Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 020 — Egyéb témák lakó
Olvassatok normális tudományt, normális tudóstól inkább (Zsófi minden írása ilyen színvonalú):


több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 216 — Vikings fan
Abban mi a hulyeseg hogy az egyik 100% hatasos, a masikbol meg beadnak hármat es lehet hogy siman szart se ér? Vagy magyarazd el levyszi nekem hulyenek, hogy mit jelent az hogy ad 600-as ellenanyagszintet a 3 beadott vakcina, (jelentsen barmit is ez a szám), az meg hogy oltlanul atesel rajta az meg 23000-est? Ugye nem azt hogy az egyik negyvenszer annyit er mint a masik?

Amugy kollegam ket vakcinat kapott 600as ellenanyagszintje volt, mondtak neki hogy 1 honap mulva oltassa csak be magat, mert ilyen szintre nem oltanak, tesomnak meg 23000-es a suintje es mondjak neki hogy ha 1 heten belul nem oltatja be magat akkor fizetes nelkuli. Nála valamiert nem problema hogy magas a szintje. Érdekes, mondjuk en orbitalis barom vagyok nekem nem kell erteni. De elmagyafazhatnád.eaglesmcnabb
Írni / olvasni, két számot összeadni ne tanítsalak meg esetleg?

Bocs, de nem fogom. Volt rá másfél éved, hogy megértsd. Ott az internet, minden információ elérhető, hajrá. Ha nem megy, az se baj, csak akkor légy szíves ne tarts itt kiselőadást belőle. Köszi.

Amúgy a Kutya nem beszelt arról hogy vírus-e vagy mérgezés. Csak a hatásukról, az meg nem marhaság hanem tény. Nekem olyan vakcina kell amit ha beadnak akkor valaki garantalja hogy nem lesz semmi bajom, jelenleg ugye nem igy van? Mert addig ez csak szerencsejatek és rahagyom azokra akik szeretnek jatszani vagy fosnak.eaglesmcnabb
Gondolom autóba sem ülsz, mert azt se tudja senki garantálni, hogy el is megy odáig, ahová indultál és nem áll meg félúton. És ha lázas vagy, lázcsillapítót se szedsz gondolom, mert az se 100%-os. És ha begyullad a vakbeled, akkor nem műtteted meg, mert abba is belehal valahány ember?

Egyébként halkan megsúgom, hogy egyetlen vakcina sem 100%-os. Soha nem is volt olyan. Azok sem azok, amiket gyerekkorod óta belédszúrtak, hogy védjenek himlőtől, diftériától, kanyarótól stb. És most le foglal lombozni, de a kígyómarás elleni ellenszer sem 100%-os. Most, hogy ezt megtudtad, már az se fog kelleni, ha netán megmar egy kígyó?

Kiszáltam ebből a threadből, folytassa aki akarja.
peterk2005
Sajnálom hogy ebben a stílusban tudsz csak megnyilvánulni ebben a témában, látszik hogy nem is akarsz reagalni érdemben a kérdésemre, pedig egy nagyon értelmes embernek tartalak, éppen ezért mindig jó olvasni az íráasaidat,(pl. politikai kérdésekben, ahol annak ellenére hogy teljesen más a nézetem, az utóbbi idoben szinte minden írasoddal egyet értettem, na de ez más téma) Pedig nyilvanvalóan szerinted is faszság az az eljárás hogy két oltás utan a 600-as ellenanyagra "ongyilkossag beadni a harmadikat, mert veszélyes", oltas nelkul a 23ezresre oltas nelkul meg kotelezo kulonben fizetes nelkuli, dehát persze, mindenki agyhalott aki nem oltatja be magát.

Szerintem meg az az ordas nagy baromsag hogy az evtihedek ota mukodo és hatásos, sokkal súlyosabb lefolyasú betegségekre gyerekkorban beadott oltásokat hasonlitod ossze ezzel az oltassal amit nincs két éve hogy beadnak, és a tesztfázisa éppen most zajlik. Vagy az sem orbitalis baromsag hogy ilyenkor érvként egy rutin vakbélmutetet vagy egy kozel 100%-os halalozasi rataval rendelkezo kígyómarást, aminek az ellenszere leviszi a 99%-os eselyt ötre hasonlítasz ossze egy 3%-os halalozasi rataval rendelkezo vírussal, aminek a vakcinaja leviszi a 3%-ot 1-re? Ez most nem probléma?

Köszönöm szépen a kérdésed, teljesen jól gondolod, autoba sem ulok ha én vezegek, mert egy balfasz sofőrnek mint amilyen én vagyok veszélyes mulatság, 4 éve van jogsim és kb 3-szor vezettem, csakis akkor amikor létfontossagú volt. És azt is jól gondolod, hogyha lázas vagyok nem veszek be gyógyszert. Na nem azert mert nem 100%-os a hatása, hanem inkább azert mert fölsösleges,Igaz csak kétszer voltam influenzas/produkaltam influenzas tuneteket, olyankor csinaltam egy priznyicet, és kialudtam, éjszaka kizzadtam úgy hogy reggelre kutya bajom nem volt. (Persze akitol elkaptam az meg otthon fetrengett ket hetig betegszabin, oltassal., na szerintem meg ez a faszság)
Életemben egy valamire szedtem csak gyogyszert, fejfájásra, mert az az egy dolog amit nem tudok elviselni. Ott is kiprobaltam sokmindent, de mivel nem vagyok ostoba, hasznalhatatlan cataflamokat meg advilokatnem vettem be, mivel csak a saridon ért valamit, en az emberek tobbsegevel ellentetben fölöslegesen nem veszek be minden szart. Hiába hiszed azt, de nem vagyok kretén, ha elutne az autó, vagy begyulladna a vakbelem nyilvan hívnék orvost nyugodj meg.

Habár anyám gyogyszerész, sohasem hitt a tuneti kezelesben, hanem a megelozesben, ahogy én sem. Egészséges életmódot próbalok folytatni, pl. egy slukk cigit se szívtam, egy korty alkoholt sem ittam soha, nem mondom hogy koze van hozzá, de valahogy a betegségek eddig elkerultek, lehet eppen ezert kurvara nem hat meg a virus, ahogyan a velem ellentetben allandoan betegszabin levo agyhalottozo oltott ismeroseim sem.
Persze ez a fos covid is ketszer megtalalt, mindketszer érdemi tunetek nelkul, emiatt biztos nem fogom beoltatni magam.
eaglesmcnabb
Vicces, hogy a végén arra futtatod ki, hogy a megelőzésben hiszel.
Egy olyan írást ami az ellen van, hogy beadd a perpillanat egyetlen dolgot ami megelőzheti, hogy roncsra vágjon esetlegesen a vÍrus.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban...
eaglesmcnabb
Ez kemény. Mérgezést és vírusos fertőzést egy lapon említeni. De ha már, a mérgezés ellen beadott szer konkrétan a mérget semlegesíti(?), a vakcina pedig ráveszi a szervezetet a védekezésre. Előbbi egy azonnali, de hatásos módszer, viszont egyszeri, ha két nap múlva megint megmar egy kígyó ugyanúgy ellenszer kell. Utóbbi pedig hosszútávú védelem, aminek a hatása alatt többször is elkaphatod a betegséget, a kifejlesztett védekezés segít átvészelni.
samu09
Nem a mergezest es a virusos fertozest jasonlitom ossze, hanem a hatast. Az egyik 100%-ig er valamit, a masik meg nem.
eaglesmcnabb
ez faszság, anyukád is tuggya - nincs ilyen


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 298
Abban mi a hulyeseg hogy az egyik 100% hatasos, a masikbol meg beadnak hármat es lehet hogy siman szart se ér? Vagy magyarazd el levyszi nekem hulyenek, hogy mit jelent az hogy ad 600-as ellenanyagszintet a 3 beadott vakcina, (jelentsen barmit is ez a szám), az meg hogy oltlanul atesel rajta az meg 23000-est? Ugye nem azt hogy az egyik negyvenszer annyit er mint a masik?

Amugy kollegam ket vakcinat kapott 600as ellenanyagszintje volt, mondtak neki hogy 1 honap mulva oltassa csak be magat, mert ilyen szintre nem oltanak, tesomnak meg 23000-es a suintje es mondjak neki hogy ha 1 heten belul nem oltatja be magat akkor fizetes nelkuli. Nála valamiert nem problema hogy magas a szintje. Érdekes, mondjuk en orbitalis barom vagyok nekem nem kell erteni. De elmagyafazhatnád.eaglesmcnabb
Írni / olvasni, két számot összeadni ne tanítsalak meg esetleg?

Bocs, de nem fogom. Volt rá másfél éved, hogy megértsd. Ott az internet, minden információ elérhető, hajrá. Ha nem megy, az se baj, csak akkor légy szíves ne tarts itt kiselőadást belőle. Köszi.

Amúgy a Kutya nem beszelt arról hogy vírus-e vagy mérgezés. Csak a hatásukról, az meg nem marhaság hanem tény. Nekem olyan vakcina kell amit ha beadnak akkor valaki garantalja hogy nem lesz semmi bajom, jelenleg ugye nem igy van? Mert addig ez csak szerencsejatek és rahagyom azokra akik szeretnek jatszani vagy fosnak.eaglesmcnabb
Gondolom autóba sem ülsz, mert azt se tudja senki garantálni, hogy el is megy odáig, ahová indultál és nem áll meg félúton. És ha lázas vagy, lázcsillapítót se szedsz gondolom, mert az se 100%-os. És ha begyullad a vakbeled, akkor nem műtteted meg, mert abba is belehal valahány ember?

Egyébként halkan megsúgom, hogy egyetlen vakcina sem 100%-os. Soha nem is volt olyan. Azok sem azok, amiket gyerekkorod óta belédszúrtak, hogy védjenek himlőtől, diftériától, kanyarótól stb. És most le foglal lombozni, de a kígyómarás elleni ellenszer sem 100%-os. Most, hogy ezt megtudtad, már az se fog kelleni, ha netán megmar egy kígyó?

Kiszáltam ebből a threadből, folytassa aki akarja.
peterk2005
Sajnálom hogy ebben a stílusban tudsz csak megnyilvánulni ebben a témában, látszik hogy nem is akarsz reagalni érdemben a kérdésemre, pedig egy nagyon értelmes embernek tartalak, éppen ezért mindig jó olvasni az íráasaidat,(pl. politikai kérdésekben, ahol annak ellenére hogy teljesen más a nézetem, az utóbbi idoben szinte minden írasoddal egyet értettem, na de ez más téma) Pedig nyilvanvalóan szerinted is faszság az az eljárás hogy két oltás utan a 600-as ellenanyagra "ongyilkossag beadni a harmadikat, mert veszélyes", oltas nelkul a 23ezresre oltas nelkul meg kotelezo kulonben fizetes nelkuli, dehát persze, mindenki agyhalott aki nem oltatja be magát.

Szerintem meg az az ordas nagy baromsag hogy az evtihedek ota mukodo és hatásos, sokkal súlyosabb lefolyasú betegségekre gyerekkorban beadott oltásokat hasonlitod ossze ezzel az oltassal amit nincs két éve hogy beadnak, és a tesztfázisa éppen most zajlik. Vagy az sem orbitalis baromsag hogy ilyenkor érvként egy rutin vakbélmutetet vagy egy kozel 100%-os halalozasi rataval rendelkezo kígyómarást, aminek az ellenszere leviszi a 99%-os eselyt ötre hasonlítasz ossze egy 3%-os halalozasi rataval rendelkezo vírussal, aminek a vakcinaja leviszi a 3%-ot 1-re? Ez most nem probléma?

Köszönöm szépen a kérdésed, teljesen jól gondolod, autoba sem ulok ha én vezegek, mert egy balfasz sofőrnek mint amilyen én vagyok veszélyes mulatság, 4 éve van jogsim és kb 3-szor vezettem, csakis akkor amikor létfontossagú volt. És azt is jól gondolod, hogyha lázas vagyok nem veszek be gyógyszert. Na nem azert mert nem 100%-os a hatása, hanem inkább azert mert fölsösleges,Igaz csak kétszer voltam influenzas/produkaltam influenzas tuneteket, olyankor csinaltam egy priznyicet, és kialudtam, éjszaka kizzadtam úgy hogy reggelre kutya bajom nem volt. (Persze akitol elkaptam az meg otthon fetrengett ket hetig betegszabin, oltassal., na szerintem meg ez a faszság)
Életemben egy valamire szedtem csak gyogyszert, fejfájásra, mert az az egy dolog amit nem tudok elviselni. Ott is kiprobaltam sokmindent, de mivel nem vagyok ostoba, hasznalhatatlan cataflamokat meg advilokatnem vettem be, mivel csak a saridon ért valamit, en az emberek tobbsegevel ellentetben fölöslegesen nem veszek be minden szart. Hiába hiszed azt, de nem vagyok kretén, ha elutne az autó, vagy begyulladna a vakbelem nyilvan hívnék orvost nyugodj meg.

Habár anyám gyogyszerész, sohasem hitt a tuneti kezelesben, hanem a megelozesben, ahogy én sem. Egészséges életmódot próbalok folytatni, pl. egy slukk cigit se szívtam, egy korty alkoholt sem ittam soha, nem mondom hogy koze van hozzá, de valahogy a betegségek eddig elkerultek, lehet eppen ezert kurvara nem hat meg a virus, ahogyan a velem ellentetben allandoan betegszabin levo agyhalottozo oltott ismeroseim sem.
eaglesmcnabb
Igen, csak azt értsd meg, hogy:

1) te vagy a kivétel
2) nem csak belőled áll a társadalom
3) az oltásnál jelenleg nincs jobb opció erre a szarra, mert
4) ha nem oltanak, akkor előbb-utóbb nem 3% lesz a halálozási ráta (a járulékos halálozásról szót sem ejtve)
5) a járvány hullámokban szabadul az eü-re minden országban, amire nincs felkészülve, nincs kapacitása, humánerőforrása (MO ról ne is írjunk, ami normál esetben is a béka segge)
6) a vírus pont azért geci, mert a humánerőt teszi próbára
7) gondolom te sem akarsz háromhavonta bezárt országban kódorogni, másrészt a politikusok nem hülyék, h a gazdaságokat térdeltessék emiatt, ergo nincs más mód, mint keménykedni
8) még nincs hatásos gyógyszer (majd mint írod idővel lesz)
9) az oltottság a további mutálódás ellen is hat, nemcsak a konkrét betegségre
10) született egy döntés, ami téged/titeket hátrányosan érint, sajnálom, de lehet tenni ellene ----- az ellenanyag szint tartósságáról meg egyébként is találgathatunk csak, h egyénileg meddig tart, mi ellen véd, a terjedést mennyire gátolja, új mutáció ellen mire jó blablabla, szóval ez van

(az én munkahelyemen is kötelező, van aki lelép, elfogadtuk, továbbléptünk, minden jót nekik, nincs harag)
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 298
Nekem is viszonylag fasza az immunrendszerem, ritkán vagyok beteg, stb, de hogy én ebből azt vonjam le, hogy oltás nélkül is TUTI lábon kihordom ezt a genyót, az nekem felelőtlenség.

Nem értem, és nem is fogom, hogy miért ilyen magabiztosak az emberek a saját immunrendszerükkel, meg egészségükkel kapcsolatban.
Nem értem miért éri meg/mi a logika abban, hogy oroszrulettet játszom a saját életemmel (és a környezetemben lévő emberek életével is).

Fingom sincs milyen genetikával rendelkezem, milyen aktuális, általunk nem, vagy alig ismert redvától murdelnék meg.
Vrij6
Én addig hittem azt, hogy az immunrendszerem hiper-szuper, amíg egyszer meg nem szólalt a pajzsmirigyem, aztán hipp-hopp eltűnt rólam két hónap alatt 22 kg. Mondanom sem kell, hogy mikre gondoltam...míg ki nem derült a valódi ok.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Abban mi a hulyeseg hogy az egyik 100% hatasos, a masikbol meg beadnak hármat es lehet hogy siman szart se ér? Vagy magyarazd el levyszi nekem hulyenek, hogy mit jelent az hogy ad 600-as ellenanyagszintet a 3 beadott vakcina, (jelentsen barmit is ez a szám), az meg hogy oltlanul atesel rajta az meg 23000-est? Ugye nem azt hogy az egyik negyvenszer annyit er mint a masik?

Amugy kollegam ket vakcinat kapott 600as ellenanyagszintje volt, mondtak neki hogy 1 honap mulva oltassa csak be magat, mert ilyen szintre nem oltanak, tesomnak meg 23000-es a suintje es mondjak neki hogy ha 1 heten belul nem oltatja be magat akkor fizetes nelkuli. Nála valamiert nem problema hogy magas a szintje. Érdekes, mondjuk en orbitalis barom vagyok nekem nem kell erteni. De elmagyafazhatnád.eaglesmcnabb
Írni / olvasni, két számot összeadni ne tanítsalak meg esetleg?

Bocs, de nem fogom. Volt rá másfél éved, hogy megértsd. Ott az internet, minden információ elérhető, hajrá. Ha nem megy, az se baj, csak akkor légy szíves ne tarts itt kiselőadást belőle. Köszi.

Amúgy a Kutya nem beszelt arról hogy vírus-e vagy mérgezés. Csak a hatásukról, az meg nem marhaság hanem tény. Nekem olyan vakcina kell amit ha beadnak akkor valaki garantalja hogy nem lesz semmi bajom, jelenleg ugye nem igy van? Mert addig ez csak szerencsejatek és rahagyom azokra akik szeretnek jatszani vagy fosnak.eaglesmcnabb
Gondolom autóba sem ülsz, mert azt se tudja senki garantálni, hogy el is megy odáig, ahová indultál és nem áll meg félúton. És ha lázas vagy, lázcsillapítót se szedsz gondolom, mert az se 100%-os. És ha begyullad a vakbeled, akkor nem műtteted meg, mert abba is belehal valahány ember?

Egyébként halkan megsúgom, hogy egyetlen vakcina sem 100%-os. Soha nem is volt olyan. Azok sem azok, amiket gyerekkorod óta belédszúrtak, hogy védjenek himlőtől, diftériától, kanyarótól stb. És most le foglal lombozni, de a kígyómarás elleni ellenszer sem 100%-os. Most, hogy ezt megtudtad, már az se fog kelleni, ha netán megmar egy kígyó?

Kiszáltam ebből a threadből, folytassa aki akarja.
peterk2005
Sajnálom hogy ebben a stílusban tudsz csak megnyilvánulni ebben a témában, látszik hogy nem is akarsz reagalni érdemben a kérdésemre, pedig egy nagyon értelmes embernek tartalak, éppen ezért mindig jó olvasni az íráasaidat,(pl. politikai kérdésekben, ahol annak ellenére hogy teljesen más a nézetem, az utóbbi idoben szinte minden írasoddal egyet értettem, na de ez más téma) Pedig nyilvanvalóan szerinted is faszság az az eljárás hogy két oltás utan a 600-as ellenanyagra "ongyilkossag beadni a harmadikat, mert veszélyes", oltas nelkul a 23ezresre oltas nelkul meg kotelezo kulonben fizetes nelkuli, dehát persze, mindenki agyhalott aki nem oltatja be magát.

Szerintem meg az az ordas nagy baromsag hogy az evtihedek ota mukodo és hatásos, sokkal súlyosabb lefolyasú betegségekre gyerekkorban beadott oltásokat hasonlitod ossze ezzel az oltassal amit nincs két éve hogy beadnak, és a tesztfázisa éppen most zajlik. Vagy az sem orbitalis baromsag hogy ilyenkor érvként egy rutin vakbélmutetet vagy egy kozel 100%-os halalozasi rataval rendelkezo kígyómarást, aminek az ellenszere leviszi a 99%-os eselyt ötre hasonlítasz ossze egy 3%-os halalozasi rataval rendelkezo vírussal, aminek a vakcinaja leviszi a 3%-ot 1-re? Ez most nem probléma?

Köszönöm szépen a kérdésed, teljesen jól gondolod, autoba sem ulok ha én vezegek, mert egy balfasz sofőrnek mint amilyen én vagyok veszélyes mulatság, 4 éve van jogsim és kb 3-szor vezettem, csakis akkor amikor létfontossagú volt. És azt is jól gondolod, hogyha lázas vagyok nem veszek be gyógyszert. Na nem azert mert nem 100%-os a hatása, hanem inkább azert mert fölsösleges,Igaz csak kétszer voltam influenzas/produkaltam influenzas tuneteket, olyankor csinaltam egy priznyicet, és kialudtam, éjszaka kizzadtam úgy hogy reggelre kutya bajom nem volt. (Persze akitol elkaptam az meg otthon fetrengett ket hetig betegszabin, oltassal., na szerintem meg ez a faszság)
Életemben egy valamire szedtem csak gyogyszert, fejfájásra, mert az az egy dolog amit nem tudok elviselni. Ott is kiprobaltam sokmindent, de mivel nem vagyok ostoba, hasznalhatatlan cataflamokat meg advilokatnem vettem be, mivel csak a saridon ért valamit, en az emberek tobbsegevel ellentetben fölöslegesen nem veszek be minden szart. Hiába hiszed azt, de nem vagyok kretén, ha elutne az autó, vagy begyulladna a vakbelem nyilvan hívnék orvost nyugodj meg.

Habár anyám gyogyszerész, sohasem hitt a tuneti kezelesben, hanem a megelozesben, ahogy én sem. Egészséges életmódot próbalok folytatni, pl. egy slukk cigit se szívtam, egy korty alkoholt sem ittam soha, nem mondom hogy koze van hozzá, de valahogy a betegségek eddig elkerultek, lehet eppen ezert kurvara nem hat meg a virus, ahogyan a velem ellentetben allandoan betegszabin levo agyhalottozo oltott ismeroseim sem.
Persze ez a fos covid is ketszer megtalalt, mindketszer érdemi tunetek nelkul, emiatt biztos nem fogom beoltatni magam.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 298
Szuperemberré tesz bennünket az mRNS oltás?
 www.bien.hu/szuperemberre-tesz-bennunket-az-mrns-oltas/?utm_source=Hirkereso.hu&utm_medium=promoted_article&utm_campaign=Hirkereso&r=202112271905
Én már mintha éreznék valamit.
nagylaza
A harmadik oltás óta látványosan leszarom a hülyéket. Ránézésre tudok dönteni, gondolom ez a gondolatolvasási képesség.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 420 — Слава Україні! Героям слава!
Nekem is viszonylag fasza az immunrendszerem, ritkán vagyok beteg, stb, de hogy én ebből azt vonjam le, hogy oltás nélkül is TUTI lábon kihordom ezt a genyót, az nekem felelőtlenség.

Nem értem, és nem is fogom, hogy miért ilyen magabiztosak az emberek a saját immunrendszerükkel, meg egészségükkel kapcsolatban.
Nem értem miért éri meg/mi a logika abban, hogy oroszrulettet játszom a saját életemmel (és a környezetemben lévő emberek életével is).

Fingom sincs milyen genetikával rendelkezem, milyen aktuális, általunk nem, vagy alig ismert redvától murdelnék meg.

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Abban mi a hulyeseg hogy az egyik 100% hatasos, a masikbol meg beadnak hármat es lehet hogy siman szart se ér? Vagy magyarazd el levyszi nekem hulyenek, hogy mit jelent az hogy ad 600-as ellenanyagszintet a 3 beadott vakcina, (jelentsen barmit is ez a szám), az meg hogy oltlanul atesel rajta az meg 23000-est? Ugye nem azt hogy az egyik negyvenszer annyit er mint a masik?

Amugy kollegam ket vakcinat kapott 600as ellenanyagszintje volt, mondtak neki hogy 1 honap mulva oltassa csak be magat, mert ilyen szintre nem oltanak, tesomnak meg 23000-es a suintje es mondjak neki hogy ha 1 heten belul nem oltatja be magat akkor fizetes nelkuli. Nála valamiert nem problema hogy magas a szintje. Érdekes, mondjuk en orbitalis barom vagyok nekem nem kell erteni. De elmagyafazhatnád.eaglesmcnabb
Írni / olvasni, két számot összeadni ne tanítsalak meg esetleg?

Bocs, de nem fogom. Volt rá másfél éved, hogy megértsd. Ott az internet, minden információ elérhető, hajrá. Ha nem megy, az se baj, csak akkor légy szíves ne tarts itt kiselőadást belőle. Köszi.

Amúgy a Kutya nem beszelt arról hogy vírus-e vagy mérgezés. Csak a hatásukról, az meg nem marhaság hanem tény. Nekem olyan vakcina kell amit ha beadnak akkor valaki garantalja hogy nem lesz semmi bajom, jelenleg ugye nem igy van? Mert addig ez csak szerencsejatek és rahagyom azokra akik szeretnek jatszani vagy fosnak.eaglesmcnabb
Gondolom autóba sem ülsz, mert azt se tudja senki garantálni, hogy el is megy odáig, ahová indultál és nem áll meg félúton. És ha lázas vagy, lázcsillapítót se szedsz gondolom, mert az se 100%-os. És ha begyullad a vakbeled, akkor nem műtteted meg, mert abba is belehal valahány ember?

Egyébként halkan megsúgom, hogy egyetlen vakcina sem 100%-os. Soha nem is volt olyan. Azok sem azok, amiket gyerekkorod óta belédszúrtak, hogy védjenek himlőtől, diftériától, kanyarótól stb. És most le foglal lombozni, de a kígyómarás elleni ellenszer sem 100%-os. Most, hogy ezt megtudtad, már az se fog kelleni, ha netán megmar egy kígyó?

Kiszáltam ebből a threadből, folytassa aki akarja.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 907 — beers & Packers
Szuperemberré tesz bennünket az mRNS oltás?
 www.bien.hu/szuperemberre-tesz-bennunket-az-mrns-oltas/?utm_source=Hirkereso.hu&utm_medium=promoted_article&utm_campaign=Hirkereso&r=202112271905
Én már mintha éreznék valamit.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 907 — beers & Packers
tudom hogy Elvis Presley belehalt a székrekedésébe.
eaglesmcnabb
Nagy tévedés. Elvis él!
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, soha nem posztoltam a témában, nem is fogok, nem birkáztam le senkit, és szvsz nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.
eaglesmcnabb
Köszi főni, hogy ezt ide le merted írni. Nagyon adlak.
kristóf17
Inkább javasolnád neki, hogy kérdezze meg az édesanyját, hogy mi a különbség egy mérgezés és egy vírusos fertőzés között, meg esetleg azt is, hogy mit a különbség a mérgezésre adott ellenszer és a vírus ellen adott vakcina között, hátha felgyullad a lámpa, és nem próbál almát hasonlítgatni körtéhez.

Bár megmondom őszintén, nem sok esélyt látok rá. Ez bizony facebook szint, abból meg nincs menekvés, ott reménytelenül elbukik a tudás. Bravó. 😕
peterk2005
Nem az én dolgom javasolni neki ilyeneket. Nem vagyok egy ismerősénél többje. Ráadásul itt már annyi embernek tudtam volna írni, de előző posztomban látszik, hogy teljesen feleslegesnek érzem. 😊 Időigényes és értelmetlen. (Mondjuk Mekiből legalább kinézem, hogy utánanézne, felfogná, és el is ismerné, hogy ha nem jó az adott példa)
Facebook rész meg...mióta megy már ez itt, többnyire kultúráltabb körülmények között, de nem kell hozzá meki, vagy az én havi 6 komentünk.
kristóf17
Már ne is haragudj, de itt többnyire nem ez megy. Vita az van, ellenvélemények vannak, de hülyeségeket ritkán állítanak emberek. Ez a mérgeskígyós dolog díjnyertesen nagy hülyeség volt. És ha neked egy ekkora hülyeségre egy elismerő hajrá a válaszod, akkor ne csodálkozz, ha nehéznek érzed ebben a topicban a beszélgetést.
peterk2005
Nem nehéz, ilyet sem említettem, bár egészen jól prőbálod felhúzni magatokat, ügyes. Illetve nem is konkrétan a tartalmat dicsértem. Lehet mégsem velem a gond.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, soha nem posztoltam a témában, nem is fogok, nem birkáztam le senkit, és szvsz nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.
eaglesmcnabb
Köszi főni, hogy ezt ide le merted írni. Nagyon adlak.
kristóf17
Inkább javasolnád neki, hogy kérdezze meg az édesanyját, hogy mi a különbség egy mérgezés és egy vírusos fertőzés között, meg esetleg azt is, hogy mit a különbség a mérgezésre adott ellenszer és a vírus ellen adott vakcina között, hátha felgyullad a lámpa, és nem próbál almát hasonlítgatni körtéhez.

Bár megmondom őszintén, nem sok esélyt látok rá. Ez bizony facebook szint, abból meg nincs menekvés, ott reménytelenül elbukik a tudás. Bravó. 😕
peterk2005
Nem az én dolgom javasolni neki ilyeneket. Nem vagyok egy ismerősénél többje. Ráadásul itt már annyi embernek tudtam volna írni, de előző posztomban látszik, hogy teljesen feleslegesnek érzem. 😊 Időigényes és értelmetlen. (Mondjuk Mekiből legalább kinézem, hogy utánanézne, felfogná, és el is ismerné, hogy ha nem jó az adott példa)
Facebook rész meg...mióta megy már ez itt, többnyire kultúráltabb körülmények között, de nem kell hozzá meki, vagy az én havi 6 komentünk.
kristóf17
Már ne is haragudj, de itt többnyire nem ez megy. Vita az van, ellenvélemények vannak, de hülyeségeket ritkán állítanak emberek. Ez a mérgeskígyós dolog díjnyertesen nagy hülyeség volt. És ha neked egy ekkora hülyeségre egy elismerő hajrá a válaszod, akkor ne csodálkozz, ha nehéznek érzed ebben a topicban a beszélgetést.
peterk2005
Abban mi a hulyeseg hogy az egyik 100% hatasos, a masikbol meg beadnak hármat es lehet hogy siman szart se ér? Vagy magyarazd el levyszi nekem hulyenek, hogy mit jelent az hogy ad 600-as ellenanyagszintet a 3 beadott vakcina, (jelentsen barmit is ez a szám), az meg hogy oltlanul atesel rajta az meg 23000-est? Ugye nem azt hogy az egyik negyvenszer annyit er mint a masik?
Amugy kollegam ket vakcinat kapott 600as ellenanyagszintje volt, mondtak neki hogy 1 honap mulva oltassa csak be magat, mert ilyen szintre nem oltanak, tesomnak meg 23000-es a suintje es mondjak neki hogy ha 1 heten belul nem oltatja be magat akkor fizetes nelkuli. Nála valamiert nem problema hogy magas a szintje. Érdekes, mondjuk en orbitalis barom vagyok nekem nem kell erteni. De elmagyafazhatnád.

Amúgy a Kutya nem beszelt arról hogy vírus-e vagy mérgezés. Csak a hatásukról, az meg nem marhaság hanem tény. Nekem olyan vakcina kell amit ha beadnak akkor valaki garantalja hogy nem lesz semmi bajom, jelenleg ugye nem igy van? Mert addig ez csak szerencsejatek és rahagyom azokra akik szeretnek jatszani vagy fosnak. Én egyikbe se tartozok.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
az a bajom hogy senkitől sem hallottam/láttam hivatalos statisztikát, eddig az összes általam látott statisztika valami hasonlóan kezdődött, hogy "egy covid osztályon dolgozó orvos beszámolója szerint a lélegeztetőn levők 80%-a oltatlan), amit ugye vagy elhisz az ember vagy nem. Logikusan szerintem ha ez igaz lenne akkor lenne hivatalos statisztika is, de valamiért ilyennel még nem találkoztam. Ezekben a statisztikában azért nem hiszek, mert ha én lennék a miniszterelnök, és az lenne a célom hogy minél többen beoltassák magukat, és valóban ennyivel szarabb lenne oltatlanként ez a vírus, akkor az első lépésem az lenne, hogy közölnék egy hivatalos statisztikát, de ilyet eddig Vitya nem mutatott. eaglesmcnabb
Tehát a tanulság, hogy akár van statisztika, akár nincs statisztika, nem szabad elhinni senkinek semmit, mert érdekük hogy hazudjanak.
Mikey
nem, az hogy nem hiszek el mindent amit olvasok a neten, pláne ha a nevét elhallgatni kívánja 😊
eaglesmcnabb
Fél karomat odaadtam volna januárban egy kurva oltásért, de mivel nem volt, 3 hétig feküdtem (ebből 1 hét masszív halálfélelem). Azóta sem vagyok a régi, tán már nem is leszek. Körülöttem az oltatlan betegek mind megfeküdtek, ki jobban, ki rosszabbul.
De te kockáztass nyugodtan, tudod, szopogathatod a hatlövetű csövét, megtekerheted az egy-kettő-három golyót, elsütheted és várhatsz.
Vagy beoltatod magad, mert kell. Ennyi.

Én ma voltam az ötödik plazmaadáson, pont az olyanok miatt, mint TE. Hátha tudok rajtatok segíteni.
Charlie Firpo
Tévedsz, ha szerinted az olyanok miatt adod a plazmát mint én. Én vért adni járok, évente négyszer, mert én is szeretek a rászorulókon segíteni, csak én nem pénzért mint te.

2-3 hete kaptam el a vírust köszi, ma mentem PCR tesztre, ha negatv akkor holnap már megyek is dolgozni, addig home office sajna. 2 napig kapart a torkom, ettől nekem nem volt halálfélelmem, de elfogadom hogy neked igen. AKi fosik tőle az oltassa be magát, én is ezen az állásponton vagyok. Aki meg nem oltatja be magát az ne picsogjon, és utána ne lógjon 2 hétig a lélegeztetőn miután viszik a tepsibe, ebben is egyetértünk.
eaglesmcnabb
Annyival egészítem ki, hogy aki nem oltatja be magát ne picsogjon ha olyan intézkedést hoznak ami őt hátrányosan érinti, mert a lehetősége megvolt / megvan, illetve mindig tartsa be az intézkedéseket.
Na azt hiszem itt hasal el a legtöbb oltatlan. 😊
És mivel a legtöbb elhasal nincs más megoldás mint a kötelező oltás.
Toca
Nem is picsogott senki amíg a munkajat nem erintette, mert az már megelhetés. Persze lehet mondani hogy el lehet menni mashova, de ahogy alapvetoen egy szakacs sem ert az autoszereléshez, pont úgy egy tanar a tanitashoz ert nem máshoz, elvégre azt tanulta 5 évig.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban...
eaglesmcnabb
Ez kemény. Mérgezést és vírusos fertőzést egy lapon említeni. De ha már, a mérgezés ellen beadott szer konkrétan a mérget semlegesíti(?), a vakcina pedig ráveszi a szervezetet a védekezésre. Előbbi egy azonnali, de hatásos módszer, viszont egyszeri, ha két nap múlva megint megmar egy kígyó ugyanúgy ellenszer kell. Utóbbi pedig hosszútávú védelem, aminek a hatása alatt többször is elkaphatod a betegséget, a kifejlesztett védekezés segít átvészelni.
samu09
Nem a mergezest es a virusos fertozest jasonlitom ossze, hanem a hatast. Az egyik 100%-ig er valamit, a masik meg nem.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
az a bajom hogy senkitől sem hallottam/láttam hivatalos statisztikát, eddig az összes általam látott statisztika valami hasonlóan kezdődött, hogy "egy covid osztályon dolgozó orvos beszámolója szerint a lélegeztetőn levők 80%-a oltatlan), amit ugye vagy elhisz az ember vagy nem. Logikusan szerintem ha ez igaz lenne akkor lenne hivatalos statisztika is, de valamiért ilyennel még nem találkoztam. Ezekben a statisztikában azért nem hiszek, mert ha én lennék a miniszterelnök, és az lenne a célom hogy minél többen beoltassák magukat, és valóban ennyivel szarabb lenne oltatlanként ez a vírus, akkor az első lépésem az lenne, hogy közölnék egy hivatalos statisztikát, de ilyet eddig Vitya nem mutatott. eaglesmcnabb
Tehát a tanulság, hogy akár van statisztika, akár nincs statisztika, nem szabad elhinni senkinek semmit, mert érdekük hogy hazudjanak.
Mikey
nem, az hogy nem hiszek el mindent amit olvasok a neten, pláne ha a nevét elhallgatni kívánja 😊
eaglesmcnabb
Fél karomat odaadtam volna januárban egy kurva oltásért, de mivel nem volt, 3 hétig feküdtem (ebből 1 hét masszív halálfélelem). Azóta sem vagyok a régi, tán már nem is leszek. Körülöttem az oltatlan betegek mind megfeküdtek, ki jobban, ki rosszabbul.
De te kockáztass nyugodtan, tudod, szopogathatod a hatlövetű csövét, megtekerheted az egy-kettő-három golyót, elsütheted és várhatsz.
Vagy beoltatod magad, mert kell. Ennyi.

Én ma voltam az ötödik plazmaadáson, pont az olyanok miatt, mint TE. Hátha tudok rajtatok segíteni.
Charlie Firpo
Tévedsz, ha szerinted az olyanok miatt adod a plazmát mint én. Én vért adni járok, évente négyszer, mert én is szeretek a rászorulókon segíteni, csak én nem pénzért mint te..
eaglesmcnabb
Ha jól tudom a plazmából különböző gyógyszerek készülnek már évek óta teljesen más betegségekre, hiányokra. Semmi köze a koronához, még ha elvileg be is jött, hogy segíthet a volt koronások plazmája valamilyen szinten. Javítsatok ki, ha ennek azóta mégis nagy jelentősége van. Mindkettőtöknek bravó, hogy segítetek egyébként! Bár ez öndicséret is, mert mindkettőt adok amikor tudok. 😀
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 216 — Vikings fan
az a bajom hogy senkitől sem hallottam/láttam hivatalos statisztikát, eddig az összes általam látott statisztika valami hasonlóan kezdődött, hogy "egy covid osztályon dolgozó orvos beszámolója szerint a lélegeztetőn levők 80%-a oltatlan), amit ugye vagy elhisz az ember vagy nem. Logikusan szerintem ha ez igaz lenne akkor lenne hivatalos statisztika is, de valamiért ilyennel még nem találkoztam. Ezekben a statisztikában azért nem hiszek, mert ha én lennék a miniszterelnök, és az lenne a célom hogy minél többen beoltassák magukat, és valóban ennyivel szarabb lenne oltatlanként ez a vírus, akkor az első lépésem az lenne, hogy közölnék egy hivatalos statisztikát, de ilyet eddig Vitya nem mutatott. eaglesmcnabb
Tehát a tanulság, hogy akár van statisztika, akár nincs statisztika, nem szabad elhinni senkinek semmit, mert érdekük hogy hazudjanak.
Mikey
nem, az hogy nem hiszek el mindent amit olvasok a neten, pláne ha a nevét elhallgatni kívánja 😊
eaglesmcnabb
Fél karomat odaadtam volna januárban egy kurva oltásért, de mivel nem volt, 3 hétig feküdtem (ebből 1 hét masszív halálfélelem). Azóta sem vagyok a régi, tán már nem is leszek. Körülöttem az oltatlan betegek mind megfeküdtek, ki jobban, ki rosszabbul.
De te kockáztass nyugodtan, tudod, szopogathatod a hatlövetű csövét, megtekerheted az egy-kettő-három golyót, elsütheted és várhatsz.
Vagy beoltatod magad, mert kell. Ennyi.

Én ma voltam az ötödik plazmaadáson, pont az olyanok miatt, mint TE. Hátha tudok rajtatok segíteni.
Charlie Firpo
Tévedsz, ha szerinted az olyanok miatt adod a plazmát mint én. Én vért adni járok, évente négyszer, mert én is szeretek a rászorulókon segíteni, csak én nem pénzért mint te.

2-3 hete kaptam el a vírust köszi, ma mentem PCR tesztre, ha negatv akkor holnap már megyek is dolgozni, addig home office sajna. 2 napig kapart a torkom, ettől nekem nem volt halálfélelmem, de elfogadom hogy neked igen. AKi fosik tőle az oltassa be magát, én is ezen az állásponton vagyok. Aki meg nem oltatja be magát az ne picsogjon, és utána ne lógjon 2 hétig a lélegeztetőn miután viszik a tepsibe, ebben is egyetértünk.
eaglesmcnabb
Annyival egészítem ki, hogy aki nem oltatja be magát ne picsogjon ha olyan intézkedést hoznak ami őt hátrányosan érinti, mert a lehetősége megvolt / megvan, illetve mindig tartsa be az intézkedéseket.
Na azt hiszem itt hasal el a legtöbb oltatlan. 😊
És mivel a legtöbb elhasal nincs más megoldás mint a kötelező oltás.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, soha nem posztoltam a témában, nem is fogok, nem birkáztam le senkit, és szvsz nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.
eaglesmcnabb
Köszi főni, hogy ezt ide le merted írni. Nagyon adlak.
kristóf17
Inkább javasolnád neki, hogy kérdezze meg az édesanyját, hogy mi a különbség egy mérgezés és egy vírusos fertőzés között, meg esetleg azt is, hogy mit a különbség a mérgezésre adott ellenszer és a vírus ellen adott vakcina között, hátha felgyullad a lámpa, és nem próbál almát hasonlítgatni körtéhez.

Bár megmondom őszintén, nem sok esélyt látok rá. Ez bizony facebook szint, abból meg nincs menekvés, ott reménytelenül elbukik a tudás. Bravó. 😕
peterk2005
Nem az én dolgom javasolni neki ilyeneket. Nem vagyok egy ismerősénél többje. Ráadásul itt már annyi embernek tudtam volna írni, de előző posztomban látszik, hogy teljesen feleslegesnek érzem. 😊 Időigényes és értelmetlen. (Mondjuk Mekiből legalább kinézem, hogy utánanézne, felfogná, és el is ismerné, hogy ha nem jó az adott példa)
Facebook rész meg...mióta megy már ez itt, többnyire kultúráltabb körülmények között, de nem kell hozzá meki, vagy az én havi 6 komentünk.
kristóf17
Már ne is haragudj, de itt többnyire nem ez megy. Vita az van, ellenvélemények vannak, de hülyeségeket ritkán állítanak emberek. Ez a mérgeskígyós dolog díjnyertesen nagy hülyeség volt. És ha neked egy ekkora hülyeségre egy elismerő hajrá a válaszod, akkor ne csodálkozz, ha nehéznek érzed ebben a topicban a beszélgetést.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 404 — The Mathematician


britek nem szigorítanak idén

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, soha nem posztoltam a témában, nem is fogok, nem birkáztam le senkit, és szvsz nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.
eaglesmcnabb
Köszi főni, hogy ezt ide le merted írni. Nagyon adlak.
kristóf17
Inkább javasolnád neki, hogy kérdezze meg az édesanyját, hogy mi a különbség egy mérgezés és egy vírusos fertőzés között, meg esetleg azt is, hogy mit a különbség a mérgezésre adott ellenszer és a vírus ellen adott vakcina között, hátha felgyullad a lámpa, és nem próbál almát hasonlítgatni körtéhez.

Bár megmondom őszintén, nem sok esélyt látok rá. Ez bizony facebook szint, abból meg nincs menekvés, ott reménytelenül elbukik a tudás. Bravó. 😕
peterk2005
Nem az én dolgom javasolni neki ilyeneket. Nem vagyok egy ismerősénél többje. Ráadásul itt már annyi embernek tudtam volna írni, de előző posztomban látszik, hogy teljesen feleslegesnek érzem. 😊 Időigényes és értelmetlen. (Mondjuk Mekiből legalább kinézem, hogy utánanézne, felfogná, és el is ismerné, hogy ha nem jó az adott példa)
Facebook rész meg...mióta megy már ez itt, többnyire kultúráltabb körülmények között, de nem kell hozzá meki, vagy az én havi 6 komentünk.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Elkovettem azt a hibat, hogy felneztem faszbukra...

Azt nem ertem, hogy aki nem oltatja be magat, az miert varja, hogy ha elkapja a virust utana a korhazban ellassak?

Az oltast is orvosok fejlesztettek ki, ok is tettek Hipokrateszi eskut.

Mmint, ha az oltas nem hasznal, sot esetleg art, akkor nem logikus hogy ugyan ugy megolnek az embert a korhazakban dolgozo orvosok, mint az oltast megalkotok?
Vagy nekik nem szoltak?
Borbinho
mondjuk ha én lennék a gyártó, és Sobri féle pragmatikusan gondolkodó lennék, gyorsban kiadnék egy placebot ami kb nem árt de nem is használ, és kb ingyen pénzből kurva gyorsan kurva nagy profitot csinál nekem. Faszom se feccölne K+F-be, meg kurvára nem görcsölnék az esetleges mellékhatásokkal. Fölösleges pénzkidobás és rizikó lenne. Nem mondom hogy így csinálják a vakcinagyártók, csak azt mondom hogy a helyükben én mit csinálnék. 😀

A kérdéseddel teljesen egyetértek.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 404 — The Mathematician
Várjál, mit kellene itt magamra venni?
Csak egy mindenki által észrevehető állásponttal szembeni kommenthez való pozitív hozzáállásomat fogalmaztam meg. Mit lehet itt magamra venni Negi 😀
Vagy arra gondolsz, hogy nem reagáltam múltkor a kommentedre, amiben azt írtad valamily szavakkal, hogy aki dohányzik, alkoholista, tespedt szar életmódot él stb. annak egészségtelensége és ebből nagyon magas százalékkal bekövetkező hosszú éves betegeskedései ki vannak fizetve az ehhez hozzájáruló többlet adókból? (Ha még az EÜ kapná meg... Bárcsak) Mert itt elkönyveltem, hogy teljesen más világot élünk, és ha ezt tényleg így gondolod, akkor ide már érvek nincsenek.
De még egyszer, fogalmam sincs itt mit vehettem magamra.
kristóf17
nem tudom hogy az EÜnél mire gondolsz mit mondtam, de mind1

és Andree meg Eagles commentje együtt mókás

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 473 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Elkovettem azt a hibat, hogy felneztem faszbukra...

Azt nem ertem, hogy aki nem oltatja be magat, az miert varja, hogy ha elkapja a virust utana a korhazban ellassak?

Az oltast is orvosok fejlesztettek ki, ok is tettek Hipokrateszi eskut.

Mmint, ha az oltas nem hasznal, sot esetleg art, akkor nem logikus hogy ugyan ugy megolnek az embert a korhazakban dolgozo orvosok, mint az oltast megalkotok?
Vagy nekik nem szoltak?

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
az a bajom hogy senkitől sem hallottam/láttam hivatalos statisztikát, eddig az összes általam látott statisztika valami hasonlóan kezdődött, hogy "egy covid osztályon dolgozó orvos beszámolója szerint a lélegeztetőn levők 80%-a oltatlan), amit ugye vagy elhisz az ember vagy nem. Logikusan szerintem ha ez igaz lenne akkor lenne hivatalos statisztika is, de valamiért ilyennel még nem találkoztam. Ezekben a statisztikában azért nem hiszek, mert ha én lennék a miniszterelnök, és az lenne a célom hogy minél többen beoltassák magukat, és valóban ennyivel szarabb lenne oltatlanként ez a vírus, akkor az első lépésem az lenne, hogy közölnék egy hivatalos statisztikát, de ilyet eddig Vitya nem mutatott. eaglesmcnabb
Tehát a tanulság, hogy akár van statisztika, akár nincs statisztika, nem szabad elhinni senkinek semmit, mert érdekük hogy hazudjanak.
Mikey
nem, az hogy nem hiszek el mindent amit olvasok a neten, pláne ha a nevét elhallgatni kívánja 😊
eaglesmcnabb
Fél karomat odaadtam volna januárban egy kurva oltásért, de mivel nem volt, 3 hétig feküdtem (ebből 1 hét masszív halálfélelem). Azóta sem vagyok a régi, tán már nem is leszek. Körülöttem az oltatlan betegek mind megfeküdtek, ki jobban, ki rosszabbul.
De te kockáztass nyugodtan, tudod, szopogathatod a hatlövetű csövét, megtekerheted az egy-kettő-három golyót, elsütheted és várhatsz.
Vagy beoltatod magad, mert kell. Ennyi.

Én ma voltam az ötödik plazmaadáson, pont az olyanok miatt, mint TE. Hátha tudok rajtatok segíteni.
Charlie Firpo
Tévedsz, ha szerinted az olyanok miatt adod a plazmát mint én. Én vért adni járok, évente négyszer, mert én is szeretek a rászorulókon segíteni, csak én nem pénzért mint te.

2-3 hete kaptam el a vírust köszi, ma mentem PCR tesztre, ha negatv akkor holnap már megyek is dolgozni, addig home office sajna. 2 napig kapart a torkom, ettől nekem nem volt halálfélelmem, de elfogadom hogy neked igen. AKi fosik tőle az oltassa be magát, én is ezen az állásponton vagyok. Aki meg nem oltatja be magát az ne picsogjon, és utána ne lógjon 2 hétig a lélegeztetőn miután viszik a tepsibe, ebben is egyetértünk.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Elég könnyen lehetne még oltásra ösztökélni az embereket ha a koronavírussal kapcsolatos minden orvosi kezelés kikerülne a TB támogatás alól az oltatlan embereknek.
Tarsi
mire fel?
Negritis
arra fel, hogy mivel nem oltatják be magukat ezért terhelik le az egészségügyet, akkor pedig fizessék ki ennek a költségét. Ezzel a retorikával megint elég sok %-ot lehetne boostolni az átoltottsági számokon. Ha pedig valaki annyira makacs lenne, hogy így sem oltaná be magát, majd elkapná a vírust ezzel is plusz terhet róva az egészségügyre, az legalább anyagilag kompenzálná azt.
Tarsi
Én meg nem vagyok beoltva, mégsem voltam kórházban az elmúlt 8 évben, de még betegszabin sem amióta Tb fizető vagyok, háziorvosom sincs, nála sem voltam soha, fogászaton is általános suliban voltam utoljára, akkor én meg kérjem vissza a befizetett dellát az oltott kollegáimtól akik 2-3 havonta betegszabin basszák a rezet legalább 1 hétig és terhelik az egészségügyet? Vagy aki a 3. oltás miatt 3 napig otthon feküdt mert szarul érezte magát? 😀 Az oltatlanok nagy része nettó TB befizető. Még a sima influenza vakcina sem véd meg 100%-ban az influenzától, faszomnak se kell egy ilyen oltás ami max. 1000-es ellenanyagot ad (egyik ismerősömnek sem volt magasabb aki tesztelte, tesómnak meg aki tünetmentesen átesett rajta oltás nélkül 23000 volt, én jövő héten megyek tesztre, kíváncsi leszek az eredményre, mert 2 hete én is átestem rajta, engem is megviselt oltatlanul, 2 napig kapart a torkom.

szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.
eaglesmcnabb
egyszerű matek, és valaki biztosan lehülyéz, de ha a népesség fele be van oltva, és a kórházban levők 80 százaléka oltatlan, 20 százaléka meg oltott, akkor nem feltétlenül ördögtől való azt feltételezni, hogy ha mindenki beoltatta volna magát, akkor a most bent fekvők 60 százaléka bent sem lenne.
és ebben az esetben valószínűleg nem lennének elvezénylések, nem lennének effektíve - munkaerő hiányában - lezárt osztályok, nem csak az életmentő műtéteket lehetne elvégezni.

mert lehet, hogy Te genetikád olyan, hogy nem kapod el ezeket a szarokat, de az oltásellenesek között nem mindenki olyan, mint Te. lásd pl Csollány, aki valószínűleg pöttyet jobb fizikai állapotban volt, aztán mégis lehet, hogy át kell lassan szerkeszteni a wikipedia-adatlapját a halálozási dátummal is.

mondják azt, hogy a dolgokat csak utólag lehet pontosan megítélni (hindsight is always 20/20), meg azt is, hogy általánosítani sem feltétlenül szabad nem megfelelő halmazról. na Te meg a bátyád szinte biztos, hogy nem vagytok reprezentatív minta, tehát teljesen irreleváns, hogy milyen könnyen jutottatok túl ezen a szaron.
slowmotion
az a bajom hogy senkitől sem hallottam/láttam hivatalos statisztikát, eddig az összes általam látott statisztika valami hasonlóan kezdődött, hogy "egy covid osztályon dolgozó orvos beszámolója szerint a lélegeztetőn levők 80%-a oltatlan), amit ugye vagy elhisz az ember vagy nem. Logikusan szerintem ha ez igaz lenne akkor lenne hivatalos statisztika is, de valamiért ilyennel még nem találkoztam. Ezekben a statisztikában azért nem hiszek, mert ha én lennék a miniszterelnök, és az lenne a célom hogy minél többen beoltassák magukat, és valóban ennyivel szarabb lenne oltatlanként ez a vírus, akkor az első lépésem az lenne, hogy közölnék egy hivatalos statisztikát, de ilyet eddig Vitya nem mutatott.eaglesmcnabb
Nem bántásnak szánom, de ha ott tartasz, hogy nem tudsz öt perc alatt két tucat megbízható, hiteles, tudományos alaposságú, részletes kutatási eredményt találni a mai online időkben, akkor bajok vannak...

Nem jutott eszedbe esetleg, hogy nem csak bázakerettyén állítják, hogy a kórházban fekvők 80%-a oltatlan, hanem a világ kétszáz másik országában is? Sok olyan országban is, ahol az ezzel kapcsolatos tanulmányokat rendszeresen, tudományos igényességgel, nyilvánosan kutatják és közlik? Amikre öt perc rákeresni a google-n? Édes jó istenem...
peterk2005
Eszembe jut, de az is feltűnt hogy soha nem voltam betegszabin/táppénzen, és iskolából sem hiányoztam soha betegség miatt, más kollegám/ismerősöm meg minden évben beoltatja magát influenza ellen, mégis minden évben otthon bassza a rezet 3-4 turnusban legalább 1 hétig betegszabin, én meg állandóan szoptam miatta bent. Közben persze pont az ilyen ember papol hogy agyhalott oltásellenesek vagytok, meg miattam dől be az a magyar egészségügy, ami amúgy évtizedek óta be van enélkül is. Ne haragudj, mert nem ellened irányul, de ilyenkor kurvára kinyílik a bicska a zsebemben.

Nem a vírushoz tartozik közvetlenül, de életem során egyszer szorultam orvosi ellátásra, akkor kb. fél napot szoptam a balesetin nyílt töréssel, mert tele volt olyanokkal hogy pl. a cigányasszony bevitte a balesetire a gyereket mert szaladgált az udvaron, elesett, beverte a fejét és lett egy púp rajta. (én meg magamban hogy mi a faszom!!!!!!????? Ha minden jöttment fossal nem mentek volna a balesetire fél óránál nem kellett volna többet várnom, az tuti.
vagy hogy öreganyám meséli folyton, hogy xy ismerőse befekszik kezelésre hetekre a kórházba, úgy hogy amúgy semmi baja nincs, de hát ingyen van, miért ne.

Valljuk be pudingtársadalomban élünk, kurva szar az emberek egészsége, emellé jön az hogy mindenki minden lófasszal járkál az orvoshoz meg a kórházba, és zabálja a gyógyszereket kilószámra, sokszor teljesen fölöslegesen. Ha ez nem így lenne az orvosoknak is több ideje lenne a sokkal fontosabb dolgokra, dehát a sok hülyét is kezelniük kell. (akinek nem inge...)
(pár éve meghalt öreganyám nagynénje, nem túlzok, 2 nejlonzsák gyógyszert hagyott maga után. ha 200 évig élt volna mint a teknős, akkor sem szedte volna be...) Ennek sincs köze a vírushelyzethez, de ha nem terhelnénk le folyton az orvosokat/kórházakat minden szirszarral, akkor az egészségügy sem állna így ahogy ebben biztos vagyok. Ez az ország kétségkívül a 10 millio hipochonder országa, Ennyi gyógyszert semelyik másik országban nem reklámoznak a tv-ben az kurvaélet.

Lehet agyhalottozni a véleményem miatt (bár senkinek sem mondom hogy ne oltassa be magát, az ő dolga,és az ő élete, fogadja el hogy ez meg az enyém, én biztos nem fogom tönkrebaszni az egészségügyet 😊 , max megint nem jövök fél évig, nem hat meg, ugyanúgy ahogy ez az egész vírushelyzet se.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!