NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

NFL Draft 2013

23 feliratkozó

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
kösz Ulpi! talán nem zavarja a fórumtársakat, ha kis elmélkedés megy.

(........)
gabtsi
Francokat. Egy dolog zavar, hogy miért nem teszitek gyakrabban... Élvezet olvasni.
apeszos
Úgyúgy. Ezek a draftos elmélkedések engem is nagyon érdekelnek.

több mint 11 éve
Robilluma Pittsburgh Steelers 2 907 — Whatever it takes
Azért Kuechly nem "csak" egy nfl-kész MLB volt. Persze az volt, de amellett egy tehetségre top3 nem pass rusher LB a következő 10 évre. De továbbmegyek, nem is csak egy nfl-kész übertehetség. Egy nagybetűs D leader. Már a BC védelmében bizonyította, amikor az elúszott szezon és bowl meccs után az egész védelem neki köszönhetően szintet lépett felfelé!
Ő egy védelem alapköve, szellemi vezére. Ahogy Urlacher vagy Ray Lewis. Az mennyit ér? Engem nála ezért nem is érdekel, h premier poszt-e vagy sem. Ő megérte a top10et.
Egy hihetetlenül atletikus, remekül szerelő LB, aki viszont csak egy Néma Levente a pályán és az öltözőben, az nem biztos, h megéri. De Kuechly megérte.

Ja, és két roto-hír, ami alapján én úgy gondolom, h nem kell elmélkedniük a Panthers fanoknak, h DT kellett-e volna:
Panthers LB Luke Kuechly led the NFL in tackles with 164 this season.
Kuechly is the first rookie to lead the league in tackles since Patrick Willis did it in 2007 and it's not a fluke. He sheds tackles and goes sideline-to-sideline at an elite level right now.

Panthers LB Jon Beason (knee, I.R.) will undergo surgery on his left shoulder in the near future.
Coach Ron Rivera said Beason's recovery from knee surgery has gone "perfectly" to this point. As long as Rivera is coach, Luke Kuechly will stay at middle linebacker, which means Beason will be moved outside in 2013. The Panthers are fifth in the NFL in defense since Kuechly moved to the middle in early October.

És a mostani read-option offense-eket nézve sztem az atletikus, intelligens nem pass-rusher LB-k szerepe is megnő egy kicsit.


If you are looking for the identity of the Steelers franchise in 2013, just stop it.
- 2013 Pittsburgh Steelers running game: 86,4 yard/game, 27th in the league (3,5 y/c, 29th).
- 2013, Steelers@Patriots 31-55, 610 total yards by the Patriots. More points and more yards than any team ever had amassed against a Steelers franchise in business now for 81 NFL seasons.
- The Steelers' run defense allowed 115,6 yards per game (4,3 y/c) in 2013.
WAKE UP TOMLIN!
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
kösz Ulpi! talán nem zavarja a fórumtársakat, ha kis elmélkedés megy.

(........)
gabtsi
Francokat. Egy dolog zavar, hogy miért nem teszitek gyakrabban... Élvezet olvasni.
több mint 11 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 996 — Undertaker of the Cleveland graveyard
QB poszton van sztem igazán komoly visszaesés stratégiai szinten is. Nekem Brees ugrik be egyedül második körből elit játékosként. Kaepernyicki és Dalton, meg mondhatnék 10 másikat aki legalább kezdő lett, mind-mind game manager szint, esetleg system fit menő rövid távon. Elnézést akit ezzel megbántok, de így gondolom. Míg ha csak a franchise irányítókra szűkítem az értékelést, rendre első köröst találok, pár üdítő kivétellel.ulpianus

Ez itt a lényeg. Csak mert sokan szeretik hypeolni a fent említett kettőt ( vagy esetleg másokat is) és néha már a tököm tele van vele, holott nem több jelenleg mint ahogy említetted game manager vagy system fit
és bocsi az elkalandozásért és a közbeszólásért 😀

több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
kösz Ulpi! talán nem zavarja a fórumtársakat, ha kis elmélkedés megy.

szóval elfogadom amit írsz, és akkor ez alapján vissza is kanyarodhatunk oda, hogy akkor a legbiztosabb (jelenleg legjobb) játékost vagy a legnagyobb potenciált keresed a top10-ben ? persze abszolút igaz amit írsz, hogy a rendszer, a vezetői elképzelés nagyban határozza meg, hogy egy játékos milyen picket is ér valójában (pl én szívtam a fogam anno a draft előtt, hogy WR #4-re kicsit erős, hiába AJ Greenről van szó).

az én elméletem az, hogy azokat a játékosokat érdemes magasan vinni, aki - ha nem is azonnal, de jó eséllyel a legnagyobb befolyása lehet arra, hogy győzök-e vasárnap vagy sem. ehhez nem véletlenül azok a prémium posztok amik, és húzom alá egyben amit írsz, hogy más-más rendszerben más a fontos, de ettől alapigazság, hogy jó DL/pass rush nélkül ma már nehéz nyerni, és a pass heavy ligában a cover corner is prémium pozíció, a QB meg alap. és talán az utóbbi évek tendenciája az, hogy kiemelkedő LT nem is feltétlenül szükséges.

mert abban sokan egyetértettek, hogy Keuchly az egyik legbiztosabb választás nem csak a paraméterek, de a játékintelligencia alapján is. az új CBA-s rookie fizetések miatt a kockázat viszont már kisebb, a bukott cetli mellé, méretes cap hitet már nem kapsz a rossz választás után.

így a példánál maradva, ha én a Panthers döntéshozója vagyok és olyan a DL közepe amilyen, akkor biztos h nem MLB-t hozok top10-ben, mert nem lehet akkora hatása a csapatra.
és amíg top10-es egy csapat, elég ritka az, hogy a rendszertől függő prémium posztokon megfelelő a mélység és a minőség, amíg ez így van addig viszont nem LB-re költök. ezért gondolom, hogy nem igazán éri meg nem pass rusher LB-t vinni az elején, amíg az igazi beefből is lehet válogatni.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 914 — no es importante
100 font alatti jegyet lehet venni vhol? 50-70 font körülit plBorbinho
mellé


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 881 — Circus Maximus
nem kell, a véleményedet kérdeztem. adok rá ugyanis. gabtsi
Köszönöm! Válaszolok külön, idézve amit írtál. Bár ez vélemény lesz már, nem ténykérdés.

jobban jár a Panthers ha prémium pozícióra húz az elején, mondjuk Gilmore-t, Coxot vagy Poe-t, hogy csak a közvetlen utánuk jövő említsem ? ezt nyilván nem tudjuk meg, de az kirajzolódni látszik, mint a négy legfontosabb poszton (LT,DL,CB,QB) jóval nagyobb a drop a tehetségekben az első kör után, mint LB, RB, OG vagy TE poszton.
gabtsi
Poe kapcsán komolyan fennállt a veszélye, hogy bust lesz. Ez Top10ben még kiemelt szempont, ezt írtam. (A Chiefs vezetősége is már másnap magyarázkodott Poe választása után, hogy tudják ezt, le is akartak trade-elni, csak nem volt partner. blabla) Cox sem volt jobb mint Kuechly. A TOp 10es LBk értékét az adja, hogy komplett játékosok. a DLben elég a nyers fizikális adottság, ezért ebből több van, és sokkal jobban felmérhető. Ezért (is) draftolnak szívesebben DTt, mint LBt ilyen korán.

A legfontosabb poszt sok mindentől függ ám. Ha 3-4 van, akkor az írt NT is ilyen. Ha tampa2 van, akkor az MLB, és így tovább. Támadósémában is tudnék példákat. Von Miller is ezért érte meg, mert nem lehet "elefánt védelmet" játszani elefánt nélkül. Az pedig ritka.

A posztok amiket írsz nagyjából elfogadom. Bár én a DLt szétbontanám a prémium RDE-UT (3-4RDE)-NT illetve az LDE (+4-3NT) posztokra. És továbbmenve, van harmadik csoport is a FB+K+P.

A CBket kivenném az általad írt csoprotból. CBből van mindig egy halom kezdőpotenciállal rendelkező 1.-2.-3. körös. Annyi igaz inkább, hogy gyakran kiemelkedik egy legény, aki Top 10 be jut manapság. Ami inkább a nagy számok törvénye. Néha kettő ilyen van, másodikkal valaki jól járhat BPA alapon is. De utánuk jön a későbbi potenciális kezdőjátékosok hada, ez a CB poszt igazi ereje és értéke.

A HB poszt nekem külön kategória. Sztem itt lehet a legkevésbé megjósolni bármit is. A pass heavy NFLről nem is beszélve.

QB poszton van sztem igazán komoly visszaesés stratégiai szinten is. Nekem Brees ugrik be egyedül második körből elit játékosként. Kaepernyicki és Dalton, meg mondhatnék 10 másikat aki legalább kezdő lett, mind-mind game manager szint, esetleg system fit menő rövid távon. Elnézést akit ezzel megbántok, de így gondolom. Míg ha csak a franchise irányítókra szűkítem az értékelést, rendre első köröst találok, pár üdítő kivétellel.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
McClain soha nem volt 4-3s MLB, 3-4 ILB volt, az meg pech, hogy 4-3-t játszó csapat vitte el...

Visszatérve Te'o-ra, ő nálam nem érne 1. kört sem. Lassú, körülményes, csuklós Ikarusz busz kecsességével és sebességével fordul el 90 fokban. Ha nem lett volna a nőügye akkor is ezt mondanám.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
nem kell, a véleményedet kérdeztem. adok rá ugyanis.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 881 — Circus Maximus
Kuechly értékében az is benne volt, ami sok TOP 10es játékosnál, hogy alig volt esélye a bustnak. Ha megnézed az általam írt McClain és Curry értékelésében is ezek döntő tényezők voltak (szakértők szerint előzetesen), csak nem jött be. Vagy Millernél is, csak ott bejött.

Egyes edzők szerint TOP 10ben is megéri LBt draftolni. Mert ugye nem arról volt szó, hogy én azt mondtam, ki éri meg és hol. Hanem hogy draftolnak-e 4-3as LBket korán vagy nem draftolnak. Draftolnak, erre hozam tényeket. Lehet eztán forgatni mindenfele, hogy ki lett bust vagy ki érte meg szerintetek, de én nem azt vitattam. És ezt valahogy senki nem tudja cáfolni, csak mindenféle mást felhoztok. Azokat viszont miért nekem kellene bizonyítani? Vagy akár cáfolni?


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
a fenti bustok meg gondolom nem sok kedvet hoztak meg 2013-ra.Höri
Tehát amely poszton vannak bustok, azt utána kevésbé fogják választani? Ezzel az a gond, hogy minden poszton volt már bust.
Arról nem is szólva, hogy ha így működik oké. De akkor Von Miller vagy Kuechly visszahozták a reményt. Már ha elment addig is, mikor őket (a két bust után) draftolták.
ulpianus
Ulpi, szted Keuchly megérte a top10-ben ? Jobb lett tőle a Panthers ?
én is hajlok affelé, hogy nem érdemes, nem pass rusher LB-t választani az első kör elején, mert nem bír akkora értékkel pozíció, hogy megérje. Pl Bobby Wagner negyvenhetedikre mennyivel volt rosszabb választás ? sztem semennyire, sőt. Von Miller nyilván más tészta, mert ő a passz siettetésben is kiemelkedő, de én rá is tartottam a draft előtt, hogy kizárt, hogy ér 1/2-t. persze kiderült h megérte a #2-t.

jobban jár a Panthers ha prémium pozícióra húz az elején, mondjuk Gilmore-t, Coxot vagy Poe-t, hogy csak a közvetlen utánuk jövő említsem ? ezt nyilván nem tudjuk meg, de az kirajzolódni látszik, mint a négy legfontosabb poszton (LT,DL,CB,QB) jóval nagyobb a drop a tehetségekben az első kör után, mint LB, RB, OG vagy TE poszton.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
JoeyB Houston Texans California Golden Bears 347 — Texans fan
Ahogy Jarvis Jones még most is az lehet.
ulpianus
Jarvis Jones-nak pedig köze sincs a 4-3as MLB-hez. JoeyB
Mennyit fizetsz, ha elviszi egy 4-3as csapat LBnek?ulpianus
azt nem is firtattam, hogy nem vihetik el, de szerintem akkorse tartozik a lentebb említett emberek közé. Sokszínűsége miatt szerintem jóval többet ér mint egy "standard" 4-3 LB.


Twitter: azajoey
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 914 — no es importante
Höri sosem szerette a linebackereket
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
NFL Draft 2012 - NFL - Általános témák | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 881 — Circus Maximus
a fenti bustok meg gondolom nem sok kedvet hoztak meg 2013-ra.Höri
Tehát amely poszton vannak bustok, azt utána kevésbé fogják választani? Ezzel az a gond, hogy minden poszton volt már bust.
Arról nem is szólva, hogy ha így működik oké. De akkor Von Miller vagy Kuechly visszahozták a reményt. Már ha elment addig is, mikor őket (a két bust után) draftolták.

Továbbra is kedvezek neked, mert te harmadik körnél húztad meg a határt, én vittem fel TOP 10re, bizonyítva, már itt sem igaz. Persze azért mert odáig tudtam fejből a neveket. 😀 De ha leviszem az általad írt első két körre, könnyedén hozhatok 4-3as LBket, hogy tessék itt vannak, ezeket mind draftolták.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 881 — Circus Maximus
Ahogy Jarvis Jones még most is az lehet.
ulpianus
Jarvis Jones-nak pedig köze sincs a 4-3as MLB-hez. JoeyB
Mennyit fizetsz, ha elviszi egy 4-3as csapat LBnek?


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
Legzsírabb UDFA-gyárak:  www.nationalfootballpost.com/And-the-Answer-IsKent-State-and-Maine.html


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ahogy Jarvis Jones még most is az lehet.
ulpianus
Jarvis Jones-nak pedig köze sincs a 4-3as MLB-hez. JoeyB
LBről volt szó, nem MLBről szerintem.

több mint 11 éve
JoeyB Houston Texans California Golden Bears 347 — Texans fan
Ahogy Jarvis Jones még most is az lehet.
ulpianus
Jarvis Jones-nak pedig köze sincs a 4-3as MLB-hez.


Twitter: azajoey
több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
ez itt a lényeg. 3. körben lehet találni olyat aki ugyanazt megcsinálja. 4-3-as linebackerekre nincs igény a draft elején.Höri
Von Miller 1/2 lett. De top 10 volt McClain, Curry, csak nem váltak be. De igény volt.
Te'o sem azért csúszik, mert nincs igény 4-3as LBre. Ha nincs a balhéja, TOP 15ös lehetett volna. Ahogy Jarvis Jones még most is az lehet.
Azt sem hiszem, hogy mindenki ugyanazt megcsinálja harmadik körből, mint Kuechly.ulpianus
de azt igen mint Teo. Kuechlyhez hozzá se szagolhat a womanizer.
a fenti bustok meg gondolom nem sok kedvet hoztak meg 2013-ra.

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 881 — Circus Maximus
ez itt a lényeg. 3. körben lehet találni olyat aki ugyanazt megcsinálja. 4-3-as linebackerekre nincs igény a draft elején.Höri
Von Miller 1/2 lett. De top 10 volt McClain, Curry, csak nem váltak be. De igény volt.
Te'o sem azért csúszik, mert nincs igény 4-3as LBre. Ha nincs a balhéja, TOP 15ös lehetett volna. Ahogy Jarvis Jones még most is az lehet.
Azt sem hiszem, hogy mindenki ugyanazt megcsinálja harmadik körből, mint Kuechly.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
elvileg kiemelkedően jó LBNandito
ez itt a lényeg. 3. körben lehet találni olyat aki ugyanazt megcsinálja. 4-3-as linebackerekre nincs igény a draft elején.

több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 613
Senior Bowl - 1. nap:
https://bowl.hu/images/cache/uploads/b26df99700124dc118a3430202d6a9bd.jpg
Senior Bowl - 1. nap | Bowl.hu
Összefoglaló az első nap edzéseiről.
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 524
Manti Te'o tavaly egy csomó díjat kapott, a legtöbb mock-ban még sincs az első tízben. Valami baj van vele? Nekem érdekes, hogy elvileg kiemelkedően jó LB, és ennyire hátra sorolják.Nandito
Olvass visszább vagy nézz be az ND topikba 😀 Drip
A visszaolvasás menni fog, de mi is az az ND topik?Nandito
Notre Dame
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Notre Dame Fighting Irish - NCAA - Csapatfórumok | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala
több mint 11 éve
Nandito Tennessee Titans 3 111 — Titans fan
Manti Te'o tavaly egy csomó díjat kapott, a legtöbb mock-ban még sincs az első tízben. Valami baj van vele? Nekem érdekes, hogy elvileg kiemelkedően jó LB, és ennyire hátra sorolják.Nandito
Olvass visszább vagy nézz be az ND topikba 😀 Drip
A visszaolvasás menni fog, de mi is az az ND topik?

Music City Miracle
több mint 11 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 996 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Manti Te'o tavaly egy csomó díjat kapott, a legtöbb mock-ban még sincs az első tízben. Valami baj van vele? Nekem érdekes, hogy elvileg kiemelkedően jó LB, és ennyire hátra sorolják.Nandito
Olvass visszább vagy nézz be az ND topikba 😀