Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 330 — The Mathematician
itt csak én vótam fidesz városi alelnök?
sutianap
Csak al??
Te!
zemanla
bindy?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
itt csak én vótam fidesz városi alelnök?
sutianap
Igen!
több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
itt csak én vótam fidesz városi alelnök?
sutianap
Csak al??
Te!




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
https://index.hu/kultur/2020/04/09/marai_sandor_wass_albert_muller_cecilia_operativ_torzs_idezet/

"Müller Cecília olyan szabadon idézte Wass Albertet, hogy igazából nem is tőle idézett"

elképesztő
Amadeus
Unortodox idezes.😀
Vrij6
Erre nem tudtam figyelni. Végig csak azt néztem, hogy mit mutogat Rob Gronkowski. 😊
https://index.hu/video/2020/04/09/orszagos_tisztifoorvos_muller_cecilia_husvet_wass_albert/
Atari
Itt még de fiatal volt Gronk 😊
bcsarli
Szomorú, de - most, hogy Gronkot mondjátok - nekem inkább Aaron Hernandez ugrott be.
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
itt csak én vótam fidesz városi alelnök?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Nem lehetne egy külön topicot, mondjuk "Sobri etető" címmel? 😀😀😀
zemanla
Sorry de attól hogy,nem tetszik a stílusa meg a mondanivalója, még rengeteg releváns dolgot állít.
Sőt tovább megyek szerintem nagyon is jól látja a dolgok metodikáját.
Rózsa Sándor (betyár)
Lehet. De én 90% ban telóról olvasok, így elzsibbad az ujjam a sok görgetéstől.
Persze, van olyan, h valaki mindenhez (is) ért, vagy barátja a Google és kellő intelligenciával és magabiztossággal adja elő "véleményét". Nem a stílussal volt (van) baj. A mennyiséggel! 😉
Egyébként ott voltak 😀😀😀-k




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 330 — The Mathematician
Nem lehetne egy külön topicot, mondjuk "Sobri etető" címmel? 😀😀😀
zemanla
Sorry de attól hogy,nem tetszik a stílusa meg a mondanivalója, még rengeteg releváns dolgot állít.
Sőt tovább megyek szerintem nagyon is jól látja a dolgok metodikáját.
Rózsa Sándor (betyár)
Akkor kettőtöknek egy topikot 😀
LoveSobri
vagy egy külön szobát 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 764
Nem lehetne egy külön topicot, mondjuk "Sobri etető" címmel? 😀😀😀
zemanla
Sorry de attól hogy,nem tetszik a stílusa meg a mondanivalója, még rengeteg releváns dolgot állít.
Sőt tovább megyek szerintem nagyon is jól látja a dolgok metodikáját.
Rózsa Sándor (betyár)
Akkor kettőtöknek egy topikot 😀
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 548 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
https://index.hu/kultur/2020/04/09/marai_sandor_wass_albert_muller_cecilia_operativ_torzs_idezet/

"Müller Cecília olyan szabadon idézte Wass Albertet, hogy igazából nem is tőle idézett"

elképesztő
Amadeus
Unortodox idezes.😀
Vrij6
Erre nem tudtam figyelni. Végig csak azt néztem, hogy mit mutogat Rob Gronkowski. 😊
https://index.hu/video/2020/04/09/orszagos_tisztifoorvos_muller_cecilia_husvet_wass_albert/
Atari
Itt még de fiatal volt Gronk 😊

több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Nem lehetne egy külön topicot, mondjuk "Sobri etető" címmel? 😀😀😀
zemanla
Sorry de attól hogy,nem tetszik a stílusa meg a mondanivalója, még rengeteg releváns dolgot állít.
Sőt tovább megyek szerintem nagyon is jól látja a dolgok metodikáját.
több mint 4 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 026 — I like the Texans, I like who we are
Nagyon sok országban teljesen jól kontrollálják a dolgokat, messzire se kell menni.
gabokocka
Melyik ország készült fel erre a krízisre jól?
Semelyik.
USA, Anglia, Franciao. biztos nem.
Van néhány, aki egyelőre jónak tűnően improvizál.
Ők is azzal főznek, ami a kamrájukban van.
Sobri Jóska
Németország?
csebi
Akkor kár, hogy nem szóltak, hogy jön.
Vagy jól improvizálnak, miután az EU-nak köszönhetően kb. úgy vannak Európa többi része fölött, mint Ausztria volt a Habsburg Birodalom államalakulatai fölött.
Sobri Jóska
Józsi, azért tudtak felkészülni, mert alapvetően úgy gondolkoznak, hogy a pénzt nem ellopni, a haveroknak kellene adni, hanem a közintézményeket így az egészségügyet fejleszteni kell. nem atomfizika ez.
csebi
Illetve van némi gazdasági előnyük.
Vagy félreértelek, vagy óriási naivitás azt hinni, hogy a geopolitika nem szempont.
Mondok egy jó példát.
Olyan Németországgal példálózni, mintha velem példálóznál, hogy én milyen felkészült vagyok, és milyen jól kezelem a válságot, míg Biri néni és Jenő a melós proli meg nem.
Ez igaz, csak nekem van némi anyagi fórom, megtakarításom évtizedek óta mindkettejükkel szemben, így azért könnyebben kezelem jól a helyzetet. Nem?
Sobri Jóska
akkor pár statisztika:
Az egészségügyi kiadások (állami és magán összesen) 7,4%-os GDP-arányának tekintetében az EU tagállamok alsó harmadába tartoztunk 2016-ban.
Magyarországon az egészségügyi kiadások jóval az uniós átlag alatt vannak, és az utóbbi évtizedben tovább nőtt ez a különbség. 2015-ben Magyarország fejenként 1428 eurót költött az egészségügyre (a GDP 7,2%-a), ami körülbelül fele a 2797 eurós uniós átlagnak (a GDP 9,9%-a).

Itt meg is nézheted:
 concordeblog.hu/2018/11/29/egeszsegugyi-kiadasok-az-eu-ban/
GDP arányosan: nálunk: 7.4. Németország 11.1 tehát nem csak jobb helyzetből indulnak, hanem még mindig jóval többet költenek arányosan is. De amúgy nem meglepő, hogy mely országok vannak elől, melyek hátul. Az, hogy a bolgárok is ennyire ránk vernek az engem meglepett. Luxembourg meg kakukktojás, de asszem ott több a határmenti kórház, és a franciák, németek, belgák átvállalnak bizonyos terület lakosságát, és ellátják őket.

példádból kiindulva: igen te jól fel vagy készülve és jól kezeled, mert tartós élelmiszert viszel a magasabb jövedelmedből. Biri néninek és Jenőnek nem csak alacsonyabb a fizetése, de még emellé tartós élelmiszer helyett inkább ps4t vesz, hogy esportban méresse meg magát. aztán két fifa meccs szünetében meg fényt esznek.
csebi
Tőled is megkérdezem: miről akarsz meggyőzni?
Nem én vagyok Orbán.
Nem én döntöttem semmiben.
Én csak szeretek írogatni, rá is érek, le is köt, és próbálom felfejteni a döntéseik hátterét, ok okozati viszonyait, hogy ne kelljen megrekednem az Orbán egy geci, és a mindenszar szintjén puffogva.
Sobri Jóska
Valóban: te azon a szinten rekedtél meg, hogy minél nagyobb geci, annál inkább meghajolsz előtte.
nagylaza
😊
Nem hajlok meg senki előtt, de a teljesítményt elismerem. Sportban is, művészetben is, tudományban is és politikában is.
Még csak kedvelnem se kell az adott sportolót, művet vagy politikust.
Pl. az, ahogy Trump meghackelte a republikánusokat megsüvegelendő, elismerendő általam.
Vagy ahogy Orbán a demokráciát.
200 év múlva bizonyára eklatáns példa lesz belőle, amikor a liberális demokráciák bukása lesz a tananyag.
Meghajlásnak nem nevezném, inkább elismerésnek.
Sobri Jóska
Tehát a szavazatodat aszerint adtad, hogy ki milyen tehetséggel megáldott politikus? Az ilyenektől el kellene venni a szavazati jogot. Miből gondolod, hogy ő a legmegfelelőbb ember a feladatra? Egyetlen egy viszonyítási alapos van: Gyurcsány. Az ellenzék többi jelöltje még nem volt kormányon, nem tudhattuk meg jobbak e Orbánnál. És ezt te sem tudod eldönteni, mivel, az előbb írtam, még nem voltak kormányon. Pont.
Az egész ország elismeri, hogy Orbán tényleg páratlan politikus. Akik istenítik azzal, akik gyűlölik meg azzal. A demokratikus választási rendszer, nem az, amit Orbán létrehozott, nem arra való, hogy elismerjük valaki tehetségét. Hanem hogy felhatalmazzunk egyeseket az ország irányítására.
És már teljesen szetoffoltuk a topicot úgyhogy én befejeztem itt a politizálást 😃
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
Fideszesként (tudom legalja vagyok) írom, hogy ez szerintem is rossz lépés. Szigorítani kell valamilyen formában, ennek módján lehet vitatkozni. Mert én hiába tartok be minden előírást, Ti is hiába tartjátok be, sőt talán még szigorúbban is, sajnos rengeteg ember nem teszi.

Szóval igen ez szerintem is egy faszság a Viktoréktól, amit nem tudok elfogadni.

Bocsánat.
tüsi91
Szarból nem lehet várat építeni.
Már késő, több tízezer- százezer a fertőzöttek száma.
Ha valaki, ő tudja mire van kapacitás.
Ahogy nem írja elő a maszkot, mert nincs, úgy nem is tilt, mert nem tud betartatni, felelősségre vonni, retorziókat foganatosítani.
Menti, ami menthető
Reálpolitika.
Ami hiba Extremisztánban.
Minden demokratikus vezető belebukik ebbe a válságba.
Sobri Jóska
Könnyebb dolga lenne, ha az elmúlt 10 évben stadionok helyett a kórházakat újítottak volna fel, rendberakták volna az egészségügyet. Pedig ugye az elmúlt 100 év legsikeresebb 10 éve volt.
gabokocka
És ha mondjuk most nem világjárvány lenne egy vírus miatt, hanem megindult volna 2 millió afrikai? Akkor a "rendberakták volna az egészségügyet" lózung helyett "rendberakták volna a rendvédelmet" lenne a mondás? És ha egy aszteroida tartana a Föld felé, akkor meg "rendberakták volna az űrkutatást"?
Egy extrém, váratlan helyzetnek az a kritériuma, hogy extrém és váratlan. Nem prognosztizálható, nem jelezhető előre.
Tudod, "ha tudom, hogy elesek, akkor leülök".
Irreleváns, hogy mit miért csináltak, nem csináltak.
Azzal kell főzni, ami a kamrában van.
Sobri Jóska
Ez most kb olyan kontra volt, hogy tán a gyurcsány jobb vóna?!?
A magyar egészségügy amióta létezik szar állapotban van. Az euba lépéssel soha nem látott tőke jelent meg az országban, de egyik kormány sem próbálta meg legalább az egy százalékát erre fordítani. Egyértelmű miért stadionokat építettek. Ekkora beruházásból kellően sok pénzt tudtak kiszedni maguknak. Ha érdekelné a vezért valamennyire is a sport, az infrastruktúra előtt a tudást, a játékot, a használt technológiát fejleszti. De mi történt? Vannak százmilliárdos stadionjaink, de játék tudás nulla, egy db nagybetűs sztár nincs magyarból és az itthoni edzők belterjesek. Harminc éve ugyanazok váltják egymást az élvonalban, miközben mindenhol megbuknak. Egy stadion árából a legtöbb kórházban meg lett volna a festés és burkolás.
Nem egy járvány miatt kell rendben lennie az egészségügynek, hanem mert Európa közepén egy EU-s pénzekkel kitömött országban élünk ahol a felsőfokú orvosi képzés világszinten az élmezőnyben van.
samu09
Ha mindenki a múltról akar diskurálni, tőlem...
Egy értelmes okot mondj, hogy az elmúlt 30 évben miért költött volna akár csak 1 százalékot is bármelyik kormány az egészségügyre?
Nem arra, hogy nekünk miért lenne jobb emiatt. Hanem arra, hogy nekik mi okuk lett volna rá? Milyen haszonnal járt volna számukra?
Sobri Jóska
Azt kérdezed, milyen haszonnal járt volna egy kormány számára, ha egészségügyre költ. Én pedig azt kérdezem: milyen kérdés ez?
nagylaza
bármennyire felháboritó, de egy politikus, gazdasági vezető számára, az a jó ha gipsz jakab állampolgár egészségesen él, nem beteg, dolgozik 65 éves koráig majd nyugdij első napján a kerti székében elhalálozik.

Nekik nem szempontok az emberiségi faktorok, minden betegre költött pénz meg nem térülő kiadás, nyugdijasok támogatása gazdaságilag szintén (politikailag más kérdés).

az a kurva szomorú az egészben, hogy sobri állitása igaz, senki sem költött eü-re és egy kormány sem ebbe bukott bele, ez pedig legalább akkora mértékben a választók felelőssége is.
briareos
A lájk a "választók felelősségének" szólt. Ellenben a vizitdíjas népszavazást szeretném felidézni 2008-ból: a Fidesz volt az, amelyik a legjobban tiltakozott az ellen, hogy van egy kormány, amelyik történetesen próbál valamit kezdeni az egészségüggyel.
nagylaza
Nálunk Vasban Horváth Ági néni kinyírt 4-5 kórházat, vagy 15 osztály megszűnt és elment Ausztriába vagy 40-50 szakorvos ( nőgyógyász, idegsebész, érsebész, belgyógy, ált sebész, radiológus, onkológus, pulmonológus) +fizioterapeuták. Gyógytornász csak gyógyfürdőkben van, szakrendelés nincs.

Jobb lett volna, ha nem csinálnak semmit
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
https://index.hu/kultur/2020/04/09/marai_sandor_wass_albert_muller_cecilia_operativ_torzs_idezet/

"Müller Cecília olyan szabadon idézte Wass Albertet, hogy igazából nem is tőle idézett"

elképesztő
Amadeus
Unortodox idezes.😀
Vrij6
Erre nem tudtam figyelni. Végig csak azt néztem, hogy mit mutogat Rob Gronkowski. 😊
https://index.hu/video/2020/04/09/orszagos_tisztifoorvos_muller_cecilia_husvet_wass_albert/

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 330 — The Mathematician
 twitter.com/CBSNews/status/1248017367155658753

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
 index.hu/belfold/2020/04/09/botka_maris_elrendelte_a_szegedi_uzletek_bezarasat_husvetra/
Negritis
Helyes, helyes.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Amúgy egy dolog ami szemétség ebben a mai döntésben.
Rábízták a polgármesterekre ugye a döntéseket.
Mi a faszért kellett eddig várni ezzel? Most a polgik kapkodhatnak mert holnap reggel már indul kirándulási láz. Direkt kibaszás megint.
Bazzani
A polgármestereknek (sokat mondok) néhány órájuk van rá, hogy egy pontosan nem körülhatárolt jogkör alapján eldöntsék, milyen döntést hoznak + annak döntésnek hogyan, kiknek a közreműködésével tudnak érvényt szerezni.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 330 — The Mathematician
Amúgy egy dolog ami szemétség ebben a mai döntésben.
Rábízták a polgármesterekre ugye a döntéseket.
Mi a faszért kellett eddig várni ezzel? Most a polgik kapkodhatnak mert holnap reggel már indul kirándulási láz. Direkt kibaszás megint.
Bazzani
reggel?
már ma utaznak egy csomóan (szomszédomék is lementek a balatonra meló után egyből)

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Amúgy egy dolog ami szemétség ebben a mai döntésben.
Rábízták a polgármesterekre ugye a döntéseket.
Mi a faszért kellett eddig várni ezzel? Most a polgik kapkodhatnak mert holnap reggel már indul kirándulási láz. Direkt kibaszás megint.

több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
 www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/koronavirus-fertozes-kutatas-del-korea-usa-kina-jarvany-vakcina.703994.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 330 — The Mathematician
 index.hu/belfold/2020/04/09/botka_maris_elrendelte_a_szegedi_uzletek_bezarasat_husvetra/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Halkan megjegyzem Sobri már vagy 10x leírta a politika topikban hogy látja OV és bandája tevékenységét. Mindig is azon a véleményen volt, hogy OV-ék a saját zsebükre dolgoznak és jól teszik. Ez az amit az ide írók 99%-a nem fogad el, hogy egy államférfi nem azért kapja a felhatalmazást a honfitársaitól, hogy a saját zsebét megtömje.
NB2
A politikus viszont igen. Lehet min.elnök, közt elnök, ogy vagy EU képviselő, IMF, FIFA, UEFA vezér, funkcionárius, nk-i szervezet vezetőségi tagja. Bárhol, tisztelet a kivételnek.

Államférfiból és államnőből kevés van...
Fast Willie
Tévedés. Egyetlen politikus sem arra kap felhatalmazást, hogy lopjon.
nagylaza
Mégis csinálja szinte mindegyik
Fast Willie
Ez, sajnos, igaz. Legalábbis nálunk. Sokan vannak így más országokban is, csak ott nagy valószínűséggel bele is buknak. A bukás pedig nem csupán politikai értelemben valósul meg: mennek a böribe. Az ingerküszöb is más.
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 244 — Whoops, looks like something went wrong.
Az, hogy nálunk ez van, abban semmi meglepetés nincs számomra, de hogy pl az amcsiknak, a briteknek, a franciáknak de sorolhatnánk tovább, nem volt még alap szintű forgatókönyvük se erre az egészre az szinte hihetetlen és egyben ijesztő is valahol.
Szesze
Nem ezt írtam én is pár napja? 😊
Sobri Jóska
nemtom, ha igen akkor ebben egyetértünk ezek szerint 😊
Szesze
Hogy a faszba várhatunk bármi most racionálisnak tűnő döntést bárkitől is, ha se az amcsik, se az angolok, se a franciák nem bírtak ilyet kiizzadni, mindenki kapkod, kaotikusan pánikol, bagatelizál, sehol sincs protokoll egy egyébként semmi extrat nem hozó járványra?
Koherens válasz kettő van, a svéd, ahol “hagy szóljon, aztán majd meglátjuk”, és a kínai full karantén.

Minden más döbbenetesen meglepő, főként, hogy egy koronavírus bár egészségügyileg alacsony halálozású (és az is főleg a gazdaságilag már inaktív korosztályban), mégis kábé gazdaságilag bedönti a teljes fejlett nyugatot, társadalmilag meg sosem látott változásokat indukál.
(Mi lenne ha a permafroszt alól jönne egy teljesen szokatlan vírus 20% halálozással?....)

Nehéz elhinni, hogy a világ vezető országai úgy nem tudnak semmit se tenni, mintha egy idegen civilizáció űrhajója landolt volna az Atlanti-óceán közepén, kitettek volna egy zölden pulzáló dodekaédert és nyugodtan várakoznának.
Hihetetlen, hogy régi gyarmatbirodalmakban (Anglia, Franciao.), illetve a világ vezető országában azt se tudják merre vannak arccal előre.
És nem Trumptól vagy Macrontól döbbenetes, hanem magától az államapparátustól, hivataloktól, szakintézményektől, szakértőktől, tanácsadóktól.
A Gömb című film jut eszembe, ahol igaz, egy hétvége alatt 20ezer dollárért összedobva, de volt vészterv, protokoll, még nagyságrenddel kisebb valószínűségű eseményre is.
Egy sima, pár évvel ezelőttitől kicsit eltérő vírusra meg nincs?!
És nem itthon vagy az olaszoknál, svédeknél vagy Thaiföldön. Hanem az USA-ban, angoloknál, franciáknál.
Sobri Jóska
Hogyne izzadtak volna ki. Southgate fizeteset csokkentettek, Walker kurvazasat pedig nem turtek meg. Az allatok, nincs ezeknek lelkuk!

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Fideszesként (tudom legalja vagyok) írom, hogy ez szerintem is rossz lépés. Szigorítani kell valamilyen formában, ennek módján lehet vitatkozni. Mert én hiába tartok be minden előírást, Ti is hiába tartjátok be, sőt talán még szigorúbban is, sajnos rengeteg ember nem teszi.

Szóval igen ez szerintem is egy faszság a Viktoréktól, amit nem tudok elfogadni.

Bocsánat.
tüsi91
Szarból nem lehet várat építeni.
Már késő, több tízezer- százezer a fertőzöttek száma.
Ha valaki, ő tudja mire van kapacitás.
Ahogy nem írja elő a maszkot, mert nincs, úgy nem is tilt, mert nem tud betartatni, felelősségre vonni, retorziókat foganatosítani.
Menti, ami menthető
Reálpolitika.
Ami hiba Extremisztánban.
Minden demokratikus vezető belebukik ebbe a válságba.
Sobri Jóska
Könnyebb dolga lenne, ha az elmúlt 10 évben stadionok helyett a kórházakat újítottak volna fel, rendberakták volna az egészségügyet. Pedig ugye az elmúlt 100 év legsikeresebb 10 éve volt.
gabokocka
És ha mondjuk most nem világjárvány lenne egy vírus miatt, hanem megindult volna 2 millió afrikai? Akkor a "rendberakták volna az egészségügyet" lózung helyett "rendberakták volna a rendvédelmet" lenne a mondás? És ha egy aszteroida tartana a Föld felé, akkor meg "rendberakták volna az űrkutatást"?
Egy extrém, váratlan helyzetnek az a kritériuma, hogy extrém és váratlan. Nem prognosztizálható, nem jelezhető előre.
Tudod, "ha tudom, hogy elesek, akkor leülök".
Irreleváns, hogy mit miért csináltak, nem csináltak.
Azzal kell főzni, ami a kamrában van.
Sobri Jóska
Ez most kb olyan kontra volt, hogy tán a gyurcsány jobb vóna?!?
A magyar egészségügy amióta létezik szar állapotban van. Az euba lépéssel soha nem látott tőke jelent meg az országban, de egyik kormány sem próbálta meg legalább az egy százalékát erre fordítani. Egyértelmű miért stadionokat építettek. Ekkora beruházásból kellően sok pénzt tudtak kiszedni maguknak. Ha érdekelné a vezért valamennyire is a sport, az infrastruktúra előtt a tudást, a játékot, a használt technológiát fejleszti. De mi történt? Vannak százmilliárdos stadionjaink, de játék tudás nulla, egy db nagybetűs sztár nincs magyarból és az itthoni edzők belterjesek. Harminc éve ugyanazok váltják egymást az élvonalban, miközben mindenhol megbuknak. Egy stadion árából a legtöbb kórházban meg lett volna a festés és burkolás.
Nem egy járvány miatt kell rendben lennie az egészségügynek, hanem mert Európa közepén egy EU-s pénzekkel kitömött országban élünk ahol a felsőfokú orvosi képzés világszinten az élmezőnyben van.
samu09
Ha mindenki a múltról akar diskurálni, tőlem...
Egy értelmes okot mondj, hogy az elmúlt 30 évben miért költött volna akár csak 1 százalékot is bármelyik kormány az egészségügyre?
Nem arra, hogy nekünk miért lenne jobb emiatt. Hanem arra, hogy nekik mi okuk lett volna rá? Milyen haszonnal járt volna számukra?
Sobri Jóska
Azt kérdezed, milyen haszonnal járt volna egy kormány számára, ha egészségügyre költ. Én pedig azt kérdezem: milyen kérdés ez?
nagylaza
bármennyire felháboritó, de egy politikus, gazdasági vezető számára, az a jó ha gipsz jakab állampolgár egészségesen él, nem beteg, dolgozik 65 éves koráig majd nyugdij első napján a kerti székében elhalálozik.

Nekik nem szempontok az emberiségi faktorok, minden betegre költött pénz meg nem térülő kiadás, nyugdijasok támogatása gazdaságilag szintén (politikailag más kérdés).

az a kurva szomorú az egészben, hogy sobri állitása igaz, senki sem költött eü-re és egy kormány sem ebbe bukott bele, ez pedig legalább akkora mértékben a választók felelőssége is.
briareos
A lájk a "választók felelősségének" szólt. Ellenben a vizitdíjas népszavazást szeretném felidézni 2008-ból: a Fidesz volt az, amelyik a legjobban tiltakozott az ellen, hogy van egy kormány, amelyik történetesen próbál valamit kezdeni az egészségüggyel.
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
Halkan megjegyzem Sobri már vagy 10x leírta a politika topikban hogy látja OV és bandája tevékenységét. Mindig is azon a véleményen volt, hogy OV-ék a saját zsebükre dolgoznak és jól teszik. Ez az amit az ide írók 99%-a nem fogad el, hogy egy államférfi nem azért kapja a felhatalmazást a honfitársaitól, hogy a saját zsebét megtömje.
NB2
A politikus viszont igen. Lehet min.elnök, közt elnök, ogy vagy EU képviselő, IMF, FIFA, UEFA vezér, funkcionárius, nk-i szervezet vezetőségi tagja. Bárhol, tisztelet a kivételnek.

Államférfiból és államnőből kevés van...
Fast Willie
Tévedés. Egyetlen politikus sem arra kap felhatalmazást, hogy lopjon.
nagylaza
Mégis csinálja szinte mindegyik
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 266 — Keep pounding
Nem kell angol, francia, amcsi példát felhozni, mondom, elég elnézni a szomszédba, ahol hasonló helyzetű országok vannak.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.