Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 528 — Lucas Scott
Közben Máltán a lakosság 5%a (20.000 ember) karantenban. Ez a kemény …

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Elképzelhető, hogy az omikron fogja feloldani a gordiuszi csomót. Olvasgatva a helyzetről, az első adatok szerint 0.027% a mortalitási ráta omikron esetén. Ez százada az előző variánsoknak. Az előző variánsok még a kétszer oltottak között is magasabb mortalitást produkáltak, mint ez a 27 ezred százalék. És az átlagos kórházban töltött napok száma is csökkent, 3 nap a korábbi variánsok átlagos 10 napja helyett.

Persze, legyenek előbb igazak - többszörösen visszaigazoltak - a számok. De ha igaznak bizonyul, akkor valóban átmehet nagyjából egy influenzába a sztori. Egy kurvára fertőző influenzába, szóval még így is lényegesen nagyobb terhelést fog jelenteni a rendszerre, mint az influenza, de a rendszer ezt már elviselné. És akkor az oltás mizéria / veszekedés is megszűnne, mert tényleg elég lenne az idősebbek / rizikócsoportosoknak felvenni, mint az influenza oltást is.

Ki fog derülni hamar, mert a járványgörbéje is sokkal meredekebb az omikronnak. A korábbi változatok átlagos hullámai 52 naposak voltak (eddig tartott a felfutás kezdetétől a lecsengésig tartó időszak), az omikronnál ez huszonvalahány nap az első elemzések szerint.

(Bő egy hete nekem is kapart egyébként a torkom, aztán átment egy enyhe takonyba. Először nem is gondoltam covidra, mert nem volt semmi más. Se hőemelkedés, de ízvesztés, se szaglás vesztés, se izomfájás és hasonlók. Eszembe se jutott teszteltetni magam, sima megfázásnak gondoltam. Lehet, hogy az is volt, de Jóska sztorija után lehet, hogy mégsem? Tudja fene. A tesztet most már utólag feleslegesnek érzem, túl sok idő telt el azóta. Majd esetleg csináltatok egy antitest tesztet valamikor januárban. Ha egekben lesznek a számok akkor az volt, ha nem, akkor nem.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 043 — #NoStress
Én azt kérdezném hol van Sobri ?
És miért nem nyilatkozik a témában ?
VvAlekosz
Mert mint írtam korábban én ezt már "elengedtem", annyiban mindenképp, hogy nem lehet újat mondani, minden érv elhangzott már pro és kontra, a konklúzió, hogy kell a kötelező oltás, társadalmilag az a megoldás, és ennyi.
Aki nem erre jut az téved, vagy politikus. És mivel ilyen döntést csak politikus tud meghozni, akit teljesen más szempontok is vezérelnek, így nem tudunk mást tenni, csak várjuk, hogy olyan legyen a politikai helyzet, hogy ilyen döntést hozzanak.

Egyénileg lehet olyan szerencsés szitu, mint Csabinak (vagy pár fiatal ismerősömnek, akik csak utólag tudták meg, hogy átestek rajta, nulla tünettel megúszták), de ha valakinek nincs ilyen szerencséje és belehal, akkor nyilván el se tudja mondani, hogy milyen szerencsés volt.
Mindig, mindenki el tudja mondani, hogy "látjátok, ebbe se haltam bele", és aki mégis belehal, az nem tud már semmit se mondani. Igaz ez azokra, akik protector, meg bukó nélkül vagiznak 200-al egy motoron, azokra az orosz csókákra, akik kötél és biztosítás nélkül mászkálnak többszáz méteres adótornyokon és azokra is, akik még sose voltak betegek. (26 éves koromig nekem is csak olyan bajom volt, ami sérülés, nem pedig betegség, még lukas fogam se volt, de aztán meg igen. Az ember, az ember egészsége változik.)
Olyannyira elengedtem, hogy nyár óta jövök-megyek, pláne amióta októberben megkaptam a harmadik oltásomat, mivel én úgy vélem az oltás valóban véd, illetve úgy, hogyha az oltás nem véd, akkor semmi más se.


Valamint technikailag épp benne vagyok a covidban, ünnepek előtt egyik reggel kapart a torkom, vettem gyorstesztet, pozitív volt, aztán a szüleim meglátogathatósága miatt csináltattam még aznap PCR-t, az másnapra meglett és az is pozitív volt.
A "nulladik napon", a gyorsteszt után este volt pár órás hőemelkedés, meg lett takony és tüsszögés, de a háziorvos telóban írt azonnal favipiravirt, amit izibe, még a pozitív PCR megérkezése előtt elkezdtem beszedni (elég érdekes az adagolása, első nap 2x8, aztán 4 napig 2x3 darab, illetve az ára is, 1 ft per doboz, vagyis kerekítve ingyen van), mivel 3 dokival is beszéltem gyorsan, és mind azt mondta, hogy ártani nem tud, ha nem vagyok covidos, de ha gyorsan elkezdi beszedni az ember, akkor könnyebben segít, mint a betegség későbbi szakaszában.
És kb. ennyi történt.

Az első napon elszántan mértem testhőt, vérnyomást, pulzust, véroxigént, de minden teljesen okés volt, hőemelkedés, torokkaparás is elmúlt már az első 16 favipiravirtól (vagy az immunrendszerem csodájától), csak kicsit a nyakam fájdogált, mint oltás után, illetve az orrom reggel be volt dugulva, meg tüszögtem párat. (Ezek omikron tünetek, bár a laboreredményen nem volt rajta milyen variánsom van.)
Szaglásom-ízlelésem is megmaradt, láz nem volt, légzési nehézség szintén nem volt. (Ezek is az omikronra jellemzően nincsenek.)

A második naptól annyi a szokatlan, vagy tünetnek nevezhető történés, hogy néha krákogok és taknyos vagyok, pedig ugye a lakásból a lábamat nem teszem ki, ott meg fix a hőmérséklet, naponta 3-4-szer orrot kell fújjak, és nem elég egyszer, tartalmasan, reggel a mosdóba, mint egyébként.
Nekem ez olyan, mint valami ergya nátha, ha nem mentem volna a szüleimhez, akkor az agyam elintézi azzal, hogy csak valami megfázás, hisz semmi durva, "covidos" tünetem nem volt, és ha ezek a tünetek novemberben vannak, vagy jövő januárban lettek volna, akkor könnyen lehet nem is tesztelek és covidosan mászkálok mindenfelé, hiszen nem az van bennem, hogy a covid egynapos betegség és aztán elmúlik, igaz, akkor favipiravirt se kapok azonnal, és lehet nem úszom meg szinte tünetek nélkül, sose derül már ki.

Illetve azt, hogy egyelőre ilyen nagyon enyhe tüneteket produkálok, azt én egyértelműen a 3 oltásnak és az azonnal bevett favipiravirnak tudom be, egyrészt az immunrendszeremről nincs felmérésem, hogy mennyire fasza, másrészt egy nagydarab, nem cukorbeteg, 40-es ember vagyok, vagyis úgy vélem, hogy annyira nagyon fasza nem tud már lenni, és úgy, hogy az oltások működnek (nálam legalábbis), a favipiravir működik (nálam legalábbis), és sose fogom megtudni mi lett volna, ha oltások meg gyógyszer nélkül kapom el, ráadásul egy másik mutációt.
De nem is érdekel, örülök, ha ennyivel letudom momentán.

Ami még érdekesség, hogy ma is néztem az eeszt-ben a védettségi igazolványom QR-kódját, de semmi nyoma a fertőzöttségemnek, pedig a PCR-t tesztet készítők is, meg a háziorvosom is lejelentette, de a kártyám valid és én nem látom nyomát a fertőzöttségemnek. Illetve nyilván a kutya nem szólt hozzám karanténilag, se nem hívott, se nem látogatott meg, papírt se kaptam, vagyis valójában csak az én állampolgári felelőségem van a bennem lévő vírusok és a világ között, az állami szervek, hivatalok, intézmények bíznak bennem, tudják, hogy rám számíthatnak. És tényleg.

Ennyit tudok a témában nyilatkozni. 😊

több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 700 — "Grammar maci"
Én azt kérdezném hol van Sobri ?
És miért nem nyilatkozik a témában ?
VvAlekosz
Lett élete közben biztos.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Én azt kérdezném hol van Sobri ?
És miért nem nyilatkozik a témában ?
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 700 — "Grammar maci"
Nekem az egész oltás/nem oltás vitával az a legnagyobb gondom, hogy az emberek győzködik egymást.
Minek?
Aki oltott élvezze a védelmet, vagy a többlet jogokat.
Aki oltás ellenes, örüljön, ha megússza annélkül, hogy beoltatná magát.
Ennyi. Itt kellene véget érnie mindenféle vitának. Mert nem lehet meggyőzni a másikat. Ilyen világban élünk.
Lehet agyhalottazni, felelőtlenezni, mindenféle módon, statisztikákkal, tényekkel, tudósok, szakemberek véleményével győzködni a másikat.
Nem fog menni.
Sajnos nem tudjuk a teljes igazságot. Majd X év múlva. Lehet megmondtamozni, tudtamozni, stb...
Addig is tekintettel kellene lenni az élni és élni hagyni elvre.

Ui.: Nem félek a vírustól, de az élethelyzetem miatt, a szabadságom érdekében és biztos ami biztos a harmadik oltást is felvettem.
gyurczi
Jelenleg vannak korlátozások, amivel védjük az egészségügyet.
Ez mind szép és jó, de nem jelent normális életet. Mivel lehetne normális életet élni? Ha 2x akkora lenne a magyar egészségügy. Humán erőben, eszközben mindenben. Ez már csak humán erőben sem bővíthető ilyen rövid idő alatt. Ha lenne is elhatározás évtizedek alatt lehetne felduzzasztani egy magyar eü-t arra, h az ilyen téli nyomást bírja. Másrészt nem véletlenül van ilyen kevés pénz az eü-ben. Politikai hasznot hosszútávon képes csak hozni, mikor már 2-3 ciklus kifutott. Ebben az irányban nincs érteleme kiutat keresni. Marad a másik irány, h ehhez az eü-höz és teherbírásához kell leszállítani a kórházi ápolásra szorulók számát.
Ezt is csinálhatjuk úgy, mint az első 2 hullám idején és részben a 3.-ban, csak abban már így is elég sebeket szerzett a gazdaság. Vagy oltakozással. Normális életet szeretne mindenki élni. Oltott(és védett), oltatlan egyaránt. Viszont amennyiben nem mutálódik, szelidül abba az irányba, ami már az eü-t nem terheli túl, vagy nem sikerül hatékony gyógyszert kifejleszteni, addig itt vagyunk ebben a se előre se hátra helyzetben és kurvára nehéz elfogadni, h lenne lehetőség a mocsárból kivergődni magunkat, csak egy irányba kellene már végre húzni azt a hajót.
dawyd728
A jóval fejlettebb Hollandiában is most azért zárattak be kvázi mindent 3 hétre mert kimondták hogy nem fogja bírni az EÜ ha így haladnak.
Egyik ország sincs alapjáraton felkeszülve ennyi betegre, mert felesleges volt idáig kb.

Otthon persze más a helyzet, de aki látta már az eü-t nem beteg oldalról az tudja hogy mekkora gondok vannak a fejekben is, nemcsak a pénz- és emberhiány okozza a problémákat.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 216 — Vikings fan
Két féleképpen lehet ezt nézni.
1.Végig nézed sorban mint mond Rusvai. Értelmezed, hogy sorban mire gondolhat
2. Megnyitsz egy cikket, látsz egy kapaszkodót a fantazmagóriádhoz, lebegteted, hogy igazad van majd elmondod, hogy jaj veletek nem lehet beszélni.
Toca
"Ha egyszer átesnék a fertőzésen, soha többé nem oltatnám magam!”
Rusvai Miklós szó szerinti idézet, kurvára nem tudom másképp értelmezni, szó sincs arról hogy van-e oltva vagy sem.

meg ez is:
-Milyen most a magyar átoltottság?
-Attól függ, melyik oltást veszem figyelembe. Az alapimmunizálás a lakosság nagyjából 67 százalékának van meg, a harmadikat úgy 30 százalék vette fel. De ehhez hozzá kell venni azokat, akik már átestek a fertőzésen, de nem igényeltek oltást, pedig ők is védettnek tekinthetők.
ezt sem tudom másképp értelmezni, mint úgy hogy aki átesett ugyanannyira védett mint aki megkapta a vakcinát...

fantazmagória, az... érdekes mód Willie Parker, Gyurma vagy Solymi tud teljesen normális hangnemben véleményt nyilvánítani, még akkor is ha egy szavammal sem ért egyet, vagy neadjisten full idiótának tart, de neked még sokadik nekifutásra sem sikerül, hát légyszi máskor legalább próbáld már meg 😀

Így vitte el a covid 28 éves ismerősömet, nem tudott róla, de koronavírusos volt, és így kapott egy sputnyik oltást, 2 nap alatt halottasház lett a vége...
r.baggio
gondolom az édesanyját is a 6 az egymilliós aránnyal próbálták nyugtatni, csak neki nem annyira jött be mint Jim Carreynek anno a hasonló... RIP.
eaglesmcnabb
Nem csak neked szántam azt ezért nem is lettél mentionolve.

De ha Rusvai ezt ajánlom neked.
“Szerinte az, aki felgyógyult a betegségből, erős védelmet szerez, ha pedig valaki oltás után betegszik meg, az egy kifejezetten magas védettségi szintet biztosít. Mindemellett viszont a virológus oltásra buzdít mindenkit, mert szerinte sokkal nagyobb eséllyel lesz súlyos lefolyású a betegség annál, aki nincs beoltva.

Így vagy úgy, előbb vagy utóbb, de mindenki találkozni fog a vírussal. Az viszont nem mindegy, hogy milyen súlyos lesz a kórlefolyás, és az oltottak nagyobb eséllyel kerülik el a súlyos megbetegedést”

- mondta Rusvai Miklós.

De ír másról is, ami részben fedi amit te mondasz, csak a másik részét torzitod.
Teszek forrást, hogy ne csak ilyen légből kapott kommentek legyen:

 www.portfolio.hu/gazdasag/20211209/rusvai-miklos-mar-jovore-gyozelmet-arathatunk-a-koronavirus-felett-es-ehhez-az-omikron-is-hozzajarulhat-515162

De csakhogy értsd nem teljesen ellened irányul. Igen te jobban védve vagy főleg azok ellen ami már neked ment egyszer.

De ami fontos főleg azoknak akik esetleg nem oltottak es mondjuk gondolkoznak.

Az, hogy te úgy érzed jó az immunrendszered az nem kiindulási pont. Sokan gondolták így, sokan rokkantak / haltak bele.

Az se kiindulási pont, hogy azért nem adatod be a vakcinát, mert nem tömöd tele magad algopyrnnel se mikor lázas vagy.

Ezek számomra nem érvek, csak fantazmagóriák. És annyira releváns, hogy utólag nem lett bajod, mint amikor 2-7 valami lemákol egy nagy kasszát full hülyén bejőve es utána veri a mellét.

Az, hogy már kétszer átment rajtad emiatt jobban védve vagy az már egy kiindulási pont. Ebben valószínűleg teljesen igazad van.
Én láttam olyat aki átesett rajta majd agynak dőlt es majdnem lelegezteton volt. Tudod mi volt az első miután tehette? Elment oltani.
Tudod miért? Mert többet nem akarja ez átélni és egyelőre ez a legbiztosabb védelem.
100% ? Kétlem
90% ? Még azt is ha teljes népességre nézzük.
Jobb megoldás mint bármi ? Igen

Risk management ez részemről. Meg persze apa lettem ami nyilván ad egy más nézőpontot.

Ja és mielőtt azt hinnéd gyogyszerezem magam vilageletemben minden betegsegre / fejfajasra max 1 algopyrnt szedek be, mert nekem az vált be mint neked a saridon.
Sose voltam oltason COVID előtt.
De ez a helyzet más.

Mégegyszer ha nem akarod beadatni, ne adasd be.
Csak légyszíves ne próbáld beállítani, hogy ez egy jo döntés mert nem az perpillanat. Sem saját magad szempontjából, sem a társadalom szempontjából, sem a kornyezeted szempontjából.

Az, hogy két átesés után nem adatod be, már más kérdés. Ott már ismerni kell több részletet.

Próbáltam kicsit közelíteni az álláspontokat remelem sikerült.

Szerkesztette: Toca
több mint 2 éve
dawyd728 3 833
Nekem az egész oltás/nem oltás vitával az a legnagyobb gondom, hogy az emberek győzködik egymást.
Minek?
Aki oltott élvezze a védelmet, vagy a többlet jogokat.
Aki oltás ellenes, örüljön, ha megússza annélkül, hogy beoltatná magát.
Ennyi. Itt kellene véget érnie mindenféle vitának. Mert nem lehet meggyőzni a másikat. Ilyen világban élünk.
Lehet agyhalottazni, felelőtlenezni, mindenféle módon, statisztikákkal, tényekkel, tudósok, szakemberek véleményével győzködni a másikat.
Nem fog menni.
Sajnos nem tudjuk a teljes igazságot. Majd X év múlva. Lehet megmondtamozni, tudtamozni, stb...
Addig is tekintettel kellene lenni az élni és élni hagyni elvre.

Ui.: Nem félek a vírustól, de az élethelyzetem miatt, a szabadságom érdekében és biztos ami biztos a harmadik oltást is felvettem.
gyurczi
Jelenleg vannak korlátozások, amivel védjük az egészségügyet.
Ez mind szép és jó, de nem jelent normális életet. Mivel lehetne normális életet élni? Ha 2x akkora lenne a magyar egészségügy. Humán erőben, eszközben mindenben. Ez már csak humán erőben sem bővíthető ilyen rövid idő alatt. Ha lenne is elhatározás évtizedek alatt lehetne felduzzasztani egy magyar eü-t arra, h az ilyen téli nyomást bírja. Másrészt nem véletlenül van ilyen kevés pénz az eü-ben. Politikai hasznot hosszútávon képes csak hozni, mikor már 2-3 ciklus kifutott. Ebben az irányban nincs érteleme kiutat keresni. Marad a másik irány, h ehhez az eü-höz és teherbírásához kell leszállítani a kórházi ápolásra szorulók számát.
Ezt is csinálhatjuk úgy, mint az első 2 hullám idején és részben a 3.-ban, csak abban már így is elég sebeket szerzett a gazdaság. Vagy oltakozással. Normális életet szeretne mindenki élni. Oltott(és védett), oltatlan egyaránt. Viszont amennyiben nem mutálódik, szelidül abba az irányba, ami már az eü-t nem terheli túl, vagy nem sikerül hatékony gyógyszert kifejleszteni, addig itt vagyunk ebben a se előre se hátra helyzetben és kurvára nehéz elfogadni, h lenne lehetőség a mocsárból kivergődni magunkat, csak egy irányba kellene már végre húzni azt a hajót.
több mint 2 éve
gyurczi New York Giants 2 475 — Giants fan
Nekem az egész oltás/nem oltás vitával az a legnagyobb gondom, hogy az emberek győzködik egymást.
Minek?
Aki oltott élvezze a védelmet, vagy a többlet jogokat.
Aki oltás ellenes, örüljön, ha megússza annélkül, hogy beoltatná magát.
Ennyi. Itt kellene véget érnie mindenféle vitának. Mert nem lehet meggyőzni a másikat. Ilyen világban élünk.
Lehet agyhalottazni, felelőtlenezni, mindenféle módon, statisztikákkal, tényekkel, tudósok, szakemberek véleményével győzködni a másikat.
Nem fog menni.
Sajnos nem tudjuk a teljes igazságot. Majd X év múlva. Lehet megmondtamozni, tudtamozni, stb...
Addig is tekintettel kellene lenni az élni és élni hagyni elvre.

Ui.: Nem félek a vírustól, de az élethelyzetem miatt, a szabadságom érdekében és biztos ami biztos a harmadik oltást is felvettem.

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 396 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Két féleképpen lehet ezt nézni.
1.Végig nézed sorban mint mond Rusvai. Értelmezed, hogy sorban mire gondolhat
2. Megnyitsz egy cikket, látsz egy kapaszkodót a fantazmagóriádhoz, lebegteted, hogy igazad van majd elmondod, hogy jaj veletek nem lehet beszélni.
Toca
"Ha egyszer átesnék a fertőzésen, soha többé nem oltatnám magam!”
Rusvai Miklós szó szerinti idézet, kurvára nem tudom másképp értelmezni, szó sincs arról hogy van-e oltva vagy sem.

meg ez is:
-Milyen most a magyar átoltottság?
-Attól függ, melyik oltást veszem figyelembe. Az alapimmunizálás a lakosság nagyjából 67 százalékának van meg, a harmadikat úgy 30 százalék vette fel. De ehhez hozzá kell venni azokat, akik már átestek a fertőzésen, de nem igényeltek oltást, pedig ők is védettnek tekinthetők.
ezt sem tudom másképp értelmezni, mint úgy hogy aki átesett ugyanannyira védett mint aki megkapta a vakcinát...

fantazmagória, az... érdekes mód Willie Parker, Gyurma vagy Solymi tud teljesen normális hangnemben véleményt nyilvánítani, még akkor is ha egy szavammal sem ért egyet, vagy neadjisten full idiótának tart, de neked még sokadik nekifutásra sem sikerül, hát légyszi máskor legalább próbáld már meg 😀

Így vitte el a covid 28 éves ismerősömet, nem tudott róla, de koronavírusos volt, és így kapott egy sputnyik oltást, 2 nap alatt halottasház lett a vége...
r.baggio
gondolom az édesanyját is a 6 az egymilliós aránnyal próbálták nyugtatni, csak neki nem annyira jött be mint Jim Carreynek anno a hasonló... RIP.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 216 — Vikings fan
Rusvai Miklós virológus szerint viszont az hülyeség amit Toca írt, miszerint az oltás az egyetlen ami megakadályoz a nagyobb problémáktól:
"Minden oltás véd, minden változat ellen, így az omikron ellen is hatékonyak a korábban kidolgozott vakcinák. Az omikron, eddig úgy hírlik, nem okoz súlyos betegséget, vagyis én inkább már most szeretnék átfertőződni, mert jó immunitást kizárólag a fertőzés átvészelése eredményez."
eaglesmcnabb
jah csak ezzel szemben meg aki kb tünet nélkül vészeli át annak kb semmilyen védettsége nem alakul ki
mert mázlija volt.Negritis
Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy Rusvai mondata van félreértelmezve. Ő pandémia kezelési szempontból beszélt az omikronról, amivel kapcsolatban tény, hogy a kétszeres oltás már elég alacsony arányban ad immunutást. A súlyos lefolyás ellen még mindig jól véd, de már az elkapást nem blokkolja úgy, mint a korábbi változatok ellen. Az viszont aki átesik az omikronon, az egy ideig immunis lesz, így nem kaphatja el, és nem is terjesztheti. Ennyi amit állított.

Ja, és felteszem a két oltásos esetről beszélt. Mert a harmadik (booster shot) nagyjából hasonló szintű immunitást ad, mint, ha átesik valaki a betegségen. Éppen a napokban jött ki erről egy elég nagy mintás CDC tanulmány.
peterk2005
Két féleképpen lehet ezt nézni.
1.Végig nézed sorban mint mond Rusvai. Értelmezed, hogy sorban mire gondolhat
2. Megnyitsz egy cikket, látsz egy kapaszkodót a fantazmagóriádhoz, lebegteted, hogy igazad van majd elmondod, hogy jaj veletek nem lehet beszélni.
+1.
Rakerdezel itt mire gondolhat a költő ha nincs kedved researchelni.

Ez mondjuk általában minden témában így van, csak erről többet beszélünk.

De hát tudjuk mindegy milyen nagy hülyeséget állítasz, ha eléggé belehergeled magad, megtudod magad győzni, az internet meg erre még jobb.
Kormány ahogy kezelte az egész vírus/oltas kérdést persze nem csoda, hogy ennyi a kételkedő, csak kár, hogy emberek nem próbálják revizionálni a saját véleményüket, hanem csak keresik a kapaszkodót a véleményükhöz.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Rusvai Miklós virológus szerint viszont az hülyeség amit Toca írt, miszerint az oltás az egyetlen ami megakadályoz a nagyobb problémáktól:
"Minden oltás véd, minden változat ellen, így az omikron ellen is hatékonyak a korábban kidolgozott vakcinák. Az omikron, eddig úgy hírlik, nem okoz súlyos betegséget, vagyis én inkább már most szeretnék átfertőződni, mert jó immunitást kizárólag a fertőzés átvészelése eredményez."
eaglesmcnabb
jah csak ezzel szemben meg aki kb tünet nélkül vészeli át annak kb semmilyen védettsége nem alakul ki
mert mázlija volt.Negritis
Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy Rusvai mondata van félreértelmezve. Ő pandémia kezelési szempontból beszélt az omikronról, amivel kapcsolatban tény, hogy a kétszeres oltás már elég alacsony arányban ad immunutást. A súlyos lefolyás ellen még mindig jól véd, de már az elkapást nem blokkolja úgy, mint a korábbi változatok ellen. Az viszont aki átesik az omikronon, az egy ideig immunis lesz, így nem kaphatja el, és nem is terjesztheti. Ennyi amit állított.

Ja, és felteszem a két oltásos esetről beszélt. Mert a harmadik (booster shot) nagyjából hasonló szintű immunitást ad, mint, ha átesik valaki a betegségen. Éppen a napokban jött ki erről egy elég nagy mintás CDC tanulmány.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem tudom, hogy hallottad-e már azt a kifejezést, hogy citokin vihar? Ha igen, ha nem, a citokin vihar a koronavírus kaszása. Emiatt hal meg a legtöbb áldozat. Ez egy immunreakció, ami egy robbanáshoz hasonlítható, az immunrendszer hirtelen elkezd eszetlen mértékben citokint termelni. Namost ,citokin vihar időnként éppen azért alakul ki, mert az immunrendszer "túl jó". Túlreagál. Ezért halnak meg időnként kivételesen erős, jó immunrendszerrel rendelkező, fiatal sportolók is covidban.peterk2005
Így vitte el a covid 28 éves ismerősömet, nem tudott róla, de koronavírusos volt, és így kapott egy sputnyik oltást, 2 nap alatt halottasház lett a vége...

Csak hogy mindkét oldal kapjon még egy kis muníciót.
r.baggio
Ez is előfordulhat. Csak a valószínűsége rendkívül kicsi. Nagyjából 1 millió emberből 6 hal meg oltás következtében (ebben a hatban minden ok benne van, a vérrögképződéstől kezdve az anafilaxiás sokkba belehaltakon át a szívinfarktusig). A vírus esetében meg százszor nagyobb eséllyel jut el egy fiatal citokin viharig.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Vagy mert ki tudja miért? Feleségemmel 2020 októberében 9 másik emberrel mentünk el 2 éjszakára nyaralni. (voltak akikkel egy szobában aludtunk, többiekkel "csak" egy házban éltünk, ittunk, ettünk, jacuzziztunk stb.) Koronásak voltunk mi ketten, mint kiderült. (előtte teszt negatív volt, de 2. napra ízlés, szaglás off)
Senki nem kapta el azok közül, akikkel találkoztunk.
Ezek szerint az erős immunrendszerünk minimum olyan jó, mint az 1-2-3-6 etc.?
kristóf17
elvileg "superspreader"ek vannak akik brutálisan terjesztik a többiek kb alig
pl major sportokban is már erre tesztelnek mielőtt visszaengedik az embert
Negritis
Végre. 😊 Valaki aki olvas is, köszönöm. 😊

Már tavaly nyárra kiderült tanulmányokból, hogy ez a vírus elsősorban superspreadereken keresztül terjed. Ami azt jelenti, hogy az emberek többsége ha megfertőződik, egynél kevesebb embernek adja tovább a vírust, akkor is, ha közvetlen kontaktol. Egyszerűen az emberek többsége nem ürít annyi vírust, ami ennél jobban fertőzni tudna. És minden X-edig ember viszont superspreader, annyi vírust hordoz és ürít, hogy kvázi tömegével fertőzi a környezetét. Namost az a baj ugye, hogy ha felszállsz egy metróra / buszra, akkor lehet, hogy van rajta 10 koronás is, és egyiktől se fertőződsz meg. De nem lehet tudni, hogy egyikük nem superspreader-e, és akkor a fél busz elkapja...

Kristóf esetében pedig az is előfordulhatott, hogy amikor együtt voltak a barátaikkal, még "nem is tudtak fertőzni". A lappangási idő alatt még nem feltétlenül fertőz tovább valaki. (Sőt még utána sem feltétlenül). A tünetmentesek között is sok olyan van, aki bár fertőzött, de nem fertőz. És van olyan is, aki igen.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 949 — balazs.t85@gmail.com
Az egyik ismerősöm apukájának története:
'Bekerült kórházba, hogy beültessenek neki kanült, mert újra dialízisre kellett járnia. Aztán egyre rosszabb állapotba került. 6 hetet volt bent, végül a lezárt kórházban covidot is elkapta a szobatársától, de az sajnos már csak pont volt az i-re.'

Két ismerősöm apukája is meghalt Covidban az elmúlt héten, és ott nem volt semmi alapbetegség 😕

Számomra az az elszomorító ebben az egészben, hogy nem lehet beismerni hogy az egészségügy letérdelt, mert az rossz fényt vetne a kormányra ha ezek az infók kiderülnének. Közben meg diákok, gyógytornászok, gyógyszerészek ápolják az embereket a kórházakban képesítés nélkül.

Lázadozhat mindenki az oltás ellen, amint a politikai helyzet olyan lesz mindenhol be fogják vezetni. Az a kérdés mit érünk mi ezzel ha van egy India, Afrika, ahol majd jön 23. variáns a szezon előtt, minden télen ezt fogjuk játszani. El kéne gondolkodni hogy egy kis erőforrást tenni az egészségügybe, hogy át tudja vészelni ezt az időszakot. Ehelyett megint az háziorvosokat kezdik el cseszegetni, akik ki sem látszanak a munkából, de még ők szervezzék mellé az oltást is, amikor az oltópontok is küszködnek ezzel (összeszervezni az embereket hogy ne kárba menjen a felbontott adag)

Nagyon szar helyzetben vagyunk, amiből én még nem látom hogy lesz kiút. Vagy ez lesz a "normális"?
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 846 — 258. §
Nem tudom, hogy hallottad-e már azt a kifejezést, hogy citokin vihar? Ha igen, ha nem, a citokin vihar a koronavírus kaszása. Emiatt hal meg a legtöbb áldozat. Ez egy immunreakció, ami egy robbanáshoz hasonlítható, az immunrendszer hirtelen elkezd eszetlen mértékben citokint termelni. Namost ,citokin vihar időnként éppen azért alakul ki, mert az immunrendszer "túl jó". Túlreagál. Ezért halnak meg időnként kivételesen erős, jó immunrendszerrel rendelkező, fiatal sportolók is covidban.peterk2005
Így vitte el a covid 28 éves ismerősömet, nem tudott róla, de koronavírusos volt, és így kapott egy sputnyik oltást, 2 nap alatt halottasház lett a vége...

Csak hogy mindkét oldal kapjon még egy kis muníciót.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 932
Nem kötekedés, (meg lehet hogy rosszul tudom, mert egy ideje kiszálltam a napi szintű hírkövetésből) de nem úgy van hogy oltottként is elkapod, csak enyhébbek, vagy nincsenek tüneteid?
Viszont ha így van, akkor sokkal könnyebben terjeszti az aki be van oltva, mert esetleg nem is tud róla hogy hordozza, és jön megy az emberek között.
Ehh, nehéz dolog ez...
bcsarli
Nálunk apám 2 oltással, kb 6-7 hónappal a második után elkapta a deltát és kétoldali tüdőgyulladása lett. Egy 50nm lakásban összezárva a 3 oltásos anyámmal nem tudta megfertőzni őt. Vagy azért mert a 3 mrns oltás király, vagy mert a 2 is már tudja azt, hogy kisebb mértékben fertőz valaki....
topin
Vagy mert ki tudja miért? Feleségemmel 2020 októberében 9 másik emberrel mentünk el 2 éjszakára nyaralni. (voltak akikkel egy szobában aludtunk, többiekkel "csak" egy házban éltünk, ittunk, ettünk, jacuzziztunk stb.) Koronásak voltunk mi ketten, mint kiderült. (előtte teszt negatív volt, de 2. napra ízlés, szaglás off)
Senki nem kapta el azok közül, akikkel találkoztunk.
Ezek szerint az erős immunrendszerünk minimum olyan jó, mint az 1-2-3-6 etc.?
kristóf17
Ezt picit átfogalmaznám úgy, hogy a fertőzés következtében kiderült, hogy az immunrendszeretek sikeresen védekezett a Covid vírus jelen változata ellen.

Ez egyrészt jó, mert nem lett komolyabb bajotok, amit ugye alaphelyzetben nem tudsz kizárni azzal, hogy márpedig neked az, másrészt simán továbbterjeszthettétek mindenfele (lappangási idő, ugyebár).

Oltást azért kell(enne) felvenni, hogy ne tudjon a vírus továbbterjedni és ne betegítse le azokat, akiknek az immunrendszere nem reagálna jól, akár van oltása, akár nincs.


ja, nem alakul ki védettség, tesómnak ezért van 23000-es antianyagszintje.

Kurva szar lehet rettegésben élni.

eaglesmcnabb
Vannak olyanok akiknek termelődik antianyag a szervezetében, valószínűsíthetően egy korábbi fertőzés hatására (nem feltétlenül Covid).

Itt nem él senki rettegésben, csak épp tudjuk, hogy az oltás szükséges ahhoz, hogy megakadályozzuk a vírus terjedését és mutálódását (figyelembe véve azon embertársainkat is, akikre súlyosabban hathat).

Átesés vs. oltás témakör azért nem olyan egyértelmű és függ attól is, hogy melyik variánsról van szó...ugye a nyájimmunitás elve...

 www.youtube.com/watch?v=ROxymVQ64iE
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 396 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Ha szerinted nem az oltás az ami a legnagyobb eséllyel megakadályozza azt, hogy komoly bajod legyen szíved joga.
Vágod, hogy magáról úgy nyilatkozik az áteséssel, hogy amúgy be van oltva?
De tényleg, hagyjuk mert szélmalomharc ez, gyakorlatilag a viselkedésedben és az érveidben magadnak mondasz ellent.
Megelőzésben hiszel, de nem adatod be azt ami megelőzheti az esetleges nagyobb bajt.
Tudományra hivatkozol, mikor a tudományban kb. minden virologus azt mondja oltakozz.
Rusvaira hivatkozol aki a 3. oltás élharcosa és aki elmondta, hogy akar 20 oltást is kaphatsz nem lesz bajod.
Orosz rulettet játszol és büszkén okosnak érzed magad, mert az első két esetben szerencséd volt.

Komolyan mondom fárasztó vagy már. Írd be, hogy félsz a vakcinatol mert otthonról is ezt hallod, meg mert lusta vagy megérteni az egészet, szarsz a társadalomra ( ezt leírtad )és úgy gondolod fasza gyerek vagy téged nem dönt le (ezt is leírtad ).
Légy büszke oltásellenes, nincs ezzel baj van még belőled pár, de legalább a hülyeséged, ne próbáld már úgy beállítani, mint aminek van értelme hülye kígyós példákkal, meg kiragadott gondolatokkal, meg olyan érvekkel legitimizálni, hogy anyum gyógyszerész. Mert ezzel kb. magadat járatod le.
Toca
ha fáraszt akkor használd a görgőt 😊 Btw ha nem az átesés hanem az oltás a kulcs, akkor nem akarna még pluszban át is esni.

Tévedésben vagy, a megelőzés nekem nem az hogy beveszek minden szart. Pl. ha közlölnék velem hogy magas a vérnyomásom, akkor nem az lenne az első hogy rohanok az orvoshoz hogy írjon fel vérnyomáscsökkentőt, hanem utánanéznék hogy mi lehet az oka, (túlsúly, szar életmód, stressz, bármi) és ezeket próbálnám kiiktatni, dehát nem vagyunk egyformák. És szerintem ez a baj, mert az emberek többsége inkább rohanna a patikába.

Tudod van aki jó úszó, van aki szarabb. Ha valakit bedobsz a vízbe és nem fullad bele mentőmellény nélkül az szerintem tud úszni, aki meg azt állítja magáról hogy tud úszni, ennek ellenére belefullad az mégse tud. Tisztában vagyok vele, hogy sokan túlértékelik az úszó tudásukat és emiatt megfulladnak, az ő dolguk, minden évben vannak ilyen emberek sajna (Csollány Szilveszter esete ugye) De attól még Cseh Laci nem lesz felelőtlen, mert egy másik ember belefullad a Balatba. 😊 Fura módon egyelőre mégsem kötelező mindenkinek mentőmellényt hordani, és nem is bélyegzik meg a mentőmellény nélkül úszó embereket.

az meg számomra vicces hogy leírom a tényt hogy oltás nélkül nem lett semmi bajom, és jössz itt hogy mekkora faszság ráadásul jössz az orosz rulettel. Egyelőre ez nem a pestis baszki ahol a tárban 6-ból 4-ben van golyó. Kurva szar lehet rettegésben élni.
Tipik oltott reakcio. Ha oltatlanul semmi bajod ettol a szartol akkor "szerencsed van", ha meg meghal valaki 3 oltással akkor "nem volt szerencséje, de ha nem lett volna beoltva akkor is meghalt volna nagy valószínűséggel"

jah csak ezzel szemben meg aki kb tünet nélkül vészeli át annak kb. semmilyen védettsége nem alakul ki
mert mázlija volt
Negritis
ja, nem alakul ki védettség, tesómnak ezért van 23000-es antianyagszintje.

de részemről téma lezárva, jobb lesz mindenkinek (pláne nektek 😀) , belátom hogy kár volt felhozni.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 404 — The Mathematician
Rusvai Miklós virológus szerint viszont az hülyeség amit Toca írt, miszerint az oltás az egyetlen ami megakadályoz a nagyobb problémáktól:
"Minden oltás véd, minden változat ellen, így az omikron ellen is hatékonyak a korábban kidolgozott vakcinák. Az omikron, eddig úgy hírlik, nem okoz súlyos betegséget, vagyis én inkább már most szeretnék átfertőződni, mert jó immunitást kizárólag a fertőzés átvészelése eredményez."
eaglesmcnabb
jah csak ezzel szemben meg aki kb tünet nélkül vészeli át annak kb semmilyen védettsége nem alakul ki
mert mázlija volt


Vagy mert ki tudja miért? Feleségemmel 2020 októberében 9 másik emberrel mentünk el 2 éjszakára nyaralni. (voltak akikkel egy szobában aludtunk, többiekkel "csak" egy házban éltünk, ittunk, ettünk, jacuzziztunk stb.) Koronásak voltunk mi ketten, mint kiderült. (előtte teszt negatív volt, de 2. napra ízlés, szaglás off)
Senki nem kapta el azok közül, akikkel találkoztunk.
Ezek szerint az erős immunrendszerünk minimum olyan jó, mint az 1-2-3-6 etc.?
kristóf17
elvileg "superspreader"ek vannak akik brutálisan terjesztik a többiek kb alig
pl major sportokban is már erre tesztelnek mielőtt visszaengedik az embert

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 216 — Vikings fan
Ha ez az egy dolog előzheti meg, akkor hogy a picsába estem át rajta kétszer kb. tünetmentesen?
az erős immunrendszerűek 100%-a túlélte a vírust komolyabb tünetek nélkül, ez az oltottak hány%-ára igaz? na ugye hogy nem az oltás, hanem az erős immunrendszer az egyetlen ami megóv a komolyabb bajoktól? 😀
(ennek az egyetlen hátránya hogy senki sem tudja hogy az övé pont milyen, dehát aki benézi magára vessen) eaglesmcnabb
Az a probléma, hogy olyan ordas hülyeségeket állítasz teljes mellszélességgel, hogy elkezdeni sem érdemes vele vitázni. Én szívesen vitázom a vírussal kapcsolatosan bármiről. És meg is hallgatok szívesen bármilyen véleményt, információt. Mert érdekel. Általában érdekelnek a világ fontosabb dolgai.

De - bocs, hogy ilyent írok, de nem tudom ezt máshogy megfogalmazni - elemi iskolás szintű, alap hülyeségekről nem lehet vitázni. És azzal sem, aki az alap tényekkel sincs tisztában, és láthatóan te nem vagy velük tisztában. (Ami egyébként a te dolgod, tőlem azt gondolsz amit akarsz. Csak azért reagálok, mert itt írsz, és az ne legyen már, mint a facebookon, hogy Harry Potter mesék terjedjenek igazságként.)

Hogy mi nem igaz? Hát például:
Az erős immunrendszerűek nem 100%-a éli túl a fertőzést. Éppenséggel ennek a vírusnak az az egyik "specialitása", hogy kiszámíthatatlan. Nem tudom, hogy hallottad-e már azt a kifejezést, hogy citokin vihar? Ha igen, ha nem, a citokin vihar a koronavírus kaszása. Emiatt hal meg a legtöbb áldozat. Ez egy immunreakció, ami egy robbanáshoz hasonlítható, az immunrendszer hirtelen elkezd eszetlen mértékben citokint termelni. Namost ,citokin vihar időnként éppen azért alakul ki, mert az immunrendszer "túl jó". Túlreagál. Ezért halnak meg időnként kivételesen erős, jó immunrendszerrel rendelkező, fiatal sportolók is covidban. Mert parasztosan szólva "túltolja" a védekezést az a kiváló immunrendszerük. Úgyhogy tévedésben élsz. Nem azért vagy relative nagyobb biztonságban a vírustól, mert jó az immunrendszered, Azzal kitörölhetnéd. Azért vagy relatív biztonságban, mert fiatal vagy. Ennyi. Illetve nem ennyi, mert kell még az is hozzá, hogy mondjuk ne legyél cukorbeteg. Ami egyébként abszolút egészségesen élve is bármikor előfordulhat, ha genetikailag hajlamos vagy rá (amit nem tudsz, amíg be nem következik). Ahogy több tízezer, teljesen egészséges, jól táplálkozó fiatal lesz cukorbeteg évente. És ennek kurvára köze nincs ahhoz, hogy milyen az immunrendszerük.

Hadd ne folytassam. Nem akarok túlzásokba esni, de az elmúlt két napban két mondatot nem írtál le itt úgy, hogy abban ne lenne valami alapszintű tévedés / hülyeség a vírussal kapcsolatban. Inkább hagyjuk, mert tényleg nem szándékom bántani / sértegetni.
peterk2005
Az én értelmezésemben a jó immunrendszer nem az immunreakció mértékében nyilvánul meg (tudom hogy alma vs. körte, de allergia esetén is "túlpörög" az immunrendszer, mégsem az jut róla eszembe hogy milyen erős XY illető immunrendszere, az én értelmezésemben az allergia is betegség. .
Az én értelmezésemben az erős immunrendszer pont annyira reagál a vírusra amennyire kell. (okosabb vagyok mint egy ötödikes: nyilván nincs mértékegysége) Nyomokban iróniát is tartalmazott a mondandóm, ott is volt a szmájli 😊 (akinek az immunrendszere jól reagált, és megvédte az illetőt a vírustól azoknak 100%-a túlélte a koronát. 😊)

Rusvai Miklós virológus szerint viszont az hülyeség amit Toca írt, miszerint az oltás az egyetlen ami megakadályoz a nagyobb problémáktól:
"Minden oltás véd, minden változat ellen, így az omikron ellen is hatékonyak a korábban kidolgozott vakcinák. Az omikron, eddig úgy hírlik, nem okoz súlyos betegséget, vagyis én inkább már most szeretnék átfertőződni, mert jó immunitást kizárólag a fertőzés átvészelése eredményez."
eaglesmcnabb
Ha szerinted nem az oltás az ami a legnagyobb eséllyel megakadályozza azt, hogy komoly bajod legyen szíved joga.
Vágod, hogy magáról úgy nyilatkozik az áteséssel, hogy amúgy be van oltva?
De tényleg, hagyjuk mert szélmalomharc ez, gyakorlatilag a viselkedésedben és az érveidben magadnak mondasz ellent.
Megelőzésben hiszel, de nem adatod be azt ami megelőzheti az esetleges nagyobb bajt.
Tudományra hivatkozol, mikor a tudományban kb. minden virologus azt mondja oltakozz.
Rusvaira hivatkozol aki a 3. oltás élharcosa és aki elmondta, hogy akar 20 oltást is kaphatsz nem lesz bajod.
Orosz rulettet játszol és büszkén okosnak érzed magad, mert az első két esetben szerencséd volt.

Komolyan mondom fárasztó vagy már. Írd be, hogy félsz a vakcinatol mert otthonról is ezt hallod, meg mert lusta vagy megérteni az egészet, szarsz a társadalomra ( ezt leírtad )és úgy gondolod fasza gyerek vagy téged nem dönt le (ezt is leírtad ).
Légy büszke oltásellenes, nincs ezzel baj van még belőled pár, de legalább a hülyeséged, ne próbáld már úgy beállítani, mint aminek van értelme hülye kígyós példákkal, meg kiragadott gondolatokkal, meg olyan érvekkel legitimizálni, hogy anyum gyógyszerész. Mert ezzel kb. magadat járatod le.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 396 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Ha ez az egy dolog előzheti meg, akkor hogy a picsába estem át rajta kétszer kb. tünetmentesen?
az erős immunrendszerűek 100%-a túlélte a vírust komolyabb tünetek nélkül, ez az oltottak hány%-ára igaz? na ugye hogy nem az oltás, hanem az erős immunrendszer az egyetlen ami megóv a komolyabb bajoktól? 😀
(ennek az egyetlen hátránya hogy senki sem tudja hogy az övé pont milyen, dehát aki benézi magára vessen) eaglesmcnabb
Az a probléma, hogy olyan ordas hülyeségeket állítasz teljes mellszélességgel, hogy elkezdeni sem érdemes vele vitázni. Én szívesen vitázom a vírussal kapcsolatosan bármiről. És meg is hallgatok szívesen bármilyen véleményt, információt. Mert érdekel. Általában érdekelnek a világ fontosabb dolgai.

De - bocs, hogy ilyent írok, de nem tudom ezt máshogy megfogalmazni - elemi iskolás szintű, alap hülyeségekről nem lehet vitázni. És azzal sem, aki az alap tényekkel sincs tisztában, és láthatóan te nem vagy velük tisztában. (Ami egyébként a te dolgod, tőlem azt gondolsz amit akarsz. Csak azért reagálok, mert itt írsz, és az ne legyen már, mint a facebookon, hogy Harry Potter mesék terjedjenek igazságként.)

Hogy mi nem igaz? Hát például:
Az erős immunrendszerűek nem 100%-a éli túl a fertőzést. Éppenséggel ennek a vírusnak az az egyik "specialitása", hogy kiszámíthatatlan. Nem tudom, hogy hallottad-e már azt a kifejezést, hogy citokin vihar? Ha igen, ha nem, a citokin vihar a koronavírus kaszása. Emiatt hal meg a legtöbb áldozat. Ez egy immunreakció, ami egy robbanáshoz hasonlítható, az immunrendszer hirtelen elkezd eszetlen mértékben citokint termelni. Namost ,citokin vihar időnként éppen azért alakul ki, mert az immunrendszer "túl jó". Túlreagál. Ezért halnak meg időnként kivételesen erős, jó immunrendszerrel rendelkező, fiatal sportolók is covidban. Mert parasztosan szólva "túltolja" a védekezést az a kiváló immunrendszerük. Úgyhogy tévedésben élsz. Nem azért vagy relative nagyobb biztonságban a vírustól, mert jó az immunrendszered, Azzal kitörölhetnéd. Azért vagy relatív biztonságban, mert fiatal vagy. Ennyi. Illetve nem ennyi, mert kell még az is hozzá, hogy mondjuk ne legyél cukorbeteg. Ami egyébként abszolút egészségesen élve is bármikor előfordulhat, ha genetikailag hajlamos vagy rá (amit nem tudsz, amíg be nem következik). Ahogy több tízezer, teljesen egészséges, jól táplálkozó fiatal lesz cukorbeteg évente. És ennek kurvára köze nincs ahhoz, hogy milyen az immunrendszerük.

Hadd ne folytassam. Nem akarok túlzásokba esni, de az elmúlt két napban két mondatot nem írtál le itt úgy, hogy abban ne lenne valami alapszintű tévedés / hülyeség a vírussal kapcsolatban. Inkább hagyjuk, mert tényleg nem szándékom bántani / sértegetni.
peterk2005
Az én értelmezésemben a jó immunrendszer nem az immunreakció mértékében nyilvánul meg (tudom hogy alma vs. körte, de allergia esetén is "túlpörög" az immunrendszer, mégsem az jut róla eszembe hogy milyen erős XY illető immunrendszere, az én értelmezésemben az allergia is betegség. .
Az én értelmezésemben az erős immunrendszer pont annyira reagál a vírusra amennyire kell. (okosabb vagyok mint egy ötödikes: nyilván nincs mértékegysége) Nyomokban iróniát is tartalmazott a mondandóm, ott is volt a szmájli 😊 (mert kétségtelen tény, hogy akinek az immunrendszere jól reagált, és megvédte az illetőt a vírustól azoknak 100%-a túlélte a koronát. 😊)

Rusvai Miklós virológus szerint viszont az hülyeség amit Toca írt, miszerint az oltás az egyetlen ami megakadályoz a nagyobb problémáktól:
"Minden oltás véd, minden változat ellen, így az omikron ellen is hatékonyak a korábban kidolgozott vakcinák. Az omikron, eddig úgy hírlik, nem okoz súlyos betegséget, vagyis én inkább már most szeretnék átfertőződni, mert jó immunitást kizárólag a fertőzés átvészelése eredményez."

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Nem kötekedés, (meg lehet hogy rosszul tudom, mert egy ideje kiszálltam a napi szintű hírkövetésből) de nem úgy van hogy oltottként is elkapod, csak enyhébbek, vagy nincsenek tüneteid?
Viszont ha így van, akkor sokkal könnyebben terjeszti az aki be van oltva, mert esetleg nem is tud róla hogy hordozza, és jön megy az emberek között.
Ehh, nehéz dolog ez...
bcsarli
Nálunk apám 2 oltással, kb 6-7 hónappal a második után elkapta a deltát és kétoldali tüdőgyulladása lett. Egy 50nm lakásban összezárva a 3 oltásos anyámmal nem tudta megfertőzni őt. Vagy azért mert a 3 mrns oltás király, vagy mert a 2 is már tudja azt, hogy kisebb mértékben fertőz valaki....
topin
Vagy mert ki tudja miért? Feleségemmel 2020 októberében 9 másik emberrel mentünk el 2 éjszakára nyaralni. (voltak akikkel egy szobában aludtunk, többiekkel "csak" egy házban éltünk, ittunk, ettünk, jacuzziztunk stb.) Koronásak voltunk mi ketten, mint kiderült. (előtte teszt negatív volt, de 2. napra ízlés, szaglás off)
Senki nem kapta el azok közül, akikkel találkoztunk.
Ezek szerint az erős immunrendszerünk minimum olyan jó, mint az 1-2-3-6 etc.?
több mint 2 éve
Chef a'la Laci pecsenyés Houston Texans 376
Ha ne adj isten atadnad valakinek, aki utana belehalna, akkor a csaladjanak azt mondanad, hogy pech hogy neki nem volt olyan eros az immunrendszere, mint Neked?
Borbinho
Ha nem volt beoltva akkor csakis magára vessen, ha meg be volt oltva akkor végképp nem az én hibám hanem a gyártóé aki olyan fos vakcinát gyárt hogy nem tudja megvédeni. Ráadásul ha be lennék oltva ugyanúgy átadhatnám. Anyamék sincsenek beoltva, sokkal jobban ellenzik mint én, én nem ellenzem, csak telibeszarom, de pl. nagyanyámékat elsőként vitték oltatni, ők a harmadikat is megkapták. Na ha közülük bárkinek is átadnám a vírust egyik miatt se lenne lelkiismeretfurdalásom. De pl a karantént nyilván betartottam, mert bár az oltást nem kérem, azért szarházi nem vagyok.

Haveromékkal ugyanez volt nyáron, (15-20 fős kertiparti), haverom kitalálta hogy ő nem jön a barátnőjével, mert mi nem vagyunk beoltva és nehogy elkapjuk tőlük. Mondtam neki hogy te hülye vagy bazdmeg, ha nem jössz, és én elkapom tőled oltatlanul és elpatkolok, az csakis az én hibám, mert én nem vagyok beoltva,
egyértelmű hogy csak magamra vessek ha valami bajom lesz.
eaglesmcnabb
Tudod milyen ezeket az érveléseket és véleményt hallgatni?
"Hallod,amúgy most felmegyek Pestre de nem kocsival vagy tömegközelekedéssel,mert hát késik,meg nem biztos hogy felérek,mert van,hogy lerobban a kocsi,sőt azt mondják egészségtelen is. Én magamban bízok,majd felmegyek Pestre gyalog. A két lábam erre lett kitalálva,hogy járjak rajta. Lasabban érek fel,lehet,de nekem ne mondja senki,hogy nem én vállaltam be és így is fent vagyok Pesten. Na és még ebben nincs logika!"

Egy jéghideg mit kérsz?
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 404 — The Mathematician
 www.vg.hu/kozelet/2021/12/elhunyt-a-virustagado-kickbox-vilagbajnok
csak 1 példa arra hogy sportoló is belehal

még tavalyról:
 www.france24.com/en/20200327-16-year-old-girl-becomes-france-s-youngest-coronavirus-victim
 protomag.com/covid-19/why-do-young-healthy-people-die-covid-19/
Her name was Julie, and she had no history of medical problems.
 www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7266583/
itt a cikotines cikk amire célzott

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ha ez az egy dolog előzheti meg, akkor hogy a picsába estem át rajta kétszer kb. tünetmentesen?
az erős immunrendszerűek 100%-a túlélte a vírust komolyabb tünetek nélkül, ez az oltottak hány%-ára igaz? na ugye hogy nem az oltás, hanem az erős immunrendszer az egyetlen ami megóv a komolyabb bajoktól? 😀
(ennek az egyetlen hátránya hogy senki sem tudja hogy az övé pont milyen, dehát aki benézi magára vessen) eaglesmcnabb
Az a probléma, hogy olyan ordas hülyeségeket állítasz teljes mellszélességgel, hogy elkezdeni sem érdemes vele vitázni. Én szívesen vitázom a vírussal kapcsolatosan bármiről. És meg is hallgatok szívesen bármilyen véleményt, információt. Mert érdekel. Általában érdekelnek a világ fontosabb dolgai.

De - bocs, hogy ilyent írok, de nem tudom ezt máshogy megfogalmazni - elemi iskolás szintű, alap hülyeségekről nem lehet vitázni. És azzal sem, aki az alap tényekkel sincs tisztában, és láthatóan te nem vagy velük tisztában. (Ami egyébként a te dolgod, tőlem azt gondolsz amit akarsz. Csak azért reagálok, mert itt írsz, és az ne legyen már, mint a facebookon, hogy Harry Potter mesék terjedjenek igazságként.)

Hogy mi nem igaz? Hát például:
Az erős immunrendszerűek nem 100%-a éli túl a fertőzést. Éppenséggel ennek a vírusnak az az egyik "specialitása", hogy kiszámíthatatlan. Nem tudom, hogy hallottad-e már azt a kifejezést, hogy citokin vihar? Ha igen, ha nem, a citokin vihar a koronavírus kaszása. Emiatt hal meg a legtöbb áldozat. Ez egy immunreakció, ami egy robbanáshoz hasonlítható, az immunrendszer hirtelen elkezd eszetlen mértékben citokint termelni. Namost ,citokin vihar időnként éppen azért alakul ki, mert az immunrendszer "túl jó". Túlreagál. Ezért halnak meg időnként kivételesen erős, jó immunrendszerrel rendelkező, fiatal sportolók is covidban. Mert parasztosan szólva "túltolja" a védekezést az a kiváló immunrendszerük. Úgyhogy tévedésben élsz. Nem azért vagy relative nagyobb biztonságban a vírustól, mert jó az immunrendszered, Azzal kitörölhetnéd. Azért vagy relatív biztonságban, mert fiatal vagy. Ennyi. Illetve nem ennyi, mert kell még az is hozzá, hogy mondjuk ne legyél cukorbeteg. Ami egyébként abszolút egészségesen élve is bármikor előfordulhat, ha genetikailag hajlamos vagy rá (amit nem tudsz, amíg be nem következik). Ahogy több tízezer, teljesen egészséges, jól táplálkozó fiatal lesz cukorbeteg évente. És ennek kurvára köze nincs ahhoz, hogy milyen az immunrendszerük.

Hadd ne folytassam. Nem akarok túlzásokba esni, de az elmúlt két napban két mondatot nem írtál le itt úgy, hogy abban ne lenne valami alapszintű tévedés / hülyeség a vírussal kapcsolatban. Inkább hagyjuk, mert tényleg nem szándékom bántani / sértegetni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)