Filmek

40 feliratkozó

több mint 8 éve
Törölt felhasználó
vasárnap eljutottam odáig hogy Pixels:
HA az ember elvonatkoztat attól hogy 100.jára tolja ugyanazt a szeretem edem, akkor a film 6/10
megvannak a hülyeségei, de 1-2 dolgon én jót mosolyogtam
Negritis
Én a Minyonokat néztem tegnap és nyugodtan mondhatom rég nevettem ennyit.
Matthew99
kár hogy a trailerben ellőtték a poénok jó részét, a vége felé kicsit ellaposodott, de én is bírtam őket.
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
vasárnap eljutottam odáig hogy Pixels:
HA az ember elvonatkoztat attól hogy 100.jára tolja ugyanazt a szeretem edem, akkor a film 6/10
megvannak a hülyeségei, de 1-2 dolgon én jót mosolyogtam
Negritis
Én a Minyonokat néztem tegnap és nyugodtan mondhatom rég nevettem ennyit.
Matthew99
azzal se volt gond
kihozza a "gyereket" az emberből annyira elég

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 593 — Invisible man
vasárnap eljutottam odáig hogy Pixels:
HA az ember elvonatkoztat attól hogy 100.jára tolja ugyanazt a szeretem edem, akkor a film 6/10
megvannak a hülyeségei, de 1-2 dolgon én jót mosolyogtam
Negritis
Én a Minyonokat néztem tegnap és nyugodtan mondhatom rég nevettem ennyit.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 8 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 939 — Packers Suicide Squad
Nem emlékszem, ki említette a Big Fish-t, talán baggio. Köszönet érte.

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
vasárnap eljutottam odáig hogy Pixels:
HA az ember elvonatkoztat attól hogy 100.jára tolja ugyanazt a szeretem edem, akkor a film 6/10
megvannak a hülyeségei, de 1-2 dolgon én jót mosolyogtam

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
én nagyon élveztem régi kung fu filmek és a pofonok földjén vegyülésének éreztem
kellően nagy blődségekkel hogy jó legyen

nekem nagoyn tetszett, és aki szereti Chow 2 jobb filmjét annak javaslom
azt nem is tudtam hogy Prequel, akkor meg kéne nézni hogy mi a sequel 😀
Negritis
A "sequel" az maga az elég terjedelmes "regény".. mint a Kalevala mondjuk vagy a 77 magyar népmese 😊 (nem tudom van-e magyar fordítása, nem olvastam még én se)
 en.wikipedia.org/wiki/Journey_to_the_West

De olyan szempontból érdekes, hogy ki merített onnan/ki másolja a sztorit.. pl. Into the Badlands, vagy a Dragon Ball sorozat két elég érdekes példa.
(Mivel csinál épp folytatást Chow, fene tudja, hány része lesz és hogy mennek bele.... nem kellene.)

Én jobban szerettem a kínai/HK filmeknél
- a drámai vonalon a jól megcsinált triád-filmeket: ergo azt a 2-3 korai John Woo-filmet+ Infernal Affairs (sorry Martin, still better than the Departed (a zenét kivéve)), illetve
- az érzelmesebb, komolyabb történeteket.. (Raise the Red Lantern/Farewell my Concubine/Chungking Express)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
én nagyon élveztem régi kung fu filmek és a pofonok földjén vegyülésének éreztem
kellően nagy blődségekkel hogy jó legyen

nekem nagoyn tetszett, és aki szereti Chow 2 jobb filmjét annak javaslom
azt nem is tudtam hogy Prequel, akkor meg kéne nézni hogy mi a sequel 😀

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
Igor

a Journey to the Westet láttad már tőle?
Negritis
Nem.
Ha utamba kerül, megnézem.. de őszintén elég szkeptikus vagyok (nemcsak Chow miatt, hanem hogy ez filmben működik-e, nagyon kell tömöríteni)
Na ahogy olvasom a film egy pre-quel.. akkor no worries. Amikor rendez, általában jobb munkákat csinál, mint amikor (25 éve) színész volt, bár a CJ7 nem tűnt túl lenyűgözőnek... de erre lehet ránézek.

De a Dragon Ballt láttam: a sorozatot is, ami ugye ezen a sztorin is alapszik 😉, meg azt a förmedvény Evolution filmet, ahol Mr. Chow producerkedett... :broaf:
Maradjon csak a rendezésnél.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
Igor

a Journey to the Westet láttad már tőle?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
Kínai filmajánló rovat.. bár nem sok pozitív véleménnyel.

12 Citizens - 7/10

Ez a 12 dühös ember feldolgozása gyakorlatilag egy az egyben, áttéve modern kínai környezetben, ennek minden pozitívumával/negatívumával. Tehát, (értelemszerűen) kicsit gyengébb kamerakezelési technikával, de egész erős és konzisztens szinészi játékkal (néha még próbálják ugyanazt a manírt is hozni, de nem éreztem túl művinek se)
Az egyetlen érdekességet a XX.század közepi/modern kínai politikai élethez kapcsolódó áthallások - bár ezek általában rövid említés szintén megmaradnak.. de így se rossz.
Ezért lesz pl. a rasszismus helyett a gazdag vs szegény ellentét a célkeresztben (meg az egyik vidéki provincia) - de nekem működött, sőt pl. a Juror 6-t alakító kínai figura épp ezért még jobban bejött, mint az eredeti verzióban Binns.
(mindez úgy hogy kínai nyelven, angol felirattal)

Dragon Blade - ugh.. 2.5/10

Kíváncsi voltam - Jackie Chan! Cusack!! Brody!!!, rómaiak, kínaiak, párthusok, ujgurok... - mennyi király akciójelenet lesz!!!! - öhh... hát.

Az akciójelenetek színvonala valóban nem rossz, bár azért ennyi pénzből többet vártam volna ezen a téren is.. de gondolom sok elment a három sztár fizujára. (Kár hogy emellett a legjobb színészi játék a kínai hölgyé..)
Nagyon csapong a történet, a feliratok alapján borzalmas a szöveg ("most azt mondom ki, amit gondolok, de kimondom nektek hogy tudjátok.."), bár úgy hallottam ismerősöktől, hogy ez elég sok ázsiai film sajátja 😕
Viszont komoly filmnek készült.. ráadásul blockbusternek. Annak meg azért (Hollywood ellen) picit kevés.

Na mindegy. Maximum a 300 Ft DVD-s bödönböl Jackie Chan-rajongóknak.

Belenéztem a Stephen Chow-Jimmy White snookeresbe is.. (Legend of the Dragon), biztos jól megcsinált film.. de nekem ott már túl idegesítő volt a karaktere..

Shaolin Soccer/Kung-Fu Hustle az természetesen alap.. de a többi nálam elég felejtős. Nem vagyok igazán oda a srácért...

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
Spectre.

Egyáltalán nem volt rossz, söt jó volt! Jól megcsinált film, "tipikusabb" Bond-film, mint a Skyfall, sok nosztalgikus elemmel (60/70-es évek filmjeiböl), és jól adagolt humorral, néhol jó zenével.

Pedig tartottam az elég vegyes kritikák miatt, de hiba volt.. ez egy jó film és egyben jó Bond-film. Nem kiváló, de jó. (A Skyfall kiváló film, és nem rossz, de gyengébb mint Bond-film..)
Elöre szólok, ezzel szerintem a kisebbségbe tartozok, más nézök véleménye (akikét hallottam), inkább nagyrészt az volt, hogy túl hosszú és helyenként lapos... nem értek vele egyet. 😛

Nincs olyan jó mint a CR (ami nàlam TOP 3/5), de nem kell szégyenkeznie. A régebbi filmeket kedvelöknek/lassúbb filmeket pártoló Bond-rajongóknak ajánlom.

PS: trailerek - Hateful Eight jónak tünik, eddig elég szkeptikus voltam (kicsit még mindig), de benne van a pakliban hogy odarak egy Kutyaszoritoban Part II-t Quentin bá, Star Wars (ez magyar hanggal elég ótvar..), Revenant - jól néz ki, pici susmorgás is volt utána.. meg volt valamilyen extrémsportos bankrablós baromság....

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
A rém (The Monster 2003) kegyetlen és kegyetlenül jó film. Charlize Theron meg elképesztően zseniálisan hozza Wuornos karakterét szerintem. (a saját gyermekkorát ismerve meg még félelmetesebb az egész).

Megfelelő lelkiállapot kell hozzá, de nagyon ajánlom, aki szereti az erősebb drámákat.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 848 — Apu ökölbeszorított keze
Sicario

Nagyon nem tetszett,mondhatni,hogy unalmas volt.

egy sima történet,semmi fordulat,vagy gondolkozni való,unalmas akciók,gyenge karakterek.

A zenéje tetszett azt hiszem kb. ennyi ami értékelhető volt nekem belőle tegnap bár az sem mindig a helyén volt.
Pormániás lehet a rendező,hosszú másodpercekig mutatni....

Del Toro is volt már jobb a többiek felejthetőek.

A történetet pedig az erkölcsi igazolásával feldughatja az USA a fenekébe....álszent önigazolás semmi több.

több mint 8 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 010 — no es importante
gravitációt annyira istenítik pedig azt a filmet nem bírtam végignézni bealvás nélkül
Negritis
moziban nézted vagy otthon?
baggio
sandy b és clooney mellett nincs az az isten, hogy én moziba menjek ....
Negritis
Épp szó volt a Mad Maxről is, vannak olyan filmek, amik csak és kizárólag mozis élményként működnek igazán, a Gravity ahogy Igor is írta, pont ilyen.

Ja és írni akartam a Hitting the Apex-ről, amire Amare kérdése után figyeltem fel. Előzetesen igen reménykeltőnek tűnt, igényes megvalósítás, Brad Pitt narrációjával, de sajnos eléggé rétegfilm lett szerintem, tehát csak a keményvonalas moto gp rajongóknak szól, én fél óra után meguntam...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
gravitációt annyira istenítik pedig azt a filmet nem bírtam végignézni bealvás nélkül
Negritis
moziban nézted vagy otthon?
baggio
sandy b és clooney mellett nincs az az isten h én moziba menjek ....
Negritis
Ez a gond.
Klasszikus látványfilm, nálam simán TOP3 legjobb mozifilm látványszempontból (Avatar/Saving Private Ryan még a másik kettö)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
gravitációt annyira istenítik pedig azt a filmet nem bírtam végignézni bealvás nélkül
Negritis
moziban nézted vagy otthon?
baggio
sandy b és clooney mellett nincs az az isten h én moziba menjek ....

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 010 — no es importante
gravitációt annyira istenítik pedig azt a filmet nem bírtam végignézni bealvás nélkül
Negritis
moziban nézted vagy otthon?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
gravitációt annyira istenítik pedig azt a filmet nem bírtam végignézni bealvás nélkül

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
Nekem meg a Martian 😊

Ha csak a látvány miatt mész, az teljesen oké.. bár nem Gravitáció/Interstellar-szintü ingerorgia, de vannak benne szép snittek.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 859 — Amerikai sportok rajongója
Nekem Sicario csalodas volt,tobbet vartam joval
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 848 — Apu ökölbeszorított keze
az elsőre

akkor marad a sicario

több mint 8 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
Mars mentőakcio vagy sicario?
Moziban neznem ma hajlok a scifire a nagy vaszon miatt,de ki mit mond?
Janek
Most a Mentoexpediciora gondolsz vagy a Mars mentoakciora? Mert ugye mindketto letezo film. Nekem az elobbi nem igazan jott be, egyszernezos kategoria. Viszont az utobbi elegge tetszett annak idejen.

több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 848 — Apu ökölbeszorított keze
Akkor most 1-1 😊
mad max nekem inkább szenvedés volt

több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 890 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Mad Max ha valami csoda folytán még adják. Nagy tévé, jó tvé van otthon, de majd leszakadt a pofám így is. Hát még moziban milyen lehet...brutális királyság!
peach
szerencsére láttam 1 hónapja kb a sugárban, moziünnepen adták, nem véletlenül akartam megnézni, eszméletlen nagyot ütött.

Mars mentőakcio vagy sicario?
Moziban neznem ma hajlok a scifire a nagy vaszon miatt,de ki mit mond?
Janek
marsi szerintem nem egy nagy cucc, egyszer érdemes megnézni (a könyv jobb 😊), a sicario-ról eddig csak jót hallottam, én ma nézem meg 😀

Szerkesztette: Löfli


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
Mad Max ha valami csoda folytán még adják. Nagy tévé, jó tvé van otthon, de majd leszakadt a pofám így is. Hát még moziban milyen lehet...brutális királyság!
peach
nem találja fel a spanyol viaszt a film
de tényleg brutális élmény volt moziban

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!