Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
Sajnos bejött amitől tartottunk. Az éjjel itthagyott minket a mama. Úgy gondolom jobb helyen van ahova most ment. Kösz mindenkinek a támogatást.
Matthew99
Nagyon sajnálom, fogadd őszinte részvétemet.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
yooker New York Giants 7 356 — Expect the Best !
Ha ilyen kenyelmes mederben akarjuk hogy lemenjen ez a jarvany akkor meg kb evekig kene ezt a jelenlegi szintu allapotot tartani ezt ugye senki nem gondolja hogy menni fog.... talan csak Sobrit tudom elkepzelni higy meg mindig joizuen eszegeti otthon a konzervet...
Nyilvan ne tartsuk meg a sziget fesztivalt meg az eb-t de nem lehet fullra bezarkozni...
Szoval kb tenyleg jojjon aminek jonnie kell aztan legyunk tul rajta!
Egyre inkabb igy vagyok ezzel.... 😧
Mondom ezt ugy hogy mi meg szerintem rohadt jol elvagyunk a csaladdal
yooker
Nem tudom ki mit tapasztalt, de szerintem kurvára nem vagyunk bezárkózva, kurvára nem vagyunk "leállva", stb. A környezetem nagy része dolgozik otthonról, vagy megy tovább a gyár, mint eddig, csak mondjuk bevezettek a melósoknak pár (nem is kevés) óvintézkedést. Az, hogy egy-két iparág megreccsent, az meg nem a politikusi döntések következményei, hanem a józan paraszti észé. Járvány van, vagy beoltatom anyámat, vagy megmondom neki, hogy hagyja el a kijárkálást. Persze van bolti forgalom, de nincs étterem meg mozi. Hát sorry a mozisoktól, meg a kocsmárosoktól, ha vége lesz, részemről ígérem, hogy bepótolom.
Lecsó
Valoszinu az szuli ezt az erzest bennem hogy az en kozvetlen kornyezetemben ( idos csaladtagok , munkanelkulive lett baratok videken ) mar erosen meg vannak viselve ettol az egesztol es total kilatastalannak latjak a dolgokat jelenleg...nekik minden nap egy orokkevalosag bezarva vagy eppen ketsegbeesetten a jovojuk megmentesen dolgozva! Es nyilvan nincsennek egyedul ezzel sot egyre tobben lesznek...
Lehet felelotlen kijelentes es magas labda nyilvan sokkal egyszerubb ovatossagot hangsulyozni de azert az eremnek tobb oldala van...
több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Sajnos bejött amitől tartottunk. Az éjjel itthagyott minket a mama. Úgy gondolom jobb helyen van ahova most ment. Kösz mindenkinek a támogatást.
Matthew99
Részvétem! Nagyon sajnálom....




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Sajnos bejött amitől tartottunk. Az éjjel itthagyott minket a mama. Úgy gondolom jobb helyen van ahova most ment. Kösz mindenkinek a támogatást.
Matthew99
Részvétem! Kitartás nektek, vigyázzatok egymásra!

több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Sajnos bejött amitől tartottunk. Az éjjel itthagyott minket a mama. Úgy gondolom jobb helyen van ahova most ment. Kösz mindenkinek a támogatást.
Matthew99
Részvétem .........
Kitartást.
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Sajnos bejött amitől tartottunk. Az éjjel itthagyott minket a mama. Úgy gondolom jobb helyen van ahova most ment. Kösz mindenkinek a támogatást.
Matthew99
Nagyon sajnálom.
Legyetek erősek.

több mint 4 éve
YoungZeeZee 8 437
én nekiálltam újabb klasszikus filmet megnézni : se7en
Negritis
Nekünk most ment le az Egy csodálatos elme. Előrebocsátva, hogy még nem láttam a Kiképzést, mit csinált Denzel, hogy elvitte Crowe elől Oszkár bácsit?
slowmotion
nem láttam a filmet még
de én Crowe-ért nagyon nem vagyok oda
ezért nem is biztos hogy megnézem majd
Negritis
pedig kurvajó ebben a filmben
briareos
A kikepzes nekem unalmas volt pedig reppes a zene benne, meg gettos a helyszin.
több mint 4 éve
andree Arizona Cardinals 1 703
Sajnos bejött amitől tartottunk. Az éjjel itthagyott minket a mama. Úgy gondolom jobb helyen van ahova most ment. Kösz mindenkinek a támogatást.
Matthew99
Részvétem!
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 582 — Invisible man
Sajnos bejött amitől tartottunk. Az éjjel itthagyott minket a mama. Úgy gondolom jobb helyen van ahova most ment. Kösz mindenkinek a támogatást.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Azért számomra hihetetlen, hogy még mindig mennyien állnak a svéd modell mögött itt Magyarországon, "az influenzában többen hallnak meg" elv mentén.
Tudom én vagyok a hülye, hogy FB kommenteket olvasok, de az emberek jelentős részének fogalma sincs erről a betegségről.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Amúgy - elég a politikai fertőből, egy kis pozitívizmus - azon gontolkodtam ma, hogy vannak tragédiák amikkel együtt az ember nem szokott esélyt kapni, és vannak tragédiák amivel valamilyen esély is megjelenik. Ez a corona lehetne az utóbbi, mert úgy rántotta térdre a világot, hogy nem egymást ölik országok, népek, frakciók, hanem ugyanaz közös baj ellen küzdenek. Az ilyen közös bajok idején elő szokott fordulni, hogy a korábbi, kibékíthetetlen ellentétekről kiderül, hogy a görcsös, sarokba szorított másikra mutogatós csakazértis csinált belőlük feloldhatatlan ellentétet, ami amúgy egyáltalán nem feloldhatatlan. Európa például megtalálhatná az arcát, ha arra koncentrálna, hogy sok tekintetben közös a sorsunk, ami az egyiket éri, az a másikat is érni fogja. Rájöhetne, hogy óhatatlanul egymásra vagyunk utalva - ha máshogy nem akkor úgy, hogy a rossz példával elöljáró mutatja meg a többinek, hogy mit nem szabad. Az utóbbi másfél évszázadban többször voltunk a bűnös foldrész, ami tragédiát szabadított a világra, aztán a saját baját képtelen megoldani. Fordulhatna ez egyszer a kocka. Minden európai jól járna vele, erősödnénk tőle. Ami bőven ránk férne az USA és Kína közé bezárva, a túlnépesedő Afrika fölött migrációs célpontként lebegve...
peterk2005
Valamit félrenéztél.
A nacionalisták mind a tíz ujjukat megnyalhatják azt látva, hogy a liberális Európa a veszély, a krízis első jelére hogy esett szét nemzetállami szintre, és mennyire csak saját magával törődik, mindegyik a többi ország kárára.
Még a példaként állított németek első reakciója is az volt, hogy azonnal einstandolták a maszkjainkat Hamburgban, és azóta is pár látványos politikai manővertől eltekintve mindenki úgy magába zárkózik, és csak a saját nemzeti érdekeivel törődik, mintha még tartana a 30 éves háború.
És mintha még lennének nemzeti érdekek.
Egy ennyire globális világban, ami ennyire specializálódott, kizárólag országokon átnyúló cégérdekek vannak, nem nemzetiek.
Ahogy Lecsó is írta, és amit az elejétől érthetetlennek találok, hogyha be is jönne a svédek boomerkiller stratégiája, mire mennek vele, ha az egész világ köröttük meg halódik, nyűglődik, recesszál, pusztul?! Mintha a zuhanó repülőn az öledbe vennél egy üveg whiskyt, hogy megóvd...

Már a járvány kitörésének a legelejétől a nemzetállamok izolálódnak, eleve az, hogy országonként mindenre teljesen más protokollok vannak nonszensz, ahogy a határzárak is, mikor sok helyen egy városi utca egyik fele másik ország, mint az utca másik fele, és sok ország között effektíve nincs semmiféle határzárási lehetőség a főutakon sem, nemhogy alacsonyabb rendű utakon.

Jó volna azt látni, hogy a "közös ellenséggel" vívott harc összekovácsolja Európát vagy az emberiséget, de nagyon nem ez történik. Részint azért, mert egyszerűen minden nemzetnek, de még minden társadalmi csoportnak is más a primér érdeke, másrészt azért, mert az állampolgárok maximum 5%-a fogja fel a helyzet valódi súlyát, 80% bagatelizál, 15% pánikol.
Illetve hetente olvasni szakmai, civil ötleteket, amiből a gyakorlatba sehol, semmi nem ültetődik át.

Nem az 1% halálozás miatt alakul egy sosemvolt krízis, hanem a mindenféle kaotikus rossz reakció miatt, az alapvető emberi hülyeség miatt, a felelőtlen, fegyelmezetlen, beleszarós emberi viselkedés miatt, az érdemi kommunikáció, a karakteres vezetők, az innovatív megoldások hiánya miatt.
talan csak Sobrit tudom elkepzelni higy meg mindig joizuen eszegeti otthon a konzervet...
yooker
Bár iróniának szántad, de egyébként beletaláltál. Kevés skillem és jótulajdonságom van, amire büszke lehetek és hasznát vettem az életben, de a fegyelmezettség és a helyes prioritási sorrend megállapítása köztük van. Ha rajtam múlik valóban így teszek, miközben monitorozom, ahogy a sok agyhalott megissza a saját felelőtlenségének és fegyelmezetlenségének levét.

Nincs egy vezérlő elv, egy eszme, egy kristályosodási pont, ami meg tudna képezni egy összeurópai akaratot, r.baggio aláírása sosem volt aktuálisabb: "Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
Sose leszünk az a földrész, az a világ, ahol a korházi dolgozók kapják a többmilliós fizukat havonta, és a focisták meg a tapsot.
Egyszerűen nincs rá igény.

A járványkrízis megoldhatóságát láthatóan elengedte Európa (USA is, csak most az nem téma), "újranyit", túl korán egy humánus kimenetelhez, és túl későn ahhoz, hogy a gazdasági krachot megússza.
Puhapöcsök voltak keményen kezelni a megjelenésekor, puhapöcsök most kitartani a görbelaposítás mellett, és puhapöcsök lesznek keményen gazdaságmegmenteni, ami összességében egy társadalmi krízist hoz magával, káoszt, egzisztenciális bizonytalanságot, és mint worst case scenario egy kínai konszolidációt.

Megértem a te vágyvezérelt gondolkodásodat, mert kb. az összes politikus is eképp kommunikál, sok cégvezető, vállalkozó is, de én kb. semmit se látok abból, amit leírtál, hogy Európa megragadná az esélyt.

több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Brutális akciók!!4!

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
 www.origo.hu/itthon/20200412-ellenorzes-es-fertotlenites-a-pesti-uti-idosek-otthonaban.html
 index.hu/belfold/2020/04/12/ot_lako_lett_koronavirusos_egy_zugloi_idosotthonban/
Negritis
Na ez az amiről beszéltem, hogy krízis idején mennyire kiidegel. Hogy lehet morálisan egy újságíró annyira lent, hogy egy ilyen hírt is úgy tálal, hogy a hírnél nagyobb súlyt kap hogy politikailag mocskolódjon? Végtelenül szomorú. 😕

(Ahogy olvasom, egyébként az itt jófiúnak beállított tiszti főorvos volt az, aki írásban megtiltotta a kórházaknak, hogy az idős otthonokba visszaküldött betegeket előtte teszteljék. Hátbazdmeg, erre ő lett a népi hős most aki rendet rak... Legközelebb ki lesz a hős? Aki direkt beletüsszent a másik képébe, azt fogják eladni megelőző intézkedésként?)

Együttérzésem azoknak, akiknek a szülei most ott vannak, esetleg már betegen, és ilyen cikkeket kell olvasniuk. 😕 Még az a megnyugvásuk se lehet, hogy legalább aki elb*szta az elsomfordál. 😕

Egyébként Csehországban hosszú hetek óta _kötelező_ az arcmaszk viselése. Ők is volt kelet-ejrópaiak, lám ilyenek is tudnak lépni értelmeset. Nálunk miért azt mondja még most is a tudomisénmiacíme főparancsnok asszony, hogy a maszk nem véd meg úgyse, hordja aki akarja, tök mindegy. Már hogy a büdös p*csába ne védene meg? Kurvára véd, csak éppen nem azt védi elsősorban aki viseli, hanem a másikat. Az emberek önmaguktól b*sznak felvenni azért, hogy a _másikat_ védjék. Miért nem tud egy közegészségügyes vezér átvergődni azon a rohadt egyszerű logikai feladaton, hogy akkor bazdmeg kötelezővé teszem?

Amúgy - elég a politikai fertőből, egy kis pozitívizmus - azon gontolkodtam ma, hogy vannak tragédiák amikkel együtt az ember nem szokott esélyt kapni, és vannak tragédiák amivel valamilyen esély is megjelenik. Ez a corona lehetne az utóbbi, mert úgy rántotta térdre a világot, hogy nem egymást ölik országok, népek, frakciók, hanem ugyanaz közös baj ellen küzdenek. Az ilyen közös bajok idején elő szokott fordulni, hogy a korábbi, kibékíthetetlen ellentétekről kiderül, hogy a görcsös, sarokba szorított másikra mutogatós csakazértis csinált belőlük feloldhatatlan ellentétet, ami amúgy egyáltalán nem feloldhatatlan. Európa például megtalálhatná az arcát, ha arra koncentrálna, hogy sok tekintetben közös a sorsunk, ami az egyiket éri, az a másikat is érni fogja. Rájöhetne, hogy óhatatlanul egymásra vagyunk utalva - ha máshogy nem akkor úgy, hogy a rossz példával elöljáró mutatja meg a többinek, hogy mit nem szabad. Az utóbbi másfél évszázadban többször voltunk a bűnös foldrész, ami tragédiát szabadított a világra, aztán a saját baját képtelen megoldani. Fordulhatna ez egyszer a kocka. Minden európai jól járna vele, erősödnénk tőle. Ami bőven ránk férne az USA és Kína közé bezárva, a túlnépesedő Afrika fölött migrációs célpontként lebegve...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 505 — StuG Life
én nekiálltam újabb klasszikus filmet megnézni : se7en
Negritis
Nekünk most ment le az Egy csodálatos elme. Előrebocsátva, hogy még nem láttam a Kiképzést, mit csinált Denzel, hogy elvitte Crowe elől Oszkár bácsit?
slowmotion
nem láttam a filmet még
de én Crowe-ért nagyon nem vagyok oda
ezért nem is biztos hogy megnézem majd
Negritis
pedig kurvajó ebben a filmben

több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 505 — StuG Life
én nekiálltam újabb klasszikus filmet megnézni : se7en
Negritis
Nekünk most ment le az Egy csodálatos elme. Előrebocsátva, hogy még nem láttam a Kiképzést, mit csinált Denzel, hogy elvitte Crowe elől Oszkár bácsit?
slowmotion
nézd meg a kiképzést és rájössz.
Még King Kong sem tudta volna elvenni tőle az oscart

több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 281 — Cowboys fan
én nekiálltam újabb klasszikus filmet megnézni : se7en
Negritis
Nekünk most ment le az Egy csodálatos elme. Előrebocsátva, hogy még nem láttam a Kiképzést, mit csinált Denzel, hogy elvitte Crowe elől Oszkár bácsit?
slowmotion
nem láttam a filmet még
de én Crowe-ért nagyon nem vagyok oda
ezért nem is biztos hogy megnézem majd
Negritis
Connelly kisasszony itt se néz ki rosszul, az majd ellensúlyozza
több mint 4 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 027 — I like the Texans, I like who we are
Hopkins rakott ki instara nemrég egy képet amin az end of days című könyv egyik oldalát fotózta ki.
2008as a könyv, azt írja 2020 körül jön egy járvány ami olyan gyorsan fog eltűnni amilyen gyorsan jött hogy aztán tíz év múlva újra elő jöjjön és utána eltűnjön örökre. Érdekes.
@https://www.instagram.com/p/B9rkgu8lT9N/?igshid=1p6jjw5665a0b
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 352 — The Mathematician
én nekiálltam újabb klasszikus filmet megnézni : se7en
Negritis
Nekünk most ment le az Egy csodálatos elme. Előrebocsátva, hogy még nem láttam a Kiképzést, mit csinált Denzel, hogy elvitte Crowe elől Oszkár bácsit?
slowmotion
nem láttam a filmet még
de én Crowe-ért nagyon nem vagyok oda
ezért nem is biztos hogy megnézem majd

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 352 — The Mathematician
 www.origo.hu/itthon/20200412-ellenorzes-es-fertotlenites-a-pesti-uti-idosek-otthonaban.html
 index.hu/belfold/2020/04/12/ot_lako_lett_koronavirusos_egy_zugloi_idosotthonban/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 281 — Cowboys fan
én nekiálltam újabb klasszikus filmet megnézni : se7en
Negritis
Nekünk most ment le az Egy csodálatos elme. Előrebocsátva, hogy még nem láttam a Kiképzést, mit csinált Denzel, hogy elvitte Crowe elől Oszkár bácsit?
több mint 4 éve
Lecsó Denver Broncos 3 077
Ha ilyen kenyelmes mederben akarjuk hogy lemenjen ez a jarvany akkor meg kb evekig kene ezt a jelenlegi szintu allapotot tartani ezt ugye senki nem gondolja hogy menni fog.... talan csak Sobrit tudom elkepzelni higy meg mindig joizuen eszegeti otthon a konzervet...
Nyilvan ne tartsuk meg a sziget fesztivalt meg az eb-t de nem lehet fullra bezarkozni...
Szoval kb tenyleg jojjon aminek jonnie kell aztan legyunk tul rajta!
Egyre inkabb igy vagyok ezzel.... 😧
Mondom ezt ugy hogy mi meg szerintem rohadt jol elvagyunk a csaladdal
yooker
Nem tudom ki mit tapasztalt, de szerintem kurvára nem vagyunk bezárkózva, kurvára nem vagyunk "leállva", stb. A környezetem nagy része dolgozik otthonról, vagy megy tovább a gyár, mint eddig, csak mondjuk bevezettek a melósoknak pár (nem is kevés) óvintézkedést. Az, hogy egy-két iparág megreccsent, az meg nem a politikusi döntések következményei, hanem a józan paraszti észé. Járvány van, vagy beoltatom anyámat, vagy megmondom neki, hogy hagyja el a kijárkálást. Persze van bolti forgalom, de nincs étterem meg mozi. Hát sorry a mozisoktól, meg a kocsmárosoktól, ha vége lesz, részemről ígérem, hogy bepótolom.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 352 — The Mathematician
 coub.com/view/2c7u7i

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
dawyd728 3 833
Ha ilyen kenyelmes mederben akarjuk hogy lemenjen ez a jarvany akkor meg kb evekig kene ezt a jelenlegi szintu allapotot tartani ezt ugye senki nem gondolja hogy menni fog.... talan csak Sobrit tudom elkepzelni higy meg mindig joizuen eszegeti otthon a konzervet...
Nyilvan ne tartsuk meg a sziget fesztivalt meg az eb-t de nem lehet fullra bezarkozni...
Szoval kb tenyleg jojjon aminek jonnie kell aztan legyunk tul rajta!
Egyre inkabb igy vagyok ezzel.... 😧
Mondom ezt ugy hogy mi meg szerintem rohadt jol elvagyunk a csaladdal
yooker
Kalapács és tánc. Ezt kellene csinálni. Mi inkább kalapácsolgatunk is meg nem is, táncolunk is meg nem is. Ez így a két szék közül padló. Millió főre vetítve sok halott vagy gazdasági összeomlás lesz a vége, esetleg is-is. Persze első hetekben hónapokban politikai népszerűségversenyben hatásos.
több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 306 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
 dex.hu/x.php?id=inxcl&url=https%3A%2F%2Findex.hu%2Fsport%2Fextremsport%2F2020%2F04%2F11%2Ffekete_laszlo_eroemeles_erosember%2F

Estére egy jó hír 😀

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
shagi0206 Arizona Cardinals LSU Tigers 10 634
koronavírus elleni védelemben a legjobb megoldás:

https://64.media.tumblr.com/de7e609dd1d1502a6e6c96965340d252/606f8c456ea298f3-78/s500x750/ffa2345d978c15aaffc74529fe9cd00cfee28d5c.gifv
Tumblr: Image
Tumblr. Pure effervescent enrichment. Old internet energy. Home of the Reblogs. All the art you never knew you needed. All the fandoms you could wish for. Enough memes to knock out a moderately-sized mammal. Add to it or simply scroll through and soak it up.