Autó- és motorsportok
21 feliratkozó
több mint 2 éve
Oké egy időmérő, de már nem értem, hogy Sargeant miért maradt…gondolom kell egy yenki a mezőnybe
Jughead
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 2 éve
Oké egy időmérő, de már nem értem, hogy Sargeant miért maradt…
több mint 2 éve
Amiért magyar focit is sokan néznek. Szeretik a megszokottat, akkor is ha szar. 🙂Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.Én is, én is!!!!
Heisman nádor
Miért nézi valaki azt a szart? 😆
🤘 gaben 🤘
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 2 éve
Egy körön egyelőre lehet altatnak, FP2-n viszont nagyon úgy tűnt, hogy kb. zéró a gumikopásuk. 10 körös lágyakon olyan időt ment Max, mintha vadiúj lett volna, a többieknek meg mind elfogyott kb. 4-5 kör után.Mekkora altatás megy a Red Bullnál.... Aztán csodálkozik mindenki, hogy amikor számít 1 másodperccel üti körönként a holland a másodikat.Én örülnék neki, ha nem altatás lenne, hanem elbaszott konstrukció.
FLZOLI
vpi
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.Nekem is rohadtul ellenszenves az egész csapat. 21-ben nyilván nekik szurkoltam, mert jó, hogy valaki végre megtörte a Mercit (mondjuk azt is el kell ismerni, hogy valszeg bunda volt). Mindig is szurkoltam a Honda motoros autónak, de az egész bagázs nagyon arrogáns. Viszont azt is el kell ismerni, hogy a mérnöki csapatuk és Max is világklasszis.
Heisman nádor
több mint 2 éve
Most az újabb felkapott pletyka, hogy 2025től Aldeguer jön a Pramachoz. Az persze nincs találgatva, hogy kinek a helyére…Ha nekem kéne mondani egy nevet a két motorosból én inkább Martint mondanám. Neki szerintem mindenképpen az utolsó éve a Pramacnál. Vagy átveszik a pirosakhoz vagy szerintem ott hagyja a Ducatit. Az lesz majd az igazan érdekes hogy melyik gyártó kedvéért. Yamaha? Honda? Aprillia?
…KTM? Szerintem a spanyol lesz a legfelkapottabb FA a 2024-es szezon végén. Nagy tüzijáték lesz.
The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
Ha annyi pénzünk lenne ahányszor leírtad hogy F1 = fos, akkor már Lőrinccel kéne vetekednünk fent a tabella tetején.Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.Én is, én is!!!!
Heisman nádor
Miért nézi valaki azt a szart? 😆
🤘 gaben 🤘
Miért nézem az F1-et? Mert szeretem és érdekel
Miért nézem a Nascart? Mert szeretem és érdekel
Sajnos még nem mindenki ugrotta meg azt a szintet hogy az európai és az amerikai csúcskategóriák és versenyelviek különbsége nem érdeklik és nem tudják egyszerre élvezni. Holnap majd ne nézz be a topikba, mert időmérő lesz 😉
NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
A Horner-Marko-Jos trió. Én Verstappent inkább áldozatnak tartom hogy ilyen emberekkel lett körülvéveŐszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.Mire gondolsz sok szar alatt?
Heisman nádor
Amúgy Max miatt én simán tudok. 😀 Max akkor nem, ha épp Norris-szal csatázik Max.
Jughead
- Alguersuari mondta (azaz hallgatott) hogy Jos szóban és más szinten is terrorizálta a fiát
- Max saját történetei az apjáról aki persze Marko nagy barátja
- Kb minden amit Marko mond
- Ha Marko épp nem Perezt vegzálja hogy minek fél Arábiánban hisz Mexikóban úgyis lövöldöznek, akkor is úgy kezelik mint a szart
- Marko nincs elvileg az RB számláján, hisz nem ott dolgozik, de persze letelepedési vízumokat intéznek nekik RB cím alatt
Na ilyen emberek vannak a csapat mögött. Norris mondjuk engem nagyon felidegesít azzal ahogy és amit beszél, de ez egyéni probléma, legalább nem ingyen kell azt csinálom. De értem miért tudnak szurkolni neki.
Direkt ennek az elkerülésének beírtam hogy nem kell mást támogatni vagy ellentámogatni, de örülök hogy ilyenkor mindig előkerül egy ember aki beárazza magát 😀 GratulálokŐszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.Szinte mindegy csak ne a FÜGGÖNY FEKA....
Heisman nádor
ThundersNFL a Paraszt
NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.Mire gondolsz sok szar alatt?
Heisman nádor
Amúgy Max miatt én simán tudok. 😀 Max akkor nem, ha épp Norris-szal csatázik Max.
több mint 2 éve
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.Szerintem alapvetően szimpatikus, hogy a semmiből ilyen profi csapatot raktak össze, amelyik két korszakot is brutál letarol. Nekem Vettel és Max sem szimpatikus, de aki saját területén über extra azt el kell ismerni. Newey és Horner is ilyen.
Heisman nádor
Mondjuk a kérdésedre válaszolva, nem 🙂
több mint 2 éve
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.Szinte mindegy csak ne a FÜGGÖNY FEKA....
Heisman nádor
Draft

2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 2 éve
Valaki múltkor kérdezte a jegyeket, lehet megoldódik a problémája 😕p1race.hu/2024/02/29/elmaradhat-a-superbike-vilagbajnoksag-magyarorszagi-forduloja/
több mint 2 éve
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.Én is, én is!!!!
Heisman nádor
Miért nézi valaki azt a szart? 😆
" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 2 éve
Nincs uj konstrukcio. Ezek az autok minimalisan valtoztak tavalyhoz kepest. Max radiozasa a csapattal a tesztek alatt sem tul biztato, pont o aki teszteken/szabadeszeseken szinte kivetel nelkul panaszkodik most oda meg vissza volt. Nem lesz itt semmi latnivalo kerem.Mekkora altatás megy a Red Bullnál.... Aztán csodálkozik mindenki, hogy amikor számít 1 másodperccel üti körönként a holland a másodikat.Én örülnék neki, ha nem altatás lenne, hanem elbaszott konstrukció.
FLZOLI
vpi
több mint 2 éve
Őszinte kérdés: van aki a Red Bullnak tud szurkolni jó szívvel. És ehhez nem kell kötelezően mást támogatni. És most ez a Horner ügy igaz vagy nem, nem tudom, de annyi minden szar van ott. Nem olyan ügyekre gondolok hogy most a City vagy a Pecc csalt vagy nem, hanem mindennel együtt.
NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Vagy a merci altatott a teszteken 😉Hát a tesztek alapján pedig ez altatás jelenlegMekkora altatás megy a Red Bullnál.... Aztán csodálkozik mindenki, hogy amikor számít 1 másodperccel üti körönként a holland a másodikat.Én örülnék neki, ha nem altatás lenne, hanem elbaszott konstrukció.
FLZOLI
vpi
Na majd holnap kiderül
zacknorb
Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 2 éve
Hát a tesztek alapján pedig ez altatás jelenlegMekkora altatás megy a Red Bullnál.... Aztán csodálkozik mindenki, hogy amikor számít 1 másodperccel üti körönként a holland a másodikat.Én örülnék neki, ha nem altatás lenne, hanem elbaszott konstrukció.
FLZOLI
vpi
Na majd holnap kiderül
több mint 2 éve
Mekkora altatás megy a Red Bullnál.... Aztán csodálkozik mindenki, hogy amikor számít 1 másodperccel üti körönként a holland a másodikat.Én örülnék neki, ha nem altatás lenne, hanem elbaszott konstrukció.
FLZOLI
Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 2 éve
Úgy néz ki a Horner ügynek meg nincs vége. Valaki több száz újságírónak, f1 fejesnek kiküldte a bizonyítékokat az ügyben.Yep, de ahogy olvasom semmi terhelő nincs benne, szóval már azt is olvastam, hogy Hornerék szivárogtattak, hogy tisztára legyen mosva a neve.
dugo93
Szerkesztette: Jughead
több mint 2 éve
Mekkora altatás megy a Red Bullnál.... Aztán csodálkozik mindenki, hogy amikor számít 1 másodperccel üti körönként a holland a másodikat.
több mint 2 éve
F1-ben azért a top-top polcról bőven kéne visszamenni szerintem. Mármint inkább az a helyzet hogy Alonso "csak" kettőt nyert. Végül Mansellnek is meglett. Stirling Moss talán aki a legtöbbször felmerül. Szegény Gilles Villeneuve meg meghalt. Szerintem akik nem nyertek, az azért volt, mert volt náluk egy pilóta a magasabb polcról. Aztán persze lehet elfelejtettem valakit.Nekem az öreg Jacky Ickx ilyen, akinek sosem jött össze az F1. De legalább Le Mans-ban rommá nyerte magát.
Heisman nádor
több mint 2 éve
Úgy néz ki a Horner ügynek meg nincs vége. Valaki több száz újságírónak, f1 fejesnek kiküldte a bizonyítékokat az ügyben.
több mint 2 éve
F1-ben azért a top-top polcról bőven kéne visszamenni szerintem. Mármint inkább az a helyzet hogy Alonso "csak" kettőt nyert. Végül Mansellnek is meglett. Stirling Moss talán aki a legtöbbször felmerül. Szegény Gilles Villeneuve meg meghalt. Szerintem akik nem nyertek, az azért volt, mert volt náluk egy pilóta a magasabb polcról. Aztán persze lehet elfelejtettem valakit.Egyéni? Háát, Jimmy White jut eszembe hirtelen, talán Cseh Laci, de F1 pilótából is van egy raklapnyi.Ja értelek, szóval Te arra gondolsz, hogy vannak ilyen NFL játékosok. Ez igaz, pontatlanul írtam, mert a szövegkörnyezetből egyértelműnek gondoltam, szóval egyéni sportban nem igazán találsz ilyet, hiszen alapvetően hogy lehetne olyan egyéni sportoló a legjobbak között, aki sose nyerte meg a sportja - elvileg - legrangosabb versenyét.Azt írtad:Én amúgy nem csak a bowl.hu-n tudok sok legendát felsorolni, hanem személyes beszélgetések során is. 😀Mondjuk pont itt a bowl.hu-n elég sok nem bajnok legendát tudnék felsorolni.Pl. szerintem ha Busch Daytona 500 győzelem nélkül hagyná abba, akkor utólag simán odaadná az egyik bajnoki címét egy Daytona 500-ért.Szinte minden versenyző azt mondja már, hogy oké, szép dolog a bajnoki cím, de egy olyan szezon, amiben nyernek 5-6 versenyt, és eljutnak a Champ 4-ba, az már sikeres szezon. Kimondottan is ez lett a célja mindenkinek, aztán hozzáteszik, hogy az már csak extra, ha a bajnoki cím is meglesz.Ez is olyan, h érteni kell az adott sport évtizedek alatt kialakult hagyományait. A teniszben sem sokakat érdekel ki lett a világbajnok. Szép teljesítmény, de nem azzal kezdi senki a felsorolást. Vagy alpesi síben ki a világbajnok/olimpiai bajnok, hanem kinek mennyi összetett vk vagy szakági vk címe van, esetleg hány vk győzelme.Mit jelent ez, hogy legnagyobbjai között? Top10-Top20-Top50?Érdekes ez, mert nem nagyon találsz még egy olyan sportot, ahol egy olyan ember, mint Hamlin (azaz aki sose volt bajnok) a sportág legnagyobbjai között van emlegetve.Dehogy számít kevesebbet. Most lehet ezt eladni mert a legtöbb ember nem nyer. 10 vagy 20 év múlva marad a champ legacy és ennyi.Nem véletlen mondja sok versenyző, hogy számára már akkor sikeres a szezon, ha eljut a Champ 4-ba és mióta ez a rendszer van, a bajnoki cím messze kevesebbet számít.És pont emiatt nem is annyira fontos, hogy ki a bajnok.Valahogy azt a faktort kellene kivenni a Nascar-ból, hogy a Playoff-ban valamelyik esélyes teljes évét ne tudja lenullázni egy nímand által indított balesetsorozat. Nálam ez benne a legnagyobb lutri...Nem csak egy nímand által, hanem bárki által. De ebben a formátumban ezt nem tudod kiküszöbölni, épp ez a lényege.
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Mikey
Őszentsége Sobri Jóska
Mikey
Toca
Jughead
Nyilván minden sportban akadnak olyan peches emberek akik tényleg elitek és legjobbakkal együtt kell említeni és nem nyertek bajnoki címet, de ők sose lesznek a legnagyobbak előtt akik több címet nyertek.
Szóval van egy plafon.
Az, hogy nem találunk más ilyen sportot, az nem csak ennek köszönhető. Elég unique széria a NASCAR sok szempontból. Ez is lehet egy, de szerintem ha meg kérdezünk valakit hogy 4 Top4-et elcserélné-e egy kupára, szerintem tudjuk a választ.
Toca
Én simán el tudom képzelni, de annyira nem értek a NASCAR-hoz, h kijelenteni is tudjam, h az igazi mérce a nyert versenyek száma, és az év végi top4-be kerülés(ugye már ez se mindig jön össze, ha 20 évvel ezelőtti pontrendszer alapján veszem adott évi legjobbakat...).
Már a 20 éve bevezetett PO is szembe ment az általános pontozási szokásokkal, de ahogy mentek előre az évek a chase folyamatos változtatásával egyre jobban erőszakolták a bajnoki címmel járó sportértéket az izgalom és nézettség érdekében. Ma tényleg ott tartunk, h szerintem kis túlzással nincs súlya egy bajnoki címnek. Nyilván a média és a NASCAR úgy kommunikálja, h van, de akinek anyagi érdeke nem fűződik hozzá, és rendszeres nézője a sorozatnak, azok számára szerintem evidens, h ma kb legkisebb valaha.
dawyd728
Mikey
Jughead
vpi
Viccet félretéve, ezt most mire írtad?
Jughead
Érdekes ez, mert nem nagyon találsz még egy olyan sportot, ahol egy olyan ember, mint Hamlin (azaz aki sose volt bajnok) a sportág legnagyobbjai között van emlegetve. Erre.
vpi
Jughead
vpi
NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Na nekem Hamlinről nincs fogalmam, mert a Nascart nem követem, én csak a nem bajnok, de a sportág legnagyobbjai között van számontartvára reagálok.Jimmy White nem rossz, de messzebb van ő a legnagyobbaktól, mint pl. Hamlin.Egyéni? Háát, Jimmy White jut eszembe hirtelen, talán Cseh Laci, de F1 pilótából is van egy raklapnyi.Ja értelek, szóval Te arra gondolsz, hogy vannak ilyen NFL játékosok. Ez igaz, pontatlanul írtam, mert a szövegkörnyezetből egyértelműnek gondoltam, szóval egyéni sportban nem igazán találsz ilyet, hiszen alapvetően hogy lehetne olyan egyéni sportoló a legjobbak között, aki sose nyerte meg a sportja - elvileg - legrangosabb versenyét.Azt írtad:Én amúgy nem csak a bowl.hu-n tudok sok legendát felsorolni, hanem személyes beszélgetések során is. 😀Mondjuk pont itt a bowl.hu-n elég sok nem bajnok legendát tudnék felsorolni.Pl. szerintem ha Busch Daytona 500 győzelem nélkül hagyná abba, akkor utólag simán odaadná az egyik bajnoki címét egy Daytona 500-ért.Szinte minden versenyző azt mondja már, hogy oké, szép dolog a bajnoki cím, de egy olyan szezon, amiben nyernek 5-6 versenyt, és eljutnak a Champ 4-ba, az már sikeres szezon. Kimondottan is ez lett a célja mindenkinek, aztán hozzáteszik, hogy az már csak extra, ha a bajnoki cím is meglesz.Ez is olyan, h érteni kell az adott sport évtizedek alatt kialakult hagyományait. A teniszben sem sokakat érdekel ki lett a világbajnok. Szép teljesítmény, de nem azzal kezdi senki a felsorolást. Vagy alpesi síben ki a világbajnok/olimpiai bajnok, hanem kinek mennyi összetett vk vagy szakági vk címe van, esetleg hány vk győzelme.Mit jelent ez, hogy legnagyobbjai között? Top10-Top20-Top50?Érdekes ez, mert nem nagyon találsz még egy olyan sportot, ahol egy olyan ember, mint Hamlin (azaz aki sose volt bajnok) a sportág legnagyobbjai között van emlegetve.Dehogy számít kevesebbet. Most lehet ezt eladni mert a legtöbb ember nem nyer. 10 vagy 20 év múlva marad a champ legacy és ennyi.Nem véletlen mondja sok versenyző, hogy számára már akkor sikeres a szezon, ha eljut a Champ 4-ba és mióta ez a rendszer van, a bajnoki cím messze kevesebbet számít.És pont emiatt nem is annyira fontos, hogy ki a bajnok.Valahogy azt a faktort kellene kivenni a Nascar-ból, hogy a Playoff-ban valamelyik esélyes teljes évét ne tudja lenullázni egy nímand által indított balesetsorozat. Nálam ez benne a legnagyobb lutri...Nem csak egy nímand által, hanem bárki által. De ebben a formátumban ezt nem tudod kiküszöbölni, épp ez a lényege.
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Mikey
Őszentsége Sobri Jóska
Mikey
Toca
Jughead
Nyilván minden sportban akadnak olyan peches emberek akik tényleg elitek és legjobbakkal együtt kell említeni és nem nyertek bajnoki címet, de ők sose lesznek a legnagyobbak előtt akik több címet nyertek.
Szóval van egy plafon.
Az, hogy nem találunk más ilyen sportot, az nem csak ennek köszönhető. Elég unique széria a NASCAR sok szempontból. Ez is lehet egy, de szerintem ha meg kérdezünk valakit hogy 4 Top4-et elcserélné-e egy kupára, szerintem tudjuk a választ.
Toca
Én simán el tudom képzelni, de annyira nem értek a NASCAR-hoz, h kijelenteni is tudjam, h az igazi mérce a nyert versenyek száma, és az év végi top4-be kerülés(ugye már ez se mindig jön össze, ha 20 évvel ezelőtti pontrendszer alapján veszem adott évi legjobbakat...).
Már a 20 éve bevezetett PO is szembe ment az általános pontozási szokásokkal, de ahogy mentek előre az évek a chase folyamatos változtatásával egyre jobban erőszakolták a bajnoki címmel járó sportértéket az izgalom és nézettség érdekében. Ma tényleg ott tartunk, h szerintem kis túlzással nincs súlya egy bajnoki címnek. Nyilván a média és a NASCAR úgy kommunikálja, h van, de akinek anyagi érdeke nem fűződik hozzá, és rendszeres nézője a sorozatnak, azok számára szerintem evidens, h ma kb legkisebb valaha.
dawyd728
Mikey
Jughead
vpi
Viccet félretéve, ezt most mire írtad?
Jughead
Érdekes ez, mert nem nagyon találsz még egy olyan sportot, ahol egy olyan ember, mint Hamlin (azaz aki sose volt bajnok) a sportág legnagyobbjai között van emlegetve. Erre.
vpi
Jughead
vpi
Cseh Laci 2x világbajnok és amúgy is csak Magyarországról nézve van ő a legnagyobb között.
F1-es pilóták közül kire gondolsz, Stirling Moss?
Jughead
Moss sem rossz, de pl Ken Block is ilyen, nagyon népszerű, de bajnoki cím közelében sem volt. Teniszben Davidenko vagy Marcelo Rios, aki emlékeim szerint volt világranglista vezető is, de Grand Slam-et nem sikerült.
Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 2 éve
Ezt én nem is vitatom, de nézd meg a toplistákat, amiket készítettek. Rövid (top 20-as) listákon nincs rajta, míg egy top 100-ast találtam ott 92. volt.ez hülyeség, már bocs. annyi peche volt, hogy a valaha volt legjobbal versenyzett egyidőben. simán a valaha volt egyik legjobb vegyesúszó és talán a legjobb aki nem nyert olimpiát.Jimmy White nem rossz, de messzebb van ő a legnagyobbaktól, mint pl. Hamlin.Egyéni? Háát, Jimmy White jut eszembe hirtelen, talán Cseh Laci, de F1 pilótából is van egy raklapnyi.Ja értelek, szóval Te arra gondolsz, hogy vannak ilyen NFL játékosok. Ez igaz, pontatlanul írtam, mert a szövegkörnyezetből egyértelműnek gondoltam, szóval egyéni sportban nem igazán találsz ilyet, hiszen alapvetően hogy lehetne olyan egyéni sportoló a legjobbak között, aki sose nyerte meg a sportja - elvileg - legrangosabb versenyét.Azt írtad:Én amúgy nem csak a bowl.hu-n tudok sok legendát felsorolni, hanem személyes beszélgetések során is. 😀Mondjuk pont itt a bowl.hu-n elég sok nem bajnok legendát tudnék felsorolni.Pl. szerintem ha Busch Daytona 500 győzelem nélkül hagyná abba, akkor utólag simán odaadná az egyik bajnoki címét egy Daytona 500-ért.Szinte minden versenyző azt mondja már, hogy oké, szép dolog a bajnoki cím, de egy olyan szezon, amiben nyernek 5-6 versenyt, és eljutnak a Champ 4-ba, az már sikeres szezon. Kimondottan is ez lett a célja mindenkinek, aztán hozzáteszik, hogy az már csak extra, ha a bajnoki cím is meglesz.Ez is olyan, h érteni kell az adott sport évtizedek alatt kialakult hagyományait. A teniszben sem sokakat érdekel ki lett a világbajnok. Szép teljesítmény, de nem azzal kezdi senki a felsorolást. Vagy alpesi síben ki a világbajnok/olimpiai bajnok, hanem kinek mennyi összetett vk vagy szakági vk címe van, esetleg hány vk győzelme.Mit jelent ez, hogy legnagyobbjai között? Top10-Top20-Top50?Érdekes ez, mert nem nagyon találsz még egy olyan sportot, ahol egy olyan ember, mint Hamlin (azaz aki sose volt bajnok) a sportág legnagyobbjai között van emlegetve.Dehogy számít kevesebbet. Most lehet ezt eladni mert a legtöbb ember nem nyer. 10 vagy 20 év múlva marad a champ legacy és ennyi.Nem véletlen mondja sok versenyző, hogy számára már akkor sikeres a szezon, ha eljut a Champ 4-ba és mióta ez a rendszer van, a bajnoki cím messze kevesebbet számít.És pont emiatt nem is annyira fontos, hogy ki a bajnok.Valahogy azt a faktort kellene kivenni a Nascar-ból, hogy a Playoff-ban valamelyik esélyes teljes évét ne tudja lenullázni egy nímand által indított balesetsorozat. Nálam ez benne a legnagyobb lutri...Nem csak egy nímand által, hanem bárki által. De ebben a formátumban ezt nem tudod kiküszöbölni, épp ez a lényege.
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Mikey
Őszentsége Sobri Jóska
Mikey
Toca
Jughead
Nyilván minden sportban akadnak olyan peches emberek akik tényleg elitek és legjobbakkal együtt kell említeni és nem nyertek bajnoki címet, de ők sose lesznek a legnagyobbak előtt akik több címet nyertek.
Szóval van egy plafon.
Az, hogy nem találunk más ilyen sportot, az nem csak ennek köszönhető. Elég unique széria a NASCAR sok szempontból. Ez is lehet egy, de szerintem ha meg kérdezünk valakit hogy 4 Top4-et elcserélné-e egy kupára, szerintem tudjuk a választ.
Toca
Én simán el tudom képzelni, de annyira nem értek a NASCAR-hoz, h kijelenteni is tudjam, h az igazi mérce a nyert versenyek száma, és az év végi top4-be kerülés(ugye már ez se mindig jön össze, ha 20 évvel ezelőtti pontrendszer alapján veszem adott évi legjobbakat...).
Már a 20 éve bevezetett PO is szembe ment az általános pontozási szokásokkal, de ahogy mentek előre az évek a chase folyamatos változtatásával egyre jobban erőszakolták a bajnoki címmel járó sportértéket az izgalom és nézettség érdekében. Ma tényleg ott tartunk, h szerintem kis túlzással nincs súlya egy bajnoki címnek. Nyilván a média és a NASCAR úgy kommunikálja, h van, de akinek anyagi érdeke nem fűződik hozzá, és rendszeres nézője a sorozatnak, azok számára szerintem evidens, h ma kb legkisebb valaha.
dawyd728
Mikey
Jughead
vpi
Viccet félretéve, ezt most mire írtad?
Jughead
Érdekes ez, mert nem nagyon találsz még egy olyan sportot, ahol egy olyan ember, mint Hamlin (azaz aki sose volt bajnok) a sportág legnagyobbjai között van emlegetve. Erre.
vpi
Jughead
vpi
Cseh Laci 2x világbajnok és amúgy is csak Magyarországról nézve van ő a legnagyobb között.
F1-es pilóták közül kire gondolsz, Stirling Moss?
Jughead
peach