A Jets kirúgta Robert Saleh főedzőt!

Filmek

40 feliratkozó

több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 672 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
A Trópusi vihar még mindig frenetikusan zseniális, végigvigyorogtam meg röhögtem az egészet 🤣😁


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 939 — no es importante
amúgy azért jó egy ilyen cél szám mert akkor nézek klasszikusokat is végre, amit általában nem szoktam
Negritis
Cool, akkor hajrá. 😊

citizen kane meg ugye a mank miatt került elő 😀
Negritis
Láttam/hallottam...
Belehallgattam 15-20 perc erejéig - hiba volt. Nem volt olyan szar mint amire nem számítottam, de sok hasznosat/érdekeset se mondtak róla... (aki a vágásokról/áttűnésekről beszélt, annak egy fél pirospont.)
Igor
még nem hallgattam meg a 203-asat, de valószínűleg a VOX főszerkesztő-helyettes Szöllőskei Gábor volt az 😊 nem egy filmes szakmai podcast a filmbarátok, inkább az, mint a sorozatokál a jóbarátok: ha tetszenek a karakterek, akkor jó őket hallgatni, ennyi

a cinefixes top10-nek meg majdnem a felét láttam, ami azért nem semmi, mert szerintem 5-nél több 2020-as filmet nem tudtunk megnézni tavaly 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan
amúgy azért jó egy ilyen cél szám mert akkor nézek klasszikusokat is végre, amit általában nem szoktam
Negritis
Cool, akkor hajrá. 😊

citizen kane meg ugye a mank miatt került elő 😀
Negritis
Láttam/hallottam...
Belehallgattam 15-20 perc erejéig - hiba volt. Nem volt olyan szar mint amire nem számítottam, de sok hasznosat/érdekeset se mondtak róla... (aki a vágásokról/áttűnésekről beszélt, annak egy fél pirospont.)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 521 — The Mathematician
idén tervbe vettem hogy 200 filmet/sorozatot megnézek
Negritis
Az ilyen nagy számokkal az lesz a gond, hogy a minőség rovására fog menni.... aztán majd darálod a 1.5 órás szar filmeket nov/decemberben 😛

a film barátok által bedobott filmek jó alap lesz
Negritis
Látom eljutottak a 203-ik adásnál végül nagy nehezen a Citizen Kane-ig.... :taps:

Tessék, adok én is egy listát..
Igor
én anélkül is elég sok szar filmet darálok hogy egy ilyen "célszámot" bedobnék
amúgy azért jó egy ilyen cél szám mert akkor nézek klasszikusokat is végre, amit általában nem szoktam

citizen kane meg ugye a mank miatt került elő 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan
idén tervbe vettem hogy 200 filmet/sorozatot megnézek
Negritis
Az ilyen nagy számokkal az lesz a gond, hogy a minőség rovására fog menni.... aztán majd darálod a 1.5 órás szar filmeket nov/decemberben 😛

a film barátok által bedobott filmek jó alap lesz
Negritis
Látom eljutottak a 203-ik adásnál végül nagy nehezen a Citizen Kane-ig.... :taps:

Tessék, adok én is egy listát..
 www.youtube.com/watch?v=K7AHRF9X1i8

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 521 — The Mathematician
idén tervbe vettem hogy 200 filmet/sorozatot megnézek
nemtom mennyire fog sikerülni, tavaly ~140 volt mozival és itthonival összesen, meglátjuk idén mire megyek 😀
mindenesetre a film barátok által bedobott filmek jó alap lesz, most épp a karácsonyi "menüt" fogyasztom

Netflix - The King
nem feltétlen egy feel good film, eléggé földhöz ragadt és a középkor mocskát próbálja bemutatni túlromantizálás nélkül, és sokszor sikerül is
a színészi alakítások remekek, aki szereti az ilyen filmeket egy nézést minimum érdemel

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 535 — StuG Life
Starship Troopers nekem nagyon hiányzik a listáról 😊
peach
"az a jó a listákban, hogy mindenki csinálhat magának."
shawnka (Top10-es lista szakértő)
shawnka
WatchMojo likes this.
iktriad
Cinefix >>>>>> bárki >>>>>>>>>>>> Watchmojo
Igor
yepp watchmojo a legalja
briareos
pedig úgy hallottam a magyarba érdemes belenézni
shawnka
ah online ismerősöm valaki aki ott tolja, felejtős.

😀

több mint 3 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 267 — Tyrone Creek
Starship Troopers nekem nagyon hiányzik a listáról 😊
peach
"az a jó a listákban, hogy mindenki csinálhat magának."
shawnka (Top10-es lista szakértő)
shawnka
WatchMojo likes this.
iktriad
Cinefix >>>>>> bárki >>>>>>>>>>>> Watchmojo
Igor
yepp watchmojo a legalja
briareos
pedig úgy hallottam a magyarba érdemes belenézni
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 535 — StuG Life
Starship Troopers nekem nagyon hiányzik a listáról 😊
peach
"az a jó a listákban, hogy mindenki csinálhat magának."
shawnka (Top10-es lista szakértő)
shawnka
WatchMojo likes this.
iktriad
Cinefix >>>>>> bárki >>>>>>>>>>>> Watchmojo
Igor
yepp watchmojo a legalja

több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan
Starship Troopers nekem nagyon hiányzik a listáról 😊
peach
"az a jó a listákban, hogy mindenki csinálhat magának."
shawnka (Top10-es lista szakértő)
shawnka
WatchMojo likes this.
iktriad
Cinefix >>>>>> bárki >>>>>>>>>>>> Watchmojo

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 673 — a new hope (again)
Starship Troopers nekem nagyon hiányzik a listáról 😊
peach
Nem rossz szatíra (bár azért nem egy Dr Strangelove...) + piros pont Basil P miatt + nekem is volt Denise Richards crushom valamikor... de azért come on 😛
Igor
Khm, denise richards sose hozott izgalomba, dina meyer vitte a showt ebben filmben 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 521 — The Mathematician
Starship Troopers nekem nagyon hiányzik a listáról 😊
peach
Nem rossz szatíra (bár azért nem egy Dr Strangelove...) + piros pont Basil P miatt + nekem is volt Denise Richards crushom valamikor... de azért come on 😛
Igor
nekem esélytelen egy top10et összerakni de tuti h figyelembe venném 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan
Starship Troopers nekem nagyon hiányzik a listáról 😊
peach
Nem rossz szatíra (bár azért nem egy Dr Strangelove...) + piros pont Basil P miatt + nekem is volt Denise Richards crushom valamikor... de azért come on 😛

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 673 — a new hope (again)
Starship Troopers nekem nagyon hiányzik a listáról 😊
peach
"az a jó a listákban, hogy mindenki csinálhat magának."
shawnka (Top10-es lista szakértő)
shawnka
Mi az ami másnál biztos nem lenne benne, vagy ha hasonló az affinitás, mi maradt ki? 😊
Igor
Peach (feltett kérdésre válaszolási szakértő)



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 406 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Starship Troopers nekem nagyon hiányzik a listáról 😊
peach
"az a jó a listákban, hogy mindenki csinálhat magának."
shawnka (Top10-es lista szakértő)
shawnka
WatchMojo likes this.
több mint 3 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 267 — Tyrone Creek
Starship Troopers nekem nagyon hiányzik a listáról 😊
peach
"az a jó a listákban, hogy mindenki csinálhat magának."
shawnka (Top10-es lista szakértő)
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 673 — a new hope (again)
Starship Troopers nekem nagyon hiányzik a listáról 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan
3 okból nem került fel a listára valami
i) objectively jó, de nem az én ízlésem (ezért van sok Kubrick, Kurosawa, vígjáték és anime - és ezért nincs benne spanyol / francia / olasz, - sry baggio 😊 Igor
hát legalább egy-egy Bunuel, Fellini és Bergman nélkül minden ilyen filmes lista komolyan vehetetlen, sajnálom

Coen rajongóként a Big Lebowski a kedvencem, viszont Woody Allen összes > Anchorman, persze a vígjáték tényleg szubjektív műfaj
r.baggio
Bunuel (és Almodovar) nagyon nem. Próbáltam többször... valahogy nem vagyunk kompatibilisek. Tudom h az én hibám, de nem megy.
Fellinit/Bergmant betolhattam volna ha nagyon akarom - de mindkettőnél bőven vannak hiányosságaim még.. talán 3-5-10 év múlva, ha végignéztem az 5-8-10 főbb műveiket, újragondolom.

Az Anchorman a XXI. század Airplane-je, és Woody Allen nem vígjáték 😊

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 939 — no es importante
3 okból nem került fel a listára valami
i) objectively jó, de nem az én ízlésem (ezért van sok Kubrick, Kurosawa, vígjáték és anime - és ezért nincs benne spanyol / francia / olasz, - sry baggio 😊 Igor
hát legalább egy-egy Bunuel, Fellini és Bergman nélkül minden ilyen filmes lista komolyan vehetetlen, sajnálom

Coen rajongóként a Big Lebowski a kedvencem, viszont Woody Allen összes > Anchorman, persze a vígjáték tényleg szubjektív műfaj


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan
amit láttam és top10be biztos nem tenném be:
SW IV - a színészi játékok nem ülnek eléggé és már akkor is klisésnek számított, valamint az 5. rész létezése zárójelbe teszi a túlzottan csöpögős befejezést (és bőven jobb film is)
Big Lebowski - nekem ez a film nem működik, tudom velem van a baj de nem kapott el anélkül pedig egy közepes semmi

én az Oldboy-t mindenképp hiányolom a felsorolásból
valamint animék esetén az Akirát is
Negritis
Top 50 😛

- Star Wars - nyilván a legacy itt hatalmas súllyal esett a latba + az hogy szeretem a sci-fit. Nekem a technikai megoldásai a mai napig működnek / relatíve időtállóak és el tudják varázsolni az embert - és itt ez a lényeg, a színészi játék/viszonylag egyszerű forgatókönyv nem annyira fontos (Lehet mondani, hogy az Ep V-nek jobb a sztorija, de Ep IV nélkül nincs az se..)

- Lebowski - hát igen, ez kb ízlés/bejön vagy nem kérdése 😊 gondolom itt is megkapom majd a Coen-rajongóktól, h pont az egyik leggyengébbet választottam.

- Oldboy nehéz kérdés... Sokat filóztam ezen a filmen, és az a véleményem, hogy valamit nagyon elkapott a korszellemből, de hogy miért ez robbant be és miért ennyire? Nem tudom megfejteni.
Szerintem bizonyos esetekben a nagyon súlyos emberi tragédiák / a szélsőségesebb karakterek jobban megragadják az emberi képzeletet... és nyilván itt egy nagyon extrém sztori van, ami persze remekül van prezentálva - de pl Taxi Driver sincs a listámon, és szerintem az jobb film, haszonló "tematikában" (a TD közel volt amúgy, de nem fért be.)

- Akira egy picit túlértékelt a szememben. Lehet hogy 100-ba befér, de biztosan előbb raktam volna Satoshi Kon filmet, vagy a Mononokét - elindította az anime boomot nyugaton, és nyilván egy pazar film, de nekem a lent listázottabbak jobban bejöttek / magasabban vannak.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 521 — The Mathematician
tegnap megnéztem a Merantau-t
Iko Uwais első és Gareth Evans második filmje
semmi extra de egy látványos akció film, eredeti nyelven nézve mókás ahogy angolul beszélnek és milyen brutális az akcentusuk

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 521 — The Mathematician
amit láttam és top10be biztos nem tenném be:
SW IV - a színészi játékok nem ülnek eléggé és már akkor is klisésnek számított, valamint az 5. rész létezése zárójelbe teszi a túlzottan csöpögős befejezést (és bőven jobb film is)
Big Lebowski - nekem ez a film nem működik, tudom velem van a baj de nem kapott el anélkül pedig egy közepes semmi

én az Oldboy-t mindenképp hiányolom a felsorolásból
valamint animék esetén az Akirát is

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan
Unatkoztam/unk és kollégákkal beszélgettünk. TOP 10-nek indult, aztán megegyeztünk egy TOP20/25-ben, én így is asszem 37-nél álltam meg, aztán kollégák mondtak még 1-2-et, meg nekem is beugrott 1-2 kimaradó így feltoltam 49-re.. és akkor úgy voltam, h legyen egy 50-es lista.

Legkedvencebb jó filmek, vagy legjobb kedvenc filmek

3 okból nem került fel a listára valami
i) objectively jó, de nem az én ízlésem (ezért van sok Kubrick, Kurosawa, vígjáték és anime - és ezért nincs benne spanyol / francia / olasz, - sry baggio 😊 nyilván az h több német van benne mint ITA+FRA+ESP, nem egy igazán arányosan összerakott lista...
ii) nem láttam a filmet 😕 (sok ilyen van)
iii) elfelejtkeztem róla 😊

Hyppolit a lakáj (1931, HUN)
Citizen Kane (1941, USA)
Bicycle Thieves (1948, ITA)
Rashomon (1950, JPN)
Ikiru (1952, JPN)
Seven Samurai (1954, JPN)
Rear Window (1954, USA)
12 Angry Men (1957, USA)
Dr Strangelove (1964, USA)
2001 Space Odyssey (1968, USA)

A tanú (1969, HUN)
Clockwork Orange (1971, USA)
Solaris (1972, SZU)
Godfather I (1972, USA)
Godfather II (1974, USA)
Monty Python and the Holy Grail (1975, UK)
Star Wars - Episode IV (1977, USA)
Stalker (1979, SZU)
Monty Python's Life of Brian (1979, UK)
Shining (1980, USA)

Airplane (1980, USA)
Raging Bull (1980, USA)
Das Boot (1981, GER)
Blade Runner (1982, USA)
Come and See (1985, SZU)
Princess Bride (1987, USA)
Grave of the Fireflies (1988, JPN)
Totoro (1988, JPN)
Die Hard (1988, USA)
Baraka (1992, USA)

Lion King (1994, USA)
Ghost in the Shell (1995, JPN)
The Big Lebowski (1998, USA)
In the Mood for Love (2000, HK)
City of God (2002, BRA)
Infernal Affairs (2002, HK)
Anchorman (2004, USA)
The Lives of Others (2006, GER)
Children of Men (2006, USA)
No Country for Old Men (2007, USA)

There will be Blood (2007, USA)
Wall-E (2008, USA)
The Act of Killing (2012, USA)
Garden of Words (2013, JPN)
Birdman (2014, USA)
Whiplash (2014, USA)
Mad Max Fury Road (2015, AUS)
3 Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017, USA)
Free Solo (2018, USA)
Parasite (2019, KOR)

Mi az ami másnál biztos nem lenne benne, vagy ha hasonló az affinitás, mi maradt ki? 😊

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 521 — The Mathematician
 www.puliwood.hu/trailerek/trailert-kapott-a-cosmoball-cimu-orosz-sci-fi-ami-egy-sportos-valeriannak-tunik-288839.html

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 560 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
és a Dolemite is my name jó? sok jót hallottam róla, de amúgy teljesen hidegen hagy 😀
Löfli
10/10-es
r.baggio
Nem is hallottam róla, de kurva jó volt. Köszi hogy írogattok ide 😊
Csak nekem volt Fergeteges forgatás feelingem?