bowl.hu div. 1.

15 feliratkozó

több mint 8 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Draft időpont: 2024. szeptember 4. szerda 19 óra

2024-es draftsorrend:

1. Hangover Boyz (Igor)
2. zavi27
3. Lekváros Funk (empty taxi)
4. Somogyi Fémtolvajok (Nomac)
5. Kispest KEAC (gabokocka)
6. Team Szesze (Szesze)
7. Shilkor's Horde (shilkor)
8. Susogós Mackók (Toto21)
9. Loco Motive (peterk2005)
10. Transylvanian Wolves (FLZOLI)
11. Telepi Madarak (peach)
12. Csehszlovák Hidegburkolók (Jakehomer)
13. Waiver Warriors (Tony Adams)
14. Kamino Clones (caminoi)
15. Komáromi Repülők (newyorkjet)
16. Pax Cowboys (Antonius)
17. Csongrád Raiders (Leon78)
18. Kanizsa Kinizsi (Zolika)
19. BKV Conductors (Rajna)
20. Southside Guerillas (zinedine5)

Szerkesztette: Rajna
több mint 10 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 321 — No 1 Zhang Yufei fan
Köszönöm szépen mindenkinek az egész éves küzdemet, illetve most a gratulációkat.. érdekes egy szezon volt.

Tavaly hajszál híján elcsúsztam, idén viszont nagyon szerencsésen alakult a PO... az elődöntőben magasan a legtöbb pontot hoztam, de a döntőben pedig majdhogynem season-low 175 pont is elég volt (szokásos zseniális benchelést azért hoztam megint,)
Az adott ellenfelet kell megverni mindig.. és hát egy 13 meccses szezonhoz mázli is kell, valóban.

Mondjuk amennyi ideje a ligában vagyok, lassan már ideje volt a 2. bajnoki címnek 😊 😛

Kellemes ünnepeket/jó pihenést mindenkinek!

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Gratula a bajnoknak, Igornak, üdv a feljutóknak, a kiesőket pedig várjuk vissza jövőre... És persze boldog karácsonyt! 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
Szesze New York Giants 21 016 — Giants fan
White idei első értékelhető meccse miatt meg is tartottam😊Göbi
Gratula Göbi!
(sajnos elfelejtettem kicserélni Staffordot Foles-ra, pedig az volt a terv.. ez a meccsbe került, de végül is 0-5ös szezonkezdet után nem rossz a 4. hely sem - más kérdés, h több volt benne sztem)
több mint 10 éve
leeon83 New York Jets 396 — GangGreen
Igor, gratulálok a bajnoki címhez ! Azt gondolom, ahhoz képest hogy kb QB nélkül voltam egész évben, ez a bronzérem szépen csillog😊)Göbi
Ugyanezt mondhatom el az ezüstről! Gratulálok Igor, "meglepő" módon a szezon leggyengébb teljesítménye nem volt elég a döntőben 😊
több mint 10 éve
Göbi Indianapolis Colts 732 — Retired WR
Igor, gratulálok a bajnoki címhez ! Azt gondolom, ahhoz képest hogy kb QB nélkül voltam egész évben, ez a bronzérem szépen csillog😊)

több mint 10 éve
Göbi Indianapolis Colts 732 — Retired WR
White idei első értékelhető meccse miatt meg is tartottam😊

több mint 10 éve
Szesze New York Giants 21 016 — Giants fan
Az alapszakasz 9. és 10. helyezettje eleve nem tud kiesni akármit is csinál az alsóházi rájátszásban..
Göbinek kemény fél pontos előnye van a bronzmeccsen az MNF előtt 😊
több mint 10 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 321 — No 1 Zhang Yufei fan
Utolsó héten már nincs "liftezés", Rata gondolja jól.. már eldőlt a forduló előtt ki a 4 kieső - az a négy csapat, aki most a két leghátsó helyosztót játssza, és alapszakaszban is 15-18 helyen végzett.

Rata/janos, ti mindketten bent maradtatok.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Remélem igazam van... Ha megnézed a tavalyi final standingset:
 games.espn.go.com/ffl/history?leagueId=30919
A két legalacsonyabban rangsorolt meccs résztvevői vannak az alján:
 games.espn.go.com/ffl/h2hplayoffs?leagueId=30919&seasonId=2012

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Ami a kiesést illeti szerintem a 13-as és 14-es meccs vesztesei fognak kiesni. Ha kikapok, akkor én is.
janos
A 13-as miért? Nem 14-15?Rataxes
Ha 4 kieső lesz, akkor az utolsó kettő, és a felette levő két meccs vesztesei. Mert a ladder szabály szerint a győztes fellép egy szintet, a vesztes leesik egyet. Szerintem.janos
Basszus, az kicsinálna... Én már biztonságban éreztem magam 😊 Én így gondolkodtam:

Szerintem Te már nem igazán tudsz kiesni, vsz. a 12. helyért játszol. Sőt, értelmezésem szerint már meg is vannak a kiesőink, az alapszakasz két utolsója mellett a (rajtuk kívül) legalacsonyabban rangsorolt 3. körös rájátszás meccsen szereplő 2 csapat, az Ogres és a Seals fog kihullani... De ez csak szerintem van így 😊Rataxes

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
janos Pittsburgh Steelers 106 — Steelers fan
Ami a kiesést illeti szerintem a 13-as és 14-es meccs vesztesei fognak kiesni. Ha kikapok, akkor én is.
janos
A 13-as miért? Nem 14-15?Rataxes
Ha 4 kieső lesz, akkor az utolsó kettő, és a felette levő két meccs vesztesei. Mert a ladder szabály szerint a győztes fellép egy szintet, a vesztes leesik egyet. Szerintem.

2019: 9# Pécs Panthers (7-6) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 13th.
2018: 8# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 8th.
2017: 2# Pécs Panthers (10-3) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 2nd.
2016: 15# Pécs Panthers (5-8) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 12th.
2015: 6# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 7th.
2014: 5# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 3rd.
2013: 9# Pécs Panthers (7-6) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 14th.
2012: 2# Pécs Panthers (10-3) - BOWL.HU Fantasy League, Division 2./A - 2nd.
2011: 2# Pécs Panthers (11-2) - BOWL.HU Fantasy League, Division 2./A - 6th.
2010: 4# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 3./C - 3rd.
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Ami a kiesést illeti szerintem a 13-as és 14-es meccs vesztesei fognak kiesni. Ha kikapok, akkor én is.
janos
A 13-as miért? Nem 14-15?

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
janos Pittsburgh Steelers 106 — Steelers fan
Ami a kiesést illeti szerintem a 13-as és 14-es meccs vesztesei fognak kiesni. Ha kikapok, akkor én is.

Igazán nem lepne meg, mert épp most néztem, hogy az eredeti draft-ból 9 játékosom van IR-en, illetve out-on.

Ebből 2RB (Wilson,Stewart), 3LB (Cushing, Wright, Angerer). (Emellett 1WR, 1TE, 1QB, 1P, ami nem lényeg.)
Ezen felül a 2 kezdő S-em (Harper, Byrd) épp most elérhető, de szinte egész szezonban sérültek voltak.

Ez nagyjából a csapat gerince, és közülük csak Wright nem volt állandóan sérült.

A pótlásuk meg elég nehéz volt végig egy 18 csapatos ligában.

2019: 9# Pécs Panthers (7-6) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 13th.
2018: 8# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 8th.
2017: 2# Pécs Panthers (10-3) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 2nd.
2016: 15# Pécs Panthers (5-8) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 12th.
2015: 6# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 7th.
2014: 5# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 3rd.
2013: 9# Pécs Panthers (7-6) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 14th.
2012: 2# Pécs Panthers (10-3) - BOWL.HU Fantasy League, Division 2./A - 2nd.
2011: 2# Pécs Panthers (11-2) - BOWL.HU Fantasy League, Division 2./A - 6th.
2010: 4# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 3./C - 3rd.
több mint 10 éve
leeon83 New York Jets 396 — GangGreen
Érdekes helyzet állna elő, ha a hétvégére Rodgerst játékra alkalmasnak nyilvánítanák. Ha Cousins kezd nálam, akkor az azt jelentené, hogy 5 különböző QB-val toltam végig a szezont 😀
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 815 — Apu ökölbeszorított keze
lehet de ez akkor is küzdelem volt 😊

több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Szerintem Te már nem igazán tudsz kiesni, vsz. a 12. helyért játszol. Sőt, értelmezésem szerint már meg is vannak a kiesőink, az alapszakasz két utolsója mellett a (rajtuk kívül) legalacsonyabban rangsorolt 3. körös rájátszás meccsen szereplő 2 csapat, az Ogres és a Seals fog kihullani... De ez csak szerintem van így 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 815 — Apu ökölbeszorított keze
Hiába vagyok tele top20as emberkékkel mégis a kiesés ellen küzdelem van...

több mint 10 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 321 — No 1 Zhang Yufei fan
Gratula Igor, ilyen extrák mint nálad...esélyem sem volt, sok sikert a döntőre 😊Göbi
Köszi.. érdekes de úgy látszik bejött az offense heavy (auto)draft... érdemes lesz elgondolkozni egy offense-heavy stratégián jövőre, mert úgy tűnik, hogy D-be könnyebb FA-kat húzni (talán LB poszt kivételével)

- majdnem az egész offensem megmaradt draftról (Todman az egyetlen FA jelenleg, McFadden sérülése miatt) - Flacco, Charles, Colston, Marshall, Garcon, Vernon Davis, Gronk, Steve Smith, Ballard... heh. Még ha értelmes QB-t húztam volna, ez egész pofás lenne. (Ezen kívül jött még Bradford, Cutler, Sidney Rice, Pead és Owen Daniels.. szóval ha nincs 3 TE mondjuk, meg 5 WR, akkor egész jó lett volna az offense-heavy start.)

- viszont a védelemnél pedig az egészet ki kellett dobni 😀 (Stevie Brown IR-n, mindenki más cutolva lett), és itt van kiket mikor szedtem fel:
Mau, Galette, Graham, McCoy, Church(!), MD Jennings - mind FA-k voltak, Week 1 előtt. (Dent/Wootton/Stanford szintén)
Paea (Week 2), Paysinger/Bennett (Week 3), Selvie/Durant/Gay (Week 4), Liuget/Vernon (Selvie drop!) (Week 5), Selvie again/Hayes/Delmas (Week 6), Starks is korán jött.

Szóval a DL-t elég jól meglehetett oldani.. LB poszton volt necc.
Persze ha valaki tud OOP studot húzni (ebből idén annyira sok nem jött be szerintem: Wilkerson, Ninko és esetleg Gipson) az továbbra is megéri, de pl. Watt-ot leszámítva kiugró DL ember nem volt..

Charles/Church volt az MVP-m... persze Peytonnal se lett volna rossz, de ez a két srác is elég szignifikáns mértékben verte a saját TOP 10-ét az aditt poszton.
Legnagyobb hiba: egy használható LB nagyon hiányzott, és azt nem sikerült kukázni... biztos volt akinek sikerült egyébként FA-ról, nekem azt sajnos nem.

Még egy utolsó nekiugrás leeeeon ellen, ezúttal underdogok vagyunk, és itt most én sem érzem a karmát (Cousins vs Flacco, az kb. 20 pont hátrány, így indulok) - de hátha, még egy hasonló teljesítmény az O-tól jó lenne 😊
Az a baj, hogy odaát legalább ugyanennyire erős nevekre/projectionre a másik támadócsapat is..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 10 éve
Szesze New York Giants 21 016 — Giants fan
Sajnos idei leggyengébb teljesítményemet hoztam össze az elődöntőben, így nem volt esélyem leeon ellen, grat neki (meg Igornak is!) a döntőbe jutáshoz. Persze a 0-5-ös kezdés után elégedett lehetek magammal is (bár a bajnoki cím megszerzése volt a célom idén is), a harmadik helyért jó meccs ígérkezik Göbi ellen.
több mint 10 éve
Göbi Indianapolis Colts 732 — Retired WR
Gratula Igor, ilyen extrák mint nálad...esélyem sem volt, sok sikert a döntőre 😊

több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Az aukciós liga pl. PO rendszerben fut. Az aktivitás kb. tizede annak, ami itt tapasztalható. A H2H lényege éppen az, hogy olyasmi, mint ami IRL is van: az adott heti ellenfeledet kell legyőznöd és van playoff. Asszem nincs is olyan beállítás, hogy H2H liga playoff nélkül, mert annak aztán semmi értelme (a H2H izgalmai és a PO kiegyensúlyozottsága is elveszik). Arról nem is beszélve, hogy ha valaki ilyen-olyan okokból 4 vagy 5 vereséggel kezd, az kb. feladhatja az egészet, ami szintén nem kívánatos.

Atmo példája egyébként külön rossz, pontszámához képest irreálisan sok győzelme volt az alapszaaszban, playoffban pedig belefutott a késbe - azon túl, hogy IRL is van ilyen, itt pontosan tudjuk, hogy ennek "igazságosan" is ki kellett jönnie.

több mint 10 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 321 — No 1 Zhang Yufei fan
Hogy világosabb legyen, amit mondani akartam...

Nem a random ellen vagyok, hanem a rájátszás ellen.
Szerintem ebben a játékban az a cél, hogy összehasonlítsuk, hogy ki ért jobban az nfl-hez. Ha elhagynánk a rájátszást, akkor egy nagy véletlen faktortól tudnánk megszabadulni, és egy 16-17 körös alapszakasszal jobban kiadódna az erősorrend.janos
Igen, amit itt leírtál azt hívják roto/points only ligának. (Ezt H2H-ben nem lehet kivitelezni.)
Lehet olyat is jásztani, korábbi években is volt rá igény... és szerintem jövőre is lesz/lehet ha szeretnél - de ettől függetlenül a H2H megmarad, és népszerűbb marad.

Egyébként a te általad javasolt ligáknak a legnagyobb hátránya amúgy az inaktivitás jóval nagyobb veszélye.. könnyebben elmegy az emberek kedve, ha hátrányba kerülnek, és otthagyják a ligát/nem néznek rá.
H2H-ben (már ha a Div 1/2 strukturáját nézzük) még az utolsó fordulónak is van/lehet tétje, az alsóházban is ráadásul.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 10 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 321 — No 1 Zhang Yufei fan
Na, a védelmemtől ma sem kaptam sok pontot.. viszont az offense elég durván tolja, és nem is egy ember (bár azért thx Oakland D 😊) - de mindenki eléggé odatette magát, lehet hogy csak offense oldalon lesz 150 pont... a védelmem meg hoz majd kb 110-et, kétszerannyi emberrel 😊

Göbinél pedig egyelőre extraklasszist talán senki nem hozott, így szerintem már mostanra kb. eldőlt a meccs.

A LB/S osztagot továbbra is rendbe kéne tenni.. de talán a mákom kitart a döntőre is.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 10 éve
janos Pittsburgh Steelers 106 — Steelers fan
Hogy világosabb legyen, amit mondani akartam...

Nem a random ellen vagyok, hanem a rájátszás ellen.
Szerintem ebben a játékban az a cél, hogy összehasonlítsuk, hogy ki ért jobban az nfl-hez. Ha elhagynánk a rájátszást, akkor egy nagy véletlen faktortól tudnánk megszabadulni, és egy 16-17 körös alapszakasszal jobban kiadódna az erősorrend.
Azaz nem a saját szám íze szerint akarnám változtatni a szabályokat, hanem aszerint, hogy igazságosabb végeredmény szülessen.

Nem akarom a vitát tovább élezni, mert érződik, hogy van, akinek csípi a szemét, ha hozzászólok.😉 Részemről befejeztem a témát.

2019: 9# Pécs Panthers (7-6) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 13th.
2018: 8# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 8th.
2017: 2# Pécs Panthers (10-3) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 2nd.
2016: 15# Pécs Panthers (5-8) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 12th.
2015: 6# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 7th.
2014: 5# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 3rd.
2013: 9# Pécs Panthers (7-6) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 14th.
2012: 2# Pécs Panthers (10-3) - BOWL.HU Fantasy League, Division 2./A - 2nd.
2011: 2# Pécs Panthers (11-2) - BOWL.HU Fantasy League, Division 2./A - 6th.
2010: 4# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 3./C - 3rd.
több mint 10 éve
Szesze New York Giants 21 016 — Giants fan
Nagyon beszédes, hogy az alapszakasz 2. és 17. helyezett között 3 győzelemnyi különbség volt 13 forduló alatt.
Magyarán tök random az egész, és a mi 18 csapatos ligánk erre még rá is erősít.

Ahelyett, hogy még 3 alapszakasz fordulóval valamennyire reális képet kapnánk a csapatok erősségéről, elkezdjük a rájátszást, ami még jobban megkeveri a kártyákat, és teljesen irreálissá teszi a végeredményt. (Ld. 8. és 9. hely közti különbség. Vagy mondhatnám Atmo Shenton kiesését.)
Én pl. egy csütörtöki átszámítás után lettem 8. helyett 9., ami ég és föld. Innen meg simán ki tudok esni, pedig 7-6-om volt.

Annyit tudok, ha kiesek, abbahagyom az egészet, mert ennek a dobókockásdinak semmi értelmét nem látom.janos
Bocs, de 2526 ponttal (majdnem tökutolsó voltál ezzel) azt igazságosnak tartottad volna, h POba juss? Nyilván ebben a rendszerben nagyobb szerep jut a szerencsének aminek az esetleges kritizálását pl atapapa esetében meg is érteném (450 ponttal szerzett nálad többet és 4 hellyel mögötted zárt), de a te esetedben ez kb pont a kieséstől mentett meg.. (ennyi ponttal egy 3-10es eredmény sokkal reálisabb lett volna, mint egy 7-6..)
Amúgy 9.-ként nem tudsz kiesni akármit is csinálsz az alsóházi rájátszásban ahogy ez le vett írva több ízben is (azokkal a szabályokkal együtt amiknek ismeretében vállaltad ezt a játékot és amiket most éppen kritizálsz, ráadásul a te esetedben tök indokolatlanul, hisz kb éppen ezeknek köszönheted, h bent maradtál)Szesze
A hangsúly nem azon van, hogy én PO-ba jutok vagy sem.
Tavaly is kritizáltam a szabályokat pedig akkor feljutottam. Most meg Atmo Shenton példáját említettem, aki sokkal jobb volt, mint más, mégis kiesett. De a 8-9. hely közötti éles különbség is gáz. Szóval problémásnak látom a szabályokat.

Legtöbbször piszkálja az igazságérzetemet, ha inkorrekt szabályokkal találkozom. Ez az eset ilyen.

(Nem azoknak a szabályoknak köszönhetem a bennmaradást, amiket kritizáltam. Sokkal inkább annak, hogy talán több mákom volt az ellenfelekkel, mint pechem a sérülésekkel, és emiatt tudtam meccseket nyerni.)janos
A szabályokkal tisztában kellett lenned amikor beneveztél a ligába, ha ezeket nem tudod elfogadni akk lépj ki és beugrik helyetted más.. Az Atmo-s példát sem értem amúgy, ilyen alapon akkor az egész NFL-es szabályrendszert is kritizálhatod, hisz ott is kieshet az első kiemelt az éppen becsúszóval szemben, ez a lényege a rájátszásnak, ahogy ott is "éles a különbség", h 6. v 7. leszel az alapszakaszban főcsoporton belül..
És még1x: ha az igazságérzetednek megfelelő szabályok lennének akkor te a 3. legkevesebb ponttal most kiestél volna, így pedig 9. lettél. Továbbra is fura számomra, h éppen te fogalmazol meg kritikát a szabályok igazságosságával kapcsolatban..