Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Egy észrevétel azonban a CEFL DÖNTŐRŐL. Nem szeretném bántani a szervezőt, de egész biztos találhattak volna olyan pályát BP.-en (vagy az országban akár délebbre) ahol a pálya mérete 100 yard. És akkor talán nem megy ki minden rúgás a pálya végén.
Illetve nem kell a középső 20 yardot 5-re zsugorítani. 😕
A meccs ettől jó volt.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Üdv Mindenkinek!

Nem tudom miért ez a nagy flame... Frankie72
Miért, volt nagy flame a kupával kapcs? 😀Zahó
Nem azzal kapcsolatban...
Egy-két résztvevővel kapcsolatos támadásokról beszéltem.

A lényeg, hogy mindenki megértette amit jelentett a mondanivalóm.
😊
több mint 13 éve
jvic 115
Tavaly még játszott Récsey Dávid, ő azóta eltűnt.deacon75
Javítsanak ki a Farkasokhoz közelebb állók, de úgy tudom, hogy a térdszalagja sérült volt már az ellenetek levő elődöntő előtt is, ott még rásérült, azóta abból gyógyul. Tegnap is ott volt a pálya mellett.

A kétpontos előtt tényleg volt egy bünti a Vukovi ellen a TD után, így felezték a távot. Talán, ha nem jobbra indul Jordan, hanem balra, akkor megvan a kétpontos, pont ugyanúgy, ahogy, ha nem csúszik meg, akkor lehet, hogy sikerül az irányváltás. Sajnos ebben a sportban nincs (sincs) talán, meg ha. A snap után kattintottam egyet a fényképezőgéppel, mielőtt a lasztit elkapta volna Jordan: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1859411016277&set=a.1859397935950.2089710.1570969947&type=1

Mindenképpen gratulálok a Wolvesnak, hatalmas meccs volt.
több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 731 — Sworn to the Black
Amúgy ez még csak nem is volna egy rossz csapat, legalábbis azok alapján akiket láttam játszani ezek közül. 😀
több mint 13 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Micsoda megtiszteltetés, bár nem is érdemlem meg, h egy sorban legyek Pacman-nel.
De a Coach-ot meg kihagytad. 😀Farky
bakker tényleg, de hülye vagyok 😀

több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
Lehetett volna "BOWL.HU fantasy team" néven egy fórum válogatottat indítani, amiből Pacman, Zordd, JSanyo, Bruce, Cápa, JUNIOR#46 és még sok más nagy név sem hiányozhatna 😀 (Ja bocs Pacman más csapattal ver rommá mindenkit, úgyhogy ő kiesett... 😕 )Tred
Bowl.hu Flame Warriors ARENA TEAM
QB: Lecso4, maximilien, Shevi
RB: Harminch37, kisember, PaTyOmKiN
WR: Kalo, pc_x, Szobi22, Tred
OL: e52m62, 69, kisdani, Natloz, racsy
DL: Boti63, Bruce, JSanyo, vadibandi
LB: JUNIOR#46, kutya23c, Ricsi56(?)
DB: Döme, Farky, Joci, Pacman, szampi#33
Zorddd: Zorddd

TE-t direkt nem írtam, de ha kéne, akkor Kopasz98 és Kori.
LB-t még írjatok, mert most hirtelen több nem jut az eszembe.
Mint ahogy az ebben a topikban megjelenő listák nagy része, ez is teljesen fikcionális és szubjektív, kivéve, ha jövőre mégis elindulunk ezzel a kerettel 😊 Akit kihagytam, ne vegye sértésnek, mert vagy kifelejtettem, vagy pedig simán halvány fingom sincs arról, hogy takar a nick 😊JSanyo
már el is felejtettem, hogy annyira versatile vagyok, hogy saját posztom van 😀😀😀


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
Farky Indianapolis Colts 8 322 — ℧
Micsoda megtiszteltetés, bár nem is érdemlem meg, h egy sorban legyek Pacman-nel.
De a Coach-ot meg kihagytad. 😀

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 13 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Lehetett volna "BOWL.HU fantasy team" néven egy fórum válogatottat indítani, amiből Pacman, Zordd, JSanyo, Bruce, Cápa, JUNIOR#46 és még sok más nagy név sem hiányozhatna 😀 (Ja bocs Pacman más csapattal ver rommá mindenkit, úgyhogy ő kiesett... 😕 )Tred
Bowl.hu Flame Warriors ARENA TEAM
QB: Lecso4, maximilien, Shevi
RB: Harminch37, kisember, PaTyOmKiN
WR: Kalo, pc_x, Szobi22, Tred
OL: e52m62, 69, kisdani, Natloz, racsy
DL: Boti63, Bruce, JSanyo, vadibandi
LB: JUNIOR#46, kutya23c, Ricsi56(?)
DB: Döme, Farky, Joci, Pacman, szampi#33
Zorddd: Zorddd

Coaching staff:
OC: jvic, illetve istvankovacs is, ha jól tudom
DCs, mert defense wins championships, és addig meg sem állunk: deacon75, Francesco
Lineman: cápa77
Special team, mert nekünk olyanunk is lesz: Höri

TE-t direkt nem írtam, de ha kéne, akkor Kopasz98 és Kori.
LB-t még írjatok, mert most hirtelen több fórumarc nem jut az eszembe.

MEGJEGYZÉS: Mint ahogy az ebben a topikban megjelenő listák nagy része, ez is teljesen fikcionális és szubjektív, kivéve, ha jövőre mégis elindulunk ezzel a kerettel 😊 A fő válogatási szempont a fórum aktivitás és stílus, illetve aki az eszembe jutott. Akit kihagytam, ne vegye sértésnek, mert vagy kifelejtettem, vagy pedig simán halvány fingom sincs arról, hogy kit takar a nickje és milyen poszton játszik 😊 Aki esetleg lemondaná a szereplést, ne tegye, mert a csapatkép ultimate hsz lenne a 'Vállald a fejed!' topikban 😊

A coaching staffot utólag tettem tettem hozzá, kösz Farky 😊

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Üdv Mindenkinek!

Nem tudom miért ez a nagy flame... Frankie72
Miért, volt nagy flame a kupával kapcs? 😀
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Üdv Mindenkinek!

Nem tudom miért ez a nagy flame... Istike kitett ide egy felhívást a szervezendő kupánkról. Azt gondolom mindenkinek lehetősége van részt venni egy klassz fun játékon. NEM MINDEN magyar csapatnak van szponzora és lehetősége sem DIV I.-ben sem DIV 2-ben indulni, (akkor sem ha vannak itteni szinten klasszis játékosai)
Ez a kupa lehetőséget ad minden (lehetőség szerint kis csapatnak) ahhoz, hogy meccsélménye legyen.
Természetesen senki nem gondolja a csapatok vezetői közül sem, hogy ilyen kicsinyes eszközökhöz kell folyamodniuk. Egyeztettem mindegyikükkel (Pl.: TIGERS), minden nagy csapatnak is vannak olyan játékosai akiket szeretnének itt játszatni. ÉS nem gondolom egyikükről sem, hogy unfair eszközökhöz nyúlnának. (Gyula sokkal korrektebben áll a dologhoz)
A tegnapi meccs nagyon jó volt, gratulálok a farkasoknak... Mindkettőnek!
Jó meccs volt. Sajnos nem az a farkas győzött akinek szurkoltam.
ÜDV mindenkinek: jó hetet.
Frankie Bad Bones AFC
több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Én inkább azt tartom érdekes kérdésnek, hogy ahogy az elmúlt években a Gorillaz edzői okok miatt nem akart a Sharks-szal egy divízióban játszani, most akkor a kölcsön segítség miatt a Tigers sem fog játszani a jövő évi HFL-ben?

Elvégre a Wolves-nak szüksége volt a kölcsönökre, mivel nagyon komoly depth problémák vannak náluk. Viszont ha Jordan stb a Tigersben folytatja, akkor jövőre helyettük kell találnia valakit a Wolvesnak. Tavaly még játszott Récsey Dávid, ő azóta eltűnt.deacon75
Csak a CEFL miatt kérték őket kölcsön...

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
kisember 63
lesz idén olyan országos edzőtábor mint amilyen tavaly volt a junioroknak?gizmo
Karimnál érdeklődj 😉kisember
vagy esetleg nálam. központilag szervezett sajnos a nyár folyamán biztos nem lesz már.istvankovacs
Ezért mondtam, hogy Karimnál érdeklődjön, mert az nem központi ugyan, de lehet a srácnak megfelel.
több mint 13 éve
istvankovacs 53
lesz idén olyan országos edzőtábor mint amilyen tavaly volt a junioroknak?gizmo
Karimnál érdeklődj 😉kisember
vagy esetleg nálam. központilag szervezett sajnos a nyár folyamán biztos nem lesz már.
több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
a szakszövetséggé válás pedig szerintem is most ebben a stádiumban még felesleges, itt még csak gyerekcipőben jár ez a sport, és nem értem, miért siettetni ezt, mikor a csapatok, játékosok nagy része még nincs erre felkészülve szerintem.
hegedusadam
A szakszövetséggé válás segítené elő, hogy ne csak gyerekcipőben járjon ez a sport, hanem állami pénzekből is lehessen fejleszteni. De nem mindenáron és feltétel nélkül akarnak a csapatok szakszövetséggé válni hanem egy rendesen elkészített és szövegbeli hiányosságoktól mentes alapító okiratot szeretnének. Ez a szakszövetség dolog segítség lenne a csapatoknak, a játékosokat csak közvetlen érinti. Pl. állami pénzből lehetne válogatottat szervezni, ezzel is tudatosítani a közvéleményben, hogy itt évek óta folyamatosan fejlődik egy sportág, és nem akar elsorvadni, hanem képes egy válogatottat kiállítani. (most mindegy milyet csak válogatott legyen, értem ezalatt, hogy junior vagy felnőtt)
Szóval szerintem ebben az esetben tévedsz.Ferron
Nem akarok nagyon negatív lenni, de szerinted mikor jutunk mi állami pénzekhez? Mert szerintem azt a tortát nagyon sokan védik, amiből szeletet akarunk ezzel törni.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
Ferron 72
a szakszövetséggé válás pedig szerintem is most ebben a stádiumban még felesleges, itt még csak gyerekcipőben jár ez a sport, és nem értem, miért siettetni ezt, mikor a csapatok, játékosok nagy része még nincs erre felkészülve szerintem.
hegedusadam
A szakszövetséggé válás segítené elő, hogy ne csak gyerekcipőben járjon ez a sport, hanem állami pénzekből is lehessen fejleszteni. De nem mindenáron és feltétel nélkül akarnak a csapatok szakszövetséggé válni hanem egy rendesen elkészített és szövegbeli hiányosságoktól mentes alapító okiratot szeretnének. Ez a szakszövetség dolog segítség lenne a csapatoknak, a játékosokat csak közvetlen érinti. Pl. állami pénzből lehetne válogatottat szervezni, ezzel is tudatosítani a közvéleményben, hogy itt évek óta folyamatosan fejlődik egy sportág, és nem akar elsorvadni, hanem képes egy válogatottat kiállítani. (most mindegy milyet csak válogatott legyen, értem ezalatt, hogy junior vagy felnőtt)
Szóval szerintem ebben az esetben tévedsz.
több mint 13 éve
kisember 63
Hó-Hó mi történik, kis titkosban.
Még szerencse, hogy a csapatok akik elmentek mindent leszavaztak, így nem sikerült megint fű alatt intézni a dolgokat. Szerintem ez nagyon nem fair a szövetségtől, hogy előbb elhalasztja a közgyűlést, majd kiküldi a mo.-i amifoci eddigi legfontosabb szövetségi gyűlésének a meghívóját úgy, hogy aki ismeri a csapatok e-mail olvasási szokásait a holtszezonban az tudja, hogy mekkora szerencse, hogy legalább 10 csapat elment.
EZ NAGYON NEM SZÉP!!!

a meghívó szövege is meglehetősen sürgető:

Kedves Hölgyem, Tisztelt Urak!


Mellékelten küldöm a MAFSZ szakszövetségi alakuló közgyűlési meghívóját, és az alapszabály tervezetet.
Mint a meghívóban is leírtam jogfolytonossághoz kell a sportegyesület bírósági végzése, amelyben a „jellege: sportegyesület” szövegnek, és az indoklás részben annak, hogy a bíró a 2004. évi I. tv. 16 . § (39 bekezdés alapján rendelkezett, hozta meg döntését, stb.


Alakuló közgyűlés miatt annak napirendjei a Meghívóban leírtak, tehát ez nem éves közgyűlés. Fontos, hogy az is jöjjön el, akinek esetleg problémája van a dokumentumával, (sportegyesületi jogállapotával) mert lehet, hogy nem lesz alapító, de a szakszövetség bírósági bejegyző végzés napján, a közgyűlés után beadott tagfelvételi kérelem alapján azon a napon a többi taggal együtt lesz MAFSZ szakszövetségi tag. Természetesen a tagfelvétel során minden előírt dokumentumot be kell adni az elnökséghez. Erről jövő héten helyben az ügyvéd úr, Dr. Koszoru István ad felvilágosítást.

Az alakuló közgyűlés menete:
17:00 órára kérem a tagság érkezését, hogy az ügyvéd úr a sportegyesületi bírósági végzés dokumentumának a megvizsgálása alapján a jelenléti ívet alapító tagként íratja alá az arra jogosult megjelentekkel.


Ezt követően a meghirdetett napirendi pontok alapján formailag végig csináljuk a tavalyi közgyűlést, azzal a különbséggel, hogy a mellékelten megküldött alapszabályt a fővárosi bíróság bírója már többször átvizsgálta a hiányokat MAFSZ tagsággal a tavalyi közgyűlésen betetette, így azt kell lényegében elfogadni most.
Természetesen lehet az alakuló közgyűlésen az alapszabályt még faragni, de azt gondolom, hogy nem most, mivel az eredendő célunk az, hogy a szakszövetséggé válásunk során az állami támogatási rendszerbe kerüljön a MAFSZ még idén!


Eddig nem vesztettünk semmit, mivel 2010. évi parlamenti választások után az új sporttörvény megalkotása és annak kapcsán a szakszövetségeknek adott támogatási pénzek elosztása miatt minden szakszövetségi ügyek kezelése, új szakszövetségek támogatási szerződésének megkötése felfüggesztésre került, mert a jelenlegi sport tv. alapján az éves támogatásokat Nemzeti Sport Szövetség osztaná el, viszont azt és még 3 köztestületet megszüntetnek.
Ezt a sportágak éves országos konferenciáján 2010-ben az az állami vezetők elmondták az ott megjelent vezetőknek.


Idén már a NEFMI fizette ki a meglévő szakszövetségeknek a támogatásokat, és ősszel kerül a parlament elé az új sporttörvény, amelynek elfogadása után, annak alapján ezt a MOB fogja a jövőben fizetni a NEFMI-vel szerződött szakszövetségeknek

Tehát a lényeg az, hogy most ezen az alakuló szakszövetségi közgyűlésen a lehető leghamarabb essünk túl, és ha a tagság még akar valamit majd azon változtatni, akkor azt már a működő MAFSZ szakszövetségi állapotunkban tegyük.

Nagyon fontos, hogy a mostani jogi folyamatok úgy lettek összehangolva, hogy a bajnokságokat, junior kupát és a MAFSZ működését semmi ne befolyásolja.

Ha bárkinek ezzel kapcsolatosan kérdése van, azt kérem jövő hét hétfőn tegye meg felém az ismert elérhetőségeimen.cápa77
Mi bementünk az elvesztett elődöntő után a szövbe, és ott kikértünk egy két papírt, és neked nem kell leírjam mit kaptunk abból meg. Leírattuk, és aláírattuk a titkár(nővel)ral, majd mivel a havi nem is tudom hány ezer forintos (10000-15000) számítástechnikai karbantartási díj mellett sem működött egy nyomtató sem, azt kinyomtattatunk. Máig nem érkezett válasz a kérdéseinkre, és az érintett papírokat nem mutatták meg. Azt csinálnak amit akarnak, amíg a csapatok nagy része szarik rá, mi történik vele.
Túl sok az érdek, és kevés a gerincesség.
több mint 13 éve
kisember 63
lesz idén olyan országos edzőtábor mint amilyen tavaly volt a junioroknak?gizmo
Karimnál érdeklődj 😉
több mint 13 éve
kisember 63
Egyébként idén nálunk is kiesett 7 kezdő játékos, és mindet a saját rosterünkből pótoltuk, és a formán alul játszó elkapók sem voltak véletlenek, csak a sérülések miatt nem volt csere lehetőségünk.
A MECCSET MI VESZTETTÜK EL, ÉS EZ NEM MAGYARÁZKODÁS, csak azt fejti ki, miért ilyen rossz a srácok hangulata.
Bocsánat a hosszú szájtépésért.
több mint 13 éve
kisember 63
Mindig elcsodálkozok hogy mennyire félinformációk alapján ítélkezünk itt a fórumon.
Én is olvastam itt azt a hozzászólást, hogy ezek az ukrán srácok már az év eleje óta itt vannak leigazolva, csak nem volt vízum, meg lóvé meg hasonló gondok voltak és ezért csak a végére jöttek.
De ezt valahogy mindig kifelejtik akik ide írnak.Bruce
No csak hogy tiszta legyen Rebels oldalról a dolog:
Az 5 új igazolásból 2 biztos, hogy új volt, a többiek pár éve (1-2-3, nem tudom) már játszottak a Tigrisek színeiben, csak aki egyszer le volt igazolva a MAD-ban, az onnan nem kerül ki, így csak nevezni kellett (ez az amit tavaly nem lehetett még, idén már igen).
Mikor a nevezésükről szóló információt megkaptuk (nem a Tigrisektől), akkor felhívtuk a szövetséget, hogy mire készüljünk, igaz e a hír. A szövetség válasza az volt, hogy ezt nem lehet, és garantálják, hogy nem játszanak ezek a játékosok. Az előzőleg elemzett meccsek alapján folytattuk a felkészülést, mindkét oldal játékában a gyenge posztokat támadva. A szövetség kiadott határozata elméletben biztosított minket, hogy minden így fog történni. Ekkor azonban még nem tudtuk, hogy ez a határozat jogszerűtlen volt, és más divízióban játszó csapatok, már a rájátszásban lejátszott meccsükön új igazolással játszottak, és így az elért eredményük miatt lobbizni kezdtek, és egy elnökségi ülésen, állítólag 3/2 arányban megszavazták a határozat átdátumozását 2012-re. (ez több mint egy héttel a mérkőzés előtt volt) Minket persze nem értesítettek, és az érintett határozatot nem törölték, csak mellé írták, hogy módosított. Rajtunk kívül az összes érintett csapat tudott róla, ha akkor bárkiben van annyi, hogy egy emailt, vagy egy sms-t küldjön, akkor nem így megyünk pályára, felhívjuk a Tigriseket, és megkérdezzük milyen posztra igazoltak, és ahogy ismerem őket, megmondták volna. Idén picit sokat tévedtek a kárunkra, és egyszer már mi is állnánk annak a fxsznak a jó oldalán!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Én inkább azt tartom érdekes kérdésnek, hogy ahogy az elmúlt években a Gorillaz edzői okok miatt nem akart a Sharks-szal egy divízióban játszani, most akkor a kölcsön segítség miatt a Tigers sem fog játszani a jövő évi HFL-ben?

Elvégre a Wolves-nak szüksége volt a kölcsönökre, mivel nagyon komoly depth problémák vannak náluk. Viszont ha Jordan stb a Tigersben folytatja, akkor jövőre helyettük kell találnia valakit a Wolvesnak. Tavaly még játszott Récsey Dávid, ő azóta eltűnt.
több mint 13 éve
gizmo Detroit Lions 95 — #15
lesz idén olyan országos edzőtábor mint amilyen tavaly volt a junioroknak?

Miskolc Renegades Quarterback.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Mindig elcsodálkozok hogy mennyire félinformációk alapján ítélkezünk itt a fórumon.
Én is olvastam itt azt a hozzászólást, hogy ezek az ukrán srácok már az év eleje óta itt vannak leigazolva, csak nem volt vízum, meg lóvé meg hasonló gondok voltak és ezért csak a végére jöttek.
De ezt valahogy mindig kifelejtik akik ide írnak.
több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
Már írták valahol jóval előttem is csapattársaim hogy az említett ukrán srácok már a szezon elején le voltak igazolva csak éppen vízum problémákkal küszködtek... Igen a wolves a mi játékosainkat már a szezon elején kölcsön kérték... De ha már úgyis megy itt a civákodás említsetek meg azt is hogy william ott állt a pálya szélén velünk az utóbbi pár meccsen...JUNIOR#46
Láttam Williamet, de az, hogy egy edző több csapatnál edző egyáltalán nem baj, egészen addig, amíg a két csapat egymástól függetlenül működik.
Szerk.: Ha pedig tényleg így van, és már a bajnokság előtt le voltak igazolva, akkor nem értem a szövetségi határozatot a playoff-igazolásokkal kapcsolatban, illetve megint egy borzalmasan rosszul kommunikált félreértésekkel teli, és amúgy sem szerencsés ügyről van szó. Tényleg jó lenne, ha mindenki jobban odafigyelne, hogy mindennel kapcsolatban egyértelműen fogalmazzon. Az itthoni foci hemzseg a kisebbségi komplexusos emberektől, és tele van régi sérelmekkel, kár ezek mellé újakat is begyűjteni, főleg ha ez még könnyen elkerülhető is. Különben nagyon nehezen fogunk bármiben is közös nevezőre jutni 😊
Ja, és ahogy William ott állt a ti oldalatokon, ha a szemem nem csalt, Hoksári Béla állt a Raptors oldalvonalán. Számomra az ilyesmivel semmi gond nincs az ég adta világon, csak remélem, hogy ha majd úgy adódik, mindenki el tudja dönteni, hogy melyik csapathoz is tartozik valójában 😊


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Már írták valahol jóval előttem is csapattársaim hogy az említett ukrán srácok már a szezon elején le voltak igazolva csak éppen vízum problémákkal küszködtek... Igen a wolves a mi játékosainkat már a szezon elején kölcsön kérték... De ha már úgyis megy itt a civákodás említsetek meg azt is hogy william ott állt a pálya szélén velünk az utóbbi pár meccsen...

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
Walky 4
Ehhez a kétpontos kísérlethez még annyit fűznék hozzá, hogy ha jól emlékszem a TD után büntetést kapott a vukovi, így az extránál nem is 3 yardról jött a wovlves hanem megfelezték a távot.