Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
elegáns kezdés origótól
briareos
Mi volt?

Most hoztam be ebédet nem fogok belehallgatni. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 066 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Ezt azért jó szívvel olvastam. Örülök, hogy ebben az ínységes időben jut azoknak, akik megérdemlik.
 m.hvg.hu/itthon/20200417_megkaptak_megemelt_fizetesuket_a_parlamenti_kepviselok
hden
amilyen jó munkát végeznek, sztem ez a minimum
Negritis
15-30 év lenne a minimum, ez csak a Júdás pénz azért, mert felajánlották a nyelvük végstádiumú emésztőrendszerbeli tisztitásra.

több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 320 — No 1 Zhang Yufei fan
Ez is mennyi emberi dolog, egyből bűnbakot kell keresni... 😊
A 2.2 milliárd sok egyébként? Szerintem baromi kevés... pl a CDC ötször ekkora büdzsével dolgozik... őket ki ekézi?
 en.wikipedia.org/wiki/Centers_for_Disease_Control_and_Prevention

Nyilván a politikai részét nem vitatom a dolognak, és mivel ENSZ szervezet, ők a zászlóshajó - de túl sokat várunk el szerintem ettől az egy szervezettől, amikor csomó más szereplő belépett a "piacra", és keveri a kártyákat a WHO mellett...

Lásd pl -  devpolicy.org/do-we-need-the-who-20150203/
- Australia is a culprit in this gradual financial weakening of the WHO. It already provides more funds annually to GAVI ($50m per year), the Global Fund, UNICEF and the International Committee of the Red Cross than to the WHO ($20.6m in 2014-15).

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 507 — StuG Life
elegáns kezdés origótól

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
"Április végétől újra engedélyezik a nyilvános miséket és az egyházi rendezvényeket a csehországi templomokban - jelentette be Andrej Babis cseh miniszterelnök pénteken egy rádióinterjúban."
nagylaza
Nem nagy kockázat Európa legateistább országában, valljuk be. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 389 — The Mathematician
 index.hu/techtud/2020/04/17/gilead_gyogyszer_koronavirus_kezeles_jarvany_remdesivir/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 066 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Én csak most néztem meg ezt a videót

 444.hu/2020/04/15/igy-lett-a-virus-a-soros-halozat-resze

Esélytelen, hogy itt bármiféle politikai változás legyen, még egy dögvész se hozz majd itt fordulatot. És közben még azt is megtervezték, hogy minden nap a beszélő bábok, szoros rektális kézi vezérléssel persze még véletlenül se mondhassanak valami őszinte mondatot

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 389 — The Mathematician
egyébként zseniális ahogy Trump a WHO-ra tolja az egész vírust
nem mintha nem kaptak volna időben figyelmeztetést
vagy akár segítséget, csak nekik nem kellett semmi
Negritis
Nem lehet mindent Obamára, a fake médiára és a szélső balra fogni. (Nem mintha a WHO nem csinált volna balfaszságokat.) A járván közepén megvonni a támogatást a legjobb ötlet! Olyan mintha a sajád csapattársad törne kapura, de jól alárúgsz, nehogy ő rúgja az egyenlítő gól.
| ha már focis hasonlatok |
hden
mókás lesz ha lesz vakcina akkor az USA nem kap? 😀
vagy nemtom a WHO ezen kívül mit tud csinálni mármint hogy segítsen ezen a ponton

mindenesetre a WHO szólt mindenkinek mi a szitu
és kína is január közepén már osztott meg infokat

más kérdés hogy kb Dél Korea reagált úgy ahogy kellene egyedül a világon

 www.who.int/news-room/detail/08-04-2020-who-timeline---covid-19
Negritis
Attól függetlenül, hogy így tényleg kinyírják a szervezetet, tényleg szánalmas, amit a WHO leművelt az ügyben.
Még ők kérték, hogy Kínával szemben ne vezessenek be korlátozásokat, mertmileszvelükistenem. Meg akkor szólnak, hogy baj lesz, amikor már mindenkinek nyilvánvaló, hogy szopóroller van. Kb mint az időjárásjelentő, aki egy felhőszakadásos nap délutánján kijelenti, hogy vigyünk magunkkal ernyőt, mert eső várható.

Kínaiak meg kb feldughatják maguknak, hogy januárban szóltak, már december elején is látszott, hogy ebből baj lesz, kb másfél hónapot eltrógerkodtak.
slowmotion
nem védem őket, csak azzal hogy azt mondjuk mindenért ők a felelősek, azt felejtjük el hogy a nyugat mennyire kreténül reagált
azt meg nem kéne
Negritis
Nekem az akasztotta meg a szemem, hogy a 2,2 milliárd $ budgetből USA áll kb. 500M $-t.
A 2,2 millárdból 1,7 milliárd megy el programokra (Védőoltások, kutatások stb.), a maradék kb 500M $ (érdekes, pont annyi, amennyit az USA ad) nevezzük működési költségnek. (ezek 2016-os adatok, gondolom azóta nőttek)

Megnéztem hányan dolgoznak a WHO-nál: 5541-en.  www.unsystem.org/content/total-staff-organization

Kicsit eltúlzottnak érzem a budgetet ennyi emberre eredmények nélkül.
Persze ilyenkor, mint egy rendes bürokratikus vízfej, bolygóhalált kiállt, hisz minden bürökrációs vízfej első számú feladata, hogy a saját vízfejét nélkülözhetetlennek állítsa be, amit csak növelni érdemes, csökkenteni, megszüntetni nem szabad.

De feltenném azt a kérdést, hogy a WHO a koronavírus járványba hány országba jutatott el segítséget?
Arról még nem olvastam, hogy miért ne kéne megszüntetni, max arról, hogy miért ne most.
vpi
a WHO elvileg a himlő eltüntetésében fontos szerepet vállalt, én személy szerint nem tudom
youtube videóban hallottam

de ezek alapján úgy érzem hogy tényleg FIFA effektus van
tök jó alapokon elindult egy globális szervezet ami aztán arról szól hogyan tud korrupt módon önfenntartani

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
 fuzovelkifele.com/2020/04/roviditett-szezonra-es-nezok-nelkuli-meccsekre-is-keszul-az-nfl/

Legalább a Chargersnek nem kell minden meccsét "idegenben" játszania.
hden
Már csak arra kell ügyelni, hogy a pályán se legyenek kontaktok.
több mint 4 éve
hden Philadelphia Eagles 339
 fuzovelkifele.com/2020/04/roviditett-szezonra-es-nezok-nelkuli-meccsekre-is-keszul-az-nfl/

Legalább a Chargersnek nem kell minden meccsét "idegenben" játszania.
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 827 — Patriot
egyébként zseniális ahogy Trump a WHO-ra tolja az egész vírust
nem mintha nem kaptak volna időben figyelmeztetést
vagy akár segítséget, csak nekik nem kellett semmi
Negritis
Nem lehet mindent Obamára, a fake médiára és a szélső balra fogni. (Nem mintha a WHO nem csinált volna balfaszságokat.) A járván közepén megvonni a támogatást a legjobb ötlet! Olyan mintha a sajád csapattársad törne kapura, de jól alárúgsz, nehogy ő rúgja az egyenlítő gól.
| ha már focis hasonlatok |
hden
mókás lesz ha lesz vakcina akkor az USA nem kap? 😀
vagy nemtom a WHO ezen kívül mit tud csinálni mármint hogy segítsen ezen a ponton

mindenesetre a WHO szólt mindenkinek mi a szitu
és kína is január közepén már osztott meg infokat

más kérdés hogy kb Dél Korea reagált úgy ahogy kellene egyedül a világon

 www.who.int/news-room/detail/08-04-2020-who-timeline---covid-19
Negritis
Attól függetlenül, hogy így tényleg kinyírják a szervezetet, tényleg szánalmas, amit a WHO leművelt az ügyben.
Még ők kérték, hogy Kínával szemben ne vezessenek be korlátozásokat, mertmileszvelükistenem. Meg akkor szólnak, hogy baj lesz, amikor már mindenkinek nyilvánvaló, hogy szopóroller van. Kb mint az időjárásjelentő, aki egy felhőszakadásos nap délutánján kijelenti, hogy vigyünk magunkkal ernyőt, mert eső várható.

Kínaiak meg kb feldughatják maguknak, hogy januárban szóltak, már december elején is látszott, hogy ebből baj lesz, kb másfél hónapot eltrógerkodtak.
slowmotion
nem védem őket, csak azzal hogy azt mondjuk mindenért ők a felelősek, azt felejtjük el hogy a nyugat mennyire kreténül reagált
azt meg nem kéne
Negritis
Nekem az akasztotta meg a szemem, hogy a 2,2 milliárd $ budgetből USA áll kb. 500M $-t.
A 2,2 millárdból 1,7 milliárd megy el programokra (Védőoltások, kutatások stb.), a maradék kb 500M $ (érdekes, pont annyi, amennyit az USA ad) nevezzük működési költségnek. (ezek 2016-os adatok, gondolom azóta nőttek)

Megnéztem hányan dolgoznak a WHO-nál: 5541-en.  www.unsystem.org/content/total-staff-organization

Kicsit eltúlzottnak érzem a budgetet ennyi emberre eredmények nélkül.
Persze ilyenkor, mint egy rendes bürokratikus vízfej, bolygóhalált kiállt, hisz minden bürökrációs vízfej első számú feladata, hogy a saját vízfejét nélkülözhetetlennek állítsa be, amit csak növelni érdemes, csökkenteni, megszüntetni nem szabad.

De feltenném azt a kérdést, hogy a WHO a koronavírus járványba hány országba jutatott el segítséget?
Arról még nem olvastam, hogy miért ne kéne megszüntetni, max arról, hogy miért ne most.
több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
Oh baszod, lemaradtam. Hol lehet visszanézni a showt? 😕
több mint 4 éve
csipkelli 3 981
Cecília szerint csak is orvosszakmai szempontok alapján szabadítanak fel ágyakat, senki nem marad ellátás nélkül. Nincs itt semmi látnivaló.
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Ha azt gondolnám, hogy a kormány intézkedéseiben van ráció, akkor azt mondanám, hogy megbizonyosodtak, hogy a görbe lapos az eddigi intézkedésekkel. És az is tudott, hogy ilyen ütemű átfertőződés mellett kell vagy 4 év a nyájimmunitáshoz, ami #maradjotthon-nal gazdasági csőd.
Ezért megemelik az egészségügyi kapacitást (minden erőforrást/ágyat a covidra) és enyhítik a korlátozást, gyorsítva az átfertőződés ütemét, lerövidítve a járvány lefutását. Így a számok: 200 ezer aktív fertőzőtt egyidőben, amiből 40 ezer kórházi ellátásban, amiből 8 ezer lélegeztető gépen (ennyi darabot említett OV).
Ott a buktató, hogy honnan lesz ennyi ágy mellé eü. személyzet?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
"Április végétől újra engedélyezik a nyilvános miséket és az egyházi rendezvényeket a csehországi templomokban - jelentette be Andrej Babis cseh miniszterelnök pénteken egy rádióinterjúban."
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 389 — The Mathematician
egyébként zseniális ahogy Trump a WHO-ra tolja az egész vírust
nem mintha nem kaptak volna időben figyelmeztetést
vagy akár segítséget, csak nekik nem kellett semmi
Negritis
Nem lehet mindent Obamára, a fake médiára és a szélső balra fogni. (Nem mintha a WHO nem csinált volna balfaszságokat.) A járván közepén megvonni a támogatást a legjobb ötlet! Olyan mintha a sajád csapattársad törne kapura, de jól alárúgsz, nehogy ő rúgja az egyenlítő gól.
| ha már focis hasonlatok |
hden
mókás lesz ha lesz vakcina akkor az USA nem kap? 😀
vagy nemtom a WHO ezen kívül mit tud csinálni mármint hogy segítsen ezen a ponton

mindenesetre a WHO szólt mindenkinek mi a szitu
és kína is január közepén már osztott meg infokat

más kérdés hogy kb Dél Korea reagált úgy ahogy kellene egyedül a világon

 www.who.int/news-room/detail/08-04-2020-who-timeline---covid-19
Negritis
Attól függetlenül, hogy így tényleg kinyírják a szervezetet, tényleg szánalmas, amit a WHO leművelt az ügyben.
Még ők kérték, hogy Kínával szemben ne vezessenek be korlátozásokat, mertmileszvelükistenem. Meg akkor szólnak, hogy baj lesz, amikor már mindenkinek nyilvánvaló, hogy szopóroller van. Kb mint az időjárásjelentő, aki egy felhőszakadásos nap délutánján kijelenti, hogy vigyünk magunkkal ernyőt, mert eső várható.

Kínaiak meg kb feldughatják maguknak, hogy januárban szóltak, már december elején is látszott, hogy ebből baj lesz, kb másfél hónapot eltrógerkodtak.
slowmotion
nem védem őket, csak azzal hogy azt mondjuk mindenért ők a felelősek, azt felejtjük el hogy a nyugat mennyire kreténül reagált
azt meg nem kéne

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 291 — Cowboys fan
egyébként zseniális ahogy Trump a WHO-ra tolja az egész vírust
nem mintha nem kaptak volna időben figyelmeztetést
vagy akár segítséget, csak nekik nem kellett semmi
Negritis
Nem lehet mindent Obamára, a fake médiára és a szélső balra fogni. (Nem mintha a WHO nem csinált volna balfaszságokat.) A járván közepén megvonni a támogatást a legjobb ötlet! Olyan mintha a sajád csapattársad törne kapura, de jól alárúgsz, nehogy ő rúgja az egyenlítő gól.
| ha már focis hasonlatok |
hden
mókás lesz ha lesz vakcina akkor az USA nem kap? 😀
vagy nemtom a WHO ezen kívül mit tud csinálni mármint hogy segítsen ezen a ponton

mindenesetre a WHO szólt mindenkinek mi a szitu
és kína is január közepén már osztott meg infokat

más kérdés hogy kb Dél Korea reagált úgy ahogy kellene egyedül a világon

 www.who.int/news-room/detail/08-04-2020-who-timeline---covid-19
Negritis
Attól függetlenül, hogy így tényleg kinyírják a szervezetet, tényleg szánalmas, amit a WHO leművelt az ügyben.
Még ők kérték, hogy Kínával szemben ne vezessenek be korlátozásokat, mertmileszvelükistenem. Meg akkor szólnak, hogy baj lesz, amikor már mindenkinek nyilvánvaló, hogy szopóroller van. Kb mint az időjárásjelentő, aki egy felhőszakadásos nap délutánján kijelenti, hogy vigyünk magunkkal ernyőt, mert eső várható.

Kínaiak meg kb feldughatják maguknak, hogy januárban szóltak, már december elején is látszott, hogy ebből baj lesz, kb másfél hónapot eltrógerkodtak.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 389 — The Mathematician
egyébként zseniális ahogy Trump a WHO-ra tolja az egész vírust
nem mintha nem kaptak volna időben figyelmeztetést
vagy akár segítséget, csak nekik nem kellett semmi
Negritis
Nem lehet mindent Obamára, a fake médiára és a szélső balra fogni. (Nem mintha a WHO nem csinált volna balfaszságokat.) A járván közepén megvonni a támogatást a legjobb ötlet! Olyan mintha a sajád csapattársad törne kapura, de jól alárúgsz, nehogy ő rúgja az egyenlítő gól.
| ha már focis hasonlatok |
hden
De ha van egy világszervezet amibe évente 400-500 millió dollárt invesztálok aminek éppen a megelőzés lenne az egyik feladata + figyelmeztetés és ez a szervezet MÁRCIUS 11.-én hajlandó azt mondani, hogy világjárvánnyal van dolgunk hát azt üsse is ahogy bírja. Ha azt olvasnám, hogy a WHO foggal körömmel házalt az országoknál, hogy vegyék komolyan, készüljönek fel de azok leszarták akkor aztmondom oké a feladatát ellátta az országok a hülyék.
Persze ez Trumpot nem mentesíti, hibás a kezelésben de, hogy ezt a WHO-t mentegetni nem kell az is biztos, olyan korrupt mint a FIFA....
rokaur
nyilván korrupt geci az egész és kínának a zsebébe van a vezetője
DE
nem ott kezdek el foglalkozni valamivel ha már "pandemic"
pont ezt írtam korábban, linkeltem is hogy a WHO miket "nyilatkozott" és milyen lépéseket tett
ez alapján Dél Korea máshogy reagált mint az USA
ami még akkor se reagált rendesen mikor Olaszország "elesett"

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 473 — nabege2@yahoo.com
Ezt azért jó szívvel olvastam. Örülök, hogy ebben az ínységes időben jut azoknak, akik megérdemlik.
 m.hvg.hu/itthon/20200417_megkaptak_megemelt_fizetesuket_a_parlamenti_kepviselok
hden
annyiban "védem" őket, hogy ez korábban már hír volt, max nem mondtak most le róla
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 291 — Cowboys fan
Ezt azért jó szívvel olvastam. Örülök, hogy ebben az ínységes időben jut azoknak, akik megérdemlik.
 m.hvg.hu/itthon/20200417_megkaptak_megemelt_fizetesuket_a_parlamenti_kepviselok
hden
Az ország legbátrabb 133 emberének ez minimum jár. Kétszer is.

Szerkesztette: slowmotion
több mint 4 éve
rokaur 869
egyébként zseniális ahogy Trump a WHO-ra tolja az egész vírust
nem mintha nem kaptak volna időben figyelmeztetést
vagy akár segítséget, csak nekik nem kellett semmi
Negritis
Nem lehet mindent Obamára, a fake médiára és a szélső balra fogni. (Nem mintha a WHO nem csinált volna balfaszságokat.) A járván közepén megvonni a támogatást a legjobb ötlet! Olyan mintha a sajád csapattársad törne kapura, de jól alárúgsz, nehogy ő rúgja az egyenlítő gól.
| ha már focis hasonlatok |
hden
De ha van egy világszervezet amibe évente 400-500 millió dollárt invesztálok aminek éppen a megelőzés lenne az egyik feladata + figyelmeztetés és ez a szervezet MÁRCIUS 11.-én hajlandó azt mondani, hogy világjárvánnyal van dolgunk hát azt üsse is ahogy bírja. Ha azt olvasnám, hogy a WHO foggal körömmel házalt az országoknál, hogy vegyék komolyan, készüljönek fel de azok leszarták akkor aztmondom oké a feladatát ellátta az országok a hülyék.
Persze ez Trumpot nem mentesíti, hibás a kezelésben de, hogy ezt a WHO-t mentegetni nem kell az is biztos, olyan korrupt mint a FIFA....

Szerkesztette: rokaur
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Anyum alsó szomszédját (végstádiumos rák fájdalmakkal, trombózis) kiadják a kórházból nehogy elkapja a koronavírust.
Haljon meg otthon ahogy akar...
Bazzani
Egy orvos igazán megindokolhatná, miért is van szakmailag rendben ez így.
Mikey
Megvédték a koronavírustól.

több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 578
Anyum alsó szomszédját (végstádiumos rák fájdalmakkal, trombózis) kiadják a kórházból nehogy elkapja a koronavírust.
Haljon meg otthon ahogy akar...
Bazzani
Egy orvos igazán megindokolhatná, miért is van szakmailag rendben ez így.
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ezt azért jó szívvel olvastam. Örülök, hogy ebben az ínységes időben jut azoknak, akik megérdemlik.
 m.hvg.hu/itthon/20200417_megkaptak_megemelt_fizetesuket_a_parlamenti_kepviselok
hden
Nehogy ne tudják megvenni a 450 Ft-os felvágottat a Sparban...

Ez amúgy megint olyan dolog, ami mindent elmond arról, mi a prioritás nekik. Tegye fel a kezét, aki meglepődött!
Mikey
Ilyenkor az ellenzék sem kapálózik....

több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 578
Ezt azért jó szívvel olvastam. Örülök, hogy ebben az ínységes időben jut azoknak, akik megérdemlik.
 m.hvg.hu/itthon/20200417_megkaptak_megemelt_fizetesuket_a_parlamenti_kepviselok
hden
Nehogy ne tudják megvenni a 450 Ft-os felvágottat a Sparban...

Ez amúgy megint olyan dolog, ami mindent elmond arról, mi a prioritás nekik. Tegye fel a kezét, aki meglepődött!