokkal, de ahogy mentek előre az évek a chase folyamatos változtatásával egyre jobban erőszakolták a bajnoki címmel járó sportértéket az izgalom és nézettség érdekében. Ma tényleg ott tartunk, h szerintem kis túlzással nincs súlya egy bajnoki címnek. Nyilván a média és a NASCAR úgy kommunikálja, h van, de akinek anyagi érdeke nem fűződik hozzá, és rendszeres nézője a sorozatnak, azok számára szerintem evidens, h ma kb legkisebb valaha.
dawyd728
Szinte minden versenyző azt mondja már, hogy oké, szép dolog a bajnoki cím, de egy olyan szezon, amiben nyernek 5-6 versenyt, és eljutnak a Champ 4-ba, az már sikeres szezon. Kimondottan is ez lett a célja mindenkinek, aztán hozzáteszik, hogy az már csak extra, ha a bajnoki cím is meglesz.
Mikey
Pl. szerintem ha Busch Daytona 500 győzelem nélkül hagyná abba, akkor utólag simán odaadná az egyik bajnoki címét egy Daytona 500-ért.
Jughead
Mondjuk pont itt a bowl.hu-n elég sok nem bajnok legendát tudnék felsorolni.
vpi
Én amúgy nem csak a bowl.hu-n tudok sok legendát felsorolni, hanem személyes beszélgetések során is. 😀

Viccet félretéve, ezt most mire írtad?
Jughead
Azt írtad:
Érdekes ez, mert nem nagyon találsz még egy olyan sportot, ahol egy olyan ember, mint Hamlin (azaz aki sose volt bajnok) a sportág legnagyobbjai között van emlegetve. Erre.
vpi
Ja értelek, szóval Te arra gondolsz, hogy vannak ilyen NFL játékosok. Ez igaz, pontatlanul írtam, mert a szövegkörnyezetből egyértelműnek gondoltam, szóval egyéni sportban nem igazán találsz ilyet, hiszen alapvetően hogy lehetne olyan egyéni sportoló a legjobbak között, aki sose nyerte meg a sportja - elvileg - legrangosabb versenyét.
Jughead
Egyéni? Háát, Jimmy White jut eszembe hirtelen, talán Cseh Laci, de F1 pilótából is van egy raklapnyi.
vpi
F1-ben azért a top-top polcról bőven kéne visszamenni szerintem. Mármint inkább az a helyzet hogy Alonso "csak" kettőt nyert. Végül Mansellnek is meglett. Stirling Moss talán aki a legtöbbször felmerül. Szegény Gilles Villeneuve meg meghalt. Szerintem akik nem nyertek, az azért volt, mert volt náluk egy pilóta a magasabb polcról. Aztán persze lehet elfelejtettem valakit.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot
Valahogy azt a faktort kellene kivenni a Nascar-ból, hogy a Playoff-ban valamelyik esélyes teljes évét ne tudja lenullázni egy nímand által indított balesetsorozat. Nálam ez benne a legnagyobb lutri...
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Nem csak egy nímand által, hanem bárki által. De ebben a formátumban ezt nem tudod kiküszöbölni, épp ez a lényege.
Mikey
És pont emiatt nem is annyira fontos, hogy ki a bajnok.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem véletlen mondja sok versenyző, hogy számára már akkor sikeres a szezon, ha eljut a Champ 4-ba és mióta ez a rendszer van, a bajnoki cím messze kevesebbet számít.
Mikey
Dehogy számít kevesebbet. Most lehet ezt eladni mert a legtöbb ember nem nyer. 10 vagy 20 év múlva marad a champ legacy és ennyi.
Toca
Érdekes ez, mert nem nagyon találsz még egy olyan sportot, ahol egy olyan ember, mint Hamlin (azaz aki sose volt bajnok) a sportág legnagyobbjai között van emlegetve.
Jughead
Mit jelent ez, hogy legnagyobbjai között? Top10-Top20-Top50?
Nyilván minden sportban akadnak olyan peches emberek akik tényleg elitek és legjobbakkal együtt kell említeni és nem nyertek bajnoki címet, de ők sose lesznek a legnagyobbak előtt akik több címet nyertek.
Szóval van egy plafon.

Az, hogy nem találunk más ilyen sportot, az nem csak ennek köszönhető. Elég unique széria a NASCAR sok szempontból. Ez is lehet egy, de szerintem ha meg kérdezünk valakit hogy 4 Top4-et elcserélné-e egy kupára, szerintem tudjuk a választ.
Toca
Ez is olyan, h érteni kell az adott sport évtizedek alatt kialakult hagyományait. A teniszben sem sokakat érdekel ki lett a világbajnok. Szép teljesítmény, de nem azzal kezdi senki a felsorolást. Vagy alpesi síben ki a világbajnok/olimpiai bajnok, hanem kinek mennyi összetett vk vagy szakági vk címe van, esetleg hány vk győzelme.
Én simán el tudom képzelni, de annyira nem értek a NASCAR-hoz, h kijelenteni is tudjam, h az igazi mérce a nyert versenyek száma, és az év végi top4-be kerülés(ugye már ez se mindig jön össze, ha 20 évvel ezelőtti pontrendszer alapján veszem adott évi legjobbakat...).
Már a 20 éve bevezetett PO is szembe ment az általános pontozási szokásokkal, de ahogy mentek előre az évek a chase folyamatos változtatásával egyre jobban erőszakolták a bajnoki címmel járó sportértéket az izgalom és nézettség érdekében. Ma tényleg ott tartunk, h szerintem kis túlzással nincs súlya egy bajnoki címnek. Nyilván a média és a NASCAR úgy kommunikálja, h van, de akinek anyagi érdeke nem fűződik hozzá, és rendszeres nézője a sorozatnak, azok számára szerintem evidens, h ma kb legkisebb valaha.
dawyd728
Szinte minden versenyző azt mondja már, hogy oké, szép dolog a bajnoki cím, de egy olyan szezon, amiben nyernek 5-6 versenyt, és eljutnak a Champ 4-ba, az már sikeres szezon. Kimondottan is ez lett a célja mindenkinek, aztán hozzáteszik, hogy az már csak extra, ha a bajnoki cím is meglesz.
Mikey
Pl. szerintem ha Busch Daytona 500 győzelem nélkül hagyná abba, akkor utólag simán odaadná az egyik bajnoki címét egy Daytona 500-ért.
Jughead
Mondjuk pont itt a bowl.hu-n elég sok nem bajnok legendát tudnék felsorolni.
vpi
Én amúgy nem csak a bowl.hu-n tudok sok legendát felsorolni, hanem személyes beszélgetések során is. 😀

Viccet félretéve, ezt most mire írtad?
Jughead
Azt írtad:
Érdekes ez, mert nem nagyon találsz még egy olyan sportot, ahol egy olyan ember, mint Hamlin (azaz aki sose volt bajnok) a sportág legnagyobbjai között van emlegetve. Erre.
vpi
Ja értelek, szóval Te arra gondolsz, hogy vannak ilyen NFL játékosok. Ez igaz, pontatlanul írtam, mert a szövegkörnyezetből egyértelműnek gondoltam, szóval egyéni sportban nem igazán találsz ilyet, hiszen alapvetően hogy lehetne olyan egyéni sportoló a legjobbak között, aki sose nyerte meg a sportja - elvileg - legrangosabb versenyét.
Jughead
Egyéni? Háát, Jimmy White jut eszembe hirtelen, talán Cseh Laci, de F1 pilótából is van egy raklapnyi.
vpi
Jimmy White nem rossz, de messzebb van ő a legnagyobbaktól, mint pl. Hamlin.

Cseh Laci 2x világbajnok és amúgy is csak Magyarországról nézve van ő a legnagyobb között.

F1-es pilóták közül kire gondolsz, Stirling Moss?
Jughead
Na nekem Hamlinről nincs fogalmam, mert a Nascart nem követem, én csak a nem bajnok, de a sportág legnagyobbjai között van számontartvára reagálok.
Moss sem rossz, de pl Ken Block is ilyen, nagyon népszerű, de bajnoki cím közelében sem volt. Teniszben Davidenko vagy Marcelo Rios, aki emlékeim szerint volt világranglista vezető is, de Grand Slam-et nem sikerült.

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 773
Valahogy azt a faktort kellene kivenni a Nascar-ból, hogy a Playoff-ban valamelyik esélyes teljes évét ne tudja lenullázni egy nímand által indított balesetsorozat. Nálam ez benne a legnagyobb lutri...
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Nem csak egy nímand által, hanem bárki által. De ebben a formátumban ezt nem tudod kiküszöbölni, épp ez a lényege.
Mikey
És pont emiatt nem is annyira fontos, hogy ki a bajnok.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem véletlen mondja sok versenyző, hogy számára már akkor sikeres a szezon, ha eljut a Champ 4-ba és mióta ez a rendszer van, a bajnoki cím messze kevesebbet számít.
Mikey
Dehogy számít kevesebbet. Most lehet ezt eladni mert a legtöbb ember nem nyer. 10 vagy 20 év múlva marad a champ legacy és ennyi.
Toca
Érdekes ez, mert nem nagyon találsz még egy olyan sportot, ahol egy olyan ember, mint Hamlin (azaz aki sose volt bajnok) a sportág legnagyobbjai között van emlegetve.
Jughead
Mit jelent ez, hogy legnagyobbjai között? Top10-Top20-Top50?
Nyilván minden sportban akadnak olyan peches emberek akik tényleg elitek és legjobbakkal együtt kell említeni és nem nyertek bajnoki címet, de ők sose lesznek a legnagyobbak előtt akik több címet nyertek.
Szóval van egy plafon.

Az, hogy nem találunk más ilyen sportot, az nem csak ennek köszönhető. Elég unique széria a NASCAR sok szempontból. Ez is lehet egy, de szerintem ha meg kérdezünk valakit hogy 4 Top4-et elcserélné-e egy kupára, szerintem tudjuk a választ.
Toca
Ez is olyan, h érteni kell az adott sport évtizedek alatt kialakult hagyományait. A teniszben sem sokakat érdekel ki lett a világbajnok. Szép teljesítmény, de nem azzal kezdi senki a felsorolást. Vagy alpesi síben ki a világbajnok/olimpiai bajnok, hanem kinek mennyi összetett vk vagy szakági vk címe van, esetleg hány vk győzelme.
Én simán el tudom képzelni, de annyira nem értek a NASCAR-hoz, h kijelenteni is tudjam, h az igazi mérce a nyert versenyek száma, és az év végi top4-be kerülés(ugye már ez se mindig jön össze, ha 20 évvel ezelőtti pontrendszer alapján veszem adott évi legjobbakat...).
Már a 20 éve bevezetett PO is szembe ment az általános pontozási szokásokkal, de ahogy mentek előre az évek a chase folyamatos változtatásával egyre jobban erőszakolták a bajnoki címmel járó sportértéket az izgalom és nézettség érdekében. Ma tényleg ott tartunk, h szerintem kis túlzással nincs súlya egy bajnoki címnek. Nyilván a média és a NASCAR úgy kommunikálja, h van, de akinek anyagi érdeke nem fűződik hozzá, és rendszeres nézője a sorozatnak, azok számára szerintem evidens, h ma kb legkisebb valaha.
dawyd728
Szinte minden versenyző azt mondja már, hogy oké, szép dolog a bajnoki cím, de egy olyan szezon, amiben nyernek 5-6 versenyt, és eljutnak a Champ 4-ba, az már sikeres szezon. Kimondottan is ez lett a célja mindenkinek, aztán hozzáteszik, hogy az már csak extra, ha a bajnoki cím is meglesz.
Mikey
Pl. szerintem ha Busch Daytona 500 győzelem nélkül hagyná abba, akkor utólag simán odaadná az egyik bajnoki címét egy Daytona 500-ért.
Jughead
Mondjuk pont itt a bowl.hu-n elég sok nem bajnok legendát tudnék felsorolni.
vpi
Én amúgy nem csak a bowl.hu-n tudok sok legendát felsorolni, hanem személyes beszélgetések során is. 😀

Viccet félretéve, ezt most mire írtad?
Jughead
Azt írtad:
Érdekes ez, mert nem nagyon találsz még egy olyan sportot, ahol egy olyan ember, mint Hamlin (azaz aki sose volt bajnok) a sportág legnagyobbjai között van emlegetve. Erre.
vpi
Ja értelek, szóval Te arra gondolsz, hogy vannak ilyen NFL játékosok. Ez igaz, pontatlanul írtam, mert a szövegkörnyezetből egyértelműnek gondoltam, szóval egyéni sportban nem igazán találsz ilyet, hiszen alapvetően hogy lehetne olyan egyéni sportoló a legjobbak között, aki sose nyerte meg a sportja - elvileg - legrangosabb versenyét.
Jughead
Egyéni? Háát, Jimmy White jut eszembe hirtelen, talán Cseh Laci, de F1 pilótából is van egy raklapnyi.
vpi
Jimmy White nem rossz, de messzebb van ő a legnagyobbaktól, mint pl. Hamlin.

Cseh Laci 2x világbajnok és amúgy is csak Magyarországról nézve van ő a legnagyobb között.

F1-es pilóták közül kire gondolsz, Stirling Moss?
Jughead
ez hülyeség, már bocs. annyi peche volt, hogy a valaha volt legjobbal versenyzett egyidőben. simán a valaha volt egyik legjobb vegyesúszó és talán a legjobb aki nem nyert olimpiát.
peach
Ezt én nem is vitatom, de nézd meg a toplistákat, amiket készítettek. Rövid (top 20-as) listákon nincs rajta, míg egy top 100-ast találtam ott 92. volt.