Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 733
off a téma nagyon, én a lakásárverezésben látok jelenleg jó lehetőséget. Ismerősöm évi 2-3 ingatlant vesz. Csak olyanokra licitál, ahol piaci árnál (jóval) kedvezőbben hozzájuthat a pecóhoz, amit utána pár hónapon belül 1-2-3 millió haszonnal túlad (ő magánszemélyként csinálja, másodállásban kvázi, nem rossz az az évi 6-8 misi extra). Ha van érzéked/időd a felújításra, akkor azt is megéri (főleg ha vannak embereid a különböző munkákra), és akkor még többet is lehet rajta keresni (+ sajátnál is mindig jól jön). 1-2 év alatt összejön egy kisebb garzon ára, amit utána ki lehet adni, és így fix havi bevételed is lesz.
Borbinho
Nem tudom ki az ismerősöd, de zseni lehet. Meg ahhoz kell pár millió tőke.
3 éve próbálunk licitálni, sose nyerünk, akkor se ha 18-kor jár le a licit és 17:59-kor nyomunk rá...
segíthetne, hálás lennék 😀

(Szerintem ott is le vannak osztva a lapok durván)
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 818 — Patriot
Az ingatlan off, személyes okokból 😊 marketing, eladás, tőzsde, na ezek nem a nekem való dolgok

És igazából a pénz másodlagos, mindenem megvan így is, ami a boldog élethez kell, csak olyan munkáltatót keresek, ami elismeri a befektetett energiát... ilyet nem látok se közel, se távol sajnos
r.baggio
Ha médiás, akkor kreativ.hu / állások a médiában fb-csoport.
Általánosabb állásoknál, én úgy látom a profession.hu a tömegállás, jobline kicsit szofisztikáltabb, monster stb nem rosszak és elég speci állások vannak.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 463 — Lucas Scott
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan
r.baggio
Egy haverom emelt angollal és közép spanyollal ingatlanozik, havi 6-8 kilót visz haza, saját csapata van, stb. Pár hét komolyabb tanulással el tudod sajátítani a szakma mikéntjét, jól kommunikálsz, emberekkel foglalkoztál, van tapasztalatod ilyen téren, egy külföldiekkel foglalkozó irodában aranyat érnél.

Multi off? Ott is van pár kapcsolat, CBRE, stb.
#JC6
Epp mikor megy le a lakáspiac ingatlanozni küldened?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 740 — no es importante
Az ingatlan off, személyes okokból 😊 marketing, eladás, tőzsde, na ezek nem a nekem való dolgok

És igazából a pénz másodlagos, mindenem megvan így is, ami a boldog élethez kell, csak olyan munkáltatót keresek, ami elismeri a befektetett energiát... ilyet nem látok se közel, se távol sajnos


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan
r.baggio
Egy haverom emelt angollal és közép spanyollal ingatlanozik, havi 6-8 kilót visz haza, saját csapata van, stb. Pár hét komolyabb tanulással el tudod sajátítani a szakma mikéntjét, jól kommunikálsz, emberekkel foglalkoztál, van tapasztalatod ilyen téren, egy külföldiekkel foglalkozó irodában aranyat érnél.
#JC6
Unokatesómtól van személyes tapasztalatom ezekről:
ha nem évek óta a cégnél vagy, akkor a Karácsonyról, ünnepekről úgy en bloc le lehet mondani. Ha nincs eladás, akkor meg nincs bevételed sem. a nyelvvel bárhova el lehet jutni egyébként (első munkahelyemen a spanyol AP team leadnek spanyol tanári diplomája volt, nem találtak olyat, aki értett a területhez és tudott is volna folyékonyan spanyolul 😀 utána a SAP-ot meg excelt megtanították)

off a téma nagyon, én a lakásárverezésben látok jelenleg jó lehetőséget. Ismerősöm évi 2-3 ingatlant vesz. Csak olyanokra licitál, ahol piaci árnál (jóval) kedvezőbben hozzájuthat a pecóhoz, amit utána pár hónapon belül 1-2-3 millió haszonnal túlad (ő magánszemélyként csinálja, másodállásban kvázi, nem rossz az az évi 6-8 misi extra). Ha van érzéked/időd a felújításra, akkor azt is megéri (főleg ha vannak embereid a különböző munkákra), és akkor még többet is lehet rajta keresni (+ sajátnál is mindig jól jön). 1-2 év alatt összejön egy kisebb garzon ára, amit utána ki lehet adni, és így fix havi bevételed is lesz.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 733
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan
r.baggio
Egy haverom emelt angollal és közép spanyollal ingatlanozik, havi 6-8 kilót visz haza, saját csapata van, stb. Pár hét komolyabb tanulással el tudod sajátítani a szakma mikéntjét, jól kommunikálsz, emberekkel foglalkoztál, van tapasztalatod ilyen téren, egy külföldiekkel foglalkozó irodában aranyat érnél.

Multi off? Ott is van pár kapcsolat, CBRE, stb.

Szerkesztette: - JC6
több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 740 — no es importante
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ év vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
LinkedIn
Én a Glassdoort is szeretem mondjuk ITs vagyok.
Proffesion gondolom itthon de azt sose használtam.
Toca
LinkedIn-en valahogy nem találom a megfelelő állásokat, ellentétben profession-nel. Legalábbis alig van, ami végzettségbe vágna, vay kevés az újdonság stb. Biztos, hogy rosszul használom, mert azt mondja mindenki milyen hasznos.
kristóf17
Kapcsolati tőke építésre tökéletes. Pár évvel ezelőtt olvastam egy statisztikát, miszerint a linkedines jelentkezéseknél 0.5%-ra kap a jelölt átlagosan választ, és 0,1%-ban lesz sikeres az álláskeresés (200ból 1re válaszolnak, és 1000 jelentkezésből 1re vesznek fel). Elsősorban külföldi munkáknál hasznos, itthonra szerintem a profession a legjobb (személyes tapasztalat alapján kb 60-70%ban visszajeleznek, és vagy felére be is hívtak interjúra).

| Linkedinen engem pl. megtaláltak egy csehországi full-time kontrolling melóval, ahol fizették volna a költözést + első 2 hónapban a szállást. kár h épp 2 héttel a belgiumi gyakornokságom előtt, így nem lett belőle semmi...😀 meg azóta is volt már ott direkt megkeresésem, volt egyetemi szaktárstól meg volt kollégától is munkával kapcsolatban |

Baggionak:
iparág specifikus, egyre több cég próbál a HR költségeken spórolni (a professionon ~100-150k egy db álláshirdetés 1 hónapig), és saját jelentkezési portált fejlesztetnek (a multiknál már a legtöbbnél így van, Ecolab, Danone, Exxon, BP, Diageo, mindegyik big4, GE, Ford, Bosch, IBM, Microsoft, tényleg mind).
Itthoni munkákra profession, vagy ha multihoz mennél akkor az adott cég oldala. Külföldre glassdoor, indeed, monster, reed és linkedin.

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
LinkedIn
Én a Glassdoort is szeretem mondjuk ITs vagyok.
Proffesion gondolom itthon de azt sose használtam.
Toca
LinkedIn-en valahogy nem találom a megfelelő állásokat, ellentétben profession-nel. Legalábbis alig van, ami végzettségbe vágna, vay kevés az újdonság stb. Biztos, hogy rosszul használom, mert azt mondja mindenki milyen hasznos.
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 19 182 — Vikings fan
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
LinkedIn
Én a Glassdoort is szeretem mondjuk ITs vagyok.
Proffesion gondolom itthon de azt sose használtam.
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 818 — Patriot
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
Attól függ milyen területen keresel.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
tinder
Negritis
Ő másfajta állást keres.

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 189 — The Mathematician
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
tinder

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
 fidesz.hu/

több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 740 — no es importante
Melyik most a legjobb álláskereső portál?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
YoungZeeZee 8 412
Hulye kerdes, de kivancsi vagyok ki mire gondol. Deha egy lannyal, akivel nagyon jol megvoltatok, s bar egymasnak sose vallottatok be az erzelmeiteket, s megis alapvetoen mig "egyutt" voltatok szetmentek, mert a tavolsag egy kollega es bizonyos problemak kozetek allanak( panikbetegseg stb, ami miatt most kepve van az uriember). Aztan masfel honapig "vitatkoztatok" egymason, vegul nagyon osszevesztetek s le is tiltott, s ott facebook hivatalosan osszejott a masik emberkevel. ( Ez harom hete) De most hetvegen beszeltetek kicsit, mert te le akartal irni neki minden igazat. De a beszelgetes nem sikerult, tamadolag lepett fel(de nem tiltott vissza). Ezzel a lannyal mar mindennek vege, vagy erdemes varni? En sajnos tudom mit erzek iranta, es igy most elegge pocsek minden.
Brotesz
 youtu.be/6uikJTnmtgw

Ne várj. Mindig jön egy csomó másik.
Sobri Jóska
majdnem tökéletes válasz, de:
 www.youtube.com/watch?v=6z-xP7E_zMU

99ból csak a dirty

brotesz lépj tovább még nem is jártok és már ennyi feszkó van, ennek nem lesz jó vége.
briareos
kicsit keson, de vegre eszembe jutott a legromantikusabb nota ami passzol ide, jo kis rnb
"You thought you could keep this shit from me, yeah
Ya burnt bitch, I heard the story
You played me, you even gave him head
Now you're askin' for me back
You're just another act
Look elsewhere, 'cause you're done with me"

[Hook]
Fuck what I said, it don't mean shit now
Fuck the presents, might as well throw 'em out
Fuck all those kisses, they didn't mean jack
Fuck you, you ho, I don't want you back
Fuck what I said, it don't mean shit now
Fuck the presents, might as well throw 'em out
Fuck all those kisses, they didn't mean jack
Fuck you, you ho, I don't want you back

több mint 4 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 293 — Jedi Master
Állítólag a magány deviáns viselkedésformákhoz vezethet...
Chargers LT
Vajon Ki a F@szt érdekel már akkor?
Kibaszásból kétszer olyan magányos leszel?
ozibozi
Már miért lennék? 😎

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 16 616
Állítólag a magány deviáns viselkedésformákhoz vezethet...
Chargers LT
Vajon Ki a F@szt érdekel már akkor?
Kibaszásból kétszer olyan magányos leszel?

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 293 — Jedi Master
Állítólag a magány deviáns viselkedésformákhoz vezethet... Tanúsíthatom 😁 ha valaki egyszer kérdezné...

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 528 — JAFL Tampa GM
Hulye kerdes, de kivancsi vagyok ki mire gondol. Deha egy lannyal, akivel nagyon jol megvoltatok, s bar egymasnak sose vallottatok be az erzelmeiteket, s megis alapvetoen mig "egyutt" voltatok szetmentek, mert a tavolsag egy kollega es bizonyos problemak kozetek allanak( panikbetegseg stb, ami miatt most kepve van az uriember). Aztan masfel honapig "vitatkoztatok" egymason, vegul nagyon osszevesztetek s le is tiltott, s ott facebook hivatalosan osszejott a masik emberkevel. ( Ez harom hete) De most hetvegen beszeltetek kicsit, mert te le akartal irni neki minden igazat. De a beszelgetes nem sikerult, tamadolag lepett fel(de nem tiltott vissza). Ezzel a lannyal mar mindennek vege, vagy erdemes varni? En sajnos tudom mit erzek iranta, es igy most elegge pocsek minden.
Brotesz
 youtu.be/6uikJTnmtgw

Ne várj. Mindig jön egy csomó másik.
Sobri Jóska
majdnem tökéletes válasz, de:
 www.youtube.com/watch?v=6z-xP7E_zMU

99ból csak a dirty

brotesz lépj tovább még nem is jártok és már ennyi feszkó van, ennek nem lesz jó vége.
briareos
Igazabol nem volt feszko elotte, meg ugy volt hogy januartol koltozik ki.
A "vitak" inkabb olyanok voltak mint, hogy martuk egymast, meg hianyzunk egymasnak, nem akarja, hogy ne legyek az elete resze. Nem tudjuk, hogy mit csinaljunk. Aztan nyilvan mivel en 600 km-re vagyok tole a srac meg helyben, igy ugye meg nagyobb hatranyba kerultem. A letiltos vita elott is 3 nappal azt mondta, hogy karacsony utan el kell mennie hideg fejjel gondolkodni. Stb

Az a baj, hogy tudom, hogy vele szeretnem leelni az eletem. Innentol meg csak rosszabb az egesz.
Brotesz
Engedd el mert felemészt. Megszünt a bizalom, sosem lesz belőle tartós , minőségi kapcsolat.
Légy önző, gondolj most csak magadra. Kezdj el edzeni, vásárolj új dolgokat, okozz magadnak átmenetileg boldog pillanatokat.
És ne keress most "pótlékot", adj magadnak pár hónapot, a bosszú kapcsolatok csak kárt okoznak és csak bántani fogod a másik felet mert csak "tölteléknek" kell és ezt egy idő után minden nő megérzi.
Ja és a csaj jelentkezni fog mert imponál neki , hogy két pasit tart pórázon te pedig most faképnél hagytad..
Jön mindenféle ígérettel , csak , hogy újra megbolondítson de csak a saját egójának táplálása érdekli..
Elegánsan el kell utasítani a közeledését, röviden, tömören nem a "néha találkozhatnánk, bedobhatnánk egy kávét"stb dolgokkal.
Le kell zárni, minél hamarabb annál jobb. Fájni fog? Persze, hisz szereted. De ha ma lezárod akkor máris 1 nappal közelebb fogsz kerülni egy újhoz, egy jobbhoz.
Kitartás !
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 623 — a new hope (again)
 youtu.be/HlXPmCIzdj0

Szerkesztette: peach



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 276 — Lájkold a zsűrit!
Hulye kerdes, de kivancsi vagyok ki mire gondol. Deha egy lannyal, akivel nagyon jol megvoltatok, s bar egymasnak sose vallottatok be az erzelmeiteket, s megis alapvetoen mig "egyutt" voltatok szetmentek, mert a tavolsag egy kollega es bizonyos problemak kozetek allanak( panikbetegseg stb, ami miatt most kepve van az uriember). Aztan masfel honapig "vitatkoztatok" egymason, vegul nagyon osszevesztetek s le is tiltott, s ott facebook hivatalosan osszejott a masik emberkevel. ( Ez harom hete) De most hetvegen beszeltetek kicsit, mert te le akartal irni neki minden igazat. De a beszelgetes nem sikerult, tamadolag lepett fel(de nem tiltott vissza). Ezzel a lannyal mar mindennek vege, vagy erdemes varni? En sajnos tudom mit erzek iranta, es igy most elegge pocsek minden.
Brotesz
 youtu.be/6uikJTnmtgw

Ne várj. Mindig jön egy csomó másik.
Sobri Jóska
majdnem tökéletes válasz, de:
 www.youtube.com/watch?v=6z-xP7E_zMU

99ból csak a dirty

brotesz lépj tovább még nem is jártok és már ennyi feszkó van, ennek nem lesz jó vége.
briareos
Valójában ez a tökéletes válasz:

 youtu.be/swnudbCnccs
Sobri Jóska
vagyis ez:
 www.youtube.com/watch?v=UC-jvK553-A

😀
Negritis
Ütöm.
 www.youtube.com/watch?v=wzqdGkjj47E


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 534 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Hulye kerdes, de kivancsi vagyok ki mire gondol. Deha egy lannyal, akivel nagyon jol megvoltatok, s bar egymasnak sose vallottatok be az erzelmeiteket, s megis alapvetoen mig "egyutt" voltatok szetmentek, mert a tavolsag egy kollega es bizonyos problemak kozetek allanak( panikbetegseg stb, ami miatt most kepve van az uriember). Aztan masfel honapig "vitatkoztatok" egymason, vegul nagyon osszevesztetek s le is tiltott, s ott facebook hivatalosan osszejott a masik emberkevel. ( Ez harom hete) De most hetvegen beszeltetek kicsit, mert te le akartal irni neki minden igazat. De a beszelgetes nem sikerult, tamadolag lepett fel(de nem tiltott vissza). Ezzel a lannyal mar mindennek vege, vagy erdemes varni? En sajnos tudom mit erzek iranta, es igy most elegge pocsek minden.
Brotesz
Hagyd a faszba.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 189 — The Mathematician
Hulye kerdes, de kivancsi vagyok ki mire gondol. Deha egy lannyal, akivel nagyon jol megvoltatok, s bar egymasnak sose vallottatok be az erzelmeiteket, s megis alapvetoen mig "egyutt" voltatok szetmentek, mert a tavolsag egy kollega es bizonyos problemak kozetek allanak( panikbetegseg stb, ami miatt most kepve van az uriember). Aztan masfel honapig "vitatkoztatok" egymason, vegul nagyon osszevesztetek s le is tiltott, s ott facebook hivatalosan osszejott a masik emberkevel. ( Ez harom hete) De most hetvegen beszeltetek kicsit, mert te le akartal irni neki minden igazat. De a beszelgetes nem sikerult, tamadolag lepett fel(de nem tiltott vissza). Ezzel a lannyal mar mindennek vege, vagy erdemes varni? En sajnos tudom mit erzek iranta, es igy most elegge pocsek minden.
Brotesz
 youtu.be/6uikJTnmtgw

Ne várj. Mindig jön egy csomó másik.
Sobri Jóska
majdnem tökéletes válasz, de:
 www.youtube.com/watch?v=6z-xP7E_zMU

99ból csak a dirty

brotesz lépj tovább még nem is jártok és már ennyi feszkó van, ennek nem lesz jó vége.
briareos
Valójában ez a tökéletes válasz:

 youtu.be/swnudbCnccs
Sobri Jóska
vagyis ez:
 www.youtube.com/watch?v=UC-jvK553-A

😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 623 — a new hope (again)
Aranyszabály, hogy sose hagyjuk, hogy kispadra ültessenek, te pedig cimbora rohadtul oda lettél rakva. Fel kell álni, hogy na csáá gyíkok, én leléptem... 😉



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...