Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 027 — I like the Texans, I like who we are
Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban...
eaglesmcnabb
Ez kemény. Mérgezést és vírusos fertőzést egy lapon említeni. De ha már, a mérgezés ellen beadott szer konkrétan a mérget semlegesíti(?), a vakcina pedig ráveszi a szervezetet a védekezésre. Előbbi egy azonnali, de hatásos módszer, viszont egyszeri, ha két nap múlva megint megmar egy kígyó ugyanúgy ellenszer kell. Utóbbi pedig hosszútávú védelem, aminek a hatása alatt többször is elkaphatod a betegséget, a kifejlesztett védekezés segít átvészelni.
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Elég könnyen lehetne még oltásra ösztökélni az embereket ha a koronavírussal kapcsolatos minden orvosi kezelés kikerülne a TB támogatás alól az oltatlan embereknek.
Tarsi
mire fel?
Negritis
arra fel, hogy mivel nem oltatják be magukat ezért terhelik le az egészségügyet, akkor pedig fizessék ki ennek a költségét. Ezzel a retorikával megint elég sok %-ot lehetne boostolni az átoltottsági számokon. Ha pedig valaki annyira makacs lenne, hogy így sem oltaná be magát, majd elkapná a vírust ezzel is plusz terhet róva az egészségügyre, az legalább anyagilag kompenzálná azt.
Tarsi
Én meg nem vagyok beoltva, mégsem voltam kórházban az elmúlt 8 évben, de még betegszabin sem amióta Tb fizető vagyok, háziorvosom sincs, nála sem voltam soha, fogászaton is általános suliban voltam utoljára, akkor én meg kérjem vissza a befizetett dellát az oltott kollegáimtól akik 2-3 havonta betegszabin basszák a rezet legalább 1 hétig és terhelik az egészségügyet? Vagy aki a 3. oltás miatt 3 napig otthon feküdt mert szarul érezte magát? 😀 Az oltatlanok nagy része nettó TB befizető. Még a sima influenza vakcina sem véd meg 100%-ban az influenzától, faszomnak se kell egy ilyen oltás ami max. 1000-es ellenanyagot ad (egyik ismerősömnek sem volt magasabb aki tesztelte, tesómnak meg aki tünetmentesen átesett rajta oltás nélkül 23000 volt, én jövő héten megyek tesztre, kíváncsi leszek az eredményre, mert 2 hete én is átestem rajta, engem is megviselt oltatlanul, 2 napig kapart a torkom.

szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, soha nem posztoltam a témában, nem is fogok, nem birkáztam le senkit, és szvsz nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.
eaglesmcnabb
Köszi főni, hogy ezt ide le merted írni. Nagyon adlak.
kristóf17
ejj, de magára vette valaki
Negritis
Várjál, mit kellene itt magamra venni?
Csak egy mindenki által észrevehető állásponttal szembeni kommenthez való pozitív hozzáállásomat fogalmaztam meg. Mit lehet itt magamra venni Negi 😀
Vagy arra gondolsz, hogy nem reagáltam múltkor a kommentedre, amiben azt írtad valamily szavakkal, hogy aki dohányzik, alkoholista, tespedt szar életmódot él stb. annak egészségtelensége és ebből nagyon magas százalékkal bekövetkező hosszú éves betegeskedései ki vannak fizetve az ehhez hozzájáruló többlet adókból? (Ha még az EÜ kapná meg... Bárcsak) Mert itt elkönyveltem, hogy teljesen más világot élünk, és ha ezt tényleg így gondolod, akkor ide már érvek nincsenek.
De még egyszer, fogalmam sincs itt mit vehettem magamra.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, soha nem posztoltam a témában, nem is fogok, nem birkáztam le senkit, és szvsz nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.
eaglesmcnabb
Köszi főni, hogy ezt ide le merted írni. Nagyon adlak.
kristóf17
Inkább javasolnád neki, hogy kérdezze meg az édesanyját, hogy mi a különbség egy mérgezés és egy vírusos fertőzés között, meg esetleg azt is, hogy mit a különbség a mérgezésre adott ellenszer és a vírus ellen adott vakcina között, hátha felgyullad a lámpa, és nem próbál almát hasonlítgatni körtéhez.

Bár megmondom őszintén, nem sok esélyt látok rá. Ez bizony facebook szint, abból meg nincs menekvés, ott reménytelenül elbukik a tudás. Bravó. 😕


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Charlie Firpo Dallas Cowboys TCU Horned Frogs 4 561
az a bajom hogy senkitől sem hallottam/láttam hivatalos statisztikát, eddig az összes általam látott statisztika valami hasonlóan kezdődött, hogy "egy covid osztályon dolgozó orvos beszámolója szerint a lélegeztetőn levők 80%-a oltatlan), amit ugye vagy elhisz az ember vagy nem. Logikusan szerintem ha ez igaz lenne akkor lenne hivatalos statisztika is, de valamiért ilyennel még nem találkoztam. Ezekben a statisztikában azért nem hiszek, mert ha én lennék a miniszterelnök, és az lenne a célom hogy minél többen beoltassák magukat, és valóban ennyivel szarabb lenne oltatlanként ez a vírus, akkor az első lépésem az lenne, hogy közölnék egy hivatalos statisztikát, de ilyet eddig Vitya nem mutatott. eaglesmcnabb
Tehát a tanulság, hogy akár van statisztika, akár nincs statisztika, nem szabad elhinni senkinek semmit, mert érdekük hogy hazudjanak.
Mikey
nem, az hogy nem hiszek el mindent amit olvasok a neten, pláne ha a nevét elhallgatni kívánja 😊
eaglesmcnabb
Fél karomat odaadtam volna januárban egy kurva oltásért, de mivel nem volt, 3 hétig feküdtem (ebből 1 hét masszív halálfélelem). Azóta sem vagyok a régi, tán már nem is leszek. Körülöttem az oltatlan betegek mind megfeküdtek, ki jobban, ki rosszabbul.
De te kockáztass nyugodtan, tudod, szopogathatod a hatlövetű csövét, megtekerheted az egy-kettő-három golyót, elsütheted és várhatsz.
Vagy beoltatod magad, mert kell. Ennyi.

Én ma voltam az ötödik plazmaadáson, pont az olyanok miatt, mint TE. Hátha tudok rajtatok segíteni.

- Engem gyíkká változtatott!
- Gyíkká?
- De már elmúlt.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 404 — The Mathematician
Elég könnyen lehetne még oltásra ösztökélni az embereket ha a koronavírussal kapcsolatos minden orvosi kezelés kikerülne a TB támogatás alól az oltatlan embereknek.
Tarsi
mire fel?
Negritis
arra fel, hogy mivel nem oltatják be magukat ezért terhelik le az egészségügyet, akkor pedig fizessék ki ennek a költségét. Ezzel a retorikával megint elég sok %-ot lehetne boostolni az átoltottsági számokon. Ha pedig valaki annyira makacs lenne, hogy így sem oltaná be magát, majd elkapná a vírust ezzel is plusz terhet róva az egészségügyre, az legalább anyagilag kompenzálná azt.
Tarsi
Én meg nem vagyok beoltva, mégsem voltam kórházban az elmúlt 8 évben, de még betegszabin sem amióta Tb fizető vagyok, háziorvosom sincs, nála sem voltam soha, fogászaton is általános suliban voltam utoljára, akkor én meg kérjem vissza a befizetett dellát az oltott kollegáimtól akik 2-3 havonta betegszabin basszák a rezet legalább 1 hétig és terhelik az egészségügyet? Vagy aki a 3. oltás miatt 3 napig otthon feküdt mert szarul érezte magát? 😀 Az oltatlanok nagy része nettó TB befizető. Még a sima influenza vakcina sem véd meg 100%-ban az influenzától, faszomnak se kell egy ilyen oltás ami max. 1000-es ellenanyagot ad (egyik ismerősömnek sem volt magasabb aki tesztelte, tesómnak meg aki tünetmentesen átesett rajta oltás nélkül 23000 volt, én jövő héten megyek tesztre, kíváncsi leszek az eredményre, mert 2 hete én is átestem rajta, engem is megviselt oltatlanul, 2 napig kapart a torkom.

szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, soha nem posztoltam a témában, nem is fogok, nem birkáztam le senkit, és szvsz nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.
eaglesmcnabb
Köszi főni, hogy ezt ide le merted írni. Nagyon adlak.
kristóf17
ejj, de magára vette valaki

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Elég könnyen lehetne még oltásra ösztökélni az embereket ha a koronavírussal kapcsolatos minden orvosi kezelés kikerülne a TB támogatás alól az oltatlan embereknek.
Tarsi
mire fel?
Negritis
arra fel, hogy mivel nem oltatják be magukat ezért terhelik le az egészségügyet, akkor pedig fizessék ki ennek a költségét. Ezzel a retorikával megint elég sok %-ot lehetne boostolni az átoltottsági számokon. Ha pedig valaki annyira makacs lenne, hogy így sem oltaná be magát, majd elkapná a vírust ezzel is plusz terhet róva az egészségügyre, az legalább anyagilag kompenzálná azt.
Tarsi
Én meg nem vagyok beoltva, mégsem voltam kórházban az elmúlt 8 évben, de még betegszabin sem amióta Tb fizető vagyok, háziorvosom sincs, nála sem voltam soha, fogászaton is általános suliban voltam utoljára, akkor én meg kérjem vissza a befizetett dellát az oltott kollegáimtól akik 2-3 havonta betegszabin basszák a rezet legalább 1 hétig és terhelik az egészségügyet? Vagy aki a 3. oltás miatt 3 napig otthon feküdt mert szarul érezte magát? 😀 Az oltatlanok nagy része nettó TB befizető. Még a sima influenza vakcina sem véd meg 100%-ban az influenzától, faszomnak se kell egy ilyen oltás ami max. 1000-es ellenanyagot ad (egyik ismerősömnek sem volt magasabb aki tesztelte, tesómnak meg aki tünetmentesen átesett rajta oltás nélkül 23000 volt, én jövő héten megyek tesztre, kíváncsi leszek az eredményre, mert 2 hete én is átestem rajta, engem is megviselt oltatlanul, 2 napig kapart a torkom.

szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, soha nem posztoltam a témában, nem is fogok, nem birkáztam le senkit, és szvsz nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.
eaglesmcnabb
Köszi főni, hogy ezt ide le merted írni. Nagyon adlak.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Elég könnyen lehetne még oltásra ösztökélni az embereket ha a koronavírussal kapcsolatos minden orvosi kezelés kikerülne a TB támogatás alól az oltatlan embereknek.
Tarsi
mire fel?
Negritis
arra fel, hogy mivel nem oltatják be magukat ezért terhelik le az egészségügyet, akkor pedig fizessék ki ennek a költségét. Ezzel a retorikával megint elég sok %-ot lehetne boostolni az átoltottsági számokon. Ha pedig valaki annyira makacs lenne, hogy így sem oltaná be magát, majd elkapná a vírust ezzel is plusz terhet róva az egészségügyre, az legalább anyagilag kompenzálná azt.
Tarsi
Én meg nem vagyok beoltva, mégsem voltam kórházban az elmúlt 8 évben, de még betegszabin sem amióta Tb fizető vagyok, háziorvosom sincs, nála sem voltam soha, fogászaton is általános suliban voltam utoljára, akkor én meg kérjem vissza a befizetett dellát az oltott kollegáimtól akik 2-3 havonta betegszabin basszák a rezet legalább 1 hétig és terhelik az egészségügyet? Vagy aki a 3. oltás miatt 3 napig otthon feküdt mert szarul érezte magát? 😀 Az oltatlanok nagy része nettó TB befizető. Még a sima influenza vakcina sem véd meg 100%-ban az influenzától, faszomnak se kell egy ilyen oltás ami max. 1000-es ellenanyagot ad (egyik ismerősömnek sem volt magasabb aki tesztelte, tesómnak meg aki tünetmentesen átesett rajta oltás nélkül 23000 volt, én jövő héten megyek tesztre, kíváncsi leszek az eredményre, mert 2 hete én is átestem rajta, engem is megviselt oltatlanul, 2 napig kapart a torkom.

szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.
eaglesmcnabb
egyszerű matek, és valaki biztosan lehülyéz, de ha a népesség fele be van oltva, és a kórházban levők 80 százaléka oltatlan, 20 százaléka meg oltott, akkor nem feltétlenül ördögtől való azt feltételezni, hogy ha mindenki beoltatta volna magát, akkor a most bent fekvők 60 százaléka bent sem lenne.
és ebben az esetben valószínűleg nem lennének elvezénylések, nem lennének effektíve - munkaerő hiányában - lezárt osztályok, nem csak az életmentő műtéteket lehetne elvégezni.

mert lehet, hogy Te genetikád olyan, hogy nem kapod el ezeket a szarokat, de az oltásellenesek között nem mindenki olyan, mint Te. lásd pl Csollány, aki valószínűleg pöttyet jobb fizikai állapotban volt, aztán mégis lehet, hogy át kell lassan szerkeszteni a wikipedia-adatlapját a halálozási dátummal is.

mondják azt, hogy a dolgokat csak utólag lehet pontosan megítélni (hindsight is always 20/20), meg azt is, hogy általánosítani sem feltétlenül szabad nem megfelelő halmazról. na Te meg a bátyád szinte biztos, hogy nem vagytok reprezentatív minta, tehát teljesen irreleváns, hogy milyen könnyen jutottatok túl ezen a szaron.
slowmotion
az a bajom hogy senkitől sem hallottam/láttam hivatalos statisztikát, eddig az összes általam látott statisztika valami hasonlóan kezdődött, hogy "egy covid osztályon dolgozó orvos beszámolója szerint a lélegeztetőn levők 80%-a oltatlan), amit ugye vagy elhisz az ember vagy nem. Logikusan szerintem ha ez igaz lenne akkor lenne hivatalos statisztika is, de valamiért ilyennel még nem találkoztam. Ezekben a statisztikában azért nem hiszek, mert ha én lennék a miniszterelnök, és az lenne a célom hogy minél többen beoltassák magukat, és valóban ennyivel szarabb lenne oltatlanként ez a vírus, akkor az első lépésem az lenne, hogy közölnék egy hivatalos statisztikát, de ilyet eddig Vitya nem mutatott.eaglesmcnabb
Nem bántásnak szánom, de ha ott tartasz, hogy nem tudsz öt perc alatt két tucat megbízható, hiteles, tudományos alaposságú, részletes kutatási eredményt találni a mai online időkben, akkor bajok vannak...

Nem jutott eszedbe esetleg, hogy nem csak bázakerettyén állítják, hogy a kórházban fekvők 80%-a oltatlan, hanem a világ kétszáz másik országában is? Sok olyan országban is, ahol az ezzel kapcsolatos tanulmányokat rendszeresen, tudományos igényességgel, nyilvánosan kutatják és közlik? Amikre öt perc rákeresni a google-n? Édes jó istenem...

(Szerk: látom más is ugyanezt írta. Próbáltam törölni, de hibára fut a törlés. Úgyhogy marad, kerüljétek ki.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
az a bajom hogy senkitől sem hallottam/láttam hivatalos statisztikát, eddig az összes általam látott statisztika valami hasonlóan kezdődött, hogy "egy covid osztályon dolgozó orvos beszámolója szerint a lélegeztetőn levők 80%-a oltatlan), amit ugye vagy elhisz az ember vagy nem. Logikusan szerintem ha ez igaz lenne akkor lenne hivatalos statisztika is, de valamiért ilyennel még nem találkoztam. Ezekben a statisztikában azért nem hiszek, mert ha én lennék a miniszterelnök, és az lenne a célom hogy minél többen beoltassák magukat, és valóban ennyivel szarabb lenne oltatlanként ez a vírus, akkor az első lépésem az lenne, hogy közölnék egy hivatalos statisztikát, de ilyet eddig Vitya nem mutatott. eaglesmcnabb
Tehát a tanulság, hogy akár van statisztika, akár nincs statisztika, nem szabad elhinni senkinek semmit, mert érdekük hogy hazudjanak.
Mikey
nem, az hogy nem hiszek el mindent amit olvasok a neten, pláne ha a nevét elhallgatni kívánja 😊

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
az a bajom hogy senkitől sem hallottam/láttam hivatalos statisztikát, eddig az összes általam látott statisztika valami hasonlóan kezdődött, hogy "egy covid osztályon dolgozó orvos beszámolója szerint a lélegeztetőn levők 80%-a oltatlan), amit ugye vagy elhisz az ember vagy nem. Logikusan szerintem ha ez igaz lenne akkor lenne hivatalos statisztika is, de valamiért ilyennel még nem találkoztam. Ezekben a statisztikában azért nem hiszek, mert ha én lennék a miniszterelnök, és az lenne a célom hogy minél többen beoltassák magukat, és valóban ennyivel szarabb lenne oltatlanként ez a vírus, akkor az első lépésem az lenne, hogy közölnék egy hivatalos statisztikát, de ilyet eddig Vitya nem mutatott. eaglesmcnabb
Tehát a tanulság, hogy akár van statisztika, akár nincs statisztika, nem szabad elhinni senkinek semmit, mert érdekük hogy hazudjanak.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 020 — Egyéb témák lakó
az a bajom hogy senkitől sem hallottam/láttam hivatalos statisztikát, eddig az összes általam látott statisztika valami hasonlóan kezdődött, hogy "egy covid osztályon dolgozó orvos beszámolója szerint a lélegeztetőn levők 80%-a oltatlan), amit ugye vagy elhisz az ember vagy nem. Logikusan szerintem ha ez igaz lenne akkor lenne hivatalos statisztika is, de valamiért ilyennel még nem találkoztam. Ezekben a statisztikában azért nem hiszek, mert ha én lennék a miniszterelnök, és az lenne a célom hogy minél többen beoltassák magukat, és valóban ennyivel szarabb lenne oltatlanként ez a vírus, akkor az első lépésem az lenne, hogy közölnék egy hivatalos statisztikát, de ilyet eddig Vitya nem mutatott.
eaglesmcnabb
Az magyar járvány statisztikától semmit nem várok.

Egyébként 3 perc Google a wc-n:  www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7037e1.htm?s_cid=mm7037e1_w

több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Elég könnyen lehetne még oltásra ösztökélni az embereket ha a koronavírussal kapcsolatos minden orvosi kezelés kikerülne a TB támogatás alól az oltatlan embereknek.
Tarsi
mire fel?
Negritis
arra fel, hogy mivel nem oltatják be magukat ezért terhelik le az egészségügyet, akkor pedig fizessék ki ennek a költségét. Ezzel a retorikával megint elég sok %-ot lehetne boostolni az átoltottsági számokon. Ha pedig valaki annyira makacs lenne, hogy így sem oltaná be magát, majd elkapná a vírust ezzel is plusz terhet róva az egészségügyre, az legalább anyagilag kompenzálná azt.
Tarsi
Én meg nem vagyok beoltva, mégsem voltam kórházban az elmúlt 8 évben, de még betegszabin sem amióta Tb fizető vagyok, háziorvosom sincs, nála sem voltam soha, fogászaton is általános suliban voltam utoljára, akkor én meg kérjem vissza a befizetett dellát az oltott kollegáimtól akik 2-3 havonta betegszabin basszák a rezet legalább 1 hétig és terhelik az egészségügyet? Vagy aki a 3. oltás miatt 3 napig otthon feküdt mert szarul érezte magát? 😀 Az oltatlanok nagy része nettó TB befizető. Még a sima influenza vakcina sem véd meg 100%-ban az influenzától, faszomnak se kell egy ilyen oltás ami max. 1000-es ellenanyagot ad (egyik ismerősömnek sem volt magasabb aki tesztelte, tesómnak meg aki tünetmentesen átesett rajta oltás nélkül 23000 volt, én jövő héten megyek tesztre, kíváncsi leszek az eredményre, mert 2 hete én is átestem rajta, engem is megviselt oltatlanul, 2 napig kapart a torkom.

szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.
eaglesmcnabb
egyszerű matek, és valaki biztosan lehülyéz, de ha a népesség fele be van oltva, és a kórházban levők 80 százaléka oltatlan, 20 százaléka meg oltott, akkor nem feltétlenül ördögtől való azt feltételezni, hogy ha mindenki beoltatta volna magát, akkor a most bent fekvők 60 százaléka bent sem lenne.
és ebben az esetben valószínűleg nem lennének elvezénylések, nem lennének effektíve - munkaerő hiányában - lezárt osztályok, nem csak az életmentő műtéteket lehetne elvégezni.

mert lehet, hogy Te genetikád olyan, hogy nem kapod el ezeket a szarokat, de az oltásellenesek között nem mindenki olyan, mint Te. lásd pl Csollány, aki valószínűleg pöttyet jobb fizikai állapotban volt, aztán mégis lehet, hogy át kell lassan szerkeszteni a wikipedia-adatlapját a halálozási dátummal is.

mondják azt, hogy a dolgokat csak utólag lehet pontosan megítélni (hindsight is always 20/20), meg azt is, hogy általánosítani sem feltétlenül szabad nem megfelelő halmazról. na Te meg a bátyád szinte biztos, hogy nem vagytok reprezentatív minta, tehát teljesen irreleváns, hogy milyen könnyen jutottatok túl ezen a szaron.
slowmotion
az a bajom hogy senkitől sem hallottam/láttam hivatalos statisztikát, eddig az összes általam látott statisztika valami hasonlóan kezdődött, hogy "egy covid osztályon dolgozó orvos beszámolója szerint a lélegeztetőn levők 80%-a oltatlan), amit ugye vagy elhisz az ember vagy nem. Logikusan szerintem ha ez igaz lenne akkor lenne hivatalos statisztika is, de valamiért ilyennel még nem találkoztam. Ezekben a statisztikában azért nem hiszek, mert ha én lennék a miniszterelnök, és az lenne a célom hogy minél többen beoltassák magukat, és valóban ennyivel szarabb lenne oltatlanként ez a vírus, akkor az első lépésem az lenne, hogy közölnék egy hivatalos statisztikát, de ilyet eddig Vitya nem mutatott.

Azzal is tisztában vagyok, hogy ha lenne hivatalos statisztika az sem lenne teljesen reális, és erősen torzítana az oltatlanok javára, mivel a legtöbb oltott az idősek között van akik a leginkább veszélyeztetebbek (nagyanyámék is be vannak oltva háromszor, hiába oltásellenesek anyámék), a legkevesebb oltatlan meg a fiataloknál akiknél kisebb károkat okoz a vírus. Lehet emiatt nem adnak ki statisztikát, fasz se tudja, de tény hogy valamiért ilyenekkel nem találkozni.

A csollányfélék meg akik posztolgatnak össze vissza majd beszopják, azok magukra vessenek, én amúgy első ízben aláírnám hogy nem kötelesek ellátni koronavírussal. Úgyse mennék orvoshoz, mert ha nincs nagy baj fölösleges, ha meg nagy baj van akkor meg tökmindegy hogy ellátnak-e, mert a lélegeztetősök kurvanagy százaléka úgyis belehal, én meg nem tartom magam szerencsés embernek szóval nem tartom valószínűleg hogy túlélném.
Annyit kérnék egyedül, hogy hagyjanak békén dolgozni oltatlanul, és ne kötelezzenek oltásra, ha amúgy minden szabályt betartok, nem utazok, nem járok koncertre, se meccsre, és felveszem a maszkot mindenhol ahol kötelező. Ezeknek a szarháziaknak ebben a kurvára demokratikus országban ennyit sem sikerült betartaniuk. Hashajtót se szedek be csak azért mert aznap nem szartam, pedig tudom hogy Elvis Presley belehalt a székrekedésébe.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 293 — Cowboys fan
Elég könnyen lehetne még oltásra ösztökélni az embereket ha a koronavírussal kapcsolatos minden orvosi kezelés kikerülne a TB támogatás alól az oltatlan embereknek.
Tarsi
mire fel?
Negritis
arra fel, hogy mivel nem oltatják be magukat ezért terhelik le az egészségügyet, akkor pedig fizessék ki ennek a költségét. Ezzel a retorikával megint elég sok %-ot lehetne boostolni az átoltottsági számokon. Ha pedig valaki annyira makacs lenne, hogy így sem oltaná be magát, majd elkapná a vírust ezzel is plusz terhet róva az egészségügyre, az legalább anyagilag kompenzálná azt.
Tarsi
Én meg nem vagyok beoltva, mégsem voltam kórházban az elmúlt 8 évben, de még betegszabin sem amióta Tb fizető vagyok, háziorvosom sincs, nála sem voltam soha, fogászaton is általános suliban voltam utoljára, akkor én meg kérjem vissza a befizetett dellát az oltott kollegáimtól akik 2-3 havonta betegszabin basszák a rezet legalább 1 hétig és terhelik az egészségügyet? Vagy aki a 3. oltás miatt 3 napig otthon feküdt mert szarul érezte magát? 😀 Az oltatlanok nagy része nettó TB befizető. Még a sima influenza vakcina sem véd meg 100%-ban az influenzától, faszomnak se kell egy ilyen oltás ami max. 1000-es ellenanyagot ad (egyik ismerősömnek sem volt magasabb aki tesztelte, tesómnak meg aki tünetmentesen átesett rajta oltás nélkül 23000 volt, én jövő héten megyek tesztre, kíváncsi leszek az eredményre, mert 2 hete én is átestem rajta, engem is megviselt oltatlanul, 2 napig kapart a torkom.

szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.
eaglesmcnabb
egyszerű matek, és valaki biztosan lehülyéz, de ha a népesség fele be van oltva, és a kórházban levők 80 százaléka oltatlan, 20 százaléka meg oltott, akkor nem feltétlenül ördögtől való azt feltételezni, hogy ha mindenki beoltatta volna magát, akkor a most bent fekvők 60 százaléka bent sem lenne.
és ebben az esetben valószínűleg nem lennének elvezénylések, nem lennének effektíve - munkaerő hiányában - lezárt osztályok, nem csak az életmentő műtéteket lehetne elvégezni.

mert lehet, hogy Te genetikád olyan, hogy nem kapod el ezeket a szarokat, de az oltásellenesek között nem mindenki olyan, mint Te. lásd pl Csollány, aki valószínűleg pöttyet jobb fizikai állapotban volt, aztán mégis lehet, hogy át kell lassan szerkeszteni a wikipedia-adatlapját a halálozási dátummal is.

mondják azt, hogy a dolgokat csak utólag lehet pontosan megítélni (hindsight is always 20/20), meg azt is, hogy általánosítani sem feltétlenül szabad nem megfelelő halmazról. na Te meg a bátyád szinte biztos, hogy nem vagytok reprezentatív minta, tehát teljesen irreleváns, hogy milyen könnyen jutottatok túl ezen a szaron.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 020 — Egyéb témák lakó
2. Hülyeség is lehetne, ha nem vendéglátóztam volna egy keveset az Omszki-tónál ahol a wakeboardosok vannak. Önelégült, apuka pénzén menő hülyegyerek volt a 90%-a akik kizárólag a parton napozó hölgypublikumnak játszották az eszüket, szóval de, az extrémsportolók nagyrésze punci miatt csinálja, nem sportorvosi okoból 😊 (orvosi okok, ezt még nem hallottam pedig ismerek pár deszkást, wake-est meg motocross-ost, hát exhibicionista, adrenalinfüggő az összes, de orvost még egyik se emlegetett 😊 )MC12
Általánosítasz. A "rekreációs" célú magamutogatás nem tesz valakit extrémsportolóvá. Egy ismerősöm úgy került élete végéig tolószékbe, hogy fejest ugrott a Tiszába. Volt kollégám apja 75 éves biciklizett és úgy halt meg, hogy elütötte egy autó a kerékpár úton. Akkor ők most extrémsportolók?

Az, hogy nem emlegetik, főleg a te generációdban, nem azt jelenti, hogy sokuknak egyébként segít abban, hogy normálisak tudjanak maradni.

Egyébként egy cikk 2013-ból, random:  www.knkx.org/other-news/2013-08-20/therapist-uses-extreme-sports-to-treat-mental-illness

Amikor 25 éves elkezdtem amerikai focizni, ami lássuk be, egyébként elég extrémnek számít, eszembe sem jutott a magamutogatás, ellenben a csapatsport, az extrémnek számító terhelés és később az edzősködés sokat segített, hogy mentálisan egyben maradjak (utóbbi nélkül szétestem volna teljesen a szakításom után).

3. Jó, és akkor hol a határ? Az influenzában is meghalnak néhányezren, ami elkerülhető lenne, ha mindenki felvenné az oltást. Néhányezer halott oké? 35 ezer nem? 4 éve az egyik raktáron végigsöpört az influenza, konkrétan a dolgozók 90%a kiesett, mert az egyik okos full lázasan, köhögve bejött és ez az influ a szokásosnál erősebb volt. A raktár 3 hétre leállt, át kellett adni területet, árut a többi raktárnak stb. Szóval egy komplett raktárat állított le, de hivatalos következmény nyilván nem volt, nem lehetett.

Értem, hogy az influ nem terheli le annyira az eü-t, de: Az elvvel van a problémám, ha kinyitjuk azt a kaput, hogy az állam elkezdjen pénzt kiszámlázni a nem oltottaknak a kórházi kezelésért, akkor az állam - főleg a mostani - nem fog itt megállni. Ha ez átmenne, akkor átmenne a dohányosok kezelésének kiszámlázása is, olvass el egy bármilyen kutatást ami arról szól, hogy mi legyen a cigisekkel, a nem dohányzók - a társadalom 72%-a - általában szélsőségesen szigorításpártiak, a nép simán egyetértene vele, és így tovább a többi káros szokásig. Ahol az állam spórolhat, hogy máshol többet síboljon el és ez még népszerű a nép körében - ott síbolni fog.

A többiben valóban egyetértünk, kötelező oltás a megoldás.
MC12
Most ezt nem itt fogjuk részletesen megvitatni, de egyébként a dohányosok megfizetik a többletköltséget (jövedéki adóban), a dolgozók most is megfizetik a betegség árát (kevesebb bért kapnak, és csak 15 nap múlva látja el őket az állam) stb.

A magyar rendszer kimondottan igazságtalan egyébként. Nem azért mert ellátja a káros szenvedély miatt betegeket, hanem azért mert nem tesz különbéget rászorulók és nem rászorulók között. Ez papíron az olcsóbb rendszer lenne, de annyira rosszul szervezett és alulfinanszírozott a rendszer, hogy így sem elég olcsó.

több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Elég könnyen lehetne még oltásra ösztökélni az embereket ha a koronavírussal kapcsolatos minden orvosi kezelés kikerülne a TB támogatás alól az oltatlan embereknek.
Tarsi
mire fel?
Negritis
arra fel, hogy mivel nem oltatják be magukat ezért terhelik le az egészségügyet, akkor pedig fizessék ki ennek a költségét. Ezzel a retorikával megint elég sok %-ot lehetne boostolni az átoltottsági számokon. Ha pedig valaki annyira makacs lenne, hogy így sem oltaná be magát, majd elkapná a vírust ezzel is plusz terhet róva az egészségügyre, az legalább anyagilag kompenzálná azt.
Tarsi
Én meg nem vagyok beoltva, mégsem voltam kórházban az elmúlt 8 évben, de még betegszabin sem amióta Tb fizető vagyok, háziorvosom sincs, nála sem voltam soha, fogászaton is általános suliban voltam utoljára, akkor én meg kérjem vissza a befizetett dellát az oltott kollegáimtól akik 2-3 havonta betegszabin basszák a rezet legalább 1 hétig és terhelik az egészségügyet? Vagy aki a 3. oltás miatt 3 napig otthon feküdt mert szarul érezte magát? 😀 Az oltatlanok nagy része nettó TB befizető. Még a sima influenza vakcina sem véd meg 100%-ban az influenzától, faszomnak se kell egy ilyen oltás ami max. 1000-es ellenanyagot ad (egyik ismerősömnek sem volt magasabb aki tesztelte, tesómnak meg aki tünetmentesen átesett rajta oltás nélkül 23000 volt, én jövő héten megyek tesztre, kíváncsi leszek az eredményre, mert 2 hete én is átestem rajta, engem is megviselt oltatlanul, 2 napig kapart a torkom.

szerk.: nem vagyok oltás ellenes, soha senkinek nem mondtam hogy ne oltassa be magát, soha nem posztoltam a témában, nem is fogok, nem birkáztam le senkit, és szvsz nem vagyok agyhalott, szerintem is a vakcina lesz a megoldás valamikor, csak nem ez a mostani. Nem vagyok orvos, se gyógyszerész, (bár anyám eredeti végzettsége a gyógyszerész és ő kimondottan ellenzi), de érdekes mód ha megmar a halálos marású mérgeskígyó és beadják 2-3 órán belül az ellenszert akkor kb. semmi bajod nem lesz, itt meg emberek fekszenek lélegeztetőn, aztán mennek a tepsibe 2-3 oltással a vállukban... Egyszerűen csak felbasz hogy mindent az oltatlanokra kennek, hogy csak és kizárólag ők basszék szét az egészségügyet, ami nem igaz.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 148
Többedszerre kétségeim vannak, hogy nem vagy 70+.

Nem ülteti le? Idehaza minden egyes kórházba bemenő ember leülteti az egészségügyet. Gondolom te is voltál covid előtt kórházban, itt Pesten bármikor bevittem hozzátartózómat - nekem hál istennek nem kellett - úgy néztek ránk a Honvédtól a Szent Lászlóig mint a véres rongyra, hogy a fasznak jöttünk mi be és miért terheljük őket? A magyar eü nem a covid miatt vagy az alatt feküdt meg, fekszik az jó rég óta csak most látványosabb.
MC12
Többször voltam a gyerekekkel korházban, apámmal is, anyámmal is, szültünk is négyet, én is járok orvoshoz, kivizsgálásra korházba is, egyszer nem éreztem így. A pécsi gyerek-bel-en kétszer feküdtünk, két külön gyerekkel, nejem is, én is, de teljesen emberséges volt minden.

A konkrét példához: ezek szerint szerinted korrekt lenne, egy 46 éves, 20+ éve tb-t fizető, kórházat mondjuk eddig nem nagyon látó embertől beszedni a kezelési költséget, ha nem volt be oltva, míg a 21 éves májer extrémsportolónak 0 forint fiezett Tb-vel tök oké, hogy kifizetjük a közösből a többszörös akármilyen törését és a hónapokig tartó kezelését amit valami értelmetlen, felesleges, kizárólag punci szerzési szándékból elkövetett vagánykodásból szerzett, mert neki mindenképp wakeboardoznia kellett. Az ő műtetjei és kezelései nem terhelik feleslegesen a rendszert? Amíg vele foglalkozik a műtős, a sebész, a gyógytornász az nem vesz el időt attól aki jobban megérdemli mert mondjuk munkabaleset érte? MC12
Ez álszentség és hülyeség is. Egyrészt az extrém sportolók nagyritkán punciszerzési okokból extrémsportolnak. Sok olyan gyerek van, akiket a 90-00-es években simán hiperaktivnak nyilvánítottak és gyógyszereztek, mára rájöttek, hogy ésszerűbb kontrolláltan, olyan sportok felé vinni, ahol kiélik magukat.

Egyébként meg:
The fatality risk in snow sports is even lower at one death per 1.57 million participant days. This equates to approximately 39 traumatic deaths per year in the USA out of a total of almost 60 million participant days (source:  www.nsaa.org/). These fatality rates are much lower compared to other popular recreational activities such as swimming and cycling.
forrás:  www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5395874/

Szóval valaki, aki magával tesz azt, amit akar, szerinted ugyanakkora súllyal okoz problémát, mint aki potenciális fertőző egyénként akár egy egész munkahelyet tesz beteggé.

De alapvetően egyetértünk. Az ilyen "finomhangolások" csak haszontalan pótcselekvések. Mint a társadalmi szolidaritás egyértelmű híve azt gondolom, hogy az oltatlanok (nem csak COVID, de minden egyéb, korábban halálos kórságra is értem) konkrétan közveszélyesek. És igenis csak a kötelező oltás a megoldás.
Gyurma Pappa
1. Azt többször hallottam, hogy vidéken nincs így, de Pesten a normális hangnem - nem a normális bánásmód, csak a hangnem - unikum vagy kapcsolat. 30X éve ha mennem kell, én mondjuk 2szer találkoztam olyan orvossal vagy nővérrel, aki normális hangnemben kommunikált. Persze, lehet, hogy mindig nekem volt szerencsétetlenségem, de nem hiszem.

2. Hülyeség is lehetne, ha nem vendéglátóztam volna egy keveset az Omszki-tónál ahol a wakeboardosok vannak. Önelégült, apuka pénzén menő hülyegyerek volt a 90%-a akik kizárólag a parton napozó hölgypublikumnak játszották az eszüket, szóval de, az extrémsportolók nagyrésze punci miatt csinálja, nem sportorvosi okoból 😊 (orvosi okok, ezt még nem hallottam pedig ismerek pár deszkást, wake-est meg motocross-ost, hát exhibicionista, adrenalinfüggő az összes, de orvost még egyik se emlegetett 😊 )

3. Jó, és akkor hol a határ? Az influenzában is meghalnak néhányezren, ami elkerülhető lenne, ha mindenki felvenné az oltást. Néhányezer halott oké? 35 ezer nem? 4 éve az egyik raktáron végigsöpört az influenza, konkrétan a dolgozók 90%a kiesett, mert az egyik okos full lázasan, köhögve bejött és ez az influ a szokásosnál erősebb volt. A raktár 3 hétre leállt, át kellett adni területet, árut a többi raktárnak stb. Szóval egy komplett raktárat állított le, de hivatalos következmény nyilván nem volt, nem lehetett.

Értem, hogy az influ nem terheli le annyira az eü-t, de: Az elvvel van a problémám, ha kinyitjuk azt a kaput, hogy az állam elkezdjen pénzt kiszámlázni a nem oltottaknak a kórházi kezelésért, akkor az állam - főleg a mostani - nem fog itt megállni. Ha ez átmenne, akkor átmenne a dohányosok kezelésének kiszámlázása is, olvass el egy bármilyen kutatást ami arról szól, hogy mi legyen a cigisekkel, a nem dohányzók - a társadalom 72%-a - általában szélsőségesen szigorításpártiak, a nép simán egyetértene vele, és így tovább a többi káros szokásig. Ahol az állam spórolhat, hogy máshol többet síboljon el és ez még népszerű a nép körében - ott síbolni fog.

A többiben valóban egyetértünk, kötelező oltás a megoldás.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 020 — Egyéb témák lakó
Többedszerre kétségeim vannak, hogy nem vagy 70+.

Nem ülteti le? Idehaza minden egyes kórházba bemenő ember leülteti az egészségügyet. Gondolom te is voltál covid előtt kórházban, itt Pesten bármikor bevittem hozzátartózómat - nekem hál istennek nem kellett - úgy néztek ránk a Honvédtól a Szent Lászlóig mint a véres rongyra, hogy a fasznak jöttünk mi be és miért terheljük őket? A magyar eü nem a covid miatt vagy az alatt feküdt meg, fekszik az jó rég óta csak most látványosabb.
MC12
Többször voltam a gyerekekkel korházban, apámmal is, anyámmal is, szültünk is négyet, én is járok orvoshoz, kivizsgálásra korházba is, egyszer nem éreztem így. A pécsi gyerek-bel-en kétszer feküdtünk, két külön gyerekkel, nejem is, én is, de teljesen emberséges volt minden.

A konkrét példához: ezek szerint szerinted korrekt lenne, egy 46 éves, 20+ éve tb-t fizető, kórházat mondjuk eddig nem nagyon látó embertől beszedni a kezelési költséget, ha nem volt be oltva, míg a 21 éves májer extrémsportolónak 0 forint fiezett Tb-vel tök oké, hogy kifizetjük a közösből a többszörös akármilyen törését és a hónapokig tartó kezelését amit valami értelmetlen, felesleges, kizárólag punci szerzési szándékból elkövetett vagánykodásból szerzett, mert neki mindenképp wakeboardoznia kellett. Az ő műtetjei és kezelései nem terhelik feleslegesen a rendszert? Amíg vele foglalkozik a műtős, a sebész, a gyógytornász az nem vesz el időt attól aki jobban megérdemli mert mondjuk munkabaleset érte? MC12
Ez álszentség és hülyeség is. Egyrészt az extrém sportolók nagyritkán punciszerzési okokból extrémsportolnak. Sok olyan gyerek van, akiket a 90-00-es években simán hiperaktivnak nyilvánítottak és gyógyszereztek, mára rájöttek, hogy ésszerűbb kontrolláltan, olyan sportok felé vinni, ahol kiélik magukat.

Egyébként meg:
The fatality risk in snow sports is even lower at one death per 1.57 million participant days. This equates to approximately 39 traumatic deaths per year in the USA out of a total of almost 60 million participant days (source:  www.nsaa.org/). These fatality rates are much lower compared to other popular recreational activities such as swimming and cycling.
forrás:  www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5395874/

Szóval valaki, aki magával tesz azt, amit akar, szerinted ugyanakkora súllyal okoz problémát, mint aki potenciális fertőző egyénként akár egy egész munkahelyet tesz beteggé.

De alapvetően egyetértünk. Az ilyen "finomhangolások" csak haszontalan pótcselekvések. Mint a társadalmi szolidaritás egyértelmű híve azt gondolom, hogy az oltatlanok (nem csak COVID, de minden egyéb, korábban halálos kórságra is értem) konkrétan közveszélyesek. És igenis csak a kötelező oltás a megoldás.

több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 827 — Bla, bla, bla
Akkor meg, hogy a fenébe lehet annyi eü-s, oltás ellenes??? Ment a felháborodás amikor kötelező lett nekik az oltás és inkább felmondtak...
Pedig az tényleg a saját érdekükben történt, hiszen aki az eü-ben dolgozik, nem tudja elkerülni, hogy kontaktáljon ezzel a szarral!



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
 www.reddit.com/r/hungary/comments/rp8c0c/egy_orvos_vallomása_hvg_cikk_kommentjei_közül_egy/?utm_medium=android_app&utm_source=share
Negritis
Az hogy ez igaz vagy kamu komment, nehéz megállapítani 2021ben, de kép amit lefest valós. Én teljesen leálltam a témával, mert reménytelen. A legnagyobb oltásellenes ember a facebook feedemen volt fősulis lakótársam(Ha jól emlékszem történész), aki ráadásul mentősként dolgozik. Nincs nap, hogy ne lőne ki valami birkák vagytok képet. Ami a legjobban idegesít, hogy az emberek úgy csinálnak, mintha valami kurva nagy szívességet tennének a világnak azzal, hogy beoltatják magukat. Nagyon túlsúlyos, magas vérnyomásos, rokonom akinek sípol a tüdeje ha megy két lépcsőfordulót, két oltással nagyobb baj nélkül átvészelte a covidot, de a harmadikat nem adatja be, mert őt ne szurkálják már. Elég volt kettő. Orvos-tanár-jogász családomból is hallok akkora faszságokat, hogy égnek áll a hajam, de legalább ők beoltatták magukat, csak mindig van valami ami miatt lehet panaszkodni. Főleg a sárga csillag-oltatlanok korlátozásának összekapcsolása, ami kiveri nálam a biztosítékot. Rettenetesen idegesít ez az áldozati póz amit felvesznek egyesek. Nekem meg 1 év kiszedni a bölcsességfogam, a szétszakad térdemre anno rá se néztek, mert a sok hülye megtölti a kórházakat.

Ráadásnak kollégám elmélete, amit nem is kommentálnék. "Minden nyugati országban tüntetnek az oltás ellen. A kormányok úgy akarják kiirtani a lakosságot, hogy kötelezővé teszik az oltást. Így az emberek csak azért se veszik fel, és meghalnak" Itt megkérdeztem, hogy egy demográfiai krízisben lévő Nyugat-Európa miért akarná kiirtani a lakosságát, de nem kaptam választ.
andree
szerintem real


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Itt megkérdeztem, hogy egy demográfiai krízisben lévő Nyugat-Európa miért akarná kiirtani a lakosságát, de nem kaptam választ.
andree
Ehh, ezt nem tudni. Hát mert helyettük muszlim migránsokat akarnak betelepíteni.
több mint 2 éve
andree Arizona Cardinals 1 710
 www.reddit.com/r/hungary/comments/rp8c0c/egy_orvos_vallomása_hvg_cikk_kommentjei_közül_egy/?utm_medium=android_app&utm_source=share
Negritis
Az hogy ez igaz vagy kamu komment, nehéz megállapítani 2021ben, de kép amit lefest valós. Én teljesen leálltam a témával, mert reménytelen. A legnagyobb oltásellenes ember a facebook feedemen volt fősulis lakótársam(Ha jól emlékszem történész), aki ráadásul mentősként dolgozik. Nincs nap, hogy ne lőne ki valami birkák vagytok képet. Ami a legjobban idegesít, hogy az emberek úgy csinálnak, mintha valami kurva nagy szívességet tennének a világnak azzal, hogy beoltatják magukat. Nagyon túlsúlyos, magas vérnyomásos, rokonom akinek sípol a tüdeje ha megy két lépcsőfordulót, két oltással nagyobb baj nélkül átvészelte a covidot, de a harmadikat nem adatja be, mert őt ne szurkálják már. Elég volt kettő. Orvos-tanár-jogász családomból is hallok akkora faszságokat, hogy égnek áll a hajam, de legalább ők beoltatták magukat, csak mindig van valami ami miatt lehet panaszkodni. Főleg a sárga csillag-oltatlanok korlátozásának összekapcsolása, ami kiveri nálam a biztosítékot. Rettenetesen idegesít ez az áldozati póz amit felvesznek egyesek. Nekem meg 1 év kiszedni a bölcsességfogam, a szétszakad térdemre anno rá se néztek, mert a sok hülye megtölti a kórházakat.

Ráadásnak kollégám elmélete, amit nem is kommentálnék. "Minden nyugati országban tüntetnek az oltás ellen. A kormányok úgy akarják kiirtani a lakosságot, hogy kötelezővé teszik az oltást. Így az emberek csak azért se veszik fel, és meghalnak" Itt megkérdeztem, hogy egy demográfiai krízisben lévő Nyugat-Európa miért akarná kiirtani a lakosságát, de nem kaptam választ.
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
 index.hu/fomo/2021/12/27/meghalt-damu-roland-szinesz/
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 404 — The Mathematician
 www.reddit.com/r/hungary/comments/rp8c0c/egy_orvos_vallomása_hvg_cikk_kommentjei_közül_egy/?utm_medium=android_app&utm_source=share

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 925
 hvg.hu/sport/20211227_oltasellenes_vilagbajnok_meghalt?fbclid=IwAR0pjlR4tlryyERFA35Gy3X0pmaEkSkn6WuSAXA8MAAvCmJFkug1L7s_T3c
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kezdenek jönni valós adatokra alapozott kutatási eredmények különböző, az oltással kapcsolatos kérdőjelekről. Az egyik legutóbbi a terhes nőket kutatta, hogy kimutatható-e valamilyen különbség az oltott és a nem oltott nőknél a terhesség és a szülés kapcsán. Az adatok alapján nincs különbség, szóval az oltás nem befolyásolja negatívan a terhességet. Sem a vetélés, sem a koraszülés, a kis súllyal születés, stb. számokban sem látszik negatív hatás.

Azt meg már tudjuk, hogy maga a megfertőződés viszont jelentősen befolyásolja a fentieket negatív irányba. (Annyira, hogy a terhességet egy ideje már a rizikó faktorok közé sorolják.) Szóval úgy néz ki, hogy terhes nők számára két jó verzió választható: ha ódzkodik az oltástól, és el tud zárkózni, akkor a terhessége idejére hermetikusan zárja el magát, és kurvára ne kapja el a vírust. 😊 Ha pedig ez nem lehetséges, nem megoldható a biztonságos szeparáció, akkor oltassa be magát.



Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 404 — The Mathematician
 hvg.hu/vilag/20211226_A_cseh_elnok_a_kotelezo_oltas_mellett_tette_le_voksat

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!