Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Attól hogy templomba megyünk még nemvagyunk képmutatók mert nem tartunk mindent be amit az adott egyház tanai előirnának.
Rózsa Sándor (betyár)
De ha nem tartasz be mindent, és elmész, akkor nem képmutató vagy?
LoveSobri
A katolikusoknál erre találták ki a gyónást😊
nagylaza
A hitgyulinel meg Sandorunk zsebének megtömését. Igazi megváltó, átveszi mindenki bűneit, így a nyáj mehet a mennybe, és csak ő kerül pokolra, halleluja!
somoskovig
N. Sándor is papi szemináriumba járt. A hitgyüli amúgy pont úgy született, hogy elutasította az intézményesített egyházat (nincs szükség templomokra az istentisztelethez stb.) A Kádár-korszakban tényleg retorziók érték őket - aztán maguk is intézményesültek. De ez már tényleg nagyon off.
több mint 4 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 898
Indítsunk teológia topic-ot?
bcsarli
Majd ha Isten is úgy akarja.
több mint 4 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 261 — 49ers GM
Attól hogy templomba megyünk még nemvagyunk képmutatók mert nem tartunk mindent be amit az adott egyház tanai előirnának.
Rózsa Sándor (betyár)
De ha nem tartasz be mindent, és elmész, akkor nem képmutató vagy?
LoveSobri
A katolikusoknál erre találták ki a gyónást😊
nagylaza
A hitgyulinel meg Sandorunk zsebének megtömését. Igazi megváltó, átveszi mindenki bűneit, így a nyáj mehet a mennybe, és csak ő kerül pokolra, halleluja!

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 352 — The Mathematician
németeknél kis spike-tól eltekintve az elmúlt héten megindul az aktív esetek csökkenése

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 352 — The Mathematician
legalább lesz egy topic ahova nincs az az isten hogy menjek 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Jó ötlet!😊 A "Gyűlölködjünk" semmi nem lesz ahhoz képest...
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 548 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Indítsunk teológia topic-ot?

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 352 — The Mathematician
Attól hogy templomba megyünk még nemvagyunk képmutatók mert nem tartunk mindent be amit az adott egyház tanai előirnának.
Rózsa Sándor (betyár)
De ha nem tartasz be mindent, és elmész, akkor nem képmutató vagy?
LoveSobri
A katolikusoknál erre találták ki a gyónást😊
nagylaza
jah csak az mekkora gáz már hogy aki életébe nem tudott a kereszténység létezéséről, de emberi életeket ment mondjuk gyógyítóként az a pokolba kerül mivel nem része a vallásnak ezért nem is lehet hívő
viszont aki egész életében rabol-gyilkol-erőszakol ...
viszont halála előtt meggyón az papíron a mennybe jut
ennyit az egészről

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Attól hogy templomba megyünk még nemvagyunk képmutatók mert nem tartunk mindent be amit az adott egyház tanai előirnának.
Rózsa Sándor (betyár)
De ha nem tartasz be mindent, és elmész, akkor nem képmutató vagy?
LoveSobri
A katolikusoknál erre találták ki a gyónást😊
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Ha most szigorúan az alapokat vesszük alapul akkor az úr elött mindenki egyenlő és Ő nagyon elfogadó mindenkivel szemben.
Attól hogy templomba megyek nem kell mindennel egyet értenem ami ott zajlik.
Ha én ott érzem magam közel az úrhoz akkor lelkem rajta hisz Isten háza mindenki elött nyitva áll.
(Különben erről beszélgettem már egy bencés szerzetessel )
És érdekes módon ő sem értett mindennel egyet ami katolikus egyházban történik vagy történt.De ez tök nem lényeg hisz a hit mindenkinek mást és mást jelent nincs olyan hogy rossz hit vagy jó hit.Szerintem a hit egy belsőséges dolog ami mindenkinek a mágánügye.Senkit nem lehet ez alapján megitélni.Nem a hitünk miatt leszünk jó emberek.
Attól hogy templomba megyünk még nemvagyunk képmutatók mert nem tartunk mindent be amit az adott egyház tanai előirnának.Mert ilyen alapon pl.a katolikus egy ház szentjeinek a fele az.
Pl.rengeteg Pápa aki bizonyítottan gyilkos.Szent háborúk,vagy a Olasz államok ellen vívott háboruk pusztán a kapzsiság miatt hogy csak két egyszerű példát írjak.De számtalant tudok még
Rózsa Sándor (betyár)
Nem arról van szó, hogy ezzel vagy azzal nem értesz egyet, esetleg vitatsz valamilyen dogmatikus tételt. Te magad írtad:
"Vilag legnagyobb maffia alapon müködő bűnszervezete !!
Felsorolni se lehet mennyi emberiség ellen elkövetett bűnt vittek végbe."
Persze: felőlem az megy (katolikus vagy bármilyen más) templomba, aki akar.
nagylaza
Ja: az idézettel azt akartam illusztrálni, hogy a lesújtó véleményed múltra és jelenre egyaránt vonatkozik.
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 765
Attól hogy templomba megyünk még nemvagyunk képmutatók mert nem tartunk mindent be amit az adott egyház tanai előirnának.
Rózsa Sándor (betyár)
De ha nem tartasz be mindent, és elmész, akkor nem képmutató vagy?
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 245 — Whoops, looks like something went wrong.
Jól olvasom, hogy jövő héttől Spanyolország gyakorlatilag újraindul? Érthetetlen...
Szokol
a svédek ugye szabadon vannak de nem úgy tűnik, hogy nagyobb gáz van, akkor meg mit erőlködjenek....
dande
más a mentalitás
a svédeknél ha cili néni kér valamit, ők kb betartják
spanyolok azt se amire kötelezik őket
Negritis
Mindenhol ez lesz hamarosan szerintem. Megunjak a vezetok, illetve ugy vannak vele, hogyha megall az elet, az hosszu tavon nagyobb valsagot okoz, raadasul tobb csalad szamara, igy en azt varom, hogy szepen lassan egyre tobb vezeto kezd el ugy gondolkodni, hogy hulljon a fergese, ahol lehet es tudnak, dolgozzanak, ne alljon le a termeles, ne doljon be minden.

Sokak meg talan orommel is fogadjak, hogy kicsit ritkul a tarsadalmuk.

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 352 — The Mathematician
 www.youtube.com/watch?v=H3_mVryqXpU

 www.youtube.com/watch?v=Uhq5_6aq1Lg

Jerry hangja mocskosul nyugtató, a sztori meg sztem szép

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Ha most szigorúan az alapokat vesszük alapul akkor az úr elött mindenki egyenlő és Ő nagyon elfogadó mindenkivel szemben.
Attól hogy templomba megyek nem kell mindennel egyet értenem ami ott zajlik.
Ha én ott érzem magam közel az úrhoz akkor lelkem rajta hisz Isten háza mindenki elött nyitva áll.
(Különben erről beszélgettem már egy bencés szerzetessel )
És érdekes módon ő sem értett mindennel egyet ami katolikus egyházban történik vagy történt.De ez tök nem lényeg hisz a hit mindenkinek mást és mást jelent nincs olyan hogy rossz hit vagy jó hit.Szerintem a hit egy belsőséges dolog ami mindenkinek a mágánügye.Senkit nem lehet ez alapján megitélni.Nem a hitünk miatt leszünk jó emberek.
Attól hogy templomba megyünk még nemvagyunk képmutatók mert nem tartunk mindent be amit az adott egyház tanai előirnának.Mert ilyen alapon pl.a katolikus egy ház szentjeinek a fele az.
Pl.rengeteg Pápa aki bizonyítottan gyilkos.Szent háborúk,vagy a Olasz államok ellen vívott háboruk pusztán a kapzsiság miatt hogy csak két egyszerű példát írjak.De számtalant tudok még
Rózsa Sándor (betyár)
Nem arról van szó, hogy ezzel vagy azzal nem értesz egyet, esetleg vitatsz valamilyen dogmatikus tételt. Te magad írtad:
"Vilag legnagyobb maffia alapon müködő bűnszervezete !!
Felsorolni se lehet mennyi emberiség ellen elkövetett bűnt vittek végbe."
Persze: felőlem az megy (katolikus vagy bármilyen más) templomba, aki akar.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 352 — The Mathematician
Jól olvasom, hogy jövő héttől Spanyolország gyakorlatilag újraindul? Érthetetlen...
Szokol
a svédek ugye szabadon vannak de nem úgy tűnik, hogy nagyobb gáz van, akkor meg mit erőlködjenek....
dande
más a mentalitás
a svédeknél ha cili néni kér valamit, ők kb betartják
spanyolok azt se amire kötelezik őket

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 035 — Így remélem megfelelek nektek.....
Jól olvasom, hogy jövő héttől Spanyolország gyakorlatilag újraindul? Érthetetlen...
Szokol
a svédek ugye szabadon vannak de nem úgy tűnik, hogy nagyobb gáz van, akkor meg mit erőlködjenek....
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Ha most szigorúan az alapokat vesszük alapul akkor az úr elött mindenki egyenlő és Ő nagyon elfogadó mindenkivel szemben.
Attól hogy templomba megyek nem kell mindennel egyet értenem ami ott zajlik.
Ha én ott érzem magam közel az úrhoz akkor lelkem rajta hisz Isten háza mindenki elött nyitva áll.
(Különben erről beszélgettem már egy bencés szerzetessel )
És érdekes módon ő sem értett mindennel egyet ami katolikus egyházban történik vagy történt.De ez tök nem lényeg hisz a hit mindenkinek mást és mást jelent nincs olyan hogy rossz hit vagy jó hit.Szerintem a hit egy belsőséges dolog ami mindenkinek a mágánügye.Senkit nem lehet ez alapján megitélni.Nem a hitünk miatt leszünk jó emberek.
Attól hogy templomba megyünk még nemvagyunk képmutatók mert nem tartunk mindent be amit az adott egyház tanai előirnának.Mert ilyen alapon pl.a katolikus egy ház szentjeinek a fele az.
Pl.rengeteg Pápa aki bizonyítottan gyilkos.Szent háborúk,vagy a Olasz államok ellen vívott háboruk pusztán a kapzsiság miatt hogy csak két egyszerű példát írjak.De számtalant tudok még
több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
Jól olvasom, hogy jövő héttől Spanyolország gyakorlatilag újraindul? Érthetetlen...
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
A hit és az egyház nagyon régóta nem tartoznak össze.
bcsarli
Ha viszont templomba mész, akkor elfogadod azokat az "intézményes kereteket", amelyeket az egyház biztosít a vallásgyakorlásra és a hit megélésére. Nagyon kell vigyázni!😊
nagylaza
Baromság már sorry
Rózsa Sándor (betyár)
Oszt' mé?
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
A hit és az egyház nagyon régóta nem tartoznak össze.
bcsarli
Ha viszont templomba mész, akkor elfogadod azokat az "intézményes kereteket", amelyeket az egyház biztosít a vallásgyakorlásra és a hit megélésére. Nagyon kell vigyázni!😊
nagylaza
Baromság már sorry
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
A hit és az egyház nagyon régóta nem tartoznak össze.
bcsarli
Ha viszont templomba mész, akkor elfogadod azokat az "intézményes kereteket", amelyeket az egyház biztosít a vallásgyakorlásra és a hit megélésére. Nagyon kell vigyázni!😊
több mint 4 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 202 — Steelers fan
Néhány pont a katolikus egyház katekizmusából (tanításainak gyűjteményéből):
„2332 A szexualitás az emberi személyt minden szempontból érinti testének és lelkének egységében. Sajátosan az érzelmi életre vonatkozik, a szeretet és az élet továbbadásának képességére, általánosabban az alkalmasságra, hogy közösségi kapcsolatot teremtsen másokkal.
2333 Minden embernek, akár férfi, akár nő, el kell ismernie és el kell fogadnia a maga szexuális identitását. A testi, erkölcsi és lelki különbségek és komplementaritás a házasság javára és a családi élet kibontakozására irányulnak. A házaspár és a társadalom harmóniája részben attól függ, hogyan élik meg a nemek komplementaritását, kölcsönös egymásrautaltságát és egymás segítését.”
 archiv.katolikus.hu/kek/kek02331.html
nagylaza
Tipikus esete bort isznak vizet prédikálnak.
Vilag legnagyobb maffia alapon müködő bűnszervezete !!
Felsorolni se lehet mennyi emberiség ellen elkövetett bűnt vittek végbe.
Nem is beszélve a sima bűnökröl.
Amit sajnos a mai napig folytatnak.
Vagy próbálnak eltussolni.
Rózsa Sándor (betyár)
Ezek szerint nem katolikus vagy...😊
nagylaza
Kitagadtak mert tépem az asszony haját,paskolom a seggét,nem ágyban hanem konyha asztatalon mívelem a mívelni valót,és közben még olykor obcén szavakat is használok 😊
Rózsa Sándor (betyár)
Szerintem elég volt a kitagadáshoz annyi, hogy házasságon kívül tetted. 😉
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 548 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
A hit és az egyház nagyon régóta nem tartoznak össze.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Fú basszús ez most sziven ütött de nagyon ..... kitartást és jobbulást.
Holnap a templomba gondolok reátok is 😊
Rózsa Sándor (betyár)
Az asszony lealacsonyítása és elintézéséről alkotott képed és a templom valahogy nagyon nem illik össze... az én világomban.
Megmosolyogtató azért.
Ha tudnák a hívek melletted hogy intézed el az asszonyt néhanapján...
LoveSobri
Off ez, de:
Hát ezzel bizony nagyon nem értek egyet én sem...Itt most, mint szintén hívő ember, az előítéleted, miszerint ez lealacsonyító nem illik a képbe, nem pedig a kettő kommentje a fiatalembernek egymáshoz. (Nem a baszik szót használtam volna előbbinél, még ha idézőjelben is volt, de bőven belefér) Ha egy hölgy ezt szereti, és emiatt is alkotnak egy tökéletes párt, nem fogja a Jóisten semmilyen szinten elítélni szerintem, ha 54 éves egymás mellett élés után elköszönnek a földi élettől. Közben pedig végigtolták 8 kerület 6 albérletének összes zugát.
Az meg, hogy a mellette ülő hívek 😀 Sajnos ez tragikomikus, mert bár ne lenne rosszabb a templomban ülő emberek többsége, mint, aki kint van, de de. Mert ugyanazokkal, vagy rosszabb tulajdonságokkal, gondolatokkal, tettekkel, amik valóban bűnösek, bűnbánat nélkül képesek betenni a lábukat Isten szent színe elé.
De off vége.

Örülök, hogy nem írtatok olyan sokat eddig, mert legalább családdal vagytok. Szép munka! 😊
kristóf17
"ugyanazokkal, vagy rosszabb tulajdonságokkal, gondolatokkal, tettekkel, amik valóban bűnösek, bűnbánat nélkül képesek betenni a lábukat Isten szent színe elé"
Jó mondat!
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Fú basszús ez most sziven ütött de nagyon ..... kitartást és jobbulást.
Holnap a templomba gondolok reátok is 😊
Rózsa Sándor (betyár)
Az asszony lealacsonyítása és elintézéséről alkotott képed és a templom valahogy nagyon nem illik össze... az én világomban.
Megmosolyogtató azért.
Ha tudnák a hívek melletted hogy intézed el az asszonyt néhanapján...
LoveSobri
Apropó különben tudják.Nem egyszer kifejtettem e témában a véleményemet.😊😉