NFL csevegő
82 feliratkozó
több mint 6 éve
A 16-osról 10ből 10 x eltalálta a kaput, de ha a fogadás tárgya az volt akkor a kapufát is. Egy átlag magyar még mellé sem tudná 10x rúgni a labdát ma, mert tuti egyszer véletlenül betalálna. A labdakezelés minősítése pedig kb a minősíthetetlen kategória.Amúgy ez a kapufás sztori tényleg igaz lehet? 😀
ozibozi
több mint 6 éve
+ Vélhetően kevesebbet sipákoltak, színészkedtek, követelőztek!A 6:3-ról pár éve találtak egy BBC felvételt, ami a teljes meccset adta, nem csak a mindenki által unalomig ismert gólokat. A legmeglepőbb számomra az volt, hogy – bár mindenhol azt hallod mennyivel gyorsabb a mai foci – a tempó mai szemmel nézve sem volt rossz - technikailag meg simán hozták a mai szintet. A védelmek nagyon átalakultak, egy labdás játékost, már 2-3an letámadnak, ami akkor nem volt jellemző, de simán láttam magam előtt, hogy azok a srácok ma is megállnák a helyüket. Ebből is azt gondolom, hogy az NFL játékosok az 50-es években szintén nem csak a saját korszakukban lehettek kiemelkedők, hanem bármelyik korban ott lettek volna a spiccen.Nem mostanában nézel te NB1-es meccseket 😊Felmerült bennem ebben a témában, hogy a régi 40-50es évek játékosait mégis mennyire tudjuk jól megítélni. És itt nem arra gondolok elsősorban, hogy a foci rendszere mennyire más volt. Hanem arra, hogy mennyi és milyen minőségi felvétel van a játékukról.SixoSemennyire. Mint Puskásék generációját a fociban. A film felvétel sem segít, mer pl. Puskásról elég sok film felvétel van, de mai szemmely legfeljebb azt látod, hogy ma egy NB1-es focista is gyorsabb, jobban kezeli a labdát. A régi nagyon a régi idők körülményei között emelkedtek ki, régi edzésmódszerekkel, régi felszerelésben, régi terheléssel. Azt kellene érezni, hogy a régi időkben mennyire voltak a kortársakhoz képest dominánsak, azt meg élőben lehet igazán.
Ettől még minden évben kijön valami all time sorrend, mert mindenkinek van véleménye róla. Nem kell komolyan venni, és akkor egy jó is alkalom arra, hogy elővegyünk néhány közelmúlt beli és néhány réges régi felvételt és újranézzük. Komolyan véve csak idegesít.
peterk2005
NB2
vpi
" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 6 éve
A 16-osról 10ből 10 x eltalálta a kaput, de ha a fogadás tárgya az volt akkor a kapufát is. Egy átlag magyar még mellé sem tudná 10x rúgni a labdát ma, mert tuti egyszer véletlenül betalálna. A labdakezelés minősítése pedig kb a minősíthetetlen kategória.
Szerkesztette: ozibozi
több mint 6 éve
A 6:3-ról pár éve találtak egy BBC felvételt, ami a teljes meccset adta, nem csak a mindenki által unalomig ismert gólokat. A legmeglepőbb számomra az volt, hogy – bár mindenhol azt hallod mennyivel gyorsabb a mai foci – a tempó mai szemmel nézve sem volt rossz - technikailag meg simán hozták a mai szintet. A védelmek nagyon átalakultak, egy labdás játékost, már 2-3an letámadnak, ami akkor nem volt jellemző, de simán láttam magam előtt, hogy azok a srácok ma is megállnák a helyüket. Ebből is azt gondolom, hogy az NFL játékosok az 50-es években szintén nem csak a saját korszakukban lehettek kiemelkedők, hanem bármelyik korban ott lettek volna a spiccen.Nem mostanában nézel te NB1-es meccseket 😊Felmerült bennem ebben a témában, hogy a régi 40-50es évek játékosait mégis mennyire tudjuk jól megítélni. És itt nem arra gondolok elsősorban, hogy a foci rendszere mennyire más volt. Hanem arra, hogy mennyi és milyen minőségi felvétel van a játékukról.SixoSemennyire. Mint Puskásék generációját a fociban. A film felvétel sem segít, mer pl. Puskásról elég sok film felvétel van, de mai szemmely legfeljebb azt látod, hogy ma egy NB1-es focista is gyorsabb, jobban kezeli a labdát. A régi nagyon a régi idők körülményei között emelkedtek ki, régi edzésmódszerekkel, régi felszerelésben, régi terheléssel. Azt kellene érezni, hogy a régi időkben mennyire voltak a kortársakhoz képest dominánsak, azt meg élőben lehet igazán.
Ettől még minden évben kijön valami all time sorrend, mert mindenkinek van véleménye róla. Nem kell komolyan venni, és akkor egy jó is alkalom arra, hogy elővegyünk néhány közelmúlt beli és néhány réges régi felvételt és újranézzük. Komolyan véve csak idegesít.
peterk2005
NB2
Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 6 éve
Nem szeretnék senki lelkivilágába belemászni de ezt a listát több volt és jelenlegi hc köztük BB állította össze többhetes munkával, adatelemzéssel. Én elhiszem , hogy nem mindenkinek szexi de innen MO-ról 10éves nfl nézés után megállapítani, hogy komolytalan , hát mit mondjak , eléggé megmosolyogtató...Főleg azért mert kritizálni mindenki tud ebben az országban de még senkitől sem láttam itt egy "ellenlistát"
több mint 6 éve
Nem mostanában nézel te NB1-es meccseket 😊Felmerült bennem ebben a témában, hogy a régi 40-50es évek játékosait mégis mennyire tudjuk jól megítélni. És itt nem arra gondolok elsősorban, hogy a foci rendszere mennyire más volt. Hanem arra, hogy mennyi és milyen minőségi felvétel van a játékukról.SixoSemennyire. Mint Puskásék generációját a fociban. A film felvétel sem segít, mer pl. Puskásról elég sok film felvétel van, de mai szemmely legfeljebb azt látod, hogy ma egy NB1-es focista is gyorsabb, jobban kezeli a labdát. A régi nagyon a régi idők körülményei között emelkedtek ki, régi edzésmódszerekkel, régi felszerelésben, régi terheléssel. Azt kellene érezni, hogy a régi időkben mennyire voltak a kortársakhoz képest dominánsak, azt meg élőben lehet igazán.
Ettől még minden évben kijön valami all time sorrend, mert mindenkinek van véleménye róla. Nem kell komolyan venni, és akkor egy jó is alkalom arra, hogy elővegyünk néhány közelmúlt beli és néhány réges régi felvételt és újranézzük. Komolyan véve csak idegesít.
peterk2005
több mint 6 éve
Felmerült bennem ebben a témában, hogy a régi 40-50es évek játékosait mégis mennyire tudjuk jól megítélni. És itt nem arra gondolok elsősorban, hogy a foci rendszere mennyire más volt. Hanem arra, hogy mennyi és milyen minőségi felvétel van a játékukról.SixoSemennyire. Mint Puskásék generációját a fociban. A film felvétel sem segít, mer pl. Puskásról elég sok film felvétel van, de mai szemmely legfeljebb azt látod, hogy ma egy NB1-es focista is gyorsabb, jobban kezeli a labdát. A régi nagyon a régi idők körülményei között emelkedtek ki, régi edzésmódszerekkel, régi felszerelésben, régi terheléssel. Azt kellene érezni, hogy a régi időkben mennyire voltak a kortársakhoz képest dominánsak, azt meg élőben lehet igazán.
Ettől még minden évben kijön valami all time sorrend, mert mindenkinek van véleménye róla. Nem kell komolyan venni, és akkor egy jó is alkalom arra, hogy elővegyünk néhány közelmúlt beli és néhány réges régi felvételt és újranézzük. Komolyan véve csak idegesít.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Ez a 100-as lista egyre komolytalanabb.!JJ Watt kihagyása után én teljesen elengedtem
🤘gaben🤘
több mint 6 éve
twitter.com/brgridiron/status/1203189211504865280Sőt, mondok jobbat, a Miami Miracle óta 0–13 Drake mutatója. És még mondja nekem valaki, hogy nem adta el a lelkét azért a playért^^
Tony Adams
www.youtube.com/watch?v=uiz87A3RpEw

több mint 6 éve
Felmerült bennem ebben a témában, hogy a régi 40-50es évek játékosait mégis mennyire tudjuk jól megítélni. És itt nem arra gondolok elsősorban, hogy a foci rendszere mennyire más volt. Hanem arra, hogy mennyi és milyen minőségi felvétel van a játékukról. Ha az akkori szakértők valakit jónak gondoltak, van-e rá elég megfelelő minőségű felvétel, hogy saját szemeddel, meg tudd nézni, hogy az a játékos tényleg mennyire is volt jó, hogyan viszonyul a játéka más korszakok játékosaihoz, és nem csak egy highlight videót akarsz a legjobb playeiről hanem látni akarod az átlag teljesítményét. Csak nekem van olyan érzésem, hogy ezen játékosok megítélésének 80%a az akkori szakértők elbeszélése? Vagy például egy DB-t, hogy ítélsz meg abból a korból, ha mondjuk nem felé megy a play és nem mutatja a kamera egyáltalán. Manapság a DB-k megítélésének döntő része olyan playekben történik amikor nem feléjük megy a labda. Mintha csak a ballhawker secondary-k lettek volna emberek, a Darrelle Revisek meg nem számítottak jónak. Virginia Techről jöttél vagy menj a picsába. Vagy csak az általam látott régi meccseken látni nehezen az ilyeneket?
több mint 6 éve
Nekem a S-nél hiányzik egy másik játékos is Troy mellett.Mert a cbk között volt jelölve mondjuk ott sem jutott be...
Az utolsó védő aki Heismant nyert.
Az utolsó DB aki DRoY -t nyert.
9 Pro Bowl, 4 All Pro first team, 4 All Pro second team.
5. hely az all time INT listán.
Charles Woodson
alatriste
Annyi javítás, hogy Lattimore nálunk Droy lett cb ként ugye 2017 ben. Gondolom DPOY akart lenni 😁
Szerkesztette: kapitnono

több mint 6 éve
Nekem a S-nél hiányzik egy másik játékos is Troy mellett.Az utolsó védő aki Heismant nyert.
Az utolsó DB aki DRoY -t nyert.
9 Pro Bowl, 4 All Pro first team, 4 All Pro second team.
5. hely az all time INT listán.
Charles Woodson

Liverpool Fc
több mint 6 éve
Ezért is nagy dolog h Christiansen karrierje folyamán átlagban minden 2. meccsen fogott egy picket 😊Nyilván korszakokat nehéz összehasonlítani, de azért a mai passz orientált nfl ben ilyen teljesítményt nyújtani passzvédekezésben mint az ötvenes években, ahol a futás volt a jellemző inkább... Szerintem nagyobb dolog.Hááát, nehéz ez.www.instagram.com/p/B5wYhQBAbJL/?hl=huTroy szerintem simán beférne Christiansen, Houston vagy Wilson helyére. Nyilván Reed, Lott meg Tunnell az no brainer szerintem
Troy?
steelwolf
kapitnono
Houston csak 12x volt All-Pro.
Christiansen az '50-es évek legjobb S-je volt egyértelműen.
Wilson meg Fitzgerald mellett a Cardinals franchise történetek legjobb játékosa, ha Fitz bekerül, akkor Wilson helyére azt mondom OK, de Houston meg Christansen egyértelműen legalább olyan domináns játékos volt a maga idejében, mint Polamalu.
empty taxi
kapitnono

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
Nyilván korszakokat nehéz összehasonlítani, de azért a mai passz orientált nfl ben ilyen teljesítményt nyújtani passzvédekezésben mint az ötvenes években, ahol a futás volt a jellemző inkább... Szerintem nagyobb dolog.Hááát, nehéz ez.www.instagram.com/p/B5wYhQBAbJL/?hl=huTroy szerintem simán beférne Christiansen, Houston vagy Wilson helyére. Nyilván Reed, Lott meg Tunnell az no brainer szerintem
Troy?
steelwolf
kapitnono
Houston csak 12x volt All-Pro.
Christiansen az '50-es évek legjobb S-je volt egyértelműen.
Wilson meg Fitzgerald mellett a Cardinals franchise történetek legjobb játékosa, ha Fitz bekerül, akkor Wilson helyére azt mondom OK, de Houston meg Christansen egyértelműen legalább olyan domináns játékos volt a maga idejében, mint Polamalu.
empty taxi

több mint 6 éve
több mint 6 éve
Hááát, nehéz ez.www.instagram.com/p/B5wYhQBAbJL/?hl=huTroy szerintem simán beférne Christiansen, Houston vagy Wilson helyére. Nyilván Reed, Lott meg Tunnell az no brainer szerintem
Troy?
steelwolf
kapitnono
Houston csak 12x volt All-Pro.
Christiansen az '50-es évek legjobb S-je volt egyértelműen.
Wilson meg Fitzgerald mellett a Cardinals franchise történetek legjobb játékosa, ha Fitz bekerül, akkor Wilson helyére azt mondom OK, de Houston meg Christansen egyértelműen legalább olyan domináns játékos volt a maga idejében, mint Polamalu.
Szerkesztette: empty taxi

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
Lehetetlen korszakokat összehasonlítani. Mondjuk a jelenkor legjobbjait se sikerül hibátlanul megtalálni (PP LOL)
Számomra, érzésre, Polamaluval se lenne gyengébb az all time DB sor, de egyébként csak felidegesíteni tudom magam ezeken a listákon
Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now
Nothing is more permanent than a temporary solution
If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
The world is made of 2 types of people. Those who can extrapolate from incomplete data
több mint 6 éve
www.instagram.com/p/B5wYhQBAbJL/?hl=huTroy szerintem simán beférne Christiansen, Houston vagy Wilson helyére. Nyilván Reed, Lott meg Tunnell az no brainer szerintem
Troy?
steelwolf
Szerkesztette: kapitnono

több mint 6 éve
Steelers szurkolóként nagyon felbasz, hogy nincs ott Troy.Nem tudom, hogy a szurkoló bias szól-e belőlem, vagy ti is így érzitek?
több mint 6 éve
Ez a 100-as lista egyre komolytalanabb.!
" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 6 éve
több mint 6 éve
semmiféle igazságró nincs szó, ez a szabályNem azt mondom, hogy tökéletes lenne, hanem, hogy igazságosabb.Nade a világ nem igazságos.
tenorx
Ráadásul szerinted igazságosabb lenne, szerintem meg így igazságosabb.
Kinek az igazsága az igazságosabb igazság?
Sobri Jóska
Leültek a trösztvédett bukik saszonták, aki megnyeri a csoportyát az kap egy kasszameccset otthon, nyócvan dodóér adhattyák a rántottrépát. S ezek igazi régivágású bukik, kassza csörög, kutya ugat - szarnak a vadkártyásra, az azér van, hogy a csopigyőztes tömhesse a buxát. Ennyiannyi.

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 6 éve
Nem azt mondom, hogy tökéletes lenne, hanem, hogy igazságosabb.Nade a világ nem igazságos.
tenorx
Ráadásul szerinted igazságosabb lenne, szerintem meg így igazságosabb.
Kinek az igazsága az igazságosabb igazság?

